Kiescrs Oproeping Bekendmaking, AfdeelingZaamslag. gesloten. Zangcursus. H6tel Rotterdam. Noorsch IJs. Hotel Rotterdam. Jacques Coelho, BURGERUJKE stand. Handelsberichten. floogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. (Chr. Yerzorging Yan Krankzinnigen in Zeeland.) 1.8. .STANUAEliT, Ter .Neuzen. Aug. Eeckhout. Muziekleeraar. ENGELSCH. FRANSCH. H. HARTOG. Gemeenteraad van Philippine. INtiEZO X DKN S T U K K K N. P O L I T I E. Aan het bureau van pop tie alhier is als ge- vouden gedeponeerd een Fox-terrier (teef), eeu fietspomp en een kinderportemonnaie. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Hnlst, SO April. KOEE8 VAN HE T GELD. z tc k rr i.j i i h Van 30 April tot en met 1 Mei. Bronrite Van 30 April tot en met 1 Mei werden afgeschutdoor de Westsl. 13 op - en 3 afgeschut. Positie der stoomschepen. DAGEN Voorm. Nam. Donderdag 3 Mei 8.58 9.40 Vrijdag 4 10.18 10.56 Zaterdag 5 11.22 11.48 Zondag 6 12.12 Maandag 7 0.34 12.5# Dinsdag 8 n 1.17 1.38 Woensdag 9 a 1.59 2.21 Laten wij er om denken dat de candidaat der R. K. ons openlijk verklaarfc zich nooit oneerbiedig over de antirevolutionairen heeft uitgelaten, nooit een borrel of glas bier ge- dronken of gegeven, nocb direct noch indirect, maar steeds zijn afkeuring heeft uitgesproken bij de ommegang van het muziek wanneer de liberalen de overwinning behaalden, daar wy dat uit moreel en practisch oogpunt weu- schelijk achten. EENIGE KIEZERS Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken bekend, dat zij het Cafe-Restaurant met ffvergun- ning" van den heer L. J. Schoutjen heeft overgenomen en beveelt zich ten zeerste aan, hopende hetzelfde vertrouwen als haar voorganger te mogen genieten. Met cafe is elken morgen vo6r het vertrek der 1<" boot geopend. Onder aanbeveling, Uw dvr. dienares, A. A. VAN DER STRAATE. Ter Neuzen, 2 Mei 1906. Ondergeteekende brengt hiermede ter kennis van het geachte publiek, dat hij met 1 Mei van het Zwaantje is verhuisd naar Driewegen (Naaikussen), waar hij thans heeft geopend het „H6teL de Com merce," cafe met vergunning. Hij beveelt zich bij voortduring aan in de gunst van het geachte publiek, eene prompte bediening be- lovende. Ter Neuzen. P. DIELEMAN—K00LE. Diegene die belang stelt in de oprichting van een nieuwe vereeniging tot aan- koop van Chili 1907, worden uitgenoodigd ter bijwoning eener vergadering op Woensdag 9 Mei a. s., ten 2 ure, bij WIEMEERSCH te Ter Neuzen. De Voogdijraad te Middelburg maakt bekend, ingevolge art. 15 Kon. Besl. van 15 Juni 1905 Stbl. 207: I dat zijne gewone vergaderingen, krachtens zijn bij ministerieele beschikking van 25 April 1.1. goedgekeurd reglement, worden gehouden op den eersten Xaterdag der maanden Pebruari, April, Juni, Augustus, Octo ber en December, des namiddags om een uur, in het gebouw van den Raad van Beroep voor Ongevallenverzekering te Middelburg; II dat het spreekuur van den Secretaris blijft vastgesteid op alle werkdagen, tnsschen 1 Va en t?1/, uur, in de Lange Noordstraat L 130. De Voogdijraad voornoemd E. DULL, Voorzitter. EVERS, Secretaris. Het Bestuur van den OUD ZEVENAAR- POLDLR maakt bekend, dat de rekening over het dienstjaar 1905^06 en de begrooting voor 1906/07 met de memorie van toelichting, ten kantore van den Ontvanger-Griffier J. Wiskerke te Ter Neuzen, acht dagen voor en na de vast- stelling ter inzage zullen Iiggen van Ingelanden, die ter algemeene vergadering, te houden in het Nederlandsch Logement van Mevrouw de weduwe F. A. Susijn te Ter Neuzen, op Dinsdag 15 Mei 1906, des namiddags 1,30 ure, worden opgeroepen. Ter Neuzen, 2 Mei 1906. HET BESTUUR VOORNOEMD. Vergadering Zaterdagavond, 5 Mei, ten half zes ure in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. Ds. VAN DIS. A. 8. Zaterdag, ter gelegenheid van de openbare lessen der heeren Winscom en Vuil- laume, is het cafe des avonds van af 8 ure, voor het publiek Bij genoegzaame deelname zal door onderge teekende een zangcursus worden geopend. De lessen worden gegeven des Zaterdags van 9112 tot 111/2 uur, op de bovenzaal van het /Hotel des Pays-Bas." Aanmelding op Donderdag a. s., van 51\2 tot 7 uur, aan bovengenoemd Hotel. fiillijke prijs. Degelijk onderwijs. Aanbevelend, Leeftijd van 7 tot 18 jaar. Zaterdag 5 Mei zal eene OPENBARE PROEFLES gehouden worden in Engelsch en Fransch door de heeren ARTHUR E. WINSCOM en J. A. VUILLAUME. Aanvang 8 nur. Entree f'0,25. Kaarten te bekomen aan genoemd Hotel. 1 roll. Tandarts, Geldmunt 30 Gent (tegenover het Gravenkasteel). Spreekuren Dagelijksch van 9 tot 6 uur* Zon- en Feestdagen van 9 tot 12 uur. Dagelijks bij elke hoeveelheid verkrijgbaar prima natuurlijk IJs. Is 60 solieder in gebruik dan Kunstijs. Conditien billijk. Vraagt prijs. Aanbevelend, IJshandel, JV. It. Alle bestellingen worden binnen Ter Neuzen, franco aan huis bezorgd. Idem van P. J. van Pienbroeb voor zijne benoeming als ondtrwijzer aan de school te Othene. Ingekomen is circulaire van de vereeniging Zeeland te Middelburg waarin wordt verzocht lid te worden en een bijdrage te geven, welke het doel beoogt, dunr- zame verzorging en opvoeding van verwaarloosde mindeijarigen waarvan een stichting in Zeeland zou worden gevestigd aangehouden tot eene volgende vergadering. Ingekomen een Kon. besluit waarbij ontheffing wordt verleend van art. 43 eerste lid der Drankwet. Adres van C. 'tGilde Jr tegen zijn vergunningsrecht. De Voorzitter vraagt om dit adres in handen te stellen van Burg, en Weth aangezien het nog pas is ingekomen. Met algemeene stemmen wordt dit goedgevonden. Opneming door Burg, en Weth. van de kas bij den ontvanger, waarbij bleek dat in kas was 2469, wat overeenkwam met de hun vertoonde gelden. Aanbieding van het jaarverslag van den toestand der gemeente en der Woningwet over 1905, goedgevonden wordt dit aan de leden rond te zenderi. Uit de rekening van de Gezondheidscommissie, waarbij een goed slot werd geconstateerd van f 703,26} vroeg de beer Geelhoedt, wanneei door den beer Vloerdijk als voorzitter ontslag is genomen waarop de Voorzitter zegt op 2 Juni. De heer Geelhoedt zegt dat hij dit vraagt in verband met diens opvolger Jacob Wisse, om de de reiskosten te vergelijken daar de uitgaven nog al verschillen, aangezien die van Moerdijk 60 bedrageu en die van Wisse 97 De Voorzitter geeft lezing van een brief van de brand- weer waarin een andere indeeling van de manschappen wordt raadzaam geacht, dewijl gebleken is dat bij een grooten brand de regeling herziening behoeft Voorge- steld wordt om voor spuit A 3 ploegen van 10 man te nernen en om de waterdragers af te schaffen, daar deze onnoodig zijn. De Voorzitter zegt dat in gewone gevallen 4 man schappen zouden noodig zijn, maar dit wordt voorge- steld dit op-i te bepaien. ilet alg stemmen aangenomen. Daarna kwam ter tafel een verzoek van den gemeente- veldwachter om voor hem een pensioenverzekering aan te gaan. Burg, en Weth. adviseeren om op dit verzoek afwijzend te beschikken, terwijl daar en tegeu in eene voorgaande vergadering door dit college werd voorge- steld om ten behoeve van pansioen voor weduwen en weezeu van onderwijzers de traktementen vanhetonder- wijzerspersoneel te verhoogen, waartoe de raad dan ook is overgegaan. De Voorzitter zeide dat de aanvraag van den veld- wachter een gevolg is van het gunstige besluit dat voor onderwijzers is genomen, doch dat dit een uitvioeisel is van de wet en dat als men den vcldwachter ver- zekerde, dit onbillijk zon zijn tegenover andere umbte- naren, terwijl het zeer nadeelig voor de gemeente zijn zou, aangezien men voor een pensioen van 300 op 65jarigen leeftijd voor den veldwachter jaarlijks minstens 100 moest geven. Het voordeeligst zou uitkomen om hem, als hij te oud wordt, een bijdrage te geven van de gemeente. De heer Geelhoedt merkt op dat het jammer is dat hieraan niet is gedacht bij zijn indiensttreding. De Voorzitter zegt dat daar voor 20 jaren nog niet zon zeer werd aangedacht, thans zou de uitgaaf voor de gemeente te bezwarend sijn. Het voorstel werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. In het verzoekschrift deed de veldwachter uitkomen dat hij als gemeente-ambtenaar, loch zeker dichter bij de ge meente stond als vrouwen en kinderen van onderwijzers. Voorstel van Burgemeester en Wethondere om een gedeelte van de sloot voor de begraafplaats te rioleeren met de aanwezig zijnde buizen en de tekort komemie aan te schaffen. l)hr. Geelhoedt vraagt welke buizen. A is het er zijn van cement en ijzer, zou hij lieverzien dat aarden buizen verder genomen om dat dit voordee- liger uitkomt. De voorhanden buizen konden dan voor een aDder deel worden gebruikt. Na nog enkele besprekingen wijzigden Burgemeester eu Wethouders hun voorstel volgens het denkbeeld door den beer Geelhoedt aangegeven, wat werd aangenomen. De wijdte der buizen zal worden bepaald door burge meester en Wethouders. Daarna ging de vergadering over in eene met ge- sloten deuren ten einde over het kohier van den hoof- delijken omslag te beraadslagen. Dit werd vastgesteid op een bedrag van f 7833,914- Vergadering van Woensdag 30 April 1906. Aanwezig de Voorzitter, ds Wethouder Wiskerke en de Kaadsieden Wijue, Voerman en E. Taeiman. Af- wezig de Wethouder de Mulder, wegens ziekte en de Raadaieden d« Mul en J. T. Taalman met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering werden voorga- lezen en goedgekeurd. Ingekomen stukkan 1. Een schrijven van H.H. Ged. Staten, waarin ge- meld wordt, dat indien de rekening van de meerdere werkzaamheden aan het nieuwe schoolgebouw niet spoedig wordt ingezonden, deze rekening geheel ten laste van de gemeente zal komen. 2. De goedkeuring der politic-verordening aan de haven. 3. 4. De bouwverordening der gemeente. De terugzending van de heffingvan tol-en straat- geld door Ged. Staien met verzoek daarin aenige wij- zigingen te hrengen. 5. Een schrijven van P. da Wit met het verzoek om ontheffing van schoolgeld, doordien zijn huisgezin dit jaar met ziekte heeft te kampen gehad. De Kaad be sluit hem vrijstelling te verleenen van af 1 Januari tot 30 April deze* jaars. 6. Een schrijven van den landbouwer C. de Visser om ontsiagen te worden van hondenbela6ting voor dit jaar, op grond geen bond gehad te hebben. Daarbij onderzoek is gebleken, dat die landbouwer wel degelijk in 't begin van dit jaar een hond heeft gahad besluit de Raad hem alleen ontheffing voor een half jaar te verleenen. de st.ikken 1, 2, 3 en 4 worden als kennisgeving aan genomen. De Burgemeester wijst de leden op het ingezonden stuk no 1 en vraagt, hoe met den aannemer Van do Velde te handelen. De wethouder Wiskerke zegt, nog geea vrede te hebj ben met die rekening, want dat er minder grond is geleverd, dan op die rekening voorkomt en stelt daarom voor die nog niet te voldoen De heer Wijne geeft den Raadsleden in bedenking, zoo spoedig mogelijk deze zaak af ta doen. Want, zegt hij, het vait motilijk te bewijzen, dat die grond niet is geleverd, te meer nog daar ook door den opzichter van Dorst zooveel MS is opgegeven en er is geen sprake van, dat men dien heer zou willen mistrouwen. De heer Voeiman zou er daarom voor zijn den heer van Dorst daarover te raadplegen. Na eenige discussien brengt de Voorzitter het voorstel van den heer Wiskerke in omvraag. Met twee stemmen voor, Voerman en Wiskerke en twee tegen Wijne en Taeiman blijft dit voorstel onbeslist. Daarop stelt de heer Wijne, na nog eenige dis cussien voor, den aannemer van de Velde, die thans in de gemeente aanwezig is, in de Raadsvcrgaderisg te ontbieden en daardoor gelukte het eindelijk met dien heer in eene minnelijke schikking te geraken, waardoor deze moeilijke zaak was opgelost Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergaderi ng. Mynheer de Bedacteur Gaarne zag ik onderstaand schrijven geplaatst in Uw biad, dat hedenavond uitkomt. Ik wensch de Red. van L. et E. in het kort te ant- woorden op het boven- en onderschrift bij hetantwoord der liberale kiesvereeniging aan hare anti-rev. zuster in *Luctor et Emergo" van 2 Mei. Wat het bovenschrift betreft, niet zonder humor wordt gezegd, dat het schrijven door het bestuur van »Neder- land en Oranje" ontvangen, bleek overeen te stemmen met bet origineel in de Tern. Courant. Welnu, naar aanleiding van dit bovenschrift verklaar ik gaarne, dat het bestuur van »Nederland en Oranje" het bewuste schrijven had moeten kunnen lezen, voor het in de Tern. Conrant verscheen. Het schrijven, door mij Maan- dagavond in de bus van den voorzitter van .,Nederland en Oranje" bezorgd, was dus werkelijk te laat. Het onderschrift evenwel is minder begrijpelijk. Het schijnt, dat de Redactie van L. ei E bet antwoord van k De Vrijheid" nog niet nauwkeurig gelezen heeft. Zij heeft namelijk uit ons schrijven begrepen, dat de A.-R. kiesvereeniging van ,De Vrijheid" verlof(\\i\m of ernst krijgt om elk mogelijk candidaat van de katholieken over te nemeu, maar dat het niet mag zijn een katholiek, die bij de laatste verkiezing heeft meegeholpen om de libera'e eandidaten te bestrijden en daardoor de ver kiezing van de heeren De Koeijer en De Jager te helpen bevorderen. Dit nu staat in het antwoord van »De Vrijheid" niet, kan er ook moeilijk uit gedistilleerd worden. „De Vrijheid" wenscht alleen van hare afkeuring te doen blijken omtrent de unfaire taktiek, door enkele katholieke medestrijders van de anti-rev. gevoigd, eene taktiek, die ook bij de meeste katholieken, waaronder ook bevorderaars van de candidatuur De Koeijer en De Jager, afkeuring vond. Me dunkt, heel wat anders dns. Met dank voor de piaatsing, Uw dw. dn., J. v. d. PEIJL. £3»«clikapellt*. Huwelijks-aangiften. 6 April. Adriaan Simons (van Rotterdam), ond 26 j., wedn., fvan Maria Kraaijeveld) en Pmdentia Mel, oud 29 j., jd. 13 April. Johannes Adolphus Koolegem (van Stoppeldijk), oud 30 j.,'jm. en Christina Mel, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Adriaan Simons (van Rotterdam!, oud 26 j., weduwn.,(van Maria Kraaije veld) en Prudentia Mel, oud 29j., jd. 27 April. Johannes Adolphus Koolegem (van Stoppeldijk), oud 31 j., jm. en Christina Mel, ond 27 j., jd. Geboorten. 10 April. Cesa Hypolite Octave, z. van Jozef Lafarre en van Maria Elisabeth van den Eeckhout. Angela Rosalia, d. van Petrus Lambert en van Angelina Vaal. 11 April. Prudentia Julie, d. van Johannes Ar- noldns de Vos en van Elizabeth Simons. 29 April. Maria Rosalia Apalonia, d. van Petrus Angustinua Stal- laert en van Rosalia Adriannsens 30 April. Cesar Petrus Jesephus, z. van Josephus de Klerk en van Maria Louisa van Dijk. Overlijden. 4 April. Een als ievenloos aangegeven kind van het vrouwel. geslaeht van Jaeobns van Bun- deren en van Ludovica de Bakker. 25 April. Cesar Hypolite Octave Lafarre, oud 14 d., z. van Jozef en van Maria Elisabeth van den Eeckhout. 27 April. Coleta d' Hont, oud 18 j., d. van Josephus en van Antonnetta de Nijs. tiirssnw. Huwelijks-aangiften. 20 April. Emma nuel Buijsrogge (van Stoppeldijk), oud 33 j. jm., en Louisa Kegelaer, oud 27 j., jd. Geboorten. 7 April Louisa, d. van Sophia Stevens. 11 April. Leonie Seraphina, d. van Petrus Clementus Kouijzer en ran Paulina van Poorten. 13 April. Cor nelia en Rosalia, dochterB van Petrus Ivens en van Apolonia Cecilia van Trappen. *1 April. Benilde, d. van Joannes Josephus Bauwen6 en van Maria Rosalia Boeijkens. 27 April. Petrns Augustinus, z. van Andreas Ivens en van Prudentia Verras. Overlijden. 4 April. Pieter van Immerseel, ond 84 j., weduwn van Maria Anna Heijdens. 15 April. Pieternslla Picavet, ond 82 j., wed. van Macharias Crom- been. 16 April. Rosalia Ivens, oud 3 d., d. van Petrus en van Apolonia Cecilia van Trappen. Seraphinus Gallus van Immerseel, ond 6 m., z. van Willem Johannes Pathist en van Dorothea Ivens. 17 April. Aloisius Verlinden, oud 4 m., z. van Petrus en van Rosalia Gimst. 19 April. Honorfi de Kort, »ud 32 j., echtg. vaa Rosalia Scheers 28 April. Josephus Eduardus van Eerdenburgh, ond 35 j., z van Petrae Ludovicus en van AnnaCatha- rina Huefeijzers. HenjfmdlJk. Overlijden 25 April. Een als Ieven loos aangegeven kind van het vrouwel. geslaeht van Theodorus de Rijk en van Cornelia de Maagd. 29 April. Twee als ievenloos aangegeven kinders van het vrouwel. en maul, geslaeht van Pieter Josephus Lauret en van Johanna Anthonia Camoen. llot-k. Geboorten. 22 April. Leuntje Gildrina, d. van Jacobus Cornells Verlinde en van Adriana Keukelaar. 28 April. Catharina Levina, d. van Jacob Verpoorten en van Helena de Blaeij. 30 April. Daniel, z. van Jozias Haak en van Jacomintje de Jonge. Overlijden. 30 April. Een als ievenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslaeht, van Gelein Meerteas en van Pieternelia Vinke. Overling. Huwelijks-aangiften. 18 April. Domi- nicus David, oud *2 j., jm. en Marie Poppe, oud 22 j jd Geboorten. 25 April. Irma Maria, d. van Edmondus Willems en van Maria Catharina Wuijtinck. St. Jamieen Huwelijks-aangiften. 18 April. Cor nells Johannes Cockheijt, o«d 27 j., jm. en Alberta van Avermaete oud 22 j., jd. 24 April. Henricus Joannes Maria Boelaars, oud 29 j., jm. en Anna Prudence Josep hine Marie Rottier, ond 21 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 27 April. Camillas vaa Hiraste, oud 26 j., jm. en Maria Ludo»ica Janssens, oud 24 j., jd. Cyril ins Poppe, oud 22 j., jm. en Silphia Paelinck, oud 21 j., jd. Geboorten. 19 April. Leontina Maria Anna Levina, d. van Loais Verdurmen en van Leonia Maria DeMun- ter. Joanna Rosalia, d. van Augustinus Josephus Ing- hels, en van Apolonia de Theije. 20 April. Antoon, z. van Cyrillils Valke en van Virginia Maria Paelinck. 21 April. Leo, z. van Victor Joseph de Bruijneen van Seraphina de Vos. Irma Maria, d. van Franciesde Haeu en van Maria Louisa Baert. Overlijden. 17 April. Johannes Prudentius Zwarteid, oud 29 j., z. van Jehannes Ludovicus en van Johanna Marie Geilleit (beiden overleden.) 18 April. Florenti ne Joseph Marie de Buck, oud 2 m z. van Gustaaf en van Maria Josepha Smet. 22 April. Cerillus Franciscus Reijns, oud 1 j., z. van Maria Justina. 26 April Aloy- sius de Smit, oud 7 m., z. vaa Carolus Ludovicms en van Anna Maria van Eck. Maria Emelia de Vos. oud 11 j d. van Constantinns en van Maria Franciesca Badts (overleden.) 28 April. Dominicus Fraaciscus Se- geis, oud 84 j., weduwn. van Maria Theresia ran Wem- mel. Middenprijs per 100 K. G Tarwe 8/0, Rogge 7,75 Wmfergersi 7,50, Zomergerst f.Haver 8,—Erwten 10 Wittvboonen Bruineboonen f 9,50 Duiven bounen fPaardenboonen 9,- Boekweit Lijnzaad fKeolzaad per zak van 106 liters Aardappels f 4,50. Boter per kilo f 1, Eieren per 26 stuks 0,76. Ter weekmarkt waren aangevoerd23 stuks rundvee en 22 varkeDs, waarvan verkocht 12 stuks rundvee en 15 varkens. Belgisch per 100 fr. 48,05 k 48,10. Engelsch per 12,12,— H a VLAG. NAAM. M Van en naar Voor Ter Aenzrni 30 Eng. s.s. Avocet 3984 Liverpool idem Southmoor 2575 Middlesbro idem Wtiimbrel 2514 Manchester 1 idem Breeds 3259 Goole an Ter I'euieu 30 Eng. s.s. River Lagaa 2272 Louden 1 Deen. s.s. Danmark 5305 Snnderland Voor Gent 5 30 Zweed s.s. Saga 4304 Libau 1 Russ. s s. Graf Todleben 4198 Riga idem Natalie 4955 Windau Ned. ..s. Couwzee 487 Rotterdam Belg. s.s. Albert 399 Osieude Van (Sen. t 1 Eng. s.s. 1703 Irvine idem Valnnteer 2369 Spiirnhead Rnss. s.s. Geu.Zimmerman 4397 Bleyth ijzer idem idem kolen stukg. ledig hour idem idem ledig idem krijt stukg. ledig vuuvoiuinvii in in oi 'j v uiuiicil i aal uUl^CU up" C11 Ci s.s. HENHT in lossing te Yarrow. 8.8. GUIDO in lossing te Rotterdam. s.8. HARALD vertrok 28 April Tan Algiers naar Middlesbro. i.s. JENNY rertrok 3" April ran Windau nair Ter Neuzen. i.s. RICHARD in lossing te Middleibro. tt H n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3