Gemengde berichten. Nieuw-Namen, 25 Dec. Bij het betrekken van de nieuwe kazerne, wordt de brigade Kon. marechauss^e alhier op een sterkte van vijf man gebracht en zullen in verband daarmede de navolgende verplaatsingen plaats hebben Middelburg, 27 Dec. Bij het heden door de rechtbank gewezeu civielvonnis in zake de ont eigeningsprocedure, omtrent 34 aren 16 centl aren bouwgrond, te Axel, ten behoeve van de spoorwegmaatschappy MechelenTer Neuzen werd de onteigening uitgesproken tegen 2533, de kosten ten laste der maatschappij komende. In eens kwam 't bij hem op om vunr te zien, om vlammen te zien, om te vernielen, om te verwoesten. Een doosje lucifers had hij en geen cent op zak. Den 22" September was hij uit Veenhuizen ontslagen met een uitgaanskas van 30. Gemeenteraad van Hoek. schuld uitriep, geboeid in een rijtuig gebracht, en naar Gent gevoerd. Thans is bepaald, dat de nieuwe marechanssee- kazerne op 2 Januari a. s. zal betrokken worden. Successievelijk zal de geheele brigade, behalve de commandant, verplaatst worden. Deongehuwden zullen, zooveel mogelijk, door gehuwden vervan- gen wordeD. Zoo wordt met ingang ran 2 Janu- arie naar hier overgeplaatst de marechaustee G. J. Vreeman van de brigade Bergeijk (prov. Noord- Brabant). St. Jansteen. Het is nu biunen betrekkelijk korten tijd twee malen voorgevallen, dat er brand was bij menschen, die onverzekerd wsren. Het voorlaatste geral was bij Janssens aan het Weeltje waar men nu na een jaar nog de puinhoopen ziet liggen van bet huisje, dat aan iemand van Stekene toebehoort, en die van opbouwen schjjnt af te zien. lets dergelijks is Vrijdag weer voorgevallen, doch het is beter afgeloopen. Om negen uren ontstond brand in den zwiogelttal bij Frana Roels- Yan Daele te Heikant door onvoorzichtigheid. Roels repareerde zelf zijn zwiugeltnolea en an bad hij een boat heet gemaakt, teneinde dezen gemakkelijker in de pedaal te kunnen bevestigen. Dit was de oorzaak. Door de hulp der buran en doordat het atil weer was, kon men het huisje van Roels, dat zoonin als de stal verzekerd was, behouden en is hierdoor voorknmen, dat een oppasseud werkman tot den bedelstaf gebracht werd. Maar zal men zeggen, waarom laten zuike menschen hunae have niet assureeren tegen brand En het antwoord op deze vraag luidt dan Omdat dit onmogelijk is, omdat de brandwaarborgraaat- schappijen zuike risico's niet willea dragen. Strooien daktn 1 VlasbewerkingKan niet ge- braiken zegt d# directie. Het is met de brand- Bis met de levensverzekering. Zij die daaraan de grootste behoefte hebben, worden teruggewezen. De risico is te groot Dit ter aanvulliug van het korte draadbericht van Yrijdag, waaraan ik wil toevoegea, dat de daar geooemde inboedel voornauselijk bestond uit een zwiDgelmolen en 20 steenen vlas en dat de schade f 100 bedraagt. Op den 29aten Dec. e. k. de marechaussee Nagel- kerke van Nieuw-Namen naar Oostbnrg. Op den 2den Jan< e> t, de krigadier-titulair Van Eck van Oudenbosch, de marechaussee's Dankaert van Asten, Sraallegange van Geffen en De Leeuw van Vlissingen naar Nieuw-Namen. De brigade blijft onder bevel van den tegsn- woordigeu brigade-commandant Borgers. Door de politie te Middelburg is proces- verbaal opgemaakt tegen vier jongens tusschen de 18 en 21 jaar, wegens het uitgeven van verzil- verde cetsten voor kwarljes. Op de brug over den Singel bij het Konings plein te Amsterdam is een verpleegde in het Oude Mauneu- eu Vrouwenhuis aan den Amstel door een tramwagen ^aaugereden en onder het voorbalcon geraakt. Nadat door een geueesheer de eerste hulp was verleend, is de rnau, wiens rechterbovenarm gebroken was, naar het Binuen- gaathuis gebracht, doch daar na korten tijd overleden. Te Hoorn werd dezer dagen door een kaas- handelaar eene partij kaas gekocht niet per gewicht, maar per kub. M., eu wel voor 38. De verkooper was echter zeer verbaasd, toeu hem bleek, dat hij nu voor dien prijs 125 commissie- ruim 200 gewone kazen moest leveren. Hij wilde daarom den koop nie.t laten doorgaan, doch de kooper eischte in dat geval f 40 rouwkoop, hetgeen door den verkooper werd geweigerd. Naar ons gemeld wordt is thaus sprake van het vrageu van eene rechterlijke beslissing. Als curiositeit in de onderwijzerswereld het volgende Door den gemeenteraad van Tegelen, prov. Limburg, werd het besluit genomen, dat de onderwijzer verplicht is buiten de schooluren toezicht te houdeu op de schoolkiuderen op de straat. De onderwijzer daar heeft dus het baantje van politie-agent ook nog te vervullen. Wanneer zulks goedgekeurd wordt door de autoriteiteu, is het te vreezen dat dit besluit in vele gemeenten navolging zal vinden. Uit het leven van een zwerver verhaalt de rechtsverslaggever van de Amsterdamsche//Telegr." Den 25" October was 't op, toen laaide in hem de woede tegen de menschen, tegen de politie, tegen de maatschappij, zooals het vroeger al eens bij hem opgekomen was want hij heeft reeds 5 jaren gevangenisstraf wegens brandstichting achter den rug. Onder Weesperkarspel zwierf hij ook den 25n October met brandplannen. Zijn weg voerde hem 's avonds langs de boerderij van zekeren Pronk, hij haalde het doosje lucifers uit den zak, streek een lucifer aan, en wierp de vlam in den hooiberg. Met zijn handen in de zakken, du gekaimeerd, zwierf hij verder zonder over zijn daad te denken. Het is gelukkig goed afgeloopen, al was de wind naar Pronk's woning, waar de kinderen te slapen lagen, van de plaats van den brand af men ontdekte het gevaar bijtijds, en blaschte de vlammenechter niet voordat de hooiberg was afgebrand. //Ik weet we], dat 't slecht van me was", zei beklaagde. ,/Maar't is zoo moeilijk, een betrekking te krijgen in de maatschappij. En als je aan 't zwerven bent //Je hebt gehoord, wat een gevaar er aan ver bonden is geweest. 't Is een schande", zei de president. z/Ja m'nheer", antwoordde beklaagde. n't Is verschrikkelijk". z/Ja m'nheer." ffHoe ben je zoo onverschillig Je bent toch niet gek #Nee m'nheeer." Eisch wegens brandstichting 8 jaren gevangenis. z/Maakt het geen indruk opjj je Is het je plan, je heele leven in de gevangenis door te brengen vroeg de president. jln de verste verte nietzei bekl. Dinsdagavond gingen de twee zoons van een landbouwer te Everdingen, nabij Ieperen, naar eeu rapenveld, waar de vorige nachten ge- stolen was. Zij wilden de dieven betrappen. Een der jongelingen droeg een lantaarn. Nauwe- lijks bevonden zij zich op het rapenveld, of een 8cbot weerklonk. Beiden werden door de lading aan den buik en beenen erg gekwetst en een van hen is stervend. Uit het rechterlijk onderzoek is gebleken, dat jachtwachters, die zich in den oHtrek bevonden, de twee jongelingen hadden aangezien voor wildstroopers, die met een lichtbak op jacht wareneen hunner schoot in de riehting van de vermeende stroopers. Op bevel van het parket van Ieperen, is een der jachtwachters aan- gehouden. Bij het omspiltsn van grond in een tnin te Odoorn heeft men een oudheidkundige vondst gedaan. Een voet onder den begaaen grond vond men een van keistssnen opgetrokken grafkelder ter grootte vaa 2 vierk. utter. De grootste steen had ongeveer een oppervlakte vsd een halven vierk. meter. In den kelder vond seen tal van scherven raD fraai gevormde nrnen en een ronden steen van 3 d.M. doorsnede met een gat in het midden, welke echter aiteenviel. Alles was ongersgeld en vermengd mat baksteenen, soodat men vermoedt, dat deze kelder reeds eerder is doorgewoeld. Reeds sedert eenige jaren was de justitie in BeJgie aan het zoeken naar een zg. engeltjes- ma&kster, wier ongeoorloofde praktijk reeds tal van vrouwen het leven had doen verliezen. Verschei- deue hunner hadden op hun sterfbed ook v.el een vrouw aangewezen, maar de aanduidiugeu waren nooit beslist geuoeg voor de justitie om de vrouw te vinden, hoewel telkens dezelfde vrouw in het spel scheen. Thans heeft zij echter op aanwijziDg van een aan bloedvergiftiging zwaar ziek geworden vrouw, nadere inlichtingeu gekregeu en op grond daarvan Zondag een 72jarige vrouw vau Vorst gearresteerd. Zij ontkende, maar bij een confron- tatie met de zieks vrouw berkende deze haar terstond en boveudien leidde een huiszoeking tot de ontdekking van werktnigen, waarmee zij haar beroep uitoefende. De aanhouding verwekt veel sensatie. De Duitschs bladen beschrijven in kleuren en geuren een paar bloedige drama's. Te Berlijn heeft een ontslagen gouverneur die weken lang geleefd had op kosten van een hotelhouder, dezen doodgeschoten toen hij hem niet langer wilde borgen, en daarna zichzelf trachten te verdoeu. De dader blijkt aan vervolginswaanzin te lijden en ligt zwaar gewond in de Charite. Bij Frankfort heeft sen spoorwegbeambte, met vrouw, zoon en dochter in een bosch zelf- moord gepleegd, omdat er een instructie wegens verduistering tegen hem was ingesteld. Van te voren had hij depolitie met een briefkaart verwittigd, waar de lijkeu te viuden zouden zijn en daar lagen ze ook. Het meisje had eveueens aan hare kostschool- vriendianen geschreven dat zij met hare familie zelf- moord giug plegen en dus afscheid van hen nam. Het Bieuwste stoomschip van de Hamburg Amerikalijn //Amerika", is met vier gescheiden telefoouinrichtingen uitgerust gewordeu. Een telefoonnet dient voor het verkeer der reizigers onder elkander en met de stewards. Het bevat ongeveer 100, naar de woonruimten voerende aau- sluitingen, die in dria neventelefoonbureeien te samen loopen van deze leiden geleidingen naar een hoofdtelefoonbureel. Een tweede inrichling verbindt de stewards, keukeus, voorraadkamers en dergelijke ruimten met elkander. Het derde met laidsprekesde telefonen voorziene net, maakt een telefoonverkeer mogelijk tusschen de scheeps- officiereB, de machinisten en de machinsruimtei. Da vierde iarichting eindelijk dient voor de opneming van ouderwater-kloksignalen, waardoor bij mist de nabijheid vau schepen wordt verklikt. De inrichting is met bijzoudere zorgvuldigheid nitgevoerdde gezameulijxe dradea zijn met gutia percha geisoleerd en zoover mogelijk ia kabels met looden ou'aalling vereenigd, die huunerzijds nog een beschuttend^omhulsel dragen. De telefoouinrichting van de Amerika is de uit- gebreidste, die tot nu toe een stoomschip ver- kregen heeft. Zitting van Zaterdag 23 DSc. 1905. Alle leden aanwezig. Voorzitter de heer A. Wolfert, burgemeester. 1. Opening door de Voorzitter. 2. Notulen. Ongtwijzigd goedgekeurd. 3. Ingekomen stukkea. a. Goedkeuring van Gedep. Siaten van het kohier op het herhalingsondarwijs. b. Idem van de wijziging in de begrooting 1906. c. Idem vaa af- en everschrijving op de begrooting 1905. d. Idem van een beschikking der onvoorziene uit gaven van de begrooting 1905. e. Idem van de begrooting 1906. Een request van den Bond van Gemeenteambtenaren betrelleade de te Amsterdam te houden tentoonstelliag en het verzoek aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal tot opneming in het pensioenfonds voor burger lijke ambtenaren. Na eenige discussie wordt op het eerste gedeelte vaa dit verzoek afwijzend beschikt. Naar aanleiding van het tweede gedeelte wordt aan het Dagelijksch Bestuur machtiging verleend tot het zenden van een request aan de Tweede Kamer. y. Een ichrijven van het Dagelijksch Bestuur der gemeente Ter Neuzen, waarin wordt medegedeeld, dat de Gemeenteraad van Ter Neuaen niet wil medewerken aan het bekeien van een gedeelte van den weg Hoek Ter Neuzen, maar wel het bestaande eontract wil ont- binden met een schadeloosstelling van f 5000,--aan de gemeente Hoek, terwijl dan iedere gemeente hetouder- houd van het binnen hare grenzen liggende gedeelte van dien weg voor hare rekening neemt. De VoorzitterHet Dagelijksch Bestuur van Ter Neuzen verzoekt dit in onze eerstvolgende vergadering te behandeitn. Het schrijven is echter te laat ingekomen voor de agenda. Wil de Raad onmiddellijk hierover beraadslagen of uitstellen tot de volgende keer De heer de RegtHoe groot is het gedeelte, dat voor rekening van Ter Neuzen komt? De Voorzitter: 400 M. Hiervoor zal jaarlijks noodig zijn ongeveer 30 M3. grint a 2. Dat kost dus /60. De heer De Regt2 is wel wat weinig gerekend. De Voorzitter De grint kost aan het kanaal f 1,80. Rekent eens J 0,20 voor vervoer. Voor den Goesschen- polder kostte het 0,25. Ik geef echter toe, dat daar veel concurrentie was De heer De MeesterIk stel dat het op zoowat 100 per jaar komt. De Voorzitter: Wij hebben berekend f 91,50 voor onderhoud en wat daarbij komt. Dat verschilt dus zooveel niet. De heer De RegtDat kost Ter Neuzen dan ieder jaar 100 en nog f 200 rente. Dat is 300. De heer Kaan Nu moet Ter Nenzer, ongeveer 500 betaien. De Voorzitter toont met cijfers aan, dat het voordeeliger uitkomt het voorstel van Ter Neuzen aan te nemen en dan de weg van Hoek tot Mauritsfort te bekeien, als- mede de Molendijk, dan het voorstel van Ter Neuzen af te slaan en zelf keien te leggen (allees van Hoek naar Mauritsfort). Zonder keien gaat het niet. Wat zou het niet kosten als de grintweg vernieuwd werd. De heer De MeesterIk doe het voorstel om het aan- bod van Ter Neuzen aan te nemen. De Voorzitter: Wij zullen het in omvraag brengen. Het voorstel wordt met algeaaeene stemmen aangenomen. De heer Kaan Hoe moet het nu gaan met de meerdere kosten van dit jaar. Ik ben verplicht geweest boven de begrooting te gaan. De Voorzitter: Zoolang het nieuwe contract nietge- sloten is, blijft het oude van kracht. Ter Neuzen moet dus helpen betaien totdat de goedkeuring van Gedepu- teerde 81 a ten verkregen is. Eerder knnnen wij ook niet tot bekeien overgaan. De heer Van Wijck Die keien aan den Molendijk kunnen er wel af. De VoorzitterDaar zullen we later wel over spreken. Nu is aan de orde het tweede punt op de agenda, dat niet minder gewichtig is. 4. De Secretaris leest het bekende adres voor, waarin erzocht wordt eene openbare lagere school op de Knol te bouwen. De Voorzitter: Het Dag. Best, heeft eens onderzocht, hoe de toestand in de eerstvolgende zes jaren zijn kan, hoeveel kinderen (atleen van drze adressanten) er bij komen, hoeveel er af gaan, en Wat dan de vermindering of vermeerdering zijn kan. De school zou kunnen be- ginnen met 42 leerlingen. En nu krijgen wij het volgende In 1906 nieuwe leerlingen 5 van school af 4 vermeerdering 1. 1907 u [j 10 a g H 6 u 4. 1908 10 5 5. 1909 13 7 6. 1910 v 6 n u s 10 vermindering 4. 1911 t 12 u a u 6 vermeerdering6. Komen zij dus alien, en dat mogen we volgens het request veronderstellen, en komt er geen te overlijden, dan bedraagt het aantal in 1911 reeds 60 leerlingen. Daarenboven hebben wij aan het hoofd der Openbare school inlichtingen gevraagd en daaruit is ons gebleken dat er op het oogenblik nog kinderen naar de Openbare school gaan, wier ouders niet op het request geteekend hebben. Dit aantal bedraagt 18, zoodat de school op de Knol niet zou beginnen met 42 leerlingen, maar met 42 18 60. Hiervan zijn er echter 4 die wij om verschillende redenen niet mede tellen, zoodat er nog 56 overblijven. Ook hebben wij onderzocht, hoeveel kinderen van die ouders nog naar school kunnen komen en gevonden, dat daardoor het aantal in het tijdvak 19061911 ver- meerdert met 1. (Totaal dus in 1911 75 leerlingen). De heer De Regt: Ik heb vernomen, dat sommigen zich terugtrekken. De Voorzitter: Hiervan is ons niets bekend. De heer De Regt: Ja, ik heb het ook maar van hooren zeggen. De heer J. de Feijter: Zouden wij die school niet van 'tRijk kunnen krijgen? Zou daar geen kans voor zij n De Voorzitter: Neen, datgeioof ik niet. Wij krijgen wel een vierde van den bouw er. een vierde van den grond. Of wij ook voor de woning iets krijgen, is ons niet bekend. De heer De Regt: Zou de Raad niet het best doen met te wachten, totdat men weet of het plan voor de bijzondere school doorgaat. Ik v nd, een openbare en een bijzondere school bij elka.'.r, is dat niet wat overdreven De Voorzitter: Zou het ei juist 1 iet van afhangea of er eene openbare school komt Misschien komt er dan wel geen bijzondere. Bovendien, daar hebben wii hier niets mede te maken. De vraag is hier: Stellen de heeiren prijs op eene openbare school of op eene bijzondere. De heer De RegtJa maar, is hier dan wel eene school noodig. De Voorzitter: Zooals de zakeii nu staan, ;a. Er zijn verscheidene kinderen bij, die volgens de Wel niet verplicht zijn naar school te komen, omdat ze te ver wonen. De heer De Regt dijk bij genoemd is. te maken. De Voorzitter Het request is heeleinaal juist, behalve dat de plaats, waar U van spreekt verkoerd benoemd is. De plaatsen zijn dus goed, alleen is er eene enkele Ik heb gehoord, dat er ook Kanaal- Daar hebben we toch niets mede naam verkeerd. De heer J. de Feijter De Voorzitter: Ja. De heer J. de Feijter Dus die kinderen wonen te ver -—jDan kunnen wij misschien de school wel krijgen van 'tRijk. De heer De Regt: Hoeveel zijn er dan wel, die buiten de Leerplichtwet vailen De Voorzitter Dat weet ik niet precies, maar minder dan 12 zeker niet. Om het juist te weten, zou ik dat eerst eens moeten uitzoeken. Er zullen er wel meer zijn, denk ik. De heer J. de Feijter: Dat zou een motief kunnen zijn om het geld van 'tRijk te krijgeu. De heer De Regt: Nu zijn de wegen in de laatste Jaien veel verbeterd. Dat moeten wij niet vergeten en een eindje loopen is toch zoo geen bezwaar meer. En dan moger. we wel bedenken, dat er plannen voor eene bijzondere school bestaan. Zou het geen bezwaren mede brengen om nu over eene openbare te heslissen. De heer De MeesterIk denk, dat wij twee scholen zullen krijgen. Zetten wij eene openbare school, dan komt er toch eene bijzondere. De heer De RegtDaarom zou ik willen wachten om te zien of die bijzondere school er komt. De heer De Meester En wij zouden de gemeente nogal bezwaren met het bouwen van eene openbare school. De heer Kaan Vergeet niet, dat de gemeente toch betaien moet. Als er eene bijzondere school komt, kost ons dat toch 375 gulden. De heer de RegtDat geioof ik niet. De heer De MeesterAls wij twee scholen krijgen, dan betaien we dubbel. Komt er eene bijzondere school dan kunnen wij dat aiet helpen. De V aorzitter Staat het dan ai vast, dat die bijzondere school er komt De heer D« Regt: Dat durf ik niet beweren, dat die sehool er vast komt. De heer Kaan: 't Was misschien maar beter, dat er geen kwam, nock een openbare, »och een bijzondere. De heer Ue MeesterIk ben wel voor een openbare school, maar de gemeente mag niet de zondebok zijn voor een partijzaak. De heer Kaan Dat is geene partijzaak. De menschen zijn vrij of zij bouwen willen of niet. Dat is de zaak niet. Hier wordt r.iet gesproken voor eene bijzondere school. Als zij bouwen, dan bezwaren zij de gemeente ook. Maar dat gaat ons niet aan. Die menschen zijn vrij. De heer De Meester: Dat geef ik toe. Het bezwaren is net eender, wordt er eene bijzondere school geboawd, dan it het ook zoo. Maar ik wil b.v. bouwen wij eene openbare, dan zouden zij geene bijzondere moeten bouwen. De heer Kaan Ja maar, die menschen zijn vrij. Dat kan je niet verbieden. De heer De Meester Als wij op 't request ingaan, dan komt er toch eene bijzondert school. Em als ik dat wist, dan zou ik er niet voor zijn. De heer De RegtZou de Raad het maar niet aan- houden. Dan kunnen wij zien, wat er van de bijzondere school komt. De Voorzitter: Mijne heeren Ik zou het verzoek niet aanhouden, le omdat de o.nderteekenaars van dit request verklaren, dat voor hen eene openbare school gewenscht is en omdat die onderteekenaars alien rer- verklaren hunrie kinderen er been te willen zenden; 2e. als wij nu dit verzoek aanhouden, dan brengen wij die menschen in moeiiijkheid. Zij wenschen v/or zich eene openbare school en krijgen wij eene bijzondere, dan worden zij do»r ons genoodzaakt ku»ne kinderen daarheen te sturen. Daarom moetea wij besluiten ja, of neen De beer De Regt: Zoolang zal het wel niet daren, voor we lets zekers weten. De heer De Meester: Veel menschen geven daai toch zooveel niettom. De Voorzitter: Dit besluit kan ©p de plannen voor de bijzondere school invioed nitoefeuen. De heer De Meester: Zouden wij het niet in beginsel kunnen aannemem Komt er dan toch eene bijzondere school, dan trekken wij ons besluit in komt er geen, dan boawen wij eene openbare. De keer Kaan: Wat zou dat ons alles wel kosten? De Voorzitter: Ja, heeren, ik heb hier wel eene berekening, maar die is niet officieel. Ik wil ze u wel voorlezen, maar ik durf niet beloven, dat ze onveranderd kan blijven. Wil ik haar voorlezen? (Bewijzen ran instemming). 750 M2. grond 450 -j- 50 onkosten f 500. Wat de prijs van den grond betreft, daarvoor kan ik instaan. 2 lokalen a /2500,- /5000,—Huis 3500, - -, toezicht 700,—. Te zamen 9700,— 't Rijk ver- goed 1350,1- 70,— 1420,—. Blijft voor de gemeente f 8280, Konden wij dat geld van 'tRijk krijgen, ja, dan was het niets. Dan hadden wij er misschien nog voordeel bij. Wordt er eene bijzondere school gebouwd, dan krijgen we de onkosten, <1 ie de heer Kaan noeinde. De heer De Feijter: Ik vind het wel wat veel. De Voorzitter: Wanneer wij alles zooveel mogelijk nagaan, rente, aflos in 30 jaar, school behoeften, onder houd, vuur, licht, schoonhouden en daarbij het voordeel berekenen, dat wij hebben bij overplaatsing van onder- vyijzers, dan komt het de gemeente jaarlijks op een J 473. (De rekening werd punt voor punt voorgelezen). De heer De Feijter Doet daar gerust nog maar wat bij. De heer De Meester: Dat zou wel goed zijn, als er geene bijzondere school kwam. De Voorzitter: Als die er komt, moeten wij toch ook betaien. Er gaan kinderen af, wij moeten in 't wachtgeld betaien, 't kost ongeveer f 275. Bouwen wij zelf, dan kost het ons f 473. De heer Kaan Dat is toch nog wat minder dam J 600. En dan zijn die 100 van den onderwijzer Van Doeselaar er ook bij. Dat is nog zoo zeker niet. Misschien kost het o«s maar /373. De heer De Regt: Als er geen kwamen, was't mis schien beter. De heer De MeesterJa maar, we moeten wel eens iets doen, wat we niet gaarne doen. De heer Kaan: Die menschen zijn vrij of zij eene bijzondere school willen bouwen. De Voorzitter: Dit zal wel afhankelijk zijn van het- geen de Raad doet. De heer De RegtDat is zeker. De heer KaanLaat ons daarom besluiten. Wij mogen de ouders van die 43 kinderen niet verplichten om huane kinderen naar de bijzondere school te zenden. De heer De Meester: Klagen die er over, dan is t nog tijd genoeg. Dan zijn er maar 12 buiten de 4000 M. De anderen zijn verplicht naar Hoek te komen. Dp heer Kaan: Of er maar 12 zijn, dat weet ik niet. De Voorzitter: Er kunnen er wei 20 zijn. (Wordt rervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2