Gemengde berichten. Voor hen die slecht slapen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Nieuw circus te Gent. De toestand te Was*schau. TER NEUZEN, 24 Januari 1906. Met z.g. verwisselde kind. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 25 Jan. 2.7 2.28 Vrijdag 26 H 2.50 3.10 Zaterdag 27 n 3.31 349 Zondag 28 n 4.9 4.26 Maandag 29 4.46 5.4 Dinsdag 30 n 5.23 5 42 Woensdag 31 6.2 6.23 enz. iu den strijd om politieken vooruitgang mede te betrekken. Wat kan zeker v«or het centrum en de vrijzinnige partij zeer onaangenaam worden De socialisten hebberi Maandag den verjaardag van den Wladimirdag gevierd door niet te arbeiden, en anderen te dwingen, den arbeid neer te leggen De kooplieden bevmden zich in eeu onaa-' genauie positiede revolutionairen dwingan hen huu zaken te sluiten en de politie dwingt hen tot het tegendeel. In het paleis van graaf Zamoys- ki in de Senatorskaslraat, had eeu hevige gasont pliffiag plaats, die het paviljoen vermelde. In het daar tegeuover liggendegebouw van de staatg- bank en andere huizeu, warden alle vensterluikeu stukgesiagen. Op het Witkowskaplein vnurdeu de militaireu, toeu eeui.e oproerinakers poogden de goederen bears in de Jucht te doen spring ner vielen daartiij twee dooden. Het te lejjraafageutschap verneemt, dat bij de gasontploffing iu het paleis van graaf Zaiuoyski 7 personen gewond zijn. Teiigevoige van de bij gelegeuheid van de her decking van de gebeurtenissen te Petersburg door de socual-deuiokrateu uitgeschreven eendaagsche algemeene werkstaking, staat iu Warschau en Lodz het werk in alle fabrieken stil. In de andere steden is de staking slechts pe- deeltelijk tot uitvoering gekomen. Naar men ons ineedeelt bestaat het voornemen iu het begin der aanstaande w.ek nog eene uit- voeiiiu' te geveu van de kinderoperette »De W ourlkoniugin", ten voordeele van het ziekenhnis alhier, aan lageren entisaprijs, n. 40 en 25 cent. Dit zal zeker velen, die de opvoering nog niet bijwoonden, aanleiding geven deze te gaan zien. De heer J. Spiering, le onderwijzer aan de Bijz. school alhier, heeft de benoeming als onderwijzer aan de Bijz. school te Almelo aan- genomen en heeft daartoe tegen 1 April a. s. ontslag aangevraagd. Op verzoek is op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan den heer Mr. A. J. Roest, Comtni8saris der Koningin in Zeeland, met 1 Mei, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem in die betrekking bewezen. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot bur- gemeester van Aardenburg de heer Mr. P. C. J. Hennequin. Bij Kon. besluit is benoemd tot Rijks- ontvanger der directe belastingen te Kaatsheuvel, de heer C. Stassen, thans ontvanger te Axel. Met ingang van 1 Februari a. zijn ver- plaatst de kommiezen 3e klasse bij 's rijks be- lastingen A. I. Cambier van Zuiddorpe naar Sat van Gent en J. Visser van Si» van Gent naar Zuiddorpe. In de zitting van den Hoogen Raad van gisteren nam de adv.-gen. Mr. Noyon conclusie in de zaak van Vitalis Cortvriendt. landbouwer te Hoek, veroordeeld tot 2 geldboeten van 3 subs. 3 dagen hechtenis voor elke boete wegens het in Zeeland als onderhoudsplichtige van een ten dienste van het algemeen bestemd werk niet biunen den voorgeschreven termijn ver- richten van bet bij scbouw en herschouw van dat werk voorgeschreven onderhoud. In deze zaak was uitvoerig betoogd dat de requirant niet als onderhoudsplichtige van het werk was aan te merken, ofschoon hij als zoo- danig op den ligger der wegen en voetpaden voorkwam, waar deze zijn onderhoudsplicht had ontkend en de ligger dien onderhoudsplicht niet kon bewijzen, terwijl de Staten van Zeeland niet bevoegd waren nieuwe lasten van onder houdsplicht op te leggen. Adv.-gen. was van oordeel dat de requirant reageerde tegen de van oudsher door den Hoogen Raad gehuldigde jurisprudentie, laatstelijk in het arrest van 2 November 1903, volgens welke de onderhoudsplicht is een publiekrechterlijke last, door den ligger geconstateerd. Voorts meende hij dat de plicht tot onderhoud op geen andsre grondslagen berust, dan op den ligger, ook volgens het Provineiaal Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland. Art. 37 van dit Reglement behoefde dus niet te worden aangehaald in het vonnie. Mitsdien werd tot verwerping geconcludeerd. Uitspraak 19 Februari. Hoek, 21 Jan. De heer J. Lperiders hehaalde op den voordrachtenwehstrijd te 'g Hertofjenbosch de 4° prijs en een eereprijs voor typ erics;. Vrestdorpe. Zondag hield in de mime her- berg van den heer Cyr. Dellaert alhier, de varkensverzekering //Die spaart, die zorgt", hare jaarh ksche algemeene vergadering. Uit het verslag van den secr.-penningmeester gedaan, bleek, dat het aantal deelnemers op 31 December 1.1. 165 bedroeg en dat der dona- tenrs 34. Gedurende 1905 werden 385 varkens ter verzekering aangeboden en na goedkeuring gemerkt. Slechts vier sterfgevallen deden zich onder de verzekerde dieren voor, doch aangezien dat er een paar zware varkens hij waren, eischte dit van de kas toch een offer van 98,40. De ontvangsten gedurende 1905 bedroegen/719,56s en de uitgaven 272,80, zoodat het boekjaar sloot met een batig saldo van 446,76s. Aan de leden werd medegedeeld, dat men weer 50 cent per varken zou uitbetalen aan die leden die in 1901 het //rampenjaar" voor de vereeniging zich eenige buiteugewone bijdragen hebben moeten getroosten. Nog slechts eenmaal zal dit noodig zijn en die zoo- genaamde eereschuld zal als afgelost kunnen beschouwd worden. Aan de beurt van aftreding als bestuursleden waren de heeren Cyr. van Waes en August Talboom, die bij acclamatie herkozen werden. Als merkwaardigheid kan voorzeker worden gemeld, dat de heer Hyp. Geilleit alhier op de j. 1. gehouden St. Eloy zijn jubile mocht vieren van zijn 50sten jaarlijkschen zitdag als gareel- maker. St. Jansteen. Bij den landbouwer Aloijs de Caluwe zijn iu den nacht van 20 op 21 Jan. een twaalftal kippen ontvreemd. Ook bij C. L. der Weduwen, aan tol n° 4, zijn er acht gestolen. Omtrent de werkzaamheden der Staatscom- missie voor de binnenschipperij verneemt de #N R. Ct.", dat de commissie in verschilleude sub- commissies is verdeeld voor het hooren van de verschillende rubrieken van personen, die door hun werkkring direct of indirect bij de binnen- scheepvaart betrokken zijn. In het laatst van het vorige jaar werden op tal van plaatsen in het land vergaderingen van die snbcommihsies ge houden, waarin scheepsbouwmeesters, scheepsbe- vrachters en schippers als getuigen gehoord werden. Nu het nog de tjjd van rust voor de schipperij is, is men aangevaDgen met het houdeu van bijeenkomsten voor het hooren van schippers- knechten, waarvoor op een twintigta! plaatsen des lands vergaderd zal worden. De vorige week is men daarmede in het noorden des lands begonnen, Algemeen is de k 1 acht over de traagheid, waar- mede de opgeroepen personen verschijnen om aan de subcommissies iulicbtingen te verstrekken. Velen hunner verschijnen eenvoudig niet, zonder daarvan ook slechts met een enkel woord kennis te geven. Zelfe is dat het geval met hen, die het nanw8t bij de zaak betrokken zijn, de schip pers zelven. Dit vormt een schril contrast met de in laatste jaren aangebleven klachten over den benibelen toestand, waarin de binnenschipperjj ver- keert. Een meisje van Roermond, zoo lezen we in Belgisehe bladeD, reed met den trein naar Luik, om een zuster te bezoeken. Onder het rijdeu haalde een heer, die met een dame in het rijtuig zat, een fleschje voor den dag, waaruit hij eenig vocht op een zakdoek goot. De Roermondsche werd een bedwelmenden reuk gewaar en voelende dat zij in slaap zou vallen, opende zij een portier- raampje. Na met de grootste moeite tegen de bedwelming geworsteld te hebben kon zij in het station van Vise om hulp roepen. Men deed haar itstappen eu was verplicht haar naar het gast- huis te breDgen. Men denkt dat de twee andere passagiers haar wilden chloroformiseeren om haar te besteien, maar blijkbaar zijn er geen voldoende aanwijzingen geweest om de zaak verder te onder- zoeken. Uit Amsterdam meldt men Mi j. Vermeij, die na den dood van haren. man met dare kinderen in hooger beroep een proces voerde tegen de gemeente Amsterdam, ter zake van het z. g. verwisselde kind, is Zondag overleden. Welke de gevoigeu van dezeu dood znllen zijn in verband met dit proces, kan nog niet met zeker- heid worden gezegd, maar waarschijnlijk is, dat baar advocaat, mr. I. Hen, nameus de erfgenamen de procedure zal voortzeiten. De positie van het meisje, dat door Vermeij indertijd niet als het zijue is erkend, en thans bij gegoede lieden zorgvuldig wordt verpleegd is ongetwijfeld verbeterd. Nu zoowel Vermeij als zijne vrouw overleden zijn, en nu Kapp yne van de Cappello nog voogd over haar is heeft zij imts meer te vreezen, tenzjj waar mocht zijn het gerucht, dat eene ongehuwde rnoeder het meisje als haar kind heeft erkend immers deze blijft haar rcchten op het kind behou- den. latusschen schijnt het gerucht niet geloof- waardig. Omtrent het Maandagnacht, te Breda gebeurde, meldt de Br. Ct. nader In den nacht van Zaterdag op Zondag is er te Breda iets gebeurd, dat in het vreedzaam ste.deke schrik gebracht heeft, door de brutaliteit, waarmede het feit gepleegd werd, een feit, waarbij een misdadig individu een jong menscbenleven loogde af te sntjden. De sergeant Bekkers, pa* van het Instructie- Brtaljon te Kampen overgeplaalst bij het 2e reg. nfanterie en vandaar gedetacheerd bij het 6e, om te Breda den cursus voor den officiersrang te vo'gen, was Zaferdag voor de eerste maal jelast met het commando over de Xazernewacht aan de Kloosterkazerne. 's Nachts half twee, met een soldaat van de wacht de voorgeschreven ronde makende, zag hij in de militaire slachterq licht braudeu. Hij zont den soldaat naar de wacht om eeu lantaarn te halen en vervolgde zelf den weg naar de slach- terij. De sergeaut had het geladeu geweer bij zich en had dit in den toestand gebracht, dat er oumiddelijk mede gevuurd kon worden. Met den vinger aan den trekker ging hij voorzichtig vooruit. Nabij de slachterij gekomen, zag hij een donkere gestalte sluipeu, hij riep deze aan maar werd op 't zelfde oogeublik van achteren aaugegrepen. Bij de worstelicg, die toen outstond gmg het geweer af en de kogel trof den linker- voet van den onderofficier. Deze viel op den grond, maar richite zich onmiddellijk weder op. De mbreker had zich dien tijd beuut, het ge weer opgeuoinen en zich eenige passeu verwijderd. Toen sergeant Bekkers zich opnchtte, zag hij het geweer op zich gencht, een schot knalde en een lweede kogel trof den wakkeren ouderofficier. Gelukkig veroorzaakte dat tweede projectiel geen wonde, 't ging ter hoogte van het hart door de tuniek en verliet deze zonder het lichaam geraakt te helbben. De gevaarlijke positie, waarin hij verkeerde, belette den sergeant niet zijn plicht te doen. Hij sproug op en tnelde op den man toe, deze wierp toen het geweer weg eu vluchtte. Sergeant Bekkers greep zijn wapen en zond den vluchteling een schot na zonder weten of dat den inbreker getrnffen heeft. Met zijn ernstig gekwetsen voet heeft Bekkers zich toen nog teruggesleept naar de kazerne, is met een paar soldaten nog eens naar de slachterij gedaan om een onderzoek in te stellen en eer*t toeu hij alles in orde wist, heeft hij aandacht gewijd aan zijn kwetsuur. De kogel was van boven in den voet gedrougen en had dit lichaamsdeel a*n den onder- kant verlaten. De gewoude werd in het militaire hospitaal opgenomen. Hij lijdt hevige pijnen aan den gewonden voet. In de slachterij was niets vermist. Er waren zes koeien in den stal en vermoedelijk hebben de dieven hierop 'toog gehad. Eigenaardig is dat de nieuwe burge- meester van Schiedam, Dr. Brants, is geheel- onthouder En dat in de stad der branderijen Een waardig regeeringsantwoord op de agitatie voor Sluit Schiedam Op het Lepelenburg te Utrecht staat een boom in vollen bloei. Het is de Corylus Colurna, de Byzantynsche Hagelaar die daar hoogtijd viert en welke honderden bloemkatjes gracieus naar beneden laat hangen. Men schrqft uit Sittard aan de N. R. C. Een tiental dagen geleden kwam alhier een on- berispelijk gekleedde SOjarige Duitscker aaa, met rijtuig en een mooi reupaard, in gezelschap van eene chic gekleedde dame, welke bij voor zijne vrouw uitgaf, en van een jockey. Hij nam intrek in het naast het stadhuis gelegsn logement van den heer H. Kalleu, tevens rytuigverhuurder. De DuiUcher gaf voor te heeten Gotze, leefde er oogeuschijnl^jk fatsoenlijk van en wa* ruimschoots van geld voorzien, dat hij voorgaf op de wed- rennen in Spa gewonnen te hebben. Na vijf of zes dagen verscheen er een tweede dametje, en de eerste gezellin vertrok en hetzelfde was hel geval met de tweede, toen er Vrijdag weer een blondine arriveerde. Doch nn gaf de dochter van den hotelhouder te kenuen, dat deze ydame" niet met hem op dezelfde kamer kon logeeren dat was immers zijne vrouw niet 1 »Ob," gaf onze Duitscher ten antwoord, ffik houd er wel een stuk of zes, zeven vrouwen op na, de eene nog mooier dan de andere." Dat ging, zeer begrijpelijk, de zedelijkheidsbegrippen van de holelhoudersdochter te ver, en daarom werd sin- jeur Vrijdag 1.]. gedwongen om te vertrekken. Bij zijn vertrek werd alles betaald, hij vertrok met rijtuig eu paard en dienzelfden dag sange- komen schoone, volgens zijn voorgeven, naar Maastricht. ZateHag echter kwam bij den burgemeester van Sittard een telegram van de politie uit Dussel- dorf, waarin verzocht werd, den iu de herberg van Kallen logeerenden Duitscher, geBaamd Gotze, onmiddellijk te arresteeren, dsar bij beschuldigd werd van grove diefstallen, in Duitschland ge pleegd. De inspecteur van politie Lornmen uit Sittard toog onmiddellijk op onderzoek naar Maastricht, alwaar Zaterdagavond tevergeefs alle hotels en logementen werden afgezocht. Zoudag- a oud werd de inspecteur Looamen echter op 't spoor gebracht van den voortvlnchtigen Duitscher door den koopman P. K. uit Sittard, die hem had aangetroffen in 't hotel Onnou aan 't station te Beek-Elsloo. Zondaguacht om 2 uur werd hij iu dat hotel, genoeglijk met een drietal Beekenaren kaartspeleud, aangetroffen en gearresteerd. Op hem werd slechts eeu bedrag van 600 mark aan Duitsch bankpapier en eenig kleingeld bevouden. Zijne bloude schoone vergezelde hem in zijn arrest naar Sittard. Inmiadels werd eergis'erenavond de politie in Dusseldotf van de arrestatie per telegram ver- wittigd en worden nadere iustructies omtrent de uitlevering afgewacht. Volgens de moening der politie en van den logementhouder K. alhier, heeft de eerste of tweede ^schoone" uit jaloezie de Duitsche politie op 't spoor van den misschien beruchteu dief gebracht. Eene vraag. Gij slaapt slecht, de slaap ontvlucht u, dei morgens na een nacht met heen en weer draaiei in uw bed te bebbeu doorgebracht, staat gij noj vermoeider op als den vongen avond, en gij zij niet op uw gemak eu voor den geheelen dag bebt gij een slecht humeur. Veroorloof ous u t< vragen of nw maag goed werkt en of uwe spijt vertering gemakkelijk is. 9 op de 10 keeren. wij zijn er zeker van, zal het antwoord //Neetf ziju, lk heb over tnijne maag te klagen. Ei iu werkelijkheid is het den invloed der maaj die u de slapelooze nachten doet. doorbrengei Verzorgt dus uwe maag, uw rust is er medege. moeid, alsmede uwe gezoudheil, uw goed humeui, uw werk. Maar wat rnoet ik doen, zult ge zegget, om eene gemakkelijke spijsvertering te hebbei en een rustigen slaap. Volgt bet voorbeeld vat mejuffrouw Dam, 53 Brouwerstraat te Oudeubosct, Zij heeft het middel gevonden om alle nachtei rustig te slapeu eu eene volmaakle spijsverterinj te hebben. Mejuffrouw DAM, portret Bruglemans, Rosendaal. Ik leed zeer erg, zoo schrijft zij, aan de maa en gedurende langen tijd heb ik zulke vreeselijk pijnen doorstaan, dat het mij volstrekt onmogelijl was des nachts te slapen. Ik heb reel beproefi om mij van deze, waarlijk voor eene vrouw o] mijn leeftjjd, uitputtende aandoening te bevrijdec Ik heb vele genecsaiiddelen genomen eu niettegen' staande dat, zoodra ik mij te bed begaf had ii ondragelijke pijnen. Als ik na 3 of 4 uren lijdeni er toe gera&kte wat in te sluimeren, had ik ak* lige droomen, die mij plotseling deden ontwakea Ik was met zweet bedtkt. Eindeiijk heeft mei mij de Pink Pillen aangeraden en deze Pillei hebben mij veei goed gedaan. Na er 3 doozen van genomen te hebben, was ik volkomen genezen. mijne maag werkt zeer goed en des nachts alaaf ik rustig. Er is niets wat u meer uitput, dat gebrek aan Dachtrust, de s'erkst.e man kan ti geen weerstand aan bieden, het gevaar is dubbei zoo erg, als de slapeloosheid door maagpijn wordl veroorzaakt, oindat de oorzaak van uitpatliuj dubbei i». Probeert de Pink Pillen, zij zullit u zeker veel goed doen. Zij genezen vooreeril uw maag, zij zullen u een goeden eetlust be> zorgen, alsmede goede spijsvertering, eene kalmi en verkwikkende slaap. Zij hersteilen het slijteii uwer krachten. Zij geven rijk en zuiver bloei met iedere dosis. De beterschap doet zich terstoni gevoelen. Zij worden door de geneesht eren voor geschreveii tegen bloedarmoede, bleekzucht, iteuras- tbeni^, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek schele' hoofdpijn, zenuwpijrien. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam, hoofd' depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen ei omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasumkt, Middel burg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje, waarop staat Suabilig, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. BestuurderA. FONTANES. Zondag 28 Januari a. s., te 2 ure, dagvoorstellingj opvoering van De reis rond de wereld in 80 dagen, groot sensatiestuk in 5 bedrijven en 12 tafereelen naar hft Fransch van d'Eonery en Jules Verne. 3 groote balletlen. M't overgroot succes opgevoerd in het theatre dn Chatelet te Parijs.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2