i Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Groot Internationaal Wielrijdersfeest te Hoek, Heden werd te Hoek, het dorp, waar een bloeiende rijwielindustrie bestaat, door de Eerste Zuid-Nederlandsche rijwielfabriek der Gebr. Eaan weder een groot internationaal wielrijders feest gehouden. 'tWas nu 2 jaren geleden dat we aldaar een zoodanig feest konden bijwonen. Het comite dat zich daarmee destijds belastte was ontbonden en het is thans de wielrijders- club //Nooit Genoeg" die het initiatief daarvoor nam. Nu, dat die club nooit te groote snel- heid in het rijden kan verkrijgen, dat ze nooit genoeg prijzen op wedstrijden kan behalen, dat ze nooit genoeg deelnemers ©p haar feest kan zien, willen we gaarne aannemen, maar dat ze op den dag van heden wel genoeg van regen of wind kan krijgen, is toch ook wel als zeker te constateeren. En 't zag er niet erg aanmoedigend uit. Een onweersbui met zwaren regen in den afgeloopen nacht deed het ergste vreezen, terwijl ook een tamelijk hevigen wind voor de deelnemers van elders den tocht naar Hoek niet tot de aange- naamste beloofde te maken. Maar, 't is dan ook vandaag St. Pieter en die komt volgens den volksmond altijd met zijn ,/gieter". Men kon er dus een beetje op voorbereid zijn. Ofschoon het zich in den voormiddag nog al tamelijk liet aanzien, liep het met den mid- dag mis. Af en toe viel er regen, en tamelijke hevige buien en ook de wind stak op. Dit was oorzaak dat verschillende clubs, die van hunne komst hadden kennis gegeven achter moesten blijven. Hoek bleek echter voor de wielrijders groote aantrekkelijkheid te bezitten, want ondanks de minder gunstige omstandigheddn waren er ten slotte ongeveer 400 deelnemers. Het muziekgezelschap had te 1 ure op de niet overdekte kiosk, op de Markt eene uit- voering gegeven maar deze wegens den regen moeten staken. Te half drie ure hield het een muzikale wan- deling door de verschillende straten, door ver- scheidene wielrijders gevolgd, maar weer wegens den regen, kon de voorgenomen optocht niet gehouden worden. Ondertusschen waren vele vreemdelingen in Hoek aanwezig. Te half vier ure werd met de wedstrijden aangevangen. Op den Molendijk werd vogelpik gehouden, in de Heerenstraat, op het schoolplein, plank- en belrrjden en in de Noordstraat ringrijden. Deze wedstrijden hadden onder groote be- langstelling plaats. (Bij het afdrukken van dit blad was de uit- slag nog niet bekend). H. M. de Eoningin-Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik woonden Woensdagmiddag de Ro- xneinsche Wagenrennen bij, welke te Utrecht werden gegeven bij gelegenheid van het 270jarig bestaan der Hoogeschool overeenkomstig de gehouden maskarade voorstellende den triomf- intocht binnen Rome van Cesar Germanicus. De stad is nog fraai versierd en overvol. Heden (Vrijdag) worden de Romeinsche Wagenrennen in den circus Maxim us aan den Leidschen weg herhaald. Zaterdag is het slot van het studenten- feest. Dan worden gehouden concerten, volks- spelen, vuurwerk, bal enz. enz. Bij het Rotterd. Gemeentebestuur bestaat het plan een nieuw vrij entrepot te stichten aan de St. Jacobshaven onder Oud-Delftshaven, daar het tegenwoordige aan de Boompjes waar- schijnlijk zal dienen voor postkantoor. Voor- stellen dienaangaande zijn reeds ingekomen bij de Earner van Koophandel aldaar. Donderdagochtend zijn te Ylissingen aan wal gezet zes personen, die zich op een van Antwerpen vertrokken stoomschip hadden ver- scholen. Een 4jarig zoontje van den vrachtrijdcr P., te Wervershoof (N.-H), is op noodlottige wijze in brand geraakt. Het kind stak een brandend stuk sigaar in zijn zak, waardoor de kleertjes vlam vatten. Hoe wel. door ij lings toegeschoten hulp onder- gedompeld in een sloot, was het knaapje reeds zoo ernstig gebrand, dat er geen hoop is op herstel. In een onbewaakt oogenblik heeft een dochtertje van ll/2 jaar van den stoker aan de kunstzandsteenfabriek te Hillegom, Baas, zich meester gemaakt van een schoteltje met soldeer- water en daarvan gedronken. Het kind is aan de gevolgen overleden. Een jongen van 6 jaar uit de Crispijnlaan te Rotterdam deelde Donderdagmiddag mede, dat zijn 2jarig broertje van het houten bruggetje tegenover de Witte de Withstraat in den Wester- singel gevallen en verdronken was. Zijn verhaal werd door een jongen van 8 jaar bevestigd, die zelfs den paal aan wees waarbij het knaapje gezonken zou zijn. De politie trok er met dreggen gewapend op uit en vischte ten aan- schouwe van een steeds aangroeiende menigte menschen den singel gedurende een paar uren af, zonder iets te vinden. Ten slotte bleek het dat het vermiste jongetje aan het politiebureau in de Pauwensteeg was, waar iemand, die het dwalende langs den weg vond, het gebracht had. Woensdagavond had te Dodewaard ten huize van den heer W. C. een droevig ongeval plaats. Een der zoons zou wat buskruit naar den kersenboomgaard brengen, toen een tweede er met zijn brandende pijp te kort bij kwani en 't kruit vuur vatte. Een hevige ontploffiug volgde. die beiden zeer ernstig verwondde en in de woning een ware verwoesting aanrichtte. In de margarinefabriek der firma Verschure, te Oosterhout, had de arbeider M., bij het ver- plaatsen van een flesch vitriool het ongeluk, deze stuk te stooten, waardoor hij den inhoud over het lichaam kreeg en op verschillende plaatsen zulke hevige brandwonden bekwam, dat dadelijk geneeskundige hulp moest worden in- geroepen. Men vreest voor zijn herstel. Prachttoestanden. Een marine-officier liet zich over de tucht op onze vloot tegenover den Haagschen medewerker der //Preangerbode" als volgt uit z/Er heerscht tegenwoordig een geest van ergerlijk, lijdelijk verzet aan boord van onze oorlogsschepen, waarbij 't lam dienen is. En er wordt wel opruimiDg onder de oproerkraaiers gehouden, maar meestal krijg je de ware kerels niet te pakken. Zoo werden in de eerste helft van Maart een paar jonge mannen voor den krijgsraad gebracht, die de roode vlag te Wil- lemsoord hadden geheschen. Ze draaiden de doos in, maar de opstokers bleven buiten schot. Die hitsten onder de hand weer anderen op, en als ze niet tot hevig ver zet aanzetten, dan tot lijdelijk. Toen ik 'n kerel, die me hinderde door tegen me aan te loopen en die me direct daarop vroeg of hij verlof kon krijgen, antwoordde //Loop naar je moer" toen is die vent zich bij den commandant gaan beklagen en ik werd ter ver- antwoording geroepen. Nu, is dat nu zoo erg, zei de commandant. //Loop naar je moer" 't is nu geen bijzonder fraaie uitdrukking die luitenant B. tegen je gebruikte, maar je hoefde daar nu toch niet zoo'n drukte om te maken. Jullie gebruiken onder elkaar, geloof ik, nog wel wat andere termen Ja, dat kon wel wezen", was 't antwoord. z/Maar van z'n moeder had hij altijd veel ge houden, en hij kon dus niet verdragen, dat Nou, ik kreeg dus een vermaning. Een paar andere staaltjes. Er is een voorschrift, dat de lui je aan dek moeten salueeren als je passeert. Op een dag van de vorige maand zie ik, dat een kerel dat stelselmatig niet of bijna niet doet, en ik wijs er op. En sinds dien kan ik niet uit m'n kajuit naar 't voorschip gaan, en dat overkomt me misschien een 20 maal per dag, of hij stelt zich in postuur en groet buitensporig in den vorm. Als hij dat eenmaal op 'n morgen fat- soenlijk doet, dan ben je er al mee tevreden en dat is ook gewoonte. Maar nu zal die vent je treiteren, door zich letterlijk aan't voorschrift te houden, en als je dan een keer niet terug- salueert, dan ben je er als officier bij. Dan beklaagt hij zich bij den commandant, en krijg je een reprimande. Een collega van me beleeft tegenwoordig 't zelfde pretje. En toen hij verleden de deur van 'n kajuit niet open kon krijgen, stond al dien tijd zijn treiteraar, al door maar salueerende, naast die deur Hij had dien kerel wel tegen den grond kunnen slaan Maar dat laat je welDe officier mag nooit aanleiding geven tot klachten van de schepelingen. Die tieren er al genoeg, zei Minister Ellis, en de tegen woordige Minister Cohen Stuart ziet zich wel genoodzaakt dezelfde gedragslijn voor te schrijven. Want de geest van verzet is er, en daar dient volmaakte onberispelijkheid tegenover gesteld te worden, wil je de kerels, op een oogenblik als 't te ver gaat, met fatsoen kunnen atrapeeren. 't Gekste is, dat dit in zoo'n korten tijd in 't korps is gekomen, dat verzet. Zeven jaar geleden, toen de allerchristelijkste Staalman nog niet in de Earner was, was er nog geen sprake van Maar nu soms wordt't je te bar Te Cranz bij Eoningsbergen is een trein ontspoord, waarbij twee rijtuigen geheel ver- nield werden. Een vrouw is gedood, vijf menschen zijn zwaar, zes licht gewond. Twee grondwerkers, welke arbeidden in het station GentSt-Pieters, werden Maandag- nammiddag verrast door den mailtrein. Ze lieten zich tusschen de rails vallen, om niet door den trein vermorseld te worden en de trein vloog over hen heen, zonder hen te raken. Dinsdagnamiddag is in een fabriek te Roubaix een Belgische verwer, toen hij op een ladder stond, door een riem bij de rechterhand gevat en meegesleurd. Toen men later de zaal binnenkwam, waar de ongelukkige werkzaam was, vond men nog slechts een vormloos lijk. Het hoofd was ge heel verpletterd. De muren en de grond waren met bloed, stukken vleesch en hersenen bespat. Bij het onderzoek der politie, bleek dat niemand aan hem bevel gegeven had, dit ge- vaarlijk werk te verrichten, doch dat hij het gedaan had om een kameraad plezier te doen. In de Pelekaanstraat te Antwerpen is Maandagavond een jongen van een jaar of negen bij het oversteken der straat omvergereden door een electrische tram, die hij door een huurrijruig blijkbaar niet gezien had. Niettegenstaande alle moeite, die de bestuurder deed, om te stoppen, werd het kind door den chasse-pierre een vijftiental meters verre mee gesleurd. Toen men do tram had opgelicht en het slachtoffer er onder uithaalde, was het vreeselijk om aan te zien. Het had bijna geen kleeren meer aan het lichaamverder werd door een geroepen geneesheer vastgesteld dat zijn schedel was gekloven, verscheidene ribben gebroken en een arm letterlijk afgesneden. In weerwil van al die kwetsuren, was het kind nog levend en in een erbarmelijken toestand werd het naar het Stuivenberggasthuis gevoerd. Het kind is 's nachts te 2 ure gestorven. Men weet nog niet wie de kleine is, doch, aan de verscheurde kleeren te zien, zou men denken dat 't aan landverhuizers behoort. Een bedenkelijk teeken. De correspon dent te Petersburg van de Frankf. Ztg. meldt aan zijn blad Zaterdagavond ontving het Preobrashenski- regiment van de lijtgarde het bevel naar Peter- hof af te marcheeren, om de bewaking van het paleis te versterken. Toen na de tap toe het oogenblik van vertrek gekomen was, weigerde het geheele regiment. Dc commandant en de officieren waren radeloos. Grootvorst Nicolai Nicolajewitsj werd onmiddellijk gewaarschuwd en arriveerde kort daarop. Hij ondervroeg de soldaten omtrent de oorzaak hunner ongehoor- zaamheid en kreeg onverdeeld ten antwoord, dat het regiment besloten had, niet naar Peter- hof te gaan, daar het heel goed wist, dat het bestemd was om de Doema uiteen te jagen, Zondagmiddag marcheerde het regiment ten slotte toch naar Peterhof, doch op voorwaarde, dat dit slechts voor de veiligheid van den Czaar gebeurde. Op Peterhof en in het ministerie van Oorlog heeft deze gebeurtenis een groote ontsteltenis te weeg gebracht. Alle mogelijke maatregelen worden genomen om het geval in den doofp.ot te doen. Te Sioux City, in den Amerikaanschen staat Iowa, werd mevrouw Eauflman, de vrouw van een welgestelden bierbrouwer, als verdacht haar dienstmeisje vermoord te hebben, in hech- tenis genomen. De moeder van het meisje kreeg, zonder iets van een ziekte vernomen te hebben, telegrafisch bericht dat haar dochter overleden was. Zij kwam te Sioux City juist toen het lijk zou begraven worden dat, geheel met bloemen bedekt, in de kist lag. De moeder ontdekte evenwel bloedvlekken aan de kleederen harer dochter en bij onderzoek vond men niet minder dan 48 wonden aan het lijk. Een bediende verklaarde, dat het meisje door haar meesteres gruwelijk mishandeld was, hetgeen aanleiding gaf tot de arrestatie van mevrouw Eauffman. Nog is gebleken dat een geziene arts een verklaring van overlijden tengevolge van een natuur- lijke oorzaak had afgegeven. Thans wordt een onderzoek ingesteld of deze dokter opzettelijk dan wel uit achteloosheid die onware verklaring afgaf. Uit Drontjem wordt gemeld, dat Zaterdag twee Engelschen met 12 arbeiders van daar naar Spitsbergen zijn vertrokken om naar goud en edelgesteenten te zoeken. Groote sensafie werd Maandagavond te New-York in den Madison Square Tuin gewekt, doordat een der bezoekers, de millionnair Thaw, in uiterste koelbloedigheid een anderen bezoe- ker, den daar welbekenden architect Stanford White, doodschoot. Thaw is getrouwd met een zeer mooie jonge jonge vrouw, die vroeger op het tooneel is geweest, en toen relaties met "W hite schijnt gehad te hebben. Thaw zat met haar aan een tafeltje en stond kalm op, kwam, terwijl een zestel danseressen op het tooneel waren, langzaam naar het tafeltje van White, haalde een revolver uit zijn zak, mikte op White's hoofd en trok af. Het eerste schot miste, maar hij loste Dog viug twee schoten daarna, die White doodelijk in den rug troffen. Eerst dacht het publiek dat de schoten op een of andere manier bij de voorstelling hoorden. Maar toen een jonge vrouw een gil gaf, sprong iedereen overeind, en ontstond er een begin van paniek, die echter nog bezworen werd. Thaw was heel kalm en gaf zich gevangen zonder weerstand te bieden. Hij zei eenvoudig Hij verdiende het. Ik kan dat bewijzen. Hij rui- neerde mijn vrouw en liet haar hulpeloos achter" Zijn vrouw wist echter blijkbaar niets van hetgeen hij van plan was. In het Ter Eamerenbosch nabij Brussel is een automobiel met zoo veel geweld tegen een boom gereden, dat de drie dames en twee heeren, die er in zaten, ver weg vlogen. Een der heeren vloog tegen een boom zijn schedel te pletter. Al de anderen bleven nagenoeg ongedeerd. De automobiel werd in stukken geslagen. De gekwetste is kort na' zijn aankomst in het J gasthuis overleden. Twee der dames, die hem vergezelden, waren zijn dochters. Maandagavond is op de Elbe, bij Maagden- burg, een pleizierboot met 450 kinderen aan boord, dicht bij de landingsplaats gezonken. Bij het keeren stootte het schip tegen den ketting van een veerboot, waardoor het een hevige lekkage kreeg en dadelijk begon te zinken, Gelukkig werden alle kinderen gered, omdat er natuurlijk aan de kade vele handen waren, die dadelijk hulp konden bieden. Eenige kinderen werden licht gekwetst. De correspondent van wDe Nieuwe Ct." te Eaapstad schrijft dd. 6 dezer In de Saldanha-baai is een Hollandsch kanon opgevischt, thans in het Oude Stadhuis-museum te Eaapstad te zien8 voet lang, kaliber 4 duim, dat naar er boven gedrukt staat in 1714 door een Hollandsch schip overboord werp ge- worpen uit vrees voor de Britsche vloot. Het stuk is door en door verroest en van buiten met takvormige aangroeisels, vol schelpen, ge- deeltelijk versteend. Verder is in dezelfde baai het wrak ontdekt van de //Middelburg", een schip der Oost-Indi- sche Cie., dat in Juli 1781 bij het verschijnen eener Britsche vloot (onder George Johnstone) in die baai door den kapitein in brand werd gestoken. De overlevering vertelt, dat er nog voor ongeveer 20,000 aan baar geld en goud in moet zijn verder een kostbare eollectie van Chineesch en Indisch porselein. Reeds heeft men eenige prachtige kopjes, schotels en vaasjes er uit gekregen. z/De Saldanha-baai-Maatschappij hoopt dat de bevolking in Nederland en de E. E. belang zullen stellen in deze reliquieen van den handel in den ouden tijd", zegt het rapport in de „G. Times" 's Gravenhage, 29 Juni. Tweede Earner. Bij de heden gehouden eindstemming over het Arbeidscontract werd dit aangenomen met 79 tegen 8 stemmen. Tegen stemden de socialisten en de heer Van Idsinga. Tweede Earner. Op dfe interpellate van den heer Verhey over de onzeewaardigheid van visschersschepen, antwoordde de Minister Veegens dat de door het Rott. Nieuwsblad gesignaleerde feiten bij onderzoek in hoofdzaak juist zijn ge bleken. De Minister zal over een in te stellen onder zoek het college van zeevisscherijen raadplegen. Intusschen wordt aan het departement ijverig gewerkt aan wettelijke maatregelen, ter voor- koming van zeerampen. De heeren Lieftinck, Schaper, Van Deven- ter en Verheij drongen op spoed aan. Vervolgens werd behandeld de motie Troelstra tot wetswijziging om knoeierijen, door middei van naamlooze vennootschappen, tegen te gaan. Spreker ging vefschillende misstanden na als ongeregelde inbreng, geflatteerde prospectus, gebrekkig toezien door mannen zonder verant- woordelijkheidsbesef en vooral wees spi-eker op de moreele inzinking welke ook is doorgedron- gen in het parlement waar nog steeds een, door spreker vroeger als zwendelaar gesignaleerden man, rondloopt, zonder gezuiverd te zijn van feiten van zweudelarij waaraan hij is schuldig verklaard. De Voorzitter riep spreker een paar malen tot de orde. Spreker betoogde vervolgens urgentie van wettelijke ingrijping, o. a. wees hij op het ge beurde met de Hollandsche hypotheekbank. Bij Eon. besluit is benoemd tot ontvan- ger der directe belastingen te Hansweert de heer J. Broeder, thans te Hontenisse. ZEETIJDINGEN. Van 27 tot en met 28 Juni. a a e e Van 27 tot en met 28 Juni werden langs de Oost- sluizen alhier 21 binnenvaartuigen op-en 23 afge- schutdoor de Westsl. 8 op- en 5 afgeschut. Lading H VLAG. NAAM. M 3. Van en naar. 27 Eng. 3.8. River Lagan 28 idem Abbotsford Van Ter 27 Eng. s.8. Brenda idem Ann Webster 1 27 Deen. 8.8. Ajax idem Clara 28 Belg. a.8. Alphonse Deen. s.s. Anine DllitS. 8.8. Anna Podeus Belg. zandz. Vlaanderen 4 Van 27 Eng. s.s. Sea Serpent idem Don idem Foscolino 28 Belg. s s. Benmacdui Eng. s.8. Whimbrel idem Avocet Voor Ter Neuien i 2272 Londen slukg. 2979 Middlesbro ijlem Seuien 3259 Goole idem 2241 London stukg. Gent s 2911 Kotka idem 3048 Sundswal idem 507 Ostende ledig 4098 Umea hout 4193 Riga idem 2130 Ostende ledig dent t 2554 Londen stnkg. 2658 Goole idem 2912 Bleyth ledig 1651 Grimsby idem 2514 Manchester stnkg. 3984 Liverpool idem J V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6