Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Behoort Ter Neuzen te helpen. Ambachtsschool te Ter Neuzen, sonen aangewezen, waarnaar de nsestsioffen die voor het gstnak der ledeu gedeeltelijk te Hulst, gedeeltelijk te Kijkuit en Axel aankomen, rnoeteu geadresseerd worden. Hulst. Uitslag aanbesteding door den R. K. Boerenbond van 316800 K.G. superphosphaat, 221100 K.G. ammoniak-superphosphaat en 92000 R.G chili-salpeter. Voor superphosphaat schreven in P. J. Schsele te Ter Neuzen voor f 2,53 en P. v. Aerdenne te Dordrecht voor f 2,77. Voor ammoniak-superphosphaat schreven in Hoste te St. Laureins voor 7,18 P. J. Scheele te Ter Neuzen voor f 7,29; P. G. Adriaansena te Bergen op Zoom voor f 7,30De Moor- Vlaming te Hulst voor 7,32 Dordtsche Kunst- inestmaatschappij te Dordrecht voor f 7,36 Maatschappij Dordrecht te Dordrecht voor f 7,36 en P. v. Ardenne te Dordrecht voor f 7,44. Voor chili-salpeter schreven in Meijer en Co. te Zaamslag voor f 12,29 J. Adriaansens-Polfliet te Walsoorden voor 12,29J/3 Glerum en Co. te Vlake voor 12,83P G. Adriaansens te Bergen op Zoom voor f 12,86 W. Adriaansens- v. Gasseu te Groeneudijk, voer f 12,38; De Mo#r- Vlainuig te Hulst voor 12,68; Maatschappij Dordrecht te Dordrecht voor 12,72. Gegund aan de laagste insctirijvers. Een 3jarig kind te Nieuwendam van 1. d. J., heeft haar zusje, omstreeks 1 jaar oud, zd6danig met kokende koffie begoteD, dat het den volgenden dag bezweken is. In een zijstraat van den Amsterdamschen straatweg te Utrecht is Dinsdagavond een knaapje van nog geen drie jaar, dat alleen in huis was, op een gegeven oogenblik met de kachel in aau- raking gekomen. Het gevolg was dat de kleertjes in brand geraakten en de kleine deerlijke brand- wonden opliep. De haid was op verschillende plaatsen verschroeid. Niettegenstaande een zorg- vuldige behaudeling in het ziekenhuis is het kind Woensdag ouder vreeselijke smarten bezweken. Te Brouwershaveu kreeg dezer dagen een daar gelogeerde dame een stuk glas in de keel. Het verwijderen giug vrtjwel hoewel toch de keel gekwetst scheen te zijn. De dame is thans aan de gavolgen overleden. De justitie te Maastricht, gesteund door eene sterke polnismacht, heeft Dinsdag andermaal een i»«al gedaan in de speelclub te Vaals en op heeterdaad een veertigtal spelers betrapt, die zich aan hazardspel door middel van de roulette schuldig maakten. De roulette werd in beslag genomen en de lei- der van het speelhuis, de Hongaarsche graaf Szarj krachtens de vreemdelingenwet, over de grenzen gebracht. Krachtige politiemaatregelen zijn door den pro- cnreur-generaal te 's Hertogenbosch genomen, ten einde herhaling te voorkomeu. De automobiel in dienst van de politie. 't Gebeurde vannacht, ruim twaalf uur, in de Viestraat te Utrecht, vlak bij de brug, die met denzelfden uaam begiftigd is. Een soldaat, dronken als een kanon, ligt languit op de ijs- koude straatsieenen. Hij kan niet voortzijn wil is goed, maar zijn beenen zijn veel te zwak. En, als lag hij rustig onder het »wolletje" van zijn kazerne-krib, slaapt hij met zeldzame regel- matigheid, af en toe 'n snorkend geluid latende hooren, dat denken doet aan een motor, die te droog is om te loopen. Een politieagent nadert, nog wel een met een krul op zijn oiouwen, bekijkt den ffstrijder" met weewarigen blik, oordeelt, dat de man zich zelf en ook het staatspakje dat hij draag', wel wat al te veel declineerten besluit, dat hij hem zal mee- nemen naar het bureau. Maar hoe Dragen Alleen gaat dat niet. Slepen, aan z'n beenen net alsof je een kruiwagen achter je hebt neen, dat gaat ook niet, want dan heeft in dit geval „het rad" te veel te lijden. Wat dan gedaan De agent pijnigt zijn politiebrein met allerlei spitsvondige gedachten, die als bliksemflitsen komen binnenschieten, maar nog veel gauwer zijn helder hoold verlaten. Een kring van kijkers verdringt zich om de twee geuniformden de agent peinstde ander snorkt. De agent voelt dat er gehandeld moet worden, maar hy vindt geen oplossing. Nergens is een kar te ontdekken met behulp waarvan het vrachtje naar zijn bestemming kan worden ge bracht. De ring van menschen die zich aan het geval staan te vergapen, wordt al grooter. In de verte klinkt hoog- getoeter, breede licht- bundels glijden weldra over den menschenkluwen heen, nog een paar seconden en een groote gele automobiel houdt stil in de onmiddelljjke nabijheid van den dronken soldaat, die nog steeds van niets afweet en zich niet 't minste aantrekt van al die belangstelling om zich heen. De bestuurder van de auto is uit zijn wagen gekomen, overziet het geval, voelt, zonder dat men hem iets gezegd heeft, dat hij degeen is, die den knoop kan doorhakken en wendt zich tot den politieman. De onderhandelingen duren niet lang 't volgende oogenblik zien we den .soldaat beetpakken en met vereende krachten in den wagen leggen, de eigenaar van de auto zit al achter zijn stuurrad, de agent neemt plaats op de treeplank, een snorrend gonzen van den motor en daar gaat het stelletje, heele- maal voor niks, regelrecht op het politiebureau op de Ganzenmarkt aan. Het resultaat laat zich denken. Bestuurder lacht, agent lacht, publiek lacht, soldaat alleen lacht nietbemerkt niet eens, dat-ie in een auto zit. Yanmorgen is hij dit eerst gewaar geworden. En zoo geschiedde, dat een der firmanten van de firma L. R. Goettsch Co. der politie een dienst bewees, die, afgaande op het succes, niet genoeg door haar gewaardeerd kan worden. (Utr. Ct.j Salomo's recht. Een der correspondenten van de Tel. schrijft In een dorp van Gelderlaud, den naam ver- zwijgeu we, omdat de burgemeester dier plaats sedert eenigen tijd als zoodanig afgetreden niet gaarne pronkt met zijne goede daden, woonde eeD schtpaar, dat niet al te best met elkaar over weg koa. Hoewel zij hunne echtelijke liefde met een spruit gezegrnd mjchten zien, kwam er tuasehen man en vrouw zoovael verwijdering, dat ieder voor zich in slilte besloot pogiugeu aau te weuden om tot echtscheiding te geraken. De burgemeester, als echte burgervader met alles bekend wat er in zijne gemeente voorviei, wist reeds sedert lang, dat het niet in den haak was tusschen bovenbedoeide echtelieden en het verwonderde hem dan ook niets, dat hij op zekeren morgen bezoek kreeg van de scheidens-lustige vrouw. Op haar vraag of zij zou kunnen scheiden van den man, die dronk en die zijne verplichtingau als man en vader zeer slecht nakwam, werd net den meesten ernst berestigeud geautwoord. fMaar," zoo vroeg de burgervader hoe maet het met het kind P" wWel," autwoordde de vrouw, #dat blijft aan mij." z/Neeu, zeker niet," sprak ZijnEdelAchtbare, ,/gij wilt van uwen man af en dan behoudt die ook het kind." Da vrouw keek zeer verbaasd op en, na kort beraad, zri te, dat ze dan maar liever van de scheiding afzag. De burgemeester vond dit ook het beste en gaf de vrouw bjj haar heengaan den raad, er maar niet mat haar man over te spreken, dat ze op het gemeenlehuis geweest was, want haar kindje Of het spel sprak, kwam een paar uur later de man bij den burgemeester op het kaDtoor, met de mededeeling, dat hij van zijn vroow ffaf wou," eu met de vraif, dat kon #Wel zeker kan datMaar hoe moet het met je kindje i/ Wel, dat koud ik natuurlijk," sprak de man, die van zgue vrouw niets meer wilde weten. »Neen dat houdt gij niet," sprak de wijze burgervader*als gij uwe vrouw wilt verlaten dan verlaat ge tevens aw kind en ge hebt er in het geheel geen rechten meer op Verschrikt hoorde de man deze woorden aan en snel besloteu, antwoordde hij #No«, dan blijf ik maar liever bij de vrouw en zie ik van de scheiding af." De man gitig heen en ontving, evenals ziju vrouw, den raad, zijne wederhelft niet te vertellen dat hij mei scheidrngsplanneu bij den burgemeester geweest was. Sedert leefdeu de echtelieden in vrede net elkander, dank zjj het wijs gebruik, dat de burge meester wist te maken vau de liefde van vader en moeder vjor hun kind. Doet deze gebeurtenis niet aan Kouing Salomo denken Wat is bloedvergiftiging Herhaaldelijk komeu in den lateren tijd be richten in de bladen, dat iemand aan bloed- vergiftiging is overleden. Dat dit meer voor konit dan vroeger is, omdat men tegenwoordig beter waarneemt en ook meer alles in de krant zetwant de ziekte zelve is zoo oud als de wereld. Bloedvergiftiging dan komt, in den algemeenen zin, op tallooze wijzen voor. Door gassen van kacbels, door het zitten boven een stoof, door het lang verkeeren in een bedompt vertrek heeft men dit laatste lang gedaan, 's avonds b.v., dan klaagt men den anderen morgen over hoofdpijn, die niets dan een lichte mate van bloedvergiftiging kan worden genoemd. De oorzaak echter van die gevallen welke wij gemeenlijk bloedvergiftiging noemen, zijn bacillen, zeer kleine levende wezen, die ziekten veroorzaken, voortwoekeren en zich al meer uitbreiden. 't Middel er tegen is dan ookreinheid, vooral van wondjes, zorg dat daarin geen vuil komt, ontsmetting met carbolwater e. d. Maar ook het lichaara zelt is krachtig en het bloed zelf werkt als tegengif. In de meeste gevallen wordt etter gevormd, maar ontstaat geen bloedvergiftiging. Etter is niets dan ontbindende, vervloeiende cellen is het door een prik gevormde puisje zoo ver gezwollen, dat het doorbreekt, dan is de strijd tusschen lichaam en bacil uitgestreden. De echte, kwaadaardige bloedvergiftiging ontstaat eerst, wanneer ook de bacillen zelf zich door middel ran 't bloed in het lichaam verplaatsen. De gesneden wond is de gunstigste. Zij heeft gladde wanden, gaapt en bloedt, terwijl zoo ruin mogelijk cellen verwoest zijn. De gekneusde wond kan gevaarlijker zijn, aangezien het celweefsel dan in de knel is geweest, plaatselijk geleden heeft en, bij het indringen van smetstof, zwakker zich verweeren kan. De geschoten wond, mits niet in de edele deelen van het lichaam, is hierom niet gevaarlijk, omdat de bacillen, welke op het projectiel leefden, door de hitte, die bij het afgaan van een schot ontwikkeld wordt, gedood zjjn. In den ongunstigsten reuk staat de gestoken wond. Bij een steek kan het gif in de diepte worden geent. Brandwonden, hoewel zeer pynlijk, gaan meestal niet diepwel zijn ze vaak uitgebreid, maar heG gevaar voor wondbesmetting is niet groot. Reinheid, wasschen met water en zeep, is het beste verweermiddel. Nog altijd heerscht de meening, dat kou niet geed is voor een wond. Die meening is onjuist en rerouderd. Alleen dient gezorgd dat geen ruil in de wond komtlaat men daarom het lapje, dat de wond omzwachtelt, in kokend water wasschen, en zoowel v6or als na het bekomen van de wond steeds zorgen, de huid rein te houden. - Bohemen blijft voortdurend het Friesche rundrse trekken. In 1905 gingen er weinig minder dau 600 stuks heen. Thans is de ver- zending opnieuw begouien met eeD 40tal kalfkoeien, om de volgende week door eeu grooter getal te worden gevolgd. Drier dagen kreeg een vischhandelaar te Parijs telefomsch de bestelling van 4 dozijn oesters, zoo spoedig mogelijk te ieveren. De oesters werden flaks in orde gebracht en een knecht per motor- fets naar het opgegeven adres gezonden. Daar wachte hem een beer, die hem zeide de oesters vlug op de tweede verdieping te brengeu. Zoo geschiedde en onderwijl reed de heer vJug met de motor weg, de arme knecht kwam natuurlijk onverrichter zake met zijn oesters van boven terug en ontdekte maar al te gauw in handeu gevallen te zijn van een oplichter. By Tonlon hield de onderzeesche torpedo- boot Bonige dezer dagen oefeningen met bet alag- schip JeDa. De Jena stoomde op de Bonige af, en dan dook de Bonige onder de Jena door. Esn keer ging dat prachtig. De tweede keer heeft de Bonige zich echter vergist en is tegen de kiel van het oorlogsschip gestooten. De wand van de onderzeesche boot werd ingedrukt, maar de waterdichte schotten hebben stand gehouden, zoodat de Bonige weer boven water kon komen en zonder hulp de haven van Toulon bereiken. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend dat de jacht ep houtsnippen 1 Maart, die op waterwild 81 Maart en die op water- snippen 16 April a. s. gesloten wordt en het weispel op kwarteien van 2 Mei tot 14 Juli geoorloofd zal zijn. De kooieenden moeten opgesloten of gehokt worden van 1 tot en met 30 April en van 1 Juli tot de opening der jacht op het waterwild. De visscherij zal gesloten zijn met kruisnet en hengel van 16 Maart tot 15 April, met zegen of sleepnet van 16 Maart tot 15 Mei. Gedurende dezrn tyd zal alleen met aalkorven of dobber met aalhaak naar paling mogen gevischt worden. Gisteravond zijn onder Oostburg twee per- sonen door den bliksem gedood. Ylissingen, 9 Febr. Op de reede is de boot van het Belgische loodswezen omgeslagen. De opvarenden zijn gered door een naar Ant- werpen opstoomende boot. De rivierloods E. Blej van Antwerpen, die aan boord van bet stoomschip is gehoudeu, verkeerde evenwel in bedenkelijken toestand. Biervliet, 9 Febr. Gisteravond is tijdens het zware ouweer de bliksem gestagen in de landbouw- schuur van Waatjes. De inhoud was niet ver- zekerd. Het vee is gered. INGEZONDEN ST UK It EN. Omtrent dit onderwerp zendt men ons onder- staand kort verslag Gisteren vergaderden een 15tal ingezetenen dezer gemeente, die in een vorige Algemeene Yergadering van belangstellenden waren gekozen als lid van een Comite, welks doel zou zijn maatregelen te beramen om in Ter Neuzen een ambachtsschool te krijgen. Nadat het bestunr der vereeniging Volks- onderwijs, afd. Ter Neuzen, dat tot nogtoe de leidir.g in handen had, deze aan het Comite had overgedragen werd uit dat Comite een dagelijksch bestuur of bureau gekozen, be- staande uit de heeren J. C. de Masier als voorzitter, F. I. H. Speetjens als vice-voorzitter en H. W. R. Kramer alhier als secretaris- penningmeester. Verder werd besloten met spoed aan den arbeid te gaan en de zaak fiink aan te pakken de Vereeniging tot Stichting enz. der Ambacht- school te Ter Neuzen definitief te vestigen Statuten te ontwerpen waarop, na vaststelling in eene Algemeene Vergadering, de Koninklijke goedkeuring zal worden gevraagd de vereisckte stappen te doen bij Regeering van Rijk en Provincie om de noodige subsidies te krijgen en zich verder van de medewerking en den steun der ingezetenen fook financieele steun) te verzekeren. Na afloop der vergadering hadden de heeren nog gelegenheid te confereeren met den heer De Groot, inspecteur voor vakonderwijshet groote nut van Ambachtsonderwijs werd duide- lijk in het licht gesteld en na menigen nuttigen wenk te hebben ontvangen omtrent oprichting, inrichting en niet het minst omtrent het finan cieele gedeelte togen de vergaderden huiswaarts vol moed op succes. Jan Eendracht. Ter Neuzen, 9 Febr. 1906. Z E E T 1J I 1NGE1V. Van 6 tot en met 8 Febr. a s 3 Van 7 tot en met 8 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 28 binnenvaartuigen op- en 49 afgeschutdoor de Westsl. 3 op- en 3 afgeschut. Positie der stoomscJiepen. Dit kleine artikeltje, afkomstig van Vlissingen kan een groot aantal lijdenden fcier ter stede helpen en wij moeten den edelmoedigen geest van onzen buurnaan bewonderen voor de bereidwillig- heid, waarmede hjj spreekt om het goede nieuws voor.ons welzjjn te verkoudigen. De heer A. Benee, wonende Breewaterstraat 132 te Vlissingen, eldt ons: Alvoreus ik ge bruik maakte van Foster's Rugpijn Nieree Pillen klaagde ik sedert geruimen tijd immer over de nieren en blaas. Ik had steeds erg veel pijn bij het urioeeren, het water was immer dik, vuil en drabbig en morgeus bevoud zich eeD dikke laag bezinksel op deu bodem. Ik had «ok veel last van duizeliugen in het hoofd en hoofdpijn en was steeds veraaoeid en loom, 's Morgens bij het op- staan openbaarde zich reeds dat afgematte gevoel en scheen het aiij toa alsof ik niet op de been kon blijven, zoo zwak gevoelde ik mij dau. Af gaande op de guustige berichten omtrent Uw pillen liet ik dadelijk een doosje komeu en ik was ten zeerste verwonderd toeu ik reeds, na vicr dagen de pillen te hebben ingenomen, de pijn voelde vermindereu. Nadat ik de behandeling twee weken had voortgezet, kon ik weiaig of niets meer van de vroegere keuteekenen mijner ziekte waarnemen. Oin deu wortel van het kwaad ge- keel uit te roeien, zal ik nog eenigen tijd met Uw voortrfffelijk geneesiniddel verder gaan, doch ik gevoel mij verplicht U riu reeds dank te zeggen voor de gunstige uitwerking. Bij voorkomende ge legenheid zal ik Uw geneesmiddel gaarne aanbe- velen. Ik ondergeleekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op tike wijze die U goedduukt. Indieu gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, Joopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, sieeuen iu de blaas, waterzucht, suikerziekte enz. want aangetaste nieren genezen nooit vanzelf; indii-u men ze verwaarloosd en zonder hulp laat, is net, einde uoodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geefi, dezelfde die de heer Benee gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en makeu koopers er op aitent, dat op iedere docs de handieekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. vanOver- beeke-Leunis, Westkolkstraat. Toezendiug ge- schiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor ecu of f 10,voor zes doozeu. VLAG. NAAM. M Van en naar. Lading. Voor TerKeuzen: 7 Eng. s.s. Tvne 3104 Cardi* kolen idem River Lagan 227i Londen stukg. idem Quickstep 2545 New-Castle kolen 8 Duits. zeel. Kobold 1145 Londen ledig Duits. 8.8. Hercules 476 idem idem Van Ter Neuzent 7 Eng. s.8. Ann Webster 2241 Londen •tukg. 8 Duits. 8.8. Louise Horn 3756 New-Castle ledig oor Sweat i 7 Ruse. 8.8. Gen.Zimmerman 4397 Riga houtfc T. Deen. 8.8. Jaegersborg 5087 idem vlas Duits. 8.8. Wilh. Behrens 4231 Windau idea Belg. s.s. Gerard 399 Os.ande ledig 8 Eng. s.s. Sea Gull 2762 Londen 8takg. Duits. s.s. Magd. Fischer 1784 Amble kolen Van Went 7 Deen. s.s. Amalienborg 3803 Bleyth ledig Russ. 8.8. Natalie 4955 idem idem Deen. s.s. Hans Tavsen 4823 Cardiff idem Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. idem Don 2658 Goole idem 8 idem Cato 3096 Hull idem idem Fionia 2708 New-Castle ledig «.s. HENRY vertrekt 11 dezer van Lisaabon naar San Juan. s.8. GUIDO in loaaing te Middlesbrough on Tees. 8.8. HARALD vertrok 6 dezer van Rotterdam naar Algiers. 8.8. JENNY vertrok 5 dezer van San Juan naar Rotterdam. RICHARD vertrekt heden van Rotterdam naar Algiers.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6