Ml Telegraflsche berichten. Gemengde berichten. tot eene buitengewone subsidie van f 2200 maar slechts f 2000 zouden voorstellen. Daar- om gaven zij in overweging verschillende posten op de begrooting, tot een gezamenlijk bedrag van f 200 te verminderen of den hoofdelijken omslag met dat bedrag te vermeerderen. Tot liet eerste werd besloten. Noodlotiig ongeval op deScheide. Vrijdagnamiddag omstreeks drie uur kwamen een 8tal visschersscbeepjes, waaronder een paar van Arnemuiden, voor de haven te Cadzand. Zij wilden trachten voor den vreeselijken N.-W. storm sommigen noemen bet een windhoos de baven in te vluchten. Reeds was dit aan een zestal met levensgevaar gelukt, toen ook schipper A. van de Sande met zijn scbip //Br. 17", tracbtte binnen te komen, maar door de booge zeeen liep de schnit vol en sloeg aan den in- gang der haven om, waarbij genoemde schipper en diens knecbt H. de Munck beiden verdronken. De geredde knecbt C. Nieuwenburg, one 25 jaar en ongebuwd, wist een plank te be machtigen, waarop hij een tien minuten zich wist drijvende te houden. In dien tusschentijd zag hij zijn schipper in zijn nabijheid verdrin- ken. Met behulp van eenige der vele toe- scbouwers, die vanwege de woeste zee geen hulp konden verleenen, werd hij aan land ge braeht en dadelijk van droge kleeren voorzien en met een rijtuig naar Breskens gebracht. De verdronkenen zijn resp. 36 en 29 jaar oud, de schipper laat een vrouw met 1 kindje en de knecbt eene zwangere vrouw met 3 kinderen na. Het scheepje, dat geheel wrak is, was niet verzekerd. Zaterdagmorgen was nog geen der lijken gevonden, hoewel met laag water des nacbts overal gezocbt is geworden. Nabij het Badhuis zat nog hoog op het strand de ffBr. 2 van schipper A. Vermeulen. Deze schuit heeft geen schade bekomen. Verder is nog half vol met water, en door bovenmensche lijke krachtsinspanning de //Br. 14", van schipper A. van den Broeke behouden in de haven te Nieuwe Sluis binnengeloopen. De verslagen- heid te Breskens is groot. De bewoners van het badhuis hadden in geen jaren de zee zoo ontstuimig gezien als Vrijdagmiddag. Internationale Wielrijdersfeesten te Hoek, Het zeer ongunstige weer van j.l. Vrijdag veroorzaakte ook veel oponthoudt in het verloop van het programma, waardoor de uitslag der wedstrijden niet tijdig in ons bezit waren, om die nog in ons nummer van Vrijdag op te nemen. Deze was als volgt Vogelpik. le prijs A. Rottier te Kieldrecht, 2e J. Bruinings te Sas van Gent, 3e R. de Bont te Hoek, 4e A. Ysebaert te Westdorpe. Ringsteken. le prijs J. Hermans te StoppeD dijk, 2e P. Gelderland te Boschkapelle, 3e Em. van Haelst te Kieldrecht, 4e P. Geirnaerdt te Sas van Gent. Plank- en belrijden. le prijs J. G. Bosschaart te Hoek, 2e J. Bruinings te Sas van Gent, 3e A. Boogaard te Kieldrecht, 4e A. Modde te Hulst. Van vorenstaande wedstrijden bedroeg de le prijs 7,50, 2e prijs/5,—, 3e prijs 3,—, 4e prijs 2,—. Van enveloppentrekken voor dames was de. uitslag als volgt: le prijs mej. S. de Vlieger te Hoek, 2e mej. Sliedrecht te Sluiskil, 3e mej. Perm out te Sluis- kil, 4e mej. W. Ripmeester te Hoek, 5e mej. N. Bareman te Hoek, 6e mej. Geelhoedt-Dieleman Hoek. Ook voor den kamp der dames, die met be- langstelling gevolgd werd, was het weer niet hij uit zijn zak te voorschijn haalde. ,/Ik heb nog een goeden voorraad kaarsen in mijn koffer," zeide hij. Wij zullen veel licht noodig hebben, want wij moeten dag en nacht de luiken ge- sloten laten blijven. Hierheen, links, alsjeblieft Hij sprak zacht en keek goed rond, ofschoon hij wel kon begrijpen, dat hier niemand in huis was anders zou de deur aan de binnenzijde en niet aan de buitenzijde gesloten geweest zijn. En daarop gingen zij de kamer binnen, waar Reinhold Werner gewoonlijk bij dag had ver- toefd. Een bedompte lucht kwam hun te gemoet opgejaagde motten fladderden om het kaarslicht. z/Dit ziet er niet uit als een verlaten woning," sprak Judith, die zich zeer beklemd gevoelde. z/Het huis staat niet lang ledig." z/Het maakt den indruk, alsof de bewoners zoo juist naar bed gegaan zijn. Zie maar, op de schrijftafel staat zelf een petroleumlamp." z/Steek die dan aan." Nu kon men alles beter onderscheiden alles had een roode kleur, slechts hier en daar ge- temperd door een dikke laag stof. z/Hoe leelijk, hoe akelig is het hierfluis- terde Judith, en een rilling voer haar door de leden. ,/Het lijkt wel, of alles in bloed is gedrenkt." (Wordt vervolgd.) gunstig, daar de wind de enveloppen hevig heen en weer slingerde en het met gemakkelijk maakte deze te bemachtigen. Deze wedstrijd werd opgeluisterd door het muziekgezelschap In de openbare school werden de prijzen van dezen wedstrijd uitgereikt. Daarvoor waren uitgeloofdverschillendekunstvoorwerpen, waaruit de winnaars, in de volgorde waarin zij voor een prijs in aanmerking kwamen, eene keuze deden. Wegens te geringe opgaaf van deelnemers had de wedstrijd in kunstrijden niet plaats. Daarna had in het cafe van den heer C. Bakker de uitreiking der geldprijzen plaats en de verloting van een fraai heerenrijwiel. Dit viel ten deel aan Jac. Hermans, van Boschkapelle. De premie's ad 10, voor de grootste en vcor de verstkomende club, werden behaald door //Excelsior" van Sluiskil met 24 personen en door //De Zwaluw" van Kieldrecht. Het was hoogst jammer dat het weer zoo tegenliep, want, had de Hoeksche wielerclub nu reeds niet over belangstelling te klagen, bij gunstig weder zou de opkomst nog grooter geweest zijn. Thans werd deelgenomen door de volgende clubs: //Voorwaarts" van Sas van Gent, //De Musch" van Westdorpe, //Excelsior" van Sluiskil, //Zeemeeuw" van Philippine, z/Grensbroeders" van Assenede, //Zwaluw" van Boschkapelle, //Voorwaarts" van Clinge en //Zwaluw" van Kieldrecht. Er heerschte over het algemeen nog wel een opgewekte stemming, maar het genot werd toch veel vergald. Na afloop der wedstrijden werd in de verschil- lende cafe's druk gedanst. 's Gravenhage, 2 Juli. Een officieel Indisch regeeringstelegram d.d. 1 Juli, meldt//De werking van den Sopoetan houdt aan. De aschregens zijn onbeteekenend, twee negOrijen zijn onnoodig verlaten. Het bestuur kalmeert de bevolking." Men schrijft uit Scheveningen 4 rijdagmiddag ongeveer drie uur zeilde een Engelschman met zijn echtgenoote en twee matrozen met zijn eigen zeiljacht de haven uit naar buiten, om een tochtje op de Noordzee te doen. Omstreeks een half uur latei* brak een zware storm losde hevige wind wierp het zeiljacht op zijde, de zeilen bleken gelukkig niet bestand tegen dien krachtigen wind, zoodait zij lossloegen en ver weg in zee werden ge- slingerd, waardoor het scheepje zich oprichtte. Het was nu echter vrijwel een speelbal voor de golven. Doch' de bemanning bleek uitstekend voor haar taak geschikt en wist met behulp van een stormfok het jacht naar de haven te sturen. Rakelings ging het daar langs het wandelhoofd en het scheen telkens of het zou te pletter worden geslagen. Het werd dan ook noodig geoordeeld, de reddingsboot uit te zenden, doch daar de sleutel van het boothuis zoek was, kon hiertoe niet worden overgegaan. Drie mannen waagden zich mef een vlet in z<e en met veel moeite mocht het hun gelukken, het jacht langs zij te komen en de opvarenden met het jacht in behouden haven te brengen. Door een visscher te Eernewoude (Fr.) is een spierwitte aal gevangen, ruim een half pond zwaar. Het dier zal naar Artis worden opgezonden. De scheurende Beurs te Amsterdam De outgraving der fundeering is thans zoover gevorderd, dat deze op enkele plaatsen blootligt en daarmede is ook de oorzaak van het kwaad duidelijk aan het licht gekomen. De Beurs is niet verzakt, maar de grond is verzet de palen en wat daarop rust staan links en rechts uit het lood. Van knoeierij bij het. jouwen, waarvan wij reeds hadden hoofen mom- pelen. is geen sprajce. De zaak is alleen, dat men ten onrechte zich gevleid heeft met de hoop, dat de reeds zoolang geleden aangeplemte grond wel tot rust zou zijn gekomen. Dit nu is niet het geval geweest. Wat bij ret Beursgebouw gebeurt, is precies hetzelfde als bij het Stationsgebouw is geschied de grond werkt en zal nog jaren lang blijven werken als er niet op afdoende wijze in voorzien wordt. Of daartggen geen maatregelen hadden ge- nomen kunnen worden Waarschijnlijk wel, als men er op bedacht was geweest en men zegt zelfs, dat aannemers zoowel als architect een oogenblik aan de wenschelijkheid hebben gedacht. Maar er ging een uitgaaf van 80,000 mee gepaard en men hoopte dat het ook zoo wel gaan zou. De vraag is maar, of men nu met 80,000 er van af zal zijn, ja zelfs of het heelemaal wel practjsch uitvoerbaar zal zijn het euvel weg te nemen. Zaterdagmorgen werd door den inspecteur van het loodswezen te Vlissingen op zijn bureau, in tegenwoordigheid van den commissaris der loodsen, met een hartelijke toespraak uitgereikt een oorkonde waaraan gehecht een zilveren medaille, aan de kwartiermeesters F. H. Jilleba en I. Kamermans en de roeiers G. H. Lems, P. de Pierre, R. Pot en D. J. Balje, alien van het Nederlandsch loodswezen, hen toegekend door de Duitsche reddingsmaatschappij. voor de redding der bemanning van het Duitsche stoomschip //Hugo en Clara," op den 4en Februari j.l. Te Oudega hij Drachten ging een moeder spoelen in eene wijk. Zij viel in het water. Alleen haar tweejarig kindje zag het en 't jongske begon dadelijk zoo erbarmelijk te schreien, dat dit de aandacht der buren trok. De moeder werd bewusteloos opgehaald, doch het gelukte fet leven weer op te wekken. Omstreeks acht dagen geleden had de Ned. rivierloods J. v. H. te Vlissingen het ongeluk door een insect op zijn hand te worden gebeten, aan boord van een stoomschip, hetwelk door hem naar Antwerpen werd geloodst. Thans heeft dit zulke ernstige gevolgen gekregen, dat hij Zaterdagnacht onder hevige pijnen, tenge- volge van bloedvergiftiging is overleden. Het bericht in de Prov. Gr. Ct., waarin gewag wordt gemaakt van ernstige klachten door landweermannen geuit, tegenover den Minister van Oorlog, bij diens bezoek aan het kamp te Donderen, wordt door de Ass. Ct. zeer o'verdreven genoemd. Op verzoek van den leverancier informeerde genoemde redactie bij den luitenant kwartier- meester en deze deelde haar mede dat tusschen de 600 kilo vleesch en vet, die verleden week was afgeleverd, in het geheel een kilo vet was geweest, dat minder goed was. In het bericht wordt verder gemeld dat de prijs van het bier is verlaagd. De cantinehouder deelt mede, dat de prijs van het bier is verlaagd, maar dat, op verzoek van den kampcommandant kleinere glazen zijn beschikbaar gesteld, natuur lij k voor lageren prijs dan de groote. Men meldt uit Amsterdam De mare, dat Rockefeller, de rijkste Ameri- kaansche milliardair, (inkomen 20.833 francs en 33 centimen per uur Vrijdag de tabaksinschrjj- ving in Frascati zou bezoeken, had een rilling van interview-begeerte doen gaan langs vele Amsterdamsche reporters-ruggen. Vandaar dat het gewone publiek der veilingen heden was versterkt met eenige ongewone elementen, bla- kend van meer schrijf-dan kooplust. Misschien sluimerde er bij een enkele wel eenige omkoopbe- geerte, gewekt door het roemruchtige voorbeeld van den Matin-eollega, die vijfduizend francs bood voor een onderhoud van een kwartier met den milliardair. Zijn er zoo geweest, dan heb ben ze hun geld in den zak moeten houden, want een Rockefeller was er niet. Ze hebben slechts kunnen vinden de gesigna- leerde loge, gemerkt 50, die inderdaad voor eenige dagen een kleine verbouwing heeft ondergaan in het belang van degenen die bij huizen-veilin gen ongezien willen bieden. En ook hebben ze kunnen gadeslaan den waarlijk hartstoch telijken ijver waarmede onze tabaksinakelaars en hunne bedienden zaken doen. Het eene oogenblik stortte er zich een lawine van men- schen in halsbrekende vaart van de hooge trap waarop de afslager zit, omlaag, aehter een vluchteling aan, die eene aanlokkelijke aanbie- ding hadeen ander moment deed men een m- val in een van de kleine gelijkvloersche loges en werd er iemand in een hoek gedrukt, om overstelpt te worden met kreten. Zoo verdiende menigeen zijn 12-uurs kadetje uit de koffiekamer //in het zweet zijns aanschijns" met natte haren en een slappen boord, maar de komst van hem die het in deze wereld zooveel kalmer kan aanleggen, omdat hij, desondanks 20,833 francs en 33 centimes per uur verdient. bleek een canard te zijn. Een 23jarig wielrijder is aan de Groente- markt aldaar in een der haventjes gereden en levenloos opgehaald. In een bierbronwerij daar ter stede is een werkman door een liftkoker gevallen. Hij was onmiddelijk dood. De lOjarige machinist-leerling Pieter Los, wien gisterenmiddag op het terrein van het Spoor- wegdok te Dordrecht door eene locomotief de rechtervoet geheel verbrijzeld werd, isnogden- zelfden avond aan de gevolgen overleden. Woensdag had de 72jarige J. H. Wagelaar, te Lonneker, het ougeluk bij 't opladen van hooi van een voer hooi te vallen, waarbij hij zich zoodanig bezeerde, dat hij gisterenavond aan de gevolgen is overleden. Uit Amsterdam Een mijnheer, die in de Hartenstraat gestof- feerd woont, en van kamers wilde veranderen, werd Donderdag door zijne hospita opgesloten in zijn appartementen. Hij riep eerst een tijdlang om hulp en nam toen zijn toevlucht tot zijn revolver. Nadat hij vijf schoten gelost had, kwam een politieagent ter zijner bevryding opdagen. Het wapen, waar op nog 18 scherpe patronen zaten, werd wijselijk door den beambte, ter voorkoming van onge- lukken, in beslag genomen. -Tegen den wethouder der gemeente Kou- dekerk bij Leiden, den heer Ph. Qualm, is op last van den burgemeester dier gemeente proces- verbaal opgemaakt wegens het binnen den tijd van een jaar tweemaal overtreden der verordening op het bouwen en sloopen, mede door hem ont- worpeu en vastgesteld. De eigenaar van de in een spoortrein gevonden f 3000 is bekend geworden. Het is een ingenieur uit Breda. Uit Oldenzaaf meldt men Het kind van den heer 0. alhier raakte met de hondenkar in eene diepe sloot. De hond wist zich los te werken en haalde toen het kind op het droge. Naar het N. v. h. N. verneemt, zal het justitieel onderzoek naar de beweerde mishan- deling van de boerenkneohten Maring en De Haan te Uithuizen, welke mishandeling gepleegd zou zijn door de marechaussees aldaar, met het doel om hun een bekentenis af te dwingen, niet leiden tot een vervolging, aangezien van een mishandeling niets is gebleken. Donderdagavond omstreeks een uur of acht bracht iemand uit Groningen, die met eenige vrienden Maastricht bezocht had, de geheele Helstraat in rep en roer. Eerst had hij in enkele cafe's een glas bier gedronken, hoewel hij reeds tamelijk aangeschoten was. Opeens, zonder de minste aanleiding, haalde hij een groot mes van onder zijn kleeren uit en begon daarmee in 't rond te slaan en te dreigen, ge lukkig zonder iemand te raken. Iedereen ging natuurlijk voor hem uit den weg, zelfs z'n vrienden, die in een ander cafe een goed heen komen hadden gezocht. Toen hij zijn woede op niets anders kon koelen, stak hij woest met z'n mes in deuren en vensters. Inmiddels was een der bewoonsters door de achterdeur, die op den wal uitkwam, de politie gaan waarschuwen. Spoedig kwamen twee agenten, die den man zonder veel moeite de boeien om de polsen legden. Gedwee ging hij daarop mee naar het bureau, waar hij nog meer gelegenheid had te kalmeeren. Spoedig daarop was de kalmte in de straat weergekeerd, hoewel nog langen tijd daarna hoopjes menschen het geval in alle kleuren en geuren stonden te bespreken. (L. K.) Een gasontploffing heeft Vrijdagmorgen omstreeks kwart voor zeven, plaats gehad ten huize van den heer Reymeringen, villa //Alida," aan den Wagenweg te Haarlem. Het dienstmeisje kwam, na haar nachtrust genoten te hebben, naar beneden en bemerkte, dat er in de vestibule een hevige gaslucht hing waarschijnlijk veroorzaakt doordat de lantaarn (een dag en nachtbrander) was uitgewaaid, zoo- dat het gas geruimen tijd door de geopende kraan kon ontsnappen, Het meisje heeft toen de onvoorzichtigheid gehad om op een stoel te gaan staan, om de lantaarn weder aan te steken. Dadelijk toen zij een lucifer aanstak, had een hevige ohtploffing plaats, waardoor het meisje ernstige brandwonden bekwam. Het gaf zoo'n vreeselijken knal dat de bewoners der villa, alsook die der naastbijgelegen huizen herig verschrikt kwamen toeloopen, en eene vreeselijke verwoesting constateerden. Verschillende ruiten, zoowel van de bovenka- mers als van de serre waren vernield, terwijl eenige voorwerpen, o.a. een vOgelkooi met lijster, van zolder en wand op den grond werden geworpen. Yrijdagavond is te Laag-Keppel het vrij zeldzame verschijnsel van een maan-regenboog waargenomen. .^Omstreeks kwart voor elven zoo schrijft ons de heer G. J. Klokman aldaar na het overdrijven van eene onweersbui, was de lucht in 't westen opgeklaard, doch voor het overige zwaar bewolkt. Het regende nog, terwijl de maan in 't westen helder scheen. Nu vertoonde zich in 't oosten een heldere, bleek- gele regenboog, die na eenige minuten lang- zaam in het wolkengrauw wegsmolt. De boog reikte tot ongeveer 30 gr.. boven den horizont, terwijl de breedte ongeveer 3 gr. bedroeg. (Tel.) Zaterdag, na het afpresenteeren in het kamp bij Donderen, wachtte een landweerman uit Muntendam een onaangename verrassing. In stede huiswaarts te gaan, werd hij door de marechaussee ingerekend, om nog 6 maanden gevangenisstraf te ondergaan. Sedert 1904 had hij in Duitschland verblijf gehouden en daar ook reeds twee jaar in de gevangenis vertoefd. O 18 W E E R. Uit Roermond meldt men Donderdagavond werd in het naburig Swal- men de ongeveer 50jarige P. door den bliksem getroffen en gedood. Zijn vrouw, die naast hem stond, werd tegen den grond geslagen zij kreeg evenwel geen letsel. In verschillende huizen te Swalmen werden ruiten verbrijzeld en er zijn verscheidene boomen getroffen. Donderdagavond sloeg de bliksem te Ulft in de woning van Bruns. Een 6jarig jongetje werd gedood, een ander kind gewond. Brand werd niet veroorzaakt..

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2