Openbare Verkooping WOONHUIS Openbare Verkooping Huisraad, 1ZAAK KAAN en MARGARETHA JANSEN, Galanterien-Uuishoudelijke Artikelen en Gros. Bekendmaking. Gemengde berichten. De brieven volgen elkander en gelijken op elkander. Steeds genezingen met de Pink Pillen. Advertentien. H. VERH0EVEN. Voor Hoek on Zaamslag. Eene partij juridische bezwaren tegen bet artikel, dat z.i. veel te gebrekkig is en tot grove incousequentiss leidt. De heer Schokking was het eeos met het be- giusel der bepaling, doch wenschte de nietigheid der daarmede strijdige bedingen uit het artikel te zien geschrapt. De Miaister van Justitie zette uiteen dat het begrip #behoorlijke verpleging" iets betrekkelijk is* De verpleging iu eeu ziekenhuis behoeft vol- strekt niet in de eerste klasse te geschieden. Verpleging bij buren en derden wordt niet uitge- sloten. Is de arbeider deelgerechtigd in eeu ziekenbus, dan vervalt de verplichting. Het amendement-Van Doom achtte den Miuister over- bodig. Meer gevoelde hij voor het amendement der commissie van "rapporteurs. Het dwingend karakter der bepaling werd met nadruk door deu minister gehandhaafd. De heer Schaper beval het artikel met dwingende kracht aan in het belang der zedelijkheid en der kleiue luiden. De heer Drucker bestreed eveneens het amende- ment-Ferf-Zijlma. De heer Heemskerk stelde voor om de nietig heid van afwijkeude bedingen te doen vervallen. De heer Van Doorn trok zijn amendement in. De heer Schokking stelde voor, de verpleging in een aiekenhuis uit het artikel te doen vervallen, aangezien men, volgens den miuister, de verpleging toch overal kan doen plaats hebben. Dit ameudetment werd door deu heer Borgesius aan'oevolen. De heer Zijlma trok zijn amendement in. De Miuister nam de amendementen-Schokking en der Commissie van Rapporteurs over. Het ameudement-Heemskerk verworpeu met 56 tegen 28 stemmen zoodat het dwingend karakter van het artikel gehandhaafd bleef. Het artikel werd goedgekeurd met 60 tegen 12 stemmen. TER NEUZEN, 15 Mei 1906. In de gisteren alhier gehouden vergadering van den Oud Zevenaarpoider is herkozen als dijkgraaf de heer D. J. Dees. Het dijkgeschot is verhoogd met 5 pet en gebracht op 3,50 per Hectare Voorts is besloten te protesteeren tegen de door Ged. Staten voorgestelde oprichting van een waterschap beoosten bet kanaal Gent-Ter Neuzen. Gisterenavond hield mej. Neeltje Lokerse in bet Hotel Centraal" alhier de aangekondigde lezing over ^Onderzoek naar het vaderschap, in verband met krankzinnigengestichten, huizen van ontucht en gevangenissen." Een talrijk publiek was aanwezig, dat met belangstelling de spreekster aanhoorde. Over bet ongewone, eene Zeeuwscbe boerin te zien optreden, was men spoedig ueen en zij maakteden indruk dat zij was eene vrouw die uit overtuiging optrad tegen het kwaad dat zij zeide he zedelijk en moreel vervai van Nederland ten gevolge te hebben. Zij deed verschillende grepen uit betgeen zij van anderen had bijgewoond en ook van wat zij zelf had beleefd en coneludeerde daaruit dat een wet op het onderzoek naar het vaderschap dringend noodig is. De meisjes zijn in Nederland zoodra zij 16 jaar zijn door de wet niet bescbermd en de verleiders die dan een meisje, wanneer zij eenmaal zwanger is, veriaten. haar levens- geluk verwoesten en in groote zorg achterlaten, loopen vrij rond en hebben de gelegenheid weern ieuwe slachtoffers te maken. Die manneu zijn niet alleen in de hoogere klassen te vinden maar komen vooral van in de lagere klassen, die de ellende zelf zoo van nabij kennen. De bedrogen meisje< worden dikwijls door de omstandigheden gedrongen hun toevlucht te nemen tot de huizen van ontucht, of komen in de gevangenis of het krankzinnigengesticbt De godsdienstige opvoeding die spreekster in hare jeugd genoot, had haar voor dat lot bewaard. 't Was om de aandacht der regeering op dat besproken schreeuwende onrecht te vestigeu, dat zij naar den revolver greep en deze aftrok. Zij besprak het wetsontwerp Loeff, dat van een goede strekking was, doch waar tegen zij ook enkele bezwaren opperde. Zij zou een wet wenschen die den verleider zou noodzaken in het belaDg ook van het kind de moeder te huwen was de man reeds gehuwd dan zou zij deze met de gevangenis gestraft wenschen te zien. Op grond van uitspraken uit den Bijbel acht zij het een plicht der overheid eei e zoodanige wet te maken. Mede op grond van haar geloof aan God en Zijn woord bestreed zij het Neo- Malthusianisme dat in vele kringen reeds zeer diep .is doorgedrongen en uitte zij eene klacht over de schijn-Ohristenen, die zich om verschil lende redenen en onder dien naam verschuilen, doch zoo weinig de naastenliefde betrachten, dat zij geen hand uitsteken om het den een maal gevallenen mogelijk te maken zich weer op te richten. Aan het s'ot barer geheel uit de natuur, niet zonder eenige welsprekendheid uitgesproken rede, werd de spreekster algemeen toegejuicht. ij Het totaal der tot heden bij het provinciaal Watersnood-Comite ingekomen giften bedraaoff 375.822,41. Zaterdag werd te Hoedekenskerke door het bestuur van het waterschap Hoedekenskerke aanbesteedde levering en lossing van 144 scheepston bazaltzetsteen, 40 dito Waalbrikken, 260 dito afval van Lessinesche steen. Yerder 200 stuks gecreosoteerde dennen per- koenpalen, lang 1,60 M., 200 idem, lang 1,20 M., 1000 bossen Brabantsch rijs en 150 dito baringband, benevens 2000 stuks Brabantsche staken. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren G. Dekker te Sliedrecht voor f 1600, J. Jansen te Ter Neuzen voor f 1548 en J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor f 1508. Yerplaatst is de klerk der posterijen en telegraphie H. W. Reilingh van Amsterdam naar Sas van Gent. Na herhaalde oproeping hebben zich voor de vacante betiekking van onderwijzer aan de O. L. school te Overslag drie sollicitanten aan- gemeld. De alphabetische voordracht voor water- bouwkundig ambtenaar bij het vrijverklaarde waterschap Ellewoutsdijk bestaat uit de heeren F. 0. Hollestelle te Tholen, H. Koole te Elle woutsdijk en P. J. Yisser te Walsoorden. De benoeming zal den 28sten dezer plaats hebben. Men schrijft ons uit Middelburg Wij vernemen dat de inschrijvingen van het Credietfonds van de vereeniging «Handelsbelang" nog voortdurend nit verschillende deelen van het land inkomen, zoodat het fonds thans reeds over ruim f 30,000 beschikt, ongerekend de inge komen giften. Zodals reeds gemeld werden door den raad van toezicht van de 28 aanvragen uit Vlissingen 21 toegestaan. Nog enkele aanvragen uit die gemeente zijn in behandeling. De tentoonstelling in huisvlijt aldaar zal Donderdag geopend en Zondag a.s. gesloten worden. Naar wij vernemen zijn er tot heden niet min der dan 1128 inzendingen gedaan, zoodat de tentoonstelling zeer uitgebreid belooft te zijn en wel een goede indruk zal geven van het. geen zoo al in ledige uren vervaardigd kan worden. Vooral op bet gebied van door post- zegels vervaardigde voorwerpen zal een rijke verzameling te zien zijn. Behalve de reeds in ons vorig nummer vermeldde, veroorzaakte het onweer van jl. Zaterdag in onze provincie nog verschillende ongevallen. Te lJzendijke sloeg de bliksem in bij den veldarbeider J. S., gelukkig zonder iemand te treffen of brand te veroorzaken. Een Spiegel aan den schoorsteen en eenige ornamenten werden verbrijzeld. Vrouw S., in het vertrek aanwezig, schrok zoo, dat geneeskundige hulp raoest worden in- geroepen. Eeu sterke zwavellucht viel er waar te nemen. Te Biervliet werden eenige boomen ge- troffen en sloeg de bliksem in den toren der Ned Herv. kerk, zonder andere schade te berokkenen dan aan een paar cijfers van 't wijzerbord. Te Souburg sloeg de bliksem in eene woning aan den straatweg naar Ritthem, richtte eenige schade aan, doch veroorzaakte geen brand. Een man aldaar, die van zijn werk huisvvaarts keerde, passeerde een boom, terwijl deze juist door het hemelvuur getroffen werd. Hij werd zoodanig verwond, dat den volgenden morgen geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zijn toestand baart echter geen on rust. Te Vlissingen werd het paard van den landbouwer L. V., dat bij bet gehucht Zwanenburg in eene weide liep te grazen, ge troffen en gedood. Te Veere kwam de bliksem door den schoorsteen in de woning van H. L. In den schoorsteen werd een gat geslagen, een balk werdt gedeeltelijk versplinterd, een spiegel ge- broken, in de kachel een gat gemaakt en ver schillende opschikjes werden vernield. Niemand n de acht personen, die zich in het kleine vertrek bevonden, kreeg eenig letsel. Te Krniningen sloeg op de hofstede van Van H de bliksem in den schoorsteen en bracht eenige schade toe op den zolder. Verder wer den telephoonpalen en boomen getroffen. Bij een hevig onweder dat Zondag in het »eheele Beiersche woud heeft gewoed, is de blik sem in een hoeve geslagen. Driekinderen werden gedood. De moeder was op een bedevaart. Zondagavond heeft ten huize van den directeur van het The&treRoyal de la Monnaie te Brnssel een brutale diefstal plaats gehad. Tijdens afwezigheid van den heer des hnizens is de brandkast openge- broken en is er voor fr. 20.000 aan effecten weggeno- men. De dienstbode, Charlotte R., had dieu avond met haar broeder en een vriend de woning veriaten en daar mevrouw haar van den diefstal verdacbt, werd zij toen zedesavondskalm thuiskwaru enuaar haar kamer was gegaan door de politie aange- houdeu. Ook de beide manneu werden den anderen morgen aangehouden. Allen ontkeunen het fei gepleegd te hebben. Een 14jarige jongen te Berlijn is door een trfkhond verscheurd. Ds kuaap was naar den k<Tder gegaan om den hond zijn voer te brengen. Piotseling klonk er een vreeselijk gegil uit den kelder. De vader en twee andere mannen snelden naar beneden en zij zageu hoe de hond den jongen, die zich wanhopig trachtte los te wringen, het vleesch afschenrde. Iu hun pogingen om het schnkkelijk dier zijn prooi te ontrukken, werden twee van de redders hevig gebeten. De vader sneed ten slotte het dier met een mes de keel af, maar zijn vreeslijk verminkte zoou stierf nog denzelfden avond. Een hevig onweer deed Maandag het laag gedeelte van Leuveu overstroomen. Het water 8tond 80 tot 150 c. M. hoog. De Tivolibrug is bezweken. Alle verkeer met Luik was verbro- ken. Er hadden geen persoonlijke ongelukkeu plaats, hoewel een hooge muur van de kazerne instortte. Ook de muur om de gevangenis werd vernield. Er werd een compagnie soldaten geplaatst om ontsnappiug der gevangenen te voorkomen. Door het vernielen van de waterleiding moest de levering van drinkwater worden gestaakt. Het geheele garnizoen werd gerequireerd voor het bewaren der orde en voor het reddingswerk. Ook te Namen werden door den regen groote overstroomingen veroorzaakt, waarbij twee perso nen verdronken, een moeder en haar zoon. Wij ontvangen alle dagen een groot aantal brieven van genezene personen. Wij zijn er zeer tevrelen over, niet voor ons, maar voor de perso nen waarvoor wij geslaagd zijn hun lijden te ver- lichten. Wij publiceeren heden twee dergelijke brieven onder duizende genomen, maar met opzet gekozen wegens de genezene ziektende bloed- armoede, de zenuw uitputting. Deze ziekten komen zeer vaak voor, voor al in de steden wegens de slechte gezondheids toestanden vooral ook wegens het meer bedrijvige lsven en tasten vooral de vrouwen aan. Proefnemiugen om het te gebruiken geneesmiddel te kiezen, hetgenees- middel te vinden dat genezen kan, dat alles ver- oorlooft de ziekte zich nog meer vast te zetten, en wel zoo zelfs dat somtijds de hulp te laat komende, de genezing niet neer mogelijk is. Be- proeft dus niet, wendt U terstond tot de Pink Pillen. Zij kunnen U genezen eu zie er hier het bewijs van De Heer Broekhuizen, le dwarsstraat Yssellaan, R 618 B, wever van beroep to Gouda, schrjjft Ik ondergeteekende verklaar dat mijne vrouw door de Pink Pillen is genezen geworden. Zij is 38 jaar oud en gedurende laDgen tijd heeft zij aau bloedarmoede geleden. Zij klaagde steeds over pijnen in den rug, steken in de zjjde. Zij at bjjua niet meer, was zeer zwak en kon haar haiselijke bezigheden niet meet waarnemen. Alles wat wjj aangewend hadden is vruchteloos gebleven. De ziekte scheen niet mogeljjk uit te roeieu. De ziekte was begonnen ten gevolge eener bevalling en het scheen alsof het lichaamsgestel zich niet meer in orde kon stellen. Mijne vrouw wenschte de Pink Pillen te probeeren. Zjj heeft er zicb zeer wel bij bevonden. Wat de andere geneesmiddelen niet hebben kunnen doen, hebben de Pink Pillen ge daan. Mijne vrouw is thans uiterst welvarend. Mej. Suzana de Voet, Korte steeg 12, te Vlaar- dingen schrijft Sedert langen tijd leed ik aan zenuw uitputting en ik was zoo zwak geworden, dat ik het bed niet kon veriaten. Het was mij onmogelijk de eene voet voor de andere te verzetten. Na geduren de eenige weken de Pink PilleD genomen te hebben heb ik inj] veel sterker gevoeld, mijn eetlust werd beter en ik heb mijne werkzaamheden kunnen hervatten. Gedurende eenigen tijd heb ik de be handeling voort gezet en thans ben ik volkomen genezen. De Pink Pillen geven bloed met iedere dosis, zij zuiveren het bloed, versterken de zenuwen. Zij geven eetlust, bevorderen de spijsverteering. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenic algemeene zwakte, maagziekten, rhenmatiek. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Ver- krijgbaar bij Snabilid, Steiger 27, Rotterdam, hoofd- depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Op morgen 17 Mei hoopt onze geachte Oom en Tante hun 50jarige echlvereeniging te herdenken. Ter Neuzen, 16 Mei 1906. F. KAAN en J. KAANAllaart. GOEDItOOPE WINItEL. TER NEUZEN. Speciaal adres voor H.H. Winkeliers en Kooplieden. Conditien en prijzen uiterst voordeelig. Bezoek onze Magazijnen. Gevraagd een Depothouder voor bovensfcaande artikelen. Zonder goede referentien aanbiedingen onnoodig. Ook genegen met be- staande zaken in onderhaudeling te treden. Conditien uiterst billijk. Adres: II. ER HOE YEN, Galanterien en Gros, Ter Neuzen. Het Bestuur van den polder BEOOSTEN- BL1J BENOORDEN maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde ingelanden zal worden gehouden op Waandag den 28 Wei 1806, des voormiddags half elf ure, in het logement van de Wed. Rolff, te Axel. Axel, den 16 Mei 1906. Het Bestuur voornoemd, P. ROSTER, Dijkgraaf. VAN DiSHOECK, Ont.-Griffier. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer, zal op Zaterdag 26 IWei 1906, des namiddags te half vier in en bij natemelden huis, ten verzoeke van JAN VERBRUGGE Jacobtjszoojt, werkman te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen een in 1900 gebouwd flink en sterk met toebehooren en Erf, aan den Baandijk te Ter Neuzen, kadaster sectie B no 551 groot 2 aren 44 centiaren. Aanvaaiyien na de betaling. Betaling koopsom uiterlijk drie maanden. Onkosten 8 dagen. Daarnaeene party HUISRAAO, bestaande hoofdzakelijk in Kast, Tafels, Stoelen, Kachel, Spiegels, Hanglamp, Kastklok, Naaimachine, 2 pluimen Bedden, Petroleumstel, Kleerkist, Kinderwagen, Kinderstoel, Wieg, Ketels, Potten. Emmers, Teelen, Werkgereedschap, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, Aardappelen, twee Loopvarkens enzoovoorts. Koopen tot en met 5contant. te Ter Neuzen. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Suability, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Notaris Van der Moerzal op Woens- dag 30 Wei 1906, des namiddags te 3 uur, ten verzoeke van MARTYNUS 't GILDE, in en bij zijn woonhuis in den Oud Zevenaar poider te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen bestaande hoofdzakelijk in Eikenhonten Boogkabinet, Kast, Tafels, Stoelen w. o. nieuwe, Rachels, Schilderijen, Dampen, Spiegels, Klokken, Petroleumstel, Ketels, Vloerkleeden, Zeilen, 2 pluimen Bedden, Stoven, Kisten, Meelkist, Keulscbe Potten, Glas- Geleierd en Aardewerk enz. Verder s 2 melkgevende Geiten, (2 en 4 jaar), 16 Hoenders en 1 Haan, Fornuis, groot 80 liter, Slagersgereedschap, Graan- zakken, Balen, Spaden, Rieken, Vorken, Rolblok, Ege, Kruiwagen, Slijpsteen, Emmers, Tonnen, Manden, Planken, Bal- ken, droge mutsaard enz. Koopen tot en met 5,contant. O O o rmukwfi i—t-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2