A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaandere n, On&erwijzeres nuttige handwerken. Onder wij zeres M i 1 i t i e. Gemeente PHILIPPINE. Eersie serie pot fl5G00- No. 4795 Gemengde berichten. BEKENDMAKING. Zaterdag 27 Januari 1906 46p Jaargan^. HBBSTE BLAD. Uitkappen grindlaag. Uitlossen van keien en kant- steenen. Landbouwberichtenc ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postVoor Nederland 1,10. Voor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,32$. Men abonneert zich big alle Boekhandelaars, Postdirectenren en Brieven- bushouders. ADVEBTENTIEN: Inzending van advertentiSn voor 3 uren op den dag der uitgave Van tot 4 regels f 0,40. Voor elken regel meer f 0,10. By directe opgaaf ran driematl plaatsing derzelfde advertentie wordt de pre. slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaataruimte berekend. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN roepen op sollicitanten naar de betrekking van in de nuttige handwerken voor meisjes aan school D te Sluiskil op eene jaarwedde van 120, Gezegelde verzoekschriften franco in te zenden aan den Burgemeester voor 12 Februari 1906. Ter Neuzen, 25 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEJLL, Burgemeester. W. s. J. DIELEMAN, Secretaris. Ontheffing of vergoeding voor koatwinnende miliciens. Alphabetische lijst van de in deze Gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van paarden. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG vragen prijsopgaaf voor het verrichten van herstellingswerken aan den oosteiijken havendatn en bestaande in het leveren, vervoeren en verwerken van ongeveer 170 kub. Meters schorgrond en in het herzetten van ongeveer 700 vierkante Meters glooiing. Opgaven voor den grond per kub. Meter en voor de glooiing per vierk. Meter inleveren ten Gemeentehuize op 30 Januari 1906, voormirfdag 9 uur. Voorts wordt op gemeld tijdstip inge- wacht prijsopgaaf perkubieke Meteruitgehaalden, vervoerden en gelosten grond voor het uit- baggeren der haven. Inlichtingen omtrent een en ander bij den bavenmeester. Zaamslag, 16 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WORTMAN, Voorzitter. K. DE KRAKEB, Wethouder. Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG vragen prijsopgaaf per loopende Meter voor het uitkappen eener 12 c. M. dikke grindlaag in den weg door den Kleine Huissens polder (het maken eener gleuf en het aanstampen daarvan, na plaatsing van kantsteenen, er onder begrepen). Voorts per 1000 stuks voor het uitlossen aan de gemeentelijke haven van ongeveer 250000 stuks straatkeien eu per massa voor het uitlossen aldaar van ongeveer 3600 loopende Meters Doorniksche Kantsteen. Voor inlichtingen en mededeeling van voor- waarden vervoege men zich bij den Burgemeester. Opgaven inleveren ten gemeentehuize op 30 Januari 1906voormiddag 9 uur. Zaamslag, 16 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WORTMAN, Voorzitter. K. DE KRAKER, Wethouder. Burgemeester en Wethouders van PHILIP PINE, maken bekend, dat van af heden is opengesteld de inschrijving op de der geldleening dezer gemeente, in het geheel groot 24600,—rentende hoogstens 4 'sjaars. luschrijvingen in gesloten couvert waarop vermelduInschrijving voor de geldleening" kunnen bij den Burgemeester worden ingeleverd tot 2 uur namiddags van den 20 Februari a. S., op welk uur de ingekomen biljetten in het openbaar zullen worden geopend. Het inschrijvingsbiljet zal vermeldenden naam, voornamen, beroep er. woonplaats van den inschrijver, het getal aandeelen waarvoor wordt ingeschreven en de bedongen jaarlijksche rente. Afdrukken van het leeningsplan zijn koste- loos verkrijgbaar ter secretarie. Storting20 Maart aanstaande bij den Ge- meente-Ontvanger. Philippine, den 18 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. CUELENAERE. De Secretaris, A. VOETEN. lien kolossaal schip. Wanneer ik in Antwerpen ben, is er voor mij geen grooter genoegen dan een wandelir.g lang» de dokken. Het is voor iemand, die er nooit geweest is, onmogelijk, zich voor te stellen, wat een »reeselijk groote hoeveelheden van allerlei handelsartikelen men daar ziet opgestapeld wat een onnoemelijk aantal schepen uit alle oorden der wereld, men daar ziet vergaderd. En dau die bedrijvigheid van laden en lessen, dat spreken van alle lalen der wereld, neen, wie er nooit ge weest is, kan er zich geen denkbeeld van vormen. Onlangs viel mijn oog op een kolossaal zee- schip, dat men bezig was te losgea. Onwille- keurig wandelde ik er heen, want ik wilde toch eens zien, wat zulk een zeemons'er inhield. Docb, toen ik naderbij kwam, behoefde ik het niet meer te vragen. De reuk zei bet mij reeds op eenigen afstand. Het kolossale zeeschip was geheel ge- aden met Peru-Guano. Daar ik niet begreep, dat er zooveel van die meststof in eens aange- voerd werd ik had wel eens hooren zeggen, dat er tegenwoordig bijna geen Guano meer aan- kwam sprak ik een der beambten aan, die met het toezicht op de lossing schenen belast te zijn en vroeg hem om inlichtingen. Van hem vernam ik, dat er bijna het geheele jaar door te Antwerpen Guano gelost werd, dat soms vele schepen te gelijk in lossing waren. Nog vertelde hij mij, dat alleen in het vorig jaar meer dan 80.000 tonnen, dus 30,000,000 kilo's waren aau- gekomen, alleen bestemd voor de Ohlendorff'sche Guano- Werke, dat het schip, waarbij wjj stonden te kijken, Desdemona heette, ongeveer lOOdagen noodig had gehad om de reis van Peru naar Antwerpen te maken en uit een prachtige lading van ruim 2300 ton bestond. Volgens onder- zoekingen van reeds genomen monster* bevatte deze Pern-Guano ruim 14 9/0 stikstof. Nadat ik mijn zegsman bedankt bad, waBdelde ik verder, maar de renk van de Pern-Guano was nog niet gauw uit mijn neus. •Dinsdagnamiddag voer schipper Van Marken van Boom (Belgie) met zijn met steenkolen ge- laden spits Oursson en Valentijn tegen een der palen by de Bonrijbrug te Wemeldinge, waardoor een groot gat outstond in de» voorsteven beneden de waterliju. Het voorschip liep weldra vol water en men was genoodzaakt het schip tegen den dyk te zetten. Alvorens het te lossen, zal men eerst trachtten het op de slikken buiten het kanaal te zetten om het lek te kunnen stoppen. Een jongetje, dat te Veendam in den haard viel, is aan de gevolgen van de bekomen wonden overleden. Toen de moeder het kindje brandeude vond, liep zij met het wicht buitenshuis, waardoor de gloed verergerde. Het lykje is als geroosterd. Men meldt uit Sittard Blijkens nadere informaties, door de politic genomen, is de Maandaguacht in het hotel Onnou te Beek-Elsloo gearrestcerde Duitscher Gotze, die hier nog een poging gedaan bad om uit de voor- loopige gevaugenia te ontvluchten, een gevaarlijke dief, die zich aan verschillende groote diefstallen in Duitschiand heeft schuldig gemiakt. Na zyn poging tot ontvluchting uit de stada- gevangenis, deu zoogen. #Amigo", werd hy aan de marechaussee's overgeleverd, die hem toen in verzekerde bewaring stelden eu gisteren zwaar geboeid naar Maastricht hebben overgebracht ter beschikking van den officier van juatitie, totdat over zij lie uitleveriug zal beschikt zijn. Het jonge dametje, een twintigjarige blondine uit Dusseldorf, en zijn zoogenaamde jockej worden, ala zonder middelen van bestaan, over de grenzen gebraeht. Het renpaard met rijtuig is voorloopig nog te Sittard gebleveu. Toen de gepensionneerde jachtopziener P. Baggermau, tevens nog onbezoldigd rijksveld- wachter, Zondag een uitstapje ging maken naar den Haag, zag hij vauuit den trein, dat het in bet jachtveld onder Zoetermeer niet pluis was. In deu Haag gearriveerd, kon hij het niet over zich verkrijgen de atad in te gaan, doch keerde per eerste gelegenheid terug, verwisaelde thuis in een oogwenk van kleeren eu trok den polder in. Daar ontmoette hij al spoedig de gebroedera v. M. uit Zegwaard, in het bezit van een hzas, welke door hem werd in beslag genomen. Even later wocht het hem gelukkeu nog een persoon op heeterdaad te betrappen, namelijk den strooper A. K. uit. Zegwaard, die met drie haze-windhonden bezig waa in den gesloten jschttijd het veld aftejagen. Dat een bekeuring volgde en dat er nog meer zal volgen last zich begrijpen. August de Damme. Men meldt uit Zaaudam De heer Jac. Schuitenvoerder (vroeger in zijn goeden tijd algemeen bekend als August de Domme) doet opnieuw hier te lande zijue intrede in de artistenwereld. Zondagavond a. s. zal hy voor het eerat in Nederland alhier met zijn apecialiteiten- gezelschap eene voorstelling geveu. Een kleermaker te Losser, die volgens de gewoonte aldaar de klok zou luiden, omdat in het gezin van een zijner naaste buren een kind ge- storven was, geraakte bjj ongeluk in het klokke- touw verward. Het touw sloeg hem »ls een sink om den hals en hy ging mee de hoogte in. Ge- lukkig waren terstond personen bij de hand, die hem uit zijn gevaarlijken toestand wisieu te be- vrijden. Te Bergeik (N. Br.) dronk dezer dagen een warkman in een herberg bij vergissing een glassje azijit-essence in plaata van jenever. Oumiddellijk zakte hij bewusteloos ineen. Hoewel de ijlings ontboden geneeaheer den man weder tot bewust- zijn wist te brengen, is dieus toestaud toch hoogst bedenkelijk. Tydens het atormweer in de vorige week werd van een voor Hardinxveld bestemde boot een kist afgeslagen, waarineen geheele elek- trische tramwagen zat. Het gevaarte, waaraan zich geen wielen of assen bevonden, woog 5000 kilo, maar toch bleef hat dryven want bij het vallen oyer boord was de kist gekanteld, zoo dat de dichte kant onder kwam. Het stelletje strandde in een griend onder Giessendam en zonk daar. Op last van assuradeuren ging men er un met een hijschblok op af en dit heeft het heele zaakje opgelicht en naar Dordrecht gebraeht. Er was gean ruit gebroken. Onlangs werd melding gemaakt van een be- woonster, in een der straten van buurt YY, te Amsterdam, woonachtig, die veel last ondervond van het feit, dat tallooze adreskaarten werden rond- gezonden in dat stadskwartier, waarop werd genoemd iemand, die voor een beetje geld uachtlogies gaf en kellnerinnen in huis bad. Achter op die kaart werd gemeld dat haar huis stood onder de hooge beaeherming van den commissaris van politie iu de Ferdinand Bolstraat." Bovendien had men haar veel last veroorzaakt, door middel eener ad vertentie in een dagblad, tallooze sollicitanten op haar af te zenden Daar de betrekking van huiz- kurcht, dien zij niet had gevraagd. Den commissaria van politie in de Ferdinand Bolstraat is het eindelijk gelukt den man, die de juffrouw zoo plaagde, voor zich te doen verschijiieu. Hij ia bediende in een wiukel, ergsns in de oude stad en vertelde dat bij die juffrouw in huis woonde een meisje, met wie hij vroeger verkeering had gebad en dat hem ontrouw was geworden. Hij had het zonderlinge middel nu aangegrepen in de verwachting dat de politie zich nu wel met dat huis zou bemoeiende bewoonsters zouden verjaagd worden en dan zou hij gelegenheid hebben 't meisje onder zijn bescherming te nemen. De commissaris brachl hem aan zijn verstand, dat hij een zonderliugen weg had gevnlgd. Hy liet ook het meiaje komen en vroeg haar in tegen- woordigheid van haar vroegeren geliefde, of zy zich met liever zou toevertrouwen aan hem, die het goed met haar scheen te meenen. Evenwel zij bleek van die bescherming heelemaal niet ge- diend en verlangde haar eigen weg te gaan, De jonge man heeft zich toen voorgenomen zijn pogingen dau maar op te geven. Men schrijft uit 's Gravenzande aan de Westl. Ct. Dat de inbrekersvrees er bij velen diep inzit, bleek hier Woensdagj.l. Een kerganger, huis- waarts keerende, passeerde drie zwjjgende politie- agenten met de kragen op, die hi) niet als zoo- danig herkende. Zijn door inbrekersverhalen bewerkt verstand begon argwaan te krijgen en daarby gevoegd dat de weg buiswaarts eenzaam is en hulp dus ver zou zijn, werd ras besloten terug te keeren. Weer voorbij de zwijgenden eu toen het op een loopen gezet. Dit was juist voor onze actieve politie een slecht teeken en met spoed werd den nu juist niet moedigen kerkganger nagezet. Deze alzoo versterkt in zijn inbrekers-manie, stak de handen naar boven en begon luidkeels moord moord te roepen. Spoedig was nu en van vervolgers en van ver- volgde de identiteit vastgesteld en kon de kerb- ganger met een hart onder den riem huiswaarts an. De bewoners van Malaga zijn woedend. Er is in hun stad een slachthuis ontdekt, waar, zonder dat de overheid of de bewoners het wisten, op groote schaal paarden en ezels werden geslacht. De man, die aan het hoofd staat van m/JiVSfHK (0IKI\T. Hit bind vemehynt Wnenndas- en Vrljdaaavnnd, »ltge*on»ler«l <ip Feestdngen, btj de Flrina p, VAIi UK IAMDK te te* Measen De Burgemeester van TER NEUZEN brengt onder de aandacht van hen, die meenen in de termen te vallen als kostwinnei, hetzij ontheffing van den werkelijken dienst, hetzij vergoeding voor hun gezin of voor de personen, in wier levensonderhoud zij voorzien, te kunnen erlangen, wanneer door den dienst gebrek of armlastigheid zoude kunnen ontstaan dat aanvragen om ontheffing of vergoeding moeten gerichl worden tot Hare Majesteit de Koningin dat aanvragen enkel om vergoeding moeien worden gericht tot den Minister van Oorlog of tot den Minister van Marine dat alle bovenbedoelde aanvragen kunnen geschreven worden op ongezegeld papier en recbtstreeks moeten worden gezonden aan de Koningin of aan den betrokken Minister dat brieven aan de Koningin of aan de Ministers niet gefrankeerd moeten worden dat om spoedig afdoening der aanvrage te verknjgen, het zeer wenschelijk is dat de aanvrage eenige wrkeo voor de inlijving of voor de opkomst' voor herhalings- oefeningen moet worden verzonden. Ter Neuzen, den 25 Januari 1906. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN brengen ter algemeene kennis, dat de inge- volge art. 17 van het Koninklijk be9luit van 16 December 1902 (Staatsblad no. 222) opgemaakte alphabetische lijst, bevattende de namcn der in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van edn of meer ter vordering aan te bieden paarden, gedurende de maand Februari, voor een ieder op de secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd. Ter Neuzen, den 25 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1