i de Goedkoope Winkel, Noordstraat, Ter Heuzen, daar is 't. in Daar wij binnen enkele dagen een groote partij Kiifld@l*Spe@ig@edere31 voor de aanstaande St. Nicolaas te wachten hebben, houden wij nog slechts enkele dagen Jf w opruiming van GeeBH^illeGl^de G©ed©B*enj dus spoed u voor het te laat is Handelsherichten. BURGERLIJKE STAND. s a e s Van 13 tot en met 15 Oct. werden langs de - lot kalmle aanspoorden, rnocht dit niet helpen, waarop van de noodrem werd gebruik gemaakt en de trein dus weldra tot staan werd gebracht. Hierdoor ontstond eenige vertraging, zoodat de trein te laat te Rotterdam aankwam. Zaterdagochtend is de ongeveer 7 Ojarige zuster van een der bewoners van de Oade Kainp te Utrecht, den heer 0., ten gevolge van gasverstik- king dood in haar bed gevonden. Spoedig werd de hulp van Dr. W., uit de Heereustraat, ingeroepen die daarop zuurstofinspuitingen toepaste, zouder, baat evenwel. Het leven was reeds gevloden. De arme vrouw logeerde bij haar fainilie en heeft zonder erg de gaslamp te veel omlaag getrok- ken, waardoor het gas ontsnappen kon. Ook voor de beide dochters van den heer 0. was geneeskundige hulp wel noodig. Deze meisjes waren bijna het slachtoffer geworden. Hun tante sliep in een vertrek, dat grensde aan het hunne, terwijl de deur open stond. Tegen den morgen werd een der naeisjes wakker, wekle toen haar vader en viel daarop bewusteloos neer. Het andere ineisje was reeds buiten keunis. Het mocht, echter in den loop van den morgen, geiukken de levensgeesten der zusters wederom op te wekkeD. Wel is de toestand van een hunner nog niet buiten gevaar, doch rneu kan het beste hopen. Bedelaars op de fiets. Men schrijft uit Birdaard aan de Lw. Crt. Nu de bedelaars van beroep ook per fiets hunne routes beginnen af te leggen, kan het algemeen gebruik van dat snel en gemakkelijk vervoermiddel als gevestigd beschouwd worden. Van liuis tot huis peddelen en bedeleu gaat echter nog niet. Het rijwiel wordt bij een vriend gestald en het werk langs de huizen in de buurt te voet verricht. Zoo kan men, als weer en wind wat gunstig zijn, verscheidene dorpen en buurten op £eu dag be- zoeken en natuuilijk goede zaken maken. In de Ee-dorpen ziet men uu en dan zulke bedelaars per fiets. 't K.an druk worden op mooie winterdagen. Huzaren op den loop. Onder de huzaren in de Doelenkazerne te Leiden heerschte reeds gedurende eenigen tijd ontevredenheid. 16 huzaren be8loteu in den nacht van Woensdsg op Donderdag er van door te gaan. Op het avondappel waren alien nog present, maar toen des morgens nog- maals appel werd gehouden, bleken er 16 man te ontbreken. Vier van de bedoelde huzaren hebben zich Donderdag in den loop van den dag weer aan de kazerne vervoegd en zijn toen in voorloopig arrest gesteld, maar daarentegen hebben vrijdagDacht weer vijf andere remonteriiders, die Donderdagavond nog op het appel waren, gelegeuheid gevouden te ontsnappen, naar men verinoedt aan de achterzijde der kazerne bij den Witten Singel. Er zijn er dus thans 17 vandoor. Het te Leiden gevestigde 2de remonte-depot be- staat alleeu uit vrijwilligers. Nader wordt gemeld De zeventien huzaren, die uit de Doelen-kazeme zijn weggeloopen, zijn alien weder terecht. De meesten kwamen weer te Leiden zelf aan, vier zitten op bet oogenblik nog in de kazerne te 's Gravenhage. Een voorloopig onderzoek heeft reeds geleerd, dat zij niet schuldig staan aan de diefstailen met braak die de laatste twee nachteu uit omliggende gemeeuten werden bericht. Een moordaanslag. Vrijdagavond even over tieuen heeft zich iu de Fran<j)is Valeutijn- straat in Den Haag een tooneellje afgespeeld, dat naar den opzet deed denken aan een groot liefdesdra- ma, doch naar de uitkomst eer thuishoorde in een opera bouffe. Een verstoten minnaar wachtte nl zijn geliefde op, die dienstbcde was en boodschappen deed, op de stoepharerwoning. Onder voorweudsel dat hij haar nog even sprekeu wilde, sloop hij mee naar binnen en loste daar vier schoteu met een revolver op haar, echter zonder haar te raken. Vervolgens richtte hij het vuurwapeu op zich zelfdoch verschikt door het schrammelje aan de onderlip, dat het eerste schot hem toe- bracht, bedacht hij zich, zette het op een hopen en eiiidigde met zichzelf te gaan asn- geven aan het politiebureau Nieuwe Haven. Wat het geurtje der opera bouffe aan het heele geval geeft, is intusschen het feit, dat het wapen, waar- mee de aanslag gepleegd werd, een zoo klein, ouschuldig revolvertje was, dat het wel leek uit de 30cents bazar, en dat het geladen was met zes flobertpatroontjes als hagelkorrels De dader, zekere M., is een kantoorbedieude in den Haag, die eenigen tijd geleden verkeering had met het. slachtcffer, mejuffrouw R., thans dienst- bode bij de dames V. Daar zij echter niet van zijn liefde wilde weten, verbrak zij de verkeering Hij vertrok daarop naar Parijs en Ljon, waarvau hij scbijnt te zijn teruggekeerd om den aanslag te plegen. Gelijk gemeld, bev'ndt het slachtoffer zich in blakenden welstaud. De dader is natuurlijk in hech tenia. Niet ver van de Galgenbult te Oldenza&l zijn door de heeren Mr. G. ter Kuille, advocaat- procureur te Almelo en H. J. Hommels, wel- houder te Oldeozaal, een aantal Germaansche heuvels or.derzocht. In een dier heuvels heeft men een prachttge vondst gedaan twee zeer mooi bewerkte Germaansche vazen. Men voud ze op een diepte van 75 c. M. in een der vazen lagen een aantal bewerkte, scherpe vuursteenen, die blijkbaar als messen dienst hebben gedaan. Van het geheel werd, zooals men het in den grond vond, een goed gelukte fotografie genomen. Verder vond men in enkele heuvels nog over- hlijfselen, half vergaan, half verbrand, van mensche- lijke lichamen, benevens een paar urnen. Naar men verneemt zullen de opgravingen in de omstreken worden voortgezet en zal het ge- vondene een plaats k'ijgen in de eerstdaags op te richten Tweutsche oudheidkamer te Enschede. Voor de oprichting en iustallatie is reeds een belangrijke som bijeeDgebracht, terwijl verscheidene voorwerpen uruen, wapenen uit voorhisto- Tischen tijd reeds voor de kamer zjjn toegezegd. Een vergaderiug zal spoedig worden bijecngeroepen. Een kleine tentoonslelling van een aantal reeds verkrpgen voorwerpen zal daaraan worden ver- bonden. In verband met het in ons vorig nummer onder de telegrammen vermeldde, veruemen wij uader Op Jeruzalem, te Velp, is de 60jarige weduwe S. in haar woning van de keldertrap gevallen en aan de bekomen verwondingen in het ziekeuhuis overleden. Daar er later bemerkt werd, dat uit de woning van de weduwe, die des morgens door het per- soneel van haar wasscherij bewusteloos werd ge vonden, eenige zaken van waarde waren ontvreemd als een zilveren horloge en een bedrag aan geld, rees bij de politie het vermoeden dat er misdaad in het spel was. De justitie met een en ander in kennis gesteld, heeft het lijk gistereu ge- rechtelijk laten schouwen, terwijl Mr. Schaepman sub-officier van justitie, een onderzoek instelde, hetgeen tengevolge had, dat zekere J. B. gepen- sionneerd O.-I. militair en kostganger van de weduwe S., iu een logement te Arnhem is aan- gehouden en naar het huis van bewaring gebracht. Het zal weldra zeventien jaren geleden zijn dat te Middelburg een Tehuis voor dieustboden werd opgericht. Zooals bekend, was het doe] hiervan om aan dienstmeisjes, voornamelijk aan haar die van buiten de stad komen, gelegenheid te geveu haar vrije avonden aangenaam en in fat- soenlijk gezelschap door te brengeu. Ofschoon over het bezoek niet te klagen valt, meent het bestuur toch dat nog meer aandacht aaD deze nuttige inrichting kan worden geschonken en met name iu de builengemeenten meerdere bekendheid wenschelijk is. Het aan het Tehuis verbonden logement voor vrouwen werd vooral gedurende de zomermaanden vrij druk bezocht. Jammer maar dat de woniDg niet grooter is, zoodat bet wel eens moeilijk is om aan de aanvragen om logies te voldoen. Lieten de finaucien dit toe, dan voorzeker ware uitbreiding zeer gewenscht. Het aantal bezoekers bedroeg gedurende het afgeloopen jaar 1413, terwijl aan 47 personen logies werd verschaft hieronder bevonden zich ook enkele dames nit. het buitenland. (M. C.) In den loop van den avond zijn Vrijdag te Dordrecht drie menschen rerdronken. Een kiud van zes jaar geraakte aan den Mattensteiger, Voor- straatshaven, al spelende te water en werd leven- loos opgehaald. Het lijk van eeu jongen van negen jaar werd Zaterdagmorgen opgevischt aan het Papendrechtsche veer; terwijl Vrijdagavond, waarschijniijk door het omslaan van de roeiboot, waarmtde hij van Papendrecht kwam, een jonge- man van 20 jaar in de Maas verdronk. Een grappige persoonswisseling. Eenige dagen geleden werd een heer uit Zwitserland, Hanstoni genaamd, te Parijs bestolen. De dief was hem echter van aanzien bekend en nu ging mijnheer Hanstoni elken dag op de boulevards waudelen, om, als 't raogelijk was, den roover van zijn geld aan de politie over te levereo. Eerst was alle moeite tevergeefs, totdat hij op zekeren dag raeende hem plotseling te herkennen. Hij viel op den heer aan, greep hem bij den kraag van zijn jas en orerhandigde hem aan een politieagent. Deze bracht den in dezen toestand berustenden /,tnisdadiger" naar den commissaris van politie. Hier eerst maakte de arrestant een einde aan zijn incognito: //Mr. Paul Olagnier, advocaat aan het hof van appel". De heer Hanstoni uitte een stortvloed van ver- ontschuldigingen over dit misverstand, maar de advocaat zeide kalm: „Wanneer men den schui- dige zal aanklagen, zal ik hem mijn verdediging aau- bieden ik ben hem dat schuldig." Of mijnheer Hanstoni zijne bezigheid op de boulevards weer op zal vatten De bewoners van een huis in Lyon werden de vorige week 's nachts herhaaldelijk wakker ge maakt door vreemde geluiden.j Het werd zoo hinderlijk, dat de eigenaar werd gewaarschuwd, die een onderzoek instelde en tot de ontdekking kwam, dat in een kamer op de vierde verdieping een ware mensgerie was. Twee bereu, twee ponies, een aap en vijf honden woonden vreedzaam bij elkaar omdat hun eigenaar goedkooper een kamer dan een stal had kuunen huren. In de Kilhieraubaai, in het graafschap Galway is een zeilboot omgeslagen, waarin zes menschen zaten die een uitstapje naar het eiland Illauneragh wilden maken. De boot zonk binnen enkele minuten en slechts een der opvarenden, de 8tuurman, bracht er bet leven af doordat het roer losraakte, waarop hij aan wal dreef. Iu de boot bevond zich een geoefend zwemmer, maar diens vrouw klemde zich aan zijn hals vast en trok hem mee in de diepte, zoodat. ook hij ver dronk. Slechts een lijk is tot dasverre gevouden Twee werklui van een goudsmid te Parijs zagen in de werkplaats een paar schermdegens staan, die als model voor een broche moesten dienen. Hoewel ze nooit een degen in de hand hadden gehad begonnen ze uit de aardigheid te schermen, met 't ongelukkige gevolg dat een van hen een stoot in het oog kreeg. Hij leed veel piju doch liet zich verbinden in een apotheek en zei alleen zich gestooten te hebben. Maar's nachts werd de pijn ergergij ging naar een dokter, die hem verzorgde doch die bloeduitstorting in de hersens constateerde. De gewonde overleed's avonds zouder de oorzaak te hebben willen zeggeu, blijk baar om zijn kameraad te redden. Deze heeft echter zelf bekend. Een wielrijder te Malpas (Cheshire) had een merkwaardig maar gevaarlijk avontuur. Hij reed over de brug van een kanaal juist op 't oogenblik dat er een schip aan kwam, getrokken door een paard. On het schip onder de brug te laten doorschieten, werd het in galop gezet, en daarna werd het touw losgelaten. Het ongeluk wilde echter dat het touw zich om den hals van den wielrijder slingerde en hem van de fiets trok. Hij werd een eind meegesleept kreeg erustige kneuzingen, en bleef bewusteloos liggen. Over het tusschendek van de sloomboot Campania, op weg naar New-York, is eeh stortzee geslagen, die een stuk van de verachansing wegsloeg, waardoor vijf tusschendekspassagiers in zee werden geslingerd. Die vijf zijn verdronken. De golf had zulk een kracht dbt zij alles wat haar in den weg kwam meevoerde. Eeu aantal tusschen dekspassagiers werd tegen de verschausingen ge- smakt. Verscheideu menschen hebben beenen, armeu en ribben gebroken. Bij de passagiers op het dek boven het tusschendek kwam het water tot aan het middel. Rotterdam, 16 October. B i n n e n 1. G r a n e n. De graanbeurs blijft prijshoudend gestemd voor goede soorteu granen, boonen eu erwten. Men noteert puike Zeeuwsche Tarwe per hectol. 7,50 a 8,mmdere en goede 6,75 5 7,10; Tarwe per 100 kilo 8,50 a 9,75; Rogge per hectol. 5,50 5,85 en extra hooger; Wintergerst 4,50 a 5,— Chevalier 6,— a 6,25 Geret per 100 kilo 7,60 a 8,— Chevalier 8,25 a 8,80Haver /7,50 a 7,90 en extra hooger Haver per hectol. 3,25 a /3,75; Paardenboonen 7,Witte boonen 11,25 a 13,Bruine boonen 9,50 H 10,50 Erwten 8,— a 9,Kroonerwten 9,50 Kanariezaad f 12,h 12,50 per nectol. en f 17,50 per 100 kilo. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 190 a /210; Rogge per 2100 kilo Helena 152 a 153 Gerst Zwarte Zee 118 a 121 Amerik. Mais 132 it 133 La Plata 181 per 2000 kilo; Russische Haver 7, a 7,50 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch 11,50 13, 1® soort /ll,— a 11,50; Zeeuwsche Tarwe- bloem 12,50 a 13,50 prima Belgisch 12,— st 13,1* soort 11,— a 11,50 1* soort Fransch 11,25 a/ 11,75; prima Duitsch 13,— st 13,50 extra puik Hongaarsch 15,si 16,le soort 13,50 a 14,prima Amerik. 13,a f 14,— le soort 11,25 st 12,75; 2e soort 10,75 a 11,25; Inl. roggebloem 10,50 a 11,50; Duitsche 10,75 st 12,—alles per 100 kilo netto. Runderprijzen 50 ti 72; Stiereu 45 a 55 kalveren 80 a 90 Schapen 45 a 55 varkens 50 a 54 cent, alles per kilo. Melkkoeieu 125 290 Kalfkoeien 175 a 820; Stieren 75 st 225 Va&rzen 65 a /130; Pinken 55 a /110; Gras- kalveren 25 a 40 Fokkalveren 14 a 21 Nuchtere 8,a 12; Biggeu 9,a 15,alles per stuk. Aardappelen. Brielsche Kralen 4,50 a J 4,75 Geldersche f 3,50 a 4,Zeeuwsche jaunuen 3,50 Eigeuheimers 3,25 a f 3,50 Friesche blauwe 3,a 3,50 Duitsche roode 2,50 a 2,75 alles per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld f 56 en stukken van een half kilo 70 a 75 cent. Zoetemelksche Kaas 22,st 30 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 4,10 a /4,30; Buitenl. f 3,per 100. Zeeuwsche Ajuin f 1,60 a f 1,75 per 60 kilo. V 1 a s. Aaanvoer bestond nit steenen Holl. blauw en Groningsch. Karwijzaad 14,25 a 14,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten per 100 kilo 10,40 st 10,70 en 73/4 a 8 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 31cent eu dito Santos 253/4 cent per half kilo. Beetwortelsuiker 101/4. VEEHANDEL IN BELG1E. Werden verkocht Stieren aan 65 tot 80 c., Ossen aan 75 tot 95, koeien aan 65 tot 80, vaarzen aan 75 tot 92, alles op voet en per kilo. Vette varkens 85 c. tot fr. 1,05. ZEETIJDINGEN. Van 13 tot en met 15 Oct. 1905. 0 VLAG NAAM. I MS. Van en naar. Lading. toor Ter leuien 13 Eng. s.s. Golfer 1066 Londen ledig idem flailing 2199 idem stukg. 15 idem River Lagan 2272 idem stnkg. Eng. sch. Mount Blairy 414 Charlestone pijpaarde Van Ter Meuzen 14 Dnits. s.s. Venus 3461 Bumeiland ledig Eng. 8.3. Golfer 1066 Londen macad. Noor. s.s. Aagot 4056 Newport ledig Eng. s.s. Ann Webater 2241 Londen stnkg. h (went i 13 Deen s.s. Inger 3247 |Riga hont 14 Eng. 8.8. City of Brnssel 2302 Hamburg stukg. 15 idem Avocet 3984 Manchester idem idem Sea Serpent 2554 LoDden idem Van Went 13 Eng. sch. Noach 300 Denemarke11 lijnk. Deen. 8.8. Nordpol 3793 Methil ledig Eng. s.s. Tadorna 3730 Liverpool stukg. 14 Ned. s.s. Harald 5105 Rotterdam ledig Noor. s.s. Hildur 2745 Bleyth idem 15 Eng. a s. Ouse 2158 Goole stukg. idem Sea Gull 2762 Londen idem idem Abbotstord 2979 Leith idem idem Faraday 2525 New-Castle idem idem Truro 3366 Hull idem Deen. s.s Vordingborg 3883 Bnrneiland ledig Rns. s. 8. Johanna 3115 idem idem Eng. s.s. Harelda 3645 Liverpool stnkg. idem City of Brussel 2302 Antwerpen idem Voor Selzaete t 13 Eng. sch. Alembic 721 (Hamburg creosoot Voor Terdonk i 15 Eng. sch. Jubelee 535 Londen hout Oostsluizen alhier 72 binnenvaartuigen op- en 72 afgeschutdoor de Westsl. 10 op- en 10 afgeschut. 8.8. HENRY in lading te Kroonstadt voor Yarmouth. 8.S. GUIDO in lossing te Kroonstadt. s.s. HARALD in reparatie te Rotterdam. s.s. JENNY te Methil in lading voor Kroonstad. s.s. RICHARD vertrok 14 dezer van VViborg naar Rotterdam. Ter li'euzen, Hnwelijks-aangiften. 13 Oct. Leen- dert Pieter Kaijser, oud 26 j., jm en Maria Jacoba de Kraker, oud 23 j., jd. Geboorten. 11 Oct. Jacob Jacobus, z. van Leopoldus Geere en van Sara Cornelia de Jonge. Axel. Geboorten. 1 Oct. Janna, d. van Johannes de Kraker en van Josina de Jonge. 3 Oct. Neeltje, d. van Frans van Langevelde en van Sara Roster. Pierre Charles Maria, z. van Aloijsius Jacobus van de Vijver en van Margaretha Maria Ouwerkerk. 4 Oct. Cornells Izaak, z. van Cornells Pieter Provoost en van Johanna Cornelia Versprille. 5 Oct. Johannes, z. van Abraham van Bendegem en van Elizabeth Deij. 6 Oct. Jan, z. van Christiaan Hollebek en van Elisabeth Wolfert. 11 Oct. Gijsbregt, z. van Johannes van Bendegem en van Geertruida Wolfert. 13 Oct. Krijn Jan, z. van Jan de Putter en van Suzanna Neeltje de Feijter. Pieter Daniel, i van Abraham van Alten en van Adriana Wolfert. 14 Oct. Jacomina, d. van Hendrik van Taten- hove en van Jacomina Jaeoba Hofman. 15 Oct. Magda- lena, d. van Frederik de Pooter en van Elena Verplanke. Overlijden. 11 Oct. Minikus Cornelis Markusse, oud 9 m., z. van Marinns en van Maria Sara Loof. 14 Oct. Leendert Pieter Goossen, oud 4 j., z. van Abraham en van Cornelia Rooze. Sa9 vanftent. Huwelijks-aangiften 14 Oct. Izaak Boddery, oud 27 j., jm. en Rosalia Celina Hamerlinck, oud 23 j., jd. Geboorien. 30 Sept. Marie Helena, d. van Joseph Edouard Damschotter en van Paulina Mortier. 2 Oct. George Stephane, z. van Victor Vereecke en van Matilde Maria Troch, (wonende te Wijnckel, Belgie.) 11 Oct.. Janneke Elizabeth, d. van Izaak Lampier en van Pieter- uella van Schaffel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 3