m L. J. F. van Dalen, Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. H6tel Centraal. - CHR. F. KEERSEMAKER. Woensdag 14 Februari a.s., 's avonds 8 uur: Groot Yocaal- en Instrumental Concert, Na afloop JS Hotel des Pays-Bas, Soiree SPEENHOFF Na afloop BAL. S.R.ELZINGA.Mpaf, Etalage' "s voor 2 raxnen. @oop. cffioomGot&rfaBriefic Voor de slechte magen. Advertentien. Tandarts 9AIKBETVIBIIQ. Prijzen der plaatsen f t9~ den heer SPEENHOFF,* 3 2 3>2 een Winkelopstand en Prima R00MB0TER, uitsluitend onder Rijkscontrole a 1,60 per K.G. y&Xc Hoogwatergetij te Ter Neuzen. van Ter Neuzen, De Sanguinose helpt als niets anders helpt. De Sanguinose helpt volwassenen en kinderen. Prijs per fl. 1,50; 6 fl. 8 12 fl. 15,— Te Ter Neuzen bij A. VAN 0VERBEEKE-LEUNIS. VAN DAM Co., Den Haag. TBB/ JsTBTJZEIJNr- met medewerking van de leden der Kon. Fransche Opera te's Gravenhage, gunstig bekende artisten van den eersten rang. Ter Neuzen. op Dinsdag 13 Februari 1906, E L ZIN G A. TE KLOOSTBBZAMDB, noteert tot nader bericht: De Directenr P. J. R. DAMSTE. □e Pink Pillen. Zie hier het attest van een te Schiedam wel bekend persoon, de heer J. J. Hoenderkamp, Broers- vest 145. Ik verkeerde sedert langen tijd, zoo schrijft de heer Hoenderkamp, in een betreuriiigsvraardigen gezoudheidstoestaud en zulks kwam alleen voort uit een slechte maag. Sedert langen tijd inder- daad was ik na elken maaltijd zeer benauwd, inijn maag iwelde zoo op dat ik mijne kleeren moest los maken. Ik had een moeielijke spijs- verteering, die tnij vreeselijk deed lijden. Ik leed Heer Hoenderkamp. zoo erg dat ik slechts vruchten kon etrn, aardap- pelen noch groenten kon ik verdragen. Zoo was mijn leefregel gedurende een tameljjk langen tijd. Ik was natuurljjk zeer mager en zeer zwak gewor den. De geneesmiddelen die men rnij voorge- schreven had hielpen niets voor mijn maag, en besloot ik de Pink Pillen te nemen die mjj om zoo te zeggen een nieuwe maag gegeveu hebben. Thans eet ik allcs met gemak en de spqsver- tering is ook goed. Een van de door den heer Hoenderkamp aan- geduide verscbijnselen is bijzonder eigenaardig eu dat wel bewijst hoe slecht de werking van zijn maag was. De heer Hoenderkamp zegt inderdaad dat hij zoo op zwelde dat hij zijne kleeren moest losmakei. Zijn voedsel in plaats van door de maagsappem verleerd te worden, blijft in de maag, daar begon het te bederven en ontstonden er terstond gassen die de maag zoo danig deden zwellen dat de heer Hoenderkamp verplicht was zijne kleeren los te maken. Zulks komt bij de meeste menschen vsor die onaangenaam uit de mood ruiken. Het voedsel dat de maag niet verteerd heeft, bederft er, laat gassen ontsnappen die de adem vergiftigen. De maag is een zeer teer orgaan, verricht een zeer samengesteld werk zij doet zulks verscheidene malen per dag en zulks zeer dikwijls onder bijzonder betrearingswaardige condities. Men vraagt van de maag haar raad niet, men nooelzaakt haar ouverschillig welk voedsel en onvergchillig op welk uur te eten. Als Uw maag niet goed werkt neemt ds Pink Pillen, gij zult tevreden zijn, zij zullen U gelijk de heer Hoenderkamp zegt, eene nieuwe maag geven, dit is eene wijze van spreken. Het is eene wijze van spreken. Het is evenwel zeker dat de Pink Pillen, die aan het lichaamsgestel een nieuw, rijk an zuiver bloed geven, terstond alle organen versterken en opwek- ken tot een zoo velmaakt werk, dat het den lijdenden persoon voorkomt alsof de organen verauderd ziin geworden, alsof hij een nieuw mensch is. Prijs f 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Ver- krijgbaar bij Snabili^, Steiger 27, Rotterdam, boofd- depothouder voor Nederlaud eu Apotheken. Franco loezending tegen postwissel. Ook echt verknjgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Sliabilif), Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A VAN OYERBEEKE—LEUNIS. DAG EN. Voorm. Nam. Zaterdag ""Zondag Maandag Dinsdag Vnjdag 10 Febr. 2 32 2.51 11 u 3 10 3.29 12 3.48 4.8 13 4.28 4.50 14 5.10 5.32 15 5.56 6.21 16 6.49 7.19 is iederen Dinsdag van 9,3012,30 te consulteeren in het //Hotel Rotterdam" te Sas van Gent. Ziehier een schrijven van een dankbare moeder, voor haar zelve en voor haar kind. Mijne Heeren. Ik kan niet nalaten u mijn oprechten dank te betuigen voor awe SANGUINOSE. Jk kan uit ondervinding spreken ik was pas moeder geworden, mijn zenuwgestel was geschokt en ik kon maar niet op krachten komen. Uwe SANGUINOSE heeft rnij heerlijk geholpen zij brengt spoedig op krachten, bevordert de eetlust in hooge mate en ik gevoelde rnij na het gebruik van de SANGUINOSE een heel ander mensch. Toen ik zelve zooveel baat bij de SANGUINOSE gevonden had, besloot ik dit middel ook aan mijn zoontje van twee jaren te geven. Ik had vreeselijk met hem getobd al het voedsel dat hij gebruikte kwam er bijna oogenblikkelijk weer uit. Ik ben toen begonnen met hem een paar malen op een dag e$n eierlepel SANGUINOSE te geven en nu, na een gebruik van zes weken eet, hij alleshet bekomt hem uit- stekend, en de jongen groeit als kool. Ik dank u wel hartelijk voor uw prachtig middel; ik ben er toch zoo dankbaar voor, want zonder .uwe SANGUINOSE zou ik nu zeker een ongelukkige zwakke lijderes zijn, en ik wist voor mijn kind ook geen raad. U kunt van dit schrijven gebruik maken en ik raad alle vrouwen die pas moeder geworden zijn, met aandrang de SANGUINOSE aan. Hoogachtend, Mej. A. SCHERMER. Hoelkade, Den Haag. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan duurt een flacon tien dagen, en kost u de behandeling slechts 12*/s of 15 ets. per dag. Dat is goedkooper dan eenig dergelijk middel. Zie vender verspreide programma's. Plaatsbespreking des middags van lsi ure, a lO cent. des avonds 8 ure. OPTRE DEN VAN: Coupletzanger. De heer CONTRAN, Humorist. De heer VAN PR A AG, Pianist en Violist en mevr. SPEENHOFF, Zangeres. Entree TV* cent. Plaatsen te bespreken a. s. Dinsdag van 12 tot 1 uur. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische iarichting voor vergro otingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dieDaar, Te bevragen bij de Firma P. J. VAN TIF SANDF te Ter Neuzen. Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door R. SCHEELE Hzn. It. Ren schrijven van J. W. Pnmpe van MeerJerroort, waarbij deze verklaart, de benoeming tot lid der Cominissie Tan toezicht op het lager onderwijs aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving I. Een schrijven van den lommissaris der Koningin in Zeeland, waarin Z.Exc. naar aanleiding der ontslagneming rau den heer J. A. de Jonge uit het college vau zetiers, ▼erzoekt te willen berichten, of de in 1904 aanbevolen heeren nog voor eene benoeming als zoodanig in aanmerking kunnen komen. De Voorzitter deelt mede dat toen aanbevolen zijn de heeren P. Moes J. A. de Jonge, 1). Haak en G. Wieland. Beide eersten zijn benoemd. Het is gevvoonte om aan te bevelen zetters van binnen de kom en buiten de kom, omdat men maar moeilijk op de boogte kan zijn van de toestanden der geheele gemeente. Door het uittreden van den heer De Jonge is er nu eene vacature voor een lid van binnen de kom, waarvoor de heer Haak dus niet in aanmerking kan komen, terwijl de heer Wieland geeft te kennen gegeven, liefst van eene benoeming verschoond te bl ;ven. Burg. en Weth. bevelen daarom als eersten candidaat aan de heer A. H. Donze, ofsehoon de leden vrij zijn in hun stem De heer Van den Hoek betwijfelt, of door terstond een nieuwe aanbeveliDg in te zenden niet op de zaak vooruit- geloopen wordt. De Voorzitter acht dit de meest gewenschte behandehng der zaak; de op de vorige aanbeveling voorkomende heeren zijn niet beschikbaar. Dat moet worden meegedeeldwordt daarbij tevens eene nieuwe aanbevell. g ingezonden, dan is er geen oponthoud. Bij de stemming voor eersten candidaat verkrijgen de heeren A. 11. Donze 4, A. Visser 3, P. A. van de Velde en P. J. Verslaijs elk 1 stem. Bij de tweede vrije stemming verkrijgen de heeren Donze en en Visser elk 3 en de heeren Van de Velde, Verslnijs en Moggrd elk 1 stem. De heer Visser merkt op dat hij ook buiten de kom woont en dus voor deze vacature niet in aanmerking kan komen hij verzoekt dus niet op hem te stemmen. De heer Versluijs betoogt dat de heer Visser met dat verzoek wel wat te vroeg kotnthij behoort zich aan de hersteinming 1e onderwerpen. Daarna kan hij eene eventueele benoeming al of niet aannemen. De Voorzitter voert hiertegen aan dat de leden nu toch bij het stemmen rekening kunnen houden met de mededeeling van den heer Visser. De heer Moes zon gaarne zien dat gehonden werd aan den regel om leden voor buiten en binnen aan te wijzen en dat er thans iemand van binnen wordt benormd. Verschillende leden stemmen daarmee in. De nu volgende herstemming geelt tot uitslag dat met 4 stemmen wordt benoemd de heer A. H. Donze. De heer Visser verkrijgt 3 stemmen2 btiefjes zijn bianco. Tot tweeden candidaat wordt hierna met 5 stemmen aange- wezen de heer A. Moggre. Op elk der heeren Versluijs, Visser, l)e .Vlasier en J. Jurrij is 1 stem uitgebracht. De heer Moggrd verklaart zich bereid eeue evenLueele be noeming te zullen aannemen, terwijl de Voorzitter meedeelt zich daaromtrent van den heer Donze ook te hebben vergewist. j. Een verzoek van C. L. van der Bent en een idem van P. J. Scheele om een strookje grond in erfpacht, aan hnnne perceelen in de De Jongestraat, worden gerenvoyeerd naar Burg, en Weth. om advies. It. Een adres van P. Platteenw, waarin deze verzoekt hem ontheffing te willen verleenen van art. 38 der bouw- verordening, voor het vergrooten zijner kalkloods, die in hont is gebouwd en met pannen gedekt. De Voorzitter stelt voor dit verzoek straks tegelijk met het adres van den heer Van Rompu in besloten zitting te behandelen. Aldus wordt besloten. 3. Benoeming leden stembureanx verkiezing leden van ien Raad. Benevens de burgemeester, die ambtshalve voorzitter is in het le stemdistrict en de heeren J. A. J. Sibmacher Zijnen, A. P. de Vos, Th. L. A. van de Bilt, J. Verraeulen, A. Kooman, S. van Rees, D. Toihoek en I. de Groot, die in de verschillende stemdistricten voor den tijd van 1 jaar reeds zijn benoemd, worden thans met algemeene stemmen benoemd in Stemdittrict I: Plaatsvervangend voorzitter M. van den Hoek; leden G. Wieland, P. A. van de Velde; plaatsverv. lid A. van Dale; vierde lid H. J. Vooren, plaatsverv. J. C. de Masier. Stemdistrict II: Voorzitter D. J. Dees, plaatsverv. J. Risseeuwvierde lid A. SehefFelaar Klots, plaatsverv. A. Brakman. Stemdistrict III: Voorzitter P. Moes, plaatsverv. P. J. Versluijs, plaatsverv. leden A. Moggrd en A. H. Donze, plaatsverv. vierde lid J. van der Peijl. 8. Aangehouden zaken. n. De Voorzitter berinnert dat in de vorige vergadering de stemmen staakten over het voorstel van den heer Dees, om Burg, en Weth. naar aanleiding eener ingekomen sollicitatie vau mej. De Kraker, uit te noodigen het advies in te winnen van het hoofd van school B. hoe diens meening is omtrent ie benoeming v: n eene onderwijzeres in plaats van een onderwijzer. Hij verzoekt de leden te stemmen. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. to. Het adres van de Afdeeling Zeeland der vereeniging tot bescherming van dieren, betreffende de invoering eeDer andere slacbtwijze en het maken van voorschriften, opdat de •lachtbeesten op een minder pijnlijke wijze dan thans geschiedt zullen worden gedood. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor aan de vereeniging te antwoorden, dat, aangezien er hier geen abattoir is er moeilijk een bepaalde slachtwijze kan worden voorge- schreven, en dat daarvoor naar hun oordeel ook geen bepaalde aanleiding bestaat, terwijl het college het ook niet noodig oordeelt andere voorschriften daaromtrent uit te vaardigen. De heer Moes verklaart te sympathiseeren met het doel der vereeniging, maar ziet geen kans iets anders in te voeren zoolang er geen abattoir is. De heer Dees: Als de vereeniging er prijs op stelt dat er wat gedaan wordt, zou ze een andere slachtwijze hebben moeten aangeven. De Voorzitter Dat wordt gedaan. Er wordt b. v. aan- gegeven gebruik van een schietmasker. De heer Dees gelooft dat het dooden door middel van het schietma-ker niet veel minder pijnlijk is, dan het te doen door den hals at te snijden, dan zijn de dieren toch ook spoedig dood. De heer Moes merkt op dat er uitvoerige mededeelingen omtrent andere slachtwijzen vanwege de vereeniging worden gegeven; de brochures zijn lezenswaard. 't Is echter jammer, dat de lni 't zelf nog niet eens zijn. De Voorzitter gelooft dat er bij dooden door middel van een schietmasker zoo geen verbloeding is en dat dit wellicht minder bevorderlijk is om het vleesch lang voor bederf te bewaren. De heer Dees stemt er rncde in, dat er ook rekening mee geltouden behoort te worden, dat het vleesch goed moet zijn voor de comsumptie. Anders was misschien dooden door middel van electriciteit ook mogelijs, doch hij weet niet of dat nadeelig zou zijn voor t vleesch. Nil 11 g enkele opmerkingen, omtrent de alhier gevolgde wijze van slachten, wordt het voorstel van Burg, en Weth. z. h. s. aangenomen. De Voorzitter schorst de openbare vergadering, die overgaat iu eene met gesloten deuren. De zilting weder openbaar geworden zynde wordt op voorstel van den heer Visser besloten de adressen van J. A. van It mpu en P. Platteeuw om ontheffing van het bepaalde in art. 38 der bouwverordening aau te houden tot eene volgende vergadering. Nog deelt de Voorzitter mede dat besloten is ontheffing van schoolgeld te verleenen aan J. Bakkei voor f d it), G. W. Roda voor 0,50, J. de Zeeuw voor 0,96, G. A. Stan- daert voor 4 en P. F. van Kolk voor f 1,35 en het ver zoek van J. Koch om ontheffing van schoolgeld at te wijzen op grond de aan-lag overeenkomstig de desbetreffende ver- ♦ordening is geschiedt. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. H n n V V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2