Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Telegrafische berichten. Een goed besluit. is in het algemeen genotnen de scbade aan vee niet groot. Anders is het gesteld met de huizen en schnren en met het huisraad. Daaraan is door het water veel en belangrijke schade toegebracht. Nadat Maandag de lijn tot Walzoorden is ge'in- specteerd, heeft Dinsdag de tram wederom den gewonen dienst hervat en rijdt die nu weer tot Walsoorden. De doorgestane angst schijnt nadeelig te werken op oude en ziekelijke menschen. Onder deze komen helaas vele sterfgevallen voor, maar nu het weder steeds verbetert, zal hopen we, ook de gezondheidstoestand zich verbeteren, althans indien de menschen de goede raadgevingen, door de g-zoudheidscommissie gegeven, trouw opvolgen. Alle geslorven vee en pluiingedierte wordt ver- nietigd eu begraven. Dinsdag werd door de gezondheidscommissie een onderzoek ingesteld naar de voorradig zijnde levens- middelen, welke door het water geleden hebben. Nu de tram ook tot Walsoorden rijdt wordt ook daar evenals hier drinkwater uit St. Nicolaas in tankwagens aangevoerd. In den Wilhelmuspolder, waarin zich slechts een paar hofsteden en geen hoofdwegen beviriden, is het natuurlijk nog treurig gesteld, daar deze pol der, grenzende aan den thans op een rij heuvels gelijkende doorgebroken zeedijk, nog met ieder getij vol stroomt. Deze polder zal, naar men beweerf, dan ook maar gedeeltelijk ingedijkt worden. Dinsdagmorgen kwamen hier aan de heeren ror. J. A. v. Sillem, vocrzitter en S. P. v. Eeghen, secretris vaD het Alg. Watersnoodfonds te Amster dam. Zij hadden een conference met den burge- meester, over de te nemen maatregelen tot leniging van den nood. Tegen den middag zijn ze weer vertrokken. De aaunemer van het dichteu van het gat in den dijk van den Van Alsteinpolder heeft aan dedoor bem medegebrachte werklieden een premie van f 50 per man nitgeloofd, iudien het gat voor 1 Mei dicht is. Met ingang van 3 dezer wordt de dienst- tijd op werkdagen van het hulptelegraafkantoor te Hengstdijk geregeld als volgtvan 7.30 voorrn. tot 12 uur 's middags, alsmede van 4.30 tot 6.30 namiddag. (Greenwiehtijd). De diensttrjd op Zon- en feestdagen blijft onveranderd, terwijl de openstelling op Nieuw- jaarsdag voortaan dezelfde zijn zal als op Zon- en feestdagen. De winterdienstregeling van den stoomtram HulstWalsoorden, vastgesteld op 1 Oct. 1905, is op de geheele lijn hervat. In het privaat van een inwoner van het Eiland te IJzendijke werd Zaterdag het lijkje van een pasgeboren kind ontdekt, dat, naar schatting, daarin reeds een dag of acht gelegen moet hebben. Men brengt die vondst in verband met het verdwijnen van de dochter van een arbeider die naar Belgie of Amerika is vertrokken. Het lijkje is geschouwd. Volgens een later bericht is de verdaeht wordende persoon, de 22jarige V. D., in haar gemeente teruggekeerd en heeft zij zich bij de marechaussee aldaar aangemeld. Zij heeft bekeud en wordt gevankelijk naar Middelburg overgebracht. Vrijdagavond werd het dienstmeisje Pr. de P. van IJzendijke op weg naar het Vlaamsche Molentje (Belgie) aangerand door zekeren J. H., van den Lansdijk, gemeente Bassevelde (Belgie) met onzedelijke bedoelingen. Op haar hulpge- sehrei kwamen veldarbeiders toeschieten, die haar ontzetten. Proces-verbaal is opgemaakt. Westdorpe. De collecte voor den watersnood in Zeeland heeft alhier opgebracht 390.76ya Stoppeldijk, 3 April. Bij de heden gehouden aanbeateding van een woonhuis voor den heer L. Hertogh wasslechtseeninschrijvingsbiljetingekonoen namelijk van den heer C. Everaert te St. Janateen voor f 2160. Er is niets gegund. Hontenisse. Naar wij vernemen is de heer A. Vossenaar, gemeente-arts alhier, benoemd bij den dienst der volksgezondheid te Venlo. Mocht Z.Ed, de benoeming aannemeu, dan zal onze gemeente een zeer kundig geneesheer verliezen. Vlissingen. Wij vernemen dat de stoomtram Walcheren, die den 14 dezer voor het publiek ver- keer wordt opengesteld, gedurende dezomermaanden van 15 Mei tot 15 September 7 maal per dag van en naar Middelburg-Vlissingen-Dombarg zal rijden en gedurende het overige gedeelte in het jaar 5 maal. 's Gravenhage, 4 April. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft aan de algemeene ver- eenigde eommissie te Amsterdam, twaalf honderd vijftig gulden doen toekomen, tot leniging der rampen bij den watersnood. met bestemming voor Zeeland. Bij Kon. besluit is benoemd tot 'ourge- meester van Retranchement de heer W. J. Almekinders. Tweede Earner. De heer Van der Zwaag heeft verlof verkregen den Minister van Justitie te interpelleeren over de gevangenneming en uitzetting van den Spanjaard Jose Vinas. Naar aanleiding van het rapport tot het ter griffie deponeeren van het adres aandringende op beperking van den vaceinedwang, vroeg de heer Lohman verzending van het adres om inlichtingen aan de Regeering, die daardoor gelegenheid zou hebben, mede te deelen, hare motieven voor intrekking der vaccinewet, van het vorig kabinet en in verband met eventueel door de leden der rechterzijde op dit punt ge- bruik maken van het recht van initiatief. De rapporteur, de heer Van Vliet, achtte de aandacht voldoende op de zaak gevestigd. Besloten werd het adres ter griffie te depo neeren. De Earner behandelt V rij dag kleine wetsont- werpen en gaat dan tot 1 Mei op reces. Bij het voortgezet debafc over het arbeidscon- tract werd verworpen het amendement der socialisten, om concurrentie-bedingen te ver- bieden. Overeenkomstig de amendementen der heeren Van Idsinga en Limburg is bepaald, dat con- currentie-beding slechts geldig is, indien het bij schriftelijke overeenkomst met meerderjarige arbeiders is aangegaan. De rechter kan, hetzij op vordering van den arbeider of tengevolge van diens verdediging tegen de vordering van den werkgever, het bedrag geheel of gedeeltelijk te niet doen, op grond dat de arbeider onbillijk wordt benadeeld in verhouding tot het te beschermen belang des werkgevers. Door den krachtigen Noordwesleuwind is de oeverafsckuiving aan den Leenddert Abraham- polder (Noord-Beveland) nog wat grooter gewordeD. Voor den polder bestaat echter geen gevaar, daar deze beschermd wordt door den zwareu inlaagdiik, die nog betrekkelijk nieuw is. Door de bepaling dat geen circnlaires op Engelsche loterijen (zgn. competitions) betrekkiug hebbende, meer als drukwerk in Engeland besteld kunnen worden, hebben de desbetreffende kautoren te Middelburg de toezending op deze wijze ge- staakt. Dat dit voor de posterijen bier te lande heel wat beteekent, kan hieruit blijken dat een dezer kantoren gedurende het voetbal-seizoen ge- middeld wekelijks ca. 100,000 tot 180,000 dezer circulates verzond, wat aan postzegels van 2ya cent een waarde vertegenwoordigt van f 2500 h 3250. Per as werden Maandagmiddag bij den kleer- maker R. te Dinxperlo thuisgebracht zijn beide zouen, die bij een vechtpartij onder Aalten zoodanig met messen waren toegetakeld, dat een hunner in levensgevaar verkeert. Zijn pols was gedeelte lijk doorgesnedeu. Zijn broeder kreeg zware ver- wondiugen aan den hals. Een derde zoon, die mede gesneden werd, kon zich te voet hniswaarts begeven. De daders zijn zoek. Naar Reuter seint is er te Port-Said een geval van pest aangegeven. De Voss. Ztg. verneemt uit HamburgIn een hotel bij de Alster is Zondagnacht een huwelijks- drama voorgevallen. De zeer hjsterische en zenuwzieke vrouw van den Amsterdamschen koop- man Wallas viel haren man met een revolver aan, verwondde bem met een schot licht aan de bovenkaak en doodde zichzelve door twee schoten in haren mond te lossen. Dr. Sury, de arts, die niet Jang geleden in een .caffi in Luik een van zijn collega's heeft uit- gescholden en mishandeld, is veroordeeld tot 18 maanden gevangenis. Zooals men zich herinneren zal, had Dr. Sury zijn collega met een parapluie een oog uitgestoken en had deze mishandeling den dood tengevolge. De veroordeelde Dr. Sury moet vddr het einde des jaars aan de familie van zijn slachtoffer 100,000 frank uitkeeren. In de Belgische overstroomde streken is de toestand nog altjjd treurig. Te Moerzeke brengt het hooge tij nog steeds water aan dat een hcogte bereikt van 1.50 meter in de gebouwen. De kleine dijken, die de be- woners na elk tij voor hun huizen vernieuwen, worden regelmatig weggespoeld. Bij de ebbe storten er huizen in. Zoo is het nieuw gebouwde stadhuis bij den molen ingestort. Erger nog een naburig huis is in den grond verdweDeD. Er wordt duchtig aan de dijken gewerkt, doch zonder goed gevolg. Ook te Hamme is geen verbetering. Donder- dagmiddag was het tij bnitgewoon hoog. Men schen, die op nieuw hun overstroomde woningen betrokken hadden moesten nog eens de wijk nemen. Er is Dog een gedeelte van den dijk, 50 meter lang, weggespoeld. Vacdaag zon een aanvang worden gemaakt met de berstelliDgswerken der groote dijkbreuk der Schelde, nabij het fort Sint Maris te Callon. Deze bres is 435 meters lang, maar het gedeelte langs waar, zelfs bij laag tij, het water binnen stroomt, is ingekort tot 65 meters. Daar zal men oude booten, geladen met zakken aarde doen zinken. Beneden aan den dijk gaat men boven- dien zooveel zand mogelijk ophoopeD. Twee honderd man voor de helft soldaten, zullen daaraan werken en in twee dagen hoopt men klaar te komen. Dsn zal men de andeer werken voortzetten, die ongeveer 150.000 fr. zullen kosteu. De Paus heeft aan mgr. Stilleinanz, bisschop van Gent, een som van 5000 frank gezonden, om uitgedeeld te worden aan de slachtoffers der over- stroomingen in bet land van Waas en in den omtrek van Dendertnonde. In een brief, die de gift vergezelde, zegent Z.H. de ongelukkigen en ook degeuen, die hen ter hulp komen Gemeenteraad van Ter Neuzen, DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 5 April 11.— 11.31 Vrijdag 6 11.59 Zaterdag 7 0.23 12.45 Zondag 8 1.6 1.25 Maandag 9 1.45 2.4 Dinsdag 10 2.24 2.45 Woensdag 11 n 3.5 3.25 KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 48,05 a 48,10 Etigelsch per 12,i£,_ INGEZONDEN STUKKEN. z Bl fcl T 1.4 11 IMG K IN. Van 2 tot en met 3 April. a a Van 2 tot en met 3 April werden langs de Oostluizen alhier 22 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschutdoor de Westsl. 17 op- en 7 afgeschut- j JPositie der stoomschepen. Een kuup volgen met de lente met de Pink Pillen. Wij moeteu aan zekere regels van bet leven gehoorzamen om welvarend te zijn. Ongelukkiger wijze is het bepaald onmogelijk en zulks om vele oor- zaken deze regels te volgen. Nemen wij bij voorbeeld de beweging in de open lncht, de dagelijksche beweging die wij behoeven. Hoe kunt gij gedu rende het slechte seizoen uitgaan en deze beweging nemen. Zulks zou U blootstellen een ziekte, eene bezettiug op de borst, brochitis op te loopen en tusschen twee kwade dingen, kiest gij de minstegij neemt weinig beweging, maar gij. bekomt geene bezetting op de borst. Maar door dit gebrek aan beweging, hebt gij de goede werking van al Uwe organen verminderd, waarvoor die beweging onmisbaar is uwe organen zijn een weinig gestreuid, zij werken, maar al werkende gaat zulks met moeite en die moeite doet U lijden. De Pink Pillen zullen Uwe organen goed doen werken en ze versterken. Zij zullen naar uw zin werken. Met de lente d. w. z. na het slechte seizoen i heeft het geheele lichaamsgestel behoefte ver- sterkt en opgewekt te worden. De Pink Pillen zallen zulks heel goed voor u doen. Zij geven bloed, zij wekken den eetlust op, bevorderen de spijsverteering, geven krachten. Zij versterken de werking der organen die tot afvoering dienen zooals r ingewand, lever, nieren, en vermijden door eene natuurlijke afvoering der overblijfsels van het voedsel, de abnormale verwijdering dezer vergiften door de huid onder den onaangenamen vorm van eczema, roode vlekken, puisten, bloed- zweren. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Ver- krijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd- depothouder voor Nederland en Apothekeu. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, E 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Suability Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. n cj Vergadering van Dinsdag 3 April 1906 Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, Wieland, Dees, Ver-luij-, Moggre en De Masier. Atwezig de heeren Visser, Van de Velde, Van Dale en De Jouge. lie Voorzitter opent de vergadering en verzoekt den secreiaris de beide nieuw benoemde raadsleden, de heeren I-, de Koerjer en J. J. de Jager, die op het raadhuis ver- toeveu, de raadzaal binnen te leiden. Ntdat beide heeren ter vergadering zijn gekomen leggen zij in hunden van den Voorzitter de vereischte eeden a! De Voorzitter wenscht hen geluk. De kiezers hebben gemeend buu hier een plaats te moeten toekenuen. Spreker hoopt, dat blijken zal dat men daarmee niet slecht heeft gezien, dat zij waardig hun plicht zullen vervullen en trachten de belangen der gemeente te behartigen. De heeren De Koeijer en De Jager danken den Voorzitter vo >r de gesproken woorden en nemen zitting. Daarna worden gelezen de notulen der vergaderingen van 15 en 22 Maart jl. Deze worden goedgekeurd. Hierna atelt de Voorzitter aan de orde. 1. Ingekomen stukken. rt» L n schrijven van den heer Visser dat hij wegens ongesteldheid de vergadering niet kan bijwonen. lr. Een selirijven van mej. De Kraker, waarin zij onder dankbetuiging bericht, de benoeming tot onderwijzeres aan school B aan te nemen en met 1 April denkt te kunnen in dienst treden. De Voorzitter deelt mede dat mej. De Kraker hare functie heeft aanvaard. c. Een schrijven van mej. Nijssen, die onder dankbe tuiging bericht hare benoeming tot onderwijzeres In de hand- werken aan school D aan te nemen en met 1 April te kunnen in dienst treden. •I. Brief van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 23 Maart 1906, waarhij de goedkeuring wordt bericht van het raadsbe- sluit van 15 Maart j.l., betreffende uitgifte van grond in erfpacht. e. Brief van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 23 Maart 1906, waarnevens wordt ingezonden een besluit van dat college, waarbij de beslissing omtrent de gemeentebegrooting waaraan de goedkeuring nog niet kon worden verleend, nader wordt verdaagd tot 1 Juli a. s. Bovengenoemde stukken worden aangenomen voor kennis- geving. f. Het jaarverslag der gemeenteljjkebrandweer over 1905. Wordt ter visie gelegd. g. Procesverbaal van de door Burg, en Weth. op 23 Maart j.l. gehouden kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij is gebleken dat over de dienstjaren 1905 en 1906 is ontvangen eene som van 88203,19£, en blijkens voor- handen zijnde bewijzen van uitgaaf, uitgegeven eene som van f 89388,9 If, zoodat minder ontvangen dan uitgegeven is een bedrag van f 1180,72. Het goed slot der rekening van 1904, ad f 3347,17, hetwelk niet op de loopende be- grooting in ontvang is gebracht, bedraagt 547,17, zoodat minder ontvangen dan uitgegeven is 633,55. Daar de gemeentekas dus voor een tekort staat en er in de eerste tijden geen beduidende ontvangsten te wachten zijn, stelt de gemeente-ontvanger voor, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld voor het bestrijden der loopende uitgaven, eene tijdelijke geldleening te sluiten groot 8000, voor hoogstens 5 maanden. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aldus te beslniten. Aangenomen z. h. s. It. De rekening en verantwoording der Gezondheids commissie wier zetel gevestigd is te Ter Neuzen, over 1905. De ontvangsten bedrageu 1918 05i, de uitgaven 1214,79, goed slot 703,26J. Wordt besloten deze rekening te stellen in handen der eommissie die later de gemeenterekening zal onderzoeken. I. De rekening der Nieuwjaarscommissie, beioopende in ontvangsten f 749,61 en een gelijk bedrag in uitgaaf. De Voorzitter stelt voor de eommissie dank te betuigen voor hare zorgen om den nood der behoeftigen te lenigen en aan den Voorzitter der eommissie, den heer Moggre, te verzoeken dien dank aan de leden te willen overbrengen. Aldus besloten. j. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 23 Maart 1906, waarbij wordt teruggezond en bet vastgestelde kohier der sehoolgelden voor het eerste kwaartaal; onder op- merking dat het kohier niet in overeenstemming is met de verordening die spreekt van het belastbaar inkomen, terwijl het kohier het onzuiver inkomen aangeeft. De Voorzitter deelt mede dat de noodige wijziging is aan- gebracht, wat alleen in een andere schrijfwijze is, niet op het bedrag van invloed, en stelt voor het kohier aldus vast te stellen. Z. h. 8. aangenomen. U. De Voorzitter deelt mede dat Bnrg. en Weth. nog niet gereed zijn met hun onderzoek aangaande het verzoek van den heer J. P. Scheele tot het aanleggen eener straat te Driewegen en daarom overeenkomstig de verordening voor- stellen de beslissing eene maand te verdagen. Z. h. s. aldus besloten. 1. Afwijzend wordt be9chikt op een reclame van E. J. van Rooij, tegen de hondenbelasting. Adressant beweert dat hij voor 1 Juli 1905 nog geen hond bezat. Het rapport van den inspectenr van politie is strijdig met de bewering van adressant. m„ Aan J. L. Platteenw wordt afschrijving van schoolgeld verleend tot een bedrag van f 0,20. 3. Vastste/ling kohier hoof de tij ken omslag dienst jaar 1906. Ter voortzetting van de behandeling daarvan gaat de zitting over in eene met gesloten deuren. Met eene pauze onderbroken wordt de zitting voortgezet tot 6,30 are en alsdan geschorst tot Woen»dagnamiddag 2,30 nre. Aan het slot der vorige zitting is naar aanleiding eener vraag van den heer De Masier aan het bestuur van de ver- eeniging Ambachtsschool te Ter Neuzen" toegestaan voor hare vergaderingen gebruik te maken van de raadzaal. H n n Ter Neuzen, 4 April 1906. Mijnheer de Redacteur Er zit in den betoogtrant van den heer Van der Moer iets, dat vragen doet of het verder nog de moeite is veel te zeggen. liet moeizaam geknutsel met woorden, om maar tot de slotsom te geraken dat hij het woord /steeds" mocht eursiveeren, is opmerkelijk. Want, als ik nu tocb beweer anders te hebben gesproken, waarom wordt dan als men althans van goeden wil is die be- tuiging niet aanvaard? Ten einde mij een onwaarheid in den mond te leggen, wordt een betoog gevoerd, dat van niets blijk geeft dan van een aanpassingsvermogen, hinderlijk voor hem, dien het om goede trouw te doen is. En na veel aanhalingen volgt dan kortweg, dat het ook onverschillig is waar de nadruk op valt. Alsof het op een woord niet aankemt. De heer I an der Moer zou de waarde van een enkel woord beter besetfen, als hij er minder overvloedig gebruikte. En het gehalte zijner ongevraagde adviezen en vinger- wijzen zou stellig hooger wezeri, indien ze met meer prudentie en minder kwistig gegeven werden. De bescbouwingen bijv. die hij levert over de een- voudige zaak die ons bezig hield, zijn van dien aard dat ik mij afvroeg of dat nu werk is van een ernstig criticus, en of het niet eens raison hebben zou critiek uit te oefeneri op ongenoodigde voorlichters. Dat een raadslid, zich verplicht achtende zijn meening te zeggen, daarin soms niet gelukkig is, of zelfs geheel dwaalt wie vindt dat onbegrijpelijk Maar van ongevraagde voorlichters dus zij, die geen overwinning op hun bemoeizucht en betweterij kunnen bekalen mag geeischt worden dat glasbeldere adviezen hun uit de pen vloeien wenken, die op elken lezer den indruk maken van te zijn bestuurd door waarheidszin en goede trouw. Het spreekt van zelf dat ik, de aangevallene zijnde, het recht had den toon aan te slaan, dien ik gepast achtte. Wilde men zich te dien aanzien voor aanstootvrij waren, dan had men zelf zich daarnaar bekooren te richten. I Achtend, J. C. DE MASIER. a rt VLAG NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Xeuzen: 2 Eng. s.s. idem idem Ann Webster Avocet Mageret 2241 Louden 3984 Liverpool 1775 Middlesbro stnkg. idem ijzer Van Ter Weuzen 3 Eng. s.s. River Lagan 2272 London stukg. Voor Gent 2 3 Eng. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. Whimbrel Wark worth Taygeta gindbad V it n 2514 (Manchester 1862 New-Castle 3615 Windau 2538 'Blejth Gent stnkg. idem hout kolen 2 3 Eng. sch. Deen. s.s. Eng. s.s. Maria Selandia Abbotsford 496 Ipswich 2952 New-Castle 2979 Leith phosph. iedig stukg. s.s. HENRY vertrok 28 dezer van Rotterdam naar Algiers. s.s. GUIDO te San Juan in lading voor Rotterdam. g.s. HARALD^te Rotterdam in lading voor Algiers. s.». JENNY te West-Hartlepool in lossing. s.s. RICHARD vertrok 29 Maart van de Tyne naar Marseille.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2