A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Gemeente Vroedvrouw No. 4845. Zaterdag 26 Mei 1906. Gemengde berichten. 46e Jaargang. Binnenland. EBBSTB BLAD. PHILIPPINE. ABONNEMENT; Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,—. Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,32^. Men aborineert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. Intending van advertentien v6or 3 uren op den dag dei uitgave ADVEBTENTllN: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer /G,10. B\j directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prij* slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Burgemeester en Wethouders van PHILIP PINE roepen bij deze soBSicitanten op voor de betrekking van Gemeente Wt*oed> vrouw waaraan een jaarlijksche toelage is verbonden van 450,op nader vast te stellen instruetie. De Gemeente telt 1100 inwoners het getal geboorten per jaar gemiddeld 35. Het getal geboorten, waarbij kostelooze hulp verleend zal moeten worden bedraagt vermoedelijk 10. Sollieitatiestukken in te zenden aan het college van Burgemeester en Wethouders voor 5 Juni a. s. Philippine, den 6 Mei 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. CUELENAERE, Voorzitter. A. VOETEN, Secretaris. Den Haagschen Kroniekschrijver van de N. G. Ct. kwamen reeds voor een paar weken, bij 't nemen van informaties naar de zomer- plannen van H. M. de Koningin eu den Prins der Nederlanden, de geruchten ter oore, die tijdens het verblijf van het Vorstelijk Echtpaar in de hoofdstad een vaster vorm hebben aan- genomen en die, zij 't ook in gereserveerden en hoopvol-vragenden vorm, ook in de pers hun weg gevonden hebben. Nu een der buitenlandsche pers-bureaux er zonder eenig voorbehoud melding van gemaakt heeft en derhalve in zeer wijden kring is be- kend gemaakt, dat H. M. de Koningin in blijde verwachting verkeert, is wel voor genoemden Kroniekschrijver geen reden meer om kiesch- heidshalve en uit vrees voor voorbarigbeid, bet zwijgen er over te bewaren. z/Inderdaad," zegt hij, „al wordt er in de Hofkringen nog slechts fluisterend over ge- sproken, onidat 't tijdstip waarop't gebruikelijk is dergelijk heuglijk feit officieel aan Regeering, Vertegenwoordiging en Volk bekend te maken, nog niet zoo heel nabij is bet schijnt niet aan twijfel onderhevig, dat' er alle gronde hoop bestaat, dat't vurig verlangen van ons Koninklijk Echtpaar en van gansch de natie in vervulling komen zal. Tot voor betrekkeiijk korten tijd bestond bij H. M. en den Prins bet voornemen om na de Amsterdamsche een reis naar Duitschland en speciaal naar Dobbin, het landgoed van den Prins der Nederlanden, te ondernemen. Sedert bet laatste bezoek aan de Koningin, gebracht door Dr. Roessingh toen het Vorstelijk Echtpaar nog op Het Loo vertoefde is van dat plan afgezien en in verband met de zeer gelnkkige omstandigheid die deze reis onraad- zaam doet worden, Imoet H. M. ook zijn aan- bevolen Zich vooreerst niet al te zeer te ver- moeien. De Koningin geniet evenwel een volmaakte gezondheid en ziet er beter uit dan in de laatste jaren 't geval was. Ik ben overtuigd, dat ons geheele volk de blijde mare met innige vreugde vernemen zal en dat aller harten zullen blijven vervuld van de vurigste wenschen voor een gelukkigen loop van de zoo lang voor Dynastie en Land verbeide gebeurtenis." TER NEUZEN, 25 Mei 1906. In de Dinsdag te Utrecht gehouden open- bare zitting van den Centralen raad van beroep (Ongevallenwet) had de uitspraak plaats in het booger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij, met vernietiging eener beslissing van de Bank, houdende weigering van schad.loosstelling, veroordeeling van 't bestuur der Bank om voor zijne rekening te nemen de geneeskundige behandeling van H. v. d. S. te Ter Neuzen ter zake^van een ongeval, daarin bestaande dat hij bij het tillen van balken pijn heeft gevoeld in den rug, waarna hij hem is geconstateerd, der er enkele spieren van den rug bij druk pijnlijk waren en gezwollenin de vordering tot toekenning eene tijdelijke uit- keering werd getroffen niet ontvankelijk ver- klaard. De Centrale Raad, niet de overtuiging bekomen hebbende dat het lijden een gevolg is geweest van een bedrijfs-ongeval, bevestigde de uitspraak voor zoover de niet ontvankelijkver- klaring betreft, vernietigde die voor het overige en ontzegde v. d. S. zijne vordering tot toekenning der schadeloosstelling, bedoeld in art. 19 der Ongevallenwet 1901. - Woensdag werd door bet bestuur der water- keering van den calamiteuzen Leendert Abraham- polder te Cats aanbesteedhet verbeteren en onderhouden, tot 30 April 1907, van de aarde-, kram-, steenglooiing eu andere werken aan bovengenoemden polder. Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer F. de Bree te Ter Neuzen voor f 2880. Westdorpe. In de jongste gehouden ver- gadering van ingelanden van den Autrichen- polder werd de rekening vastgesteld in ontvangst op f 2420,67 en in uitgaaf op 1860,615 goed slot f 560.055. De begrooting voor den loopenden- dienst van 1906/07 bedraagt in ontvang en uitgaaf 2487.71. Het dijkgeschot werd bepaald op 3.20 per H. A. Tevens werd een voorstel aangenomen om de Axelscbe straat en Kapittelstraat, de reeds gedeeltelijke bestaande bekeiing, gedeeltelijk te verlengen, waarvoor een geldleening van 5000 zal worden aangevraagd. Yerder werd met kracht geprotesteerd tegen het voorstel van Ged. Staten voor het oprichten van een water- schap. In de vergadering van ingelanden van z/Oud Papeschorpolder", wees de rekening van dien polder aan in ontvang f 853,925 en uitgaaf 746,405, goed slot van 107,52 De begrooting voor de loopende dienst werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 438,03. Er werd sterk geprotesteerd tegen het bekende voorstel van Ged. Staten voor een waterschap. Ingelanden van den Nieuw Papeschorpolder stelden in hare vergadering de rekening over het afgeloopen dienstjaar vast in ontvang op 651,93 en in uitgaaf 393,66, goed slot f 258,27. De begrooting voor 1906/07 kreeg als eindcijfer 599,59. In zake het bekende voorstel van Ged. Staten tot opricbting van een waterschap werd besloten zoo krachtig mogelijk te protesteeren en het bestuur te machtigen alles te doen wat bet in dezen verder noodig acht. In de beden gehouden vergadering van den //Srnids Koegorsschor c. a. polder," werd besloten te protesteeren tegen de door Ged. Staten voorgestelde oprichting van een water schap. De heer Hyp. Kerckhaert alhier, die als dijk- graaf periodiek aftrad, werd als zoodanig met algemeene stemmen herbenoemd. In de vergadering van stembevoegde inge landen van het poldertje //Nieuwe bij Sas van Gent Oostdeel" werd de rekening van bet afge loopen dienstjaar vastgesteld in ontvang op 54,85 en uitgaaf op 51,14, goed slot van 3,71. De begrooting voor 1906/07 bedroeg 55,57. Ook hier werd geprotesteerd tegen het bekende voorstel van Gedep. Staten. De heer Hyp. Kerckhaert werd herbenoemd als dijkgraaf. Het l1/2jarig kind van den spoorwachter B. van het wachthuis 23 aan de lijn Tilburg- Oisterwijk, dat Dinsdag door een trein werd overreden, is aan de gevolgen overleden. Een reis met hindernissen ypor den kastelein P. Fennet te Lekkerkerk zou ,J. van der Starre aldaar onder meer met zijn^ wagen een kombuis naar bet feestterrein to Krimpen a d. IJsel brengen. Door bet ram- melen van het kombuis werd 't paard schicbtig en sprong onverwacbt op een hek, een kind zat er vlak bij, docb kwam er ongedeerd van onder. Toen men weer verder wilde bracbt bet paard een ongewenscht bezoek door bet raam in den naaimachinewinkel van den heer M. van der Wouden. waar het natuurlijk veel scbade aanrichtte. Nogmaals de reis willende vervolgen, sprong bruintje met den heelen boel gelijk van den dijk. Daar het meerendeels stuk was moest men vanzelf weer naar huis. Het 5jarig dochtertje van 0. de Yries te Janum gaf baar 2jarig broertje een tornmesje in de hand. Het mesje ging natuurlijk naar broertjes inond, en in een ommezien was bet binnengeslikt. Dit gebeurde reeds Woensdag 16 dezer en nog bad het kind het mesje bij zich. Dat de ouders zich van uur tot uur al meer verontrusten, spreekt van zelf en reeds hadden ze in overleg met hun huisdokter besloten in het Diaconessenhuis te Leeuwarden hulp te zoeken, toen tot hun groote blijdschap de kleine het mesje op natuurlijke wijze kwijtraakte. Een merkwaardige chicanegeschiedenis. De Amsterdamsche correspondent van de N. C. meldt De volgende historie heeft zich afgespeeld. Een weduwe bezat hier op goeden stand een huis, in het benedendeel waarvan cafe met ver- gunning werd gehouden. De huurder betaalde ongeveer 40 per week, terwijl de vergunning stond op naam der verhuurster. Ruim een jaar geleden kwam er van de politie een bemerking, dat zij (de weduwe) de vergun ning, welke op haar naam stond, zelf nietuit- oefende. Dietengevolge werden er maatregelen beraamd om beide partijen voor schade en intrek- king der vergunning te vrijwaren. Huurder en verhuurster kwamen nu overeen een z. g. dienstcontract aan te gaan, waarbij huurder voor den tijd van een jaar bediende van verhuurster zou worden. Er werd door een advocaat een contract in duplo opgemaakt en deze zond zijn bediende naar partijen ter teekening. Eerst teekende de weduwe het in duplo opgemaakte contract en gaf het terstond den bediende mede terug, om er de handteeke- ning van de andere partij op te verkrijgen. Toen echter de bediende van den advocaat bij den huurder kwam om het contract-in-duplo te laten teekenen, hem er een van te laten be- houden en het andere exemplaar aan de ver huurster uit te reiken, zei de huurder bet contract gaarne nog eens op zijn gemak te willen nalezen en bet dan spoedig den advocaat geteekend te zullen terugzenden. Waartegen de bediende -niet vermoedende wat sehurken- streek de huurder daarmee voor had geen bezwaar maakte. Yan dit tijdstip af echter begon de strijd. Welke moeite men ook deed het exemplaar in handen te krijgen, niets mocht baten. Ten slotte wendde men zich tot den kantonrechter met verzoek hem, als huurder, het perceel te doen ontruimen, temeer waar hij (de pseusdo- bediende) vanaf de in bezitneming geen cent huur meer betaalde Doch, de man had den ,/moed" voor den kantonrechter den eed af te leggen dat hij geen huurder maar alleen be diende was. En voor geen klein gerucbtje vervaard, diende hij nadat het spelletje zonder huurbetaling zoo een jaar had geduurd bij de weduwe bovendien een rekening in van ongeveer 2000 wegens tekort in de adminis- tratie, welk bedrag bij, pseusdo-bediende, be- weerde te hebben bijgepastNadat ze hem een groot deel dezer som had betaald, om lang- durig procedeeren te voorkomen, heeft de huurder eindelijk het perceel ontruimd, na langer dan een jaar geen cent te hebben ver- woond. De weduwe bleef na deze plukpartij waarbij de pseudo-bediende werd ,/bijgestaan" door een der berucbtste advocaten en een der idem zaak waarnemers van Amsterdam niets anders over dan haar huis, dat met hypotheek was bezwaard, te verkoopen. Voor enkele da-^en is t publiek geveild. De weduwe moet intus- scben vrijwel geruineerd zijn. De ons bekende namen enz. der dramatis personae hebben we onvermeld gelaten. Alleen zij aangestipt, dat de hoofdrol in handen was van een dier beruchte sujetten, welke zonder verdere overwegingen uit alles trachten geld te slaan. Helaas, is 't hier wonder wel gelukt. De man maakte ook vroeger zaken met 'n ,/knip." Overigens lijkt ons de publicatie der intrige van waarde ter waarschuwing van de massa die met zulke of soortgelijke zaken van doen heeft. Drie vliegen in een klap. Een niet onvermakelijke gebeurtenis had deze week te Almelo plaats. Door de vereeniging Almelo Vooruit is, om de zangvogels te be- schermen, sedert eenigen tijd een jager aange- steld om de kraaien, wanneer deze 's avonds naar bun nesfcen in het bosch van den huize Almelo terugkeeren, dood te schieten. Hij ondervond daarbij nog al last van een bende jongens, die geregeld 's avonds present was. Om daaraan een einde te maken werd de mare- chaussee gewaarscbuwd. De wachtmeester be- gaf zich op een avond naar bet jachtterrein en van de jongens bad ouze jager nu geen last meermaar nadat het eerste schot gevallea was, vroeg de wachtmeester om de schriftelijke vergunning te mogen inzien, die de jager noodig bad van den eigenaar van het bosch, om daar op kraaien te mogen schieten. Een schriftelijke vergunning had de jager niet, maar hij verklaarde dat de rentmeester van den huize Almelo er alles van wist. Met deze verklaring nam de wachtmeester genoegen, maar toen het tweede schot gevallen was, vroeg hij den jager om de buitengewone machtiging, die men noodig heeft om op schadelijk wild te jagen. Toen de jager verklaarde die niet te hebben, zeide de wachtmeester, dat hij dan verplicht was proces-verbaal tegen hem op te maken. De wachtmeester begaf zich daarop naar de in bet bosch gelegen uitspanning. Het was inmiddels donker geworden. Daar kwam een boer aanrijden zonder licbt. Deze kreeg procesverbaal wegens het rijden zonder licbt. De dienstbode van den vergunninghouder bracht daarop aan den knecht van den boer, die op den wagen was blijven zitten, een borreltje. De kastelein kreeg daarop procesverbaal wegens het toedienen van sterken drank op den open- baren weg zonder vergunning. Een zaakje. Op den Fulham Palace-roal te Londen staat een koffiehuis. De Londenscbe graafschapsraad is daar bezig de straat te ver- breeden en moet daarvoor een stuk van het koffiehuis wegbreken. Dat stuk, zijnde het vierde gedeelte van het koffiehuis, beslaat een zeventiende deel van een acre grond (1 H.A. 2.47 acre). Voor de onteigening van huis en grond nu heeft de graafschapsraad 64,000 moeten betalen, d. i. 768,000. Het verbouwde koffiehuis zal aan den verbreeden en verfraai- den weg komen te staan. Dat is nog een voor- deel er bij. Rusland is door de pas geworven vrijheid bijna dronken. Wie gisteren nog knecht was, is heden baas, wie gisteren gehoorzaamde, beveelt heden. De afgevaardigden van het land gevoe- len zich als groote heeren. Yoor eenige dagen verzocht een van ben de onmiddellijk uitkeering van de 10 roebel, die elk kamerlid per dag worden toegestaan en gebood den ouden eerwaarden kamerheer, die aangewezen was de organisatie te leiden van het nieuw gekozen parlement, hem binnen een kwartier bet bedrag te overhandigen. Een ander groepje van wat slecht gekleede heeren afgevaardigden, wenschte de tuinen van het paleis der Doema te bezichtigen. De be- wakers wilden hen eerst niet binnen laten, meenende met burgers te doen te hebben. ,/YVij zijn hier de baas" luidde spoedig kordaat het antwoord. SEIIZEHSCMI (OIRAYT. ■Bit blait vuvMChiJnt Jlaaodag-, Woensdag- en Vrijdagnvond, ■ttgetonderdop^feeatdaitea, bij de Flrma J. BAB? UK SAWIBK te T«. Mencen TE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1