Aankondiging Kantoor Mr. P. DIELEMAN. De Goedkoope Winkel, De Euiten-Societeit" Zaamslag. Maandag en Dinsdag Gemengde berichten. Telegrafische berichten. tot bevordering van Landb. Yeet. in Zeeland. Uitkeeringsfonds bij ziekte „Hulp in Nood", De kiesvereeniging „ALGEMEEN BELANG" Concert Galanterien. - Huishoudelijke Artikelen. Bekendmaking. (4 en 5 Juni,) gelegenheid let BAiSII. Laatste Berichten. Advertentien. is wegens het plegen van ontuchtige handelingen veroordeeld tot 6 maanden gevang. met°in mindering brenging der preventieve hecbt. Bij bevelschrift der bovengenoemde recht- bank is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding en last tot instructie der zaak tegen J. C. H. S H. ontslagen secretai'is en ontvanger der gemeente Breskens. De lieve jeugd. Drie straatjongens hebben Woensdagavonc zoo schrijft de Tel., de politie te Amsterdam heel wat last bezorgd. Op den N. Z. Voorburg- wal tegenover de bureaux van ,/de Tijd" waren ze in een boom geklommen, toen juist een agent naderde en hun gelastte direct naar be- neden te komen. Hierin hadden ze echter niet veel zin al- dus bleven ze rustig zitten. De politieman dacht #de aanhouder wint" en bleef rustig staan. Zooals te begrijpen duurde het niet heel lang of het publiek des avonds tegen elf uur op dat gedeelte van den N. Z. Yoorburgwal gewoon- lijk bestaande uit een slenterende troepjongens en meiden zag dat er iets aan de hand was. Allen schaarden zij zich om den boom in kwestie, waardoor langzamerhand de algemeene aandacht op het zaakje begon te vallen, hetgeen tenge- volge had, dat het aantal nieuwsgierigen hoe 1 anger hoe grooter werd. De steeds op zijn post blijvende politieman had intusschen versterking gekregen van twee andere agenten en een rechercheur. Aldus bleef de stand van zaken gedurende geruimen tijd. De jongcns, bijna onzichtbaar door de groeue bladeren, veroerden zich niet. De agenten keken met belangstellende blikken naar hoogere sferen. Het publiek had, zooals altijd, bij dergelijke gelegenheden, het noodige aan te merken. Eindelijk dan veranderde het tooneel. Twee der deugnieten, het wachten moede, lieten zich naar beneden glijden en werden onder donderend gejuich der toeschouwers, naar den politiepost in de Molsteeg gebracht, waarop de beide politie- agenten, ieder had n. 1. er een te pakken, weder op ;/het terrein van de ramp" terugkeerden. De derde boosdoener bleef nog altijd uit't gezicht. Het publiek begon dit schijnbaar te vervelen, en in plaats de agenten op de een of andere manier behulpzaam te zijn, begon men het hun hoe langer hoe lastiger te maken. Ten slotte werd het zoo'n schandaal, dat een agent een man bij zijn kraag pakte en hem eveneens naar het bureau bracht wilde brengen dan altijd. Als wilde beesten vloog men op den agent toe en ontzette zijn arrestant. Heel wijse- lijk, om erger te voorkomen, liet de politieman het maar blauw blauw en keerde naar den boom terug. Het volk scheen 't nu eenmaal op een relletje gezet te hebben, zoodat de politie, nu versterkt met verscheiden mannen van het posthuis, het noodig achtte de menigte met den wapenstok te verspreiden, hetgeen na eenige uitvallen ge- lukte. De jongen in den boom, meenende van de eonsternatie gebruik te kunnen maken, liet zich bliksemsnel naar beneden glijden. Hij waande zich reeds vijlig toen hij door den rechercheur werd aangegrepen, die hem den weg zijner makkers deed volgen. Dit veroorzaakte nogmaals een oploop, de politie deed nogmaals een uitval, waarop de rust op den N. Z. Voorburgwal eindelijk terug- keerde. oor een toeschouwer was het een verbazend leuk gevalletje en toch een dergelijk optre den tegenover politie-ambtenaren moest hier te lande werkelijk, eindelijk eens tot het verleden gaan behooren. Woensdagavond voer het sleepschip Am bulant, schipper Van den Berge, van Bergen op Zoom te Wemeldingen bij het schutten zoodanig tegen een der muren van de sluis, dat het voor" anker door den steven drong. Het bekomen lek was van dien aard, dat het schip de reis naar Antwerpen niet kon voortzetten en op de slikken in de buifenhaven moest gezet worden. Acht pompers hebben den daaropvolgenden nacht aanhoudend gewerkt om het schip boven water te houden. - De slachtoffers van de aardbeving van Ban Francisco brengen een moeilijken tijd door. Binds eenige dagen reeds wordt de stad ge- teisterd door hevige stortregens, die de tenten en de primitieve woningen onder water hebben gezet, de vuren gedoofd en de eetwaren be- doiven, zoodat de stad op 28 Mei een nog vieeselyker aanblik bood dan de dag .na de aardbeving. Te Fontaine l'Eveque zat de 75jarige Jean Hecq, een gebrekkige man, altijd hulpe- ioos in zijn stoel. Maandagmorgen had zijn vrouw hem alleen gelaten en toen zij terug- kwam vond ze niets meer dan zijn verkoold lijk. Zij denkt dat een vonk uit zijn pijp de kleeren van den ouden man in brand heeft ge- stoken. Hij was een hartstochtelijk rooker. Yoor het Leipziger schepengerecht stond terecht een jongen van 18 jaar, die op delier- halingsschool te Gautsch, een voorstadje van Leipzig, met een roode das was binnen ge- komen en geweigerd had, deze op verzoek van den onderwijzer af te doen. Een agent van politie werd geroepen, die de das in beslag nam. De rechtbank sprak hem vrij en liet wel doorschemeren, dat zij zich eigenlijk met dergelijke aanklachten niet kon ophouden. De minister van oorlog in Japan deelt een officieele verliezenlijst mede, dat in den laatsten oorlog gedood zijn 47152 personen. Aan be komen wonden stierven 11424 mannen, tengevol- ge van ziekten 21802. Totaal aantal dooden 80378, verdeelt als volgt2113 officieren, 76908 onder-officieren en manschappen en 1357 niet- strijders. Een smidsgezel uit Dipperz ging te Fulda een weddenschap aan, dat hjj 10 liters jenever achter elkaar zou opdrinken. Hij deed't, maar wist er den volgenden dag niets meer van. Hij stierf aan alkoholvergiftiging. Te Stuttgart is een heel gezin dood in de badkamer gevonden, man, vrouw en drie kinde- r'en. Waarschijnlijk heeft men te doen met moord en zelfmoord door gas. Zaamslag, 1 Juni. Heden had alhier door het bestuur der waterkeering van de calamiteuze Margaretha-, Kleine Huissens- en Eendragtpol- ders de aanbesteding plaats van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1907 van de aarde-, kram-, rijs— en steenglooi'ing- werken aan de waterkeering van bovengenoemde calamiteuze polders. (Raming 7448 Hiervoor werd bet minst ingeschreven door den heer J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor 7195. 's Grravenliage, 1 Juni. Tweede Kamer. De heer De Boer, interpelleerende over het feit dat onze Consul-Generaal Yan Leijden, op reis te Parijs ziek geworden en in een krankzinnigen- gesticht aldaar na eenige weken is overleden. zonder dat de Nederl. autoriteiten of de familie tijdig met het voorgevallene in kennis waren gesteld, hoewel uit de papieren voldoende Van Leijden s identiteit was vast te stellen, laakte het onhoffelijke en nalatig handelen der Fransche autoriteiten en vroeg of de Minister zich daar- over bij de Fransche Regeering had beklaagd en met welk effect. De Minister Van Tets antwoordde, dat, toen hij van meening was dat de identiteit spoediger had kunnen zijn vastgesteld, hij het voorgevallene door onzen gezant onder de aandacht der Fransche Regeering heeft doen brengen. Onderzoek was gevolgd, de ophelderingen bevredigdeh den Minister niet, zoodat een nieuw onderzoek wordt ingesteld. Maatregelen worden overwogen, om voortaan kennis te krijgen van de opneming van Neder- landers in buitenlandsche gestichten. De Minister huldigde de heer Yan Lijden als een verdien- steljjk landsdienaar. Bij het voortgezet debat over het arbeids- contract bestreden o. a. de heeren Van Wijn- jergen, Yan Nispen en Drucker de leer van den heer Troelstra omtrent stakingsrechten en ontkenden dat de arbeiders door het ontwerp in nadeeliger positie komen. Hetgeen de heer Van der Zwaag volhield. De heer Yan Idsinga betoogde dat de pu- ffieke opinie geen richtsnoer mag zijn voor let criterium van het rechtmatige en ongeoor- loofde eener werkstaking. De Minister verde- digde nader het ontwerp. Vlissingen, 1 Juni. De politie alhier heeft een 14jarige jongen uit Parijs aangehouden, die ten nadeele van zijn vader ruim 4000 francs had gestolen, welk bedrag op hem werd bevonden Gisteren is te Madrid, toen de Koninklijke stoet ter gelegenheid van het huwelijk van den Koning naar het paleis terugkeerde een bom geworpen nabij de plaats waar de Koning en de Koningin reden. H. H. M. M. zijn onge- deerd gebleven, hun rijtuig is zwaar beschadigd. Op een oogenblik dat het rijtuig even stil hield wierp een anarchist de bom uit de bovenste veraieping van een huis. De bom viel ter rechter- zijde van de koets tusschen het achterspan en de voorraderen van het rijtuig. De bom ont- plofte, waardoor twee paarden en een palfrenier gedood werdende markies Sotomayor, stal- meester, die zich te paard aan de rechterzijde van de koets bevond werd licht gekwetst. Vier soldaten die in het gelid stonden, zijn gedood, een officier is doodelijk gewond een hoornblazer van de politie werd de hals door- gesneden twee vrouwen, die zich in de nabijheid van de koest bevonden, zijn eveneens gedood. Een groot aantal menschen is gekwetst. Toen de Koning en de Koningin de trappen van het Koninklijk paleis bestegen, waren zij diep bewogen. De vorstelijke personen uit den vreemde omringden hen en wenschten hen hartelijk geluk. Een ambtelgk bericht meldtMen weet nog niet of er een of twee bommen ontploft zijn tot nu toe is het onmogelijk dit uit te maken. De bedrijver van den aanslag is bekendhij heet Manuel Duran en is is Katalonier. Hij huurde 25 Mei het vertrek, vanwaar hij de bom wierp, voor 25 peseta's per dag. Hij betaalde vooruit met een biljet van 500 peseta's. Hij doet zich goed voor, is zorgvuldig gekleed en legde een groote voorliefde voor bloemen aan den dag. ZEETIJDINGEN. Yan 30 tot en met 31 Mei. a Van 30 tot en met 31 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 25 afgeschut; door de Westsl. 3 op-en 2 afgeschut. Positie der stoomschepen. CORRESPO NDENT1E. Wegens plaatsgebrek moeten het verslag der vergadering van de kamer van koophandei en andere berichten worden uitgesteld tot het volgend nummer. Red. Diegenen die iets te vorderen hebben van of versehuldigd zijn aan den boedel van wijlen Mej. M. DE FEIJTER, wed. A. Dieleman, gelieven daarvan opgaaf te doen aan ondergeteekende. W. YAN TATENHOVE Pz. Executeur-Testamentair. Ter Neuzen, 25 Mei 1906. volgens art. 38 W. r. K. Bij akte op den 8 Mei 1906 voor onde'rge- teekende verleden, zijn in de Statuten of voor- waarden der te Ter Neuzen gevestigde Naamlooze Vennootschap „Maatschappij Stoomschip Richard" eenige wijzigingen gebracht. De akte is, met de Koninklijke bewilliging, opgenomen in de Staatscourant van 29 Mei 1906 -v. 123. Ter Neuzen, 31 Mei 1906. YAN DER MOER, Notaris. no ZITDAG te AXEL op Zaterdag 9 Juni a. s. Door den Heer Rechter-Commis- saris in het faillissement W. DE REGrT, Manufacturer te Ter Neuzen, is be- paald 1° dat de schuldvorderingen moeten worden ingediend voor 15 Juni a. s. en 2o dat de VERIFICATTE-VERGADERING zal gehouden worden Zaterdag 30 Juni 1906, des voorm. 10 uren, in het Gerechtsgebouw te Middeihurg. De Curator, Mr. F. N. YAN DER BILT, Advocaat en Procureur. MAATSCHAPPIJ ^Vldeelinar A X 141 Jm VERGADERING van de leden van bovengen. afd op Dinsdag 5 Juni 1908, 's voorm. 10 urein 't hotel //De Zwaan" te Sas van Gent (Markt). Voor het lidmaatschap kan men zich aan- melden bij een der Bestuursleden. Het Bestuur van de afd. Axel, PH. .1. VAN DIXHOORN, Voorz. W. DIELEMAN Pz., Seer. E IV GROS. TER NEUZEN. H.H. Winkeliers en Kooplieden bezoek onze Magazijnen, deze zijn steeds ruim gesorteerd in alle mogelijke artikelen en kunnen een ieder overtuigen dat de prijzen spotgoedkoop zijn. H.H. Winkeliers en Kooplieden neem hier eens nota van en vraag eens prijzen aan. TJ zult er verwonderd over staan in ver- gelijking met degenen die U steeds bij andere betaalde en geeft prijsaanvrage immers hoege- naamd geen verplichting tot koopen. 't Is niet enkel in het onze maar tevens in I w eigeu belang, ,,Goedkooper ge- kocht is d'eerste verdienste." Aanbevelend, H. YERHOEYEN. te TER. NEUZEN. Het bestuur van bovengenoemde vereeniging brengt bij dezen, Je leden nogmaals ter kennis, dat de gelegenheid tot stemming voor bestuursleden en wij/.iging reglement, 2ater- dagawond 2 Juni wordt gesloten. HET BESTUUR. te HOEK, noodigt a lie kiezers voor den gemeente raad uit tot het houden van eene vergadering op Dinsdag 5 Juni e. k uur op de KofBehuis". Onderwerp bovenzaal des avonds te 6" van het //Hoeksche Candidaatstelling. HET BESTUUR. te TER NEUZEN. Het wegeus onguustig weer uitgestelde van de YEREENIGDE WERKLIEDEN" al hier, zal als nu plaats hebben op Zondag 3 Juni a. S., 's namiddags 5 uur. 1 HET BESTUUR. GEYRAAGD: Eene nette WINKEL- JUFFROUW in- of extern (na overeenkomst). Vereischtegoed gedrag, goed met publiek kunnende omgaan, vlug kunnende rekenen en schrijven. Meer in een winkelzaak werkzaam zijn geweest strekt tot aanbeveling. Vakkennis is direct echter geen vereischte. Adres: H. YERHOEYEN, Goedkoope Winkel, T E 11 N E V Z E N. Het Bestuur van den ST. PIETERS POLDER maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde inge- landen zal gehouden worden op Dinsdag den 12 Juni 1906, 's voormiddags 11 ure in het Pavilj oen aan de Isabellasluis te Philippine dat gedurende 8 dagen voor en na dien datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen eu tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn. a. de rekening over 1905/06. b. de begrooting voor 1906/07. Sas van Gent, den 1 Juni 1906. Het Bestuur voornoemd, E. CEULENAERE, Dijkgraaf. P. WAUTERS, Ontv.-Griffier. lie gezamcnlijke Herbergiers. o S VLAG. NAAM. Ml. Van en naar. Lading 30 31 Ned. 3.8. Eng. 8.s. idem Eng. barge Eng. s.8. Eng. 3.8. idem Eng. scb-. Eng. s.8. Eng. 8.8. Noor. s.s. Deen. s.s. Duits. 8.8. Eng.8toomj Belg. st. j. Eng. s.s. idem Duits. 8.8. Bu8. 8,8. Eng. s.s. Eng. sell. Noor. s.s. Voor Xer Keuzen Masootte Wallsend River Lagan Terese Sagenite 1914 Middlesbro 2544 New-Castle 2272 Louden 308 idem 2015 Middlesbro Van Xer Neuzen: Ann Webster 2241 Londen Sephyr 60S idem MarieWatkinson 446 Plymouth Wallsend stukg. kolau stukg. ijzer idem stukg. macad. phosph. 2544 New-Castle ledig Voor Kent Sea Gull i 2762 Londen Gangeren 1019 Rochester .Ophelia j 4629 Gefle Paul Podeus 2357 |Libau stukg. [ledig hout haver Van Kent Sabrine Oditte Don Sea Hound Anna Podeus Limy Avoeet Earl Cairns Leif 1072 Antwerpen 186 Noorwegen 2658 Goole 3085 Londen 4193 Riga 2866 3984 360 3365 Bleyth Liverpool Plymouth Stettin ledig idem atukg. idem phosph. ledig stukg. phosph. idem Ian tielzaetei 30 Eng. s.s. I Alchymist 1079 Qroningen ledig s.s. HENRY vertrok 1 dezer van Riga naar Amsterdam, s.s. GUIDO in lading te Kemi. s.s. HARALD in lading te Fredrikshamn. s.s. JENNY in lading te Yxpila. a.8. RICHARD in lading te Wiborg. x

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6