Mopping te Ter leizen. to Openbare Verkooping Openbare Verkooping. Gemengde berichten. Advertentien. Kapitalen Bosrsninspan, BEESTIAAL, Yerder zal nog te koop worden aangeboden Telegrafische berichten. Een merkwaardig geval te Middelburg. Landbouwgereedschap Melk- en Huishoudelijk Gerief: Van Uw Bestuur werd destyds bericht ont- vangen, dafc Uwe vereeniging niet genegen was, tot de vervulling van die voorwaarde hare mede- werking te verleenen. Nu is echter tengevolge de laatste gemeente- raadsverkiezing het aantal antirevolutionaire leden tot vijf geklommen. Dit aantal is nog altijd kleiner, dan waarop onze parti] naar onze meening aanspraak zou hebben, indien elke partij vertegenwoordigd was naar evenredigheid van het aantal harer aanhangers onder de kiezers. Toch is onze vereeniging thans bereid, ook zonder de ten vorige jare gestelde voor waarde, hare medewerking te verleenen tot de verkiezing van een Roomsch-katholiek. In de gisteren gehouden vergadenng werd met bijna algemeene stemmen het voorstel van het Bestuur i.angenomen, om, met het oog op de binnenkort te verwachten verkiezing ter vervulling van dt^ vacature, ontstaan door het bedanken van den heer J. A. de Jonge, U het volgend voorstel te doen 1°. Indien het Comite van Roomsch-katholieke kiezers zich bereid verklaart, voor de eerst- volgende verkiezing een candidaat te stellen behooreude tot de katholieke partij, onthouden „De Vrijheid" en „Nederland en Oranje" zich van het stellen van candidaten om het aldus mogelijk te maken, dat de katholieke candidaat gekozen vvorde bij enkele candidaatstelling 2°. mocht onverhoopt een andere vereeniging of eene groep van kiezers overgaan tot het stellen van een candidaat, dan zijn de liberale en antirevolutionaire kiesvereeniging ontslagen van hare belofte cm zich te onthouden van candidaatstelling. Beide kiesvereenigingen zorgen er dus voor, indien zij dit verlangen, eene ge- teekende candidatenlijst in gereedheid te hebben, om deze in te leveren, indien door anderen een candidaat tegenover den katholiek mocht worden gesteld. Aangezien het ons onbekend is, wanneer de te verwachten verkiezing zal worden gehouden en er voor beide kiesvereenigingen gelegenheid dient te zijn, hare maatregelen te nemen met het oog op het in punt 2 als mogelijk ver- onderstelde, zou het ons aangenaam zijn, Uw gewaardeerd antwoord op ons voorstel voor 1 Mei a. s. te mogen ontvangen. Onze vereeniging besloot, voor dit schrijven plaatsing te verzoeken in Luctor et Emergo en in de Ter Neuzensche Courant. Met de betuiging onzer bijzondere hoogachting hebben wij de eer te zijn, Het Bestuur van /yNederland en Oranje," H. KOELMANS, Voorz. P. L. LOS, Secretaris. Een juweelen-disfstal werd geplesgd ten nadeele van prins Friedrich zu Schaunaburg Lippe. Toen deze op het slot te Oldenburg vertoefde, verdwenen de juweelen der piinses, die een waarde van 80.000 vertegenwoordigden. Kort daarop werd te Zurich een reeds meermalen veroordeelde man, Julius Leicht genaamd, betrapt bij een poging tot inbraak en gearresteerd. Deze bekende den juweelendiefstal in het slot te Oldenburg te hebben gepleegd met een jongmensch, Samuel Weiz genaamd, dat thans kellner was te Boeda- pest, als medeplichtige. Ook deze is gevat en tot bekentenis gebracht, rnaar de dieven weigeren te zeggen, waar zij de kostbaarheden gelaten hebben. Men vermoedt, dat deze in den omtrek van het siot te Oldenburg zijn begraven. Naar het Hbl. verneemt, zal dejurj, welke de ingczonden ontwerpen voor den bouw van het Yredespaleis te beoordeelen heeft, in den aanvang van Mei in Den Haag bijeenkomen. Het aantal inzendingen is zeer groot. Zaterdagmorgen heeft men in de Melsele- polder het lijk gevonden van de oude vrouw die bij de overstrooming van de kruiwagen gespoeld werd waarmee men haar trachte te redden. Door het water werd zij medegesleept tot aan den Bunt, twintig minuten van de plaats waar zij verdronk. Daar werd zij gevonden, in een sargie nog gewik- keld, die zij krampachtig met de handen omknelde. Het 'prikkeldraad van een weide-afsluiting was in da sargie gehaakt en had het lijk onder water gehouden. Thans rust zij met de twee andere slachtofiers op het kerkhof te Melsele. Zinaida Smoljaninef, een schoone jonge Russin, is onlangs door het rijksgerechtshof te Leipzig wegens het verraden van militaire geheimen tot 15 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Naar thans in Engelsche bladen wordt mede- gedeeld, was zij, op een salaris van 24,000 gulden, een spion van de Russische regeering en verkeerde zij in Duitschland in de hoogste kringen. De Russische regearing moet haar diensten hoogelijk gewaardeerd hebben, want in de vijf j®*r dat zp als spion werkzaam is geweest, zou zij meer dan vijftig belangrijke militaire geheimen aan de in hare strikken gevangen ambtenaren en officieren ontfutseld hebben. Als Zanaida vrij komt, wordt zij voor altr dnit Duitsehland gezet, want de Duitsche militaire over- heid beschoawt hsar, als de gevaarlijkste verspied- ster waarmee zij sedert lang te maken heeft gehad. Te Chatanooga in den Amerikaanschen staat Tennessee was een neger wegens moord ter dood veroordeeld, maar op zoo twijfelachtige gron- den, dat het opper-bondsrecht een nieuw proces gelastte. Daarop drong bij nacht een bende van 75 mannen de slechts door een beambte bewaakte gevangenis binnen, sleepte den neger uit zijn eel, hing hem aan een boom op en doorschoot hem met revolvers. Tengevolge van menigvuldige diefstallen op treinen, was er van wege de Belgische gendarmerie een bijzondere waakdienst ingericht langs de spoor- banen en voornamelijk wel tussehen Mortsel en Berchem, daar waar de meeste diefstallen gepleegd werden. Zondagavond, tegen 10 uur, reed eea goederentrein er voorbij, komende van Esschen. Hij moest zijn loop veel vertragen daar de baan niet geheel vrij was. Op eens zagen de gendar- men den trein stilstaan, terwijl de stoomfluit van de locomotief zich onophoudelijk liet hooren. De gendarmen snelden toe en zagen het trein- personeel bij een massa koopwaren staan, die door onbekende roovers uit een wagon waren geworpen. Het was genoeg om een halven wagon te vullen en ter waarfde van eenige duizende franks. Het was de chef-conducteur, die den diefstal had bemerkt en den trein had doen stoppen, waardoor een belangrijke diefatal verhinderd werd. Klop- jaehten werden in den omtrek nog ingericht om de daders te vangen, doch zonder uitslag. *8 Gravenhage, 20 April. H.M. de Koningin heeft telegrafisch eene betuiging van deelneming aan President Roosevelt gezonden, evenals vroeger aan de staatshoofden van Frankrijk eu Italie met voorgekomen rampen. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft door tusschenkomst van onzen gezant te Wash ington deelneming doen betuigen en heeft een oficieel bezoek gebracht aan den Ameri kaanschen gezant alhier. De Koningin-Moeder zal na een bezoek aan Amsterdam buitenlandsche familieleden bezoeken, o. a. de Koningin van Zweden te Honnef, om vervolgens tot de tweede helft van Juni in Scharzwald te vertoeven en daarna naar Soestdijk te vertrekken. Bij kon. besluit zijn benoemdtot be- taalmeester te Tiel de heer R. Reeling Brouwer, thans te Ter Neuzen, en te Ter Neuzen de heer Jhr. W. de Marees Van Swinderen, sur- numera r bij den dienst van's rijksschatkist. Wij pubiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te Ter Neuzen die aan dezelfde kwaal lijden, van belang kan zijn. Mejuffrouw C. Vermeule, wonende Leerlooiers- singel 292 te Middelburg, meldt ons Vijfjaren lang ben ik het slachtoffer geweest van een ziekte der nieren. Mijn medische raadgever zeide mij, dat ik een losse nier had en ik had hierdoor on ophoudelijk een hevige pijn in den rug en lendenen, terwijl ik aangedaan was met hoofdpijn en een afge- mat, vermoeid gevoel door het geheele lichaam. Ik sliep slecht en droomde veelterwijl mijn eetlust met den dag minder werd. De urine kwam steeds ongeregeld en veroorzaakte mij veel pijnzij was steeds vuil, doukerrood en liet veel bezinksel na. Nooit beb ik baat gevonden bij al de voorgeschreven geneesmiddelen, totdat ik ten slotte kennis maakte met nw Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ofschoon ik daar in het begin niet aan geloofde, moet ik nu toch eerlijk verklaren dat ik reeds in een paar dagen de goede werking hiervan kon gevoelen en thans nadat ik drie w.-ken geregeld met het gebruik ben doorgegaan, heeft er een groote verandering in mijn toestand plaats gegrepen. Ik ben veel sterker en opgewekter en van de pijn kan ik bjjna niets meer bespeuren, om echter een algeheele genezing te bewerkstelligen, zal ik nog eenrgen tijd met Uw medicijn verder gaan en wanneer ik ooit iemand mocht ontmoeten, die lijdt zooals ik voorheen, zal ik hem gaarne de goede eigenschap- pen van uw Pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaan- de waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt ge ooit getwijfeld dat uw nieren de oor- zaak Uwer ziekte waren P Hebt ge pijn in den rug, in het hoofd of in de leden Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart of waterzucht Is Uw urineloozing te weinig of te veelvuldig en is Uw water vermengt met steen of bezinksel Gevoelt gij U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkelbaar Denk er eens over na. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Vermeule gehad heeft. Wij waar- schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkoml. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bjj den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k 1.75 voor &sn of 10 voor zes doozen. Melkvoedsel voor KinderenenZieken. Zaterdag 21 dezer, hopen onze geliefde ouders J. VAN DER BENT S. J. V. D BENTScheele, hunne vijfentwintigjarige eclitvereeniging te herdenken. Uit aller naam, Hun dankbare zoon, Ter Neuzen. H. VAN DER BENT. Op Donderdag 26 April hopen mijne ouders JOHANNES ANTHONIUS BUKET KLAZINA KORNELIA KRAMER, hunne 35jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare dochter, Rotterdam. MARIE ANNA BUKET. Helmerstraat no. 50, 4 X bellen. Notaris De Didder zal ten verzoeke en ten huize van K. VERCOUTEREN te Ter Neuzen in de Donze-Visserstraat, op Maandag den 23 April 1906, 's middags half 2 ure, in het openbaar verkoopen 2 Kastjes, 1 Kast of Kabinetje, 2 Kachels, 12 Stoelen, 1 Leu- ningstoel, 1 Kinderstoel, 2 Tafels, 2 Hanglampen, 2 Spiegels, I Naai- machine, 1 Klokje, 1 Wekker, 1 Wieg, 1 Ledikant, Emmers, Wasehtobbe, Schilde- rijen, Glas- en Aardewerk, 1 Petroleumstel, Ketels, Tonnen en wat verder zal gepresen- ieerd worden. Koopen beneden de /4,— contant. De Notaris H. A. van Dalsum te Ilulst, zal Dinsdag 24 April 1906, om tien uur, voor den heer FRANQOIS DE PAEPE, landbouwer te CJinge, Kapellebrug (Roskam) op zijne boerderij, in het openbaar verkoopen, zijnen bestaande uit PAAR DEN 3 kloeke Werkpaarden, als een zesjarige Schimmel, Blauwe Merrie dik van Veulen, een vosse Merrie oud 5 jaar, een donker blauwe Merrie oud 3 jaar, 2 Jaarlingspaarden als1 donker blauw HeDgstveulen en 1 bruin Merrieveulen. Schoon HOORNVEE8 puike Melkkoeien, als6 onlangs gekalfd en 2 bekalfd, 2 tweejarige vette Vaarzen, 3 tweejarige vette Stieren, 6 eenjarige vette Vaarzen, 4 Kalve ren en 4 Hokkelingen. VARKENS2 Zeugvarkens, 1 vet Varkeu en 2 partijen Biggen. PLUIMGEDIERTE 50 Kippen en Hanen. LANDBOUWGEREEDSCBAPPEN, als: zware Menwagens met ijzeren as, 1 Drie- wielskar zoo goed als nieuw, 1 Treemkar met kussen, 1 Engelsch Rijtuig op veeren 1 voorstel van 1 Driewielskar, 2 ijzeren Ploegen, 2 Duitsche Ploegen, 5 houtenen ijzeren Eggen, 1 groote en 1 kleine Rol blok, 2 Sleden, 1 Sleep, 1 Beerbak, 1 Dorschmachine met manege, 1 Windmolen, 1 Snijmolen, 1 Peemolen, I Kruiwagen, Ladders, Zeefden, Rieken, Vorken, Zeisen, Mesthaken, Paardentuig, Vlasi'eepen, Men reepen, Vliegnetten, Bascule metGewichten, Graanmaat en Schoppen, 100 Zakken en Balen, Kookfornuis met potten en spoel kuip, Karnmolen met Karn en toebehooren, 2 puike Karnhonden. I Grasmaaier en I Melkontroomer, (beide werktuigen onder garantie). VERDER 2500 meter Pindraad, 2000 bossen Stroo, 1500 drooge en 1500 groene Mut- saards, party Koebeeten, Mest in den put. En hetgeen verder zal worden voorgebracht. Orgeldraaiers en liedjeszangers worden niet toegelaten. Het Bestuur van het waterscbap voor het beheer en het onderhoud van de NOL tussehen den Koude- en den Lovenpolder maakt bekend, dat eene vergadering van afgevaardigden zal worden gehouden op Maandag 30 April 1906, des namid- dags vier ure, in de herberg van de Wed. Dkabbe te Hoek. Hoek, 20 April 1906. Het Bestuur voornoemd, L. W. DE JONGE, Voorzitter. J. M. DREGMANS, Ontv.-Griffier. te TER NEUZEN. Notaris Tan der Moer, zal op Woens- dag 16 Mei 1906, des namiddags te 3 uur, bij Michiei.sen aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer V. CORTVRIENDT te Hoek, en den heer A. F. VaN HAELST te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen (voor enkele jaren nieuw gebouwd), met toebehooren en Erf aan de Nieuw- straat te Ter Neuzen, kadaster sectie C nommer 3691, groot 1 are 18 centiarenbewoond geweest door wijlen madame de weduwe CortvriendtBontb, thans onbewoond. Betaling koopsom 3 maanden. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling of zooveel vroeger als kan worden toegestaan. Grondlasten van 1 Januari 1907 voor den kooper. Het perceel is te bezichtigen op aanvrage ten kantore van den Notaris, alwaar ook verdere inlichtingen worden verstrekt. 1 De Notaris P. Dregmans te Axelzal ten verzoeke van ADR. WILLEMSEN, op de door hem bewoonde hofstede, in de gemeente Axel tegen het station ,/Kijkuit", op Vrijdag 27 April 1906, des voormiddags 11 ure, verkoopen als 2 Werkpaarden, 1 bruine Merrie met Veulen oud 5 jaar en 1 vosse Merrie oud 13 jaar en 1 bruine Merrie oud 1 jaar, 2 baat- gevende Koeien, 4 eenjarige Runders, 1 Stierkalf, 2 Varkens met Biggen, 1 Varken dik vaij Biggen, 50 Hoenders en Hanen en 2 staken Bijen. 2 Menwagens met ijzeren assen en rongen, 1 Treem kar op veeren met Kussen, Chais op veeren met Gareel en Kussen, ijzeren Ploeg, Zeeuwsche Ploeg, 1 vierbalks Egge met ijzeren en 1 vierbalks dito met houten tanden, 1 kleine vijfbalks Egge, Slede, 3 Slepers, Aardappelvitser, Molbord met ketting, Galghouten, 3 Voor- ladders, Beetenkassen, Laraoen, Trekijzer, Zwingen en Aanschijnen, Beugels en Tocht- haken, 4 Ladders in soort, Windmolen, 2 Graanzeeften, Geeselsteen, Graanmaat, Snijbak, Stampbak, Meelkist, Touwwerk, Kookfornuis, Waterbak, Schoppen, Rieken, Vorken en Mesthaken. Kaarn, 3 Roomtonnen, Botervat, Teeltuin, Teelen, Emmers, Kabinet, 4 Kasten, 2 Tafels, Stoelen, Banken, Revolver, Ketels, Potten, Petroleumstel, Broodblikken, Keul- sche Kruiken, Glas-, Geleierd- en Aarde- werk, enz. lfoorts 650 groene en 300 drooge Boonstaken, 200 Poten, 200 groene en 200 drooge Tuinstaken, 200 groene en 200 drooge Mutsaard, Teer- en Petroleumtonnen, Planken, Balken, 5 Bijenkorven, oud IJzer, enz. enz. en de Mest in den Mestput. De Poten en Staken inmiddels uit de hand te koop. Koopen tot en met 3,kontant. Het overige op tijd van betaling onder borgtocht desgevorderd. 500 bossen Tarwe- en Gerstestroo, 1000 KG. Lucern- en Klaverhooi, Vlasreep en Vlasbreker voor geroot vlas. EN EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6