GELDLEENING RIJTUjGMAKERIJ. Natuur f olieii BrasidsBeer1, ekendmaking. Qliebollenkraam Nederlandsch Tooneel te Gent. De inwoners van Ter Neuzen Advertentien. Drie duizend vijf honderd gulden Kofstraat 104, recht over de Casinostraat, /71/£Z£/Wnw} J. de Smidt-Pothoven. BURGERLIJKE STAND. De Maesschalck-Thierens. Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Op Zondag 5 November a. s., te 2 ure, dag- voor8telling aan verminderde prijzeuopvoering van Opstundingberoemd drama in vier be- drijven en een voorspe], naar den roman van Leo Tol8t('i door H. Battaille. Grooten Schouwburg te Gent. Directie G. MARQUET. Op Zondag 5 November a. s., te 2 ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van jtfigfioil, komische opera in 4 bedrijven van Barbier en Carre, muziek van d' Ambroise Thomas. die aan rugpiju lijden, kunnen hieruit zien hoe een Vlissingsche verlichting gevonden heeft. Mejuffrouw W. P. Stein, wonende Slijkstraat 111 te Vlissingen, meldt ons Vijf jaren lang heb ik geleden aan een hevige pijn in den rug en in de lendenen, welke ontstoDd uit een uier- ziekte. Ik was daarbij steeds erg vermoeid en afgematde urine bezorgde mij zeer veel last, zij kwaro zeer pijnlijk en ongeregeld. Ik werd gedurig gekweld door zware hoofdpijn, net alsof er iets zwaar op mijn hoofd lag. Ik was ten einde raad, want wat ik er voor aangewend had, niets had mij tot nu toe geholppn. Toen ik echter overal zulke gunstige berichten omtrent Uw Poster's Rugpijn Nieren Pillen vernam, wilde ik daar dadelijk eens een proef mee nemen. Het resultaat hiervan was even vlug als krachtig, want reeds na een paar dagen verminderde de pijn, ik raakte groote hoeveelheden overvloedig water kwijt en successievelijk werd mijn geheele gestel beter. Voor alle zekerheid zal ik echter nog eenigen tijd met uw geneesmiddel doorgaan en wanneer ik ooit iemand mocht ontmoeten die lijdt zooals ik voorheen, dan zal ik niet nalaten hem de goede berichten van uw pillen bekend te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddankt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveel- heid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteldheden want het ver- stopt niet alleen de nieren, doch belemmert tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ont- steking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsfeking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. luster 8 Rugpijn Nieren Pillen lossen het urineznur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Poster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Stein gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Poster voorkomt. Zij zijn teTerNeuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor £en of f 10,voor zes doozen. ZEETIJD1NGEN. Van 1 tot en met 2 Nov. I angs de Van 1 tot en met 2 Nov. werden Oostsluizen alhier 68 binnenvaartuigen op-en 60 afgeschutdoor de Westsl. 19 op- en 4 afgeschut, _Positie der stoomschepen. Voor de vele bewijzen van deel- - neming, ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden zoon, broeder en neef, J A IV, betuigen wij onzen hartelijken dank. M. VAN DEN HOEK J. VAN DEN HOEKBui, en kinderen. M. BIJL. Ter Neuzen. 3 November 1905. De Opperbrandmeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat er eene CBEFENiNS zal gehouden worden met het personeel van de bpuiten A en B op Oinsdag 7 November ■905, des avonds te zeven ure. De Opperbrandmeester, J. A. DONZE. Ondergeteekende maakt bekend dat hij zijn beeft^ geplaatst over de Axelsehe brug, nabij de acht, alwaar elken dag verkrijgbaar zijn Sn< adebollen, AppeXboXlen, JTreviten- bollen en Oliebollen, alsmede fijne Appel- beignets en Patate Frites. Bestellingen worden aan huis bezorgd. Geopend van's morgens 10 Mm- toVs avonds half eSf. Minzaam aanbevelend, Uw Dw. Dm, J. VEBRAES, Goesch GebaJckraam. GROOT met jaariijksche aflos, te beginnen in 1910, ten behoeve van de Vi-ijwi3iige Brand- wreer ,/Luotor et Emergo" te Ter Neuzen rentende hoogstens 4 °/0 'sjaars. Storting op 1 December 1905 tegen uitte- geven obligatien. Inschrijvingen worden ingewacht voor 15 November e. k. bij den Heer J. P. Tazelaar, V oorzitter van bovengenoemde brandweer, terwijl bij hern inlichtingen en inzage van het plan, der geldleening worden verstrekt. Ter Neuzen, 30 October 1905. J. P TAZELAAR, Voorzitter. C. RIBBENS, j Tj J. K. RIBBENS, j Best«ursledem Gesticht in 1853. A. de MaesschalckDe Waele, opvolger. St. IVicolaas (Waas). Heeft de eer het geacht publiek bekend te maken, dat er, bij hem te bekomen zijnalle soorten van RIJTUIGEN, sterk en naar de laatste smaak afgewerkt. Schriftelijk gewaarborgd voor twee jaren. Ik beveel mij ook bijzonder aan voor het maken der DOGCARS en TILBURYKARREN, waarvan het huis sinds jaren als specialiteit bekend staat. VIM; O N Z E f;t1 JANSEN TIL ANUS, Friezenveen v Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij Art. 7. Deze rerordening treedt in werking op 1 Jan. 1906. Art. 8. Alio vroegere bepalingen omtrent de heffing van sehoolgeld, vervalien ultimo December 1905. Aldus vastgesteld, enz. Vaststellen verordening op de invordering der belasting. Deze verordening luidt als volgt Art. 1. De door Ged. Staten goedgekenrde kohieren, be- vattende de aanslagen der leerlingen, welke schoolgeld moeten betalen, worden binnen acht dagen, na de terugontvangst in handen gesteld van den gemeente-ontvanger ter invordering. Deze zendt binnen 14 dagen nadat hij de kohieren in handen heeft gekregen, kosteloos, aan ieder der op de ko hieren voorkomende schnolgeldplichtigen een aanslagbiljet naar een door Burg, en Weth. voor te schrijven model. Art. 2. De aanslagen zijn invorderbaar in maandelijksche termijnen, verschijnende den laatsten dag der tnaand. De termijnen. die reeds verschenen zijn, doch niet inge- vorderd konden worden, omdat de kohieren niet goedge- keurd en van Ged. Staten werden terug ontvangen, zijn, na de terugontvangst der goedgekeurde kohieren, tegelijk in vorderbaar. Art. 3. Wanneer een kind in den loop van het jaar de school verlaat, wordt voor de resteerende maand of maanden afschrijving der belasting verleend. Art. 4. De invordering, door den gemeente-ontvanger, ge- schiedt overeenkomstig de artt. 258262 der Gemeentewet. Art. 5. Do aanslagen, welke door den gemeente-ontvanger niet kunnen worden ingevorderd, worden door hem aan den Raad dor gemeenle voorgedragen tot oninvorderbaarver- klaring. Art. 6. Deze verordening treedt in werkiDg tegelijk met die op de heffing der belasting. Aldus vastgesteld, enz. Als voren op de heffing eener belasting op de honden. Alvorens tot de behandeling dezer verordening over te gaan, wordt voorlezing gedaan van het navolgende verzoekschrift Aan het Gemeentebestuur van Axel. Mijne Heeren Ondergeteekenden, alien burgers van Axel, hebben de eer zich tot U te richten met het volgende vriendelijke en dringende verzoek Zij betreuren met velen, dat Gij hebt goedgevonden om voortaan belasting te heffen van een hond. Zij,"die middelen in de wereld hebben, behoeven deze nieuwe belasting niet te vreezen, hoewel ook zij ongaarne den druk der belastingen zien verzwaard. Maar wat moeten nu beginnen de arbeiders, de kleine neringdoenden en andere gemeentenaren van Axel, die een hondje houden voor hunne kinderen, dat leeft van den afval van het gezin, en dat tot vreugde is van de kinderen Zij kunnen voor belasting daarvan niets opbrengen, anderen slechts heel weinig. En het zou voor hunne kinderen zoo hard zijn, hun hondje nu te moeten wegdoen. Ilet is daarom, dat ondergeteekenden gemeend hebben, zich tot U te moeten wenden, met het oog op de vas to telling der belastingen, met het dringend verzoek, het daarheen te willen leiden, dat ook zij, die geen belasting voor hnn hondje kunnen betalen, bf worden vrijgesteld, bf een zeer kleine belasting hebben te betalen. Zij doen daartoe een beroep op Uwe welwillendheid in deze, te meer, daar de gemeente er geen schade bij heeft. Is de belasting toch voor hen te hoog, dan moeten zij hun hond weg doen en trekt de gemeente niets, terwijl zij wbl trekt, wanneer door een lage belasting, desnoods in twee of meer klassen, deze en gene zijn hond kan blijven houden en er een kleinigheid voor betaalt. Zij vertrouwen, dar Gij in deze de billijkheid zult willen betrachten, en den nieuwen druk zooveel mogelijk wilt verzachten ten gerieve van Axels burgerij. In dat vertrouwen, Met hoogaehting, D. Cornelisse, wed. De Pooter, A. Schelleman, J. van de Wege, H. Scheele, J. van Dixhoorn, L. van de Casteel, J. B. T. Hugenholtz, A. van Cadsand, L. Wol- fert Jz., H. Mussche, L. Hemelaar, C. Witte. Deze verordening luidt als volgt Art. 1. Te beginnen met den 1 Januari 1906, wordt in deze gemeente geheven eene belasting op de honden. Art. 2. De belasting is verschuldigd door de houders van honden die in de gemeente hun hoofdverblijf houden of er gedurende meer dan negentig dagen van het belastinviaar verblijven. Het hoofd van een huisgezin is aansprakelijk voor de belasting der honden, die door een der leden van het gezin worden gehouden. Art. 3. De belasting bedraagt drie gulden 'sjaars voor elken hond. Dit bedrag wordt verminderd tot een gulden voor honden. uitsluitend gehouden ten dienste van denland- bouw of ter bewaking van gebouwen, erven of vaartuigen, Hieronder zijn niet begrepen jaehthonden, gehouden door personen, die de jacht niet als beroep uitoefeneu. De honden waarvoor de voile belasting verschuldigd is behooren tot de eerste klasse en die waarop de verminderde belasting van toepassing is, tot de tweede klasse. Art. 4. De belasting is niet verschuldigd voor a. honden, gehouden wordende door kooplieden in honden, om daarmede handel te drijven b. honden beneden den leeftijd van drie maanden en c. honden, die uitsluitend gebruikt worden door personen om in hun levensonderhoud te voorzien. Art. 5. Houders van honden bedoeld in art. 4 letter c zullen in de hoogste belasting die voor honden betaald moet worden, worden aangeslagen, als die honden losloopend op den openbaren weg worden aangetroffen. Art. 6. Het belastingjaar vangt aan met 1 Januari. Voor een hond, in den loop van het jaar verkregen, is de belasiing verschuldigd: ten voile, wanneer dit plaats heeft in de eerste zes maanden en voor de helft, wanneer dit later plaats heeft. Art. 7. Jaarlijks in de maand Januari. zenden Burg, en Weth. aan alle bekei de houders van honden in de gemeente een aangiftbillet, dat nk acht dagen wordt teruggehaald. Op dit billet zal de houder moeten invullen of doen in- vullen het getal honden, waarvoor hij belastingschuldig is, zoomede de klasse, waartoe zij behooren, en, zoo hij meent aanspraak te mogen maken op vermindering van de belasting de gronden, die hij daarvoor heeft. Het biljet wordt door den aangever onderteekend. Indien hij verklaart niet te kunnen schrijven, geschiedt de onderteekening natnens hem door den ambtenasr die met het ophalen der biljetten door Burg, en Weth. is belast. Art. 8. Houders van honden, die op 3] Januari geen aangiftbiljet ontvangen hebben, doen voor den 15 Febr. ter gemeentesecretarie de in art. 6 voorgeschreven opgaven, door invulling en onderteekening van een aldaar kosteloos verkrijbaar aangiftbi jet. Met betrekking tot honden, in den loopdesjaars verkregen of belastbaar geworden, doet de houder gelijke opgaven, binnen veertien dagen na het verkrijgen of belastbaar worden. Art. 9. Jaarlijks, voor 1 April wordt van de ontvangen aangiften door Burgemeester en Wethouders een kohier opge- maakt en, van de later ingekomen aangiften, suppletoire kohieren. De aan de belasting; onderworpen honden worden, om het even hoe de aangifte heeft plaats gehad, door Burg, en Weth. op die kohieren gebracbt, in zoodanige klasse als zij oordeelen, dat de honden behooren. Ten aanzien van die kohieren zijn de artikelen 264, 266 der gemeentewet van toepassing, Art. 10. Van overtreding der bepalingen dezer verordening wordt, ingevolge artikel 275 der gemeentewet,, proces- verbaal opgemaakt. Art. 11. De invordering dezer belasting geschiedt overeen komstig de verordening van heden. Art. 12. Deze verordening treedt in werking op den 1 Januari 1906. Aldus vastgesteld enz. Vaststellen verordening op de invordering der belasting. Deze verordening luidt als volgt Art. 1. De door Ged. Staten goedgekeurde kohieren worden, binnen acht dagen na de terugontvangst in handen gesteld van den gemeente-ontvanger, ter invordering. Art. 2. De gemeente-ontvanger zendt, zoodra mogelijk, kosteloos aan ieder op de kohieren voorkomende belasting sehuldige, een aanslagbiljet, naar een door Burg, en Weth, voor te schrijven model. Art. 3. De aanslagen zijn in eens invorderbaar die van de belastingschuldigen, voorkomende op het primitief kohier, voor of op den 1 Aug.die van van suppletoire kohieren binnen 14 dagen na de uitreiking van het aanslagbiljet. Art. 4. Voor zoover de verschuldigde hondenbelasting niet ingevolge vorenstaande bepalingen, mocht zijn voldaan, ge- schiedt de invordering door den gemeente-ontvanger, over eenkomstig de bepalingen, van de artt. 258 tot en met 262 der Gemeentewet. Art. 5. De aanslagen, welke door den gemeente-ontvanger niet kunnen worden ingevorderd, worden door hem aan den Raad voorgedragen tot oninvorderbaarverklaring. Art. 6. Deze verordening treedt in werking te gelijk met die op de heffing der belasting. Aldus vastgesteld enz. Als vorgn op de heffing eener belasting op de openbare vermakelijkheden. Deze verordening luidt als volgt De Raad der gemeente Axel besluit: Er wordt ten behoeve der gemeente eene belasting op de openbare vermakelijkheden geheven voor het houden van spelen, danspartijen en alle andere vermakelijkheden welke worden gegeven in lokalen of op plaatsen de openbare straat uitgezonderd, die voor het publiek toegankelijk zijn. De belasting bedraagt voor elken dag, dat een danspartij of soortgelijke publieke vermakelijkheid wordt gegeven, f 1 Met afwijking van het hiervoren bepaalde. bedraagt de be lasting voor elken dag, dat in herbergen, tapperijen en dergelijke openbare plaatsen of in lokalen of op plaatsen, die daarmede binnenshuis gemeenschap hebben, muziek wordt gemaakt tot 10 uur 's avonds f 1, 11 1.50 12 2,50 en voor ieder uur later f 1 meer. Yoor het houden van een concert tot 's nachts 12 uur/1 Dit besluit treedt in werking op den 1 Januari 191 6. Verordening op de invordering der belasting op de openbare vermakelijkheden in de gemeente Axel. Deze verordening luidt als volgt Art. 1. De belasting is verschuldigd door de gebruikers der betrokken lokalen of plaatsen. De belasting wordt voldaan ten kantore van den gemeente- ontvanger uiterlijk op den dag en wel voor 12 uur's middags waarop de uitvoering zal plaats vinden. Ingeval die dag op een Zondag of algemeen erkenden Christelijken feestdag invalt, moet de belasting uiterlijk den dag te voren zijn voldaan. A rt. 2. De gemeente-ontvanger geeft aan den betrokken persoon eene kwitantie af, vermeldende, behalve de dagteeke- ning der afgifte dier kwitantie benevens den naam van den belanghebbende en het bedrag der betaalde belasting, teveus den dag waarop en de plaats waar de uitvoering zal plaats vinden. Art. 3. Overtreding van de voorschriften dezer verorde ning is strafbaar overeenkomstig de bepalingen der artt. 271, 272 en 273 der Gemeentewet de twee laatste zooals die zijn gewijzigd bij de wet van 15 April 1886 (Staatsblad no. 64). Art. 4. Deze verordening treedt in werking tegelijk met die op de heffing der belasting. Aldus vastgesteld enz. Verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Personeele belasting. Deze verordening luidt als volgt De Raad der Gemeente Axel, gelet op de artikelen 232 240 en 247 der Gemeentewet, besluit Er zullen, te rekenen van den lsten Januari 1906, ten behoeve dezer gemeente, op de hoofdsom der personeele be lasting worden geheven twintig opcenten. De invordering geschiedt overeenkomstig de verordening van heden. Aldus vastgesteld enz. Verordening op de invordering der opcenten op de hoofd som van de personeele belasting, in de gemeente Axel. Deze verordening luidt als volgt: Art. 1. De invordering en uitkeering der opcenten op de hoofdsom der personeele belasting geschiedt overeenkomstig artikel 263 der Gemeentewet en voorts, wat de uitkeering betreft, ook met inachtncming van hetgeen daaromtrent van Regeeringswege is of nader mocht worden bepaald. Art. 2. Deze verordening treedt tegelijk met die op de heffing in werking. Aldus vastgesteld enz. De verordening op de heffing van schoolgelden werd met 7 tegen 4 stemmen goedgekeurd. Voor stemden de heeren Dregmans, Van Hoeve, Smies, F. Dekker, De Feijter, D.eleman en Oggel. Tegen stemden de heeren Van Fraaijenhove, Wolfert, Lamaitre en P. Dekker. De verordening op de invordering der schoolgelden werd z. h. s. goedgekeurd. De verordening op de heffing eener belasting op het houden van honden, wordt met 7 tegen 4 stemmen goedgekeurd. Voor stemden de heeren Dregmans, Wolfert, Van Hoeve, Smies, F. Dekker, De Feijter on Dieleman. Tegen stemden de heeren Fraaijenhove, Lamaitre, P. Dekker en Oggel. De verordening op de invordering dier belasting werd met 9 tegen 2 stemmen goedgekeurd. Voor stemden de heeren Dregmans. Wolfert, Van Hoeve, Smies, Lamaitre, P. Dekker, F. Lekker, De Feij er en Dieleman. Tegen stemden de heeren Van Fraaijenhove en Oggel. De verordening op de heffing eener belasting op de open- bare vermakelijkheden wordt met 6 tegen 5 stemmen goed gekeurd. Voor stemden de heeren Dregmans. Van Hoeve, Smies, F. Dekker, De Feijter en Dieleman. Tegen stemden de heeren van Fraaijenhove, Wolfert Lamaitre, P. Dekker en Oggel. De verordening op de invordering dier belasting werd met 10 stemmen tegen 1 stem goedgekeurd. Tegen stemde de heer Van Fraaijenhove. De verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting alsmede op de invordering dier be lasting worden z. h. s. goedgekeurd. De gemeentebegrootir.g voor het dienstjaar 1906 wordt z. h. s. vastgesteld. De opbrengst van de vermakelijkheden worden geraamd op 150; Hondenbelasting 160 en schoolgelden f 500. De opbrengst der schoolgelden bedroeg het vorige jaar pi. m. f 230. Benoemen bouwkttndig opzichter. 4 sollieitanten hebben zich voor gemelde betrekking aan- gemeld t. w. de heeren C. van den Broeke, A. A. Slijpen en J. K. Vink, alien wonende te Axel en J. Wisse Jz. te Zaamslag. Bij stemming worden uitgebracht op de heeren C. van den Broeke 7 en J. Wisse Jz. 3 stemmen en op de heeren J. K. Vink en A. A. Slijpen ieder 1 stem, zoodat de heer C. van den Broeke is benoemd. De indiensttreding wordt be paald op 1 Januari 1906. Jaarwedde f 100. Tot leden der commissie van toezicht op de wegen en voetpaden worden benoemd de heeren M. Wolfert en W. Dieleman. Beide heeren verklaarden de benoeming niet aan te nemen. Hierna wordt op voorstel van den heer Smies z. h. s. be- sloten dit punt in een volgende zitiing te brhandelen. Op voorstel van den heer Laimaitre wordt z. h. s. besloten het in de vorige vergadering genomen besluit om het druk- werk enz. aan te besteden, in te trekken en de school- cn kantoorbehoeften aan te besteden. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Oct. Jan Wie- land, oud 21 j., jm. en Jozina Scheele, oud 22 j., id. Geboorten. 14 Oct. Hermanus, z. van Gilles Zegers en van Elizabeth Meertens. 26 Oct Pieter, z. van Levinus de Blaaij en van Pieternella de Pooter. Overlijden. 21 Oct. Pieternella Meeusen, oud 4 m., d. van Daniel en van Jacoba Pieternella Bruggeman! 30 Oct. Pieternella van de VVege, oud 68 j.. echte. van Jacobus de Bree. VLAG. Eng. s.s. idem idem Eng. s.s. Eng. sch. idem idem Eng. s.s. idem aAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Vcuzcn Golfer 1066 ,Londen Halliug 2199 i idem Abbotsford j 2979 jLeith Vim Ter Neuzen River Lagan Jubelee Silversp ray- Mount Blairy Golfer The Countess 2272 535 496 414 1066 1767 Londen idem idem idem idem GrYarmouth 1 Eng. s.s. Gathorne Belg. s.s. Belgica 2 Eng. s.s. Truro V ii ii 1 Eng. s.s. Sea Gull idem Don Deen. s.s. Frisia 2 Eng. sch. Julia Eng. sch. Prids oftheSouth idem Emanuel Eng. barge Eustace Voor Gent 3248 Riga 2773 Windau 3366 jHuJl 2762 Londen 2658 Goole 4812 Bleyth 277 Rochester 403 Yarmouth 402 Ostende 242 .Portsmouth stukg. idem stukg. macad. idem idem idem idem hout idem stukg. stukg. idem ledig phos-ph. idem ledig stukg. s.s. HENRY te Great-Yarmouth in lossing. s.s. GUIDO wordt heden te Calais verwacht. s.s. HARALD vertrok 31 October van Newport naar Algiers, s.s. JENNY vertrekt heden van Kroonstadt naar Repola s.s. RICHARD vertrok 2 November van Cardiff naar Algiers. Systeem: Prof. Dr. G. JAEGER, !4«d dragen voortaan neven- staand gedeponeerd merk 6n etiquet. -Bij aanvraag geven wij gaarne de namen dei A verkoopers op.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 6