Gemengde berichten. De stukken door de baggermachine opgedregd, worden zorgvuldig bewaard. Men vond reeds een taod van ongeveer een meter lang, een schenkelbeen en een kruisbeen. Axel. Zaterdag 1. werd alhier bij den ry wielhersteller C. L. H. uit den gang zijner werkplaats een fiets ontvreemd, welke hem ter herstelling was bezorgd. Tot predikant bp Ger. Kerk A alhier is beroepen Ds. E. H Broekstra van Waddings- veen. Hulst. Voor de beeten (ruim 300 gemeten) door de R. K. Boerenbond te koop aangeboden, zijn geen inschrijvingsbiljetten ingtkomen, doch het bleek, dat men wel 10,25 zou kunnen krijgen. Vele agenten wilden het liefst de trambeeten hebben, andere liever de spool - beeten, waarom besloten is, deze beeten af- zonderlijk te verkoopen, indien de leden den tijd daartoe geven, wat wel verwacht wordt. De trambeeten zullen den 4en Maart verkocht worden om HU/g uur bij Nelemans te Hulst. Het schijnt dat sommige fabrikanten meer kooplust nog zouden hebben, als zoowel vooi spoor- als trambeeten slechts een leverings- plaats werd gebruiktdaardoor zou de controle veel gemakkelpker en goedkooper worden. Stoppeldijk. Zaterdag en Zondagavond jl. heeft het Iwcede winterconcert der fanfare irSt. Ceoilia" met medewerking der tooneelclub plaats gehad. Vooral Zondag was het publiek druk opgekomen, niettegenstaande op beide avonden van alle bezoekers entree werd geheven f 1, 0,50 of 0,30 ter bestrijding der kosten van bet meuwe tooneel, een uaooi stuk werk, waarvan de b^schildering onzeu dorpsgenoot, den heer Van Cam pen, alle eer aandoet. Na eeu drietal uuminers voor fanfare, op de bekeude correcte wijze geinaakt onder leiding van den sape.meester Stroucken, wist ffDe politieke Dorpskleermaker" de lacbspieren zijner toehoorders danig in werkiug te brengen, waarna het groote drama in vijf bedrijven /»Een uit Velen", langtr dan twee uren aller aaudacht hield gespannen. Het zou ons te ver voeren, wilden we de ver- diensten van elk acteur bijzonder in t licht stellen genoeg zij het te constateeren, dat het effect werd bereikt, hetwelk de schrijver zich voorsielde, d), te doen gevoelen dat de straf volgt op het kwaad. Vervolgens kregen we na de pauze weer een paar muziekuummers te hooren en daarna werd ons het armzalige leven van een vrek op humoristische wijze door een aardigeu komiek geschilderd. De volgende komiekeliug die ons beschreef »Feest in 't dorp" de toebereidselen tot ket in- halen van den burgemeester, mag er zijn; hij droeg zijn nuinmer uitatekeDd voor en had derkalve zeer veel sacces. Het voigeud nummer van het program was jEx-soldaat Van Lorum door P. d. M. Deze P. d. M. is een Boschkapellenaar, die hiermede een humoristische voordracht heeft, geleverd, die zeer vtle achier zich laat, niet alleen door haar woorden uitdrukkingen, ontleend aan de spraak makende gemeente van 't Land van Hulst, doch ook door de bebandeling der stof buitengewoon in den smaak viel. Ze vond een uitstekend ver- tolker in den voordrager. Liefhebbers van een ecbt leuke scene kunnen we in geinoede op ^Ex-soldaat wijzen. De comische voordracht jPessimistisch maakte het publiek niet gedruktlutegendeel nu en dan barstte het in laid gelach uit. Het slotstuk vau het uitgebreid programma was: #Vogel8 voor de Kat", kluchtig zangspel in 6tix bedrijf. Dit nummer had buiteugewoon succt-s door zijn vlotte handeling en pakkende melodien. De »ijf vogels waren goed gebekt, waren uitgelaien vroolijk en amuseerden zich zelf en huune toehoorders op kostelijke wijze. De oppervogel was door een kenner van de tongriem gesneden hij praatte sotnwijlen het onvervalschte plaite Stoppeldijksch, uatuurlijk tot groot ver- maak van de aauwtzigen. Tot slot moges we constateeren dat het nieuwe tooneel is ingewijd met een zeer uitgebreid, duch teveus goed ingestudeerd, succesvol program. Op initiatief vau het bestuur van het waterschap Stoppeldijk c. a., voorzitter G. van Esbroeck, ontvanger-griffier K. J. A. G. Collot d'Escury, zal den 2en Maart a. s., des middags om 12 uur in „De Prins van Oranje" te Goes, eene vergadering gehouden worden, waartoe alle besturen van polders en water- schappen in Zeeland, of hun vertegenwoordiger zijn uitgenoodigd, met het doel, om in plaats van aangesloten te zijn bij de Rijks-verzekerings- bank, zich onderling aaneen te sluiten ter verzekering. De directeur der Werkgevers- Risicobank, Mr. De Kruyff, zal op die ver- o-adering de grondslagen van een te stichten onderhuge risico-verzekering uiteenzetten. Hauswcert, 23 Febr. Heden is alhier van de scheepsbouwwerf vZeeland" der Firma Gebr. Ribbens C. Bakker, met goed gevolg te water geloopen een stalen sleepkast van 410 last, gebouwd voor rekening van den heerH. Wijck te Bergen op Zoom. Daarna zijn de kielen gelegd voor een stalen sleepkast, groot 450 last, voor den heer P. Joris te Dordrecht, een idem, groot 550 last, voor den heer R. de Haas, te Bergen op Zoom, en een idem, groot 300 last, voor den heer M. van Leuven te Ter Neuzen. Zaterdagnacht te ongeveer 12 uur is door een tot nog toe onbekende oorzaak brand ont- staan in het winkelhuis van J. Prince, op den hoek van de St. Jacobstraat en de Kleine Markt te Vlissingen. De vlammen grepen zeer snel om zich keen en de bewoners, de heer P. en zijn kinderen, benevens een huishoudster hadden nauwelijks gelegenheid het brandende perceel te kunnen verlaten. Aan redden van den inboedel of van de zich in den winkel bevindende goederen viel niet te denken, want in een oogwenk werden iD het geheele huis door het vernielend element de grootste verwoestingea aangericht. Alleen slaagde een politieagent door het intrap- pen der voordeur en geholpen door een der buren, er in, de zich in den winkel be vindende bus met petroleum op straat te zetten wa3 dit niet het geval geweest dan hadden de vlammen nog veel meer voedsel gekregen en zou het blusschingswerk nog meer bemoeilijkt zijn geworden. Door het spoedig optreden der brandweer was men het vuur in betrekkelijk korten tijd meester en werd de brand, die aanvankelijk een dreigend aanzien had, tot het aangetaste perceel beperkt. De schade wordt door assurantie gedekt, want zoowel het huis als de inboedel waren verzekerd. In den winkel van den heer Brakman, tegen- over het uitgebrande perceel gelegen, is door de warmte een groote spiegelruit gebarsten. Vrijdag is te Vlissingen een smidsbaas in zijne werkplaats door het springen van een armerilsteen zoodanig getroffen, dat hij Zaterdagochtend aan de gevelgen is overleden. Uit een postpakket, verzonden door een fabrikant te Hoorn zijn 85 gouden ringen ont vreemd. Te Bennebroek is een 4jarig knaapje op de stoomtraw gesprongen en er afgevallen toeu die gang zette. De knaap kwam onder de wielen, werd inwendig zwaar gekueusd en naar de Maria- stichting te Haarlem overgebracht op last van Dr. Kouwenaar, die de eerste hulp verleende, maar den toestand van den knaap treurig achtte. Op de Domaniale Mijnea te Kerkrade ge- raakte Vrijdagnamiddag de koolkapper Jos. van Wersch van Bleijerheide onder neergaand gesteente eu werd onmiddellijk gedood. De muizenplaag is in de bloembollenatreek dezen winter buitengewoon groot, want overal ziet men de gevolgen hiervan in de bloembollenvelden en vooral in den Lisserbroekpolder, waar de schade door deze beestjes veroorzaakt, belangrqk is. Een niet alledaagsch geval hieromtrent hesft J. R. ondervonden, die in een punt 600 Spirea Japonica had geborgen. Toeu hij dezer dagen den punt openmaakte, om ze te snijden, bleek bet dat van de 600 stuks nog 6 stuks ongeschonden waren, terwijl deo\erige 594, behalve de kroontjes door de rnuizen waren opgepeuzeld. Uit Groningen meldt men De persoon, dien men voor Frans Rosier hield is aangehouden in een volkslogement alhier. Hij bleek te zijn Frans Velthuizeu, een reizend koop- man, die niet geljjkt op Frans Rosier. Wegens een kleine overtreding was de koopman in het Politieblad gesign&leerd, en toen hij hier den Adorpschen veldwachter en een Groningschen politieagent zag aankomen, ging hij aan dsn haal met dit gevolg dat eeu sterke politiemacht een halven dag in de weer is geweest, hooibulten, varkenshokkeu en wie weet wat meer doorzocht heeft. Intusscheu blijft de politie diligent, reke- nende met de mogelijkheid, dat Rosier toch in den omtrek is.* Men meldt uit den Haag aan de N. R. C. Vier veldartileristen, die onder commando van een brigadier uaar Delft waren geweest, om te foarageeren, verkeerden bij hun terugkomst in deu Haag in zoodanige staat vau dronkenschap, dat de politie het viertal het bestuur vau paardeu en wagens ontnam en hen inrekende. Uit Roermoud meldt men aan de L. K Door de politie werd Vrijdagmiddag aangehouden een Oostenrijker, Andreas Gajda, oud 29 jaren, landverhuizer. Met deu trein alhier gearriveerd eu in 't bezit van een geldig plaatsbiljet tot, Antwerpen, benevens een, bankbiljet van 100 kronen, trok hij de stad in en door tot aan de Maasbrug. Hier sprong hij over de schutting, geplaatst om het teirein der gasfabriek, en zocht een schuilplaats in het huis Berger. Door den directeur hieruit verwijderd, werd hij onder een grooten toeloop van nieuwsgierigen gearresteerd Na op het polietieburean eenigzins gekalmeerd te zijn, werd hij door de politie naar het station gebracht, em m«t den trein van 8 uur naar Antwerpen vervoerd te worden. Met veel moeite nam hij eindelijk tusschen andere landverhuizers plaats eu oogenschijnlijk kalm bleef hij zitten tot de trein in vollen gang was, toen sprong hij door het portieriaampje er uit en hep schreeuwende de spoorbaan op. Hier werd hij wederom door "den hoofdagent de Kan gegrepen en opnieuw naar het politisbureau overgebracht, waar hij door een dokter zal onderzocht worden. Ons vroeger bericht is bevestigd, dat de burgemeester van Rotterdam, de heer C. B. 's Jacobs zijn eervol ontslag heeft aangevraagd tegen 1 Mei a. s. Iu de raadszitting van Donderdag 1.1. heeft de burgemeester hiervau mededeeling gedaan, dit beslsit genomen te hebben om persoonlijke redenen. De heer 's Jacobs is van middelbaren letftijd en verlangt naar rust na eeu 20jarigen zwaren arbeid in dienst der gemeente Rotterdam. Men zegt dat een der wethouders hem zal opvolgen. Donderdag is, naar Het Volk meldt, de matroos le klasse R. Stoffcr, penningmeester van den Matrozenaoud, ontslagen wegens anti-militaire eigenschappen. Eemgeu tijd geleden had ook hij volgens de nieuwe bepaling ontslag verzocht op grand van ernstigen tegenzjn in deu militairen dienst, en was hem medegedeeld, dat hij over zes maaudeu kon terugkomen om zijn verzoek te herhalen. Wsnneer hij dus in dien tijd niet van idee was veranderd, ware hjj misschien op verzoek ont slagen. Op den Ringdijk onder Watergraafsmeer werd Vnjdagavond een voertuig aangehouden, waarin eeu geslachte koe was geborgen. Bij ooderzoek door de politie bleek, dat het beest was gestorven san bloedvergiftiging en het vleesch dus schadelijk voor de consumptie was te achten. Ds mau met het vervoer belast kreeg natuurljjk proces-verbaal hij deelde mede de opdracht te hebben de koe van Muiden te brengen naar een worslfabrikaut onder Watergaafsmeer. Gelukkig werd hij ver- hinderd het dier op de plaats van bestemmiug af te levereD. De procureur—generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, maakt bekend, dat eene beloouing van f 100 wordt uitgeloofd voor de aanhonding van Frauciscus Hendricu* Rosier, bjjgenaamd Haar- lemsche Frans, in den nacht van 19 op 20 Februari 1906 ontsnapt uit het rijks-krankzinnigen- gesticht te Medemblik en behoorende tot de bevolkiug der bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden. Te Sappemeer is de aannsmer M. Tijms bij het afbreken van een gebouw onder een omvallenden muur geraakt. Hij was onmiddellijk een lijk. Te Muustergeleen speelden Donderdag bij zekeren L. tijdens de afwezigheid der ouders dne kiudertjes vuurtje. In een oogenblik tijds stonden de kleertjes van een der kieinen in brand, de twee anderei vluchtten in bed. Het eene kind is levend verbrand. Vrijdagavond, toen de moeder zich even verwijderd had, kwam het 4jarig zoontje van J. Uiterwijk te Meppel met de kachel in aanraking, met het noodlottig gevolg dat het arme kind een uur later aan de bekomen brandwonden bezweek. Brusselsche loten. Vrijdag dieude voor het kantougerecht te Nijme- gen de zaak tegen het dagblad #de Gelderlauder" welks directeur was gedagvaard wegens het opnemen eener advertentie van de ^Bauque Auxilaire de la Bourse" te Brussel, houdeude aankondiging dat die bank zich belast voor rekening der Neder- landsche houders met de conversie der 21/, pet. loten der stad Brussel 1886 in nieuwe 2 pel. loten 1905. Door die advertentie op te nemen had gedaagde volgens de dagvaardiug openlijk bevorderd de deelneming in eene te Brussel aangelegde en gehouden wordende loterij eene openges'.elde gelegenheid om tegen betaling van 100 francs mede le dingen naar prijzen in geld uitgeloofd ten behoeve der deelnemers die door het lot als winners worden aangewezen, zijnde deze loterij bepaaldelijk eene tegen den parikoers voor het publiek opengfftelde premieleening, eene reutege- vende van 2 pet. doch waarvan de premieu niet voor gezamelijk gelijke bedragen verdeeld zijn over de jaren gedurende welke de leening loopt. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de adver tentie slechts eenmaal was opgenomea, omdat de directie der Maas- en Waalsche Bank de admini- stratie van de Gelderlauder er op had gewezen dat met het plaatsen der advertentie een wellieht strafbaar feit werd gepleegd. Gedaagde erkende de feiten. Het O. M., wijzende op de belangrijkbeid der zaak, meende dat een veroordeelend vonnis moest volgen, daar het karakter vau het erkende feit geen onduidelijkheid overlaat. Waar de goede trouw vaststaat, kan de straf gering zijn. Hij eischte 15 gulden boete, subs. 5 dagen. De verdediger, wees op de bestaande rechts- onzekerheid en op het toestaan der zegeling door den Minister van financien. Het O. M. vergat dat uaast de groote prijzen nog de kleine surplus- prijzen van 10 fr. bestaaD, zoodat hij niet de ongelijkheid der jaarbedragen aantounde. Tweedens achtte pleiter de nieuwe loten te vallen onder artikel 10, omdat het hier niet zou zijn een nieuwe loterij, doch de voortgezette van 1886. Er heeft alzoo geen schuldvernieuwing plaats. Pleiter concludeerde dat het O. M. niet-ontvankelijk worde verklaard in zijne vordering, subsidiair dat beklaagde niet strafbaar is en van rechtsvervolging worde ontslageD. Bq re- en dupliek persisleerden O. M. en ileiter bij hun conclusion. Uitspraak over 14 dagen. Een snelbreimacTiine. Onze grootouders zouden waariijk verbaasd staan sijken, wanneer zq weder ter wereld kwauueD, «u men hun zeggen zou, gij hebt vroeger meer dan een halven dag noodig gehad om een paar kousen te breien, waarvoor thans, alles bijeeugenomen, eenige minuten noodig zqn. Deze omwenteling hebben wij te daDken aan de snelbreimachiue ^Miramar." De resultaten welke met deze ideale, eenvoudige en over het geheel gnelloopende machine verkregen zijn, zijn buitengewoon groot. Gesteuud door onderstaaude Maatschappq, kan iedereen ten zijnen huize deu arbeid verrichten eu een vrij voldoend daggeid verdieneu. De Toortbreng8elen«der ^Miramar" vinden niet alleen een debiet in geheel Nederland, docb eok overal elders en er bestaat in Nederland geen dergelijke machine die maar eenigszius kan wed- ijveren met hare snelheid, soliditeit eu volmaakt- heid van arbeid. De vraag naar kousen vervaar- digd met de machine *Miramar" is onbeperkt. Voor iedereen, hreren en dames, oudeu tn jongen, die, onverschillig om welke redenen, het gezin niet kunnen verlaten, helzij om gezond- heidsredeuen, hetzij dat men uiel over groote gelduaiddelen beschikt, vinden op deze wijze ge legenheid wat te verdienende Breimachine- Maatschappij Thos II. Whittick Co. kornt die categorie vau personen te hulp, door huu mogelijk te makeu huone iukomsten te vermeerdereu. Een minimum verdieuste van f 2,per dozijn paar kouseu, vervaardigd met de fMirimar" kan lederen kooper worden verzekerd. Behalve eeu belaugrijke resks van dankbetui- I gingen kan de Maatschappij wijzen op sen groot getal getuigschriften vau vakmannen, die aautoonen dat de yMiramar", in aanmerking genotnen haar groote eenvoudigbeid, seer getnakkelqk te be- Eandelen is. Men kan verder, met alleen met deze machine Kousen voor dames en kinderen, f alsmede Sokken voor heeren rervaardigeu, doch ook Mutsen, Hoofddoeken, Halsdoekeu, Wanten, Polsmofjes, Slobkousen euz. al welke artikelen iu een gezin te pas komen. Wij verwijzeu uaar de advertentie welke omirent deze machine in ons blad voorkomt, terwijl de Breimachiue-Maattchappq Thos. H. Whittick Co., Keizersgracht 410, Amsterdam, nadsre inlichtingeu verstrekt. Ook kan men nog nadere inlichtingea inwiuuea bij het Iuformatiebureau Van der Graaf Co., reap, te Amsterdam en te Rotterdam. De hersenvlies-ruggemerg-outsteking vergt vele offers in het gebied van Ruhrort. Tot nu toe zijn daar 54 gevalien van de ziekte aaugegeven. De Londeusche rechter heeft een testament goedgekeurd, zoo kort als er wel nooit een zal op- gemaakt zijn. Het bestond uit de drie woordeu #Alles voor moeder," die da eriater op een envelop had gekrabbeld. Hij had met de begin- letters van zijn voornaam en zijn van, in tegen- woordigheid van zijn zoons, geteekend. Te Eckenhagen is het lijk van een sedert eenigen tijd vermiste dienstbode uit een pat in eeu kelder opgehaald. Eeu kleermakersgezel die met haar eeu liefdesbetrekking had aangeknoopt, is, als vefdacht van het misdrijf, in heehtenis ge- uomen eu voor den rechter van instructie spoedig door de maud gevalleu. Hij had haar eerst met i touwen gekneveld en een horloge, bij wijze van prop, in den moud geduwd. De stumperd rnoet, volgens de uitkoinsteu van de lijkscbouwiug, nog geleefd hebben, toen de onverlaat haar in deu put wierp. Eeu grappige vergissing had onlangs te Philadelphia plaats op een bal masque, gegeven door Mr. Julian Story, een der rijkste inwoners der stad. Men had zicn zoo streug aan het mas- queeren gehouden, dat de meeste-'deelseiners zelfs voor huune beste vrienden onbekend bleven. Nu wilde het toeva], dat een gezelschap van Chineesche staatsambtenaren, die zich op't oogen blik met een opdracht van hunne rsgeering te Philadelphia bevonden en in hetzelfde hotel hun inirek genomen hadden, door een misverstand van den lift jongen op een verkeerde verdieping werden afgezet en daardoor te midden der feestvierenden geraakten. De ougelukkige Chineezen werden als nieuwe gasten dadelijk levendig begroet en wegess de echtheid van huune kleeding eu de consequeutie waarmede zij hunne rol volhielden, storouachtig t.oegvjuicht. De arme zonen van bet Hemelsche Rijk wisten niet wat er met hen gebeurde, daar zij g«ea woord Engelsch spraken, konden zij zich ook niet verstaanbaar maken en zullen heen en weer gegooid en bewonderd, in het vroolijke ge- drang wel geloofd hebben met krankzinnigen te doen te hebben. Het duurde geruimen tijd voor een bediende van het hotel zich er mede bemueide en hen uit hunne onaangeoame positie verloste. Toen deze hun alles had uitgelegd, moesten zij om het ge val hartelijk lachen. Op de tentoonstelling van huiaarbeid te Berlijn kan men ook zien, hoe oude hooge hoeden door werksters in nieuwe zijn veranderd. Die hoeden worden in England voor een ptikie, 10 pf. of zoo het stuk, opgekocht eu dan door den uitgeslapen koopman voor 1 mk. het stuk aan I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2