J. W. PompevanMeerdervoort, Vlooswijkstraat, Galanierien,HiislflMel®8 irtelen en Bros. H.Y1 ffiiterlaiilliommiis Openbare Verkooping. VRUGHTEN te VELDE, Qpenbare Verkooping. H. VERHOEVEN. Telegrafische berichtsn. Hoordstraat 70, Ter Meuzen. Advertentien. en het gras in de kanten en vliet, T E S; N B U z B asT- Effecten - Pandbrievsn - Coupons - Incasso - Wisselkantoor, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Bijzonder goedkoop adres voor H. H. Winkeliers en Xooplieden. BURGERLIJKE STAND. lets wat iedereen betreft en speciaal u zelf. verschillende 21/* Hsctaren ERWTEM enruimS 6ER3T, Het echtpaar B. was verdwenen en had de kroeg toevertrouwd aan een vriend, met de boodschap dat men naar -Duitschland ging. Eenige Gentsche schermyereenigingen waren Zondag naar het meer van Donk te Overmeire gegaan, om er gezamenlijk een schermfeest te geven. Opeens zakte een der scherme'rs op den grond. De knop van de floret van zijn tegenstander was gebroken en het lemmer had geheel zijn rechterhand in de lengte doorstoken. De gekwetste, die veel bloed verloor, was buiten kennis gevallen. Hij werd door een geneesheer van het leger en een apotheker, die aanwezig waren, verzorgd en dadelijk naar Gent ternggebracht. Te Antwerpen waren twee broers aan de Schelde bezig aan het fotografeeren. De eene wilde een kiekje nemen van zijn broer die op een meerpaal was gaan zitten, toen hij plot- seling, blijkbaar door het uitglijden van het toestel, in de Schelde viel en niet meer boven kwam. De broer viel in zwijm en nroest zoo naar huis gebracht worden. 's Graven luige, 6 Juli. Eerste Kamer. Heden werd behandeld het wetsontwerp tot toekenning eener rijksbijdrage van f 250.000 voor de be- dijking van den Bathpolder. De heeren Breebaart, Van der Feltz, Hovy en Loben Sels verklaarden zich voor het ont- werp, waartegen de heeren Yan den Bosch, Yan Drakenstein en Havelaar verschillende be- zwaren opperden. De bestrijders, er op wijzende dat het rijk vroeger voor dergelijke werken ook geen sub- sidie toestond, zagen in het ontwerp meten met twee maten, hetgeen een gevaarlijk antecedent schept. Ook de heer Woltjer bestreed het ontwerp, dat nader verdedigd werd door de heeren Loben Sels, Bultman en Van Velzen. Het ontwerp is ten slotte aangenomen met 24 tegen 13 stemmen. De Kamer nam voorts verschillende kleine ontwerpen aan. INGEZONDEN S T U K K E N. Rumoi* in Casa. tot Lid wan den bond voor Geld- en Effectenhandel in de ps-cv:nc?e. is dagelijSss te spreken op het kantoor van .9 1. Des Woensdags Cafe WIEMEERSCH, Nieuwstraat, Ter Neuzen, van 10—1 uur. Zate^dags 's Lands Welvaren, Axel, van 10112 1112 uur. InSachtincfen omtrent alle waarden en beleggingen worden kosieSoos verstrekt. AAIBESTEDIHEN. Op Donderdag 19 Juli 1906, des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg van 1. Het afdammen en droogmaken van de hoofden van de kleine schutsluis te Wemel- dinge en het herstellen van de stortebedden der schutsluizen te Hansweert met bijbe- hoorende werkzaamheden, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid- Beveland. (Raming 36,000.) 2. De herstelling der boordvoorziening Yan het kanaal door de Oude Arne en van de zijtakken naar Nieuwland en Arnemuiden, behoorende tot het kanaal door Walcheren. (Raming 5000) P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerdeen parapluie. Rechthebbende vervoege zich aldaar. ZEET I.I D I N G E IV. Van 4 tot en met 5 Juli. Buitestgewaon groofen ^oosraad en sopieepisis- Spotgoeslkoope prijzen. Zeep woopdeeiige condiiien. Aanbevelend, Yoor de vele blijken van belang- w stelling, tijdens de ziekte, en bij het overlijden van haren geliefden echtgenoot, den heer S. Los, ondervonden, betuigt ondergetee- kende, ook namens de familie, haren liai'telijkeii dank. Wede S. LOS geb. Slagmolen. Ter Neuzen, 6 Juli 1906. 1906/7-1907/8. Van 4 tot eu met 5 Juli werden langs de Oost- sluizen alhier 22 binnenvaartuigen op- en 42 af- geschutdoor de Westsl. 4 op- en 6 afge- schut. I'omtie der stoomschepen. Een inwoner van Ylissingen geeft het onder- staande bericht ten nutte van anderen. W ij beschouwen de inwoners van deze stad als onze buren en dit getuigschrift, gegeven door een aldaar wonend persoon zal dus voor ons van belang zijn. Mejulfrouw Schunselaar, wonende Lange Zelke 144 te Ylissingen, meldt ons Sedert geruimen tijd werd ik gekweld door een onuitstaanbare pijn in den rug en in de lendenen ook sukkelde ik veel met hoofdpijn en dikwijls schemerde mij alles voor de oogen en werd ik zoo duizelig, dat ik er bij moest gaan zitten. Meermalen waren mijn voeten dik opgezwollen en zelfs mijn gezicht was pafferig, de eigenlijke oorzaak van mijn ziekte was mij niet bekend en ik wist niet wat ik moest gaan beginnen, toen men mij sprak van uw Foster s Rugpijn Nieren Pillen. Na deze een paar dagente hebben ingenomen, kon ik reeds een groote beter- schap bespeuren en na verloop van drie weken kon ik verklaren dat mijn ziekte bijna geheel geweken was. Ik kan uw uitstekend geneesmiddel niet genoeg roemen en zal dit steeds gaarne aan nierlijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat bet boven- staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. De kritieke periode. Dit tijdperk in het leven eener vrouw brengt inimer onaangenatne en dikwijls gecompliceerde omstandigheden met zich mede. De natuurlijke krachten verminderen en de afscheiding geschiedt niet zoo goed als voor- heen, daar een gedeelte der af te voeren stoflen thans in het liehaam blijft. Het is dan dat I oster s Rugpijn Nieren Pillen een bijzonder genezende waarde hebben en dat zij de natuur behulpzaam zijn om de doorgangen schoon te houden, terwijl zij het gestel verlichten van de onreinheden, welke zij daarin- opgehoopt hebben. Yerzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft. dezelfde die mej. Schunselaar gehad heeit. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Per Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een of f 10.voor zes doozen. Ondertrouwd CORNELIS CORNELIA Hoek, 6 Juli 1906. DE BRUIJNE YAN HOORN. een Diegene, die wenschen deel te nemen aan cursus in JLixndboitir/i'MJidc, te Zanni- slag, Ter Neuzen en Sluiskil, te geven door de heeren onderwijzers Lefebek en Zonne- vijlle te Westdorpe of Hoek, onderwijzers de heeren Bijlevelt en Goon, gelieven hiervan kennis te geven v66l* 28 Juli a. aan genoemde onderwijzers of nan ondergeteekende. W. DIELEMAN Pz., Seer, van de aid. Axel. p.S. Yereischte leeftijd miusteiis 15 jaar. Axel, 6 Juli 1906. Deurwaarder Huineman, te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den heer Mr. J.J, lleijse, Advocaat en Procureur, te 'Middelburg, als curator in het f(lilltssemoit van 1. VAN DRONGELEN, te Ter Neuzen, op Woensdag, den elfden Juli 19GS, des riamiddags te drie uren, publiek ver- koopen wassende onder de gemeente Ter Neuzen, in de Bonte- en Yisartpolders, als KLAVER, HAYER, TARWE, ROGGE, AARDAPPELEN, KOEBEETEN, alsmede HOOIGRAS en TUINYRUCHTEN, op de landen van de heeren Dr. Haak, Pde Jonge van DEN Broeke te Ter Neuzen en Bonte, te Aardenburg. Woofis s aan het woonhuis van den failliet de MEST in den put, KIPPEN en wat verder zal worden geveild. Te vergaderen in den Bontepolder bij het perceel Klaver. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Weduwe en Erven van JAN RIEMENS VAN LAARE overleden te Zaamslag op Woensdag den 19 JuiiSS06, des namiddags ten 3 lire verkoopen alles op landen in den Zaamslagpolder gemeente Zaamslag, verdeeld in koopen Te vergaderen teuen de hofdstede van en bewoond door G. Dees Pz., nabij den Reuzenhoek. der mijnen, ook niet mijh dienstbode, opgenomen willen hebben in een ziekenhuis, waarin de hygieenische toe- standen, kortom verzorging en verpieging het toezicht onzer geneeskundigen zouden missen. Ik vertrouw, dat het Bestuur zooveel zelfkennis zal bezitten, om te bekennen, dat wel een geneeskundige, niet mj, dier zaken kundig zijn. Daar is opgemerkt, dat dokters eischen kunnen stellen, die de financieele draagkracht der vereeniging te boven gaan. Kunnen, ja. Maar naar 't bewijs, dat onze dokters dat gedaan hebben of ooit zullen doen, heb ik te ver- geefs vernomen. Hoe 't zij, om dat te voorkomen is er geen beter middel dan ten minste aan een lid onzer stedelijke geneeskundige faeulteit eene plaats in het Bestuur in te ruimen. Dan weet zij precies hoever de financieele middelen reiken. Voor een plaats in het Bestuur van een ziekenhuis is een geneeskundige de aangewezene, onmisbare man, zou ik denken. Trouwens men neemt tot Directeur van eene naaehinefabriek, een teehnicus, niet een bureauman, cargadoor, kruidenier of zoo iets. Nog eens, ik hoop, dat het Bestuur met onze dokters over het ziekenhuis in 'treinekome: zoo niet, dan houd ik voortaan mijne bijdrage terug. Ze is wel niet groot, maar alien molens schudden wind. Ter Neuzen. A. VLAG. NAAM. M 3. Van en naar. Ik bedoel in de hier bestaande Vereeniging Ziekenverzorging met haar ziekenhuis. Ik ben niet gewoon, doch slechts bijdragend lid dier Vereeniging, vroeger Comite. Hoewel alles behaive ingenomen met de wijze, waarop ons ziekenhuis tot stand kwam, erkende ik volgaarne en erken ik nog, dat onze gemeente met hare naaste omgeving er behoefte aan heeft. Het deed mij dan ook leed, toen ik in den loop des voi-igen jaax-s lierhaaldelijk te hooren kreeg, dat het beheer van en verpieging in dit gesticht te wenschen overlieten, meer te wenschen dan verantwoordqHjk Is. Ik heb daarop, het „hoor en ivederhoorin acht nemende, getracht daarover zooveel mogelijk inlichtingen te bekomen aan beide zijden, bij de beschuldigden c. s. en de aankiagers en ontevredenen c. s., en als louter bijdragend lid alzoo aldoor buiten die partijen gestaan hebbende en nog staande, kom ik hier 'tresultaat van mijn ondexzoek mededeelen. ik zal mij wel wachten zulks te doen in dien sar- castischen vorm, met dien bijtenden spot, zooals //Een Belangstellende" gedaan heeft in de Luctor van 3 dezer hoewel ik begrijp, dat de bekoring daartoe te sterk kan geweest zijn voor dezen of genen in ons stedeken, waar zoo vaak de minst bekwame en minst bevoegde personen zich van de leiding eener beweging of't bestuur eener vereeniging meester m,aken, alsof zij in een land van blinden leven, waarin Een-oog Koning wezen mag, om van eens andermans leder riemen te snijdes tot hun eigen eer en gloi ie. Voor mij is Jt beheer van een ziekenhuis en de verzorging en vei'pleging van ziekexx eene te ernstige zaak om er spotlust bij te vieren. Zeker het is niet gelijk 't behoort, wanneer er meer dan een jaar lion voorbijgaan, voor dat het Comite rekening en verantwoording deed ten overstaan van zijn commettanten. Zoo heeft het ook zijn bedenkelijke zijde, als het Bestuur eener vereeniging slechts op aandrang harer leden en blijkbaar schoorvoetend rapporten en veidfxcatie- stukken ter tafel legt. En zoo weet ik heusch op dit oogenblik niet, welken naam er aan te geven, wanneer dergelijk Bestuur den leden verzekert, dat alle vorderingen betaald zijn, terwijl kort nadien blijkt, dat eene van f 125 nog niet voldaan is. Ik zou nog meerdere feiten kunnen aanhalen, die met een richtig beheer kwalijk zijn overeen te brengen. Feiten ook, die een schaduw werpen op de wijze van verzorging en verpieging van zieken. Ik ga ze, ter bekorting van mijn epistel, stiizwijgend voorbij, eensdeels omdat sommige op de laatste ledeuvei'gadering reeds zijn te bei'de gebracht er/ dus wel reeds voldoendeaan het publiek bekend zijn, andersdeels omdat de overigen in de eerstvolgende vergadering wel niet onder stoelen of banken zullen gehouden worden. Ik kom liever tot het kapitale feit, de ont&lagname onzer drie geneeskundigen als geneeskundige adviseurs van het Bestuur. Een feit, naar mijne bescheiden meening, van zoo'n groote beteekenis en zooveel gewicht, dat heusch ik er nadeelige gevolgen van vrees voor 4 bestaan van ons ziekenhuis, of, zoo men liever wil, voor 't vei ti'ou wen, waarop het onder het publiek aan- spraak moet kunnen maken. Van de redenen, die onze dokters tot die ontslagname hebben geleid, heb ik genoeg, wederom van beide zijden, vernomen, om tot het besluit te komen, dat die redenen alleszins gegrond zijn. En wijl zij vermoedelijk op de eerstvolgende algemeene vergaiiering wel te berde zullen komen, wil ik er voorshands het zwijgen toe doen. Te eerder wijl het ernstig, rechtschapen karakter, de kunde en bekwaamheid onzer drie geneeskundigen en de liefde en toewijding, waarmede zij, bij nachtendag, hunne taak vervullen, algemeen hoog genoeg geschat worden, dan dat iemand, buiten de eene partij, er aan zou kunnen twijfelen, of wel zeer gewichtige redenen hen tot die ontslagname hebben genoopt. Ik wil hopen, dat de bezwaren, die hen tot dezen stap hebben geleid, nog nit den weg zullen kunnen worden geruimd, zoodat zij op hun besluit kunnen terugkomen. Txouwens ik zou mij zelven, noch een Eng. s.s. Deen. s.9. Eng. s.s. Deen. s.s. 4 idem Deen. s.8. Eng. 8.8. idem Belg. a e. Eng. s.s. idem idem Duits. s.s. Voor Ter Seuzen x Ronan 3390 Middlesbro Volmer oiver Lagan P. Hoffding 3729 Formo 2272 Londen 4066 ;Yxpilla Van Ter Meuven; Hailing 2199 Londen Voor Gent t 4211 1921 Rosenborg St. Kevin India Isa City of Brussels W arkworth Sea Gull Fohr 1029 417 3i02 1862 2762 2212 Riga Goole Folkenstone Ostende Hamburg New-Caatle Londen Kotka Van Cent t Deen. s.s. Belg. st. j. Eng. 8.8. idem Duits 8.8. Belg. zandz. Duits. s.s. Eng. s.s. idem Anine Oditte Don Sea Serpent Anna Podeus Vlaanderen 4 Senator Hollesen Harelda Ousel 409S 186 2658 2554 4193 2130 3634 3645 3633 New-Castle Ostende Goole Louden Burneiland Ostende Sea Havn Manchester Liverpool xjzer hout stukg. hout stukg. h. vl. kolen ledig idem stukg. idem idem hout ledig idem stukg. idem ledig idem ledig stukg. idem Lading Geboorten. 17 Juni. Anna Louisa, d van Eduardus Andreas van Waterschoot en van Mathilda Kouijzer. 20 Juni. Honore Johannes Ferdinandns, z. van Ferdi- nandus Seraphinus Bi'assel en van Aureliana Pieters. 24 Juni. Anna Catharina, d van Jacobus Johannes Bleijenberg en van Anna Catharina van Overmeeren. Leonardus Alphonsus, z van Alphonsus Lansue en van Rosalia Kole. Jeanne Cornelia Theodora, d. van Emi- lius Constantinus Fassaerten van Mathilda Iudoca van Mol. 25 Juni. Louisa Sophia, d. van Constantinus de Koning en van Anna Maria Hemelaar. 29Juxxi. Angela Maria, d. van Alphonsus Picavet en van Rosalia Louisa Tieleman. Overlijden. 22 Juni. Anna Maria van der Meeren, oud 85 j., wed. van Jan Francies de Rijk 27 Juni. Theophiius Bernardus de Ueijn, oud 80 j., weduwn. xiit het le huwelijk van Dorothea Bouwehs en uit het 2e van Natalia de Buck. 0»seiiis«e. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Juni. gustinus Vleeskens, oud 45 j., jm. en tranciesca Giel, oud 60 j., wed. Gebooi'ter.. 16 Juni. Petrus Jozef, z. van Petrus Fi'ancies de Lavoir en van Carol^ia Philomina Joos. Anna Cornelia, d. van Jan Fx-ancxes de Waal en van Augusta Isabella van der Veipen. 18 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Petrus Augustinus de Booij en van Christina Ramon. s.s. HENRY in lading te Haukipudas voor Boness. s.s. GU1DO vertrekt heden van Kroonstadt naar Kemi. vs. HARALD in lossing te Kroonstad. 8.8. JENNY vertrok 4 dezer van Grimsby naar Kroonstadt. s.s. RICHARD in lading te Yxpila voor Ter Neuzen. Biiil/it. Huwelijks-aangiften. 20 Juni. Frederik Petrus Bi-and, oud 28 j., jxxa. en Max-ia Johanna Bies- broeck, oud 29 j., jd. Gebooi'ten. 3 Juni. Maria Petronella, d. van Aloaisius Bertram en van Mai'ia Louisa Pieters. Irma Elisa Cox-- dula Camilia, d. van Joannes Adolphus de Witte en van Clarisa Maria Freijser. 5 Juni. Henri Paul Joseph Marie, z. van Josephus Franciscus Andi'eas Mai'ia van Waesbei'ghe en van Marguei'ite Ghislaine Marie Josephe Ceulemans. 9 Juni. Martha Rosalia, d. van Franciscus Xavarius Schauwaert en van Maria Louisa Rosseel. 9 Juui. Aloijsius, z. van Franciscus de Kock en^ van Maria Coleta de Maesschalck. 14 Juui. Kaxel Fran ciscus, z. van Gerrit Jacobus Verwer en van Adriana Bhilippina de Blok. 17 Juni. Rosalia Coleta, d. van Petrus Ki'anciscns Rorabaut en van Johanna Schauwaert. 25 Juni. Josephus Johannes, z. van Alouxsius de Reehter en van Petx'onella Beugels. Clara Maria, d. van Gi'ego- rius de Bruijn en van Mai'ia Judoca de Zaegher. Overlijden. 7 Juni. Josephus Andi'eas Blominaert, oud 10 m.. z. van Andx-ies en van Johanna Peti'onella Vermeei'sen. 18 Juni. Leo Judocus de Kock, oud 17 m., z. van Fi'anciscus en van Maria Coleta de Maesschaelck. 19 Juni. Clementina Mai'ia Heirman, oud 7 m., d. van Josephus Xaverius en van Catharina Vermeulen. 23 Juni. Athanasia Angelina Stubb6, oud 67 j., d. van Johannes en van Anna Carolina de Pauw (beiden overl.j IJi'iigstilijli. Overlijden. 30 Juni. Jan Riemens, oud 8 w., z. van Jan en van Cornelia de Ruijter. Mouleniise. Huwelijks-aangiften. 23 Juni. Al phonsus Pauwels, oud 32 j., jd. en van Rosalia de Wilde, oud 35 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Juni. Dingeman van Heeze, oud 29 j en Rosalia Bogaart, oud 27 j., jd. 28 Juni. Pieter Miller.aar, oud 34 j., jm. en Maria Susanna Platteeuw, oud 42 j., jd. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 7