Ter Neuzensche Courant. .P. Uitvoering1 De twee Ringen, Het cousipe isSDortea. Tandarts L. J. F. van Dalen, zindelijke Goederen, Belasting op Jet tionden van Honden. Zaterdag 7 April 1906. 46' Jaargang. Landbouwberichten. Advertentien. De inwoners van Ter Neuzen Na afloop BAL. Entree 1' rang 0,75, 2; rang 0,50. Open bare Ver/cooping. No. 4825. relegrafische berichten. VERGADERING Watersnood - Dankbetuiging. Dr. 08CAB, BLONDEEL, „Vooruitgang is ons strevon," op Maandag 16 April a. s., van Ter Neuzen, ALLE SOORTEN: Vleesch-, Spek-, Boter-, Melk-, Plant-, Stamp- en Maatknlpen voor deZaai, voorts: Winkel- en Bakkersgereedschappen, TWEEDS] BLAD. Burgemeester en Wethouders van TER KEUZEN brengen ter kennis dat het kohier van de belasting op het houden van ITonden No. 1, in deze gemeente, voor 1906, in afschrift, gedurende vijf maanden, opdesecre- tarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is neder- gelegd. Ter Neuzen, 5 April 1906. Burgemeester en Wethonders voornoemd, J. A. P. GE1LL, Burgemeester. W. S. J. D1ELEMAN, Secretaris. TER NEUZEN, 6 April 1906. Gisteren is alhier door de gemeentepolitie gearresteerd L. v. d. B., een 39jarige ongehuwde werkman, verdacht ran het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige kinderen. Naar we vernemen werd door de poJitie wegens een bestaand vermoeden reeds geruimen tijd op dezen persoon gesarveilleerd. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat voortaan geen militair tot het bekomen van pen- aioen mag worden voorgedragen waarvan bekend is, dat zijn ontslag uit den nailitairen dienst ge- gepaard gaat met of gevolgd wordt door (m.a.w. ten doel heeft) overgang in een andsren rijksdienst, als zijnde in strijd met het bepaalde bij art.7 van de Penaioenwet voor de Landmacht 1902" Zaamslag, 6 April. Aan na gekomen giften is nog voor de noodlijdenden door den watersnood ingekomen 62,50. Totaal dns 2576,80. Heden werd alhier ten gemeentehnize aan- besteed het metselwerk, schilderwerk en zinkwerk aan gemeente-gebouwen. Ingeschreveu werd voor metselwerk door A. de Visser voor 99, J. van de Velde voor 99, fi. P. Lensen voor 98,95 en W. Galle voor 86,50 voor sehilderwerwerk C. tKaijser voir 275, D. Riemens Cz. voor 259, D. Riemena Dz. 254,50 en P. C. Wisse voor 246 voor zinkwerk C. de Vos voor 49,20 en J. Kni ff voor f 47,55. Ouder het schilderwerk is het schilderen van het gem. hnis begrepen. Ge- gnnd aan de laagste inschrijvers. Philippine. Erg tele nrstellend moet het ge- wets' ijn, voor de vele werklieden, die van den vroegen morgen gezwoegd heb'oen, om de aak, die in de opening van den dijk van den Isabella- polder vas geplaatst, vol steenen te erpen en den ringksde'i zoover op te hoogea, dat deze boveu hoog waitr was, toen op eens door den inkomenden sterken vloed op Donderdagnamiddag de ringkade bezweek eu de aak met steenen omsloeg om aan atukken en brokken in de polder terrecht te komeo. Maar nog meer telenrstellend en hopeloos is het voor den ei^enaar, den heer Thienpont van Oude- naerde, die nu reeds zooveel onkosten heeft ge- maakt en ziet nog geen stap gevorderd te zijn. eischen van bet eventueel verkrijgen van de hiervoren bedoelde bewijzen uitsluiten. Als rrgel wordt aan het einde van't schietjaa/ een wedstrijd georganiseerd. waarbij verschillende prijzen zullen worden uitgeloofd, tot een ge- zamenlijk bedrag van J],per deelnemer aan den wedstrijd. Gravenhage, 6 April. Officieel regee- ringstelegram. In Enrekang op Celebes, is na een hardnekkigen tegenstand het bentingcomplex Kantoe genomen. De vijand verloor 39 dooden. Een sterke rangastelling is zonder verdediging overgegeven en door de bevolking geslecht. Het georganiseerde verzet in Enrekang is ge- broken. b De vermeestering van Kantoe heeft op 28 en 29 Maart jl. plaats gehad en daarbij zijn gesneuveld twee fuseliers. Levensgevaarlijk gewond werd een sergeant, zwaar gewond 4 fuseliers, licht drie fuseliers en onbeduiaend een sergeant. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen 18 April. De Tweede Kamer heeft heden bekrach- tigd de helBng der paardenbelasting in Noord- Brabant, echter onder voorwaarde dathet'hefBngs- bedrag telken jare, na Mei 1907, met een *ijfde zal moeten verminderen. Het amendement der heeren Bos en Patijn, dat deze geleidelijke afschaffing beoogde, was aangenomen met 54 tegen 21 stemmen. Na afdoening van eenige kleine wetsontwer- pen ging de Kamer op Paascb-reces. RECHTSZAXEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 6 April de volgende vonnissen uitgesproken J. J. B., oud 23 j., winkelier te Ter Neu zen, thans te Middelburg in hechtenis, is wegens heling veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf met mindering der preventieve hecht. J. J. B., oud 31 j., berbergier te Ter Neu zen, thans te Middelburg in hecht., is wegens als voren veroord. tot 6 maanden gevangenis straf, met mindering der preventieve hecht. F. H., oud 35 j., bootsman te Wetterensey, thans te Middelburg in hecht., is wegens mede- plichtigheid aan diefstal veroord. tot 3 maanden gevangenis'straf, met mindering der doorgebrachte hecht. M. 0. V., oud 20 j., zonder beroep te St. Jansteen, is wegens mishandeling veroord. tot 7 boete, subsidiair 7 dagen hecht. Onoveriroffen. Er zjjn in de laatsten tijd heel wat dingen nit- gevonden, die het oude en ouderwetsche verdrongen hebben, maar er zyn toch ook tal van zaken op te uoemen, die bun ouden roem handhaven, die zieh met laten verdringen, of, als ze voor een oogenbhk uit de mode zjjn, toch weder spoedig haar oude plaats hernemen. Welke nieawerwetsche iinafjes zijn b. v. in ataat geweest onzen goeden, onden Hollandsche kost te verdringen. Eten de menschen tegenwoordig geen hutspot of erwtensoep meerHebben al die nieuwerwetache dranken het gezonde gerstenbier kunnen verdringen Alio praatjes en aanbevelingen helpen niats, als de dingen goed zijn blgven ze gebraikt worden. Welke boer zal b. v. zijn stalmest willen missen Dat komt, omdat stalmest alle noodige voedingsstoffen bevat, den grond verwarmd, den bodem verbeterd en nog veel audere goede eigenachappen heett. Eu wat van de stalmest gezegd kan worden, is ook waar van de Peru-guano. Alle goede eigen- schappen, die de eerste heeft, zjjn ook bij de iaatste te vinden. De Peru-guano bevat ook alle voedingsstoffen, verwarmt den grond ook en ver beterd den bodem evenzeer. Daarom blyven stalmest Pern-guano hand tan hand gaan. Geen boer is zoo dwaas, ze te willen missen. Beide zijn ze onovertroffen. Vereeniging tot handhaving der rechtew toekomende aan Verliuurders van Woon- huizen jegens Omvillige Huurders Ter Neuzen. °P *oen®da9 den II April 1906. des n amid dags ten 8 ure, in het logement van den heer M. J. Adklunskn. De Voorzitter, J- VAN DE REE. Zij die lid van bovengenoemde vereeni- ging wenschen te worden kunnen zich daarvoor aanmelden bij den Voorzitter. Den 15 April 1906 hoopt onze geliefde Vader JACOB WONDERGEEVI, gemeente-veldwachter te Hoek, den dag te her- denken waarop hij voor 35 jaar als zoodani<r in dienst is getreden. Wjj willen hopen het hem gegeven mo»e wezen nog vele jaren die betrekking te kunnen vervullen. Dit aller naam, Zijne dankbare dochter, lJzendijke. A. F. WONDERGEM. Schietoefeningen, De majoor-commandant van het 4e bataljon 3e regiment infanterie te Ylissingen, daartoe gemachtigd door Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, brengt ter kennis dat tot verhooging van 's lands weerkracht, de gelegeuheid zal worden opengesteld tot beoefening van het schieten. Aan deze schietoefeningen kunnen deelnemen le- Alle kader-reservisten. 2e- Miliciens met verlof. 3s- Deelnemers aan het voorbereidend militair onderricht en zij die reeds met gunstigen uitslag aan het v. m. o. hebben deelgenomen mits niet ouder dan 30 jaar. 4e- Mannelijke ingezetenen van 1630 jarigen leeftijd die ten genoege van den officier ter plaatse met de leiding van vorenbedoelde schietoefeningen belast bij den aanvang daarvan doen blijken van voldoende bedrevenheid in het voorbereidend schietonderricht. De oeleuingen worden bij genoegzame deel- name in de eerste plaats gehouden elken Zaterdag n. m. gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus in Mei en Augustus tot 7 uur 's avonds, in Juni en Juli tot 8 urn 's avonds. Zij die aan vorenbedoelde schietoefeningen wenschen deel te nernen, of iulichtingen daar- omtrent wenschen te ontvangen, worden verzocht zich voor 21 April aanstaande schriftelijk of in persoon aan te melden bij den commandant voornoemd, (bureel Oranjestraat K 60 te Ylissingen). De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dac in den vervolge bij de uit- reikiug van een der bewijzen van militaire bekwaamheid en licbamelijke geoefendbeid dan wel van militaire bekwaamdheid alleen, in het bijzonder op de geoefendbeid in het Schieten zal worden gelet. Jongelieden die aan de daarvoor gestelde eischen niet voidoen en die te geschikter plaatse aan vorenbedoelde schietoefeningen hadden kun nen deelnemen, zal de tekortkoming in het voidoen aan de voor scbietvaardigheid gestelde die aan ragpijn lijden, kunnen hieruit lien hoe een YlisaiDgsche verlichting gevonden heeft. M ejuffrouw W. F. Stein, wonendi Slijkstraat 111 te Vlissingen, meldt one: 7jjf jaren lang heb ik geleden aan een hevige pijn in den vug eu is de lendenen, welke ontatond nit een nier- ziekte. Ik was daarby steeds erg vermoeid en afgematde nrine bezorgde mij zeer veel last, zij kwam zeer pijnlijk en ongeregeld. Ik werd gedurig gekweld door zware hoofdpijn, net alaof er iets zwaars op mijn hoofd lag. Ik was tea einde rasd, want wat ik er voor aangewend had niets had mjj tot nu toe geholpen. Toen ik ecbter overal zulke gaustige berichten omtrent Uwe Foster's Ragpijn Nieren Pillen vernam, wilde ik daar dadelijk eens een proef mee nemen. Het resuitaat hiervan was even vlug als krachtig, want reeds na een paar dagen, verminderde de pijn, ik raakte groote hoereelheden overvloedig water kwijt en successievelijk werd mijn geheele gestel beter. Voor alle zekerheid zal ik echter nog eenigen tijd met uw geneesmiddel doorgaan an wanneer ik ooit iemand mocht ontmoeten die lijdt zooals ik voorheen, dan zal ik niet nalaten hem de goede berichten van uw Pillen bekend te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is sn maehtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddankt. Rugpijn dnidt aan dat er een overmatige hoeveel- heid urinezunr in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de uiiue-ongesteldheden want het ver- stopt niet alleen de nieren, doch beleaamert tevens de kanalen welke van de nieren nsar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling eu ontsteking der blaas met zich tnede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van hef verlies van eiwit- stoffeu enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lessen het urinezunr op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de euhte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mej. Stein gehad heeft. Wij wasrschuwen tegen namaak en maken koopers er op at.tent, Hat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overheeke—Leunis, Westkolk" straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor sen of 10,— voor zes doozen. Hedenmorgen overleed, naar we hopen ni de hope des Eeuwigen levens, onze geliefde Zuster en dierbare Nicht, WILHELMINA JOHANNA DE GROOTE, in den ouderdom van bijna 54 jaren. Zwaar valt ons dit verlies, doch wij hopen te berusten in Hem, die geen rekenschap geeft van Zyne daden. I. P. DE GROOTE. A. P. EEKMAN. Zaamslag, 31 Maart 1906. De ondergeteekende betuigt haren liartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij haar 70s»en geboort'edao- ondervonden. SOPHIA VERWEIRE, wed. D. v. Clebmputtb. Ter Neuzen, Zevenaarpolder. Voor de vele jbewijzen van deel- neming ontvangen bij het overlijden ohzer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot en Over- gootmoeder Mevr. de Wed. P. L. Nolsox geb. Van Tets, betuigen wij hiermede onzen liartelijken dank. Uit aller naam, P. A. L. NOLSON. Sas van Gent, 6 April 1906. De ondergeteekende, die door den watersnood met haar vee moest vluchten, brengt bij deze haren oprecht welffemeenden dank aan het Comite van landbouwers in het land van Axel voor de kostelooze opnetning, voeding en ver- zorging van haar vee, gedurende ruim drie weken. Uontenisse, 5 April 1906. Wed. P. F. W. POLFLIET, geb. Buijsrogge. ALLE MAN is overt,1'gd dat men, om te leven, eerst en vooral moet eten, en dat er, om goed te kunnen eten, tanden noodig zijn. Maar het is slechts met goede tanden dat men het best eten zal. Oud en jong kan heden ten dage van een mooi uitmuntend gebit genieten. Men behoeft zich slechts te wenden tot gediplomeerde der Tandheelkundige school van Parijs (de beroemdste Tandheelkundige hooge school van Eurona) 49 Plateaustr., (rechtover de Nieuwe Hoogeschool) 5 rainuten van de Zuidstatie, GEVr, en men zal overtuigd zijn dat men nimmer meer bevreesd en met het volste vertrouwen een Tandheelkundige raadplegen kan, zonder de minste pijn te ondergaan He nersonen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag bediend worden, zoowel voor be- werkingen in den mond, als voor plaatsing van kunst- tanden en gebitten. r/iTI?,AG te op Zaterdag 14 April a.s. J 1 G r-(i TER WEWZEM, op Woens- dag 25 April a. s TOONEELVEREENIGING TER, NEUZEN. des avonds 8 ure, in de bovenzaal van het Hotel de Commerce" van den heer J. Michielsen, Markt. OPYOERING VAN: Tooneelspel in 3 bedrijven, door A. Ruijsch. Bltjspel in een bedrijf. I is iederen Dinsdag van 9,30—12,30 te consulteeren in het //Hotel Rotterdam" te Sas van Gent. bij de Erven STOFFELS, Ter Neuzen. Deurwaarder Huineman, te Ter Neuzen zal ten verzoeke van den WelEd Gestr Heer Mr. JACQ. DE WITT HAMER J.Gz., Advocaat- Procureur te Middelburg, als curator in het faillissement van CORNELIA BARKER, wed. Jac« van Damme, op Woensdag den April 1906, des voorm.ten el) are, ten huize van de failliete, te Ter Neuzen, Noordstraat 20, tegen COntante beta ling verkoopen Eene partij als: 1 fraai mahoniehouten KABINET 1 mah. CH1FFONNIERE, 1 LINNEN- KAST, 1 mah. Waschtafel. Tafels, Stoelen, Pendule, Klokje, Lampen, Spiegels, Ledi- kanten, Nacht- en Waschtafel, 2 veeren Bedden. 2 Matrassen, Kapokken Hoofd- peluw, Dekens, Vloerldeed, Rachels entoeb., Fornuis, Kop. Doofpot, Watei-filter, Kooien met 2 Tortelduiven en Kanarie, Glas-, Blik- en Aardewerk, enz. alsBROODKAR, Meelkisten, Basculeu, 33 fiaaie Bussen, groote Kofliebus, glazen Doozen, Trommels, Winkelbakken, Winkel- trap, Busjes met ingemaakte Peulen, 2 Azynvaten met Stel etjes, Stijfsel, Kaarsen, Maizena, Notenmuskaat, Kruidnagels, Le- vertraan, Tabak, Hoenwas enz. Te bezichtigen op den dag van verkooping van af 's morgens 9 tot 11 uur. in O *a A L i 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 5