Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ST00MB00TDIENST OP DE WESTER-SCHELDE. kunnen zien, en stiet fcoen gelukkig op den kluiffokspaal, die echter te licht voor hen bleek, waarom elk een uiteinde er van opzocht. Zoo dreven ze geruimen tijd voort, zonder opgemerkt of gehoord te worden, totdat de iets verder visschende hotter UK 38, schipper Dubbele Bakker, een broeder van den schipbreukeling, tot redding aansnelde. Dadelijk hadden de opvarenden van de 38 de kor met toebehooren (een waarde van eenige honderden guldens) losgegooid, toen ze laat, maar niet te laat, het onheil bemerkt hadden. Intusschen was een sloep van de Taygeta uitgezet en genaderd orn behulpzaam te zijn, doch toen was de redding reeds geschied. Nog eenige uren zeilde de UK 38 heen en weer om te onderzoeken of van den vermisten knecht Jelle Hakvoort iets te bespeuren was, maar het zoeken bleef, helaas, vruchteloos. Op Urk treuren een weduwe en vijf jonge kinderen om hun goeden man en vader. De verloren hotter was een der grootste en meest zeewaardige van de Urker vloot, over- vloedig voorzien van alles watvoor de uitoefening van het vak noodig was, wat tegenwoordig op vele botters niet het geval is wegens den achteruitgang der kustvisscherij. Van den vader dezer Bakkers (nu een bejaard man) beschreef Dr. J. W. Lieftinck indertijd in een Nutsalmanak (jaarg. 1875) een helden- daad, die nog wel eens herinnerd mag worden. Jaren geleden voeren iederen herfst eenige der kloekste Urker vaartuigen ter schelvischvangst naar de Oost-Friesche kust, waar ze meermalen goed geld verdienden. Sedert is deze visscherij in verval geraakt, maar in 1873 was zij nog in vollen bloei. Nu geschiedde het datbij een vliegende storm op den 17den December van dat jaar de Ham burger boot Urania op het rif van Norderneij raakte. Niemand der aanwezige Duitschers bezat moed genoeg om een poging tot redding te wagen. Toen sprongen zes Urkers in een schuit en staken van wal. Geruimen tijd trachtten deze zich door de geweldige branding heen te slaan. Met klimmend levensgevaar poogde men het reeds zinkende vaartuig te naderen, 't was ijdel, al vergeefs. Een van de opvarenden begon het reddingsplan reeds op te geven, zeggende mannen, wendt het roer, God zegeue de arme kerels, wij hebben onzen plicht voor God gedaan Daar stuift een wakkere Urker (bedoelde Evert Bakker) met heftige aandoening naar voren, bait de vuist, en spreekt op Snellen toon Voor God onzen plicht gedaan?.... neen, voor den duivel," nog nietVooruit, wij willen met ons aclit- tienen hier blijveu of we willen alien gered worden Zoo geschiedde. Nog eenmaal werden alle krachten ingespannen, en alle twaalf werden gered. (Hdbl.) Te New-York is nu een maatschappij gesticht om het vroeger reeds geopperde plan van openbare parapluiestations uit te voeren. Aan die stations zal ieder onvoorzichtige wande- laar, die op straat door eene regenbui wordt overvallen, voor billijkeu prijs eene parapluie kunnen huren, terwijl tevens er voor is gezorgd, dat oneerlijke huurders zich de regenschermen niet kunnen toeeigenen. Geillustreerde visitekaartjes. De nieuwe mode voor dit nieuwejaar schijnt in Parijs het geillustreerde visite-kaartje te zijn. Le monde on Tonfait la mode versiert zijn naam- kaartje met een miniatuur portretje, dat in een hoekje als gravure of phototype gedrukt wordt. Feitelijk wordt daarmede een vroegere mode in eere hersteld. Want reeds ten tijde van de Revolutie kende men visitekaarten, die volgens den toen heerschenden smaak met lauwerkransjes olijfblaadjes, soms met de Phrygische muts werden versierd. Tot na het Keizerrijk bleef deze mode bestaan maar na 1820 vond men blijkbaar, dat de naam alleenhetkaartje voldoende vulde. Een goede qualiteit van karton en een sierlijk op steen geteekend lettertje waren toen de eenige weelde. Maar onze nieuwe eeuw, schoon reeds vijf jaar oud, verlangde naar wat nieuws. Wanneer de photo goed is, zal men den naam achterwege kunnen laten, en met een wat uitgebreiden kring van kennissen zou men zelfs foto-albums kunnen gaan aanleggen. Eer. kautonrechter in Noord-Duitschland, die zich in 't eiud van Januari op zijn huwelijksreis te Hannover bevond, had 's avonds het hotel verlaten om een telegram af te zenden en was sedert spoorloos verdwenen. Voor de opsporing werd een belooning van 120 uitgeloofd. De vorige week is uit Zurich bericht gekomen, dat de gezochte daar door de politie zwervende op straat is ontdekt. Eenige familieleden zijn daar- heen gereisd om den naar het schijnt krankzinnig geworden rechter, die niets dan verwarde taal sprak, Daar huis te brengen. Te Berlijn is dezer dagen eene inbraak ge- pleegd met muziek. Het was bij een koffiehuis- houder in de Adelbertstrasse". Daar kwamen drie jougeliedeu, van wie twee zich weldra verwij- derden, terwijl de derde aanhoudend een orchestrion, dat in het lokaal stood, liet spelen. Bij het leven en getjingel, waardoor alle gedruisch niet te hooren was, braken de twee jongelieden in het vertrek achter de koffiekamer de kasten open en stalen er kleederen, liDnengoed en allerlei wat van hun gading was. Eindelijk scheen de derde jonk man genoeg te hebben van de muziek en hij ging heen, daar zijn vriendeu niet terugkwamen. Men ontdekte den diefstal eerst toeu het veel te laat was. Maar door de gegeven persoousbe- schrijving kwam de politie hen weldra op het spoor en zij werden gevat. Men vond ook nog audere gestolen goederen in hun bezit. Weer een geheimzimig spoorwegdrama nabij Londen. Nauwelijks is de ontroering, teweeg gebracht door den nog onopgehelderden dood van mej. Rochaid, de Frausche jongedame, wier lijk men in den Crik-tunnel vond, een weiuig ge- kalmeerd, of een uieuw spoorwegdrama in Engeland brengt de gemoederen in beweging. Misschien dat het onderzoek naar dit laatste feit wat meer licht zal werpen over de nog onbekeude ornstan- digheden, waaronder de jonge Fraucaise om het leven kwam. Zaterdagmorgeu om 7.20 vond men, bij aankomst van eea trein te Croydon, in deu orntrek van Londen een vrouw, naar gissiug 30 jaar oud, op den vloer van een coupe eerste klasse liggen. De ongelukkige was buiten keunia men begreep terstond de oorzaak daarvaB, toen men zag, dat om haar hals een lint was gewonden en zoo strak aangehaald, dat het in het vleesch gedrongen was, waariu het een bloedige striem veroorzaakt had. De conducteur die haar vond had de tegeu- woordigheid van geest het lint direct door te snijden en dit was nog juist in tijds om haar weer tot het bewustzijn te brengen, maar zij was nog zoo zwak, dat zij niet in verhoor geuomeu kou worden. De reizigsier was zeer eenvoudig geklecd, men vermoedt dat zij een wmkeljuffrouw is uit een der groote magazijuen van Londen en dat maakt haar aanwezigheid in een eerste klasse coupd onverklaarbaar, te meer daar het een rook-coupe was. Nog heeft men opgemerkt, dat het uiteinde van het lint, dat haar de keel dichtsnoerde in haar mond gestokeu was, waardoor alle gedachten aan zelfmoord zijn uitgesloten. Algemeen denkt men, dat hier dezelfde hand aan het werk is ge- weest, als waardoor mej. Rochaid werd omge- bracht en die men ook in meerder soortgelijke ge- vallen vermoedt, zoodat men met verlangen het oogeublik tegemoet ziet," waarop deze jonge vrouw nadere inlichtingen zal kuunen geven. Te Rocca di Papa, in Marino, in de buurt van Rome, is Woensdagavond om kwart voor tienen een hevige aardscbok gevoeld, die de bevolking in paniek uit hare woningen dreef. Deze schok ging sameu met een vernieuwde uitbarsting van de Vesuvius, tengevolge waarvau de lavastroom een breedte heeft verkregen van 30 M. Het bestuur van den electrischen spoor- weg heeft den hoogen muur doeu bouwen ter bescherming van de lijn. Qemeenteraadl van Axel. Hulst, 26 Februari. K OEKS VAN H E T G E L I> Jeigisch per 100 fr. 48,10 k /48,!26. •fagelsch per 12,0 l2,_ Rotterdam, 28 Febr. s a Van 26 Febr. werden langs de OostsluizSn alhier 32 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschut; door de Westsl. 5 op en 1 afgeschut. JPositie der stoomschepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 1 Maart. 5.22 5.41 Vrydag 5.59 6.19 Zaterdag 3 6.42 7.8 Zondag 4 7.40 8.16 Maandag 5 8.59 9.43 Dinsdag 6 10.25 11.5 Woensdag 7 11.39 Van I MAART tot en met 31 OCTOBER 1906. Van Vlissingen naar Breskens naar West-Europeesche of Spoortijd. D a g e 1 ij k s: vm. nm Breskens vm 5, Vlissingen 5,30 Ter Neuzen naar Vlissingen u 5, Vlissingen naar Ter Neuzen u 6,10 Van Borsselen (d en f) vertrekken de booten ongeveer 30 minuten Vlissingen of Ter Neuzen. w i Van Ter Neuzen naar Hoedekenskerke vm noensaags: j v Hoedekenskerke naar Ter Neuzen 7,30 9,30 8,- 10,- 7,30d)e 10,25 9,e) ll,50ajb ll,50a)b nm. 12,15a) h 1,55a) eh 3,23 8,28g) en 6,10c) 3,51 g) 6,40 4,45 6,10c)f na het vertrek van r> 7,50 8,30 f Zitting van 26 Februari. Tegenwoordig alle ieden (uitgezonderd de heer De Feijter.) Voorzitter de beer D. J. Oggel, secretaris de heer J. A. van Vessem. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De beer De Feijter kwam under bet lezen der notulen ter vergadering. 1. Mededeeling irigekomen stukken. a. Missive van bred. Staten dezer provincie hou- dende mededeeling dat zij bet wenscheiijk aebten de verdere behandeling der Gemeentebegrooting voor 1906 aan te houcRn, tot dat omtrent de hefting ran scboolgeld de nieuwe verordeningen bij ben zullen zijn ingekomen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Als voren houdende terugzending van bet ge- zegeld besluit van den raad tot vooiloopige vaststelling van de ontvangster. en uitgaven over 1904 voorzien van bet bewijs van dettnitieve vaststelling. Aangenomen voor kennisgeving. c. Als voren houdende terugzending van het door hen goedgekeurd kobier van bet scboolgeld voor bet le kwartaal 1906. Aangenomen ivoor kennisgeving. d. Verslag van de Commissie tot wering van school- verzuim overeenkomstig art. 14 van bet Huishoudeiijk Reglement. iiierin wordt o. a. medegedeeld dat in bet afgeloopen jaar de Com 19 maal heeft vergaderd, waarvan 1 maal ter vaststelling van bet jaarverslag, 1 maal ter behandeling van een dodr deii Arr. scboolopziener tot ben gericht verzoek om inlich tingen en 17 maal ter behandeling van de kennisge- vingen bedoeld in art. 21 2 der Leerplicbtwet. dat wegens gepleegd verzuim aan de aansprakelijke personen 100 oproepingen zijn verzonden om voor de Com. te verscbijnen. Hiervan zijn er verscbenen en mondeling gewaar- schuwd 42 terwijl aan 58 eene scbriftelijke waarschu- wing is verzonden. In vele gevallen werd armoede als verzuim opgegeven. Anderen gaven als reden op bet verrichten van buisar- beid, ziekte van buisgenooten, grooten al'stand enz. Naar bet oordeel der Com. was ook in vele gevallen bet verzuim een gevolg van ue onverscbilligbetd van sommige ouders, die bunne kinderen met naar school zonden, ook op die dagen, waarin er voor ben niets te verdienen viel. In 20 gevallen adviseerde de Com. aan den Scboolopz. bet verzuim wegens armoede als verschoonbaar te willen aanmerken. In 6 gevallen berichtte de Com. dat bet gepleegde verzuim naar bare meening absoluut niet verschoon baar was. Een viuggere toepassing der wet bij zulk verzuim komt de Com. alsnog steeds zeer wenscheiijk voor. Ten slotte deelt de Com. nog mede dat bet publiek er belang bij heeft aan bunne oproeping gehoor te geven, wanneer bet door armoede of andere ernstige omstaudigheden aan de voorschriften der wet niet heeft kunnen voldoen. Brief van den beer B. van Ruijven aan Burg, en Wetb houdende mededeeling dat hem de lezing van bet verslag der zitting van 30 Januari j.l. van den geaaeenteraad ea&angeaa&m heeft geateud. Het raadslid De Feijter toch, z. i. misbruik makende van de plaats door hem ingenomen, heeft zich aan- gematigd in die zitting hem in bet openbaar te beleedigen. Hij kon zich zelven daar niet verdedigen en niemand kwam er voor hem op. Dewijl hij hieruit moet epmaken, dat zij in meer- dere of mindere mate waarheid vonden in hetgeen hem door dat raadslid werd toegedicbt, waar hij zich van geen drijven of tegenwerking bewust is, neemt bij beleefd de vrijheid om aan het volgende te herinneren Toen hij in 1902 bij de inwijding der school onze gast was en van die gelegenheid gebruik maakte om voor te stellen, met het oog op het vuil, dat wij in de oude school van de leerlingen van den landbouwcursus in de kiasselokalen, gangen en privaten gevonden hadden, de gymnaatiekkamer voor dien cursus beschikbaar te stellen en door afsluiting buiten gemeenschap met het overige der school te bouden, werd dit algemeen door ons en de aanwezige raadsltden goedgekeurd. Dewijl na dien tijd van geen enkele zijde bem op- beffing der afsluiting met het oog op de privaten ge vraagd of bevolen werd (toen bem dat door ons werd opgedragen, heeft bij het immers onmiddellijk zonder tegenstreven gedaan) en door hem daaraan nietgedacbt is terwijl hij daarentegen, zonder daa-rtoe in eenig op- ziebt verplicht te zijn, den landbou w-onderwijzer, indien hij iets wenscbte, bereidwillig hielp, en Voorzag in hetgeen bij begreep, dat bem noodig of gemakkelijk kon zijn, gelooft hij overtuigd te mugeu zijn, dat wij nu zullen gevoelen, dat er niets overblijft van de smet, bem door genoemd raadslid in het openbaar aangewreven. De beer De Feijter zegt naar aanleiding van dat schrijven, dat bij over die zaak niet meer zou gesproken hebben, doch nu dbr. Van Ruijven bem beschul iigd een smet op zijn naam te hebben geworpen gevoelt hij zich verplicbt daarop nog eens terug te komen. Hij heeft gezegd dat die gescbiedenis een eigenaardig licht wierp op bet hoofd der o s. Ook ontkent dhr. Van Ruijven niet alle schuld, maar werpt die eener- zijds op de overige raadsleden. Ue voorlaatste cursus zijn er ook al onaangenaamheden voorgevallen en hij is van meening niets te veel te hebben gezegd. Wil de beer Van Ruijven die zaak in de courant met hem behar.delen dan is bij daartoe bereid. Verder zal bij hierop niet ingaan. De heer Lamaitre zegt dat de heer Van Ruijven gelijk heeft in zijn brief, hij is nooit om den sleutel gevraagd en indien bem zulks gevraagd was zou bij zeker niet geweigerd hebben hem af te geven. Hierna wordt bet schrijven voor kennisgeving aan genomen. 2. Verzoek van F. L. Vink om eervol ontslag als onderwijzer aan de o 1. s. alhier. De voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor bet gevraagde ontslag eervol te verleenen met ingang van l Maart e. k., welk voorstel in stemming gebracht met 7 tegen 4 stemmen wordt verworpen. Voor stemden de heeren Dregmans, Lamaitre, P. Dekker en Oggel. Tegen siemden de heeren Van Hoeve, Wolfert, Van Fraaijenhove, Smies, F. Dekker, Dieleman en De Feijter. Hierna stelt de voorzitter namens Buig. en Weth. voor bem met ingang van 1 Maart e. k. niet eervol te ontslaan welk voorstel in stemming gebracht met 7 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. Voor stemden de heeren Van Hoeve, Wolfert, Van Fraaijenhove, Smies, F. Dekker, Dieleman en De Feijter. Tegen stemden de heeren Dregmans, Lamaitre, P. Dekker en Oggel. Verzoekscbrift van het Bestuur van de afdeeling Axel e. o. van het Nederlandsch onderwijzers-genoot- schap in zake Rijksverzekering van weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren. De voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor om aan de onderwijzers die het minimumtraktement hebben en in de pensioensbijdrage betalen, hunne jaarwedde te verhoogen ieder met f 50 met ingang van 1 Januari 1907 welk voorstel in stemming gebracht met 8 tegen 3 stemmen wordt verworpen. Voor stemden de heeren Dregmans, Lamaitre en Oggel. Tegen stemden de heeren van Hoeve, Wolfert, van Fraaijenhove, Smies, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker en De Feijter. Hierna stelt de heer Dieleman voor om aan de onderwijzers die het minimumtraktement hebben en in de pensioensbijdrage betalen, hunne jaarwedde te verhoogen ieder met 30 met ingang »an 1 Januari 1907 welk voorstel in stemming gebracht met 7 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. Voor stemden de heeren Dregmans,Wolfert, Lamaitre, F. Dekker, Dieleman, P. Dekker en Oggel. Tegen stemden de heeren Van Hoeve, Van Fraaijen hove, Smies en De Feijter. De heer De Feijter stemde tegen met het oog op den toestand der iinancien en zou er voor geweest zijn om 2£ pCt. tegemoe'koming te geven. Z. h. s. wordt aan den beer C. T. Dieleman alhier, op zijn daartoe gedaan verzoek, vergunning verleend tot het leggen eener stoep voor zijne woning. Alsvoren aan mej. de wed. J. M. van den Berge e. a. alhier, tot het plaatscn van arduinen palen op de stoep harer woning. Het beredeneerd verslag ingevolge art 52 der woning- wet wordt na voorlezing aangenomen voor kennisgeving. Rek. Alg. Burg Armb. over 1905. De voorzitter verzoekt de com. belast met het onder zoek verslag uit te brengen. Bij monde van den heer Van Hoeve wordt gerappor- teerrl dat daarop geene aanmerkingen zijn gevallen en adviseert tot goedkeuring. Z. h. s. wordt hierna de rekening goedgekeurd in ontvang op 3648, en in uitgaaf 3413,48 alzoo met een goed slot van f 234,25. Hierna wordt eene instructie voor den doodgraver vastgesteld. Verder werd besloten ten behoeve der gemeente een belasting te heffen op de openbare vermakelijkheden, voor het houden van spelen, danspartijen enz. welke worden gegeven in lokalen of op plaatsen, voor het publiek toegankelijk. De belasting zal bedragen voor elken dag, dat een danspartij of soortgelijke publieke vermakehjkheid wordtgegeven ft. JMetafwijking van het hiervoren bepaalde bedraagt de belasting" voor elken dag, dat in herbergen enz. muziek gemaakt wordt tot I 10* 's avonds 1 tot 11 uur /1,50; tot 12 uur 2,50 en voor ieder uur later f 1 meer. Deze verordening treedt in werking den 1 Juni 1906 Nog werd besloten, dat de belastingschuldigen voor de schoolgelden zullen worden verdeeld in 7 klassen. lot de le klasse behooren zij, die een zuiver jaarliiksch in komen hebben van f 501600, schoolgelden voor kind 20 cent per maand, voor elk kind daarboven uit hetzelfde gezin 10 cent; 2e kia-se /601—700,—, schoolgelden 30 en 15 ct.3e klasse 701—/ 800' schoolgelden 40 en 20 ct.4e klasse f 801—/900, school gelden 50 en 30 ct.5e klasse 901-/1000, school- ge den 60 en 40 ct.6e klasse 1001—/ 1500, school- geldeu 70 en 50 ct. 7e klasse 1500 en'meer, school gelden 1 10 zonder reductie. Deze verordenig treedt in werking den 1 Juli 1906. Omtrent de hondenbelasting werd bepaald, dat deze zal bedragen 3 'sjaars voor elkea bond. Dit bed rag wordt veminderd tot J 1 voor honden uitsluitend ge- houden ten dienste van den landbouw of de nijverheid, of ter bewaking van gebouwen, erven of vaartuigen. Hieronder zijn niet begrepen jachthonden, gehouden door personen, die de jacht niet als een beroep uitoefenen. Belasting is niet verschuidigd voor e. honden, ge- honden door personen, die daarmee handeldrijven 2e. honden beneden den leeftijd van 3 maanden en 3e 1 honden, die uitsluitend gebruikt worden door personen om in hun leven&onderhoud te voorzien. Deze verorde ning treedt in werking den 1 Juli 1906. Middenprijs per 100 kiloTarwe j 8,25 Rogge f 7 25 Wintergerat 8,— Zomergerst ,- Haver 7',75 Krwten /.9 75; Paardenbooneo 8,75; Duivenboonen Wnteboonen /.14,Bruinebuonen J 10,Roek'weit /fjnzaad tardappels J 4,60; Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo 1,35. Keren per 26 stuks 0,9b. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld26 stnks boom- vee, 25 varkens en 1 paard. Verkocht 12 stuks hoornvee, 23 varkens. De koffieveiling der Ned. Handelmaatschappij te Aoisterdam gehouden, was een verrassiDg. De goede ordinaire Java-koffie, getaxeerd op 31 cent, liep boven taxatie en wordt thans genoteerd 321/, cent per half kilo. De Tagal gold 37s/4—38, de Preanger 56s/4. Alles werd verkocht. ter veemarkt waren heden 1478 noagere en 739 vette runderen, 197 vette kalveren, 730 nuchtere en 98 biggen. Prijzen als gisteren. Jb: JK T IJ O 1IX C>r IE IV. Van 26 tot en met 27 Febr. a tj VLAG 26 Eng. s.s. Eng. sch. 27 Eng. s.s. 26 Eng. s.s. 27 Eng. sch. Eng. s.s. idem 26 Deen. s.s. Eng. s.s. 27 Ned. sch. NAAM. M8. .Van en naar. Lading. Voor Ter Xenzen Federation Howe Hummersea Van Ter Nenzenj Hailing William George Quenast Federation oor (Jent Rozenborg Don Anna 2232 Goole 496 Charlestone 1524 Skinningr. 2199 Londen 427 Newport 1610 iLonden 2232 iCalais 4211 Riga 2658 Goole kolen pijpaarde ijzer stukg. ijzer inacad. ledig h. vl. stukg. 376 Charhstone pijpaazde s.s. HENRY in lading te San Juan. s.s. GUIDO vertrok 28 dezer van Sunderland naar Marseille. s.s. JENNY wordt morgi-n te Marseille verwacht. s.s. Kit HaRD in lading te Algiers. 2 b) c) d) e) Deze reizen worden des ZONDAGS niet gemaakt. Bij vertraging van trein 11,44 kunnen de booten naar Breskens, Borsselen en Ter Nenzen ten hoogste minuten wachten. Bij vertraging van trein 6,04 wachten de booten naar Breskens, Borsselen en Ter Nenzen ten faoogste 30 minuten. Op deze reis wordt te Borsselen niet aangelegd. Deze reizen worden des WOENSDAGS niet gemaakt. Deze boot legt te Borsselen alleen aan op de WEEKdagen van 16 April tot en met 31 Augnstus. Op deze reizen worden geen goederen vervoerd. Omnibus tusschen de aanlegplaats der'atoombooten en het spoorwegstation te Ter Neuzen ad 15 eent per persoon en per rit. Tusschen VlissingenBreskens, VlissingenBorsselen, VlissingenTer Neuzen, BreskensTei Nenzen, Borsselen— Ter Neuzen en omgekeerd, worden retourkaarten afgegeven, geldig voor vier dagen. alseok abonnementskaarter per maand.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6