Gemengde berichten. Lezing van den heer Kisch Belangstellende inwoners van Ter Neuzen. over tuberculose bij het Rundvee Kantongerecht te Ter Neuzen. Grooten Schouwburg te Gent, Intusschen zullen de landbouwers van den zomer wel den invloed gewaar worden van dit trekken naar vreemden bodem. W aarschynlijk zullen er werkkrachten te kort komen, wat tot gevolg zal hebben, dat de loonen moeten stijgen. Boschkapelle. Ouder voorzitterschap van den heer P. A. Stall&ert—Perdaan hield de boeren- leenbank hare jaarvergadering in 't locaal der wed. v. d. Veeken. Na opening, lezing en goed- keuriug der uotulen der vorige vergaderiug en vaststelling der rekening en balans, gaf de sassier verslag van den toestand over 1905, waarnt bleek, dat hel ledentai kloui »au 51 lot 53; de uitgaven beliepen 122178,06 en de lukomsten f 125178,51 i, zoodat het kassa op 31 Dec. 1905 bedroeg 3000,45^, de spaarboekjes in gebruik klptnmen van 37 op 54; op 31 Dec. 1904 bedroeg de inleg 6242,86 er werd ge- stort in 1905 56942,75 en teragbetaald 50918,46, zoodat de spaargelden stegeu tot f 12267,15 of een vermeerdering in 1905 van ruun 6OO0t>ij 9 vooraebotteu ad 1475 kwaineu 19 nieuwe ad 37b2; 12 voor»chotten werden grheel aangezumr.i 1956,14 werd terugbetaald das op 31 Dec. 19d5 had de Bmk gegeven 16 voorschotten ad 3220,86. Het aantal leden, die in loopeude rekening staan met de Bank klom van 6 tot 8 Op 31 Dec. 19u4 hadden zij geslort f 170,43; lu 1905 weid in loopeude rekening geatort f 10415,06 en door de Bank uitgegeven 7152.60, zoodat de 8 leden op 33 Dec. 1905 3132,89 in loopende rekening hadden geslori. Na het verslag nam de Z.Eerw. heer pastoor, lid der Bank, het woord om de leden aan te sporen van de zoo nuttige instelling gebruik te tnaken, en deed daarbij vooral uit- koinen het groote Uelaug van het spareu, waarua de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank aan spreker voer zijne belangitelling en aau de ledeo voor haa trouwe opkomst. Boschkapelle. De landbouwer P. O. heeft een kip o zijn erf, die reeda met 8 kuikentjes rondwaudelt. 't Zal een heel werk zijn em de jonge beestjes zoo vroeg op 'tj.ar, in leveu te houdeu. Hulst, 21 Februari. De K*th. kiesvereenigiug alhier heeft lhaus met algemvene stemmeu besloten haar medewerknig te verleenen voor de oprichting van een proviuctalen bond van katholieke kiesver- eenigingen in Zeeland. gehouden te Ter Neuzen op 21 Februari voor de leden der afdeeling Axel, van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. De heer Risch begon zijne voordracht met te zeggen dat hoewel de tijd van voorbereiding kort geweest was, hij zooveel mogelijk getracht had de tuberculose zoo uitgebreid mogelijk te bespreken. De tuberculose dan is geen ziekte van den tegeawoor- digen tijd maar deze bestond reeds voor Christus ge- boorte, hoewel toen onder een anderen naam bekend. De tuberculose is een groot gevaar voor den veestapel, temeer daar het dreigende daarTan door de groote menigte niet wordt ingezien. Deze ziekte komt niet alleen voor by het rundvee, maar ook bij de menschen, de huisdieren, zangvogels en wilde dieren vooral apen zijn er zeer vatbaar voor. Voorai Duitschland had veel tegen de tuberculose te kampen en daar men toen meenae dat die ziekte van uit Frankrijk was binnengedrongen, noemde men haar daar Francosenkrankheid. De vrees voor die ziekte was dan ook zoo groot dat voor het dooden van dieren die tuberculeus waren, een bepaald persoon werd aangesteld. De werktuigen waarmede dit geschiedde moesten worden vernietigd. Op het laatst der 18* eeuw heeft een geletrde het be- wiis geleverd dat die ziekte door een uiterst klein, slechts met een microscoop waar te nemen diertje werd veroorzaakt: de tuberkelbacil. Zoo werd die vrees wel wat vermmd*rd omdat men thans wist waar men tegen te strijden had. Nu komt men *nwillekeurig aan de vraag, hoe komt die bacil in het lichaam. De plaats van opname kan verschillend zijn vooral door den neus en de mond komt de bacil meest in het iichaam, doordat de lucht die er mede besmet is, wordt ingeademd. Het drinkwater vooral kan die ziekte onder den vee stapel uitbreiden doordat het besmette dier en de on- aano-etaste dieren uit denzelfden bak drinken. Lage, warme stallen, slechte voeding, onreinkeid, on- voldoende verzorging der huid, dit alles maakt het vee bevattelijker voor die ziekte. De tuberculose is een besmettelijke ziekte want het eene beest last het andere aan, ja zelfs de mensch kan die ziekte op de dieren overbrengen. Spreker las eenige door veeartsen geconstateerde ge- vallen van besmetting voor, als van den mensch op het dier en van het eene dier op het andere. Het ras oefent geen invloed uit, doch wel het geslacht en de leeftijd, want uit de statistieken door verschillende veeartsen aangelegd, blijkt datstieren minder aan die ziekte lijden dan koeien, dit komt ook wel omdat stieren op 4 a 5 jarigen leeftijd worden geslacht, terwijl men de koeien veel ouder laat worden. Men heeft ook nagegaan dat in de laaggelegen landen die ziekte meer voorkomt dan in de hooggelegene. De smetsiof kan zich verspreiden door verschillende wegen, als door het hoesten, de uiers ena. Als een dier door de tuberculose is aangetast kan men dit nog met dadelijk waarnemen. Hoe lang de verschijnselen dier ziekte uitblijven is moeilijk na te gaan doch men kan er wel 3 tot 5 weken voor rekenen. l)c aangetaste dieren blijven achter in den groei, hebben een drooge en glanzelooze huid, hun eetlust is minder en ze geven minder melk. Als ze longtnb«rculeus zijn hebben ze een korte drooge hoest, welke vooral veroorzaakt wordt als ze, (het rundvee), gaan liggen of als ze opstaan, en wanneer men met de vingers tusschen de ribben of op de keel drukt. Men neemt ook opzetting der flanken waar; de aan getaste koeien worden echter niet altijd mager; men ziet wel eens dat ze vet worden. Darmtuberouloee kenmerkt zich door slecht* spys- vertering, hevigen dorst, buikpijn, enz. Het vel dat uiertuberculens is kan men or.derscheide* doordat de bewuste uier zeer sterk uitzet. Dat de tubereulose zeer besmettend is hebbem we reeds gezegd, do«h o. m. kwam een geval te Geneve in 1893 voor van een meisje dat melk zoo van de koe gedronken had, ziek werd en na 3 maanden stierf Bij een zear uitgebreid onderzoek van dit sterfgeval bleek, dat de koe waarvan de melk was gedronken tuberculeus was en de andere beesten dier boerderij onderzoekende bleek dat 4 van de 5 koeien tuberculeus waren. Door het koken dar melk zoaden de bacillen daarin ge- dood zijn geworden, waarom het koken der melk zeer is aan te bevelen, waarop dan ook reeds herhaaldelijk is gewezen. Als een sterk geval hoe de besmetting der tubercnlose werkt, zoo schreef een Franseh veearts, kan wel het volgende dianen. Een veehouder had een kaeoht, die teringlijder was, in dienst genomen om voor het vee te zorgen enz. Een koe werd ziek en omdat ze steeds achteruit ging, ge slachthet vleesch werd echter afgekeurd omdat het gedoode dier, na keuring zeer tuberculeus werd bevonden. Twee koeien die naast de tuberculose koe gestaan hadden werden ook ziek en ook tuberculeus bevonden. De anders zoo gezonde veestapel giag langzaam in waarde achteruit. Ja zelfs de geheele rij in welke de tuberculose koeien hadden gestaan begonaen alle aan die ziekte te lijdea. De veehoudei liet nu onderzoeken hoe het toch kwam dat die ziekte toch zoo plotseling in zijn veestapel was gekomen, met het resuitaat, dat werd bewezen dat de kneeht, die voer de koeien zorgde, en er juist boven sliep, de gewoonte had zijn speeksel naar beneden in den stal te spuwen, juist naar de plaats waar de eerste koe die geslacht was had gestaan. Dit speeksel nu was het verderf voor het vee. want bij onderzoek bleek dat het tuberkelbacillen inhield. De knecht is later aan longtering, veroorzaakt door die baeillen, gestorven. De tuberculine is een stof waarmede men kan nagaan, door een weinigje dier stof de ditren in te spjtiten, of ze tuberculeus zijn. Bij gezonde dieren heeftmeze in spiriting geen invloed, doch bij de lijdendn veroorzaakt het een hooge vermeerdering van temperatuur. Om de besmettiig te bestrijdei, doet men het best door de zieke koe af te zonderen en de plaats waar ze gestaan hetft flink te reiiigen door deze met warm seepsep te sehrobben en daar»a met carbol te begieten. Ds koe die tuberculeus is moet ook steeds het laatst gemolken word*n, daar anders d* bacillen licht op de uiers der gezonde dieren zou kunnen overgebracht worden. De emmers waarin de melk dier koe wordt gedaan m*eten steeds goed geschrobd worden met kokend water, daar*m neme men bij voorkeur emmers van metaal, daar die van hout niet goed te zuiversn zijn. De persoon die melkt moet vooral er op letten eerst zijn handen t« wassehen alvorens die in den mond van het kalf te steken om hat te leeren drinken, daar hier vooral de open tuberculose vat op heeft. Het Rijk heeft ook niet verzuimd het gevaar dat de Nederlandsche veestapel bedreigd zooveel mogelijk te bezweres do*r de besmette dieren van de landbouwers te koopen voor de prijs die een daarvoor expres aangestelde commissie bepaald. Neemt de eigenaar met dien prijs geen genoegen dan volgt er een hertaxatie, Deemt hij ook hiermede geen genoegen dan worden er door het Rijk 2 personen benoemd die het stuk vee taxeeren en het geraiddelde daarvan genomen, en aan die prijs valt niet meer te tornen. Velen denken dat, wanneer ze een stuk vee aan het rijk als tuberculeus hebben opgegeven, hun heele vee stapel moet getuberkelleerd worden, dit is slechts bij uitzondering het geval Hetreinigen van den stal mo*t gesehieden op kosten van d6n landbouwer, het ontsmetten gesehiedt op kosten van het Rijk. Raadzaam is het steeds van tijd tot tijd het vee door den veearts te laten onderzoeken. Hierna besprak spreker de maatregelen in andere landen genomen. Belgie o. a. begon eerst met alle dieren die tuberculeus waren af te maken, doch die kosten liepen zoo hoog dat ze hiervan moesten afzien. Nu dooden ze alleen nog die diersn welke lijdende zijn aan clinische tuberculose terwijl de ingevoerde runderen eer6t gekeurd moeten worden alvorens in Belgie te kunnen gebracht worden. Hiermede eindigde de heer Risch zijne lezing die met een warm applaus door de aanwezigen w*rd beloond. Nadat nog door enkele leden eenige vragen werden gedaan die door spreker werden beantwoard en ver- klaard, sloot de voorzitter de heer Ph. J. van Dixhoorn de vergadering met een woord van dank aan den spreker voor zijne duidelijke en schoone lezing. Zitting van 23 Februari 1906. Veroortleeld zijn: C. A. C., landbouwerszoon te Biervliet en C. B. T., landbouwerszoon te Hoofdplaat, ter zake van Jachtwetovertredingieder tot eene boete van 8, subsidiair 4 dagen hechtenis voor elke boete. P. S. d V, bierhuishoudster te Ter Neuzen, ter zake van Drankwetovertreding tot eene boete van J 15, subs. 10 dagen hecht. M. V., uienhandelaar te Ter Neuzen, ter zake van Arbeidswetovertredingtot zes boeten elk van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. P. D., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake van het niet gluiten op tijd van zijn bierhuis; tot eene boete van J 0,50, subs. 1 dag hecht. P. J. D., I. v. H., bierhuishouders te Sas van Gent, P. d. V.', bierhuishoudster te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. C. d. Z, bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. G. J. G., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake als voren toi eene boete van 4, subs. 4 dagen hecht. J. H„ bierhuishouder, F. J. B., arbeider, beiden te Sas van Gent, E. I J, F. v. K., arbeiders, beiden te Westdorpe, ter zake van het verblijven in een bierhuis na de sluitingieder tot eene boete van f 2, subs. 2 dageir hecht. voor elke boete. W. F. V., zonder beroep te Sas van Gent, ter zake als voren; tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. J. I)., bierhuishouder te Sas van Gent, ter zake van het geven van een openbare vermakelijkheid zonder vergunning, tweemaal gepleegdtot twee boeten elk van0 /3, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete. I. S., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het wateren op den openbaren weg tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. T. J. C. D., landbouwerszoon te Philippine, ter zake van het niet verlichten van een rijtuig met een helder wit lichtuitstralende lantaarn tot eene boete van 0,50, subs, tot plaatsing in een tuchtschooi voor den tijd van eene week. J. v. D., koopman te Ter Neuzen, ter zake van het rijwielen zonder licht; tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. v. d. H., werkman te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch met behttlp van een werktuig; tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. E. D. L., werkman te Sas van Gent; T. M. W., visscher te Philippine; J. W., werkman te Axel, alien ter zake van het be- visschen der Schelde zonder consentieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. G. H., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake van in staat van dronkenschap de orde verstoren tot eene boete van 3, subs 3 dagen hecht. J. B. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap t*t eene boete van 1, subs, tot plaatsing in een tuchtschooi voor den tijd van een week. J. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zak* van openbare dronkenschap, 2maal gepleegd tot 2 boeten elk van f 2, subs. 2 dagen hecht voor elke boete. J. J. D., schipper te Ter Neuzen, ter zake van open bare dronkenschap; tot eene boete van /2, subs. 2 dagen hecht. F. F. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap tot eene boete van 3, subs. 3 dagen heeht. J. C. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. J. J. D., schippersknecht te Ter Neuzen, ter zake als voren; tot eene boete van 3, snbs. 3 dagen hecht. P. D., bierhuishouder te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. F. W. v. A., schipper, P. H., bootrverker, I. B. v. H., bootwerker, J. J. I., bootwerker, A. M. M., schippersknecht, en T. C. H., zonder beroep, alien te Ter Neuzen, ter zake als vorem ieder tot een boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. P. E., M. H. G., P. C. F., bootwerkers, D. F., voerman, D. F. voerman, J. C. van G., val'ensgezel, alien te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap; tot eene boete van J 3, snbs. 3 dagen hecht. F. A. D., sloeproeier te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhalingtot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. G. K., gep. O.-I. M. te Ter Neuzen, ter zake als voren tot eene boete van J 4, subs. 3 dagen hecht. C. B., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren tweemaal gepleegd; tot 2 boeten elk van 3, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete. M. A. D., verlaten huisvrouw van L. G., zonder be roep te Ter Neuze*, ter zake van openbare dronken schap bij vijfde herhaling tot hechtenis van drie weken Ontslagen va reclitsvervolging M. D., werkman te Hoek, ter zake van overtrading van het Regeiemeat van Politie voor de polders in Zeeland. Donderdagmorgen, omstreeks tien uur werd door den kapitein van het in het dok te Middel- burg liggende fregatschip Cromatjrshire de hulp der politie ingeroepen, daar een vijftal bcschonken matrozen zich tegen hern verzetten en hem zelfs met mesien te lijf wilden gaan. De politie begaf zich dadelijk aan boord van het schip, maar bevond de beschonkenen in zoodanigen toestand, dat ze niet over de loop plack naar den wal konden worden verwijderd Korte metten werden echter gemaakt en onder een grooten toeloop van volk werden de belha- hamela met een tskel van boord naar beneden ge- laten, terwijl een enkele over de loopplank kon worden gesleept. Kranig wist de politic de woasteliDgen in het politiebureaa onder te bren- gen, waar zij hun roes konden nitslapen. Het Hand, van Antw. meldt dat de jongens die van het Belgische opleidings«cbip te Oostende gedeserteerd zijn, en die te Breskens werden aangehouden, hnn loopbaan daardoor gebroken hebben. Het blad doet een goed woord voor hen, om een kwajougensstreek niet zoj zwaar te doen straffen. In Gelsenkircben in Duitschland is een echtpaar gearresteerd onder de verdenking, zeven van zyn, sedert 1897 geboren acht kinderen, kort na de geboorte gedood te hebben. Yoor een zou zonder te onderzoeken, door den dokter een over- lijdenabriefje gegeven zijn. Het laalste kind, in Januari geboren, stierf na een paar dagen. De man pakte het lijkje in een kistje en droeg dit wegwaarheen is nog niet uitgevonden. Een paar uren later kwamen de beide oumenscben stomdronken thuis. De dochter Alice van den president der Vereenigde Stated, is Vrijdagmiddag in den echt verbonden met het lid van den Seuaat Longworth. De plechtigheid zelf was van schittereude pracht doch gelnkkig waren de rijke decoratiea meest smaakvol en volkomen in de goeden toon gehouden. Alleen was het in da feestzalen onaan genaam vol. Het huwelijk werd ingezegend door biaschop Henry F. Satterlee, van de Episcopaansche kerk. De bruid werd door haar vader zelf begeleid naar de verhooging, waarop de trouwplechtigheid plaats vond. Zoodra Sweet Alice mevrouw Longworth was geworden, verdrongen de gasten zich om het paar teneinde baiden gHuk te wenschen, waarua de 7ri0 genoodigden zich aan een dejeuner vereenig' den. Het jonge mevrouwtje sneed zelf den trouw- koek aan, een triumf op 't gebied van hoogere bakkerskanat van zeker drie Eng. voet van top tot basis. Het wapen daarbij door mevr. Long' worth gehanteerd, was de sabel van majoor Mc. Cawby, een hooggeplaafst dignitatis. Toen, na afloop van het diner, de jonggehuwde de zaal verliet om zich te gaan verkleeden voor de reis, viel de muziek in met de tonen van de Cake Walk. Spontaan danste het presidents dochlerije een paar passen voor, om daarop iachend le verdwijuen. In sommige opzichten is het wel goed, de populaire dochter te zijn van een popnlair president van de Vereenigde Staten, De braid moet n.l. aan huwelijks-cadeau's alleen voor een waarde van 200,000 dollar hebben ont- vangen. Slechts twee geschenken waren afkomstig van andere staten, te weten de beide gobelina van Frankrijk en het paarlsnoer van Cuba. Mevrouw Durel, de weduwe van den on- langs in den trein vermoorden eigenaar der Kurzaal te Geneve eiscbt van de spoorwegmaatschappij ParijsLyon—Middellandsche Zee een schadever- goeding van 800,000 francs. De waggon, waarin de moord gepleegd werd, moet niet gebouwd zijn overeenkomslig de bepalingeo der Franscbe wet en daarop grondt de wednwe haar vordering. In den corridor van den wagen bevond zich een deur met een klink, die, wanneer zij gesloten was, de coupe, waarin Dure] zat, geheel afsloot, zoodat men zijn hulpgeroep niet hooren kon. Na den moord vond men die denr gesloten. Voor het Schwurgericht te Munchen is een grding begonuen, dat sterk de aaudacht trekt. Terecht staan Heinrich Schellhaas, een gepensic- neerd ambtenaar, zijne vrouw en haar broer, de conducteur Marder. De beiden eersten worden bescbuldigd van moord en diefstal, de laatste van heling en valschheid in een authentieke akte. Daar de beschuldigden die al anderhalf jaar in voor- loopige hechtenis gezeten hebben, alle schuld loochenen, heeft men 100 getuigen moeten dag- vaarden om aanwijzingen voor hun schuld te ver- zamelen. Ongeveer twee jaar geleden was de rentenier Hermann Cramm, die wegens verduiste- ring vier jaar lang in het tuchthuis had gezeten- te Neu-Pa8ing, een voorstad van Munchen, in de villa van het echtpaar Schellhaas komen in- wonen. Hij had een vermogen gterfd en leefde van de r#nte van dat kapiiaal. De vrouw van Schellhaas heeft met den ruim zeventigjarigen man, naar hare eigen bekentenis, verboden omgang gehad. Cramm was een zonderling en leefde zeer teruggetrokken. In het voorjaar van 1904 ver- dween hij en tot nog toe hesft men nergeus meer een spoor van hem kunnen ontdekken. In Sep tember 1904 kreeg de politie uit Berliju een naamloozen brief, waarin de Schellhaasen beschul- digd werden, den rentenier vermoord te hebben. Het echtpaaar werd daarna in hechtenis genomen. In hun villa vond men wel eenige fleschjes met cyaankali, 30,000 mark in efftcten, maar overigens Diets dat licht in de zaak kon brengen. Het onderzoek bracht alleen uit dat Schellhaas in den laatsten tijd allerlei schuldeu had betaald, zich voor 6000 mark een automobiel had aange- scnaft en op veel grooteren voet leefde dan te rijmen was met zijn maandelijksch pensioen van 75 mark. Volgens de akte vau beschuidiging is Cramm door middel van cyaankali, datjSchellhaas in een apotheek te PasiDg gekocht heefi, vergeven. Het lijk moet daarna in stukken gesneden en verbrand en alle verdachte overblijfselen met de automobiel ter weggebracht zijn. Men denkt dat met het proces wel een veertien dagen gemoeid zullen zijn. Wanneer er een zeker iets bestaat, waar wij meer belang in stellen dan in iets anders, dan is dit het een of andere goede bericht, betreffende iemand uit de buurt. Er kan geen beter bewijs zijn an voor menig onzer niet van grooter waarde, dan het onderataande getuigscbrift van een dank- baar Middelburger. De heer C. de Jonge, wonende Seisplein 523 te Middelburg, meldt onsHet is thans reeds twee jaren dat ik geleden heb aan een aandoening der nieren, waardoer ik veel piji in den rng en iu de lendenen te doorstaan had. Ik klstagde eveneens veel over hoefdpijn en schemeringen voor de oogen. Ik gevoelde mij steeds erg ver- moeid en zwaar in de beenen en over het alge- meen bemerkte ik dat ik verzwakte en achteruit ging, niettegenstaande ik reeds menigmaal hier- voor medische hulp had ingeroepen. Ik was blij toen ik hoorple van Uw Foster's Rugpiju Nieren Pillen, welke mij veel opknaptenna een paar dagen kon ik hier reeds de goede werking van bemerken en toen ik dit prachtig genee$m:ddel gedurende veertien dagen had gebruikt, waren de pijn en de verdere ongemakken geheel en al ver- dwenen. Met vertrouwen kan ik dan ook Uw Pi lien aan nierlijdeis aanbevelen. Ik onderget"ekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goedduukt. De bovenstaanae verklaring zoo eenvoudig en oprecht bewijst ons het doeltreffeude van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor hunne eerste kenteekenen als pijn, stramheid en zwakte iu den rug, opstoppiug, overvloedige urinelooozing, beziuksel der urine, rugpijn veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in de nieren of blaas, ontsteking enz. en al de ziekten daaruit voortvloeiend, zooals 8uikerziekte, waterzuchl, verlies van eiwiisiuHVn onreinheden in bet bloed enz. Vermijd du< de ziekte, terwijl gij direct by de eerste verschijnselen, de kiemen dood, welke zteh voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Niereupilleu geefl, dezelfde die de heer De .lunge gehad heeft. Wij waarschuwen legen namaak en mak°n koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkriigbaar bij den hepr A. van OverbeekeLeunis, Weslkolkstraat. Toezending gesehiedt franco na onlvangst van postwissel a f 1.75 voor een of f 10.voor zes doozen. Directie G. MARQUET. Zotidag 25 Febr. a. s., te 2 are, dagvoorstelling opvoering van he jongleur de Notre-Dame, tooverspel in 3 bednjven, woorden van Maurice Lena, muziek van J. Massenet. Dinsdag 27 Febr. a. s., te 2 ure, rbgvoor- selling opvoering van Faustopera in 5 be- drijven en 9 tafereelen van Ch. Gounod.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6