J. W. Pompe van Meerdervoort, Ylooswi jkstraat, Telegrafische berichten. Gaianterien Huis'noudelijke artikelen en Gros. Bootwerkers-Yereeniging „Recht en Plicht" Effecten - Pandbrieven - Coupons - Incasso - Wisselkantoor, GOES EN TER NEUZEN. BURGERLIJKE STAND. TER K B TJ Z B met 't doel den Minister van Justitie te verzoeken althans' de z.g. St. N icolaas ve r lotin gen wee r toe te laten'. Een ad res, van zeer veel handteeke- ningen voorzien, is nu in zee gegaan. Daarin wordt er op gewezen, dat de bakkers en banket- bakkers in Friesland groot nadeel ondervinden van de toepassing der Loterijwetdat bijna alien, zeer weinigen uitgezonderd, tevoren groote ver- diensten maakten in de. week aan den 6en Dec. voorafgaande met bet houden eener tombola of loterij van suikerwerken in hun winkel (gewoon- lijk genaamd ,/draaiende zon"), niettegenstaande de prijs van bet op de verkrijging van eenig suikerwerk kans gevend lot daar gewoonlijk niet hooger was dan 5 of 10 centdat 't nu gebleken is, dat met de vermindering van bun verdiensten, ook de omzet van hun artikelen in den aanvang der maand December 1905, toen zij voor 't eerst bun verloting niet mochten exploiteeren, gelijken tred heeft gehouden, en 't klaarblijkelijk is, dat de winst, die zij't vorig jaar niet en vroeger wel maakten, ten goede is gekomen aan tappers en slijters, zooals in Sneek o. a. is gebleken, waar 't in de tapperijen alstoen zeer woelig is toegegaan dat zij de gelegenheid hebben gemist om voor of tijdens de totstand- koming der Loterijwet tot bescherming van hun belangen te requestreeren wegens den spoed, dien men met de behandeling der wet maakte en zij bovendien, naar bun meening, niet konden ver- wachten, dat de wet van zulk een wijde strekking kon word en, dat aan zulk een van ouds her bekend en echt. Friesch St. Nicalaasvermaak, waaraan men in die dagen zoowel in de stad als ten plattelande meedoet, een eind zou worden gemaakt. Daarom verzoeken adr. een voorstel in te dienen tot wijziging der loterijwet in dien zin, dat 't voor bakkers mogelijk worde in de laatste week, voorafgaande aan den 6en Dec. met ver- lof van burg, en weth. te hunnen huize, waar zij van den verkoop van suikerwerken en aan- verwante artikelen bun bedrijf maken, een ver loting van die consumptieartikelen te bouden. Een ingezetene van Oudkarspel (N.-H.) adverteerde dat zijn stoomfiets te koop was. Er kwain zich iemand aanmelden, en de koop werd gesloten. De kooper zou bet werktuig even beproeven, steeg op het wiel, en ver- dween, zonder den koopprijs te betalen. Koegas. -De J. Ot. verhaalt, uit welke ongewone grondstof Woensdag aan de gasfabriek te Joure gas is gestookt. Een voor de con- sumpcie afgekeurde, geslachte koe werd naar de gasfabriek getransporteerd en in stukken over drie retorten verdeeld, waarin het vleescb en de beenderen zoo goed als in een echt cre matorium tot aseh verteerden en ruim 60 kub. M. lichtgas opleve.rden, waarvan zeker iedere woning, die aangesloten is, baar deel heeft gehad. Men heeft al lang gewezen op het gevaar van het likken aan de postzegels, wanneer men ze op wil plakken, maar bet blijkt nu dat bij deze veel gebruikte kleine voorwerpen nog andere gevaren dreigen dan de bacteriale infectie, -die men er van vreesde. In Engeland althans. Daar heeft men in de gele driepence-postzegels een zeer vergiftigde stof, loodchromaat, gevonden, in een hoeveelheid, die zeker niet ongevaarlijk is, van ruim 2,5 percent. Op 70 postzegels inaakt dit een gew icht van het vergif van een grein, f 65 milligram. Eenigen tijd geleden werden twee kinderen doodelijk vergittigd door een vijfde van die hoeveelheid, afkomstig van een gekleurde baart De gele postzegels worden zeer veel gebruikt. voor de verzending van postpaketten en h. t gevaar is dus zeker niet denkbeeldig. Het lean wel zaak zijn dat men er ook elders op let. Italiaansch recht Linda Murri, die indertijd haar man, graaf Buonmartini, door haar broeder en haar minnaar liet vermoorden en die na langdnrige processen tot 11 jaren gevangenis veroordeeld werd, heeft van den Koning gratie gekregen. Wegens haar geschokte gezondheid is haar als //gevangenis" voor de eerstvolgende drie jaren aangewezen een villa van haar vader, prof. Murri, te Villa- Franca. De aanvraag om gratie werd door jury-leden, doctoren en ieden van de rechtbank onderteekend en kostte, naar men zegt, den ouden heer Murri 'n f 150,000 En dan vinden sommigen nog, dat er in Italie raar met t Recht wordt omgesprongen. Machnof, de Russische reus, die zich ook in ons land heeft laten bekijken, zou naar Amerika gaan en moest te Dover aan boord van de //Pretoria" scheep gaan voor New-York. Trots zijn buitengewone lichamelijke afmetingen, is hij echter ontzettend bang. Toen hij de zee zag, weigerde hij hardnekkig den trein te ver- laten, niettegenstaande het smeeken van zijn vrouw, het dreigen van zijn impresario. Er bleef niets over dan den reus aan boord te doen sleepen door gewone menschen-kinderen. Twin- tig zeelieden hadden de handen vol met dit karweitje. Machnof werd letterlijk naar het schip gedragen. Burgemeester Jan van Rijswijck die nog steeds wegens ziekte uitstedig is, heeft Woens dag ontslag ingediend bij het Antwerpsche schepencollege. De tijding, ofschoon zij niet onverwachts komt, werd door zijn medeburgers met deelnemende teleurstelling vernomen. Eerst- daags vergadert de raad om het pensioen vast te stellen, dat reeds in beginsel toegekend werd. Wie de opvolger van Van Rijswijck zijn zal, weet men nog niet. De vlucht op een locomotief. Onder dramatische omstandigheden nam in Mexico een moordenaar een dezer dagen de vlucht met behulp van een locomotief. Een Amerikaan, James Larcy genaamd, die als baanwachter bij den Mexikaanschen spoor- weg in Yimenez werkzaam was, doodde bp een strijd om een meisje zijn tegenstander, een Mexikaan. Daarop trachtte een troep Mexikanen Larcy te lynchen. Deze ijlde naar het station en sprong in een sneltrein, die op het punt stond naar het noorden te vertrekken. Terwijl zijn vervolgers de coupe's doorzoehten bereikte Larcy de locomotief en koppelde deze van den trein los, sprong op de machine en dwong den machinist met de revolver in de hand, de locomotief in beweging te zetten. Nauwelijks een minuut later vloog het gevaarte in ijlenden spoed naar de Amerikaansche grens, die 370 Engelsehe mijlen verwijderd was. De spoorwegbeambten seinden het geval aan de volgende stations, en op verschillende halte- plaatsen werden onveilige signalen gegeven, daar men hoopte, dat Larcy zou stilhoaden en de machine uit vrees voor een botsing zou verlaten maar hij beval den machinist, bij geen enkel signaal stil te houden, en ten slotte moesten de spoorwegbeambten, om een ongeluk te verhoeden, de lijn over de gansche lengte vrij makfn In Chihuahua hield de machine stil, om water in te nemen zij had 145 mijlen in 147 minuten afgelegd. De rest van den weg tot aan de Ameri kaansche grens werd in 2| uur afgelegd. Toen zij eenige mijlen over de grenzen waren ver- lieten Larcy en de machinist de locomotief in de bergen der Sierra Mad re en verdwenen in het gebergte. En het Mexicaansche spoorwegbestuur bleef niet veel anders over dan den staat Texas om teruggave van de machine te verzoeken. Men vermoedt dat de bom, die naar't rijtuig van Koning Alphonsus van Spanje werd geworpen, vergiftigd was, daar alle gekwetsten ontsteking in hun wonden hebben gekregen. Er zijn weer twee van de gewonde soldaten gestorven. Vrijdag heeft te Chappelle-les-Herlaimont (Belgie), de weduwe Dupuis, geboren Therese Roland, haar 105den verjaardag gevierd. Heel de gemeente vierde te dezer gelegenheid feest., De jubilaresse woont te zamen met haar twee ongehuwde zoons Franjois, geboren in 1824 en, Antoine geboren in 1826. Te zamen is dit drietal dus 266 jaren oud. De wed. Dupuis was in haar qualiteit van laatstovergebleven marketenster uit den slag bij Waterloo, op den 28 Juni 1894 bij de ont- hulling van het monument van Gerome, opge- richt ter herinnering aan de in in dezen veld- slag gesneuvelde Fransche soldaten tegenwoordig. 's Gravenhage, 8 Juni. Tweede Kamer. Arbeidscontract. Goedgekeurd is het artikel waarbij worden opgesomd de verschillende ge- vallen, welke voor den werkgever kunnen gelden als dringende redenen, om tusschentijds dienst- betrekking te doen eindigen zonder schadever- goeding, na overneming van het amendement van den heer Schaper, om dronkenschap en opzettelijke beschadigiiig, eerst na voorafgaande waarschuwing als dringende reden aan te merken. Een amendement van den heer Van Doorn, om bedoelde gevallen imperatief in plaats van facultatief als reden tot ontslag aan te merken, werd verworpen met 50 tegen 8 stemmen en een amendement van den heer Lo'hman, om de geheele opsomming van de gevallen achterwege te laten, werd ingetrokken. Na de pauze is door de Kamer, zonder stem ming, aangenomen een door den heer Lohman ingeleide motie van de heeren Borgesius, Drucker, Heemskerk, Tydeman, Lohman Troelstra en Kolkman, om door gedrukte indiening van de Koloniale begrootingen voor 1 September en van de Staatsbegrooting op den dag van de opening der zitting, het sectieonderzoek dezer ontwerpen te bespoedigen en de Troonrede niet meer met een Adres van Antwoord te beant- woorden, behoudens bijzondere omstandigheden. De Voorzitter verklaarde zich bereid, het in de motie vervatte verzoek, aan den Ministerraad over te brengen. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot voor zitter van het bestuur van het waterschap van den polder Stoppeldijk c. a. de heer C. van Esbroeck te Hengstdijk. I N G E Z O N I) E N STUKKEN. Mijnhter de Redacteur. Naar aanleiding van het ingezonden stuk met onderschrift van de Redactie in de Tern. Cour. van 7 Jutii verzoek ik eenige plaatsruimte in Uw blad. Na de verklaring van den Voorzitter der anti-rev.;-kiesvereeniging moeten wij aannemen, dat een samenloop van toevallige omstandigheden geleid heeft tot den toestand, zooals deze thans is. De bouding van den heer Verbrugge is vol- komen duidelijk door de advertentie van twee vrije kiezers in dit blad en Tern. Volksbl. Dat de heer Verbrugge thans geen bezwaar had eene candidatuur van eene kiesvereeniging te aanvaarden, zal wel liggen aan het standpunt, steeds door onze kiesvereeniging ingenomen. z/De Vrijheid" heeft steeds eene candidatuur aan- geboden aan diegenen, waarvan ze een optreden in vnjzinnigengeestverwachtte, maar wasersteeds op uit de gemeenteraadsleden van hare richting vrij te laten in de vervulling van hun mandaar en ze niet voor alle mogelijke gevallen te binden. Daarom heeft ze ook nooit door een harer candidaten eene verklaring doen ouderteekenen. Te bejammeren blijft het evenwel, dat de anti-rev. candidaat zich niet bijtijdg beslist heeft uitgesproken over bet aannemen eener eventueele candidatuur. In ieder geval, dit zal voor ieder duidelijk zijn de heerWerbugge gaat vrij uit in dit gevaf. Eenigszins eigenaardig klonken mij r/,ie stem- men, die zeiden nu moeten wij ook nog trachten, den heer Van der Hooft zijn zetel terug te geven." 't Lijkt er wel naar, of het voorstel door de anti-rev. kiesver. aan hare liberale zuster gedaan, slechts voor de leus is geweest. De redactie der Tern. Courant schijnt gebrek aan ernst bij de kiesvereeniging te veronderstel- len. Wij geven haar de verzekeriug, dat althans van onze zijde geene hooge troeven worden uit- gespeeld, dat het ons doel niet is vliegen af te van- gen, maar dat wij gestreefd hebben om te krijgen een geschikt en bekwaam candidaat, die ook kans van slagen bood, wat blijkens de geschie- denis van den jongsten tijd nog niet met alle bekwame candidaten het geval is. Zulk een man tneenen wij gevonden te hebben in den heer Verbrugge. Met dank voor de plaatsing, J. v. d. PEIJL. Ter Neuzen, 8 Juni 1906. Waar onze buren te Goes belang in stellen, intere^seert ook onswat meer is, het heeft waarde voor ons, wanneer het een bericht is gelijk het volgende, dat ons nieuws geeft, dat het heil- zaam voor menigeen hier ter stede zal zijn. Mejuifrouw C. Noller Raats, wonende Voorstad 60c te Goes meldt ons Nu ik door het gebruik van Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen bijna geheel verlost ben van een bedroevende, rheu- matische Ziekte, acht ik het mijn plicht U mijn dankbaarheid te toonen en U bericht van mijn genezing te doen toekomen. Ruim vier jaar had ik een hevige rheumatiek en verschikkelij ke pijn in den rug en door mijn geheele lichaam, drie maanden lang heb ik plat te Eedgelegenenwashet mij onmogelijk om op te staan of het minste werk te doen. Ik had steeds erge hoofdpijn en duizelingen de urine was zeer dik en veroor- zaakte mij veel pijn, wanneer zij eenigen tijd stond was er veel bezinksel in. Van al de inid- delen die ik aanwendde, was er niet een dat mij eigenlijk baatte en telkens kwam de ziekte in heviger mate terug dan voor het gebruik daar- van. Toevallig hoorde ik toen van Uw Pillen en ik moet eerlijk zeggen dat deze bij mij zeer goed gewerkt hebben. Na een paar dagen ge- voelde ik mij reeds geheel verkwikt en thans kan ik zoo goed als niets meer van mijn vroe- gere pijn waarnemen dat lijden komt thans mij voor als een benauwde droom. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Wat is de oorzaak van rheumatisme Rheuma tiek spruit voort uit het urinezuur, dat zich kris- talliseerd in de spieren en in de gewrichtsverbin- dingen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen dit urinezuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze Pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren zij een voortdurende algeheele genezing. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuf- frouw Noller Raats gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijg- baar bij den heer A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een of f 10.voor zes doozen. z E E T 1.1 n I N (4 E IN. Van 6 tot en met 7 Juni. a Van 6 tot en met 7 Juni werden langs de Oost- sluizen alfaier 37 binnenvaartuigen op-en 40afge- schut; door de Westsl. 4 op- en 9 afgeschut. Positie der stoomschepen. <U t<M)h M Met dezen yervullen wij den treurigen plicht, kennis te geven, dat Woensdagmorgen plotseling is overleden onze geliefde Echtge- noot en Vader JOHANNES PIETER TAN DE YEKE Sr., in den ouderdom van 64 jaar eh bijna 5 maanden. Wed. J. P. VAN DE YEKE en Kinderen. Zaamslag, 8 Juni '06. Getrouwd ADRIAAN A. E. C. VOETEN, Gemeente-Secretaris, ROSALIE M. S. DHOOGE. Philippine, 7 Juni 1906. H. VERHOEVEN. TER NEUZEN. Voordeelig adres voor H.H. Winkeliers en Wederverkoopers. te TER HEUZEH. OPENBARE VfERGADERING op t.iaan- dati den II Juni a. S., des avonds 8 ure, in het Logement ,/'s Lands Welvaren" bij den heer M. J. ADRIAANSEN. van Rotterdam. ONDERWERP J)e maat.schappelyke beteekeii is van den strijd der Vakver- eeniging voor betere arbeidstoestanden. Nu dan, Medearbeiders en Medeburgers, komt alien op naar deze zoo belangrijke vergadering. Niemand blijve thuis, maar zij op zipi HET BESTUUR. post Lid van den bond voor Geld- en Effectenhandel in de provincie. is dagelijks te spreken op het kantoor van .94. Des Woensdags Cafe WIEMEERSCH, Nieuwstraat, Ter Neuzen, van 101 uur. Zaterdags 's Lands Welvaren, Axel, van 101 j2JI uur. lnlichtingen omtrent alle waarden en beleggingen worden kosleloos verstrekt. - Philippine. Huwelijks-aangiften. 22 Mei. Fran- ciscuB Josephus de Bakker, oud 31 j-,jm. en Alice Marie Louise Voerman, oud 29 j.jd. 23 Mei. Adriaan Antonie Eduard Charles Voeten, oud 23 j.jm., en Rosalia Melanie Sophia Dhooge, odd 25 j. jd. Hu welijks-vol trek kir,gen. 25 Mei. Alphonsus Francis- cue de Vries, oud 30 j., jm. en Elodie Marie Snoeck, oud 28 j., jd. Geboorten. 31 Mei. Andre, z. van Frans Adriaan Klaassen en van Marie Louise de Wit. Westiiorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Mei. Julianus Thienpond, oud 22 j-, jm. en Maria Kalle, oud 23 j., jd. 29 Mei. Petrus van der Heijden, oud 24 j., jm. en Juliana D'haene, oud 22 j., jd. Geboorten. 20 Mef." Kmile Fi-anciscus, z. van August Baecke en van Maria Catharina de Cock. 29 Mei. Emile Alphons, z. van August Dumez en van Rosalia de Smaele. Overlijden, 18 Mei. Govardus van Dijk, oud 64 j., z. van Adrianus en van Maria Catharina van Riel (beiden overt.) 19 Mei. Ludovicus Rudolphus Inghels, oud 9 m., z. van Rochus en van lrena Dolphina Kalle. d 3 =5 VLAG. NAAM. Ml Vein en naar. Lading Voor Ter Keuzen t 7 Duits. zee!. Moderne Knnst 1902 Areusburg hout Duits. 8.8. Titan 498 idem ledig Eng. s.s. Zephyr 606 Londen idem idem Bleubell 1608 W.Hartlep, ijzer idem River Lagan 2272 Londeu stukg. Van Ter Semen 6 Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen stukg. Voor Client i 6 Duits. 8.8. Septima 3778 Windau hout Noor. s.s. Arendal 3925 Petersburg idem Eng. 8.8. Gal tee 1597 Dieppe ledig 7 idem Sea Gull 2762 Londen stnkS- Van Client 6 Eng s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. idem Don 2658 Goole idem 7 Duits. s.s. Paul Podeus 2357 W.Hartlep. ledig Voor Selzaete 7 Eng. ss. Alcbymist 1079 Groningen ereosoot s.h. HENRY te Amsterdam in lossing. 8.s. GUIDO te Jacobstad in lading. s s. HAUALD te Frederikshamn in lading. a.i. JENNY te Yxpila in lading. 8,s, RICHARD wordt heden te Hull verwacht. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 7