K a n t o or Mr. P. DIELEMAN. 175 M3. GRINT van 3-6, Succes verzekerd! Een wenk. Openbare Verkooping e en WOONHUIS, Openbare Verkooping van Steenkolen, fijne Steenkolen, 4 prachtige HEIGSTEH 16 Merries, Arensberg's De Notaris DUMOLEYN Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Behoort Ter Neuzen te helpen. I Advertentien. A. K0LFER, wereldberoemde P. SIMONS-v. d. PEUL. op Woensdag 25 April a, s. EN vooral in de armere wijken, waar duizenden ver- geefs trachtten zich een plaataje te veroveren op een van de veerbooten, teneinde aan de overzij le Tan de baai een schuilplaats te vinden of He henvelen te bereiken, waar kampementen war n opgeslagen. Van honger uitgepmtte vrouwen en kitideren en mannen, die zich bijna niet meer konden voortslepen, waren genoodzaakt een afstauH van 7 mijl af te leggen, om de veerpoDten te bereiken. Beladen met hetgeen ze hadden kunnen redde itrompelden ze voort, menige rronw en memsr kind zonk neer onder den last en de echtgenoot of *ader, ook haast aan de grens ran uitputting, moest niet alleen zichzelf goed houden, maar ook bij de zijnen door zijn toespraak den moed eu de hoop doen herleven. Mannen en rronwen steldan zich dikwijIs aan als krankzinnigen. Oubekommerd om het gevaar dat hen bedreigde, snelden ze steeds maar weir huuue brandende huizen binnen, om toch nog ie s te redden en de soldaten zagen zich dikwerf ge noodzaakt zeer hardhandig op te treden om de ongelukkigen te redden van het gevaar ond-r het pnin van hun eigen instortende huizen b - graven te worden. Twee vrouwen wisten desniettegenstaande nog eens hare huizen binnen te dringen en werden niet weder terngezien. De meesten werden slechts beheerschi door &n gedachte, nl. zichzelf en hun have te redden. In alle kelders langs het Noordstrand hadden de huiseigenaren hun hebben en houden opge- borgen. En van buiten werden dan teekens aan- gebracht om het opgeborgene later te kunnen terug'indeo. De armen, verdreven van huis en hof, gekweld door den hoDger, drongen de weinige woningen binnen, die waren blijven staan, in de hoop daar nog wat eetbaars te vinden. En zoo zeer knaagde de honger, dat ze zelfs het gevaar trotseerden dood te worden geschoten, en kwam er een brood- wagen in hun bereik, dan waagden ze allea om toch maar een klein stuk van den kostbaren in- houd meester te worden. Eindelijk kwam ten minate een spoor van ver- beteriDg. Van Berkely, van Oakland, van al de. omliggende stedan, waar in iedere huishouding brood werd gebakken, werdea duizenden brooden aaagevoerd en aan de hulpstations verdeeld, maar de behoefte was oneindig grooter dan de aanvoer. Bij de Markt- en de Powellstraten borrelde een waterbron op, die alras een grooten modder- poel vormde. Bij honderden wierpen de menschen, mannen eu vrouwen, zich op den grond, om met het onfrissche nat hunnen dorst te lesschen. Zelfs zij, die door de ramp hunne bezittingen niet hadden verloren, konden zich ternauwernood voedsel verschaffen. De prijs voor een brood rees tot 3,50 dollars. Dit werd de bakkers te erg. Ze kwamen bijeen en stelden den prijs per brood vast op 5 (Amerik.) centen. Wat aan vooriadep in de magazijnen aanwezig was, werd zooals reeds is gemeld, door de regeering in beslag genomen. Hoe groot het aantal omgekomenen bij de ramp is, blijft nog steeds een raadsel. Het hoofd der politie moet hebben verklaard, dat bij het aantal der slacbtoffers niet hooger raamde dau 250. Dit klinkt gelukkig heel wat hoopvoller dan de getallen die eerst werden aangegeven. Een correspondent, die de stad heeft doorkruist, zegt daarentegen dat het absolnut onmogelijk is vooralsnog zelfs maar bij benadering, het getal der slachtoffers aan te geven. Er stond bij v. een pension aan de Zesde en de Missouristreet. By den eersten schok stortte het neer en iemand, die met den toestand van het huis van nabij bekend is, verzekerde, dat zich daarin 600 per- souen bevonden, die alien onder het pain bedolven werden. Ook de materieele sehade wordt geschat op een som tnsschen 500 en 250 millioen dollar. De vraag hoeveel op dit oogenblik van San Francisco nog te behoudeu is, treedt op den achtergrond bij de andere, hoe de van alles ver- stoktu burgers geholpen moeten wo'den. De correspondent van het New-York Journal zegt dat er 300,000 menschen gebrek lijden. Aan alle kanten roepen moeders eB vaders om brood voor kuune hongerige kinderen. Het gebrek aan water zal, volgens hem, nog meer offers vergen dan al de verschrikkingen van de vorige dagen te zamen. In de huizen der rijken heerscht hetzelfde gebrek als in de woningen der armen. Een korst. brood en een beker water ziju voor de multi- millionairs lhans een even groote weldaad als voor den armsien bedelaar, want er is geen verschil van stand meer in de gelijkheid van aller nooddruft. Allen roepen gelijkelijk om voedsel dat niemand verschaffen kau. Het groote meereudeel van de geziunen hadden gistereu gedurende vijftien uren gebrek geleden. Het geld heeft geen koopkracht meer. De goaverneur en de bargemeester hebben aan naburige gemeenten dringend om voedsel en kleereu gevraagd. Den geheelen morgen trokken gisteren mannen, vrouwen en kinderen oaar het Golden Gate Park, grlovende dat zij daar koele schaduw en tijdelijke verlichting van de drukkend heete lucht zouden vin den. Bovendien had zich het gerucht verspreid dat daar water te krijgen was uit een kanstmatig meer op den berg. Het was tnodderig, met voeten troebel gemaakl water, maar men dronk het gretig. Hulsvaders waadden er kniediep in, tot zij bij een heldere plaats kwamen, waar zij hun hoeden vulden, waaruit vrouwen en kinderen ver- volgens flinke teageu namen. De tamme eenden in het park werden gevangen en in de open lucht gebraden. Een bakker, die met een handkar vol brood kwam aangereden, dat hij vuor twee dollars per brood aau de hongerige menigte le koop bood, werd verontwaardigd bejegend eu ten slotte werd de heele voorraad met geweld in beslsg genomen, om de hongerige kinderen te spijzigeu. In de geheele stad worden de burgers geprest, om de soldaten te helpen bij het begraven van de lijken. Men ziet millionairs naast gewone werklui met de spade werken. Tijdens den brand zijn 300 stuks vee de straat op gerend en tenminste een doziju menschen werden onder hun pooten vertrappeld. Een man werd door een woedenden stier doorboord. Ook iu een groot beesteiispel braken de dieren los, en enkele van de verschrikte beesten liepeD de vlammen in. Andere trachtten te ontkomen, maar werden door soldaten doodgeschoten. I N G E Z O N D E N STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Na zich onwillig betoond te hebben, den door wijlen Mr. Van Deinse beschikbaar gestelden raadszetel voor een katholieken kandidaat over te laten, komt na het bestuur der antirevo- lutionaire kiesvereeniging den volke kond doen, dat zij zich hiervoor zal laten vinden onder voorwaarde echter, dat geen andere vereeniging of een groep an kiezers overgaat tot het stellen van een kandidaat. Zoo'n voorwaardelijk aanbod noemt men in den wandel 1 en .and widen lokkm met een doode museli. Trouwens een kind kan begrijpen, dat zekere groep van kiezers zich niet onbetuigd zal laten, en dat de heer Verbruggedie op 't kantje af den laatsteri keer in herstemming kwam, nog best een kans kan wagen. Voor hoe aartsdom houdt't bestuur der anti- rev. kiesvereeniging onze katholiekemedeburgers wel, dat het gelooft, dezen met zoo'n doode musch te kunnen lijmen De liberale kiesvereeniging, vertrouw ik, zal wel zooveel achting voor hare katholieke mede- burgers hebben om 't voorstel der antirev. party af te wijzen. EEN VOLBLOED KATHOLIEK. ZEE rr I.J D I N G B N. Van 20 tot en met 22 April. Van 20 tot en met 22 April werden langs de Oostluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschut; door de Westsl. 5 op- en 10 afgeschut. JPositie der stoomschepen. DAGEN. Yoorm. Nam. Dinsdag 24 April 2.22 2.36 Woensdag 25 2.52 3.7 Donderdag 26 n 3.21 3.35 Vrydag 27 3.52 4.7 Zaterdag 28 w 4.22 4.39 Zondag 29 4.58 5.16 Maandag 30 5.36 6. Dit kleine artikeltje, afkomstig van Vlissingen kan een groot aantal lijdeuden hier ter stede helpen en wij moeten den edelmoedigen geest van onzen buurman bewonderen voor de bereidwillig- heid, waarmede hij spreekt om het goede nieuws voor ons welzijn te verkondigen. De beer A. Benee, wouende Breewaterstaat 132 te Vlissingen, meldt ons: Alvorens ik ge- bruik maakte van Foster's Rugpijn Nieren Pilleu klaagde ik sedert geruimen tijd immer over de nieren en blaas. Ik had steeds erg veel pijn bij het urineeren, het water was lrniner dik, vuil en drabbig en 's morgens bevond zich een dikke laag bezinksel op den bodem. ik had ook veel last van duizelingen in het haofd en hocfdpijn en was steeds vermoeid en loom, 's M irgens bij het op- staan openbaarde zich reeds dai afgematte gevoel en scheen het mij toe alsof ik met op de been kon blijven, zoo zwak gevoelde ik mij dau. Af- gaande op de gunstige berichten omtrent Uw pilleu liet ik dadelijk een doosje komen en ik was ten zeerste verwonderd toen ik feeds, na vier dagen de pillen te hebben lngeuomen, de pijn vodde verminderen. Nadat ik de behandeliug twee weken had voortgezet, kon ik weinig of niets meer van de vroegere kenteekenen mijrier zirkte waarnemeD. Om den wortel van het kwaad ge- heel uit te roeien, zal ik nog eemgen lijd met Uw voortreffelijk geneesmiddel verder garni, doch ik gevoel mij verplicht U nu reeds dank te zeggen voor de gunstige uitwerking. Bij voorkomende ge- legenheid zal ik Uw geneesmiddel gaarne aanbe- velen. Ik ODdergeteekende verklaar dat bet bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suikerziekte euz. want aangetaste nieren genezen nooit vanzelfindien men ze verwaarloosd en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Benee gehad heeft. Wij waarscbuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLennis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a /1.75 voor £en of f 10 voor zes doozen. Voor de vele bewijzen van deel- neming die wij mochten ondervinden bij het overlijden van ons geliefd zoontje Johannes Anthonib Pieter, betuigen wij onzen hartelijkend dank. Inzonderheid zij die dank gebracht aan de Chr. Jongel. vereeniging ,/Bidt en Werkt." L. VERSU1JS. A. C. VERSLU1JSMoens. Ter Nenzen, 23 April 1906. Z1TDAG te TER NEUZEN opa.s. Woens- dag 25 April. Zij die genegen zijn aan te nernen de levering van te leveren voor of op den 1 Juni 1906, vrijop den wal aan de Axelsche Sassing, op de kant te meten, worden verzocht hunne inschrijvings- biljetten voor den 10 ftlei 1906, franco in te zenden bij den Dijkgraaf van deu polder Be- oosten Blijbenoorden te Axel, Station straat. Binnen veertien dagen grondige kennis van het borduren op de PF AFF Naaimachine. Grootste verscheidenheid van moderne patronen en Zijde in alle kleuren voorradig, bij Handel in Naaimaehines, Axel. voor Paardenverpieging, verkrijgbaar bij Al de leden die bedankt hebben als lid der vereeniging ffDOOR EENDRACHT STERK", en ook zij die geen lid zijn van een vereeniging en ook wenschten mede te doen aan den gezamelijkcn aankoop van CHILI- SALPETEli voor het jaar 1907, worden opgeroepen. ter vergadering op Woensdag 3 ftfiei, 's namiddags 2ll2 uur bij Wiemeersch te Ter Neuzen. te TER NEUZEN. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen, zal op Woensdag 25 ApriS 1906, des namiddags te 3 uur, bij Jozias Michiemen, aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van den EERST 1NGES0HREVEN HYPOTHE- CAIREN CRKDITEUR, krachtens de aan dezen verleende onherroepelijke volmacht, in het openbaar verkoopen (waarin Manufacturenwinkel) met toebe- hooren, Schuur en het recht van erfpacht op den grond tot 31 December 1914, aan de Noordstraat in de Lange Kerkstraat te Ter Neuzen, kadastraal bekend in sectie C vroeger nommers 2193 en 4218 groot 3 aren 38 centiaren, thans nommers 4365, 4366, 4369, 4372, 4370 en 4371. Betaling koopsom voor de aanvaarding of uiterlijk 25 Juli 1906, Onkosten 8 dagen. Aanvaarding kan geschieden 6 weken na de toewijzing. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris. te TER 1NEUZJEIV. Notaris Van der Moer te Ter Neuzen zal op Dinsdag 8 Mei 1906, des voor- middags te 11 unr, krachtens autorisatie van Arrondissements Recbtbank te Middelburg dd. 18 April 1906, in het openbaar verkoopen ongeveer 440,000 kilogram zijnde een deel der lading den 19 Februari 1906 aangevoerd van Cardiff met het Deensche stoomschip ^Herleven", kapitein Oarl Hintze, voor, de //Societe Anonyme des Acieries d'Angleur" te Tilleur bij Luik. De verkooping geschiedt ter plaatse waar de kolen in bewaring zijn gesteld n. m.het stations- terrein, bij de loods van in- en uitklaring te Ter Neuzen, naar plaatselijk gebruik bij opbod. De koopsom met 10 ten honderd verhooging moet terxtonil bij de toewjjzing worden vol- daan in Nederlandsch geld, zonder korting of compensatie. te Hontenisse, zal ten verzoeke van den heer F. HOM- BACH in den Koningin-Emmapolder, Mariahoeve des voormiddags ll1/* ure, verkoopen van het ras „Zwaar Belgisch trek- paard". Alle de paarden zijn in stamboeken ingeschreven. Garantie tegen in- en uitwendige gebreken. Paarden zijn te bezichtigen op de stoeterij een uur voor de verkooping. Verkoopingboekjes verkrijgbaar bij den Notaris en den heer Hombach. Omnibus- diensten van Walsoorden, Hulst en Kieldrecht. VLAG NAAM. j MS. Van en naar. Lading. 20 Deen. s.s. 21 Kng. s.8. Deen. sch. idem 22 Eng. s.s. Zweed s.s KDg. s.s. 21 Noor. s.s. Eng. s.s. 20 Deen. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. 21 idem Belg. s.s. 22 Eng. s.s. idem 20 Eng. s.s. Noor. s.s. Belg. s.s. Eng. s.s. 21 Deeu. s.s. Dnits. s.s. Eng. s.s. idem idem 22 idem idem idem idem idem Duits. s.s. 22 Eng. sch. Voor Ter Keuieni Volmer 8464 Windau River Lagan 2272 Londen Hertha 414 Chiistiania Denmark E805 Windau Ann Webster 2241 Londen Van Ter Iteuien i 1459 Skianingr. 1775 Londen 1914 Middlesbro 1281 idem 2199 Londen Skinningrove Margaret Mascotte Echo Hailing Voor Gent Sijerneborg Diana Cuxhaven City of Berlin Belgica Sea Hound Ousel 3883 Riga 3423 Flensborg 2141 Goole 2804 Hamburg 2773 Marseille 3085 Louden 3633 Liverpool hont stukg. ij» hont stnkg. ledig idem idem idem stnkg. bout idem stukg. idem kolen stukg. idem Van (iJeut t Whimbrel 2514 Manchester stukg. Hermod 3288 Methil ledig Maria Louise 399 Os eude idem Savona 3340 New-Castle idem Silkeborg 5052 idem idem Oldenburg 3729 Newport idem Truro 3366 Hull stukg. Sea Gull 276S Londen idem Amulet 2869 Leith idem Cuxhaven 2141 Ooole idem Blue bell 795 Ardrosan krijt Warwick 3559 W.Hartlep. ledig Hafnia 4581 Seaham. idem City of Berlin 2804 Dublin stukg. Electra 3571 Bleyth ledig Voor Srlzaete t Coaltar 621 Havre creosoot s.s. HENRY vertrok 15 dezer van Algiers naar Yarrow, s.s. GUI DO vertrok 23 dezer van San Juan naar Rotterdam, s.s. HARALD in lading te Algiers voor Middlesbro on Tees, s.s. JENNY in lading te Windau voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD vertrok 22 dezer van Hornillo naar Middles brough. H a M numsaea

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3