S. R. ELZINGA, I SANGUINOSE V jmimmw TOO? I It, Broedeieren, Bonte Aardappelen en voor 1906: Transvalia, Edelweiss, Optima, Stoewers Greif, The Morning Post, Aurora, Convictor, The Faithlie, Populair. D Tandmeester GEORGES VAN PEENE, KINDER- KEEL Advertentien. voor oud en jong, het beste versterkingsmiddel. i Luykx van Hasselt, Bergen op Zoom, van echte Raskippen (witte Leghorn), *?3 12$©!? 3 wi Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Een naam op alle lippen. J. WE3SELING, ELZINGA. j Prijs per fl. 1,506 fl. 8,-12 fl. f 15,-. I Te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE-LEUNIS. VAN DAM Co. Den Haag. KASSIER COMMISSIONNAIR in EFFECTEN, PLANTAARDAPPELEN. bij C. DE PUTTER, Eerste Zuid-Nederlandsche Rijwielfabriek. Met I lanuari 1906, is de spreekkamer van den DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 7 April 0.23 12.45 Zondag 8 u 1.6 1.25 Maandag 9 u 1.45 2.4 Dinsdag 10 2.24 2.45 Woensdag 11 n 3.5 3.25 Donderdag 12 3.46 4.8 Vrrjdag 13 4.30 4.53 Pink JPillen. De naam der Pink Pilleu licht op alle lippen en zulks is zeer natuurlijk. Denkt aan de talrijke geneziugen die zij gegeven hebben. Denkt aan de bevrediging door al diegenen ondervonden, die na zoo vele geneesmiddelen geprobeerd te hebben, op eind der rekening toch nog even zoo ziek waren en die na de Pink Pillen gebruikt te hebben eene goede gezondheid hebben terng ge- vonden waarop zij met meer rekenden. De naam der Pink Pillen ligt op alle lippen, gelijk de naam van een groot geneesheer die de eigenschsp zou hebben gehad de bewoQers van geheel Neder- land te verzotgen en verlichting te geven. De naam der Pink Pillen is op alle lippen en roor- al op dit oogenblik. Men hoort dikwijls de volgende samenspraak i/Hoe komt het toch mijn waarde vriend, gij die altijd eene volmaakte gezondheid hebt, gij op wien de leeftijd geen vafc heeft, zeg mij je ge- heim. Mijn geheiin P De Lentekuar die ik, alle jaren met de Pink Pillen volg. Ik neem ze gedu- rende eenige weken, ik put er bronnen van bloed en kracht en zulks is voldoende om eene goede ge zondheid tot aan de volgende lente te bewaren. t Volgend jaar met de lente begin ik weer "fen ik hoop op die wijze nog lang voort te gaan. Doet gij ook Uwe lente kuur met de Pink Pillen. Gij kunt U niet voorstellen al het goede dat gij er van ondervinden zult. Het zal U toeschijnen als of er een nieuw bloed in Uwe adereu loopt, alsof er een nieuw sap in Uw lichaamsgestel verspreid wordt. Al de onzuiver- heden, die Uw lichaam gedurende het slechte jaargetijde verzameld heeft, zullen langs de na- tuurlijke wegen verwijderd worden, dank zij de goede werking der nieren, lever en ingewanden. De personen die in het gezicht of op de handen eczema of zweren hebben, zij die roode vlekken of bloedzweren hebben, bij die personen worden de slechte sappen niet verwijderd. Hunne nieren, hun lever, hunne ingewanden werken slecht, en deze persoaen hebben zekerlijk de kuur met de Pink Pillen, niet gevolgd. De kuur met de Pink Pillen geeft U geene onmiddellijke ver- lichtiDg. De goede nitwerking dezer kuur houdt aan en itelt U in staat zonder vermoeidheid het lange afmattende tijdperk der hitte te verdragen. De Pink Pillen geven bloed, zij geven eetlust, zij bevorderen de spijsvertering, versterken het zenuwgestel. Gij kunt geene betere behandeling vinden voor de verbetering van Uwen algemeenen toestand. De behandeliDg past aan een ieder. Z(j is niet nadeelig voor onverschillig welk lichaams gestel, zij doet goed aan alle lichaamsgestellen. Zij is even zoo gunstig voor de kioderen, meisjes en jongens, als voor de volwassenen en bejaarde personen. Wij wetea wat de Pink Pillen waard zijn. Wij zien beter dan iemand anders door de brieven die wij ontvaDgen, hoe groot het aantal personen is aan wie de Pink Pillen goed gedaan hebben. Wij kunnen U niets beters toe- wenschen, dan te zien dat U de weldoende be handeling begint en wij zijn zeker dat als gij begonnen zult zijn, zult gij van U zelve ver- langen dezelve voort te zetten, Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Ver- krijgbaar bij Snabilife, Steiger 27, Rotterdam, hoofd- depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Snabili^, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Melkvoedse! voor KindersnenZiekeni voorheen CREIER Co., Bolsward. Zilveren Med. Amsterdam 1883. IJzeraardenbnizen. Draineerbnizen. Metselsteeiien. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, Is oud worden een geluk Is het ook een geluk wanneer gij zwak zijt en lijdende 31 Neen, met waar r Maar daarom is juist de Sanguinose een goede vriend voor oud en B jong want de jongen maakt zij krachtig, en de ouden steunt zij krachtig. Lees hier wat een oude van dagen schrijft Mijne Heeren. De dankbaarheid dringt mj hier openlijk te komen verklaren welke voortreffelijke H diensten mij de Sanguinose bewezen heeft. U moet weten dat ik al 78 jaar oud ben en ik fi was in hooge mate eene zenuwlijderes. Alles had ik gebruikt en niets hielp mij tot- fl dat ik eenige flesschen banguinose heb gebruikt en nu ben ik gelukkig verlost van al B dat lijden mijne maag is nu op streek en ik heb in't geheel geen last meer van hart- B water Ik zal het een ieder aanbevelen die ik nog op mijn weg ontmoet. U mao- van II dit schrijven naar goeddunken gebruik maken. Par a llel weg, Mej. VAN DEN BERG. Den Haag. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. m n duurt een jlacon tien dagen, en kost u de behandeling slechts 121/„ of 15 cts. per dag. Dat is goedkooper dan eetsig dergelijk middei. Baen zij niet tevnedera met namaak; zij geneest nooit SW* Maak eens kennis met een nieuw alles over- li| treffend mitldel Traagt prospectus houdt elken Maandag zitting te Hulst in het Hotel ;/B0NTE HERT" bij den beer BRAND- Coupons en vreemd geld, worden steeds tegen de hoogste koersen ingewisseld. Belast zich verder met alles wat tot het Kassiers- Effectenvak behoort. bij G. VAN DRIEL, Driewegen, Ter JSeuzen. Zaamslag (Val.) verplaatst van de Joseph Plateanstraat 45, naar de Statiestraat no. 17, bii de^ Zuid-Statie, te GENT. met betrekkelijk weinig kosten aan de grootate moeilijkheden ware te gernoet te komen, indien het beataande aan het kanaal in behoorlijken toestand werd gebracht, waarbij weinig ont- eigening van dure gronden en gebouwen noodig zou zijn immers, reeda thana wordt van den oostelijken kanaaloever in de ri-hting Gent gebruik gemaakt door zee- en binnen- schepen, om op den dijk te lossen, waarbij echter de zee- vaartuigen door de onvoldoende diepte aan den oever verder van den wal moeten liggen, dan voor eene goede en vlugge losaing en voor eene onbelemmerde vaart in het kanaal wenschelijk is. In het belang van den algemeenen tranaitohandel is het wenachelijk, doch tevens voldoende te achten, dat de oever aan den ooatdijk. volgende op de bestaande houten kade, over eene zoo grooi mogelijke lengte op zoodanige wij-e worde beschoeid en uitgediept, dat schepen van 20 voet diepgang daaraan ligging kunnen vinden, en dat die dijk 25 a 30 meter breed zij, door welke verbetering onze transitohandel reeds veel gebaat zou zijn. Ilierbij zouden dan ook de be staande spoorlijnen over eene gelijke lengte onder dien dijk doorgetrokken en de daar aanwezige sloot gedempt moeten worden, Het water kon worden afgevoerd door de sloot, loopende langs de spoorlijn Sluiskil-Ter Neuzen weike sloot daarloe echter verbreed en verdiept zou moeten worden. Deze verandering zou zeer voordeelig zijn voor hen, die op de gronden, gelegen onder dien dijk, hunne goederen v<>or langeren tijd wenschten op te slaan. Die gronden konden door de belanghebbenden van de eigenanrs worden gehuurd of gekocht zoodat onteigening daarvan nn nog uiet zou be- hoeveu te geschieden. Waar thans langs het kanaal, juist op de bedoelde plaats, toch eene beschoeiing moet worden aangebracht voor rekening van Belgie, komt het ondergeteekenden voor, dat het nu de rechte tijd voor de Nederlandsche regeering is, om te be- sluiten, deze beschoeiing de gewenschte diepte en sterkte te geven, en de meerdere kosten voor hare rekening te nemen, ten einde veel grooter kosten en dubbel werk voor later te voorkomen. Het dunkt ondergeteekenden minder wenschelijk dat in aansluiting met de houten kade (de zoogenoemde Nieuwe Kade) een kademuur zal worden aangebracht waar schepen van den groot-den diepgang, welke door de thans in aanbouw zijnde nieuwe sluis zullen kunnen schutten, ook lossen kunnen. Die kademuur toch zou voor de bestaande houtloodsen en opslagplaatsen komen, welke van groot belang zijn, vooral voor den transitohandel in hout. Als schepen van den grootsten diepgang daar kunnen meren, dan loopt men groote kans, dat deze, wijl zij bijna altijd geladen zijn met audere goederen dan hout, b.v. ijzer, ijzererts. granen en kolen, de minder diepgaande houtschepen verdrijven, waarvoor dan verder afzonderlijke, overdekte opslagplaatsen zouden moeten inge- richt worden, welke kosten thans gespaard kunnen worden. Wei is het van het grootste belang dat er eene plaats zij, waar -chepen met den grootsten diepgang, die door de in aanbouw zijnde nieuwe sluizen op het kanaal zullen komen, gemakkelijk kunnen laden en lossen, om te voorkomen, dat voor Ter Neuzen bestemde schepen hier zouden moeten lichten, een ongerief, waardoor thans de Ter Neuzensche haven in het buitenland zeer ongunstig bekend staat. De meest geschikte plaats voor dien diepen kademuur be vindt zich naar bet oordeel van ondergeteekenden nabij de staalfabriek, aangezien het te verwachten is, dat bij exploi- tatie dier fabriek diepgaande vaartuigen voor haar zullen aankomen. De staalfabriek zou dan, zoolang zij voor zich zelve geene speciale inrichtingen gemaakt heeft, van die diepe losplaats mede gebruik kunnen maken, in het belang tevens van de welvaart dezer streek, welke met den bloei dier fabriek stellig zeer gebaat zou zijn. Dat alles is volgens het gevoelen van ondergeteekenden zeer wel te bereiken, vooral op dit oogenblik, terwijl de door hen voorgestelde verbeteringen gedeeltelijk ook later kunnen worden uitgebreid en de kosten van werken voor het tegen- woordige zeker minder zullen bedragen dan de uitvoering van andere plannen, waarvan de hooge kosten de regeering zouden kunnen weerhouden, iets voor Ter Neuzen te doen. Tevens mcenen ondergeteekenden hier met klem en ernst er op te moeten wijzen, dat het wenschelijk is, alle kaden en opslagplaatsen alhier te stellen onder het beheer van een cmafhankelijke, door het Rijk te benoemen ambtenaar. Ter gemoetkoming aan de kosten van dat beheer zou een niet te hoog plaatsgeld voor opgeslagen goederen alleszins billijk geacht worden. Daar velen der ondergeteekenden, hoewel zij het meest bij deze zaak betrokken zijn en jaarlijks duizenden guldens aan werkloon betalen, door de bootwerkers van Ter Neuzen verdiend, uit hoofde van hnnne nationaliteit en andere om- standigheden geen lid zijn van de officiiiele colleges, welke door de regeering geraadpleegd worden, gevoelen zij zich gedrongen Uwe Exellentie langs dozen weg in te lichten en hunne wenschen te kennon te geven. Zij zijn vast overtnigd dat, zoo de hiarboven omschreven verbeteringen over eene zoo groot mogelijke lengte worden aangebracht, de vruchlen van dat werk niet achterwege zullen blijven. De ligging van onze haven en de bestaande verbindingen en handels- betrekkingen zijn hiervoor een waarborg. Na deze uiteenzetting van den bestaanden toestand en de kenbaarmaking van de waarlijk niet onbescheiden wenschen der belanghebbenden wachten ondergeteekenden met het volste vertrouwen het oordeel van Uwe Ezcellentie af, overtuigd als zij zijn, dat de Nederlandsche regeering zal gaan inzien, dat het eindelijk tijd is, om iets te doen voor de Nederlandsche haven in het Zuiden en voor het deel van den Nederlandsche.! bodem beneden de Wester-Schelde. Waar het er om gaat, het hoofd te kunnen bieden aan de felle concurrentie der naburige Belgische havens, welke door de Belgische regeering krachtig' worden gesteund, daar geldt het niet slechts een locaal of een provinciaal, maar ook een nationaal belang. Thana is het hoog tijd, dit in te zien en er naar te handelen. Te laat zou men het betreuren, zoo de gelegenheid werd verzuimd en de transitohandel van Ter Neuzen, die bron van welvaart, eerlang zou zijn verloopen. De Nederlandsche regeering helpe ons dus en zij helpe spoedig. Hetwelk doende, Dit adres bevat de volgende ondert-ekeningen Blankers, vertegenwoordiger John P. Best Co., Robert Drost, Aug. de Meijer, Rijnberg p pon L. Nolson, F. Ver- straeten, W. du Saitel, H. Kramer, G. A. Standaert, carga- doors, scheeptmakelaars en expediteurs A. C Lensen reeder Van Cantfort Koch, seheepmakelaars en expediteurs A. Bril, groothandel en importateur van hout, De Smidt, expedileurGebrs. Hamerlinck, groothandel en imp. van kolen J. Schepens, scheepsbevrachter en agent sleepdienst A. Moggre, schoenhandel, raadslidJoh. Tazelaar, ijzer- handel; II. Hartog, scheepsslagerL. van der Lubben, adm. der electrische centraleF. van de Ree, importateur van kolen; J. Kiaassen, agent der Nederlandsche bank; Jan de Kok, handel in tabak en spiritualien J. D. Thielman, grossier; I. S. Standaert, hotelhouder C. Ribbens, J. Ribbens, scheepsbouwmeesters en leveranciers van scheepsbenoodigd- heden. Besloten wordt, dit adres te renvoyeeren naar Burg, en Weth. om advies. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. H H II Onze Rgwielmerken Gebr. KAAN. - Boek.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2