iiiimrnmrnfo Benrian met paarfl ei hi Gemengde berichten. Telegrafische berichten. GOES EN TER NEUZEN. Advertentien. Nederlandsch Tooneel te Gent. Er worden gevraagd JAC. 0PPENEER, opdoen pii strijken van Wasschen, RECHTSZAKEN. Arrondisseraents-rechtbank te Middelburg. Havendemping. Het koude Kantongerecht. Grooten Schouwburg te Gent. SUZANNA DE REST, JOANNA MARIA MOLEMA, sluis a<w den Nijspolder gevraagl het zou zich aan dezelfde, onbillijkheid schuldig gemaakt hebben als de Nijspolder thans doet na de omstandig- heden geheel verauderd zijo door zijne weigering. Hoek, 30 Maart. Voor het watersnood-comite in de provincie Zetland is door de plant,selijke commissie gecollecteerd eene sorn van 765,95. Zaamslag, 30 Maart. Tot onderwijzer aan de openbare school te Othene, is benoeind dhr. P. van Pienbroek alhier met 7 stemmeu tegen 2 stemmen op den heer P. Tazelaar. Axel. Door de commissie tot hulpverschaf- fing bij den watersnood werd alhier gecollec teerd 1746.15, welk bedrag aan't Provineiaal comite in Zeeland zal worden overgemaakt. Onder bovenstaand bedrag is begrepen 20,50 van de bijz. school in de Molenstraat5,40 ran de meisjes van de naai- en breischool van mej. S. v. Rijn 2,50 van de Christelijke Werklieden vereeniging Bidt en Werkt" 2,175 van de „Jongelings Vereeniging" en f 1 van N. N. Aan H. M. de Koningin werd het rolgende telegram verzonden Aan Hare Majesteit, 's Gravetihage. De commissie tot hulpverschafflng by den warersnood in Maart dezes jaars, afdeeling Axel in hare eindvergadering Gezien de groote en innige belangstelling door Uwe Majesteit aan de geteiscerde streken in Zeeland betoont en gedachtig aan de door Uwen Koninklyken Vader in der tijd mede be- toonde belangstelling betuigt Uwe Majesteit als naburen dier geteisterde streken haren innig- sten en hartelijksten dank en spreekt zij tevens hare verknochtbeid uit aan Uwe Majesteit en Uwen Koninklijken Gemaal en bidt U eene verdere langdurige en gelukkige Regeering toe, de hoop uitsprekende Uwe Majesteit onder gun- stiger omstandigheden eenmaal in ons midden te mogen zie«. (Get.) D. J. OGGEL, Yoorzitter. Axel, 30 Maart. Heden ontving den heer burgemeester alhier van den Adjudant van H. M. de Koningin als antwoord op het aan H. M. gezonden telegram het volgende D. J. OGGELAxel. Hare Majesteit en Zijpe Koninklijke Hoogheid zeer gevoelig voor de door U en de leden der commissie tot hulpverschafflng bij den water snood aangeboden goede wenschen en verzeke- ring van verknochtheid dragen mij op Uw alien daarvoor hartelijk dank te betuigen. Adjudant, (Get.) VAN TUIJL. Hontenisse, 24 Maart. Bij de verkiezing voor lid van den Gemeenteraad, (vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. van Bekknm) op den 15 Maart j. 1. waren geene candidatenlijsten ingeleverd. Heden, bij de nieuwe verkiezing, werd slechts eene lijst ii geleverd, en de gestelde candidaat, de heer Desird Th. F. Fassaert, landbouwer in den Mitspad, miudien gekozen verklaard. De rechtbank heeft in hare zitting van 30 Maart het volgende vonnis uitgesproken P. A. d. R., oud 16 j., dienstbode te Ter Neuzen ia wegens diefstal veroordeeld tot f 10 boete, subsidiair 10 dagen tuchtschool. Heden werd door bovengenoemde recht bank behandeld de zaak tegen lo. J. J. B\, oud 23 j., winkelier, geboren en wonende te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelbnrg, ter zake dat hij op den 8en Febru- ari 1906 te Ter Neuzen opzettelijk van een bootsman van het aldaar liggeade stoomschip ,0ato" heeft gekocht een tros touw, terwijl hij wist, althans begreep en begrijpen moest, dat dat touw door diefstal, althans door misdrijf verkregen was 2°. Jac. J. B., oud 34 j., herbergier, ge boren en wonende te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij den 8en Februari 1906 te Ter Neuzen op verzoek van zijn broeder J. J. opzettelijk uit winstbejag heeft verborgen een tros touw, terwijl hij wist, althans begreep en begrijpen moest, dat dat touw door zijn genoemden broeder door heling, althans door misdriji verkregen was 3o. F. H., oud 35 j., bootsman, geboren te Hull, wonende te Wetterensey, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij den 8en Februari 1906 te Ter Neuzen op het aldaar liggende stoomschip vCato" een bootsman opzettelijk behulpzaam is geweest een tros touw, toebe- hoorende aan de reederij van genoemd stoom schip althans aan een ander dan aan dien boots- man of aan hem beklaagde, met het oogmerk van wederrechtelijke toeeigening weg te nemen door dien bootsman te helpen dat tonw van boord in een naast dat stoomschip tot het ver- voer gereedliggend bootje te werpen. In deze zaken werden 5 getuigen gehoord. Het Openbaar Ministerie eischte tegen de twee eerste beklaagden veroordeeling tot 6 maan den en voor den laatste 3 maanden gevangenis- strat, met in mindering brenging der doorge- brachte hechtenis. De verdediger, Mr. J. J. Heijse, betoogde dat in deze zaak niet van diefstal, maar alleen van verduistering sprake zou kunnen zijn en vroeg een mindere straf. De gnuverneur van Formosa verklaart officieel dat het aantai menschen, omgekomen bij de laatste aardbeving 6163 bedraagt, 2677 huizen werden verwoest. v. Een coupeur van een kleermakerswerkplaats in Weenen, Frank Krutzkv genaamd, heeft van den Amerikaauscheu consul het bericht gekregen, dat zijn oom, die in Amerika stierf, hem het bagatel heeft nagelaten van 29 millioen galden. Krutzky werd evenals zijn oom, in Boheme geboren. Deze laatste, eeu houtkooper, emigreerde naar New-York, en kocht boschland, waarin later een goudmijn gevonden werd, waaraan laij zijn fortuin te dauken had. Daar zijn kinderen alien overleden zijn, erft zijn neef het gansche fortuin. In een gasthuis te Keulen kregen twee verpleegden, een daglooner en een schoen- lapper, het aan den stok over een kleerschuier. De lapper trok een mes en stak het den ander midden in de borst. De man gaf dadelijk den geest. Toen de andere patienten toeliepen om den moordenaar te vatten, bracht deze eeu tweeden daglooner ook een steek toe. Met vereende krachten gelukte het den zieken, nadat zij den lapper met stoelen gebenkt hadden, hem te over- meesteren. Wonderlijk genoeg schijnen er geen wakers in de zaal geweest, noch op het misbaar oegeloopen te zijn. 's Gravenhage, 30 Maart. Naar wij ver- nemen heeft H. M. de Koningin benoemd tot Commissaris der Koningin in Zeeland, Mr. Dijck- meester, Secretaris-Generaal aan het departement van Binnenlandsche Zaken. Tweede Kamer. Arbeidscontract. Na langdurig debat over het boetestelsel zijn alle ingrypende amendementen tot wijziging van het regeeringsstelsel, om onder boetebeding niet te begrijpen een burgerlijk beding tot schadeloos- stelling, verworpen. Ook zijn verworpen de amendementen tot schrapping of beperking van het boetestelsel en tot het geven van beroep op den rechter aan arbeiders die minder dan 4 daags ver- dienen. Het Regeeringsartikel is op ondergeschikte punten gewijzigd, aangenomen. INGEZONDEN STUKKEN. Ter Neuzen, 30 Maart 1906. Mijnheer de Redacteur In strijd met het door mij gesprokene, legt de heer Van der Moer den klemtoon op het woord .steeds," in plaats van op .dergelijke." Deze opmerking dient niet om de mate zijner be- vreemding te verzwakken, en ook niet als commentaar van hetgeen gesproken ismaar tot aansporing om, wil men critiseeren en zijn licht doen schijnen, in de allereerste plaats juist te zijn. In een tijd als tegenwoordig, waarin het een rage wordt met "wellust te grazen te gaan op alles wat in den Gemeenteraad gezegd, ja zelfs niet gezegd wordt, iB die aansporiBg volstrekt niet overbodig. Achtend, J. C. DE MAS1ER. Ter tetkening wordt aangeboden een adres aan den Gemeenteraad. Daarin wordt verzocht, met het oog op de hooge watergetijden, demping van de gemeentehaven. In alle bescheidenheid doe ik de vraag iB dit niet verbazend voorbarig Moest men niet eerst afwachten wat de Gemeenteraad, na rijp qverleg, zal doen. Men zie toch dat dempen niet voor een kleinigheid aan en moral men onderschatte de kosten niet. Of is het de bedoeling de haven te laten dicht slibben en dit te bevorderen door er nu en dan wat afval in te werpen Maar hoe lang zal het dan wel duren voor het iets helpt Neen er moet spoedig een afdoende verbetering worden aangebraeht, zoo weinig kostende als maar mogelijk is. Een spoedige afdoening is zeer zeker de havendemping niet. Maar toeh -,wachters van den toren, waakt." X. Ter Neuzen, 29 Maart 1906. Door mij werd gezegd, op grond van mij gedane mededeeling en naar aanleiding van de uitlatine van den heer Van den Hoek in den Gemeenteraad, dat in het voor het publiek bestemde wachthok op het kanton gerecht geen kachel wordt aangemaakt en dat de menschen, die moeten wachten soms staan te blauw- bekken en te verkleumen. De heer Van der Moer zegt nu dat dit koude lijden niet noodig is, daar de menschen in de saal worden toegelaten. Dit had ik reeds vernomen, doch ik kon het niet gelooven. Nu de heer v. d. M., die het weten kan, het zegt, neem ik gaarne aan dat het zoo is, d. w. z. o» zijn eigen woorden te gebruiken dat de menschen in de zaal worden toegelaten. Edocb, dan rijst de vraag; is dit behoorlijk Toevallig sprnk ik gisteren iemand, die in tegen- woordigheid van eenig publiek (dat in de zaal was toegelaten) een eed heeft moeten alleggen, ik meen in eene successie zaak. Deze persoon was over de tegen- woordigheid van menschen, die er hoegenaamd niets mede hebben te maken, alles behalve gesticht. Hij meende zells dat de deurwaarder daarbij niets te maken had. Ik vind dit begrijpelijk. Wordt dan op het Kantongerecht te Ter Nenzen alles en nog wat publiek behandeld Om maar iets te noemen ook benoemingen van voogden en toeziende voogden, waarbij zich soms zeer zonderlinge familieverhoudingen kunnen openbaren Het zou zeer verkeerd te achten zijn. En is het ook wel in overeenstemming met de wet Ik ben daarvan niet op de hoogte. Alleen weet ik dat in art. 161 der Grond wet wordt gezegd behoudens de uitzondering door de wetbepaald, zijn de terechtzittingen openbaar; terwijl de rechter in 'tbelang van openbare orde of zedelijkheid van dien regel afwijking kan bevelen. Maar is nu eene beeediging voor de successie of eene voogdijbenoeming eene terechtzitting Benoemen van een voogd of afnemen van een eed kan toch moeilijk als rechtspreken worden beschouwd. Het, is niet aan te nemen dat de wetgever zal bedoeld hebben allerlei private en famliebelangen in het open baar te doen behandelen. Maar als dit al zoo was, dan wil dit toch nog niet zeggen dat zij, die moeten wachten voor zij geholpen kunnen worden, verplicht zouden zijn de behandeling van anderer privd-zaken bij te wonen. Voor hen is er een wachtkamer, bier een wachtbok, waa van zij gebruik moeten kunnen maken, doch dat nu in den winter belet wordt doordat men het gemak- kslijker vindt geen kaehel aan te maken. De heer Van der Moer moge dit nu willen veront- schuldigen met er op te w(jzen dat de wachtenden in de zaal worden toegelaten ik ben er van overtuigd, dat hij, evenmin als ik, dit in orde vindt. Trouwens zijn spreken van wordt toegelaten wijst reeds daarop. Het kantongerecht is er en de kantonrechter en de griflier plus de deurwaarder zijn er voor het publiek. Het publiek is er niet voor hen. Ambtenaren nog niet lang geleden merkte ik het op aan een postkantoor verliezen het meermalen uit het oog. De heer Van der Moer wil den Gemeenteraad den Minister van Justitie in herinnering doen brengen hoe hard noodig een nieuw kantongerecht hier is. Het is mij welmaar van een Gemeenteraad als de .onze kan al iuttel weinig kracht uitgaan. Het zou veel meer uitwerken indien de heer Van der Moer en eenige anderen zich met een verzoek tot den Minister wendden. Ter Neuzeri, 30 Maart 1906. Beatuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 1 April a. s., te 21/., ure, laatste dag- voorstellingopvoeiring van He rets rond de wereld van twee Gentsche jongens groot sppctakelstuk in tafereelen, naar het Fransch van M. Morel. Directie: G. MARQUET. Zondag 1 April a.s., te 2 are, laatste dagvoor- stelliDg; opvoering van jHepllistoplieles groote opera in 4 bedrijven, van Boito. Waar onze bnren te Goes belang in stellen, interesseert ook onswat meer is, het heeft waarde voor ons, wauueer het een bericht is gelijk het volgende, dat ons nienws geeft, dat het heil- zaam voor uuenigeen hier ter stede zal zijn. Mejulfronw C. Noller Raats, wonende Voorstad 60c te Goes, eaeldtons: Nu ik door het gebruik van Uw Foster's Ruppiju Nieren Pillen bij na ge heel veriest ben van een bedroevende, rhenmatische ziekte, acht ik het mijn plicht U inijn dankbsar- heid te toonen en U Isericht van mijn genezing te doen toekomen. Ruim vier jaar had ik een hevige rheumatiek en verschrickeljjke pijn in den rug en door mijn geheele lichaam, drie maanden lang heb ik plat te bed gelegen en was het mij onmogelyic om op te staan of het minste werk te doen. Ik had steeds erge boofdpijn en duizeliu- gen de urine was zeer dik en veroorzaakle mij veel pijn, wanneer zij eeuigen tijd stond was er veel bezinksel in. Van al de middelen die ik aanweudde, was er niet eeu dat mij eigenlijk baatte en telkens kwam de ziekte in heriger mate terng dan voor het gebruik daarvan. Toevallig hoorde ik toen van Uw Pillen en ik moet eerlijk zeggen dat deze bij mij z er goed gewerkt hebben. Na ten paar dagen gevoGde ik mij reeds geheel verkwikt en thaus kan ik zoo goed als niets meer van mijn vroegere piju waaruemen dat lijden komt thans mij voor als een benauwde droorn. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Wat is de oorzaak van rbeuuiaiisme Rheuma tiek spruit voort uit het urinezuur, dat zich kris- talliseert in de spieren en in de gewrichtsverbiudin- gen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lessen dit urinezuur op en helpen de nieren het af te vderen uit het lichaam met het water. Daar deze Pillen de oorzaak van de ziekte wegnemen, verzekeren zij een voortdurende algeheele genezing. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfdediemejuffrouw Noller Raats gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLennis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor ^n of 10,voor zes doozen. CORRESPONDENT! E. Wegens plaatsgebrek moesten heden verschillende stukken tot een volgend nummer uitgesteld worden. Red. Heden overleed na een langdurig en smartelijk, doch geduldig lijden mijne geliefde Echtgenoote en der kinderen. zorgvolle Moeder, mejuffrouw in den ouderdom van 70 jaar, 7 maanden en 18 dagen. Zwaar valt ons dit verlies, doch wij hopen te berusten in Hem, die geen rekensehap geeft van Zijn daden. Uit aller naam, A. R1EMENS en Kinderen. Zaamslag, 28 Maart 1906. Ondergeteekenden bevelen beleefd aan voor het Heden overleed te Sas van Gent in den ouderdom van 21 jaren, mijne innig geliefde en onvergeteljjke oudste dochter echtgenoote van den beer Adriaan van Agtmaal. WILHELMINA BOS en Kinderen. Ter Neuzen, 28 Maart 1906. Eenige en algemeene kennisgeving. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan alien die de behulpzame hand hebben geboden bij het zoo zware verlies dat ons getroffen heeft. Ter Nauzen. J. PENNE en Echtgenoote- De Landbouwers welke mutsaard of stroo geleverd hebben, aan de doorbraak te Kruisdorpworden verzocht daarvan opgaaf te doen v66r 8 April 1906, bij JAC. DE WAAL, te Lamswaarde. Om de loopende lasterpraatjes den kop in te drukken, die van onder geteekende in omloop zijn gebracht, omtrent het geval van 13 dezer, kan hij hier openlijk verklaren, dat van eene gerechtelijke vervolging geen sprake is, of geweest is. Belangstellende vrienden(?in dezen kunnen zich hiervan bij bevoegde autoriteiten om inlichtingen vervoegen. Boschkapelle, 28 Maart 1906. P. A. VAN EERDENBURG. Het Bestuur der waterkeering van de calami- teuze MARGARETHA-, KLE1NE HU1SSENS- en EENDRAGTPOLDERS maakt bekend, dat de door den dijkraad vastgestelde begrooting wegens de inkomsten en uitgaven van het waterschap opgericht voor het besturen, beheeren en bekosti- gen van de zeewering en oeververdediging van bovengemelde polders, over het dienstjaar 1906/07 met de memorie van toelichting, gedu- rende acht dagen, te rekenen van Zaterdag 31 dezer maand, ten kantore van den Secretaris- Ontvanger ter inzage van de besturen van- en grondeigenaren in de polders, die bij de zeewering en oeververdediging van dit waterschap zijn betrokken, is nedergelegd, en tegen betaling der kosten voor hen verkrijgbaar gesteld. Zaamslag, 27 Maart 1906. Het Bestunr voornoemd, F. DE RU1JTER, Voorzitter. WORTMAN, Secretaris Ontvanger. Ondergeteekende maakt het publiek bekend, dat hij van af 28 Maart a. SM voortaan iedere MaandagWoensdag en Vrijdag zal rijden met paard en kar, van Ter Neuzen over Othene, de Val, door den Huissenspolder, de Poon, Boschkapelle, Sloppeldijk, Hengstdijk, Kloosterzande en Groenendijk, hierbij belovende een nette bediening. Ter Neuzen. Kerkoflaan No. 11. zich belovende een zeer nette en vlugge bediening. G zusters VAN KERKVOORT. Ter Neuzen, Dijkstraat 63. Te bevragen aan het bureau van dit blad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6