Voorloopig bericht. Ion- en Grenen Hontwaren. Voorloopig Bericht. zware OLIEIKROONEW, Openbare Verkooping. H Een WOONHUIS, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Een WOONHUIS, AARDAPPEEI te Moult, Bericht. Sen Magazijn of Pa&huis, Telegrafische berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. gesloten zijn. K0PPEN van Olmenboomen reclitstammige ESSCHENB00MEN, Bekendimaking. DE GROOT HONDIUS. PUIKE gezonde Duitsche Bij ABE DIELEMAN k A. DE RIMER, Axel. Grooten Schouwburg te Gent. e Positie der stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Dbnderdag 9 Nov. 0.9 12.28 Vrjjdag 10 a 1 0.46 1.4 Zaterdag 11 u 1.19 1.35 Zondag 12 n i.5i 2.5 Maandag 13 1 2.20 2.35 Dinsdag 14 2.51 3.5 Woensdag 15 3.21 3.36 waaronder zware. Notaris DREGMANS. Timmenmanswerkplaats, verdere aanhoorigheden en Erf, te Westdorpe in het midden van de kom en nabij de R. P. Kerk, kadaster sectie C nummers *400, 400bis, 1834 en 1835, samen groot 33 aren 32 centiaren. En de helft onverdeeld in het Dinsdag 14 November 1905, wegen is dezer dagen ontvlucht met medeneming vau eeu bedrag van 28.000 kronen ongeveer 225.000 gulden. Men vermoedde dat hij de wijk had genomen naar Zwitserland, en werkelijk heeft men iu Zurich den ontvluchte aangehoaden. De persouen, aan wie dat gelukte, hebbeu daarmee een waar buitenkansje, want er was voor de aan- houdiug nitgeloofd een som van 1000 kronen en 10 pet. van de som, die nog bij den dief zouden worden gevonden. Hi] blcek nog in het bezit te zijn van 19.000 kronen. Een hypnotiseur te Londen heeft het zoover gebracht, dat hij zijn invloed door de telefoon uitoefent. Dezer dagen vertoonde bij 't iu een hotel. Nadat hij een jong man eerst voorloopig bewerkt had, ging hij weg. Na eenigen tijd werd de jongeoian aan de telefoon geroepen, en het volgende oogenblik viel deze in slaap. Twee heeren, die achter hem stonden, moesten hem op- vangen. De hypnotiseur had eenvoudig door de telefoon geroepen, dat de jongeman slapen moest en daar ging hij. Als 't maar niet een onderge- stoken kaart is. Dezer dagen zal er op het Deensche eilarid Lindo een proef genomen worden met eeu nieuw soort luchtschip, waaraan Ellehammer, de uitvinder, vijftien jaar heeft gewerkt. Het schip zal aan een laug touw aan een mast bevestigd worden en dan daar- omheen draaien, ten brwijze dat men het sturen kan. Ellehammer is reeds bekend door andere uitvindingen, o. a. van een machine, die 20.000 sigaretten per dag kan stoppen en die naar't schijnt, tegenwoordig algemeen gebruikt wordt. Wat ze met de 100,000 doen. Het Fransche blad Eclair heeft het denkbeeld gehad, om eens na te gaan, wat de winners van loterijprijzeu met huu ouverwachte groote kapitalen doen; het blad heeft trachten na te gaan welken invloed deze sommen op het leven van de winners gehad hebbeu. En zooals men wel zal kunnen begrijpen, was de invloed van het. toeval, waaraan zij hun rijkdom te danken hadden, al naar karakter en temperament, zeer verschillend. Een Parijsche politieagent won 100,000 frs. hij verliet den dienst, werd vroom en besteedt sedert zijn geld om alle pelgrimstochten mee te maken en alle bedevaartplaatsen te gaan bezoeken. Een Parijsch ouanibuskoetsier wiut het zelfde bedraghij blijft kalrn op zijn bok zitten want hij had uitgerekend, dat de rente vau 100,000 frs. minder bedroeg dan hij aan loon en fooien jaarlijks maakte, dus bleef hij in dienst. Een koffiehuishouder in St. Florentin had nooit aan zijn familie of bekenden verteld, dat hij den hoofdprijs uit de loterij had gewonnen „Als de menschen me zoo rijk zien, brengt dat maar uijd." Een bakkerskuecht Chamberlin onlvangt bet bericht, dat hij den prijs van 500,000 frs. heeft getrokkenmaar hij blijft kalm voor zijn oven door bakken tot 4 uur 's morgens #ohi eerst ziju werk af te maken". Een ambtenaartje in staatsdienst wint den hoofd prijs zijn vrienden geven hem den raad te gaan reuteuieren. tfWaarom antwoordt hij »ik heb in mijn baantje toch zoo weinig te doen, dat ik er dat best bij kan blijven waarnemen." Maar een winkeliertje te Montargis stijgt al het geld al naar het hoofd, hij liet zich een overdadig hnis bouwen en een groote marmerplaat moest in den gevel gemetseld worden, waarop met gou- den letters geschreven stond »De heer Pre louche, die den 25eu Januari 1888 het groote lot van 500,000 frs. trok, heeft zich daarvoor dit woon- huis laten bouwen." Een zekere heer Breton, die ook een half mil- lioeu had getrukken, was een half jaar later een gebroken man, hij had al zijn geld weggeschouken en hij was nu aan het tobben geraakt, orndat al zijn weldadeu met ondank beantwoord wareu. Maar het leukst hield zich een bewouer van Ivry, die steeds bekend had gestaan als een vurig sociaal-democraattoen hij zijn half millioeu thuis had, kwarnen zijn kameraden hem er aan herinue- ren, dat hij nu zijn socialistische theorie in prak- tijk had te brengen. Maar hij antwoordde „lk ben van opinie veranderd, ik ben nu conser/atief geworden." Er zijn ook loterijspelers die, van het vooruit- zicht dat zij de 100,000 kunnen krijgen, zooveel pleizier beleven, dat zij daarmee schtdeloos ge- steld zijn, wanneer zij er later met een niet uit- komen. Arnhem, 8 Nov. Gisterenavond te 9 ure is door C. v. B. alhier een moordaanslag gepleegd op zijn meisje, erne dochter vau M. De dader lost.e een revolverschot dat het meisje in den buik trof. Haar toestaDd is zorgwekkend. De dader is gevlucht. St. Petersburg, 8 Nov. Een regeerings- commumque luidtDe laatste tijdingen spreken van algemeene rust, hoewel de regeering niet ontkend dat de laatste weken treurige gebeurte- nissen hebbeu plaats gehad, die te beschouwen zijn als spoutane reactie der conservatieven tegen de radicalen. Evenmin dient ontkeDd, dat de onlusten in vele gevallen door de politie en de stedelijke be- sturen werden ondersteund. De regeering wil niet op den ouden weg *oort- gaau, doch den weg der vooruitgang bewaudelen. Het is moeilijk om onmiddellijk alle takken van bestuur te doen vervallen door ambitnaren die de weldaad eener liberale regeering op de rechte waarde si el leu Er zijn ambtenaren van justitie aangewezen, om waar verdetiking besteat dat het stedelijk bestuur en beambten daden van geweld ondersteunen een onderzoek iu te stellen. St. Petersburg, 8 Nov. De Minister van Einancien Kokirozeff heeft ontslag genomen en in zijne plaats is benoeind Schipoff. Het plan bestaat de aan het departement van Fmancien bestaande afdeeling Handel, Industrie en Handels- scheepvaart tot een afzonderlijk Ministerie van Handel te maken. Londen, 8 Nov. In de Prins Alberthall is bij de vieriug van het lOOjarig bestaan van het Britsch- en Buitenlandsch Bijbelgenootschap een telegram van sympathiebefuiging ontvangen van Koningin Wilhelmina en Piins Hendrik. Ook werden telegrammeu ontvangen van Keizer Wilhelm eB de Koningen van Engeland, Zwtden en Dene- marken. St. Petersburg, 8 Nov. Het geregelde per- sonenveikeer tnsscben Wirballen en St. Peters burg is heropend. ook dat op de ljjn Katterwitz- Grajewo. Batoem, 8 Nov. De winkels, kantoren en scholen zijn gesloten. Bij eene vernieling der spoorwegrails zijn 27 personen gedood. Op 2 November viel de volksmilitie te Nassakvirali het districts-hoofd aan, vergezeld van 120 kozakken. Het districtshoofd, een offuier en 150 kozakken, benevens 4 man der militie werden gedood. Het gevecht duurde 17 uren. De kozakken staken de woningen in brand. De troepen worden over zee naar het gebied van den opstand ge- zonden. Londen, 8 Nov. De toestand te Odessa wordt wauhopend geuoemd. De bureaucratie is nog machtig en deiust niet terug voor het aanrichten van een bloedbad om hare economische positie te hernemen. Het bankroet van nationale zaken in den chaos bevorderen de wanorde. In plaatsen gelegen aan de Twieste trachten de Joden aan hunne vervolgers te ontkomen door in de rivier te loopeu. Verscheideaen hunner verdronken, maar auderen werden gered door voorbijvarende stoombooten. Volgens schattiug zijn er in Zuid-Rusland 15,000 Israelieten vermoord en honderddaizenden gewond. Het blad *De Roes" gaat niet meer mee met Witte en driDgt aan op voortzetting van den strijd voor de vrijheid. Te Moscou is een centrale vereeniging georgani- seerd voor de vakarbeiders over geheel Rusland. Parijs, 7 Nov. Hedenavond hebben in de grootste oorlogshavens opeubare vergaderingen plaats gehad van de werklieden, die aan de arse- ualen werkzaam zijn. Men vreest dat de alge meene werkstaking weldra zal uitbreken. Be- langrijke maatregelen zijn overal genomen, vooral in Brest. Praag, 7 Nov. De troepen kampeeren op verscheidene punten der stad, die we] militair bezet schijnt. De gemoederen zijn dermate opge- wonden, dat men vreest, dat er zich spoedig nieuwe ongeregeldhpdeu zullen voordoen. Indieu dit vermoeden bewaarheid werd, zou de regeering naar beweerd wordt, morgen de staat van beleg afgekondigen. Tengevolge van de incidenten, die in de laatste dagen hebben plaats gebad en de houding der studeuten in aanmerking genomen, is de bijeen- komst van de Czechische universiteit tot nader orde uitgesteld. Berlijn, 8 Nov. De Ministerraad heeft bes'oten de invoer vau een grooter gedeelte varkensvleesch door de Silische grenzen toe te staan. Berlijn, 8 Nov. Het is beslist zeker, dat de Rijksdag outbonden zal worden, wanneer de nieuw aan te vragen kredieteu voor de vloot. niet zullen worden toegestaau. Petersburg, 8 Nov. De toestand van Witte is er niet op verbeterd en wordt vau dag tot dag zwakker. De gruwelen, bedreven tegen de Joden dureu nog steeds voort. Een comuoite met dit doel benoeotd, heeft opuieuw een stap gedaan om een onderhoudmet Witte te hebben en tegelijker- tijd een audientie bij den Czaar aangevraagd. In Odessa is de lading der schepen weder aauge- vangen. Hulst, 6 November. Middenprijs per 100 kiloTarwe J 8,50 Rogge 7, Wmtergerat J 8,Zomergerat fHaver f 6,75 Erwten f 9,50Paardenboonea f Duivenboonen f Witteboonen Bruineboonen f 10,50; Boekweit fLijnzaad fAardappels J 4,25 Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo f 1,15. Eieren per 26 stnks f 1,50. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld21 stuks hoorn- vee, 43 varkens. Verkocht: 6 stnks hoornvee, 20 varkens. Directie G. MARQUET. Op Zondag 12 Nov. a. s., te 2 ure, dagvoor- gielling aan vermiuderde prijzen opvoering van La Mascotteoperette in 3 bedrijven vaB Cbivot en Duru, muziek van d'E. Audran. ZEETIJDINGEN. Van 6 tot en met 7 Nov. 0 3 Q VLAG. /AM. M3. Van en naar. Lading. Woor Ter Neuien i 7 Ned. s.s. Amulet 2869 Leith stnkg. V is it Ter leuien i 6 Eng. s.s. Golfer 1066 Londen macad. idem Ann Webster 2241 i idem stukg. oor Gent 6 Eng. barge Mystery 203 Yarmouth haring Deen. sch. G. R. Berg 407 Nijsted graan Eng. s.s. Don 2658 Goole stnkg. 7 Duits. s.s. Nauta 3219 Windan hoHt Eng. s.s. Ousel 3633 Liverpool stukg. Rus. s. 8. Gen.Zimmerman 4397 Riga h. t vl. Eng. s.s. Olive 3677 Kotka hont Van (went i 6 Eng. s.s. Sea Serpent 2554 Londen stnkg. 7 Ned. s.s. Zaanstroom 2524 Cardiff idem Noor. s.s. Oscarshall 3364 Burneiland ledig Eng. sch. Abeja 492 Sunderland cement Eng. s.s. City of Brnssel 3202 Dublin stnkg. Van Selzaete i 7 Eng. s.s. Alchimist 1079 Hamburg ledig Van 6 tot en met 7 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 35 binuenvaartuigen op- en 38 afgeschutdoor de Westsl. 23 op- en 7 afgeschut. s.s. HENRY in lossing te Great-Yarmouth, s.s. GUIDO vertrok 8 dezer van Calais naar Cardiff. 8.8. HARALD arriveerde 8 dezer van Newport.Mon. te Algiers, s.s. JENNY in lading te Repola (Finland) voor Gent, s.s, RICHARD vertrok 2 dezer' van Cardiff naar Algiers. H H Heden, den 8sten Nov., herdenken onze geliefde nichtjes CORDULA BOS en MARIA BOS, hunnen 20sten geboortedag. Ter Neuzen. A. GIJSEL. Zaterdag a. s. 11 November, alhier heiligendag zijnde, zullen de STEENKOLEN- MAGAZIJNEN van ondergeteekende ALOIJS ADRIAANSENS-BUIJSROGGE. Walzoorden, 7 Nov. 1905. Notaris Van der Moer, zal op nader te bepalen dag voor de F1RMA GEBROEDERS BAARS te Hoof'lplaat, in het openbaar ver- koopen op de hofstede bewoond door den heer Krijn Dees Gz. in den Sluispolder, gemeente Ter Neuzen, EENE PARTIJ ZWARE EN EENE PARTIJ In de maand December 1305, op nader te bepalen dag, uur en plaats, zal onderge teekende te Ter Neuzen houden een belang- rijke verkooping van een zeer groote partij A. HUINEMAN, Deurwaarder. Op nader te bepalen dag in December a. s., zullen ten verzoeke van de firma Gebr. BAARS te Hoofdplaat, in het openbaar worden verkocht, eene partij op de hofstede bewoond door P. Dekker Fz. in den Zaamslagpolder, gemeente Zaamslag. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van L. STEPPE, Mr. timmmerman te Westdorpe, in nagemeld perceel, op Zater dag den II November 1905, des na- middags ten 2 ure, verkoopen recht van erfpacht tot 31 December 1934 op 2 aren 18 centiaren GftOND, eigen- dom van Mevrouw de Wed. Jhr. Mr. Prins te Haarlem, alsvoren kadaster sectie C nummer 1485 als openplaats. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van CAMILLE GOVAERT te Westdorpe, in de herberg bij L. Steppe aldaar, op Zaterdag den II November 1905, des namiddags ten 3 ure, verkoopen Een moms n EOF te Westdorpe, kadaster sectie C nummer 1791, groot 8 aren 70 centiaren. Bewoond door den verkooper. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer E. P. STAAL, land- bouwer te Stoppeldijk, op Maandag den 27 November 1905, des namiddags ten 2'ljz ure, verkoopen A anhoorigheden en Erf te Hulst, nabij het spoorwegstation, kadaster sectie B, nummer 361, groot 72 centiaren. KOOP 2. naast koop 1, kadaster sectie B, nummers 362 en 363, groot 1 are, 44 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koop- penningen. De verkoop wordt gehouden in enkele zitting bij J. E. Fricot te Hulst, aan de Statie aldaar. Ten verzoeke van den WelEd. Gestr. Heer Mr. P. DIELEMAN. Curator in het faillissement van F. A. ALTEN Co., is de Notaris D. C. van Nimwegeu voornemens te verkoopen, in het Notarishuis te Middelburg, des middags ten 2 uur, 25 Festoneer-, Uitslag-, Snij-, Sier- steek-, Knoopsgaat-,Pliseer-, The SINGER-, verbeterde SINGER-, PHOENIX-, SEY- DEL- en andere Trapmachities, 20 Breimachines, (fabrikaat LAUE TI- MAEUS, DOUBLED Co., GROSSEN e. a.) waarbij ?eer vele als ongebruikt te beschou wen zijn. Des namiddags ten 5 uur en Woensdag d. o. v. ten 2 uur, den grooten voorraad Bruine en Witte Tri cot Ondergoederen, Schorten, Kousen, Festons, Band, Tres, verschillende Manufae- turen enz. Te bezichtigen daags voor en op den morgen van den verkoop. Nadere inlichtingen verschaffen de Taxateurs-Vendumeesters a f 5,de 100 kilo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 3