Tandarts L. J. F. van Dalen, Suikerpeeenverbouwers Voorloopig- Bericht. Openbare Verkooping. BOUWLAND, Advertentien. Yereeniging „Doelmatige Samenwerking" Ileennak©!", Lanclbouwers Donderdag 3 Mei 1906. Telegrafische berichten. Een wenk van Vlissingen. Nederlandsch Tooneel te Gent. RIJWIELZAAK van Ter Neuzen, Polder Beoosten Blij Benoorden. VERGADERING van Uit Leideidorp wordt aan het rLeidsche Dbl." medegedeeid, dat dezer dagen door een geneesheer van de Rijksverzekeringsbank een mandaat is ontvangen, waarop hij aan het postkantoor in ontvangst kon gaan nemen een som ▼an een halven cent wegens te weinig betaalde ko8ten voor 1904. De misdaad te Brussel. Weder is een arrestatie gedaan, in verband met den moord op de kleine Jeanne Van Calck. De politie volgde te Brussel sedert eenigen tijd een man, die haar zeer verdacht voorkwam. Hi] gaf op verscheidene plaatsen valsche namen op en deed zich eveneens ten onrechte als politiebeambte voor Voor den rechter van instructie gebraeht ontkende hij iets met den moord in de Zwaluwen- straat uitstaande te hebben. Hij had zijn valsche namen en kwaliteit opgegeven om den moorde- naar op te sporen ten einde de premie van 20,000 francs te verdienen. Toen hij daarna geconfronteerd werd met den schilder uit Laeken heikeude deze in hem den man, dien hij met de pakken had zien loopen, waarin vermoedelijk de beenen en de laarzen van het slachtoffer waren. Dit verzwarende getuigenis bracht den man echter niet van zijn stuk. Eerst ontkende hij te Laeken geweest te zijn. later stemde hij dat toe, maar hij was niet in de straat geweest waar de schilder zeide hem gezien te hebben. Toch schijnen er nog niet voldoende termen te zijn om hem in staat van beschul- diging te stellen en voorloopig is hij in de gevangenis van Saint-Gilles opgesloten wegens het dragen van valsche namen en een valsche kwaliteit. De naam van den arrestant wordt door de justitie nog geheim gehouden. Mis- schien heeft zij daaromtrent zelf nog geen voldoende zekerheid. Sedert Vrijdagavond werd te Altona, Mar- garete Garbera, een meisje van zes jaar, vermist. Diusdaginiddag heeft men in een privaat van het gymnasium haar lijk gevonden. Het kind was het slachtoffer geworden van een afachuwelijken gexueelen moord. De zaak tegen Galley en Merelli is, zonder dat er veel nieuws aan het licht kwam, Dinsdag ten einde gebraeht. Het voornaamate punt was het al of niet medeplichtig zijn van Merelli, en een lange rij getuigen kwam verklaren dat zij haar niet in staat achtte tot zoo ieta. Een veel- beteekende glimlach werd echter op aller gelaat verwekt door de verklaring van een fotograaf #Ik ben phyaionomist genoeg om te verklaren dat het gelaat van Mme Merelli de meest volkomen onschuid verraadt." Merelli zelf hield vol dat zij Galley altijd had gehouden voor den baron voor wieu hij zich uitgaf, en dat werd bevestigd door haar kamenier Marie Aodot. Ten slotte is Mme Merelli vrijgesproken, en is Galley veroordeeld tot zeven jaar dwangarbeid tot teruggaaf aan het Comptoir d'Escompte van de 585,000 francs die bij hem gevonden zijn en tot 80,000 francs schadevergoeding. 't Komt er op een niet aan, dacht een van de 70 ijsberen, die avond aan avond in Circus Basch te Berljjn optreden, en hi] dook bij een repetitie in het water stiekum onder en verdween door het kanaal, dat diende tot afvoer van het water naar de Spree. Eerst toen de andere beren weer op 't droge waren werd de vlucht ontdekt en nu begon de algemeene jacht. Eindelijk meldde een schipper, dat de vluchteling bezig was een zwembad in de Spree te nemeD, waarop men hem spoedig te pakken had. Het kanaal is nu afgesloten om andere pogingen tot vlucht te voorkomen. In een gevangenis te New-Jersey is zekere Johi sou, die wegens moord ter dood veroordeeld werd, een paar dagen vodr zijn terechtstelling gered, door de bekentenis vaD den waren scbuldige. Johnson betuigde aanhoudend, dat hij onschuldig was aan den moord, en ten laatste besloot men hem nog eens te verhooren in tegenwoordigheid van een neger, George Small, die indertijd van den moord was verdacht. Johnson verhaalde hoe hij en Small naar het huis der vermoorde vrouw waren gegaan om te stelen, maar hij ontkende ten stelligste, dat hij eenig" schuld had aan haren dood. Tirwijl hij nog aan het verhalen was, barstte de neger opeens in tranen nit en bekende, dat hij, terwijl Johnson bezig was met stelen, de vrouw in een bijgebouw ontmoet en haar geworgd had. Het dood»onnis van Johnson zal nu vernietigd worden en Small zal wegens den moord terecht- staan. Te Lyck zou de gevangenbewaarder Matzke voor de laatste maal eer hij zijn nieuwe betrek- king van huisbewaarder van het Kantongerecbt aanvaardde, nachtdienst doen. In dien laatsten nacht heeft hij met een gevangene die ont- vluchten wilde, een wanhopig gevecht op leven en dood moeten leveren. Een Poolsche boef, een gevaarlijken kerel, had den jjzeren poot van zijn ledikant afgebroken, daarmee een gat in den schoorsteen gemaakt en was 's nachts door de opening op de gang gekomen. Daar stond greep Matzke een lamp. Achtcreenvolgens sloeg hij zes lampen stuk, n-aar de Pool bleef in het voordeel. Nadat hij den beambte bijna 20 gaten in het hoofd had gestagen, liet hij hem voor dood liggen. De andere bewakers waren intus- schen op het gerucht toegesneld en op het oogenblik dat de gevangene den grooten sleutel in de hoofdpoort wilde steken, werd hij gevat en in de boeien gesloten. Matzke ligt zwaar gewond in het ziekenhuis. hij, in een nis weggedoken, op de loer. Toen Matzke op zijn rondgang langs de nis kwam, bracht de gevangene hem met den beddepoot een slag op het hoofd toe. Matzke wist zich nog op de been te houden. En nu volgde een verwoede worsteling. De boef trachtte den uitgang te bereiken en de bewaarder verdedigde dien, waarbij hij als eenig wapen zijn sleutel- bos gebruikte. Toen de ring van den bos sprong, Vlissingen, 2 Maart. Alhier is in den ouderdom van 71 jaar overleden de heer H. J. van def Meer, lid der Prov. Staten van Zeeland, voor bet district Middelburg en raadslid van Vlissingen. Z E K T 1J DING E IV. Van 28 Febr. tot en met 1 Maart. Van 28 Febr. tot en met 1 Mrt. werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- em 19 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 8afgeschut. Positie der stoomschepen. Zullen de inwoners ran Ter Neuzen hier uut van trekken Een groot aaeta] gevallen gelijk het onderstaande zijn van tijd tot tijd in de Vlissingsche couranten bekend gemaakt. Deze merkwaardige gevallen kunnen indirect een goede raadgeving bevatten voor de inwoners van Ter Neuzen en mogelijk dat zij voor hen van buitengewcon belang zijn. Mejuffrouw P. v. d. Meulen, wouende Kanaal- straat 149 te Vlissingen, meldt onsVanaf het oogenbiik dat ik begonnen ben met Foster's Rugpijn Nieren Pi lien, is het Bnij mogen gelukken verlichting te bekomen in miju nierziekte, waaraan ix sedert gernimen tijd geleden had en nadat ik deze ongeveer drie weken had ingeaomen, was ik volkomen van rniju bedroevende nieikwaal genezen. Ik had steeds hevige rugpijn, en was dientenge- volge immer vermoeid en afgemat, de urine was doorloopend erg vuil en bevatte zelfs bloed wanueer zij eemgen tijd stond was er veel bezinksel in. Ik was zeer terneergeslagen, en werkelijk tan einde raad, toen men mij wees op U* Pillen. Het vptheagt mij U het laovenstaande te kunnen meiden. Gaarne geef ik U machtigin« dit naar genoegen e publiceeren, want ik ben overtuigd dat vrleri hierdoor van bun lijden verlost kunnen worden. Verwaarloos nooit een pijn in den rug, gij denkt dat het een lichte ongesteldheid is, maar in werkelijkheid zijn het Uwe nieren. De natuur waarschuwt U op deze wijze dat Uw niereDde belangrijkste Uwer o'ganen zwak zijn en hulp vragen. Zij zijn overladen geworden en kunnen hun werk met meer voleir.digen. Daar de nieren de vp rzamelplaatsen van het hchaam zijn, is het hun werk het bloed te filtreeren en scheiden zij 30 gram onzuiverheden af per 24 uur. Indien zij hiertoe niet in staat zijn hoopen zich deze onreinbeden op in het gestel, doordringen het geheele lichsam en veroorzaken rheumatiek, neural- gie, heuppijn, jicht, lendenpijn, hartzwakte, schele hoofd pijn, flauwten enz. Verzeker U dat men U de echte F ster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die M'juffrouw v. d. Meulen gehad heeft. Wij waarschu«en tegen namaak en maken koopers er op aiiert, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1.75 voor een of f 10. voor zes doozen. Besiuurder: ARTHUR HENDR1KX. Zondag 4 Maart a. s te 2y4 u'e. dagvoor- stelling j opvutriog van JRobert en Bertrand of de twee lustige vagebonden, kiuc&t- spei met zang in 5 bedry<cu, naar het Duitsch van Rader. Grooten Schouwburg te Gent. Directie G. MARQUET. Zondag 4 Maart a. te 2 ure, dagvoorstelling opvoering van La Poupee, operette in 4 bedrijven van M. Ordonnaeu, muziek vau Audran. Hedenmorgen overleed na een lang- durig, smartelijk en geduldig lijden, in den jeugdigen leeftijd vau 19 jaar, onze innig ge- liefde dochter, znster en behuwdzuster, SOPHIA CATHARINA RIJNBERG. A. G. RIJNBERG. A. RIJNBERGBaert. M. W. DE VRIES—Rijnbbrg. W. D. DE VRIES. G. F. J. RIJNBERG. F. L. RIJNBERG. SUZ. L. RIJNBERG. JACa S. RIJNBERG. L. W. RIJNBERG. Ter Neuzen, 2 Maart 1906, Voor de zeer vele blijken van vriendschap en belangstelling op 24 Februari 1.1. ontvangen, betuigen wij onzen hartelijken dank. P. J. DE DEOKERE en A. S. DE DECKEREHufkens. Ter Neuzen, Maart 1906. Ondergeteekende maakt door deee bekend dat zij haar zaak heeft over- gedaan aan haar zoon J. M de Vos, dankende voor het genoten Yertrouwen en beveelt haar opvolger ten zeerste aan. Zaamslag. Wed. J. DE VOS. Mij aansluitende aan bovenstaande .v' deel ik het geachte publiek mede dat ik de Drukkepij-Boekhandel van mijn moeder heb overgenomea, belovende een vlugge en nette bediening. Aanbevelend, Zaamslag. J. M. DE VOS. Door dezen bericht ik het publiek van Zaamslag en omstreken, dat ik mijn RIJWIELZAAK overgedaan heb aan mijn zoon Philippus Anthonius. walke ik beleefd aanbereel, tevens mijn dank betuigende voor het genoten vertrouwen. J. KNIJFF. Zaamslag, 1 Maart 1906. Mij aansluitende aan bovenstaande advertencie, bericht ik het publiek van Zaamslag en omstreken, dat ik de van mijnen vader heb overgenomen. Hopsnde het vertrouwen door dezen in zoo ruime mate genoten waardig te zullen maken, beveel ik mij minzaam aan. Uwe dw. dn. PH. A. KNIJFF. Zaamslag, 1 Maart '06. t e Kt O E K- Aan de leden wordt kennis gegeven dat door de onderstaande heeren is geleverd aan gehalte A. HamelinkTer Neuzen, Superpbosphaatl3,8%, n n n n n 13,9 °/0 D. Scheele Ter Neuzen, Chilisalpeter 15,4 P. Hoste St. Laurent, Kunstmest 6,85 8,6 n ii u ii 6,90 8,5 a/a zoodat alles aan de vereischte voorwaarden heeft voldaan. Namens het Bestuur, L. KIEL, Seeretaris. is iederen Dinsdag van 9,3012,30 te consulteeren in het //Hotel Rotterdam" te Sas van Gent. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft als Wachtende eene ruime sorteering Heeren- Uleeding en Sialen voor Heeren- en Dames- costumes. Uiterst concurreerende prijzen. P. UUBEN, Klaassenstraat no. 1. AANZUIVERING van het DiJkgescJiot over 190o1900 wordt verzocht. VAN DISHOECK, Ontvanger-Griffier. te Ter Neuzen op a. s. Woensdag den 7 Maart, bij Wiemeersch. HET BESTUUR. die wenschen hunne Peeten te verkoopen in den BOND TE PHILIPPINE worden ver zocht ter vergadering op Donderdag 8 Maart ten een ure namiddag bij de wed. V. N. Voerman. JV.B. Er worden tevens te koop aangeboden circa 80 gemet Beeten, televeren Philippine, haven. HET BESTUUR. De verkooping van den kapitalen Land- bouwinspan ten verzoeke van de Weezen BURM te Axel, zal plaats hebben op Notarissen DUMOLEYN te Hontenisse en VERMEULEN te Moerbeke. De Notaris P. Dreg mans te Axel, zal met russchenkomst van zijnen ambtgenoot Jhr. W. F. A. van Pestel, te's Hage, ten verzoeke van de Erven van den WelEdelGeb. heer J. PAULUS, overladen te 's Hage, op Dinsdag den 13 Maart 1906, des namiddags 1 ure, in het hotel //Het Gulden Vlies" te Axel, te koop aanbieden KOOP 1. 10 hectaren 11 aren 80 centiaren of 22 gemeten 211 roeden Gentsche landmaat gelegen in den polder Beoostenblij benoor den, gemeente Axel, kadastraal aldaar bekend in sectie D nummers 234 tot en met 238. In huur bij Cornelis van Oostjn e. a. tot het rooven van den oogst in 1907 voor f 681,19 den hoop en per jaar. KOOP 2. 1 hectare 95 aren 80 centiaren of 4 gemeten 117 roeden B0UWLAHD, in denzelfden polder en gemeente, kadastraal aldaar bekend in sectie D nummer 378. In huur bij den heer P. Koster tot als- voren voor 100.— per alsvoren. KOOP 3. 1 hectare 23 aren 77 centiaren of 2 i gemeten 234 roeden B9UWLAN0, te Axel, in het zoogenaamde //Jufferkwartier", kadastraal aldaar bekend in sectie G num mers 1545 en 248. In huur bij W. Ver- covteren tot alsvoren voor 150, per als voren. KOOP 4. 3 hectaren 64 aren 65 centiaren of 8 gemeten 55 roeden BOllWLAfID, ge legen in den polder Willem III, gemeente Boschkapelle, kadastraal aldaar bekend in sectie A nummers 218, 220, 277 en 278. In huur bij de weduwe en kinderen van D. Ferket tot alsvoren, voor f 400, per alsvoren. Lasten van al de goederen voor eigenaars rekening. De goederen zijn alien schriftelijk verkuurd. De huursommen beginnen sedert de laatste valdagen in voordeel der koopers te loopen, tegen opleg evenwel van het gedeelte dier huursom sedert de laatste valdag (1 October 1905) tot den 1 Mei daarna. Betaling onkosten 8 acht dagen. Betaling koopsommen 1 Mei 1906. Datum. VLAG NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Neuzen 28 Eng. barge Cecilia 28 2 Newhaven idem Eng. 8.8. River Lagan 2272 Londen stnkg. idem Astrologer 2580 Leiih idem idem Quickstep 8545 New-Castle kolen Van Ter Neuzen 28 Deen. 8.8. Herleren 3928 Leith idem Eng. s.s. Ann Webster 2241 Londen §tukg. 1 idem Hummersea 1524 Skinningr. ledig V oor dent 27 Ned. sch. Anna 378 Charlestone pijpaarde 28 Deen. s.s. Noutik 3060 Riga h. rl. Eng. s.s. Onset 3f33 Manchester stnkg. Deen. s.s. Helge 5673 Windau idem 1 idem Herleven 3926 Reede ledig Eng. i.s. Truro 8366 Hull stukg. idem Sea Gull 2762 Londen idem Van dent 28 Eng. s.s. Dan 2658 Goole stukg. idem Sea Hound 308 Londen idem 1 Daits. s.s. Mira 2701 Rensburg pkosph. Noor. s.s. Galicie 3361 Blejth ledig s.8. HENRY vertrekt heden van San Juan naar. Rotterdam. a.s. GUIDO vertrok 28 Febr. van Sunderland naar Marseille. 8.8. HARALD in lading te San Juan. s.s. JENNY wordt heden te Marseille verwacht. 8.8. RICHARD vertrekt heden van Algiers naar Yarrow.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6