Bank- en Eraaiwerk, Kantoor Mr. P. DIELEMAN. ff§ Twee Hoogaarsen, A. JURRIJ, Aan fle Yrije Kiezers! M. VERBRUGGE Advertentien. De kiesyereeniging „ALGEMEEN BELANG" Een m o e i I ijk g r o o t t e brengen kind. L. MEIJEB, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Wegens verandering van zaken lyk in het park gevonden, sporen dragend ran moord. Boven op het hool'd was een groote wonde als door een slag met een ijzeren -staaf aangebracht. Het geld, dat de pastoor steeds in ruime mate met zich droeg, was verdwenen. Volgens berichten uit Bergen in Noor- wegen, zijn er daar met Pinksteren een reeks ongelukken te water gebeurd. Een beer en een dame verdronken op een tochtje in een roeibooteen boot met zes kinderen sloeg om, waarvan er vijf verdronken een visscbersboot kantelde en vijf mannen yerdronken. Te Frederik- stad zijn twee mannen bij 't kenteren van een boot verdronken. Ongevallen in Belgie. Zaterdagmorgen reed de heer Courtois, di- recteur eener fabriek van scbeikundige producten, per auto van Namen naar Brussel. Op den weg van Lonzee wilde hij uitwijken voor een rytuig, maar hij nam zijn draai zoo kort, dat hij tegen een boom botste en zyn voertuig omviel. Hij zelf viel er onder, het zware gevaarte drukte hem de borst te pletteren en hij was op slag dood. Zijn chauffeur, die naast hem zat, bleef ongedeerd. Het ongeluk moet te wij ten zijn aan Courtois onervarenbeid. Het was nog maar de tweede maal dat bij zelf stuurde. Op dezelfde plaats bad daags nadien een ander ongeluk plaats. Een Antwerpenaar, Emiel X., 21 jaar, keerde met gematigde snelbeid per fiets uit Namen terug, toen hij werd aangereden door een auto- mobiel, die hem veertig meters ver meesleepte. He twee machines waren zoo zeer in elkaar gewerkt dat men ze niet kon scheiden, De cyclist ziet er deerlijk uit. Zijn neus is ver- pletterd en zijn hoofd vormt nog slechts een wonde. Hij werd in een naburige berberg verzorgd. In het station van Klein-Edingen stapte een dame, die drie kinderen bij zich had, aan den verkeerden kant uit den trein. Juist op dit oogenblik kwam een trein in voile vaart voorbij gesneld en de dame en een der kinderen werden er door in stnkken gereden. De twee andere kinderen werden erg gekwetst. Men heeft twintig minuten werk gehad, om de bebloede overblijfsels der slachtoffers onder den trein uit te halen. IN6EZ0NDEN STUKKEN. Verzoek om vrijstelling van werkelijken dienst bij de Landweer, Met de opname van onderstaand adres aan den Minister van Oorlog zult u velen met mij zeer verplichten. Tegelijk wordt hiervan plaat- sing in andere bladen verzocht. Met dank, Uw. dv. M. C. VAN DEN ENDE. Middelburg, 5 Juni 1906. Geven met den diepsten eerbied te kennen, ondergeteekenden, onder-officieren, korporaals en manschappen van het acht en dertigste Landweerdistrict dat zij, zonder dat eene enkele straf noodig bleef, van 28 Mei tot 2 Juni 1906 te Vlissingen in werkelijken dienst waren dat zij zich gedurende dien tijd den lof hun- ner superieuren waardig maakten en blijk gaven dat zij nog wisten uit te voeren wat hun ge- leerd was dat de stemming onder de manschappen echter toch een zeer gedrukte was, daar zij uit hunne zaken werden gerukt in een tijd, dat er overal even groote drukte heerscht dat er onder hen zijn, die zulke zaken drijven, dat hunne aanwezigheid onmisbaar is, waardoor zij zoo groote schade lijden, zoowel wat hun clienteele als hun crediet betreft, dat van Rijks- wege daarin onmogelijk tegemoet gekomen kan worden dat er onder hen zijn, die zich verheugen mogen in voldoende financieele tegemoetkoming, doch die het betreuren, dat die vergoeding pas dan uitgekeerd wordt, als de nood geleden is waarom zij, adressanten, onderling overeen- kwamen, zich tot Uwe Exellentie te wenden met het eerbiedige verzoek, hun vrijstelling te willen verleenen van opkomst bij eene tweede te verwachten oproeping onder de wapenen. De Pink Pillen hebben het veel goed gedaan, De jonge Robert Bouchard, is een kind waarvan de gezondheidstoestand veel onrust veroorzaakt heeft. Het was moeilijk groot te brengen, maar even zooveel bezorgdheid als zijne gezondheid gegeven heeft voor de behandeling met de Pink Pillen, even zooveel tevredenheid heeft dezelve gegeven sedert het deze pillen genomen heeft. //Mijn zoon Robert, zoo zegt ons de heer Francis Bouchard, zijn vader, is steeds lijdende geweesi. Hij was bloedarmoedig en klaagde voortdurend. Nimmer had hij honger en dikwijls moest men hem met geweld doen eten. Hij klaagde dikwijls over maagkrampen en de spijs- vertering was slecht. Als hij met zijne kama- raadjes wilde loopen moest hij terstond ophouden en was hij benauwd en had steken in de zijde. Als hij te huis de trappen klom was hij terstond buiten adem. Dikwijls had hij verblindingen en flauwten. Hij klaagde dikwijls over schele jhoofdpijn. Hij was steeds bleek en was immer tenger. Des nachts sliep hij slecht. Wij hebben hem de behandeling met de Pink Pillen doen volgen die aan vele personen in onze omgeving goed gedaan hadden. Sedert mijn zoon de Pink Pillen genomen heeft is hij oneindig veel beter. Hij is zeer opgeruimd, eet met graagte en klaagt over niet eene ongesteldheid en is zeer sterk geworden." De heer Francois Bouchard, woont te Parijs, rue Hegesippe-Moreau, No. 17. De Pink Pillen worden dikwijls beschouwd als een geneesmiddel dat uitsluitend voor groote personen bestemd is. Zulks is eene vergissing. De Pink Pillen hebben merkwaardige resultaten gegeven bij de kinderen, vooral op het tijdstip der groei. De Pink Pillen, hernieuwer van het bloed, versterker van het zenuwgestel kunnen aan de kinderen slechts goed doen. Het. is voldoende hun eenvoudig de dosis te geven die voor hun leeftijd past, welke op den prospectus, de zich om iedere doos bevindt, staat aangegeven. Zij zullen hun bloed, eetlust, krachten en schoone kleuren geven. Zij zijn evenzoo goed voor de jongens als voor de meisjes. Zij genezen bloed- armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maag- kwalen, zenuwaandoeningen. Zij hebben hard- nekkige gevallen van S. Vitusdans genezen. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN 0 VERBEEKELEUNIS. SrafigSt*' Ondergeteekende bericht het publiek dat hij heden heeft geopend een inrichting voor alle mogelijke werkzaamheden in tevens voor alle reparation aan allerhande machines, als Landbouwwerktuigen, Motoreu, Rijwielen, Stoomleidingen, Waterleidingen, Pomp- werk, het leggen van electrisclie geleidingen voor licht-, kracht- en schel-inrichtingen, hnis-telefonie en al wat tot het vak in den uitgebreidsten zin behoort. Door zijn practische opleiding en jarenlange ondervinding in bovengenoemde vakken is hij in staat alle voorkomende werkzaamheden accuraat en solied uit te voeren. Onder minzame aanbeveling, Stationsweg no. 4, TER NEUZEN. los stond, en toe de agenten de nie zagen, toen sturmde Hannes op zonne kerl af, en zei dat het toch bar waar, dat hei bekeurd wier en dieje stadsche nie, toe makte diejeri agent ok nog preces-verbaal tege Hannes. De graaf Selir, gezant van Portugal in Den Haag, werd Dinsdag, toen hij in de Noord- statie te Brussel van den trein" stapte, door een persoon, dien hij niet kent, en die, zich ver- ontschuldigde voor zijne verstrooidheid, henen ging, tegen het lijf gestooten. Kort nadien werd de graaf gewaar dat een portefeuille met 6000 fr. en belangrijke papieren uit zijn zak verdwenen was. (Hbl. v. Astw.) - Een Londensch correspondent van een onzer groote bladen vertelt als een staaltje van geldverspilling, dat bij een diner, dat de heer Arthur Krupp het Wiener Miinnergesangverein aanbood, een van de middelen om geld stuk te slaan was een fontein van champagne, waarvoor 3800 flesschen schuimwijn noodig bleken. Men moet evenwel niet denken, zegt de schrijver, dat de heer Krupp de eenige is die op deze manier te keer gaat. Een paar maanden geleden hoorde ik van een diner, dat zonder den wijn, f 380 per couvert kostte, zegge drie honderd en tachtig gulden, asperges f 3 het stuk, doperwten J- 4,50 per lepel, aardappelen 60 cents ieder, ham van varkens die alleen perziken te eten kregen f 6,60 de portie enz. Bij een ander diner in dat hotel kostten de bloemen alleen ruim 4500, de rozen kwamen op /1,3W elk te staan. Gelukkig kon er toen ook nog f 3500 voor een groote zangeres af, doch dat is helaas lang niet immer het geval en soms krijgen die niet een derde van wat men aan bloemen besteedt. Man(?)moedigheid eener vrouw. Lucy Ernst te Philadelphia, de dochter van 'n bekend burger dier stad, heeft de door Carnegie in- gestelde gouden medaille voor heldendaden gekregen, omdat zij met eigen levensgevaar een menschenleven heeft gered. Zij bevond zich nl. op een buitenpartijtje in Port-Lake, toen een jongmensch, dat tot de gas- ten hoorde, door een ratelslang in den arm werd gebeten. Terwijl de andere gasten radeloos ston- den, greep het koene meiske een mes, sneed daarmee de plaats, waar het reptiel zijne gif- tanden had ingeslagen, rondom uit, en zoog de gansche wond uit. Dit was voor haar zeer gevaarlijker, waar zij zelf een wond had aan de lip, en dus gemakkelijk ge'infecteerd had kunnen worden. Gelukkig schaadde dit resolute optreden haar allerminst. En ook het jongmensch, dat zij dadelijk flink verbond, was spoedig volkomen hersteld. Eenige weken later zag zij een kleinen jongen, die schreeuwend vluchtte voor een zwarten hond, die kennelijk dol geworden was. Zij vloog er op at, verbrijzelde het dier den kop en liet het jongske ontkomen. Zooveel heldenmoed is thans met gouden eeremetaal beloond Weder is te San Francisco een hevige aardschok gevoeld, die tien seconden aanhield. Er werd weinig schade aangericht, maar er ont- stond een begin van paniek onder de vlucht,e- lingen, die nog steeds in de voorloopige kampen huizen. Het ergst is evenwel, dat bij de bewo- ners van San Francisco het vertrouwen in de toekomst hunner stad ernstig is geschokt en dat ze, trots de gerusfstellingen der autoriteiten, aan de meening blijven vasthouden, dat het van overmoed zou getuigen, zoo men de stad ging herbouwen. Zelfs hebben eenige handelshuizen den herbouw hunner inrichtingen reeds weder gestaakt. Een jong koopman die een naaister in een spoorwegcoupe' tegen haren wil gekust had. is door de rechtbank te Essen tot twee weken gevangenisstraf veroordeeld. Zondagochtend is te East Providence op Rhode Island, een tramrijtuig, dat te snel door een bocht reed, uit het spoor gesprongen en omgekanteld. Er werden 11 menschen gedood en 20 gewondde meesten waren menschen die met de Pinksteren een uitstapje deden. De jaarlijksche bruidjesmarkt van Ecaus- sines-Lalaing had ook ditmaal met Pinksteren een overgrooten bijval. Als verklaring van dit feest wordt verteld, dat eens de meisjes van die gemeente, boos omdat zij geen mannen kregen, een grooten maal tijd aanrichten, waarop zij al de jongelingen van den omtrek noodigden. De ondernemmg lukte betrekkelijk goed en nu werd bepaald dat de proef elk jaar vernieuwd zou worden. Het ontbijt op de sierlijk bevlagde markt was vroo- lijk en levendig en de redevoeringen der voor- zitters evenals het concert hadden veel bijval. I11 de nabijheid van Gent woonde de priester Dujardin met zijn ouders in een groot traai huis, waarbij hij kort geleden een grooten tuin had gekocht. De pastoor had de gewoonte 's avonds in dien tuin te wandelen ook Maandag- avond was dit geschied, eerst met zijn vader, doch toen deze zich ter ruste had begeven,' alleen. Den anderen morgen vond men zijn kamer ledig. Na eenig onderzoek werd zijn Hetwelk doende Volgen 142 handteekeningen. Vlissingen, 2 Juni 1906. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 9 Juni 3.14 3.37 Zondag 10 4.2 4.26 Maandag 11 4.51 5.15 Dinsdag 12 5.43 6.10 Woensdag 13 6.40 7.11 Donderdag 14 7.44 8.16 Vrijdag 15 8.53 9.26 ZITDAG te AXEL op Zaterdag 9 Juni a. s. uit de hand te koop laadvermogen 90 ton en 60 ton. Te bevragen bij M. SCHEELE, Terse lie. te HOEK, heeft in hare openbare vergadering van 5 Juni, tot candidaat voor den gemeenteraad gesteld, de heer dien zij ten zeerste bij de kiezers aanbeveelt. HET BESTUUR. Vele der vrije kiezers zullen zeker, evenals wij, vreemd hebben staan kijken, dat de heer Verbrugge mede als liberaal candidaat gesteld is. Eer wij daarover een oordeel of veroordeel geveld hebben, hebben wij als vrije kiezers, die tot zijn candidaatstelling telkens hebben medegewerkt, gemeend recht te hebben hem daarover te interpelleeren. De heer Verbrugge heeft ons daarop welwillend en openlijk van antwoord gediend. Gestelde vragen Hoe komt ge te staan als liberaal candidaat, en in hoeverre hebt ge u aan die partij verklaard En wanneer U deze vraag niet te kiesch is, zouden wij ook zeer gaarne vernemen, hoe de samenloop van omstandigheden is, die er toe geleid hebben dat gij en de heer Van der Hooft samen gecandideerd zijt. Antwoorden Maandagmiddag 28 Mei is bij mij geweest de secretaris van de liberale kiesvereeniging //De Vrijheid" alhier, mij namens gemelde ver- eeniging een onderhoud verzoekende, in welk onderhoud de volgende vragen ter sprake kwamen Of ik bezwaar maken zoude om, wanneer de groep vrije kiezers mij andermaal candideerde, door genoemde kiesvereeniging eveneens te worden overgenomen en gesteund. Hierop heb ik het korte antwoord gegevenIk maak heelemaal geen bezwaar, dat Uw vereeniging mij overneemt en steunt. Doch ik laat mij tegenover U op dit oogenblik niet uit, hoe ik^ wat de politiek in den raad betreft, oyer dit of dat denk, aangezien ik vermeen dat een ieder mij hier ter plaatse voldoende kent. Aangaande het onderwijs en het wethouder- schap stelde de afgevaardigde eenigzins meer belang in mijn denkwijze. Ik antwoordde Dat wij het onderwijs, zooals ons dit van uit Den Haag wordt gegeven, zeer hoog moeten houden en erkennen dat een lid van den raad, naar mijn bescheiden meening, nooit mag optreden als concurrent voor de een of andere richting van onderwijs, b.v. door het schoolgeld van het openbaar onderwijs zoo op te voeren dat daardoor de een of andere rich- ting van onderwijs bevoordeeld wordt. Opvoering van schoolgeld mag volgens mij nooit uit zoo- iets voortspryiten. Volgens mij moeten in eigen omgeving de onderwijzers van verschil- lende richtingen zelf tegen elkander optreden als cOncurrenten, doch alleen in het geven van goed en degelijk onderwijs. Wat het wethonderschap aangaat moet mijns inziens getracht worden het zoo voort te blijven sturen als het dagelijksch bestuur thans is samengesteld. Zulks uit vrees voor overdrijving indien het dagelijksch bestuur te eenzijdig werd. Overigens mee.n ik dat men geheel vrij moet blijven en handelen volgens plicht en geweten. Ziehier mijn stelregel, die ik zooveel mogelijk tot heden heb gevolgd en hoop te blijven volgen. De tweede vraag hoe het komt dat ik en mijn schoonvader samen candidaat gesteld zijn, deze is voor mij zeer kiesch. Toch wil ik u een kort antwoord erop geven. Voor ik Donderdagmorgen 31 Mei met de eerste boot op reis ben gegaan, heb ik's Woens- dagsavonds een onderhoud met hem over deze zaak gehad en hem gevraagd zijt ge vastbe- Sloten een eventueele candidatuur te aceepteeren, dan moet ik bedanken. Waarop hij, na een oogenblik gedacht te hebben, zeide gaat morgen maar op reis ik moet er nog eens over denken. Ik ben op reis gegaan en heb verder van hem over de zaak niets ^ehoord, tot Vrij dagavond toen het mij, na 4 uur, te Rotterdam per telefoon door anderen gemeld werd. Dat ik onder deze omstandigheden er niet over denk mij terug te trekken, ligt voor de hand. Het doet ons genoegen, dat de Heer Verbrugge zijn eenmaal ingenomen standpunt niet heeft laten varen en zijn antwoord ons alleszins bevredigen kan. Daarom kunnen wij met alle vrijmoedigheid den Heer nog steeds blijven aanbevelen. TWEE VRIJE KIEZERS. TA

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2