2ie onzs St. Kicolaas-etalags's. DE GOEDKOOPE WINKEL Beieefd verzoeken wij onze geachte clientele hunne inkoopen niet te laat te doen. Ontvangen dageiijks nieuwe artikelen. Voortzetting Opsnbare Verkooping a contant van RIJWIELEN, EekendmaRing. Openbare Verkooping. 46 Canadaboomen, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. g| Een WOONHUIS, Een WOONHUIS, Ruinie sorteering Kinderspeelgoederen, Gezelschaps- speien, LuxB-HuSsSioudBHjke Artikelen enz. enz., alles zeer geschikt voor St. Nicolaas Cadeaux. Winke/iers en Wederverhoopers Het beste adres voor Uwe St. Nicolaas-inkoopen is ruim gesorteerde magazijnen van Galanterien, Kinderspeelgoederen, Luxe-Huishoudelijke Artikelen Hoe ver is het hier vandaan Advertentien. Woensdag 29 November 1905, Openhare Verkooping. Hulst. - Axel. - Sas van Gent^- Ter Neuzen. Nederlandsch Tooneel te Gent. Steeds voorhanden Werkplaats en Erf Ziet etalage's, vergelsjkt onze uitstaHingsprijzen met die van anderen. A T ,T .TTiFi SPOTGOBDKOOP. enz. enz. Ongelooflijk groote sorteering op elk gebied. Kunnen alle concurrentle weerstand bieden. Turkije en de mogendheden Positie der stoomschepen. Grooten Schouwburg te Gent. Mejuffrouw S. C. LAM MENS op Woensdag 29 November 1905, eerste soort De Goedkoope Winkel. Moskou, 24 Nov. Het Zemstwocongres verklaarde zich voor algemeen direct kiesrecht en nam ook eene bepaling aan dat alle Minis ters, bebalve die van het keizerlijk huis onder den Ministerraad zullen staan. Nog werd ge- wenscbt verklaard dat de wetgevende macht zal berusten bij de karaer van volksvertegen- woordiging. Constantinopel, 23 Nov. Een gedeelte van het paleis te Yldiz Kiosk tracht de Hooge Porte verantwoordelijk te steJen voor het geschil dat er tusschen Turkije en de mogendheden ontstaan is, waaruit blijkt, dat het verzet nog lang niet gebroken is en minstens dat de grootvizier zal worden opgeofferd. Tot heden heeft de bedreiging eener vlootbetooging niet de geringste indruk op de bevolking gemaakt. Volgens particuliere telegrammen is de weige- ring van den Sultan beslister dan men vermoedt. Alle onderhandelingen zijn afgebroken. Boven- dien zou de Sultan de ambassadeurs hebben medegedeel d dat hij zich niet meer aansprake- lijk stelt voor de troebelen, die het muzelmansche fanatisme ingeval eener vlootbetooging zouden kunnen veroorzaken. De gezanten zijn bijeengekomen om de te nemen maatregelen te beramen. Men vermoedt dat de zeemogendbeden die nu in Pyrenaeus zijn, morgen naar Mytilene zullen vertrekken. Zoo- als men zich herinnert, heeft, de Sultan Christen- moorden gelast in het geval dat de mogendheden hunne bedreigingen ten uitvoer brengen. Deze woorden zijn maar al te gretig opgenomen. Dit Uskuo wordt bericht dat de Turksche geestelijken overal de oorlog tegen de Christenen prydiken. In genoemde staat zijn de winkels alleen in de middag geopend. In Pricbtina, Mitrovitza en Ipek zijn alle ■winkels gesloten en de straten wemelen van Albaneezen, die tot de tanden gewapend zijn. Te Monastir is de toestand even kritiek de Europeescbe consuls hebben hunne familieleden naar Salonika doen vertrekken. CORk^ESPOiDEiiTIE. Wegens te late inzending konden e«n tweetal ingezonden stnkken heden niet geplaatst worden. Red. INtl E Z <1 N i) K N S T UKRK N. Mijnherr de Redaeteur Wijs mij deplaata waar ik gezaaid heb. Multatuli. Mijnheer de Redaeteur, gun mij een plaats in nw veel gelezen blad. Nu de bieten-campagne afgeloopen is ziet men de wegeu overal in een deerniswaardigen toestand. En geen wonder, de drukte van het bietenvervoer en bet ongunstige najaar zijn daar de oorzaak van. Ook de wegen in onze gemeente zijn niet gespaard gebleven Vooral de weg van ons dorp naar de haven van Maurits- fort heeft het moeten ontgelden hier toch is degrind- weg zoodanig stuk gereden dat men niet meer zien Iran dat het een grindbaan geweest is, zoo dat ons gemeente- bestuur bij het zien van dien hulpeloozen toestand, even als Multatuli bij zijne beschouwingen van eene overstrooming op Java, zoude kunnen zeggenWijs mij de plaats waar ik gezaaid heb. M. d. R. deze overwegingen geven ondergeteekende stof tot nadenken. Immers ik ben door een ongemoti- veerde bepaling, voorkomende op den ligger der wegen en voetpaden onzer gemeente, ik alleen, als onderhonds- plichtige aarigewezen om een gedeelte weg te onder- houden die evengoed publieken weg is als provinciale-, gemeente- en polderwegen, een weg die, van onze ge meente de naaste is naar het station Sluiskil (brug) en naar de westzijde van het kanaal Ter Neuzen, en dat enkel onder het motief dat mijne koeien het gras eten aan den bewusten dijk, waar die weg over heen loopt. En nu zou ik in alle bescheidenheid aan ons gemeente- bestunr en hoog're bevoegde autoriteiten willen vragen of de binnendijk ook geen deel uitmaakt van het Dier- baar plekje grond dat wij Vaderland noemen Zooja: Hoe kan het dan gemotiveerd dat ik die moet onder- houden en, in naam der Koningin, tot 2 X 3 gulden boete veroordeeld werd. Ben ik nu M. d. R. onbescheiden geweest in mijne uitdrukkingen, ik heb gehandeld naar het voorbeeld van Nathan die weleer aan Koning David zeide waar het op stond. U, mijnheer de Redaeteur dankend voor de ver- leen'de plaatsruimte, teeken ik mij met achting, A. VAN ACKER. Hoek, Nov. 1905. ZEETIJ DINGIE N. Van 22 tot en met 23 Nov. VLAG. A AM. Ms- Van en naar. Lading. 22 23 Deen. s.i Duits. s.' Eng. s.s Eng. s.s idem Eng. s.s idem idem idem Eng. s.s. Belg. 8 8. Eng. 8.8. idem Zweed 8.8. Ned. s.s. Deen. s.s. Voor Ter Seozeni Jorgen Jensen 2173 Christinestad Uranus 274. Bilbao Hailing 2199 Londen Van Ter Seuzen I Federation 2232 Calais River Lagan I 2272 lLonden Voor Gent i Abbotsford Harelda Sea Hound Truro 2979 Leith 3645 Manchester 3085 Londen 3366 Hull Olive Sea Gull Don Zeus La Flamdre Tuborg Van Gent i 3677 (Liverpool 507 iOstende 2762 Londen 2658 Goole 2847 Middlesbro 5716 NewCastle 4753 idem hout minerie stukg. ledig stukg. idem idem idem suiker ledig stukg. idem ledig idem idem Van 22 tot eu met 23 Nov. werden langs de 0 istaluizen albier 45 binnenvaartuigen op- en 42 afgeschut; door de Westsl. 2 op- en 8 afgeschut. s.s. HENRY in ladiug te Cardiff voor St. Nazaire. 8.9. GUIDO in logsing te Kochefort. 8.s. HARALD passeerde heden morgen 12 uur Dover opde reis van Algiers naar Yarrow, s.s. JENNY vertrok 22 dezer van Repola naar Gent, s.s. RICHARD vertrok 19 dezer van Algiers naar Stockton. Een oulaugs voorgekomen geval te Goes is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het van belang het te publieeeren. Hier is het Mrjuffrouw C. den Boer, Mathewes Smallegangs- buort B 219 te Goes, meldt ons Na het groote sorces dat ik bekomen heb met Foster's Rugpijn Niereu Pillen kan ik niet nalaten U mijn harte- lijken dank te betuigen voor dit heilzaam genees- midde). De laatste tien maauden was ik geen oogeublik zonder vlijmeude pijn in de lendenen eu in den rug, dit was zeer onaangenaarn daar mijn geheele huishoudeu er onder te lijdeu had en de geringste bezigheid mij veel moeite en last veroorzaakle, vooral bij het bukken was de pijn bijzouder hevig. Ik werd ook gekweld door duize- lingen en hoofdpijn, ik begon mij ongerust te maken dat mijn ziekte daar ik de eigenlijke oorzaak niet wist zich verder zou uitbreiden. Toeu ik toevallig hoorde vertelleu dat Foster's Rugp.n Nieren Pillen hiervoor het aangewezen middel was, bet ik dadelijk een doosje komen. Hoe zal ik U mijn vreugde beschdjven toeu ik reeds na het gebruik van deze eene doos een buitengewoue verlichting bekwaui en de pijn zoo goed ais ge.heel verdweuen was. Ik zal lhans uog een doosje iunemen eu vertrouw dat ik dan vol- komeu hersteld ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is eu machtig U het puhliek te maken op elke wijze die U goedduukt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergsfe is aller ziekten, met uitzonderiug van tuberculose. De iedeu hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van ver- schijnselen der nierziekte of dat deze verschijn- selen verward worden met andere ziekteu, terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt eu zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden, want morgen is bet mis- schien te laat. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Den Boer gehad heeft. Wij waarschuwen tegen narnaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor een of /"10,voor zes doozen. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Op Zondag 26 November a. s., te 2 ure, dag- voorstellingopvoering van Set schoonste meisje van JBrussel, groot vroolijk zangspel (open-tie) in 3 bedrijven van Em. van Goethem, muziek van Joz. Steenebrugen. Directie G. MARQUET. Op Zondag 26 November a. s., te 2 nre, dag- voorsteilinu aan vermiriderde prijzen opvoering van La Favorite, opera in 4 bedryven en 5 tafereeleu, van Scribe, Royer en Vaez, muziek van Donizetti. Heden overleed tot onze diepe droef- heid onze geliefde Dochter en Zuster JACGMINA JOHANNA, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 16jaar. Allen die baar van nabij gekend hebben zul len beseffen, hoe zwaar ons dit verlies treft. J. J. HEIJGELAAR en Echtgenoote. Ter Neuzen, 23 Nov. 1905. Heden ovet'leed zaehfc en kalm onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tante, Bebuwd- en Oudtante Van Dishoeck, in den ouderdom van 78 jaren. Uit aller naam, A. E. C. VAN DISHOECK. Axel, 24 Nov. 1905. Ondergeteekende betuigt mede w namens de familie zijn hartelijken dank voor de belangstelling ondervonden bij het behalen van het Postradicaal. M. C. J. EIJKE. Ter Neuzen, 24 Nov. 1905. Bij deze betuigen wij onzen op- rechten dank aan alien voor de ruim verleende hulp en betoonde belangstelling bij de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, Bebuwdbroeder en Oom CORNELIS PlETER. Ter Neuzen, Uit aller naam, 25 Nov. 1905. C. SCHEELE en Echtgenoote. van voormiddag 11 tot namiddag 121jg ure, te Ter Neuzen, in bet magazijn gemerkt I van den heer Aug. Maandag, nabij de Axelsche brug. Deurwaarder A. HUINEMAN. Bewaren voor V<?interprovisie en onder- vinden algemeene goedkeuring. Aanbevelend, W. BEDET. Donze-Visserstraat, TER NEUZEN. De belangrijke open bare verkooping van eene groote partij eiken en greenen Houtwaren bestaande in Dampalen, Bochtstijlen, Planken van 312 M., Luiken, Complete Roef, Brand- hout, een groote partij Sparren, geschikt voor kunstweiden, enz., te houden door deurwaarder Suineman te Ter Neuzen, geannonceerd in de maand December aanstaande, is thans definitief bepaald op des namiddags ten 1 ure te Ter Neuzen, nabij de Axelsche brug. De Notaris P. Sregmans te Axel, zal, ten verzoeke van ALPHONSE MISSEGHERS, korenmolonaar enz., te Koewacht, op Dinsdag den 28 November 1905, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen staande op eene weide tegen het dorp Koewacht, aan den Keiweg. Te Vergaderen bij de Wed. Misseghers te Koewacht (dorp). De Notaris P. Sregmans te Axel zal, ten verzoeke van het Bestuur van den polder BEOOSTEN- EN BEWESTENBLIJ (Dijkgraaf de heer A. Moerdijk te Zuiddorpe), op Woens dag den 29 November 1905, des voor middags ten 11 ure, verkoopen waaronder enkele van 2 Meter dik, staande op den Langen weg nabii de Drie Scbouwen. Te vergaderen bij mej. de wed. Dieleman in de ,/Drie Schouwen", gemeente Axel. De Notaris P. Sregmans te Axel, zal, krachtens art. 1223 Burgerlijk Wetboek, in bet //Nederlandsch Logement" te Ter Neuzen, op Woensdag den 6 December 1905, des namiddags ten 2 ure, verkoopen te Ter Neuzen, Schotschen hoek, kadaster sectie C nummer 1445, groot 20 eentiaren. Eigendom van en bewoond door Johs. de Meijer. De Notaris P. Sregmans, te Axel, zal ten verzoeke van JAN VAN DRONGELEN Pz. te Sluiskil (Ter Neuzen), in de berberg bij A.J. Faas aldaar, op Zaterdag den 9 Decem ber 9905, des namiddags ten 4 ure, verkoopen Aanhoorigheden en Erf te Sluiskil, (Ter Neuzen), kadaster sectie G, nummers 1200 en 1201 groot 2 aren 9 eentiaren. Bewoond door den verkooper en te aanvaarden 1 Mei 1906.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 7