Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Een merkwaardig geval te Middelburg. By stemming wordt hierop afwijzend beslist met 5 tegen 2 stemmen. 7. Oyerlegging rekening van het Algemeen Armbestuur over 1905. De rekening sloot in ont- vangsten op f 1219,95 en uitgaven f 1285,266 dus een tekort van 65,315. Na onderzoek wordt de rekening goedgekeurd. Rondvraag. Niemand het woord verlangende sluit de Yoorzitter de vergadering. Naar wij vernemen is de dag van plechtige installatie van onzen nieuwen herder de ZeerEerw. Heer J. Kriellaers bepaald op 23 Juli e. k. A. s. Zondag worden de ingezetenen op het raad- huis tegen 4 uur bijeerigeroepen om uit hun midden een commissie te vormen teneinde dien dag een feestelijk aanzien te geven. Koewaclit. Omtrent het doodschieten door de politie van den beruchten smokkelaar en strooper De Brouwer in de aangrenzende Bel- gische gemeente Stekene kunnen wij nog het volgende melden. Er waren kippen ontvreemd in eene woning, waar De Br. eenigen tijd ge- werkt had. En daar De Br. bij de politie niet al te best stond aangesehreven, werd besloten een onderzoek in zijne woning in te stellen. De commandant der brigade met een mindere ging er heen en v^nd daar den broeder van den verdachte, die met de justitie nog een kleine rekening te vereffenen had en tegen wien een aanhoudingsmandaat was uitgevaardigd. De commandant wilde hem daarom in hechtenis nemen, doch dit ging zoo gemakkelijk niet, vooral toen verdachte, een groote sterke kerel, ter hulp kwam. Deze greep den wachtmeester bij de keel en zou hem zeker geworgd hebben had de gendarme zijn superieur niet gered door De Br. een kogel door het lijf tejagen. Deze viel doodelijk getroffen ter aarde. De anderen, die den loop van den revolver op zijn borst gericht zag, gaf zich thans over. Op een draag- baar werd de gekwetste naar het gemeentehnis vervoerd, waar onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. De geneesheer verklaarde, dat de kogel door de dij tot in den buik was doorgedrongen en niet verwijderd kon worden. Den gewonde werden de Sacramenten der stervenden toegediend en de justitie van Dender- monde werd per telegraaf met het gebeurde in kennis gesteld. Spoedig was het parket ter plaatse en begon het onderzoek. Daaruit bleek dat de gendarme uit zelfbehoud en dat van zijn superieur gehandeld had. De rechters prezen zijn moedig gedrag en zouden hem voor bevor- dering voordragen. De broeder van den gekwetste werd gevan- kelijk mede naar Dendermonde vervoerd en opgesloten. Intusschen werd de toestand van den gewonde steeds ongunstiger en kort daarna overleed hij onder hevige pijnen. Donderdag was het parket van Dendermonde weer ter plaatse om bij de lijkschouwing tegenwoordig te zijn. Daaruit bleek, dat de kogel tot in de ingewanden was doorgedrongen. Na het onderzoek werd het lijk ter aarde besteld. Middelburg, 20 Juni. In de heden alhier gehouden raadsvergadering is met 9 tegen 7 stemmen besloten geen sluitingsuur voor de koffiehuizen enz. in te voeren. Middelburg, 21 Juni. Heden avond had aan den kanaaldijk met den te 5.38 uur van hier vertrokken stoomtram Walcheren een droevig ongeval plaats. De timmermansbaas A. v. R. uit Westkapelle, had het ongeluk naar men zegt door onvoorzichtigheid, uit den tram te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij onder de wielen terecht kwam en hem een der beenen werden afgereden, terwijl het andere aan den voet ernstig gekwetst werd. In een nabij gelegen woning werd hij door 3 geneesheeren voorloopig verbonden en later per brancard naar het gasthuis vervoerd. Kantongerecht te Ter ISeuzen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in een kantoor te Goes door het uitsnijden van een ruit, ingebroken door een 11-jarigen knaap, die met behulp van een aangestoken kaars alle kasten, laden enz. heeft doorsnuffeld. Hij kon echter niets van zijn gading vinden dan wat melk, die in een bakje voor den bond was neergezet. De politie heeft den jeugdigen dader des morgens in verhoor genomen hij legde een volledige bekentenis af. De knaap verlaat menigmaal het ouderlijke huis, waarheen hij dan door de politie of marechaussee wordt terug- gebracht. Te Koutwijkerbroek waren zekere v. d. G. en een timmerman bezig met de vervaardi ging van een kap voor een hooiberg. Plotse- ling gleed de kap omlaag en geraakte G. onder een van de zijkanten. Vreeselijk gewond were hij er onder vandaan gehaald. Een arm, een been, meerdere ribben waren gebroken en hier en daar staken de beenderen buiten het lichaam. Men vreest voor zijn leven. De timmerman, die juist midden onder het ge- vaarte stond, bekwam in het geheel geen letsel. Door een ooggetuige wordt het volgende aan het Hblad gemeld In de electrische tram van Amsterdam naar Haarlem zat Maandagavond omstreeks 11 uur een vrouw met een paar kinderen en een klein hondje dat niet ouder dan 6 a 7 weken scheen te zijn. Ongeveer bij de De Clercqstraat deelde de conducteur aan de vrouw mede, dat er voor den hond 40 cts. moest betaald worden. Een klein kind ging die boodschap overbrengen aan den vader, die op het achterbalcon stond. Daarop moest de moeder met het hondje bij hem komen en toen greep de man het dier uit haar armen en slingerde het uit de in voile vaart rijdende tram in de donkere ruimte. Een erbarmelijk klagend geschreeuw stierf spoedig weg in de verte... Maar nu keerde zich de gerechte verontwaar- diging der medepassagiers tegen den bedrijver van deze gruwelijke wreedheid, wiens vrouw, blijkens de woorden, waarmee zij de reizigers beantwoordde, voor hem op dat punt niet scheen onder te doen. Te Haarlem aangekomen, werd de politie van het gebeurde in kennis gesteld. Uit Amsterdam meldt men Het voortgezet onderzoek van justitie en politie heeft aangetoond, dat het Dinsdagavond op de Looiersgracht afgespeeld drama inderdaad zijn oorzaak vindt in teleurgestelde liefde en minne- nijd. Gevonden brieven leverde o. a. een bevesti- ging van dit vermoeden. Ook staat het vast, dat de overledene op den verwonde heeft ge- schoten en daarna het wapen tegen zichzelf keerde. De toestand van den verwonde was Woens dag zoo gunstig, dat hij alreeds het Wilhelmi- na-gasthuis heeft kunnen verlaten. Aan de familie- van den doode is door de justitie vergunning gegeven, het lijk te begraven. Dinsdagavond omstreeks 9 uur werd in de Molenstraat te 's Gravenhage, ve.rmoedelijk uit het huis, dat daar wordt afgebroken, een revolverschot met scherpe patroon in de straat gelost. Een juffrouw, die voorbijging, viel van den schrik in zwijm, niemand werd echter ge- raakt. De politie is toen nog op onderzoek uit geweest in dat gebouw, doch zonder resul- taat. Maandagavond raakte de politie op de Geest hoek Breedstraat in den Haag, slaags met een troepje Maandaghouders. Een agent ge raakte onder den voet en hem werd de uniform- jas van 't lijf gescheurd. De politie, inmiddels versterkt, maakte van de wapens gebruik en sloeg de twistzoekers uiteen. Een hunner bekwam een hevigen sabelslag op het hoofd, die een ernstige verwonding veroorzaakte. De gewonde en verscheidene belhamels zijn daarop ingere- kend. De gewonde werd werd aan het commis- sariaat verbonden. Later werd hij naar het zie- kenhuis vervoerd, waar hij is overleden. Twee personen, die heden te Borne bij elkaar stonden te praten, de een met een zeis op den schouder, de ander bij zijn motorfiets, werden door den bliksem tegen den grond ge stagen, doch bleven ongedeerd. De motorfiets was beschadigd. Te Druten is Maandag in den ouderdom van 103 jaar overleden mej. Ma. Timmermans. een ongehuwde dame, die den 25sten Mei nog volmaakt gezond haar laatsten verjaardag vierde. Tegen v. T., op de Heide te Dieren, is procesverbaal opgemaakt wegens ergelijke mis- handeling van zijn zevenjarig zoontje. Het kind werd zoodanig door hem geslagen en met de klomp geschopt, dat het bloedende en met blauwe pl^ken overdekt voor het huis van de buren ineenzakte. Twee inwoners van Roermond, H. Fr. en N. B., zijn naar de Pasteurinrichting te Parijs vertrokken, teneinde behandeld te worden wegens een beet, hun toegebracht door een dollen hond te Sittard. Dinsdagavond geraakte een in zwaar beschonken toestand verkeerend man aan het Korte Spaarne te Haarlem te water. Gelukkig werd dit door eenige voorbijgangers opgemerkt die den man, na eenige moeite, op het drooge brachten. Yeel eer hadden ze niet van hun werk, want nauwelijks was de man weder op de been, of hij mompelde stotterend//had me maar laten liggen, ik ik ben toch te goed voor deze wereld Verdwaalde muziekanten. Men schrijft uit Den Haag Maandagavond heeft zich in den Dierentuin alhier, tijdens de pauze der gewone Maandag avond-muziekuitvoering door de Koninlijke Mili taire Kapel een vermakelijk oogenblik voorgedaan. V an die rustpoos maken de heeren muzikanten doorgaans gebruik voor een wandelingetje in den Tuin. Nu is er, zoo men weet, dit jaar voor't eerst in den kinderspeeltuin een dolhof. Niets natuurlijker dan dat musici, die gewoon- lijk in den labyrinth van tertsen, kwarten enz. een harmonisch pad hebben te zoeken, nu ook eens op andere, minder inspannende wijze, wilden dolen. En zoo begaf zich een groepje naar den doolhof en amuseerde zich kostelijk met z/moe dwalen' rnoe dwalen Langs bergen en langs dalen denkende spoedig genoeg weer op veilig terrein te kunnen terugkeeren. 0 wee welk 'n dwaling was die gedachte. Toen het gebruikelijke trompetsignaal van uit de muziektent gegeven werd, ten teeken dat de pauze geeindigd was en zij op hun post terug moesten zijn, waren zij zoo verdwaald dat zij met geen mogelijkheid den uitgang van het door be- groeide haagjes omzoomde doolhof konden terug- vinden. Het eene laantje in en het andere uit liepen, holden zij ten laatste, de geuniformde dolende ridders, maar telkens als zij goed dachten het z/eenige noodige" paadje te hebben gevonden, kwamen zij te staan voor het onverbiddelijke hegje, dat een stilzwijgend //da capo", van voren af aan, scheen toe te roepen. En steeds dringender schetterde de bazuin in de woestijn pardon de verlaten muziektent. En presto prestissimo holden de dolenden weer terug, //lange lijnen van geleidelijkbeid" om, na verloop van eenige minuten weer voor zoo'n verraderlijk hegje te staan. De dames en heeren, die deze muzikale afdwa- lingen bijwoonden, gierden, lang niet pianissimo, van de pret. Ten slotte kozen de muzikanten, wier geduld //diminuendo" ging, het verstandigste middel, sprongen eenvoudig over alle hinderpalen heen en bereikten ten slote aldus de //finale." Noodweer .in West-Duitschland. In de Rijnstreek, voornamelijk den Midden- en Neder- Rijn, is het Maandag een waar noodweer ge weest. Boven Munchen-Gladbach ontlastte zich een wolkbreuk, die niet te overziene schade heeft aangericht. De straten stonden een meter hoog onderwater. De binnendringende water- massa heeft in verscheidene fabrieken het ketel- vuur gedoofd. Te Dillingen a. d. Saar hagelde het een uur lang, waardoor veel schade aan de landerijen en boomgaarden werd toegebracht. In het Moezeldal heeft de wijnbouw veel van het weder te lijden gehad. Nabij Zeltingen werd de spoordam overstroomd. Te Nerzig doodde de bliksem een veldarbeider. In den omtrek van Keulen heeft men van onweder, stortregen en hagelbuien veel nadeel ondervonden. Talrijke telefonische geleidingen zijn verbroken en ook in de wijnbergen heeft het onweer ver- woestingen aangericht. Te Keulen sloeg de bliksem in een stampvol koffiehuis, gelukkig zonder iemand te kwetsen. Meneer B. in Gang Secretarie te Batavia had zijn huishoudster den dienst opgezegd en d'e deur uitgejaagd, maar haar goed achterge- houden. Toen zij om dat goed kwam, liet B. haar binnen, sloot de deur en sloeg haar toen tot bloedens toe, eerst met een zweep, daarna met een stok en tot slot dreigde hij de vrouw met een revolver en sneed haar de haren af Er werd proces-verbaal opgemaakt en den heer B. zal wel duidelijk gemaakt worden, dat een huishoudster ook een mensch is, zegt het z/Batav. Nbl." Bij het bouwen van een hydraulische fabriek te Milaan stortte een 20 centenaar zwaar blok cement van de gevelkroon van het machine- huis, waardoor 4 arbeiders verpletterd en 5 ge wond werden, van welke 2 levensgevaarlijk. 's Gravenhage, 22 Juni. Tweede Kamer. De eindstemming over het arbeidscontracc zal de volgende week Vrijdag of Zaterdag plaats lebben. Dinsdag geen zitting. De heer Yan Wijnbergen interpelleerde over let Kon. besluit, houdende voorschriften voor let verleenen eener Rijksbijdrage aan bijzondere en gemeentelijke kweekscholen. Hij critiseerde de regeling als ontijdig en doodend voor de bijzondere kweekscholen, wegens de bezwarende eischen. Het rapport der Staatscommissie had afgewacht moeten worden of de definitieve rege ling had bij een wetsontwerp aanhanging moeten zijn gemaakt. De interpellant drong aan op intrekking of wijziging van de uitgevaardigde bestuursinaat- regelen. De Minister betoogde de noodtakelijkheid eener nieuwe regeling en ontkende dat de eischen te bezwarend zouden zijn of vijandig tegenover de bijzondere kweekscholen. Het rapport der Staatscommissie is vooreerst niet te verwachten en de bestuursmaatregelen zijn geheel overeen- komstig het advies van het Rijksschooltoezicht. Bij zijn optreden aan het departement vond de Minister trouwens de regeling bij Kon. besluit in ,vergevorderden staat van voortbereiding. De macht van den districtsschoolopziener is niet te grootbij verschil van meening beslist de Minister over al of niet toekennen van subsidie. De Minister zal overwegen de mogelijkheid om in bepaalde gevallen te laten vervallen den eisch van seheiding tusschen het schoollokaal en de onderwijzerswoning. De Minister weigerde ten slotte op de bestuursmaatregelen terug te komen. De heer De Waal Malefijt betoogde dat de toeneming van het aantal gesubsidieerde bij zondere kweekscholen den genomen maatregel niet rechtvaardigde en dat de gevolgen daarvan schadelijk moeten zijn voor het bijzonder onder- wijs. De heer Talma gaf wijziging van het Kon. besluit in overweging en invoering daarvan met Mei 1907. INGEZONDEN STUKKEN. Gezondheidscommissie en Gezondlieid. Wij publiceeren het volgende geval omdat vrij denken dat het voor vele personen te Ter Neuzen die aan dezelfde kwaal lijden, van be- lang kan zijn. Mejuffrouw C. Yermeule, wonende Leerlooiers- singel 292 te Middelburg, meldt ons Vijfjaren lang ben ik het slachtoffer geweest van een ziekte der nieren. Mijn medische raadgever zeide mij, dat ik een los»e nier had en ik had hierdoor on- ophoudelijk een hevige pijn in den rug en lendenen, terwijl ik aangedaan was met hoofdpijn en een afgemat vermoeid gevoel door het geheele lichaam. Ik sliep slecht en droomde veelterwijl mijn eet- lust met den dag minder werd. De urine kwam steeds ongeregeld en veroorzaakte mij veel pijn zij was steeds vuil, donkerrood en liet veel be- zinksel na. Nooit heb ik baat gevonden bij al de voorgeschreven geneesmiddelen, totdat ik ten slotte kennis maakte met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen\ Ofschoon ik daarin het begin niet aan geloofde, moet ik nu toch eerlijk verklaren dat ik reeds een paar dagen de goede werking hier- van kon gevoelen en thans nadat ik drie weken geregeld met het gebruik ben doorgegaan, heeft er een groote verandering in mijn toestand plaats gegrepen. Ik ben veel sterker en opgewekter en van de pijn kan ik bijna niets meer bespeuren, om echter een algeheele genezing te bewerkstel- ligen, zal ik nog eenigen tijd met Uw medi- cijn verder gaan en wanneer ik ooit iemand mocht ontmoeten, die lijdt zooals ik voorheen, zal ik hem gaarne de goede eigenschappen van uw Pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt ge ooit getwijfeld dat uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren Hebt ge pijn in den rug, in het hoofd of in de leden V Lijdt gij aan rheumatiek zwakte van het hart of water- zucht Is Uw urineloozing te weinig of te veel- uldig en is Uw water vermengt met steen of jezinksel Gevoelt gij U immer vermoeid, ter- neergeslagen en prikkelbaardenk er eens over na. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Vermeule gehad heeft. Wij waar schu wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteeke- ning van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a 1.75 voor een of 10.voor zes doozen. Veroordeeld zijn H. J werkman te Zaamslag ter zake van overtreding der Woningwet, tot eetie boete 1 subs. 1 dag hechtenis. C. L. v. W., bootwerkerteTerNeuzen,ter zake vanstraat- schenderij, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht., met vrijspiaak van het meerdere hem ten lastegelegd; E. D, landbouwer te Philippine, ter zake van het rij- wielen zonder lantaarn, tot eene boete van 1, sub's. 1 dag hecht.J. M., slager te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht.B. S., brugdraaier te Oostakker, ter zake van het rij wielen zonder bel, tot 2 boeten, elk van 0,50, subs 1 dag hecht. voor elke boete; H. Kvrachtrijdersknecht te TerNeu- zen, ter zake van het berijden van een berm, tot eene boete van I, subs. 1 dag hecht; J. d. P., arbeider, C. W, winkelier, beiden te Axel, ter zake van Leerplichtwetovertreding, ieder tot eene boete f 1, subs. 1 dag hecht. A. K., vrachtrijderF. d. R., arbeider, beiden te Zaam slag, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs 1 dag hecht. K. H.J. M., veldarbeiders te Axel; >1. N. werkman te Hoek, ter zake als voren bij herhaling; ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht.; P. d'H., arbeider te (Tinge, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. P. E. W., bierhuishoudster, ter zake als voren tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht.; A. K., bargeschipper te Sas van Gent, ter zake als voren tot eerie boete van r 3, 8ubs. 3 dagen hecht. C. P. K., tijman te Ter Neuzen, ter zake van opentiare dronkenschap bij tiende herhalingtot hechtenis van 3 weken Vrijifes0roken F. E., winkelier te Ter Neuzen, ter zake van overtreding der Bouwverordening. Aan den Stationsweg te Sas van Gent liggen rerschil- lende modderpoelen en stinkslooten, die, vooral nu het warme seizoen aangebroken is, een ondragelijken stank verspreiden. Dat tengevolge van die verpestende uit- wasemingen allerlei ziekten ontstaan, zal wel geen betoog behoeven en is ook door de feiten wel voldoende be- wezen. Hoe zou het anders komen, dat hier jaar op jaar besmettelijke ziekten heerscheu (Dit jaar weer roodvonk.) Me dunkt, dat de geneeskundige leden der gezond heidscommissie moeilijk zullen kunnen tegenspreken dat al die stank schadelijk is voor de gezondheid. Welnu, waarom wordt er dan niets gedaan om aan dien toe stand een einde te maken Moet er zoo lang gedraala worden tot hier een epidemie uitbreekt Men houdt er hier nog al van om den put te vullen, als het balf verdronken is. Sas van Gent, 21 Juni 1906. X.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6