382e Staatsloterij. BREUKEV Vi MfllwMKMPPILl, S. R. ELZSMGA, f feeren* en Kapokbedden, KINDER- A. MASQUELIER, Verhuisd Geldleening. Mij. tot bey. van Landb. en Yeet. in Zeeland. J. de Smidt-Pothoven, BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De Pink Pillen en de dienstboden. Melkvoedsel voor KindererienZieken. Advertentien. Afdeeling AXEL Nog te bekomen bij G. SCHEELE, Hoek. ELZINGA. 3EDDE?MA.GAZ.!J« Wollen-,Chitsen- enMoltondekens, Uiterst concurreerende prijzen. Levering franco. De 12jarige zei. dat hij maar twee //bodempjes" gehad heefthij is er van in slaap gevallen de schapen verdwaalden op aangrenzende lande- rrjen en deden daar nog al schade. Een buur- man ontmoette een poosje later den jeugdigen schaapherder, die over hoofdpijn klaagde°en lodderig uit de oogen keek. E. v. K. weigerde, aan de eigenaars der lan der jj en, waar zijn schapen schade hadden aan- gericht, voldoende schadevergoeding te geven. Het 0. M. wees er op, dat de jongen dronken is geworden, hij moge dan een heel of een half glaasje gehad hebben, door toedoen van b'ekl., en eischte f 20 boete of 8 dagen hechtenis. Een waterballet met een staartje. Als het veroorloofd .is, om van een waterballet te spreken, als s middags tegen drie uur een aan- tal stoere gasten door de modder van den O.Z. Achterburgwal in Amsterdam pagaaien, dan hebben we Maandag zulk eene gratis-voorstelling bijgewoond, zegt het' Volksdagblad. Hoe de deelnemers aan dezen wedstrijd, want dat leek t het zoo in eens in hun hoofd kregen, om over de brugleuning voor de Korte Niezel te wippen, is ons niet duidelijk geworden en het was dan ook een ware verrassing toen we plotseling de eerste plons hoorden. Het scheen daar zijn kameraden blijkbaar in den drekrommel zoo aangenaam, dat een drietal hem spoedig volgden. En toen ging het er op los. Ze snoven en proesten en sloegen ermet armen en beenen op los, tot groot vermaak van honderden toeschouwers, die hrni neus voor een oogenblik vergaten, maar tot niet geringeergernis van een tiental politieagenten, die van het eene eind der gracht naar het andere draafden en maar geen der baders permettez te grazen kon krijgen. Er werd even met den wapenstok geranseld, waarna de agenten num baan kregen, en een der zwemmers aan den haak konden slaan, die juist tegen den wallekant opgetrokken was. Dat was er een, die naar //meneertje" ging. Hoe het met de anderen is afgeloopen, weten we niet. Geholpen door kameraden op den vasten wal, werden de drie overigen achtereen- volgens als echte modderklonten omhoog ge- heschen, waarna het voort ging in razenden draf. Maar aan alle hoeken hadden zich politie agenten opgesteld. Vrouwelijke predikanten. - Onlangs is in Engeland de eerste vrouw als predikant aan- gesteld geworden bij de Unitarische gemeente te Leicester. De Lnitariers zijn zeer trotsch op deze benoeming, die dan ook wel van vooruit- strevenden zin getuigt en onder de sprekers, die dezer dagen op de jaarvergadering van de Britsche en buitenlandsche Lnitarische ver- eeniging. die in Exeter Hall gehouden werd, was ook aangekondigd de //Eerwaarde Gertrud von Petzold." Zij hield een voordracht over den dienst der vrouw in de eerste Christelijke kerk en de plaats der vrouw in de tegen - woordige kerk. Naar verschillende toehoorders meedeelden werd deze voordracht met zeer veel belangstelling en grooten bijval begroet. In den loop eener bespreking, die op de voordracht volgde, verklaarde de voorzitter van de Uni tarische vereeniging te Manchester, dat de hoofdleider zeer ingenomen was met de benoe ming van deze eerste vrouwelijke predikante. Haar keuze was door het bereikte resultaat in ieder opzicht gerechtvaardigd geworden. De voorzitter haalde daarop uit eigen ervaring nog een voorbeeld aan, waaruit naar zijn meening bleek dat de vrouw wel geschikt was om als predikante op te treden. Hij had eens aan zijn vrouw verzocht een preek voor hem uit te werken, daar hij zelf er op dat oogenblik volstrekt geen gelegenheid voor had. En met deze preek had hij meer succes gehad dan ooit met eenige andere het geval wat geweestde gemeente had hem namelijk verzocht haar diezelfde preek de volgende week nog eens te laten hooren. Een dief in nood. Eenige visschers van Cornwall bemerkten een kleinen tweemaster, die zeer gevaarlijk langs de kust voer. Ofschoon het mooi weer was en de zee heel kalm stond, strandde de tweemaster op het eiland Mullion. De visschers snelden ter liulp en ontdekten tot hun verbazing, dat slechts een persoon de ge- heele bemanning uitmaakte. Het was een Duit- scher, zekere Paul Maier, die geen woord En- gelsch kon spreken. Hij was geheel uitgeput en gaf door teekens te kennen Mat hij in drie dagen geen eten had gehad. Het gelukte den visschers het schip in de haven te brengen. Daar bemerkte men dat de naam van het schip ouleesbaar was gemaakt en bleek het weldra dat men hier te doen had met het kleine zeil- schip Breez, dat voor eenige dagen op een onverklaarbare wijze uit de haven van Barry was verdwenen. Men leverde Maier, die het schip had gestolen, aan de politie uit. Te Batignolles (Fr.) zou een paartjetrouwen en men was juist op het stadhuis gekomen, toen er een vrouw binnen kwam met een kindje op den arm. Zij zette het kind midden op de tatel en zei tegen deft bruigon //daar, neem het, het is van jou," de vrouw maakte toen dat zij wegkwam. De bruid nam het kind op en ver klaarde het als het hare, te zullen aannemen teiwijl ze tot haar. bruidegom zei //dat zal onze eerste zijn. Daarna werd de huwelijksplech tigheid voltrokken. De Chineezen willen niet van telegraaf- palen hooren. Dit is omdat de zonen van het hemelsche rijk niet willen dat een schaduw za. vallen op de graven hunner voorvaderen. En daar deze graven in menigte over het geheele land verspreid zijn bleek het nogal bezwaarlijk de telegraafpalen zoo te plaatsen, dat zij niemanc ergernis gaven. En daarom is het zoo zegt de geschiedenis dat de telegraafdraden onder den grond zijn aangelegd. Een //Koningsfamilie" van dwazen. Of schoon reeds bijna 75 jaren in Noorwegen elk predicaat van adel is afgeschaft, zijn er toch nog families, die hare oude, hoogere afstam- ming niet willen vergeten en zich streng aan hare oude tamiliewetten houden. Een typisch voorbeeld daarvan is een familie, die zich beroemt op de directe afstamming van het oude Noorsche koningshuis. Zij bestaat reeds bijna 1000 jaar en draagt den naam van Foste, naar hare goederen in de nabijheid van Drontheim die reeds sedert menschenheugenis door haar bewoond worden. De leden der familie leven bijna geheel ge'isoleerd, daar zjj zich met personen van lagere geboorte niet wenschen in te laten. .-De stam moet haar ondergang te gemoet gaan, want de kinderen blijven, zoover zij niet onder elkander huwen, ongehuwd, om zich niet met de leden van een onkoninklijke familie te verbinden. Zaterdagmorgen was in een mijnput te Dampremy. een jonge vrouw aan het werk bij den ophaalbak, even beneden den beganen grond. Toen de bak met wagentjes steenkolen boven- kwam, wilde zij er een uitrollen, voor dat de bak nog stilstond. Een slip van haar rok werd gegrepen, zoodat zij werd meegesleurd en tus- schen dezen bak en een afdalenden beklemd geraakte. Zij werd tusschen de bakken midden door gesneden. De ongelukkige was 23 jaar oud en gehuwd met een mijnwerker. Men herinnert zich het geval van den man te Londen, die kort na elkaar twee doch- tertjes aan longontsteking verloren had. Hij behoorde tot de secte der Peculiair People, die genezing alleen van gebed en zalving, overeen- komstig het N. T., verwacht, en hij had dus geen dokter bij zijn zieke kinderen geroepen. In 1881 is hij reeds voor een dergelijk geval voor den rechter gebrachtdie liet hem toen met een berisping vrij uitgaan. Dezelfde rechter veroordeelde hem nu wegens doodslag tot negen maanden gevangenisstraf met dwangarbeid. Twee jonge Duitschers die Zoudag den Grammont bestegen, zijn in een afgrond gestort een afdeeling gidsen is onmiddellijk op weg gegaan, om de ongelukkigen te zoeken, maar Maandagavond kwam zij onverrichter zake terug. De namen der slachtoffers zijn niet bekend. Twee gidsen hebben, volgens latere berichten, het lijk van een der ongelukkigen gevonden, op een gevaarlijke plek, die in den volksmond z/Deutschengrab" heet. Het is een uit Saarbrucken afkomstig jonkman Albert Baptist Kramer. Aan alle invloeden van het weer blootge- steld was het hout, dat naar de attesten van vaklui door het behandelen met Avenarius Carbolineum gedurende een menschenleven ge- zond is gebleven. Niet een van de vele onder den naam Carbolineum aangeboden preparaten kan op gelijk succes bogen. Wie dus zeker wil zijn een beslist bederfwerende olie voor het hout te krijgen, lette bij den inkoop er van vooral op den naam Avenarius Carbolineum en vervoege zich bij de firma Gebrs. R1BBENS, Touwslagerij, Ter Neuzen, vertegenwoordigers van het Avenarius Carbolineum. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 30 Juni 7.47 8.22 Zondag 1 Juli 8.56 9.32 Maandag 2 n 10.5 10.39 Dinsdag 3 n 11.11 11.42 Woensdag 4 12.9 Donderdag 5 0.35 1.2 Vrijdag 6 n 1.26 1.50 De dienstboden lijden aan dezelfde ziekten als de meesters. Zij lijden er meer aan, want zij werken harder en hebben de gelegenheid niet uit te rusten of zich te verzorgen. De ziekten die het meest de dienstboden aantasten, zijn bloed- armoede, maagziekten, zenuwuitputting, rheu- matiek. De bezorgde meester die zijn bediende aan een dezer ziekten ziet lijden, beveelt hem steeds de behandeling met de Pink Pillen aan en geeft hem eenige doozen. De meester weet inderdaad dat de behandeling met de Pink Pillen op volkomene wijze aan zijn bediende past. Deze behandeling geneest. Zij geneest op snelle wijze en bijgevolg met weinig onkosten, zij maakt de staking van het werk niet noodzakelijk. De meester en de bediende zijn aldus tevreden. De meester, omdat hij op zijn bediende gesteld is en het onaangenaam zou gevonden hebben van hem beroofd te zijn geworden, de bediende om dat hij zeer dikwijls aan zijn meester gehecht en steeds op zijn plaats gesteld is en genezen zijnde kan hij zijn werk voortzetten. Juffr. I. M. v. Noordenne, p. a. den Heer G. H. de Jong, Zomerdijk, Vianen aan de Lek, schrijft z/Ik deel U mede dat ik veel welvarender ben sedert ik van de Pink Pillen heb gebruik gemaakt. \oorheen was ik uiterst zenuwachtig en wel zoodanig dat het mij somtijds onmogelijk was een woord te spreken. Verder was ik zoo zwak geworden dat ik mijn werk bij mijne pa- troons niet kon verrichten. Thans ben ik wel- varend, ik heb krachten, moed en een goed uiterlijk." De behandeling met de Pink Pillen is hoogst gnnstig voor de werklieden. De Pink Pillen geven bloed, versterken het zenuwgestel. Zij geven krachten, wekken den eetlust op, bevorderen de spijsvertering. Zij brengen eerst het gestoorde lichaamsgestel in orde, de werking van al de organen bevindt zich versterkt, de ziftke voelt zich leven en ondervindt eene groote gewaar- wording van welzijn. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hootd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Iloos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. TAN OYERBEEKE— LEUNIS. De Collecteur J. Appel te Middelburg maakt bekend dat de trekking der le klasse aanvangt 23 Juli a. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breukmeester, Jezusstraat 20, Antiverpen. Is den eera»&6ll Woensdag Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzondcn slelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. met het liantoor, van de Heerengracht naar de Markt no 7| naast den heer J. J. Kense M. VERBRVGGE, in Assnrantien. Ten laste van het waterschap LOVEN EN WILLEMSKERKE zal worden aan gegaan eene GELDLEENING yan 7 tegen eene jaarlijksche rente van ten hoogste 4 °/0, in aandeelen van /500. Te beginnen met 1907 wordt jaarlijks miustens 500 afgelost. Storting op 1 Augustus 1906. Inschrijvingen kunnen tot en met 15 Juli a. S. bij den Dijkgraaf worden ingezonden. Hoek, 15 Juni 1906. Het Bestuur van het waterschap Loven en Willemskerke, A. FRANSE, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Door bovengen. afd. zal op Dinsdag 10 Juli e. k., in vereeniging met leerlingen en OHd-leerlingen van landbouwcursussen en hun onderwijzers een pijtoei* gehouden worden naar de op 12 Maart overstroomde polders in 't land van Hulst. Afrit van Axel om zeven en van Hulst om acht uur 's morgens. Te Graauw koffiedrinken, en dineeren te Hontenisse. Leden van gen. afd., die hiervan gebruik wenschen te maken ook van koffiedrinken ot dineeren, gelieven hiervan opgave te doen bij een der bestunrsleden van de afd. voor of op 5 Juli a. s. Leden in 't bezit van paard en rijtuig worden beleefd verzocht dit beschikbaar te stellen. Namens de afd. Axel, PH. J. VAN DIXHOORN, Voorz. W. DIELEMAN Pz., Seer. aan den minst mogelijhen prijs, Ook te bekomen bij G. M.ETJLEN- BERG te Ter Neuzen en A. BR AM MAN te Sluiskil. Noordstraat II, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Kapok-. Zeegras- en Stroomatrassen Philippine. Huwelijks-voltrekkingen. 7 Juni. Adriaan Antonie Eduard Charis Voeten, oud24j.,jm. en Rosalia Melanie Sophia Dhooge, oud 25 j., jd. Franciscus Josephus de Bakker, oud 31 j., jm. en Alice Marie Louise Voermar., oud 29 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Andre, z. van Frans Adriaan Klaassen en van Marie Louise de Wit. 4 Juni. Maria Melanie, d. van Jokannis Baptista van Hulle en Elodie Noe. 10 Juni. Leon, z. van August Stephanus Bonte en van Emma Rammeloo. 12 Juni. Rosalie, d. van Jan Francies Taalman en van Stephanie Maria de Poorter. Overlijden. 8 Juni. Maria Theresia de Kock, oud 79 j., weduwe uit het le huwelijk van Geert Pioegaart en uit het 2e of laatste huwelijk van Petrusvan Laeren. 14 Juni. Honoratus Joannes Bonte, oud 53 j z. van Pieter Johannes en van Rosalia Cecilia de Key, beiden overleden. II van Juli te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Tee Neuzen, van des voormiddags 10 tot 'snamiddags 1 ure. Ook is hij aan liuis te ont.bieden. VAN DE VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2