Gemengde berichten. BURGERLIJKE STAND." Telegrafische berichten. Nieuw circus te Gent. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter ^euzen. RECHTSZAKEN. Arrondissements-rechtbank te Middelburg. Aardschudding te Hmrderwijk. Grooten Schouwburg te Gent, Positie der stoomschepen. DAGEN. Voorm. j Nam. Donderdag 18 Jan. 7.17 7.51 Vrijdag 19 8.27 9.3 Zaterdag 20 9.42 10.19 Zondag Maandag 21 n 10.57 11.31 22 n 12.2 Dinsdag 23 0.29 12.56 Woensdag 24 n 1.21 1.45 kassier, vernaineti wij, dat de ontvangsten aan genoemde bank tot op 81 Dec. 05 bedroegen -21304,99 en de uitgaven 20335,64s. Het aantal uitgegeven spaarboekjes bedroeg 28. In 't geheel werd ingelegd 17458,37 en terug- gehvald 6308. Het aantal uitgegeven voorschot- boekjes beliep 3. Totaal voorgeschoten 450, en reeds terugontvaugen f 350. Bij de Centrale Bank te Eindhoven werd gedeponeerd 13224,14 en teruggevraagd f 3477,74. Met de leden werd geen loopende rekening gesloten. Verder werden de leden in de gelegenheid ge- steld tot onderlingen aaukoop van zaaigranen, waarvan ruim gebruik werd gemaakt. Ook be- sloten enkele leden gezamenlijk tna'is aan te koopen en werd het beetwortelcontract, voor de leden van den Boerenbond ontworpen, voorgelezen. St. Jansteen. In den vroegen rnorgen van Dinsdag is brand ontstaan in de groote landbouw- schuur van den heer A. Aerts op de ^Drie hoefijzers," met het gevolg dat zij geheel in de ascn werd gelegd. De schade is zeer aanzienlijk want met de schuar is verbrand bijna alles wat er zich in bevondeen rund, de landbouwerk- tuigen, hooi, stroo, ongedorschen graan, waaronder een stapel, die den vorigen dag was binnen- gehaald. Naar wij vernemen is alles verzekerd behalve het vlas. Oorzaak onbekend. Vrijdag den 2 Februari a. s., zal voor de Arrondissements-rechtbank te Middelburg be- handeld worden de zaak tegen S. B. V., oud 25 j., werkman, geboren te Hoek, wonende te Axel, gedetineerd te Middel burg, ter zake dat hij in den avond van 27 December 1905 te Axel, op den Buthdijk, onzedelijke handelingen heeft gepleegd met een minderjarige. Aan den beklaagde is Mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse. advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. In ons vorig nummeris vermtld, dat j.l. Vrijdag te Vlissingen bij een aanvaring tusschen een Neder- landsche en Belgischezeilboot laatstgenoemde is gezonken. Dat is onjaist, de Nederlandsche zeilboot zonk. Te Ylissingen zijn weer twee nienwe Engel- sche bookmakerskantoren geopend. Uit Vlissingen schrijft men aan de M. C het volgende, bijna ongelooflijke verhaalIemand had Zaterdagnacht een partijtje medegemaakt en wilde na afloop daarvau een luchtjegaanscheppen. Hij ging den Noordzeeboulevard op en is daar op een der banken in slaap gevallen. Waar- schijnlijk slaapdronken is hij opgestaan en over het hek van den zeedijk gestapt, denkende, zooals hij later vertelde, in bed te stappen. Hij is toen van een hoogte van circa 15 meter gevallen en op de steenen terechtgekomen. Daar werd hij door eenige sloeproeiers ge- vonden, slechts een weinig aan een been bezeerd. Mr. A. W, W. H. schrijft hierover aan de ^Pr. Gron. Ct." In de dagbladen werd in de laatste dagen melding gemaakt van een aardschudding, die te Harderwijk en omstreken Ermelo en Hulst- horzt en zelfs op de Zuiderzee zoude gevoeld zijn. Dit is trouwens geen nieuw verschijnsel. Tusschen de jaren 18581875, dat ik te Harder wijk woonde, hebben tweemaal dergelijke aard- schuddingen plaats gevonden en wel de eerste keer op een Zondag ouder de voormiddag Gods- dienstoefening in die mate, dat de groote koperen kerkkrcnen, tot schrik der gemeente, in beweging werden gebrachtde tweede keer op een Maan dagmorgen tijdens een hevige orkaan woedde. Wie der geleerde heeren aan een ouzer univer- siteiten kan oplossing geveu van dit natuurver- schijnsel, dat tot nog toe, zooveel mij althans bekend is, eukel plaats vond op de Over-Veluwe Een jong mevrouwtje te Leiden zat met haar eersteling, toen een op het oog fantsoenlijke vrouw van middelbaren leeftijd aanbelde en ver zocht mevrouw te spreken. Eenmaal in de ves tibule wist zij mevrouw te bewegen haar even een onderhoud in de kamer te verleeneu. Toen begon ze het goede mevrouwtje de toekomst te voor- spellen, aan rnoeder en kind, alles heel mooi, en toen dat afgeloopeu was eischte de goede juffrouw /1,50. Dit werd eerst geweigerd maar toen paktede juf frouw zoo uit, dat mevrouwtje eindelijk het geld maar gaf waarna onze waarzegster weer heel lief werd. Maar mevrouwtje heeft haar man beloofd nooit weer juffrouwen binneu te l&ten, die haar de kaart willen leggen. Uit Heerenveen meldt men De marechaussee alhier heeft Maandagnaiddag bij het huis zijner oaders gearresteerd den 19jarigen R. v. h. M., in October jl. uit de gevangenis ootslagen. Hij dreigde zijn rnoeder en zijn broer te zullen doodsteken. Zijn vader, die tusschen- beiden kwam, ging ook voor den woesteling op den loop; de vader sproug in een bootje om het kanaal over te varen, de zoon zette hem na tot in het midden van het kanaal. De rnoeder vluchtte naar de buren, de vader haalde de marechaussee. De wachtmeester kwam met nog twee man de jongeling werd gegrepen en gefouilleerd. In zijn zak vond men een groot, scherp slagersmes. De buren vertellen, dat de rnoeder reeds ernstig mis- handeld was, voor de andere zoon thuiskwam. Deze zou zijn rnoeder ontzetten, maar vluchtte, toen zijn jongere broer het mes trok. Mej D. geboren S. te Arnhem, onlangs in hechtenis genomen, verdacht van poging tot ver- giftiging van haar echtgenoot, bevind ztch nog steeds in voorarrest. Haar echtgenoot tracht haar echter het leven in de gevangenis zoo aangenaam mogelijk te maken. Op zijn kosten wordt haar bijv. extra voedsel verschaft, terwijl hij ook een aparte eel voor haar heeft bekostigd. Omtrent deze zaak, die zeer veel opzieu verwekt, wordt nog het volgende gemeld De heer D., die in- genieur is, is van goede familie. Hij is seder* jaren ziekelijk, lijdende aan rheumatiek, waarbij in den laatsten tijd bijna volslagen blindheid is gekomen. De verdachte is indertijd als huishoud- ster bij hem in dienst gekomen, doch spoedtg is hij met haar getrouwd. In het begin was de verhouding goed, doch in de laatste jaren liet zij zijn verpleging nagenoeg geheel aan de dienst- bode over. De verdachte blijft nog steeds ontkeunen het opzet gehad te hebben haar man te dooden. Het deskuudig onderzoek is nog niet geemdigd. Te Wageningen is Zaterdagmiddag aauge- houden E. L. v. E., oud 60 jaar wonende aldaar als verdacht van het plegen van onzedelijke han delingen met een pleegdochtertje, zijn kleindochter- tje en zijn schoondochter. Door den rechter- commissaris te Arnhem is een bevel van voorloopige aanhouding tegen hem verleend. De man is reeds naar het huis van bewaring te Arnhem overge- bracht. Uit Lioessens, in Priesland, wordt aan het N. v. d. D. de betrapping op heeterdaad gemeld van een slimme dievegge. Sinds November van het vorig jaar werden bij de gebr. Westra, koop- lieden aldaar, geregeld kruidenierswaren rermist zonder dat zij er in slageu konden den bedrqver te ontdekken. Zij hadden zelfs den maatregel genomen da boter en andere dingen te merken, doch zoodra dat gebeurde, hielden de diefstallen op. In het begin van deze maand stelden zij er den rijksveldwachter Gerrit Krab, aldaar en den gem.-veldwachter van Aujum, S. Ganzenga, mee in kennis. Deze gingen eenige van de kruide nierswaren opnieuw stempelea, maar op eene wijze, welke niet in het oog kon loopen. Dat had succes. Toen verleden Zaterdag de werkvrouw H. v. d. W., geb. S. de J., die al dien tijd daar in dienst geweest was, den winkel verliet, kwamen de rijksveldwachters uit hunne schuilplaats te voorschijn en toen zjj de vrouw in den winkel hadden teruggebracht, bleek zij in het bezit te zijn van een gouden oorknopje, twee stukken boter, eenige noten enz., alles op de bewuste wijze gemerkt. De vrouw bekende deze en de vorige diefstallen gepleegd te hebben en ook dat zjj 't niet uit armoede had gedaan. Het tienjarig meisje uit Loosduinen, dat aldaar Zondag door de automobiel van baron v. T. v. S. werd overreden, is in Bronovo te 's Gravenhage aan de gevolgen overleden. De ouders roemen zeer de deelneming, van ge- noemden heer ondervondea, die feitelijk aan het ongeluk onschuldig was. In zeker grensstadje woonden eenige gezinnen wier familienaam Pot" was. De hoofden der ge zinnen oefenden verschillenden bedrijven uit. Zoo was er een kantoorbediende, een ander herbergier een 8e zeeman, een 4e kruidenier, een 5e deed in ijzerwaren, terwijl n0. 6 messtoffen verkocht. Om ze uu gemakkelijk te onderscheiden, noemde het volk den kantoorbediende inktpotden her bergier bierpot; den zeeman waterpotden, krui denier koffipot den handelaar in jjzerwareu ijzereupot; en n°. 6, den koopman in messtoffen men mag het raden Gevoelige zenuwen. Men schrijft uit Winters wijk aan de N. A. Ct.Dinsdagmiddag werd eene ltoe door het dorp geleid. Ten gevolge van het snuiten van den neus door een voorbijganger schrikte het dier zoo hevig, dat het ra end dol werd en zijn geleider wist te ontsnappeu. In woeste vaart rende het door de plaats, tot het tegen den avond werd op- gevangen en in een stal geplaatst, die evenwel totaar vernield werd. Met 10 man werd het dier in een veewagen geladen, doch het dier was nog zoo dol, dat het met een hamer moest doodgeslagen worden. Nabij het station Rhisnes ontspoorden, door rotssteenen die van de bergen op de rails gevallen waren, de locomotief en de tender van een passa- gierstrein, die van Brussel naar Namen reed. De wagens bleven in de rails, zoodat de passagiers met den schrik vrij kwamen, maar de machinist brak eenige ribben, de beide stokers bekwameu ernstige brandwonden en de conducteur liep een lichtere verwonding op. Twaalf therdogische studenten uit Innsbrii k maakten een uitstapje in de Alpen, toen zij, in de Hall-vallei, door een lawine werden verrast. Zeven hunner zijn door de sneeuw bedolven. Onmiddelljjk trokken gidsen, door de overigen gewaarschuwd, uit, en zij slaagden er nog in de studenten levend, maar in deeruiswaardigen toe- stand, terug te vinden. Te Moulins, in Frankrijk, waren drie arbeiders bezig een uieuwe gang in een rnijn te maken, toen eensklaps boven hen een groot rotsblok los- raakte en op hen vieh Een hunner brak de ruggegraat en was een uur later overledende andere bekwara slechts eenige lichte kwetsuren en de derde bleef ongedeerd. Durel, een bekend architect uit Geneve, is in den nachtsneltrein van Nizza naar Geneve vermoord en uit den trein geworpeu. Men vond zijn lijk later langs de lein liggen. Een brievjui- tasch met 350,000 frs. die bij bij zich rnoet gehad hebben, was verdweDen Sedert October werd te Munchen-Gladbach de gepensioneerde overste Roos vermist. Men heeft thans zijn lijk begraven gevonden aan den grooten weg naar Viersen. Het hoofd was van den romp gescheiden. De man is vermoord om zijn geld. Als daders zijn de, in hetzelfde huis als hij, wonende echtelieden Blomer en een broer van Blomer in hechtenis genomen. Zij hadden den overste in zijn eigen huis ver moord en het lijk daarna weggemoffeld. De moord is uitgekomen toen Blomer dingen van waarde die aan den overste hadden toe- behoord, van de hand trachtte te doen. In een herberg te Miihlheim aan de Roer hebben een paar gssten die ruzie met drie Polen kregen, twee van dezen met messen ovrrhoop ge- stoken. De derde werd met bloedige wonden naar den stal gesleept, waar men hem kalm liet dood- bloedeu. Pas den anderen dag waarschuwde men de politie, die daarop de moordeuaars en den waard in hechtenis nam. Axel. Huwelijks-Aangiften. 11 Jan. Jacobus Leen- dert Jansen van Rosendaal, oud 20 j., jm. en Johanna Dees, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Jan. Hendrika Sara, d. van Absalon Karel Rudolf van Tatenbove en van Johanna Elizabeth van Houte. 10 Jan. Franfoise, d. van Frederik Buijze en van Maatje Verstrate. Anthonij Cornelis, z. van Anthonij Cornelis Verscbelling en van Suzanna Ollebek. Susanna Maria, d. van Marinus Bakker en van Francoise Goossen. Cornelia Elisabeth, d. van Bastiaan Koekkoek en van Tanneke Cov6. 15 Jan. Cornelis, z. van Abra ham van Alten en van Maria Boeije. Overlijden. 4 Jan. Karel Brandes, oud 6 m., z van Mels en van Catharina Koekkoek. Krina van Zuijen, oud 85 j.. wed. van Johannes Pieter Oggel. 7 Jan. Levina Hamelink, oud 10 m., d. van Pieter Hamelink, en van Maria Jansen. 9 Jan. Jan IJsebaart, oud 79 j., weduwn. van Catharina Herrebout. Hontenisse. Huwelijks-aangiften. 5 Jan Alphon- sus de Roos, oud 24 j., jm. en Christina Polfliet, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Jan. Jan Francies Goidijn oud 26 j jm. en Cornelia Cappendijk, oud 26 j., jd. Jan Francies de Waal, oud 30 j ,jm. en Rosalia Paulina de Bruijn, oud 27 j., jd. Augustus de Poorter, oud 28 j., jm. en Maria Cornelia Maas, oud 26 j., jd. 13 Jan. Pieter Augustinus Hamelinck, oud 28 j., jm. en Louisa Maria Eijsackers, oud 23 j., jd, Geboorten. 2 Jan. Ulricus Marie Alouisius, z. van Adriaan Rijk en van Rosalia Vermast. 3 Jan. Maria Catharina, d. van Petrus Viven en van Mathida Frederica Virginia van Laare. Alpbonsus Eduardus, z. van Petrus Augustinus van Miegbem en van Maria Elisabeth Wee- maes. 6 Jan. Ludovicus Judocus, z. van Jan Francies Pardon en van Maria Magdalena Durinck. 7 Jan. Petrus Johannes, z. van Mattheus van Damme en van Rosalia Boctus. 8 Jan. Josephus Albertus, z. van Judocus van der Poel eh van Louisa Eggermont. 12 Jan. Elisa Emma, d. van Adolf Ferdinandus van Helsland en van Maria Elodia Flas. Overlijden 1 Jan. Ludovicus van Huffel, oud 68 j echtg. van Anna Maria Verdurmen. 5 Jan Anna Catharina de Roos, oud 67 j., wed van Jan Francies Arens. 2 Jan. Elisabeth Taalman, oud 55 j echtg. van Petrus Neve 15 Jan. Apolonia Peulman, oud 81 wed. van Judocus Verschuren. Hoek. Huwelijks-aangiften. 4 Jan. Jan Riddering, oud 31 j., weduwn. van Anna Adriana Faas en Pieter- nella Maria Keukelaar, oud 24 j., jd. Geboorten. 4 Jan. Eva, d. van Marinus Abraham Wolfert en van Adriana Dekker Overlijden. 31 Dec. Een als levenloos aangegeven kind van vr. geslacht van Karel Buijze en van Adriana de Koeijer. 8 Jan. Anna Vreijke, oud 83 j wed, van Levinus Philippus Deij. 9Jan. Floor van de Velde, oud 81 j., weduwn. van Catharina Jansen. 10 Jan. Samuel Jacobus Robijn, oud 74 j., echtg. van Maria de Wagenmaker. 12 Jan. Jacobus Blok, oud 63 j., echtg. van Helena Verbrugge. Sa* van Kent. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Jan. Bernard Heinrich Brand, oud 32 j.,jm. en Olga Theodora Jacoba Stubbe, oud 3'i j., jd. Geboorten. 7 Jan. Elodie Celina, d. van Honnore Obrie en van Maria Natbalia van de Velde. 11 Jan. Rachel Maria Nathalia, d. van Richard Benedict de Bruy- cker en Rosalia Valeria Tienpond. 14 Jan. Helene Marie, d. van Leon Keeteleyn en van Marie Elvira Westelinck (beiden wonende te Meirelbeke) Overlijden. 5 Jan. Hypolytus Prudentius Maria van Acker oud 24 j z. van Hypoiyte (overl.) en van Josep hine Marie Plasschaert St. Jansteen. Geboorten. 2 Jan. Joseph Eugenius, z. van Johannes van Himste en van Rosalia Blommaert. Overlijden. 5 Jan. Een als levenloos aangegeven kind van het m gesl. van Augustinus Cornelis Staal eu van Emerence van Vlierberghe. 6 Jan. Emerence van Vlierberghe, oud 27 j., echtg. van Augustinus Cor nelis Staal. 15 Jan. Augustinus Slock, oud 73 j., echtg. van Rozaiia Bonne. Stopitelrlijk. Huwelijks-aangiften. 5 Jan. Petrus van Eck, ourl 26 j., jm. en Maria de Bakker, oud 26 j., jd. 11 Jan. Eduardus de Bakker, oud 34 j jm. en Mathilde van den Bergen, oud 33 j., jd. Huwelijks-Voltreklfingen. 13 Jan. Alphonsus Peers- man, oud 25 j., jm. en Maria Philomena Bogaert, oud 25 j., jm. Geboorten. 3 Jan. Albertus Josephus, z. van Martinus der Weduwe en van Cornelia Crombeen. y Overlijden. 4 Jan. Maria Louisa de Block, oud 28 j, echtg. van Petrus Waelpoel. 12 Jan. Pieter Baptist van Overmeeren, oud 73 j., echtg. van Apolnnia Kool. KnainslaK. Huwelijks-aangiften. 11 Jan. Johan nes Jacobus R:ddering (van Ter Nenzen), oud 32 j.,jm. en Janneke Gaasterlund, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Jan. Malthijs Dominicus Jansen, oud 25 j., jm. en Maatje van de Wege, oud 36 j.. jd. 11 Jan. Abraham Oppeneer, oud '24 j., jm. eu Sara Maria van der Hoaft, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Jacobus Guillaam, z. van Guillaam van Pienbroek en van Maria Jansen. 5 Jan. Cornelis Jacob, z. van Anthonie de Vos en van Sara Scheele 8 Jan. Maria Johanna, d. van Joos den Hamer en van Johanna l'lorus. Overlijden. 6 Jan. Jozias Willem van der Hooft, oud 4 m., z. van Cornelis Adrianus en van Cornelia de Krijger. 's Gravenhage17 Jan. Bij het departe- ment van Kolonien is heden ontvangen, hefc volgende telegram van den Gouverneur-Gene- raal van Indie De Soeledatoe van Soppeng heeft met zijn zoon, schoonzoon en kleinzoon, zich aangemeld. De vorst van Gowa, geseind als te zijn in Atjataparang, wordt opgespoord. In Midden- Celebes, Zuid-Lindoemeer en Boegoembajan en in Loewoe is nog verzet. Algeciras, 16 Jan. Nadat het bureau voor de conferentie was gekozen, begaven de afge- vaardigden zich naar het vergaderlokaal. In zijn openingsrede wees de voorzitter Alma- dovas er op, hoeveel gewicht de mogendheden er aan heehten dat vrede en welvaart in Marokko heerschen en dat over de geheele wereld de wensch gekoesterd wordt voor het welslagen der conferentie. Aonden, 15 Jan. Tusschen de Engelsche en Russische Regeering bestaat volkomen over- eenstemming omtrent hunne houding in de Marokkaansche kwestie, naar welk inzicht de afgevaardigden te Algeciras zich te gedragen hebben. Londev, 16 Jan. Tot nu toe zijn gekozen 164 liberalen, 52 unionisten en 24 candidaten der werklieden. De liberalen wonnen 70, de werklieden 21 zetels. Directie G. MARQUET. Zondag 21 Januari a. s., te 2 ure, dagvoorsteliing aan verminderde prtjzeu; opvoering vau Iiotneo et Julietteopera in 4 bedrijveu en 5 tafereelen van Barbier en Carre, muziek van Gounod. BestuurderA. FONTANES. Zondag 21 Januari a. s., te 2 ure, dagvoorsteliing; opvoering van De reis rond de wereld in 80 dagengroot seusatiestuk in 5 bedrijven en 12 tafereelen naar het Pransch van d'Eunerj en Jules Verne. 3 groote balletten. Met overgroot succes opgevoerd in het theatre du Chatelet te Parijs. Hulst, 15 Januari. Middenpriji per 100 kilo Tarwe J 8,50 Rogge 8,25 Wintergerst 8,75 Zomergerst Haver 7,50 Brwten 10 50; Paardenboonea f 8,25; Duivenbooneo 9,26; Witteboonen f 14,50 Brnineboonen f 10,50 Boekwait Lijnzaad fAardappela /4,25; Kooleaad par ■»k van 106 liters f Boter per kila 1,25. Eieren per 26 stnks f 1,05. Er waren ter weekmarkt te koop gtsteld17 stnka hoora- rae, 28 varkens. Verkocht 8 atuks hoornvee, 15 varkena. KOERS, VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,95 a 47,975. Engelsch per£ 12,12, ZEETlJDINCiEIN. Van 15 tot en met 16 Jan. M8. Van en naar. Lading VLAG. 15 15 15 Deen. s.s. Eng. s.s. idem Deen. bark 16 Noor. s.s. 16 Eng. s.s. Voor Ter Xenzen Noor. s.s. Geier 2763 Sunderlan'' kolen I an Ter Sleiizen Eng. s.s. Hailing 2199 Londen stukg. Voor (»ent Arno 3922 Reval vlas Ametijnt 1561 Fleedwood landb. z. Don 2658 Goole stnkg. Kronpr Louise 1887 Forgugas ;guano Farmand 3694 Galveston katoen Voor Selzaete i Alchymist 1079 Hamburg creosoot Van 15 tot en met 16 Jan. werden langs de Oostsluizen alhier 32 binnenvaartuigen op- en 16 afgeschut; door de Westsl. 11 op- en 4 afgeschut. s.s. HENRY vertrok 8 dezer van Algiers naar Yarrow. s..s GUIDO in lossing te Marseille. s.s. I1ARALD vertrok 14 dezer van Algiers naar Stockton, s.s. JENNY in lossing te Lissabon. s.s. RICHARD vertrok 16 dezer van Arzew naar Middlesbro. l H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2