AANKONDIGlNCk Yoor Yaderland en Koning" Bekendmaklgig, Bekendmaking. Aankondiging1. Aankondiging. Advertentien. Bekendmaking. Telegrafische berichten. BURGERL1JKE STAND." Ziekten te Vlissingen. Scherpschuttersvereeniging vallen, onidat er nog stroo in de pas door de krulstaarten verlaten woonplaats was. Dat ligt tenminste nog zacht. Diep in den nacht, om en bij een uur, moet Jan ontwaakt, opgestaan en naar zijn moeder's huis gewandeld zijn. Wat er verder is geschied, moet nog worden vastgesteld en laat zich voor het oogenblik slechts gissen. Woensdagochtend omstreeks half 6 kwam een broeder van den verslagene aan de woning zjjner moeder in de Pompstraat, om aan zijn broeders rnee te deelen dat er een schip was aangekomen en er dns werk voor hen was. Hij vond daar echter alleen Johannes op den grond liggen en bemerkte aldra dat deze dood was. Terstond liet hij de hulp inroepeu van Dr. Ben jamins, die slechts den dood kon constateeren, veroorzaakt doof twee steken in de borst, met een mes of een ander scherp voorwerp toege- bracht. Inmiddels was ook de politie g'waar- schuwd, die zich van den toestand vergewiste, het lijk in beslag nam en vervolgens per bran card naar het Ziekenhuis deed overbrengen ter beschikking van de justitie en gerechtelijke schouwing. Kort daarop werd de verdachte, de 46jarige Albertus T., toen hij in beschonken toestand aan de woning zijner moeder kwam, aange- houden en eerst naar den politiepost aan het Groothoofd en later naar het hoofdbureau over- gebracht, waar hij op het oogenblik nog in bewaring wordt gehouden ter beschikking van de justitie. Hij blijft echter alle schuld ont- kennen, ofschoon in zijn bezit is gevonden een mes, waaraan blijkbaar bloedsporen kleven. (D. C.) Te Giistnow in Mecklenburg was in het armhuis een man gestorven. Het lijk werd ge- kist en denzelfden dag stierf, ook in het armhuis, een vronw, wier lijk eveneeus naar het lijkenhuis werd gebracht, waar de kist met den mannelijken doode nog stond. Toen de tweede doodkist ge bracht werd, was het le laat om de vrouw nog te kisten en men zette de ledige kist zoolang naast de andere neer. Den volgenden m or gen, toen de begrafenis van den man moest plaats hebben, namen de dragers bij vergissing de ledige kist mee, die in den lijkwagen naar het kerkhof werd gebracht en daar met de gebruikelijke plech- tigheden ter aarde besteld. Later op den dag, toen men de vronw in de kist wilde ieggen, be merkte men de vergissing. Bij nacht, in alle stilte, werd de ledige doodkist opgegraven en die met het lijk naar het kerkhof gebracht. Het ongeluk wilde evenwel, dat op weg naar het kerkhof een as van den wagen brak, waardoor de gebeurtenis wereldkundig werd. Knoeierijen zijn ontdekt in de administratie der Spaar- en Voorschotvereeniging te Fiirsten- walde in Duitschland waardoor een bedrag van f 216,600 verduisterd is. Het geheele bestuur schijnt daaraan schuldig te zijn. De Voorzitter is reeds gearresteerd en men verwacht nog verdere arrestaties. De gearresteerde is een koopmaD, die voor zeer welvarend doorging en de benadeel- den zijn hoofdzakelijk arbeiders en kleine burgers. De verdwaalde tenor. - Een paar dagen geleden vertrok een Duitsch tenor, die aan de opera van Covert Garden geengageerd was, naar Londen. Dadelijk bij aankomst riej) hij den koetsier aan, aan wien hij een enveloppe liet zien waarop het adres was geschreven van het hotel waar de zanger wilde logeereu. Alles was in het hotel nitmnntend ingericht en alles ging goed totdat onze tenor op onzalig, hoewel niet onbe- grijpelijk denkbeeld kwam, om den schouwburg te gaan zien, waar hij zon zingen, en verschillende monnmenten te bewonderen. Hij dwaalde wat rond, totdat hij tot de onaangename ontdekkingkwam dat hij totaa] verdwaald was en ongelukkig ge- aoeg werd hem spoedig duidelijk dat hij de kostbare enveloppe met het adres van zijn hotel verloren had. De ongelnkkige tenor kende geen woord Engelsch en had geen flauw idee van de stad Londen. Hij verkeerde in een bijzonder lastig parket. Het bleek absolunt onmogelijk iemand naar den weg te vragen. Hij wandelde niet minder dan twee dagen rond zonder het hotel in kwestie te kunnen terugvindeD, een hotel dat hem door een landgenoot voor zijn vertrek naar Engeland was aanbevolen. Eindelijk kwam onze tenor op het liminense idee had hij het maar eerder bedacht aan zijn vriend in Duitschland te tele- grafeeren om hem het adres van het hotel te vragen. Het antwoord liet gelakkig niet lang op zich wachten en onze tenor kon eindelijk uitgeput en vermagerd naar zijn hotel terugkeeren. Hg moet toen de plechtige gelofte hebben afgelegd nooit weer slleen in Londen te gaan wandelen. In de put Sebastopol te Chatelinean, in het kolenbekken van Charleroi werden door een in- storting twee arbeiders bedolven. Den geheelen dag werkte men om hen te bereiken, maar men vond slechts hun lijken terug. De een is gehuwd en heeft 2 kinderen, de ander weduwnaar met 4 kinderen. Te Dilferdingen in Luxemburg stortte, bij het metselmerk aan een nieuw geboorden mijnput, een stelling in, waardoor drie arbeiders 20 meter diep vielen. Twee wareu terstond dood, de derde is levensgevaarlijk gewond. In een k&limqn te Alfeld in Duitschland had hij het boren een dynamietontploffing plaats waar door 4 arbeiders gedood werden. Prof. Wurtenberger te East Chester, in de Vereenigde Staten, heeft een ontploffende stof samengesteld, die 2Qmaal de kracht van dynamiet bezit en bij proefneming zoo voldeed, dat de legeering zich bereid verklaarde het geheim voor een groot bedrag, men zegt 1 millioen dollars, te koopen, mits werd aangetooad dat door een electrische voiik de ontploffing kan worden ver oorzaakt. Om dat aan te loonen liet prof. W. in een eenzame streek, 2 mijlen van Chester, een labora- torium inrichteu, waarin hij geheel alleen was toen bij met een electrische vonk de stof wilde doen ontplofFeyp. Dit gelukte, maar zelf werd hij aan gelaat en armen vreeselijk gewond. Eerst na een uur kwam er hulp en werd hij met vele wonden en gescheorde kleeren naar de stad ver- voerd. Er is kans »p genezing, maar vermoedelijk zal hij blind blijven. Hoe het ongeluk is gebeurd. heeft hij nog niet kunnen zeggen. Te Bern stond een naaister terecht, be- klaagd van oplichterij. Zij had een vriendin in de waan gebracht, dat een harer bloedverwanten een denkbeeldig persoon, dien zij dokter Krauss noemde, verliefd op haar was. Er ontspon zich een briefwisseling, waarin het naaistertje alsmin- naar optrad en zij wist zoo aardig te schrijven dat de vriendin zich er zelfs niet over verwonderde dat haar minnaar haar nooit persoonlijk had be- zocht. Tenslotte kwam men overeen dat men zou huwen. Even voor het afgesproken tijdstip meldde de brief van den #minnaar" het overlijden van zijn vader en dit was voldoende voor de bruid om in den rouw te gaan. Op verzoek zond zij ook aan den bruigom een som geld ter bekosti- ging van de begrafenis. Het bedrog kwam ten slotte aan het licht en de verloornde vriendin bracht haar voor den rechter. Deze veroordeelde haar niet daar zij kon bewijzen dat zij voor het verkregen geld een huwelijksring als bruidsge- sclienk voor haar vriendin had gekocht. Een avontuurtje. Zekere monsieur Dubec een lakenhandelaar uit een Eransch provinciestadje, maakte met zijn jonge vrouw een huwelijksreisje naar Parijs. Omdat men nooit weten kan wat er gebeurt in zoo'n groote stad, had hij een revolver metgenomen, die hjj steeds geladen bij zich droeg. Eenige dagen gjleden kwam hij van een zijner kennissen 's nachts om 4 uur naar zijn hotel terug. Op de boulevard de la chapelle, waar op dat uur weinig menschen loopen, zag hij hoe een paar bandieten een huurkoeisier aauhielden, hem van den bok wierpen, zoodat hij bewusteloos op straat viel en zijn zakken begonnen na te zoeken. Dat kon de goedhartige mijnheer Dubec niet langer aanzien. Hij liet den arm van zijn vrouw los, snelde op de aanvallers toe en ranselde duchtig met zijn stok op hunne gebogen ruggen. Doch toen keerden beide zich tegen hem. Een oogen blik verkeerde hij in gevaar maar dscht toen aan zijn revolver, baalde haar te voorschijn en loste verscheidene schoten op zijn aanvallers waarvan een ook inderdaad gewond werd, echter niet zoo ernstig of hij kon nog vluchten. De heer Dubec keerde zich toen naar den gewonden koetsier, sleepte hem in het rijtuig, verzoeht zijn vrouw daarin ook even plaats te nemen. Klauterde zelf op den bok en reed zoo naar een poliliebureau dat hij in de nabijheid wist, om aangifte van het gebeurde te doen. ZEET IJDINGE IV. Van 9 tot en met 10 Mei. s 's Gravenliage, 11 Mei. Tweede Kamer. De heer De Bidder, interpelleerende over de toepassing der Kinderwetten, klaagde over eenige bezwarende bepalingen tegenover de particuliere vereenigingen, als bijv. de eisch van het bezit van een eigen gesticht, nachtelijke afzondering en uitsluiting. De Minister beloofde overweging der geop- perde bezwaren, maar oordeelde dat eerst de practijk moet spreken. De heeren Regout en Talma oordeelden, dat de ervaring reeds voldoende heeft aangetoond dat de toepassing der Kinderwetten wijziging be- hoeft. Als er niet beter samenwerking met particuliere krachten gezocht wordt, dan vrees- den zij voor fiasco der Kinderwetten. De heer van der Zwaag interpelleerde over de gevangenneming en uitzetting van den Spanjaard Jose Vinas. Jnterpellant laakte de handelwijze der Utrechtsche politie. De Minister van Justitie verdedigde de uit zetting. Men had te doen met een vreemdeling zonder middelen van bestaan, die geen Spanjaard, maar een uitgeweken Franschman was en die reisde met een valschen pas, onder allerlei aan- genomen namen en ook niet Jose Vinas heette. De heer van der Zwaag betreurde omtrent den persoon in quaestie verkeerd te zijn inge- Voorts zijn afgedaan eenige kleine wetsont- werpen en conclusies op adressen. Van 9 tot en met 10 Mei werden Jangs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschut; door deWestsl. 9 op-en 8 afgeschut. Positie der stoomscliepen. Er is niets wat iemand meer uit ziju humeur brengt, niets wat Uw geduld meer op de proef stelt dan jeuking der huid. Aambeien maken U bijna krankzinnig ze houden U den geheelen nacht wakker. Prikkelende huiduitslag is even slecht en even moeilijk te genezeD. Dergelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij verklaringen gelijk de volgende, beginnen de menschen in te zien dat zjj een geueesmiddel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. De heer J. M. Gazan, wonende Kanaalstraat 181 te Vlissingen, deelt ons mede Het is thans reeds ruim vier jaren dat ik opgescheept was met een vinuige uitslag op de beenen. Door de hevige jeukiug bezorgde mij deze uitslag zeer veel onge- nef, ja ik kon er zelfs meuigen nacht niet van slapeD. Op aaDraden van een mijner vrieuden maakte ik eensjebruik van Foster's Zalf, ik ben ten hoogste dankbaar, dat ik hiermede begonnen ben, want het heeft niet langer dan een paar dagen gedunrd, toen ik door het gebruik van Uw zaif geheel genezen was van de jeuking en thans kan ik zoo goed als niets meer van mijn uitslag bemerken. Ik ondergeteekende verklaar dat het het bovea- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze de U goeddnnkt. Verzeker U dat men U de dchte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer Gazan gehad heeft. Wij waarschnwen tegen na- maak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekeniDg van James Foster voorkomt. Zij is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeanis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a f 1.76 voor een of f 10.— voor doozen. Ondertrouwd MART1NUS C. J. EIJKE CORNELIA H. BALKENSTE1N. Ter Neuzen, 11 Mei 1906. Eenige en algemeene kennisgeving. te Ter Neuzen. 11 De Schietoefeningen zullen plaats hebben des Woensdags van 5,30—7 uur nam. en des Zondags van 11—12,30 uur 'smid., aanvangende a. s. Zondag 13 dezer. Er zal geschoten worden met geweer model 1895 (nieuwste model). De Commandant, J. A. VAN ROMPU. Het Bestuur van den GOESSCHENPOLDER maakt bekend dat de rekening over 1905/06 en de begrooting voor 1906/07 met memorie tot toelichting ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen, acht dagen voor en na hare vaststelling ter inzage zullen liggen van ingelanden die ter algemeene vergadering, te houden in het loge- ment bij de Wed. Jacs Drabbe te Hoek, op Dinsdag den 22 Mei 1906, des namiddags ten een ure, worden opgeroepen. Hoek, 10 Mei 1906. A. WOLFERT, Dijkgraaf. M. VERBRUGGE, Ontv.-Griffier. Dr^e^?eStuuf van den STAD PHILIPPINE- POLDER maakt bekend le. dat. de vergadering van stemhebbende Ingelanden van dien polder zal worden gehouden te Philippine b|j de Wed. V. N. Voerman, op Dinsdag 22 Mei 1906, des voormiddags tien ure 2e- dat de rekening van het afgeloopen dienstjaar 1905/06 afemede de door het bestuur ontworpen begrooting met memorie tot toelichting voor het loopende dienstjaar 1906/07 ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage voor de de eigenaren van gronden in den betrokken polder zal liggen van 2 Mei 1906 tot den 22 Mei d. a. v. en voornoemde begrooting met memorie na hare vaststelling op nieuw acht dagen ter inzage zal worden nedergelegd, ter- wiji van een en aoder afschriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Hoofdplaat, 10 Mei 1906. De Besturen voornoemd, B. VAN HIJFTE, Dijkgraaf. J. J. PATEER, Ontvanger-Griffier. m°n Bev^" de P°lders AUTR1CHEN, OUD- en NIEUW PAPESCHOR maken bekend dat eene vergadering van Ingelanden zal worden gehouden op Dinsdag den 22 Mei 1906, des voormiddags II ure, ten haize van den heer C. Dellaert-Kkrckhaert te Westdorpe, en dat gedurende 8 dagen voor en na dien datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier, voor de eigenaaren van gronden in dien polder, ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zjjn a. de rekening over 1905/06, en b. de begrooting met memorie van toe lichting over 1906/07. Westdorpe, 12 Mei 1906. Het Bestuur voornoemd, C. VAN WAE8, D. B. VAN ACKER, j DBk£raven. H. KERCKHAERT, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den KLEINE STELLE- POLDER maakt bekend 1. dat de vergadering van Stemhebbende Ingelanden van dien polder zal worden gehouden te Philippine bjj de Wed. V. N. Voerman, op Dinsdag 22 Mei 1906, des roor- middag elf ure; 2. dat de rekening van het afgeloopen dienst jaar 1905/06 alsmede de door het Bestuur ont worpen begrooting met memorie tot toelichting voor het loopende dienstjaar 1906/07 ten kantore van den Onfvanger-Griffier ter inzage voor de eigenaren van gronden in den betrokken polder zal liggen van 12 Mei 1906 tot den 22 Mei d. a. v. en voornoemde begrooting met memorie na hare vaststelling opnieuw acht dagen ter inzage zal worden nedergelegd, terwijl van een en ander afschriften tegen betaling der kosten verkrjjgbaar zijn. Hoofdplaat, 10 Mei 1906. Het Bestuur voornoemd, E CUELENAERE, Dijkgraaf. J. J. PATEER, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den OUD WESTENRIJK- POLDER maakt bekend dat de rekening over 1905/06 en de begrooting voor 1906/07 met memorie tot toelichting ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Ter Neuzen acht dagen voor en na hare vaststelling ter inzage zullen liggen van Ingelanden die ter algemeene vergadering, te houden in het loge- ment „'s Lands Welvaren" bij de Wed. Jacs. Drabbe te Hoek, op Dinsdag den 22 Mei 1906, des namiddags ten twee ure worden opgeroepen. Hoek, 11 Mei 1906. P. RIEMENS, Dijkgraaf. M. VERBRUGGE, Ontv.-Griffier. Gewone Jaarlijksche Vergadering van Stembevoegde Ingelanden van den SLUIS- POLDER op Dinsdag 29 Mei 1906, des namiddags 1 ure, in het yNederlandsch Logemeut" te Ter Neuzen. Het Bestuur, P. DE FE1JTER Jzv Dijkgraaf. P. DREGMANS, Ontv.-Griff. e* VLAG. NAAM. M5. Van en naar. Lading OsnenisHe. Geboorten. 22 April. Maria Louisa Elisabeth, d. ran Petrus Hermans en van Maria Anna Kriekaart. 23 April. Eduardus Franciscus z. van Petrns Francies de Vulder en van Apolonia de Waal. 30 April. Amelia Louisa Maria d. van Alphonsus Theodorus Roe- lans en van Louisa Bogaart. 9 10 Eng. s.i idem Eng. 3msch. Eng. s.s. idem Woor Ter Keniens Warkers 3353 Midd lesbro River Lagan 2272 Londen an Ter Kieuzeu j Imogene 536 Londen Zephyr 606 idem Ann Webster I 2241 idem ljzer stnkg. pho-ph. macad. stnkg. 9 Noor. s.s idem 10 Eng. s.s. idem idem Noor. s.s. Severine Gabrielle Idlewild Truro Sea Gull Taurus Voor Gent 4096 Windau hout 3538 Arendal papierpap 2221 Goole koien 3366 Hull stukg. idem spyritus Van 9 Eng.3msch. Dundarg Noor. s.s. Falk Eng. s.s. Lizzie idem Hon idem Sea Hound 10 Zsveed. s.s. LudwigPyron 2762 jLonden 3505 Christiania (went 410 Portsmouth phosph. 2682 New-Castle ledig 1784 Goole i idem 2658 idem stukg. 3085 Londen idem 3890 Autwerpen (ledig s.s. HENRY vertrok 8 dezer van Bljth naar Kroonstadt, passeerde j1 dezer Elseneur. s.s. GUIDO- vertrok 11 dezer van Rotterdam naar Kroonstadt. s.s. HARALD in lossing te Middlesbrough on Tees, s.s. JENNY in.lossing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading te Methil voor Kroonstadt. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6