A I g e m e e n Nieuws- en Advertentiebiad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. "Ve Xo 4H3I. Aankondiging. wegen en voetpaden met de kunstwerkeo. Dinsdag 24 April 1906. 46e Jaargang. BELASTING OP Bedrijfs- en andere inkomsten. straatvui! te Zaamslag, Landbouwberichten. ABONNEMENT: Per drie ma&nden binnen Ter Neuzen f 1,—Franco per post: Voor Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika f 1,82$. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieren- bushouders. ADVERTENTIENi Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meet 0,16. Bjj directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjjt slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatarolmte berekend. Inzending van advertentiSn vbor 3 uren op den dag der uitgave, Bij deze eourant behoort een bijvoegsel. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG, brengen ter algemeene kennis. dat, te beginnen op Woensdag 2 Mei a. s. vanwege de gemeente eene algemeene opneming zal worden gehouden van de Zaamslag, 19 April 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WORTMAN, Voorzitter. K. DE KRAKER, Wethouder. het op het daarvoor bestemd terein liggende verzamelde in massa of in twee of drie perceelen. Aanmelding bij den Burgemeester. Zaamslag, 20 April 1906. De Burgemeester, WORTMAN. TER NEUZEN, 23 April 1906. Heden werd alhier door Burg, en Weth. dezer gemeente verpacht eene plaats voor een stoomcarou8sel en voor een tobogan, op de Markt, gedurende de aanstaande kermis. Ingeschreven werd voor eene stoomcaroussel door Peeters—Vinckeu voor 600 wanneer niet en voor 350 als ook aan een tobogan plaats wordt verleend. Door A. M. Vale te Bergen op Zoom werd ingeschreven voor een tobogan voor 150 voor een plaats op de Markt en voor f 90 aan de Axelsche brug. Door C. HujjgensJanvier werd voor een tobogan in geschreven voor 80,50. A lies boven het gewone plaatsgeld. Besloten werd de inschrijving voor een stoom caroussel alleen te gunnen. Zaterdag werd alhier op het bureau der genie aanbesteedhet ernjarig onderhoud der militaire gebouwen en werken te Ter Neuzen en te Ellewoutsdijk (riming f 3950). Hiervoor werd ingeschreven door de heeren H. van der Velden, voor 8725, G. J. Balken- stein, voor f 8698 en M. A, Verschelling voor 3537. Naar we vernemen wordt a. s. Woensdag- avond door den beer C. W. Bouwmana aan de ouders van de leerlingen zijner muziek- en zang- school een concert aangeboden op de boveozgal van het ffHotel de Commerce" en zal dit concert ook voor particulieren tegen eene geringe entree toegankelijk zijn. 1- Door den Commissaris der Koningin is eervol ontslag verleend als lid van de Gezond- heidt commissie voor de vereeniging van ge- meenten, welke haar zetel heeft te Hulst, aan deri beer A. H. Vossenaar te Hontenisse. Tot hoofd der christelijke bewaarschool te Biervliet. in de vacaturs van mej. A. Blok, die naar Kloetinge vertrekt, is benoemd mej. N. Smith te Varsseveld. Vrijdag werd te Groede door het dijk- bestuur van het waterschap //Groede en Baalist* in het openbaar aanbesteed het vernieuwen en landwaartsverlengen van den Westnol van bet waterschap. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren W. Dekker, Veere, 8720, Abr. van Male, Schoondijke, f 9387, C. J. de Smit, Breskens, J 9390, Jan de Bree Fz, Ter Neuzen, /,9550, H. .1. Keulemans, Middelburg, f 9616, Jan Lindenbergh Cz, Wemeldinge, f 9688, Herma- nus Jansen Jz, Middelburg, f 9700, J M H. van de Sande, Breskens, 9819, W. Woittiez, Breskens, f 9840 en Jac. la Gasse, Cadzand, 9975. Het werk is gegund aan den laagsten in- schrijver. Aan de mededeeling van den heer Des Tombe, ingenieur in algemeenen dienst bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, omtrent de herstelling van den Spoorweg van Bergeu op Zoom naar Ylissingen gedaan in de vergadering der vakafdeeling van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs te 's Gravenhage op 21 dezer, ontleenen wij het volgende De le Engelsche polder werd ingedijkt in 1856, de 2e in 1863 door eene Maatschappij met Engelseh kapitaal, die zich ten doel stelde den aanleg van een kanaal door Zuid-Beveland en van eea dam door het Kreekrak, ter verbinding ran dil eiland met Noord-Brabant. Als vergoeding voor dien aanleg kreeg zij het recht eene aanzienlijke opper- vlakte schorren te bedjjken. Toen de Maatschappij niet in staat bleek het kanaal en den dam geheel te voltooien, trad zij in eene schikking met den Staat der Nederlanden, waarbij de beide Engelsche polders in haar bezit bleven. In de jaren 1864 tot 1866 werd de spoorweg van Rosendaal naar Vlissingen aangelegd, die over eene lengte van 2 K. M. dwars door den 1 aten Engelschen polder loopt. Waarschijnlijk met het oog op dan jongen polder werd de spoorbaan hoog aangelegd n.m.l. 5% M. -f- A.P., terwijl deSchelde- dam 7 U. -f A.P. hoog is. Wanneer de spoor weg iu den westelijk gelegen Reigersbergerpolder overgaat, daait hij tot ongeveer 2 M. -{- A.P. In de namiddag van 12 Maart j.l. bezweken de djjken van de beide Engelsche polders op ver- schilleude plaatsen, tengevolge van een bnitengewoon hoogen springvloed gepaard met sterken wind. Volgens waarnemingen van het personeel van een voorbjjrijdenden goederentrein en van het wegper- soneel is het water over de djjken geslagen, waar- door deze aan de binnenzijde zijn afgeslagen en daarna doorgebroken. Nauwkenrige waarnemingen omtrent de bereikte hoogte van het water ziju niet gedaanvermoedelijk verachilde deze weinig van de te Bergeu op Zoom bereikte hoogte, 5 M. -J- A.P. of ongeveer 8 M. boven gewoon hoogwater. In den dijk van den len Engelschen polder vielen 4 gates, 2 ten noorden en 2 ten zuiden van deu spoorweg, die eene breedte hadden van 110, 75, 200 en 100 M. De beide gaten aan de noordzijde waren zeer diep, die aaQ de zuidzijde slechts tot op de hoogte der voorliggende schorren. Het zandlichaam van den spoorwegdam was niet tegen het water bestand, zoodat het noordelijk spoor ondermijnd werd en niet meer bereden kon worden. Bovendien stroomde veel water door den duiker nabij wachtpost 19, waardoor gevaar ont- stond voor eene doorbraak in den spoorwegdam. Terstoud nam men maatregelen om de schade te herstellen doch het spoorwegongeluk te Bsrgen op Zoom bracht hierin vertragiug, daar de geheele lijn toen versperd was. Op 16 Maart amveerde de eerste zaudtrein en den volgenden dag gelukte het den duiker door eene ringkade af te sluiten rn aldus de verdere doorstrooming van water te vooikomen. Het verkeer over enkel spoor was toen verzekerd. Gedurende 18 dagen werden dagelijks 8 treinen elk bestaande uit 25 zandwageus aangevoerd, te zamen vormende 122 000 M3 zand, zoodat op 12 April de opnume van het 2® spoor door den Raad van Toezicht plaats had en het op Goeden Vrijdag weder in gebrnik genomen kon worden. Intusschen zij de beide gaten in den zuidehjken dijk van den len EngelscheD polder door verskaden gedicht en loopt het water uit dat deel van dien polder langzaam af. De spoorweg zal, voor zoover hij den 1®" En gelschen polder doorsnijdt, als zeedijk worden aangelegd met zeer flauwe beloopen, die met schorklei bekleed en door krammat en perkoenpalen- rijen verdedigd zullen worden. De uitvoeriag van dit werk kan dezen zomer tegemoet worden gezien. Is dit voltooid dan is dus het behoud van den spoorweg verzekerd onafhankelijk van het al of niet dichten der doorbraken in den l®n Engelschen polder en bestaat in de toekomst geen gevaar meer voor eene dergelijke storing in het verkeer als zich onlangs heeft voorgedaau. Hoek. J. 1. Vrijdag werd alhier door Burg, en Weth. dezer gemeente aanbesteed het leggen van keibestrating in de kom der gemeente, ter gezamenlijke oppervlakte van 4591 Ms. en het maken van een klinkerbestrating, groot 227 M3. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. Wolfert te Hoek voor f 12825, E. A. de Waal te Hontenisse voor 12500, H. van Doeselaar te Hoek voor 12433,90, M. Ver schelling te Ter Neuzen voor f 12345, V. Wil- lems te Selzaete voor 12110, Cb. Pauwels te Sas van Gent voor 12000, P. C. van der Hooft te Ter Neuzen voor f 11991, AWiskerke te Ellewoutsdijk voor 11920, J van Drongelen te Hoek voor f 11750, G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor f 11531, Jan Jansen te Ter Neuzen voor 11500 en K. de Vos te Ter Neuzen voor 11190. Behoudens nadere goedkeuring van Ged. Staten aan den laagsten inschrijver gegund. Axel, 21 April. Aan de regeering is van hier een van 649 handteekeningen voorzien adres van adhaesie gezouden aan het op 22 Februari jl. aan de Tweede Karaer uit Walcheren inge- diende verzoekschrift tot wijziging van de vaccinewet. Hulst, 28 April. Bij de heden alhier gehouden herbesteding van het bou wen eener ambachtschool, werd slechts &n biljet ingeleverd. n.l. door den heer P. Dujjveatein te Zaamslag, die had inge schreven voor f 19750. Hem is het werk gegnud. Maatschappij tot bevordering van Land- bouw en Veeteelt in Zeeland. Donderdag werd te Middelburg in het Grand Hotel onder voorzitterschap van den heer Mr. P. C. J. Hennequin eene vergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouwmaatschappij, waar bij alle afdeelingen vertegenwoordigd waren en de uitgenoodigde heeren dr. Hissink, direeteur van het rijkslandbouwproefstation, I G J. Kakebeeke, rijkslandbouwleeraar beiden te Goes, L. J. M. Koert, zuivelconsulent der maatschappij, en J. P. M. Camman, rijkstuinbouwleeraar in Zeeland en Noordbrabant. Wij ontleenen daaromtrent aan de M. Ct. De voorzitter opende de vergadering met een woord van herinnering aan de ramp, die duizenden in Zeeland heeft getroffen. Er is alierwege groot medegevoel getoond de Nederlandsche natie heeft ruim geofferd om aan de vele behoeften tegemoet te komen. Dit herdacht hij met dankbaarheid. Hij be- tuigde ook bij voorbaat dank aan de heeren Hissink en Kakebeeke die in deze vergadering zouden trachten aan de tonen, hoe de gevolgen der ramp eenigzins kunnen worden gelenigd. Besloten werd de te Tholen vastgestelde tentoonstelling dit jaar aldaar niet te houden en ook niet elders, ook om geen algemeene ver gadering te houden. Tot 1 Nov. zal aan Tholen de keus gelaten worden of het 't volgend jaar de algemeene vergadering wenscht te ontvangen. De heer Van Dixhoorn wees er op, dat de afdeelin- Axel gaarne binnen niet te langen tijd de algemeene vergadering in haar midden zou ontvangen. De Voorzitter antwoordde dat daaromtrent een voorstel zal worden gedaan. Op voorstel van den Voorzitter werd besloten de van de tentoonstelling beschikbare 550 te beleggen op een spaarbankboekje en die laten te besteden aan zaaigranen voor de getroflen streken. TEB SEIZESSCHE (0IR1YT. Dlt bind venehljnt JlaaDdaff., Weenidag. en Vrljdagavond, nltyegontiertt op feeitdagec, by de Flruia I*. j|. VdS UK liKDH te TerHeuea. De Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, Gezien de circulaire van den Commissaris der Konin gin in ZeeLand van 7 April 1906 A no. 192/', le af- aeeling makenbekeud dat de aanvang van het beschrijvingswerk voor de belasting op bedryfs- en undere inkomsten voor het dienst- jaar 1906/7, door den Commiggarig der Koningin ig be- paald op Dinsdag 1 Mei 1906, en dat het werk der commissien van aanglag behoort te zijn afgeloopen op 26 September daaraanvolgende dat omdat er bezwaar zou kunnen rijzen tegen regeling, na den brachtens art. 19 f 7 der wet op de bedrijfsbelaating bepaalden termijn, van aanslagen welke niet uit de beachrijving voortvloeien of die om eene andere reden zijn aangehouden moeten worden ig bepaald, dat die regeling moet zijn afgeloopen binnen eene maand, nadat de commisgie van aanglag of het college van zetteri door den voorzitter daartoe zal zijn opgeroepen en dat de voornaamste verplichtingen welke het pu- bliek heeft te vervullen, zijn voorgeschreven bij de na- volgende artikelen der wet van 2 October 1893 (Staats- blad no. 149) die luiden Artikel 15. 2. Ieder die optreedt als bestuurder of beheerend vennoot van eene hier te lande ge»estigde vennootachap onderlinge verzekering-maatschappij, cooperatieve ver- eeniging, of van eene vereeniging of stichting die een bedrijf of beroep uitoefend, of alg boekhouder eener hier te lande geveatigde reederij, ig gehouden daarvan schriftelijk binnen 6dne maand kennig te geven bij het bestuur der gemeente waar hii woout. Het gemeentebegtunr handelt met deze kennisgeving op de wijze voorgegchreven in de laatgte zinsnede der vorige paragraaf. Artikel 16. Hier te lande wonende beheerende vennooten van Nederlandache vennootgchappen en maatachappen, alg bedoeld in art. 6 2, en van de in art. 14 bedoelde commanditaire vennootgchappen op aandeelen, bestuur- derg van hier te lande geveatigde naamlooze vennoot- schttppen, cooperatieve en andere vereenigingen, en on derlinge verzekering-maatschappijen, alaook boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen mogen niet tot het doen van uitdeelingen of uitkeeringen waarover volgena art. 5 1 en 2 en art. 6 2 belasting ver- schuldigd ia, overgaan, alvorens daarvan aangilte gedaan •n de over vroegere uitdeelingen of uitkeeringen ver- gchuldigde belasting betaald te hebben. Bij liquidatie mogen de hier bedoelde uitdeelingen of uitkeeringen niet geschieden, alvorens de daarover verschuldigde belasting ig voldaan. Artikel 45. Bestuurders van de bij art 14 en e bedoelde naam looze vennootgchappen, cooperatieve vereenigingen, an dere vereenigingen en stichtingen, die een bedrijf of beroep uitoefenen, onderlinge verzekering-maatachappijen on societeiten, alsook beheerende vennooten van hier te lande gevestigde commanditaire vennootgchappen op aandeelen en boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen, zijn gehouden binnen veertien dagen"na de vaststelling van balans of rekening een zoodanig uittreksel als noodig is lot toelicbting der winst, uit keeringen of uitdeelingen te doen toekoraen aan den voorzitter der commisgie van aanblag, bedoeld bij art. 19 14 of S 2, die den aanglag moet regelen. Artikel 47. j 5. flij, die daartoe gehouden, nalaat de verplich tingen na te komen bedoeld bij art. 15 1 eerste lid, en art. 15 1 i eerste lid, wordt gestraft met eene geld- boete van ten hoogste 25. Gelijke straf wordt opgelegd in geval van overtrading van art. 45. 6 Overtrading van art. 16 wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste J 400. Artikel 34. Handelsreizigers, kramers en alle verdere personen, die bun bedrijf of beroep rondtrekkende uitoefenen, voor zoover zij behooren tot de bedoelden bij art. 1 a, h, en k, zijn gehouden onverminderd hunne verplich tingen omsehreven bij artt. 12 en 14, zich ter plaatse binnen bet Rijk, waar zij zich na het begin van het belastingjaar het eerst bevinden, bij het gemeentebestunr schriftelijk aan te melden, met opgaaf van bun naam, iuune woonplaats en hun bedrijf of beroep. Ten blijke dat zij hieraan voldaan hebben, ontvangen zij kosteloos sen door of vanwege het hoofd van dat bestuur onder- teekend Bewijs, dat zij gehouden zijn mede te onder- teekenen en op aanvraag aan ambtenaren der directe belaetingen te veitoonen. Artikel 47. 7 Personen, die van een bewijs voorzien moaten zijn als bedoeld in art. 34 en die in gebreke blijven dit bewijs op aanvrage aan bevoegde ambtenaren te vertoonen, worden gestraft met eene geldboete van ten hoogste 25. Geven zij ter bekoming van dat bewijs aan het be- voegd gezag een valsche naam, woonplaats, bedrijf of beroep op, of maken zij gebruik van het aan een under afgegeven bewijs, dan worden zij gestraft met eene geld boete van ten hoogste f 150. Eindeiijk veetigen zij nog de aandacht op de in art. 12 J 2, 2e lid lo d, aan de ingezetenen van het Ri.,k verleende bevoegdheid om zich bij de aanstaande be- schrijving de uitreikin^ van een beschrijvings-biljet H te verzekeren, door voor of op 13 Mei a.g. het verzoek daartoe te richten tot den Ontvanger der directe belas- tingen over hunne woonplaats. Ter Neuzen, den 23 April 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1