Gemengde berichten. Telegrafische berichten. BURGERL1JKE STAND. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus te Gent. GEVOLGEN DER INFLUENZA RECHTSZAKEN. Arrondisseuients-rechtbank te Middelburg. Grooten Schouwburg te Gent, De beste behandeling is die met de Pink Pill en. leums, Voor weinige maanden kon hij zulk een fee8t vieren als arrondissementsschoolopziener, ter- wijl hij in Januari vorig jaar zijn 25 jarig arnbts- feest als hoofd der gemeeute Breskens herdenken mocht, welke betrekking hij heden 1 Febr. ook sedert een kwarteeuw te Nieuwviiet vervult. Werd het vorige jaar in zijne woonplaats te zijner eere met recht feestgevierd, en hem ook als schoolopziener door het Onderwijzerscorps open- lijk hnlde gebracht, niet alzoo in Groede. Fees- teiijkheden hadden hier, uaar verluidt op zijn ver- zoek, met plaats, wat voor velen een teleurstelling was. Ook hier had men den burgervader bewijzen van hulde willen aanbieden. Doch was er al g en algemeen, geen volksfeest, de ininderbedeelden in de gemeente hebben thuis kunnen feestvieren. De heer Gerritsen had getracht door het uitreikeu van boos hun een genoeglijken dag te bezorgen. Bij Kon. besl. is aan den beer I. Risseeuw Jzn., op ziju verzoek, met ingang van 23 Maart 1906, eervol ontslag verleeud als burgemeester der gemeeu'e Retrauchemeut. Sluiskil. Donderdag j.l. werd een der knechts van den landbouwer B. de K. alhier, zoo hevig door een paard getrapt, dat zijn hoofd een wonde bleek te ziju. Niet miuder dan drie groote gaten in den schedel liep hij daarbij op. De toestaud van den gekwetste is overigens bevredigend. Koewacht. In de laatste dagen zijn hier langs het grenskantoor groote hoeveelheden vlas naar Belgie verzonden. Wegens de Russische troebelen is de aaiivoer uit het Czarenrijk uiet zeer groot, vandjar dat het Zeeuwsch vlas sterk gevraagd is en aan goede prijzen wordt verkocht. Het laat. zich aanzien, dat dit jaar in deze en omliggerfde gemeenten, weer vee) vlas zal verbouwd worden. Hlllst, 2 Febr. Hedennamiddag werd hier in het hotel #Het wapeu van Zeeland" de 2e alge- meene vergadering gehouden van den R. K. Boerenbond voor Zeenwsch-^laanderen 0. D. Om ruirn half drie opende de voorzitter, de beer J. de Waal van Lamswaarde, met een kort openings- woord de vergadering, die door tal van ledeu uit de verschillende afdeelingen was bezocht. Uit de rekening en veiantwoordiug van den penningmeester bleek, dat in het vorige jaar als contiibutie van 807 leden, verdeeld over 16 afdeelingen, was ontvangen 121,05. Dit gevoegd bij het batig saldo van verleden jaar geeft 126,20. De uitgaven bedroegen f 112,62%, zoodtit in kas is 13,571/2 Uit het jaarverslag van den algemeenen secre- taris, den heer G. J. Gier uit Boschkapelle, bleek dat in den loop van 1905 het aantal leden in vele afdeelingen vermeerderd is, dat vaD de aan- bestedingen uitgeschreven door de aankoops-com- missie flink werd deelgenomeD, dat door de afdeehng Lamswaarde een varkeusverzekeriug werd opgericht, evenals te Hengstdijk. De afdeeling Hulst kocht een motor-dorschmachine, de afdeeliDg Stoppeidijk een masimachine, Zuiddorpe deed een cursus in de beroestingsleer houden en stichtte een ouderstenriingsfonds. Alsnn werd behandeld de gezamelijken verkoop van beetwortelen en werd daarvoor een contract vastgesteld. Daarna kreeg de heer Ferd. Hombach, lid van de Proviuciale Staten van Zeeland, het woord om te spreken over suikerbeetenteelt. Spreker behandelde eerst de verschillende eigenschappen van den grond en liet goed uilkomen, welke eigenschappen de grondsoorten moeten hebben, geschikt voor een voordeeligen suikerbeetenteelt. Daarna sprak hij over de gror.dbewerking, het zaaien en beinesten alsmede de keuze en behandeling van beetzaad, de uiterlijke kenteekenen van goede beeten en de suikerrijkdom. Ten slotle behandelde de heer Hombach het rooien der bieteu en het verwerken in de fabriek. Een luid applaus beloonde de spreker voor zijne prachtige voordracht. Heden werd voor bovengenoemde arrondisse- ments-rechtbank te Middel burg de zaak behandeld te<ren E. A. Ch. D., oad 31 jaar, pianostemmer, geboren te Sint Joost ten Noode, wonende te Watermael, thans in hechtenis in het huis van bewaring te Middelburg, ter zakedat hij den 15en December 1905 te Ter Nenzen, met het oogmerk zich weder- rechtelijk te bevoordeelen A. Moggre en J. P. W. Rommel, welke bij den pianohandelaar Dekker te Goes geabonneerd waren tot het nazien hunner piano's heeft bewogen hem in bnnne woningen af te geven gelden, respec- tievelijk tot een bedrag van 2,50 en J van 2, waartoe hij hen heeft bewogen door zich aan hun woningen te vervoegen, aldr.ar in strijd met de waarheid op te geven dat hij van wege Dekker te Goes kwam om de piano's te stemmen, vervolgens eenigen tyd bezigheden aan de piano's te verrichten, daarop te beweren bij Moggre dat er 2 snaren en bij Rommel dat er een snaar gesprongen was, telkens ondei bij— voeging dat hij de piano hersteld had, en ten slotte als kosten voor herstelling te vragen bij Moggre fr. 5,50 en bij Rommel fr. 4,70 zulks terwijl hi) noch bij Moggre noch bij Rommel eenige herstelling aan een piano verricht had. Van wege het Openbaar Ministerie waren in deze zaak 4 getuigen gedagvaard. Als ambtshalve verdediger trad op de heer r. J. F. van Deinse. Het Openbaar Ministerie vorderde beklaagde's veroordeeling tot 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek der voorloopige hechtenis. De verdediger bepleitte eene mildere stiaf. Beklaagde heeft een gunstig verleden en bedreef de feiten onder den invloed van dronkenschap. Uitspraak op 9 dezer. Toen Dinsdagmiddag de heer Maihijssen, machinist te Goes, den stoomketel in het water- reservoir aan het station Biezelinge had schoon- gemaakt, keek hij eenige minuten daarna met be- hulp van een lampje in cfen ketel, waarop een hevige ontploffing volgde en hij zulke zware brand- wonden opliep, dat hij onmiddellijk moest ver- voerd worden naar Goes, teueinde zich onder geneeskundige behandeling te ittllen. Dinsdagvoormiddag trof den 19jarigen Joh*n Capelle in de fabriek van de firrna W. B. Messing te Bocholt een verschrikkelijk lot. In de fabriek zal een nieuwe machine geplaatst worden, waarvoor een stuk ijzerwerk, waarm de asch zou loopen, op een muurwerk moest geplaatst worden. Capelle zou dit ten uitvoer brengen, maar werd van achteren door een kamwiel ge- grepen, eenige malen mede rondgeslingerd en vreeselijk verminkt en levenloos opgeaomen. Er heeft zich in alle stilte een financieel comite gevormd om het uit de Simplontunnel stroomende warme water, dat tijdens den bouw zooveel hoofdbrekens gekost heeft zich ten nutte te maken. Men wil dit warme water, waarvan de temper- atuur nog hooger is dan die der beroemde Pfaffers- baden bij Ragaz, in bwizen naar een bad- hotel geleiden. De stuwkracht van deze bronnen is zelfs z6o sterk, dat men zonder speciale toe- stellen douches zal kunnen inrichten. In den winter zal het water voor centrale verwarming van het hotel dienen. Naar uit Aken aan de Frankf. Zt. gemeld wordt, was het roulettespel in de speelclub High-life te Vaals al weer aan den gang, zoodra de justitie het stadje verlaten had. Naar het blad verder verneemt, was het be- stuur van de club van de komst der Neder- landsche justitie op de hoogte en had van te voren bijna alle utensilien in veiligheid gebracht aan het Duitsche tolkantoor. 's Gravenhage, 2 Febr. Eerste Kamer. Bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbe- grooting verdedigde de Minister Rink de voor- genomen groudwetsherziening. Dat het blanco- artikel-vraagstuk niet aan de commissie ter ouder- zoek is opgedragen, komt, omdat de Regeering op dit punt geen voorbereiding behoeft. De aard van het kiesrecht maakt het noodzakelijk dat 't wordt aaogepast aan de tijdsomstaudigheden. De regeling der kiesbevoegdheid over te laten aan den gewonen wetgever, daarvoor behoeft geenszins vrees te worden gekoesterd. De Ministers van Oorlog en Marine verdedigden hun beleid, dat zich in de allereerste plaats ncht op verdediging onzer onafhaukelijkheid. De Minister Veegens verklaarde dat in over- weging is de instelling van een bureau voor handelsinrichtingeu en dat eene reorganisatie der Kamers van Koophandel ter hand is geuomen. De urgent geacbte ziekteverzekeriug zal spoedig worden ingediend en ookzal deouderdomsverzekeriug met bekwamen spoed worden ingediend. Bij de repliekeu was de heer Woltjer het, wat zaak betreft, eens met den heer 't Hooft omtrent het verlof van den Minister Kraus. Ook de heer Reekers wees er op, dat blijkens het voorloopig verslag de heer 't Hooft in zijn oordeel niet alleen staat. Wil de Regeering zekerheid, zij lokke eene motie van de ztide harer vrieudeu uit. INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur Aan de motie, door de Antirevol. Kiesvereeniging alhier in hare laalste vergadering aangenomen en ook in dit blad gepubliceerd, outbreekt o. i. deze toelichting Hot feit, dat de antirevol. partij, toen ze iu onze Gemeenteraad de meetderheid had, van hare volmacht gebruik maakte, om de Verordeniug op de openbare vermakelijkheden, vooral op mnziek- uitvoering des Zondags, naar bate exclusief gods- dienstige begrippen te wijzigen dat feit heeft de katholieke bevolking van haar vervreemd en de kath. kiezers bewogen, met de liberalen samen te werken, om aan de meerderheid der autirevel. partij in den Gemeenteraad een einde te makeD. Eenige Katholieken. Ter Neuzeu, 2 Februari 1906. 24 j., jd. 12 Jan. Ludovicus Theodorus Boone, oud 21 j., jm. en Mathilde Daalman, oud 21 j., jd. 19 Jan. Jacobus Geensen, oud 27 j., jm. en Sophia Wilhelmina de Itoning, oud 26 j., jd. Huwelijks-Toltrekkingen. 5 Jan. Franciscus Bisschop, oud 30 j., jm. en Apolonia de Rijck, oud 26 j., jd. 16 Jan. Eduard Eggermont, oud 25 j., jm. en Mathilde Louisa Steijaart, oud 27 j., jd. 17 Jan. Cyrillus Her- wegh, oud 25 j., jm. en Maria van de Voorde, oud 24 j., jd. 26 Jan". Ludovicus Theodorus Boone, oud 21 j., jm. en Mathilde Daalman, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 Jan. Maria Catharina, d. van Jacobus Bernardus Steijaert en- van Sophia Maria Yereecken. 10 Jan. Petrus Josephus, z. van Franciscus Vleeskens en van Anna Maria Verschuren. 17 Jan. Rene Joseph, z. van Willem van Immerseel en van Anna Maria Hermans. 19 Jan. Maria Rosalia, d. van Petrus Augu- stinus Buijs en van Maria Catharina de Rijcke. 31 Jan. Cornelia, d. van Jo3ephus de Srnit en van Rozalia Jansens. Overlijden. 29 Jan. Petrus Josephus de Waal, oud 33 j., z. van Pieter Johannes en van Apolonia van Damme. Hoeb. Huwelijks-aangiften. 18 Jan. Abraham van IJk, oud 22 j., jm. en Tanneke Scheeie, oud 22 j., jd. 25 Jan. Pieter Deij, oud 20 j jm. en Pieternella de Bree, oud 30 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Jan. Jan Riddering, oud 31 j., weduwn. (van AnnaAdriana Faas) er, Pieter nella Maria Keukelaar, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Jan. Willem, z. van Andries de Bok en van Adriana Openneer. 18 Jan. Elizabeth Neeltje, d. van Jacobus Rouw en van Elizabeth van Wijck. 19 Jan. Catharina Jacoba, d. van Leendert Riemens en van Willemina Dieleman. 26 Jan. Jan, z. van Jan Wolfert en van Johanna Nijsse. 29 Jan. Catharina, d. van Louis Buijze en van Catharina Verbrugge. Overlijden. 29 Jan. Jan Wolfert, oud 2 d., z. van Jan en van Johanna Nijsse. Overslag. Geboorten. 25 Jan. Anna Maria Alma, d. van Cijrille Baecke en van Emerentia Maria van Laere. Has van dent. Huwelijks-aangiften. 25 Jan. Johannes Franciscus Roels, oud 31 j., jm. en Rosalia Ducarmon, oud 38 jwed. Geboorten. 18 Jan. Victorine lrma, d. van Aloijs Versluijs en van Emma Marie Persijn. 25 Jan. Marga- retha Christina, d. van Honore Vervaet en van Maiia Pauwels. St. Jansteen. Huwelijks-aangiften. 19 Jan. Alphon- sius van Santberghen, oud 24 j., jm. en Rosalia de Nijs, oud 27 j., jd. Geb«orten. 21 Jan. Irma Seraphina, d. van Aloijsius Beeckman en ran Philomena d'Oiieslager. 24 Jan. Au gustus Seraphinus, z. van Honoreus Anthonius Weemaes en van Eugenie van Dorsselaer. Margaretha, d. van Au gust van Overmaire en van Maria Louisa Frankevijle. Overlijden. 25 Jan. Karel van de Velde, oud 77 j., echtg. van Rozalia Franciesca Inghels. Pieter Johannes Stevens, oud 3 m., z. van Carolus Ludovicus en van Joanna Seraphina Triest. Stoppeidijk. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Jan. Petrus van Eck, oud 26 j., jm. en Maria de Bakker, oud 26 j., jd 29 Jan. Eduardus de Bakker, oud 34 j., jm. en Mathilda van den Bergen, oud 33 j., jd. Geboorten. 20 Jan. Emelia Maria, d. van Pharaildus van Goethem en van Marianna den Tenter. Overlijden. 24 Jan. Lonisa Lafeber, oud 17 j., d. van Maria Christina Lafeber. Kaaintlatr. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Jan. Johannes Jacobus Riddering, oud 33 j., jm. en Janneke Gaasteriand, oud 28 j., jd. Geboorten. 16 Jan. Hendrik Pieter, z. van Johannes Abraham Lensen en van Anna Adriana Moens. 21 Jan. David, z. van Adriaan Koster en van Ebrina van Tatenhove. 28 Jan. Pieter, z. van Willem Dees en van Catharina Elizabeth Riemens. 30 Jan. Franpois, z. van Jacobus van Sweeden en Elizabeth Potters. Willemina Johanna, d. van Oornelis Balkenende en van Adriana Pieternella Scheeie. Suzanna, d. van Jan Riemens en van Cornelia Janneke de Mul. Overlijden. 17 Jan. Abraham Isaac Hontzager, oud 80 jaar, weduwn. uit het le huwelijk van Adriana Maria de Puyt en uit het 2e huwelijk van Adriana Johanna Geelhoedt. 24 Jan. Pieternella de Vos, oud 72 j., echtg. van Pieter Eaas. 28 Jan. Cornelia Geel hoedt, oud 77 j., wed. van Adolf van Arenthals. 29 Jan. Jacobus Lefeber, oud 81 j weduwn. van Jaco- mina de Pooter. ZEET1J I I IN <Jr ifi IV. Van 31 Jan. tot en met 1 Febr. VLAG. AM. M* Van en naar. Lading. 31 Duits. s.s. Atlas Eng. barge Pegasus Eng. s.s. River Lagan Duits. s.s. Magd. Fischer 31 Eng. s.s. idem Duits. s.s. Duits. zeel. Eng. s.s. idem Russ. s.s. Deen. s.s. Noor. s.s. Eng. 8.s. Deen. s.s. idem Belg. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem Van Ter Weuzea Ann Webster Grey friars Atlas Nordz. Zeitung Hematite Voor Ter lenzen I 611 Borkum ledig 260 Whitehaven idem 2272 Londen stukg. 1784 jMiddlesbro ijzer 22+1 Louden 3637 Bleyth 611 Lubeck 1901 idem 2042 Grimsby Ousel Olga Fiber Haardraade Sea Gull Rosenborg Hans Tavsen Tourquenois Voor <»ent 3633 [Manchester 4483 Riga 3922 Reval 2521Skien 2762 Londen 4432 Windau 4823 idem 2»7 Ostende Van t Cato Don Sea Hound Jet llafnia 3096 Hull 2658 Goole 3085 2790 4581 Londen Ble)tb New-Castle Voor Selznete: Commercial 321 Cherbourg Gchymist 1079 Amsterdam Voor Ciein i stukg. ledig idem steen ledig stukg. idem h. vl. hout tukg. idem vlas ledig stnkg. idem idem ledig idem creosoot idem P O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier zijn alsgevonden gedeponeerd 3 nieuwe zakdoeken en 1 bos sleatels. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 4 Febr. a. s. te ure, dagvoorstelling opvoering van Het schoonste meisje van Hrasselgroot zangspel iu 3 bedrijven, woorden van Emiel van Goethem, muziek van Joz. Steenebrugen. Directie G. MARQUET. Zondag 4 Februari a. s., te ure, dagvoor stelling aan verminderde prijzen opvoering van Wevthev, lyrisch drama in 4 bedrijven en 5 tafereelen, van E. Blau, P. Millet en G. Hartmann, muziek van Massenet. Bestuurder A. FONTANES. Zondag 4 en Zondag 11'Febr. a. s., te 2 ure, dagvoorstelling opvoering van MichelStrogoff naar het Fransch van Dennerv en J. Verne. Groot ser.satiestuk in 5 bedrijven en 16 tafereelen. Grsauw. Huwelijks-aangiften. 5 Jan. Cyrillns Herwegh, oud 25 j., jm. en Maria van de Voorde, oud 1 Eng. s.s. Commercial 321 Londen ledig Van 31 Jan. tot en met 1 Febr. werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 31 afgeschut; door de Westsl. 3 op en 2 afgeschut. Positie der stoomschepen. s.s. HENRY vertrok 31 Jan. van New-Castle naar LissaboD. s.s. GUIDO vertrok 28 Jan. van Algiers naar Middhsbro. s.s. HARALD vertrekt heden van Rotterdam naar Algiers, s.s. JENNY vertrekt heden van San Juan naar Rotterdam, s.s. RICHARD vertrok 2 dezer van Middleshro naar Rotterdam Mejuffrouw Van der Hey, Boomgaardsfraat 6 te Gouda heeft aan de gevolgen der influenza zeer geleden. Mejuffrouw Van der Hey is 57 jaar oud. Voor de personen op dien leefiijd eu voor hen die nog ouder zijn is de Influenza een wer- kelijk gevaar. Niet alleen is de ziekte op zich zelve gevaarlijk, maar de gevolgen zijn evenzoo te duchten. Een bejaard mensch zal minder weerstand aan de Influenza kunnen bieden dan iemand iu de kracht van ziju leven is, bij een bejaard persoon zullen de gevolgen der Influenza gemakkelijk storingen op de orgauen na zich laten. Zelfs wanneer bun gansche leven vrij is geweest van onverschillig welke ziekte, zelfs als de Influenza genezeu zal zijn, is deze ziekte een begin van allerlei ellende voor de personen op gevorderden leefiijd. De iiflueuza heeft het bleed vergiftigd en de Pink Pillen zuiveren en versterken het bloed. De Influenza heeft U eene ziekte bezorgd, de Pink Pilleu zijn het beste middel om U van deze ziekte te bevrijden. Het geval waarom het zich hier handelt, is dat mejuffrouw Vau der Hey, zij leedt u. 1. aan rheumatiek, zenuwuitputting en een algemeen onwelziju. Ik was niet meer in staat, zoo schrijft zij, mijue gewone bezigheden te verrichten, ik had hevige rheumatiekaanvallen en eene uitpuiting der ze- nuwen die mij zulks verhiuderdeu. Ik heb de influenza gehad voor ongeveer 7 jaar ^eleden en ik die nooit aan iets geleden heb, bemerkte dat mijne gezondheid vau dag tot dag 8chternitging. Ik ben zelfs zoo ziek geweest dat ik gedurende 7 weken verplicht was te bed te blijven en boven en behalve miju rheumatiek en mpue verzwakking der zenuwen, had ik geen eetlust, maagkrampeu, benauwdheid, slapeloosheid en voortdurend had ik last van koude. Sedert 7 jaren was ik lijdende en natuurlijker wijze heb ik niet uagelaten mij te verzorgen, eveuwel zonder succes. Op aau- raden van vriendeu die de influenza gehad hadden en die met de Pink Pillen het grootste succes gehad hadden, heb ik ook de Pink Pillen geuo men. Zij hebben voor mij gedaan, wat zij voor hen gedaan hebben, want zij hebben mij veel goeds gedaan. Al mijn lijden is verdwenen na gedurende eenigen tijd de behandeling met de Pink Pillen gevolgd te hebben. Thans ben ik zeer welvarend en de opgeruimheid die ik wegens mijn lijden verloren heb, die evenwel toen ik gezond was natuurlijk was, is geheel en al teruggekeerd. De influenza, de epidemische koorts laat steeds een zekere vergiftiging van het bloed en eene groote verzwakking na zich. De verwijdering van het vergif zal zeer lang zijn en htt lijden duurt voort tot aan de algeheele verwijdering van dat vergif. De verzwakking zal blijven bestaan tot dat het bloed geheel en al gezuiverd zij. Zuivert uw bloed dus terstond, er is geen practiscber, geen zekerder middel dan de behandeling met de Pink Pillen te volgen. Het is aan hunue hernieuwende en zuUerende kracht van bet bloed dat de Pink Pilleu door de geueesheeren moeten aanbevolen worden tot ge- nezing van bloedarnloede, bleekzucht, neurasthe- nie, algemeene zwakte, de gevolgen voor over- spanning, influenza, rheumatiek. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Ver- krijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd- depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Suabili^, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OYERBEEKE—LEUNIS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6