Mr. P. D1ELEMAN. M OEM KTE1AIT puike AARDAPPELEN, ian In Ismoek Kantoor Bekendmaking. Ill De Friesche blauwe Aardappelea Bekendmaking. Bekendmaking. Bekendmaking. Telegrafische berichten. Advertentien. lets wat iedereen betreft en speciaal u zelf. „D00R EENDRACHT STERK" Algemesne vergadering Verschillendeso orten bij H. Sonnevijlle-De Bree, TE BEK0MEN: K. van Tatenhove, In het Fransche plaatsje Saiut-Gerand brak dezer dagen brand uit in een hois, bewoond door een man en vrouw en drie kinderen. Allen koiideu zich redden, hoewel uiet zonder rnoeite en men dacht dat de vrouw zich veilig en wel bij eenige buren bevond. Groot was de ontsteltenis toen men haar niet vond. Wel was zij eenigen tijd in een naburige woning geweest, maar was plbtseling opgestaan zonder dat men wist waarheen zij zich begeven had. Na lang zoeken vond men haar en twee kinderen in een put. Men denkt, dat de ongelukkige van angst krankzinnig is ge- worden en zich met haar kinderen in den put gestort heeft. Het derde kind is nog niet gevonden. Dinsdag kwam voor den politierechter te Londeu een man voor, Guerin geheeten, wiens uitlevering door de Fransche regeering gevraagd was. Na r 't schijnt is hij de man, die in 1889 reeds door Engeland aan Frankrijk uitgeleverd is en vervolgeus te Lyon wegens inbraak in eeD bank tot tien jaar gevangenisstraf werd veroor- deeld. Toen bij zijn tijd uitgedirud had, deed hij in 1900 met twee andtreu te Parijs een aauslag op de American Express Bank. Zij lieteu een brandkasl met dynamiet springen en maakten zich met zesiigduizeud gulden uit de voeten. De manuen werden gevat en tot levenslange gevan genisstraf op het Duivelseiland veroordeeld. an- daar is Guerin met eenige snderen kuuueu ont- vluchten in een vaartuigje, dat zij zich zelf uit een boomstam vervaardigden. Na een vreeselijke reis, waarbij naar 't beet enkele vluchteliugen door haaien werden verslonden, kwam Gueriu in Suriname. Te Londeu werd hij herkend door een politieagent, die hem zestien jaar geleden gezien had. Evenals toen beweert Guerin Bntsch onder- daan te zijn. In den schouwburg te Barcelona is door korisluiting in de elektrische leidiug een begin van brand ontstaan, wat een paniek veroorzaakte, waarbij eeD bezoeker doodgedrongen, tien zwaar en velen licht gekwetst wrrden. De 20jarige baanwachter Ellis EvaDS uit Wales heeft een moedige daad verricht. Hij zag Maandagavond om 11 uur op een eenzaam gedeelie der lijn van Manchester naar Llangollen in Wales twee mannen bezig met het leggeu van balken over de rails, doch toen bij naderbij kwam, werd hij door hen aangerallen en bewusteloos achter- gelaten. Toen hij tot bezinning kwam, dacht hij aan den naderenden pleziertrein uit Manchester en liep naar een signaalpost en verzette hetseiu. Hij bedacht echter dat dit slechts het signaal ylangzaam rijden" was en toen hij hoorde, dat de trein reeds aankwam, greep hij een roode lautaarn en snelde, hoewel bijna uitgeput van de ondergane mishaudeling, den trein tegemoet. Hij bereikle de versperde plaats en wist, den trein tegemort- loopend, deze ongeveer 100 meter voor het uood- lottige punt te doen stoppen en zakte toen uitgeput in elkaar. Hij werd in den trein nedergelegd en ligt thans in het ziekenhuis. Zonder zyn heldendaad ware de overvolle trein waarschijnlijk ontspoord en daarna in het riviertje de Dee gestort. Te Halle a. d. Saale is een steenen huis van twee verdiepingen gestolen. Het was door den bewoner by zijn overlijden vermaakt aan een familielid te Berlijn en deze kwam na een paar weken eens te Halle, om zijn eigendom te be- zichtigen. In de straat waar het staan moest kon hij het niet vindeu en daarom wendde hij zich tot de politie, die, na een kort ouderzoek, ver- klaarde dat het huis verdwenen en dus gestolen was. Weldra kwam uit, dat kort na het overlijden van den bewoner iemand verlof gevraagd en verkregen had, het huis af te breken. Het duurde Diet lang, of de slooper was in handen van de politie, waarvan hij een oude kennis bleek te zijn hij had al verscheiden jaren gezeten. Ook van de werklieden, die bij het afbreken hielpen en met wie hij het puin te gelde gemaakt had, werden eenige ingerekend. 's Gravenhage, 4 Mei Bij de hoogst een- voudige begrafenis van den Minister van Staat, de heer Gleichman, waren behalve vertegenwoor- digers, der Koninginnen aanwezig, tegenwoor- dige en oud-leden der Tweede Kamer, uit alle groepen, waaronder de heer Schaper, van de socialisten, alle tegenwoordige en vele oud-Mi- nisters, leden en oud-leden der Eerste Kamer, leden van den Raad van State, de Reken kamer en den Hoogen Raad, zoomede deputaties en vrienden, waaronder de heeren Mr. Levy en Van Hal van Amsterdam en Mrs. Tborbecke en Vissering van Den Haag. Boden der Kamers, begeleidden der lijkwagen, waarop slechts een kraus, van de kleinkinderen. Een schoenzoon dankte voor de hulde, van- wege de vorstelijke familie en voor de deelneming van de vele vereerders. Tweede Kamer. Arbeidscontract. De heer Van Wijnbergen had geen prineipieel be- zwaar tegen de gisteren door de heeren Tvdeman en Van Dedem bestreden verplichtingen, welke aan den werkgever tegenoverden arbeider worden opgelegd. Hij wilde echter pertinent door de Regeering worden ingelieht, of het stukziekte- verzekering, waarmede we hier te doen hebben zich zal aanpassen aan eene eventueele ziekte- verzekeringswet. De heer Schaper verdedigde de voorgestelde bepalingen, welke echter tot dwingend recht moeten worden gemaakthij vond 't niet meer dan billijk en rechtvaardig dat de patroon aan den zieken arbeider gedurende eenigen tijd loon moet uitbetalen Heftig bestreed spreker de bewering van den heer Van Dedem, als zou 't beleedigend voor den arbeider zijn, indien hem een uur verzuim wegens dringende omstandig- heden werd uitbetaald. Dan moest de heer Van Dedem z. i. gedurende de vacantie ook geen traktement als Kamerlid aannemen. De heer Zijlma achtte de bepaling omtrent de verpleging van inwonende arbeiders bezwaar- lijk voor het gezinsleven op het platteland. De heer Talma verdedigde prineipieel het regeeringsvoorstel, waarmede z. i. geen eersten stap op den weg naar ziekteverzekering wordt gezet. ZEETIJ I J N(i E Van 2 tot en met 3 Mei. a Van 2 tot en met 3 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 16 binnenvaartnigen op- en 30 afgeschut; door de Westsl. 9 op - en 7 afgeschut. Positie der stoornsehepen Een inwouer van Vlissingen geeft het onder- slaande bericnt ten nutte van anderen. Wij beschouwen de inwoners van deze alad als onze buren en dit getuigschrift, gegeven door een aldaar woueud persoon zal das voor ons van belang zijn. Mejuffrouw Schunselaar, wonende Lange Zelke 144 te Vlissingen, meldt ons Sedert geruimen tijd werd ik gekweld door een onuitataanbare pyu in den rug en in de leudenenook snkkelde ik veel met hoofdpiju en dikwijls schemerde my alles voor de oogen en werd ik zoo duizelig, dat ik er bij moest gaan zitten. Meermalen waren mijn voeten dik opgezwollen en zelfs mijn gezicht was paffeng, de eigenlijke oorzaak van mijn ziekte was mi] met bekend en ik wist Diet wat ik moest gaan beginnen, toen men mij sprak van uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Na deze een paar dagen te hebbeD ingenotnen, kon ik reeds een groote beter- schap bespeuren en na verloop van drie weken kon ik verklaren dat mijn ziekte bijna geheel gewekeu was. Ik kan uw uitstekeDd geneesmiddel niet genoeg roemen en zal dit steeds gaarne aan nierlijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. De kritieke periode. Dit tijdperk in het leven eener vrouw brengt immer onaangename en dikwijls gecompliceerde omslandigheden met zich mede. De natuurlijke krachten verminderen en de afschei- ding geschiedt niet zoo goed als voorheen, daar een gedeelte der af te voeren stoffen thans in bet lichaain blijft. Het is dan dat Foster's Rugpijn Nierenpillen een bijzonder genezende waarde hebben en dat zij de natnur behuipzaam zijn om de door- gaDgen schoon te houden, terwijl zij het gestel verlichten van de onreiahedeu, welke zich daarin opgehoopt hebben. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Schun selaar gehad heeft. Wij waarschuwen tegen na- maak en maken koopers er op attent, dat op iedere door de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Nenzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toe- zending geschiedt franco na ontvangst van post- wissel il 1.75 voor 6ea of 10.voor zes doozen. Heden morgen overleed ten mijnen huizezachten kalm in haren Heeren Hei and onze geliefde Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder, Mejuffrouw de VVeduwe J. M. MULDER-DE JONQE, in den gezegeuden leeftijd van 90 jaar. Namens alien, P. DREGMANS. Axel, 3 Mei 1906. j LAN DHOnv VER EENIGING te Ter* Neuzen. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken bekend, dat zij het Cafe-Restaurant met //vergun- ningvan den heer L. J. Schouten heeft overgenomen en beveelt zich ten zeerste aan, hopende hetzelfde vertrouwen als haar voorganger te mogen genieten. Ilet cafe is elken morgen voor liet vertrek der 1? boot geopend Onder aanbeveling Uw dw. dienares, A. A. VAN DER ST R A ATE Ter Neuzen, 2 Mei 1906. ZITD AG te AXEL, op Zaterdag 12 Mei a. s. Het Bestuur van den CATHARINA- POLDER maakt aan belanghebben- den bekend lo.. dat de Rekening en Verantwoording over het Dienstjaar 1905/6, alsmede de Begroo- ting voor 1906/7 met de Memorie van toelichting van af den 8 Mei e. k., gedureude acht dagen ten Kantore van den Ontranger-Griffier te Hulst, ter inzage zullen liggen des voormiddags van 9 tot 12 ure 2". dat eene Vergadering van Ingelanden zal gebouden worden op Dondepdag 17 Mei 1906, des voormiddags 11 ure, in het Hotel #Het Gulden Vlies," bewoond door Mej. de Wed. L. B. Rolff te Axel. 3°. dat de door die vergadering vast te stellen Begrooting enz. van af den volgenden dag opnieuw gedurende acht dageil ter boven- gemelde plaats en uur ter inzage zal worden nedergelegd. Zaainslag, den 4 Mei 1906. Het Bestuur voornoemd, W. SCHEELE, Dijkgraaf. J. VOGELVANGER, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den 0AN1SVLIETP0LDER maakt bekend dat eene vergadering van Ingelanden zal wor den gebouden op Dinsdag den 15 Mei 1906, des voormiddags ten II ure, ten huize van den heer C. Dellaert-Kkrckhaert te Westdorpe, en dat gedurende 8 dagen voor en na dien datum ten kantore van den Ontvanger-Griffier, voor de eigenaars van grondeu in dien polder, ter inzage zullen liggen en in afschrift of druk verkrijgbaar zijn a. de rekening over 1905/06, en b. de begrooting met memorie van toe lichting voor 1906/07, Westdorpe, 4 Mei 1906. Het Bestuur voornoemd, C. VAN WAE3, Dijkgraaf. H. KERCKHAERT, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den MOSSELPOLDER maakt bekend lo. dat de gewone vergadering van stemheb- bende Ingelanden zal gehouden worden op Woensdag 16 Mei 1906, des namiddags ten half twee ure, in het Logement van Mevr. de Wed. Susijn te Ter Neuzen 2o. dat de Rekening over 1905/06 en de Begrooting voor 1906/07 ter inzage liggen ten huize van den Ontvanger-Griffier van 5 Mei tot 15 Mei 1906, terwijl de Begrooting na de vaststelling wederom van 18 Mei tot 26 Mei 1906 aldaar ter inzage zal zijn nedergelegd 3°. dat de Rekening en Begrooting in afschrift verkrijgbaar zijn tegen betaling der kosten. Ter Neuzen, 4 Mei 1906. Het Bestuur voornoemd, P. H. DE JONGE v. d. BROEKE, Dijkgraaf P. A. RAMMELOO, Ontvanger-Griffier. op Woensdag 9 Mei 1906, des voorm. 10 war, in het //Hotel Centraal" te Ter Neuzen. D. J. DEES, Yoorzitter. A. VISSER, Secretaris. Ter Neuzen, 2 Mei 1906. Het Bestuur van den KOUDEFOLDER brengt ter kennis van ingelanden van dien polder 1°. dat de gewone jaarlijksche vergadering zal gehouden worden op Dinsdag, 15 Mei E9Q6, des namiddags ten twee ure, in het Logement van wed. J. Drabbe te Hoek 2°. dat van den 6en tot en met den 14en dezer maand ten kantore van den Ontvanger- Griffier te Ter Neuzen ter inzage liggen en tegen betaling der kosten in druk of in afschrift verkrijgbaar zijn a. de Rekening en verantwoording over 1905/1906; b. de Begrooting voor 1906/1907 met de daarbij behoorende Memorie tot toelichting, en So. dat van die Begrooting nadat zij door gezegde vergadering is vastgesteld, andermaal gedurende acht dagen, ten kantore als boven inzage zal kunnen worden genomen. Hoek, 2 Mei 1906 Het Bestuur voornoemd, M. DE JONGE. Dijkgraaf. W. S. J. DIELEMAN, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den polder ,/CAPELLE' brengt ter kennis van Ingelanden van dien polder dat de rekening en verantwoording over he' dienstjaar 1905/1906 en de begrooting voo het dienstjaar 1906/1907 m et memorie tot toe lichting gedurende acht dagen, te rekenen van 7 Mei e. k., ten kantore van den Ontvanger- Griffier ter inzage zu!len liggen dat eene vergadering van Ingelanden zal worden gebouden op 18 Mei e. k., des na middags ten half twee ure, in het logement Het Gulden Vlies" bij Mej. de Wed L. B. A. Rolff te Axel dat daarna de vastgestelde begrooting met memorie tot toelichting, mede gedurende acht dagen, te rekenen van 19 Mei e. k., op dezelfde plaats ter inzage zullen liggen en dat de voornoemde bescheiden tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar zijn. Axel, 1 Mei 1906. Het Bestuur voornoemd, A. P. DE MUL, Dijkgraaf. J. A. VAN VESSEM, Ont*anger-Griffier. Onder dezen titel bevat de Middelburgsche Courant tegenwoordig voor belanghebbenden zeer levenswaardige artikelen van AQUARIUS, een op visscherijjebied zeer goed bekend persoon. teder, die dus bij oester- of andere visscherij belang heeft, abonneere zich op dit in Zeeland het meest gelezen dagblad. Dagelijks worden abonnementen aangenomen, behalve door de administratie, door alle post- kantoren en boekhandelaren. Abonnementsprijs TWEE GULDEN per kwartaal, waarvoor men dagelijks een nommer ontvangt, vaak met een bijvoegsel. waaronder van 12 cent de vijf kop, Zandstraat. Varkensvleesch a 70 et., prima blad- en gesmolten ReuzelaDOct. per Kilo. Dagelijks puik versch Bund- vleesch, bij Vleescbhouwerij, TER NEUZEN. zijn toch de beste en de prijs is veel rerminderd. Verkrjjgbaar bij W. BEDET, JAN DIELE MAN en ZONNEVIJLLE. 3 3 VLAG. NAAM. MS Van en naar. Lading t oer Ter 4'euiem 2 Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. 3 idem River Lagan 2272 idem idem Wan Ter Venzen 2 Lissie 1784 Goole ledig Eng. s.s. Major 239 Plymouth idem Eng barge Southmoor 2575 New-Castle soda Eng. s.s. Ann Webster 22 1 Londen ledig 3 idem Hertha 414 Boness stukg. Deen sell Brenda 3259 Goole pho-ph. Eng. s.s. ledig Voor Gent 2 Deen. s.s. Rosenborg 4211 Riga hout Belg. s.s. Nervien 4fi5 Ostende ledig idem Bernard 395 idem idem 3 Eng. s.s. Sea Gull 2762 Londen 81 ukg. Fr. b.irge Depart 226 St. Enephe wijn Zweed s s. Lndwig Peyron 3890 Libau hout Noor. s.s. Falk 2682 Riga idem V no Gem i 2 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Sea Hound 3085 Londen idem Ned. s.s. Gouwzee 487 Etnden ledig 3 Noor.3m.8ch Bos 413 Jacnbstad cichorei Bug. s.s. Avoeet 3981 Liverpool stukg. idem Whimbrel 2514 Manchester idem Belg. -.8. Albert 899 Ostende ledig s.s. HENRY in lading te Blyth voor Kroonstadt. 8.8. GUIUO in lossing te Rotterdam. a.s. HARALD vertrok 28 April van Algiers naar Middlesbro on Tees. s.s. JENNY van Windau naar Ter Neuzen, paaseerde 2 dezer Eiiineur. 8.8. RICHARD in lossing te Middlesbro on Tees.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6