w Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Nieuw Circus te Gent. Handelsberichten. V Grooten Schouwburg te Gent, Positie der stoomschepen. zich maar tot aan de koieen in het watar moest b«ge»en. Koewacht. Dinsdag heeft alhiar door den rechter van instructie te Gent, deu coutraleur der invoerrechten, vergezeld van eenige genslarinen, een onderzoek plaats gehad omtrent den frandulenzen invoer van sacharine. Het schijnt, dat in den laatsten tijd geregeld sacharine uit one land iaar Brussel gezonden werd. Na is de in-en doorvoer daarvan in Bslgie ten streagste verboden. Een zekere v. Tr., die verdacht wordt medegeholpen te hehben, is ook over de grens gevlncht. Dinsdagnanuiddag had alhier ten huize van den heer E. de Vleeschouwer, ten overstaan van notaris Diegmaus te Axel, de verkooping plaats van bouwlanden, gelegen onder deze gemeente. Koop 1, groot 1 hectare 40 aren 80 centiaren boawland, werd gekocht door den heer P. E. de Roover, voor 2480. Van koop 2, groot 78 aren en 50 centiaren bouwl&nd, werd tigenaar de heer D. Maunens, voor f 1100. Koop 8, groot 52 aren en 40 centiaren land, ging tot J 910 en werd gekocht door den heer Ch. Verhoeven. Van koop 4, groot 30 aren en 50 centiaren boawland, werd eigenaar de hear A. de Gucbteuaire, terwyl koop 5, bestaande nit 2 perceelen, werd gekocht door den heer Hub. van Remoortere, te zainen voor f 815. Alle koopers wonen te Koewacht. Op deu Jansweg te Haarlem was aan het huts van het raadsiid Van de K*mp een draad bevestigd, die het net der electrische tram vasthield. Nu het huis verbouwd wordt, had men de draad aan den steiger sastgemaakt en vanochtend om half uegeu werd nu door de spanning steiger en al omvergetrokken en viel daardoor het net. met draad op de straat. Daar het juist schafttijd was, stond er niemand op deu steiger en als door een toeval werd geen der vele naar school gaande kiuderen getroffeu. Het tramverkeer had natnurlijk nogal vertragiug. Uit Harlingen meldt men Het ruim tweejarig dochtertje van den rij wiel- handelaar J. V. viel Maandagmiddag in een on- bewaakt oogenblik in den regenwaterbak, die zich in den woonkamer bevond. Hoewel de moeder, die bij hat ongelnk tegen- woordig was, nog eenige oogenblikken het kind aan het jurkje kon vasthouden, moest ze het arme kind laten vallen, om reden het jurkje nit haar handen gleed. Spoedig toegesnelde tiulp mocht niet sneer bate* de reeds geweken levensgeesten weder op te wekken, zoodat de geroepen geneesheer den dood moeat constateeren. Veertie* dagen geleden viel de lOjarige VfComes te Roermond van de trappen. Dackten de ouders en hijzelf oorspronkelijk dat hij zich niet bezeerd had. Vrijdag openbaarde zich een dikte aan zijn been en oordeelde de dokter operatic noodzakelijk. Doch v66r de operatie plaats had, was de kuaap overleden. Gedurende den laatsten tijd kwamen meer- malen op het politiebureau in de Meermansstraat te Rotterdam vrouwen klagen dat hare mannen het halve weekloon hadden verdobbeld in een pakhuis op het Alkemadeplein, waar om konijnen gekiend werd. Ook kwameu er mannen met klachten, dat hunne vrouwen, wanneer zij bood- schappen gingen doen, daitr haar geld lieten. Verscheidene malen werd door de politie reeds proces-verbaal opgemaakt tegen den ondernemer in de laatste dagen meende deze er iets op gt- vopden te hebben om de politie den toegaug te weigeren, door een vereeniging ,/Ons genoegen" te stichten met bestnur en leden. Een politie- inspecteur werd de toegang geweigerd, waarop de commissaris er heen ging en het aauwezige dobbel- materiaal in beslag nam. Ecu droevig ongeluk had Zondag te De Bilt (bij Utrecht) plaats Een 32jarige oppassende man, A. A., inwoneude by zijn moeder, weduwe, ging des middaga ua het middagmaal gebruikt te hebben, naar gewoonte wandelen in grzelschap van zijn hondje. Hij was lijdende aan toevallen en nauwelijks 3 minuten van zijn woniDg verwijderd, werd hij door een toeval getroffen. Hij viel en kwam in een sloot terecht. Het hondje bleef op den kant staan blaffen, waardoor een wielrijder opmerkzaam gemsakt werd, die de politie waarschuwde. De levensgeesten waren nog niet geweken en na eenige oogenblikken meende men, dat het gevaar Toorhij was. Doch een ontzettende benauwdheid, die ruim 3 uren aanhield, had den dood tengevolge. Indieu de wielrijder onmiddellijk hulp had ver- leend, instede van eerst de politie te waarschuwen en daardoor den drenkeling langer dan noodig was in het water te laten liggen, zou het waar- schijnlijk nog Diet te laat geweest zijn. Die wou 'ter eens van nemen Dezer dagen bevond zich te Arnhem een net gekleed heer, die grove verteringen maakte en daardoor de opmerkzaamheid der politie trok. Deze, die het zaakje niet vertronwde, stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de vreemde- ling afkomstig was nit Amstardam, waar hij eeu cafe heeft en zich alleen te Arnhem bevond, om eens een paar dagen »uit" te ziju. Tot dat doel had hij maar eventjes 1500 medegenomen. Het speelhal te Maastricht Niettegenstaande den grooten inval vanjostitie en politie in de gClub de Bienfaisance te Maastricht, en ondanks het in beslag nemen der toau aan- wezige roulettetafels, zijn de heeren hasardeurs weer kalin bezig een pracht roullettetafel op te zette*, een exemplaar van ougetwyfeFd zeer hoogan prys. Evenals alles moet ook dit natuurlijk eerste klasse zijn. De bruin kan 't trekkeu. De politie houdt dag ei Dacht de wacht om en in 't gebouw. In de duinen onder Huisduinen is Zondag een verpleegde uit de Weesinrichting aldaar, de 14jange Willem de Gelder, by het spelen onder iustortend zaud bedolven geraakt. Eeu kameraadje, dat bij het ougeval tegeuwoordig was, ging, in plaats van zelf hulp te bieden, naar de Weesinrichting, om te vertellen wat er gebeurd was. Toen nu na tien minuten de knaap van onder het Band te voorschijn was gebracht, had deze reeds opgehoudeu te leven hij was onder de zandhoop gestikt. Te Meersen is Maandag een strooper, bij ernstig verzet, door een rijksveldwachter doodge- schoten. Omtrent het geval met den strooper te Meerssen wordt nit Maastricht uader gem eld Gislerenavonk omstreeks uur waren de rijksveldwachters Van Puijenbroek en Houtermans op surveillance en zageii in het veld zekeren Lemaire, strooper. Deze werd door hen aange- rnaand niet te ontvluchteD, waaraan hij geen gevolg gaf en zijn geweer op den veldwachter Houtermans aanlegde. Het schot nam Houter mans een gedeelte van den pink weg. De strooper zette het op een loopen, achtervolgd door de beide veldwachters en werd nogmaals gewaartchuwd stil te staan en niet te schieten. Tot aatwoord schoot L. een revolver af, welk schot rskelings langs het hoofd van Puyenbroek ging. Deze schoot terng, nadat Houtermans ook reeds ge- schoten had. Lemaire kreeg een schot onder het hart en verd in nen rijtuig naar het gesticht Calvarienberg te Maastricht gebracht, doch stierf reeds onder weg. L. is vader van een talrijk gezin. Naar de Tjjd verneemt, hebben zich voor de betrekking van opzichter bij de gemeente wer- ken te Groningen, meer speciaal voor het bouliv en woningtoezicht, 211 sollicitanten aange- meld. Eeu gevaarljjk waagstuk. Toen dezer dagen de sneltrein van 10,22 naar Haarlem over het Westelijk Stationseiland te Amsterdam kwam aangereden, bemerkten de daar toezicht boudende spoorwegbeambten, dat tusschen twee der waggons op de buffers zich een ongeveer 15jarige knaap bevond, die zich daarop met alle macht staande hield. Geschreeuw tot den machinist om den trein te stoppen, werd door dezen niet gehoord, maar een baanwacbter waagde het op den trein te springen, tusschen een paar wagons de Wes- tinghouserem los te draaien en zoo den trein tot stilstand te brengen. Zoodra deze ophield, sprong de jongen van zijn gevaarlijke plaats en zette het langs de spoorbaan op een loopen. Spoedig echter was hij gegrepen en werd hij naar het politie-posthuis aan bet Centraal-Station gebracht. Daar vertelde bij werkzaam te zijn buiten de Haarlemmerpoort, doch zich verlaatte hebben. Hij had nu op het perron weten te sluipen en was, toen de trein vertrekken zou, op de buffers geklauterd om op deze wijze tot de Haarlemmer poort te kunnen mederijden. Dank zij de oplettendheid der spoorwegbe- ambten was hij op het Westelijk Stationseiland reeds van den trein af, want wanneer deze een eindweegs verder grooter vaart had gekregen zou de knaap er ontegenzeggelijk afgeslingerd zijn en had hij vermoedelijk deze gevaarlijke wijze om bij zijn werk te komen, met den dood moeten boeten. (Hbld.) Een echt Italiaansch drama had dezer dagen op Sardime plaats. Te Sassari trok de boer Ruin met jjn bruid Antonia Sanaa, kerkwaarts, om- stuwd door een groote menigte familieleden en vrienden. Plotseling wierp zich een jonge vrouw op het bruidspaar en stiet den brnidegom een dolk in de boret. Ruin zakte hevig bloedende ineen de moordenares w.-rd door carabinieri ge grepen, terwijl zij tot bet volk riep ^Jelui zult het weien Ik ben Sanna Delogn bij heeft zyn verdier.de loon, want hij heeft rnij moeder gemaakt en toen my en mijn kind verlaten Intusschen was de zwaargewonde, op een baar gelegd. Daar zijn laatste uur scheen gekomeu smeekte de bruid, die ook in gezegertde ornstan- digheden verkeerde, den priester haar aan de baar nog gauw met Ruin in den echt te ver- binden. En zoo geschiedde. Nauwelijks was Ruin getrouwd matt of hij blies den laalsten adem uit. Sanna Delogu juichte luid, toen zij dit hoorde en weggevoerd werd aaar de gevangenis. Zondag heeft de Gentsche politie geheime wapenmagazijuen ontdekt. In een gebouw dat op- getrokken wordt door de socialistische vakvereeni- ging van metselaars, zijn 210 Mansers en 20.000 patronen gevonden en in beslag genomen. Ineen ander kuis zijn een aantal kisten inrt revolvers ontdekt, over welker herkomst en bestemming evenmin iets te zeggen valt. Sommige vermoeden dat ze bestemd waren voor Russische revolutio- nairen. Misschien heeft men met heling te doen. De patronen moeten uit Zwitserland afkomstig wezen, de geweren zijn van Belgisch maaksel. De oudste man van de wereld. Als zoo- danig wordt genoemd George Fletcher, die te Killey in het Engelsche graafschap Tyrone woont. Hij werd geboren in 1788 en vierde dezer dageu ziju ll8en verjaardag. Voor het hof van assisen te Brassel is dezer dagan een strafproces gevoerd wegens vadermoord. Bauwer.s was een kleiue Brabantsche pachter. Hij had 14 kinderen, maar hij was dieu rijken zegen niet waard. Hij was eeu beul voor zijn gezin. Het moet wel heel erg geweest zijn, dat moeder en kinderen gingen samenspannen om den man tn vader om te brengen. Zoo geschiedde. De oudste zoon, Karel, die soldaat is, heeft de daad volbracht. Toen de vader dood was hehben de achterblijvendeu bij het lijk gebeden voor ziju zieleheil. Weduwe Bauwens en Karel Bauwens zijn ter dood veroordeeld, de tweede zoon, 15 jaar oud, zal tot zijn 22ste jaar in een verbeterhuis onder dak gebracht worden. De doodstraf wordt in Belgie wel nitgesproken, maar nooit toegepast. Sedert den dag, in de maand April van het vorige jaar, waarop hunne woniqg, het laatste huis aan den linkerkant van de Kanaalstraat te Groningan, door de eigenares was verkocht, hadden de bewoners geen hunr meer betaald. Wel had de eigenares hnn medegedeeld, dat ze een solieden huisbaas hadden gekregeD, n.l. de provincie, die de woning had aangekocht ten behoeve van het omsnijdingskanaal, maar nog nooit was er iemand om hunr geweest. Vier maanden aehtereen had de vronw des huizes trouw en eerlijk de 2,25 ter zyde gelegd, van het weliawaar karige weekloon van den man, maar toen deze daarop zonder werk kwam, had de nood gedrongen het geld te gebruiken en stdert was zij er ook niet meer toegekomen, ook niet toen de man weer aan 't werk was, om voor de hnnr te zorgen. Er kwam tronwens toch geen mensch om het geld te hale*. Maar nn, voor een paar weken, was er plntseling een meneer komen opdagen, die dt hunr kwam opeiachen, ook die van de reeds ver- lonpen 9 maanden. Verbluft stond de vronw den meneer aan te kijken, die haar verwijten maakte dat ze het geld niet had ter zijde gelegd, alsof hij de knnst verstond om van niets iets ever te houden. Maandag, ja dan zou ze voor de ver- loopen week wel kunnen betalen, maar die 9 maanden behoorden tot de geschiedenis. Meneer kon due heengaan e* het bestuur der provincie mag thins uitmaken, wie voor het verzuim moet boelea, de vrouw, de ambtenaren of de belasting- betalers. (P. G. C.) Koning Christiaan IX van Denemarkeu bewoog zich gaarne ongedwongen, geheel vrij on der het publiek. Op een dag, zoo verhaalt men, kwam de Koning langa een terrein, waar een werkstakers-vergadering in de openlucht werd gehouden, en ging er heen. Men herkende hem terstondmaar hy verzocht dat men voort ioh gaan alsof hij er nier bij was, en hij nam als gewoon debater aan de bespreking deel. Men overwoog of de fabrikanten de loonen niet konden verhoogen. De arbeiders zeiden van ja, de koniDg van neeu. Het beslnit was voortzetten van de werkstaking. Maar er werd ook een motie aangenomen, waarin den Koning dank werd ge bracht voor den goeden en belangeloozen raad, dien hij aan de vergaderden had gegeven. Uit Graz wordt gemeld, dat een meisje, ge- naamd Anna Finck, den hoofdgeneesheer van het gasthuis aldaar, Dr. Jurinka, een proces aandoet, om een zonderli.ige reden. Anna Finck heeft verleden jaar in Maart een operatie oudergaan wegens een ziekte aan de maag en die operatie werd gedaan door Dr. Jurinka met twee zijner helpers. De eischeresse nu beweert, dat de dokter zonder haar toestemming en zouder dat zij er iets van wist, uit het vel van haar been twee stnkken heeft genome*, om die op de wonde van een anderen zieke te enten. Het meisje vraagt 20,000 kronen schadevergoe- diug. De rechtbank heeft nog geen nitspraak gedaan. Een zelfmoord in de Morgue te Parijs. Zondag kwam een man van naar schatting 65jarigen leeftijd de Morgne binnen, ging naar de bezichtigingszaal en zette zich op een stoel nabij het bureau van den bewakei. Daarop trok hy een revolver, plaatste de loop in den mond en schoot zich dood. In een der zakken van den zelfmoordenaar vond men een briefje van den volgenden inhond „Ik verzoek niet naar mijn woning te worden teruggebracht. Ik wil niet begraven worden. Ik schenk mijn lichaam aan de geneeskundige faculteit. Bovenal vriig ik om mijn niam niet in de con- ranten te zetten. Waarscbuw Frai gois Radigot, Faubourg St. Antoine. Iudien men mij toch zon begraven, dan wil ik niet dat Radigot bij m';n begrafenis komt. (get.) GARBONARY. Van de Landweer zullen in het jaar 1906 o. a. onder de wapenen moeten komen XXXVIIIe L. W. District le compagnie Vlissingen (kazerne) van 28 Mei—2 Juni. 2e compagnie Bergen op Zoom (tenten- kamp terrein ,/Kijk in de Pot") van 28 Mei— 2 Juni. XXXIXe L. W. District le compagnie Ter Neuzen (Infirmerie) van 28 Mei2 Juni. 2e compaghie Vlissingen (Kazerne) van 14 Mei19 Mei. '8 Gravenhaee, 7 Febr. Eerste Kamer. Be- grooting van Financien. Op de vraag van den heer VauZinnieq Bergmann antwoordde de Minister van Justitie dat oplossing der vraag of de gecon- verteerde Brusselsche loten vallen onder de straf- bepaling der loterijwet 1905, behoort aan den rechter en niet aan deu Minister. Zijn private opinie als rechtsgeleerde is dat de lote.-ijwet toe- passelijk is. De door den heer Van Zinnicq Bergmann in het belang der lotenhouders aan- gegeven wrtswijziging, zal de Minister overwegen. Hij merkte er aanstonds hij op dat men zich daarouitreut geen al te hooge illusion moet makm. Minister De Meester verklaarde, tegenover desbetrc(fende tot hem gerichte aandrang, dat van hem geen maatregelen in protectionistischen zin zijn te verwachten. Ook van invoering van surtvxe op sniker wilde hij niet weten. Hoofdstukken Financeu eu Onvoorziene Uit- gaven werden goedgekeurd. Het Oorlogidebat is aangevangen. Directie G. MARQUET. Zondag 11 Fe.bruari a. s., te 2 ure, dagvoor- st piling aan vtrminderde pryzm opvoenr.g van Le Jongleur de Notre-Dame, toorersoel in 3 bedryven, woorden Van Maurice Lena, rnuziek van J. Massenet. Bestuurder: A. FONTANE8. Zondag 11 Fehr. a. s., te 2 ure,dagvoorstplling opvoering van Michel Strogoff naar het Fransch van Dennerv en J. Verne. Groot sensatiestnk in 5 be- drijven en 16 tafereelen. tlulst, 5 Februari. Middenpiijs per 100 kiloTarwe j 8,25 j Itogge 7,50 VTintergerst 8,50Zomergerst Haver/ 7,75 Srwten 10Paardenboonen 8,50 Dmvenboonea Witteboonen 12,50 Brnineboonen 10,Boekweit fLijnzaad /12,Aardappels 4,25 Kooleaad per zak vaa 106 liters Boter per kile 1,20. Eieren per 26 stnks f 1, Er waren ter wrekmarkt te koop guteld: 22 atnks hoorn- vee, 20 rarkens. Verkocht i) stnks hoornvee, 12 varkens. KOERS VAN HET GELD. 48,— a 48,05. H 12,H P 12, Belgisch per 100 fr. Engelsch per£ ZEETUDINGEN. Van 5 tot en met 6 Febr. 5 I VLAG. a NAAM. M3 Van en naar. Lading. Dnits. s.s. 5 Eng. barge Eng. s.s. 6 Eng. sch. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem Deen. s.s. idem Eng. s.s. idem Ned. s.s. Eng. s.s. Zweed s.s. EDg. 8.8. Eng. s s. Eng. sch. idem Voor Ter Menzen t Konigsan 3924 Windau tan Ter Weuzen 260 Soreham 2)99 London 357 Plymouth 82' 3 Rotterdam Hailing Swift City of Brussels oor Gent Cato Don Sea Honnd Bodil Fionia Fulmar Avocet La Flandre Ciiy of Belfast Saga Narva 3096 2658 3085 2160 2708 3593 3984 5716 2533 4306 5345 Hull Goole Londen Windau Riga Liverpool Manehester Philadelphia Hamburg Libau Reval Van Went Abbotsford Mervinia Hetty 2979 Leith 223 Dreganwy 303 Plymouth host macad. stukg. phosph. icdig stukg. idem idea hout stukg. idem idem petrol, siukg. hout Has stukg. phosph. idem Van Selzaele i 5 Eng. sch. Coaltar 621 Havre ledig Van 5 tot en met 6 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 30 binnenvaartuigen op- en 19 afgeschut; door de Westsl. 6 op en 6afgeschut. s.s. HENRT in lossing te Lissabon. s.s. GUIDO wort heden to Middl> sbrough verwacht. s.s. HVRALD vertrok 6 dezer van Rotterdam near Algiers. s.s. JENNY vertrok 5 dezer vsn San Juan naar Rotterdam. s.s. RICHARD in lading te Rotlerdaia. en

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2