A i g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 4855 Oproeping van Verlofgangers. Ferscneele Belasting. Donderdag 21 Juni 1906. 46e Jaargang, UTIONALE I L I T I E. Binnenland. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,Franco per pastVoor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Yoor Ainerika 1,82$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushoaders. A D V EBTKNTIlN: Van 1 tot 4 regels f 0,40. Voor -Iken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van dricma.%1 plaatamg derzelfde adverteiitie ^ordt. de pr^s slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Intending van advertentiSn voor 3 uren op den dap de? mtcravc< so osa R. TWEEDE K A INI E Vergadering van Dinsdag. Bathpolder. Bij de voortzetting der beraadslagingen over het wetsontwerp tot aanvulling en verhooging der waterstaatsbegrooting voor 1906 250.000 subsidie voor herdijking van den eersten Bat- polder) noemt de heer Hennequin de hooding van den Minister, die de Waterstaatswet niet wil handhaven, minstens genomen zonderling. Spreker bepleit nogmaals Staatsbedijking. De heer Lely, repliceerend, betoogt, dat men niet behoef't te vreezen voor verwerping van dit ontwerp, waar de Minister zelf verklaard heeft dat de regeering in verwerping zal be- rusten en zet uiteen dat belanghebbenden door de Waterstaatswet gebonden zijn. De heer IJzerman betoogt, dat men zich had kunnen beperken tot versterking van het noor- delijk talud van den spoorwegdijk en treedt in nitvoerige becijferingen om aan te toonen dat het wetsontwerp de voorkenr verdient boven overneming der gronden van de eigenaars of afstemming. De heer Van Foreest waarschuwt bij repliek tegen het gevaarlijk antecedent dat ze zouden cheppen door de verklaring dat het loopen van een spoorwegdam door een polder een mo- tief is om dien polder te subsidieeren. De heer De Savornin Lohman betoogt, dat het hier kwestieus is of Gedeputeerde Staten verplicht zijn het herstel van den polderdijkte gelasten. De heer De Waal Malefijt, repliceerend, vraagt waarom de Minister den Commissaris der Koningin niet had opgedragen art. 38 der W aterstaatswet toe te passen, als er inderdaad zulk een dreigend gevaar is. De heer Van Wassenaer van Catwijck betoogt, dat het beter is, goed land te behouden en tevens veiligen spoorwegdijk, dan den spoorweg dijk tot zeedijk te maken. De Minister van Waterstaat ad interem, du- pliceerend zet uiteen dat volgens meedeeling van den ingenieur-directeur in de 11° directie de veiligheid van den spoorwegdam nog niet voldoende verzekerd is, zoolang niet het zuidelijk, en eigenlijk ook het noordelijk gedeelte van den Bathpolder is bedijkt. Na duplieken van den heer Lely en den Mi nister werd het wetsontwerp met 42 tegen 37 stemmen goedgekeurd. Arbeidscontract. Bij de hierop gevolgde voortzetting van de beraadslagingen over art. 125a Burgerlijke Rechtsvordering (procedure) en het amendement- Schaper (parmanent college van advies) bestreed de heer Limburg het amendement-Schaper, waar- door aan het beginsel der leekenrechtspraak veeleer schade zou worden toegebracht. De Minisier van Justitie ontraadde stellig het amendement-Schaper, als een uiting van wan- tuouwen in de rechtspraak van den kantonrechter. De heer Schaper verdedigt uivoerig zijn amen- dement. Maar inziende dat het hier toch eigenlijk ,/vechten tegen de Bierkade" is, trekt hij het daarna in, en dient, mede namens zijn partij- genooten, eene motie in, waarbij de Kamer met het oog op de uitbreiding onzer arbeidswetgeving noodzakelijkheid uitspreekt, om daarvoor een afzonderlijke reehtspraak in te stellen. Deze motie zal later behandeld worden. Het artikel wordt vervolgens goedgekeurd. TER NEUZEN, 20 Juni 1906. De heer F. Verlinde lichtvvachter alhier heett na 41 jarigen dienst in deze betrekking tegen Sept. a. s. eervol outslag aaugevraagd met toekenning van pensioen. - De heer J. de Zwarte, gezagvoerder op de Prov. Stoomboot zal met A ug. a. s. den dienst met pensioen veriaten. Met ingang van 1 Juli a. s. zijn o. in. verplaatst de kommiezen bij's rijks belastingen F. Rijstenbil, van Hontenisse naar Tholen, A. A. Tacq, van Hulst naar Hontenisse, J. W. F. van Nieuwenhoven, van Philippine naar Sas van Gent, A. J. W. van de Wiel, van Sas van Gent naar Philippine, en H. Weststraten, van Sluis naar Ter Neuzen. Naar Lei. verneemt is door den heer Steg- gerda, leeraar aan de ambachtschool te Leeuwar- den. bedankt voor de benoeming tot directeur aan de ambachtschool te Hulst. Dinsdag kwam te Middelburg onder voor- zitterschap van den heer mr. J. C. De Marez Oyens, oud-minister van Waterstaat, bijeen de commissie, ingesteld bij Kon. besluit van 14 Nov. 1890, om een onderzoek in te stellen naar den toestand der af'watering van Vlaanderen en een regeling te ontwerpen voor de in Neder land en Belgie gelegen polders. Tegenwoordig waren de heeren J. A. van Rompu, Lid van Gedeputeerde Staten te Ter Neuzen, J. H. C. Heijse, Lid van de Provinciale Staten te Middelburg, A. A. Bekaar, Hoofdin- geneur van den Rijkswaterstaat, M. B. G. Hoger- waard, Hoofdinqenieur van den Provincialen Waterstaat, beiden te Midddelburg, en H. E. de Bruyn, Hoofding.-directeur van 's-Rjjks water- staat te 's-Gravenhage. Besloten werd een subcommissie te benoe- de heeren De men waartoe werden Marez Oyens, Hoogerwaard en Bekaar die een geheel zullen samenstellen uit de gewisselde stukken, waarna een tweede vergadering zal plaats hebben, waarin alle punten. rakende de afwatering zullen worden vastgesteld. Naar Zel. verneemt besloot Maandag het Comite voor den aanleg van een stoomtram van Hontenisse naar Selzaete, na geconfereerd te hebben met belanghebbenden bij eene zijlijn naar Sas van Gent, om voorloopig althans van hare tramplannen af te zien. Naar het schijnt zijn de onmiddellijk belang hebbenden niet tot dien geldelijken steun bereid, welke het Comite onmisbaar acht. De Minister van Oorlog heeft groote tevredenheid betuigd aan alle militairen be- hoorende tot de detachementen genietroepen, pontonniers en marechaussee, die door flinke en inspannende hulpverleening, dikwerf onder moeitevolle omstandigheden, krachtdadig hebben medegewerkt tot leniging van den watersnood- ramp in Zeeland en door hun goed en ordelijk gedrag de beste verstandhouding met de inge- zetenen wisten te bewaren. Door het gemeentebestuur van Hontenisse is tot gemeente-geneesheer benoemd de heer Ellerbech. arts te Leusden. Het voornemen bestaat den macbinisten- cursus aan de Zeevaartschool te Vlissingen op 1 Mei 1907 te openen. Volgens mededeeling van den Inspecteur van bet Loodswezen zullen de stoommisthoorus te Nieuwesluis en te Vlissingen van af 2 Juli a.s., respect, gedurende 6 en 10 dagen, vervangen worden door een handmisthoorn. Met bebulp van een 80 man aan de eene zijde en met een 140 man aan den anderen kant is Zaterdagmorgen zoover gekomen dat de Tweede Bathpolder weer droog ligt. Reeds om 3 uur 's morgens was men aan het werk begonnen en de manschappen werkten als leeuwen om met aarde en zakken zand den stroom meester te blijven. Gelukkig is dit hun gelukt, zoodat als er geen buitengewone omstandigheden plaats hebben, de Tweede polder weer droog is. Hier en daar zal natuurlijk aan verschillende voskaaien nog wel versterking aangebracbt moeten worden, wil men het water meester blijven. De uit- voeders waren hoogst voldaan over de flinke wijze waarop de polderwerkers aanpakken en daarom kregen deze elk f 2.50 voor dien dag, boven het gewone daggeld. Hoek, 19 Juni. Bij de heden alhier gehouden stemming voor een lid van den Gemeenteraad werden 329 stemmen uitgebracht. Van onwaarde waren 6 briefjes. Gekozen werd de heer A. Jurrij (lib.) met 163 stemmen, De beer P. Jansen (antirev.) verkreeg 82 en de beer H. van Doesselaar (vrije cand.) 78 stemmen. Het muziekgezelschap //Elk naar zijnkraohten" bracbt den gekozene eene serenade. Philippine, 20 Juni. In de gisteren alhier gehouden vergadering van den gemeenteraad werd uit de 7 sollicitanten benoemd tot gemeente- verloskundige mej. M. Adriaans, thans te Dinxperloo. Sas Tan Gent, 20 Juni. Gisterennamiddag had de brouwersknecht E. P. in de bierbrouwe- rij van den heer P. Wanters, bij zijn werkzaam- heden het ongeluk zich aan de beide beenen en handen deerlijk te verbranden met kokend bier, wat den man hevige pijnen veroorzaakte. Ge- neeskundige hulp werd spoedig verleend. Hedenmorgen werd alhier aan bet station door de ambtenaren der belasting in beslag ge nomen en ter beschikking van het hoofd der gemeente gesteld, een wagon paarden (4 veulens), komende van Belgie en bestemd voor een land- bouwer te Goes. De aanhouding had plaats omdat de verzen- ding niet van voldoende certificaten voorzien was. Op last van den burgemeester werden de. paarden gelost en alhier gestald, in afwachting eener beslissing van hoogere autoriteiten. TER SECZESSCHE 01 R UT. Q» bla«t vefaehijnt nuaurta^., Woenwd&K- era Vrijdragttvond, ailBenni(ieril op reemilagen, bij lie »'irmn I*. 41. UK UNUK te Teileaieo, De Burgemeester van TER NEUZEN; Oelet op eene aansclirijving van den fleer Commissaris der Koninein in Zeeland van den 20 Februari 1906, A no. 659/i, 3e afdeeling M. S. Gelast de hieronder genoemde verlofgangers dor nationale militie om zich op den achter hunne namen ver- melden dag rechtstreeks naar hun korps in de mede hieronder vermelde garnizoensplaats te begeven en aldaar voor 4 nnr 's namiddags tegenwoordig te zijn, voorzien van knn voor gezien geteekende verlofpas en van ai de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen bij hun vertrek met gioot verlof medegenomen, ten einde in werkelijken dienst te worden gesteld. En vestigt er hnnne aandacht op dat zij, die in gebreke blijven op den bepaaiden dag onder de wapenen te fcomen, bij hnnne latere opkomst, zooveel langer in dienst zullen worden gebonden, en dat zij, niet aan de oproeping voldoende, als deserteur zullen worden behandeld. NAMEN EN VOOR NAMEN. GEMEENTE WAARVOOR ZIJ ZIJN OPGE- TREDEN. POSITIE. KORPS W4ARTOE ZIJ BEHOOREN. GARNIZOENS PLAATS. DAG VAN OPKOMST. Verlinde F. Grootaert J. F. Acke N. J. van Wijck D. Dees K. Harte J. F. Aarnoudse A. J. Sol P. Hamelink K. de Regt S. Florisse P. L. de Munck P. C. M. Verhage L. C. Dees M. Dieleman W. van Aalst Th. Faas A. Rcmijn K. van Gaalen G. P. 1899 Kanters J. C. Meulenberg A. G. 1901 Hamelink A. .J. Verhage P. Hamelink N. A. Oostdijk P. M. Verkouteren J. P. Kegels O. J. F. Meertens C. J. Willems E. F. Verlinde F. J. de Klerk S. Leunis W. van Minnen A. J. 1903 Gijsel J. F. M. de Doelder J. L. Nijssen S. J. Lommertsen E. J. H. M. Zietse J. B. Verscbelling A. van Wijck J. Willems P. F. Hamelink J. Cortvriendt A. van den Bulck P. J. van Troost F. B. Pladdet C. Hamelink A. A. Riemems A. W. Hamelink A. A. Schippers J. de Zeeiiw P. de Feijter M. van Hecke E. L. Drabbe J. Jansen E. de Mol A. van den BrSecke L. J. de Putter D C. Ter Neuzen, den 20 Juni 1906. Ter Neuzen id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. Middelburg Vlissingen Axel id. Sas van Gent Zaamslag id. Schiedam Sliedrecht Ter Neuzen id. id. id. id. id. id. id. id. id. Axel Dordrecht Ter Neuzen id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. Vlissingen Cad zand Hoek loteling. id! id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. 3" reg. in fan ten e id. 6e id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. Pontonniers 3e reg. infanterie id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. reg. grenadiers en jagers 3e reg. infanterie id. id. id. id. id. - id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. reg. genietroepen 3C reg. infanterie id. id. Bert 6« 3e 10* 3« IJe 3' Vlissingen Bergen op Zoom Vlissingen id. id. en op Zoom Vlissingen id. id. id. Middelburg. Vlissingen id. id. id. id. id. Breda Dordrecht. Vlissingen id. id. id. id. id. id. id. id. id. Breda Vlissingen id. id. id. Breda 's Graven huge. Vlissingen Middelbuig Vlissingen id. id. id. id. id. id. id. Haarlem Vlissingen id. Ede Vlissingen id. Utrecht Vlissingen id. id. 30 Juli id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. 23 id. 27 Augustus 13 id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. 10 September id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. id. 16 Juli 10 September id. id. 3 10 De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester van TER NEUZEN brerigt bij deze ter kennis van de daarbii belang- hebbenden, dat de door den Directeur der Directe Be- lastmgen enz. te Middelburg, den 16 Jpni 1906 invor- aerbaar verklaarrie kohieren dei personeele belastingen riezer gemeente, fkom en overig deel) over het jaar 1906 JNos. -2 en 3, op heden aan den Ontvanger der Directe beiastingen, ter invordering zijn ter band gesteld en oat leder verphcht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaaiden voet, te voldoen. Ter Neuzen, 19 Juni 1906. De Burgemeester voornoemd. J. A. P. GEILL.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1