BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Vervolg in het tweede blad.) ZEETUOINGEN. Van 4 tot en met 5 Oct. laugg de 4 tot en met 5 Oct. werden Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en 23 afgeschut door de Wests]. 6 op- en 2 afgeschuf. Positie der stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Zsterdag 7 Oct. 8.47 9.32 Zondag 8 10.17 10.5-5 Maandag 9 11.28 11.55 Dinsdag 10 12.19 Woeusdag 11 0.31) 12.58 Denderdag 12 1.16 1.31 Vrijdag 13 1.47 2.1 Burg, en Weth. en het te behandelen bij de begrooting voor 1906. Z. h. s. a'idua besloten. d. De YoorzitterZooals de heeren we! bekend zal zijn hebben de aeenten Witte en Koeveringe dezer dagen het geluk gehad het diploma te behalen als politieagent. Om dat examen te doen hebbea ze zich eenige uitgaven moeten getroosten, voor deelname aan het examen, reis en logie9, zoo ongeveer f 10. Daar hunne ambitie voor die 8tudie aanmoediging verdient wenschten Burg, en Weth. hen schadeloos te stellen voor de gemaakte kosten en hen tevens eenige belooning te sehenken voor hunne moeite, waarom wij voorsteilen hun elk eene gratificatie toe te staan van f 15. Daar niemand hierover het woord verlangt wordt tot stem ming overgegaan en het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter: Nu zou ik ook gaarne den inspecteur van politie, die hen heeft onderwezen, eene toelage willen verleenen. Het gebeurt niet iederen dag dat een succea be- haald wordt zooals de twee agenten hebben verkregen en dat zij dit verkregen hebben, is, behalve aan hun ijver, toch voornamelijk te danken aan het onderricht eh de leiding van den inspecteur. En ik weet hoe die leiding geweest is, hoe hij daarvoor veel tijd heeft opgeofferd. Terwille van die werkzaamheid zou ik hem dus gaarne ook eene belooning toekennen. De heer Van den Hoek kan daarmee niet instemmen. Het is de taak van den inspecteur de agenten te leiden. Wanneer hij hun ooderricht, doet hij daarmee niets anders dan zijn dienst en als hij het naliet, zou hij zijn plieht_niet doen, hij moet de agenten zoo goed mogelijk opleiden. De heer DeesDaar staat tegenover, dat het succes dat de agenten behaald hebben, het verkrijgen der daarvoor noo- dige kennis, hun ook tot nut zal zijn bij het vervullen hunner taak. Nu hebben die menschen dat wel gedaan in het belang van zichzelf, om daarvan zoo mogelijk in de toekomst de vruchten te plukken, maar hun pogen verdient toch te worden toegejuicht en ook dat de inspecteur hen zoover heeft weten te brengen. Hij is wel verplicht te zorgen voor leiding van de politieagenten, maar behoeft hen toch niet op te leiden voor een examen. De heer Van den Hoek Aan dat examen hecht ik ook zeer weinig waardehet is geen twee cent waard. De heer DeesHoe hebt u er dan zooeven voor kunnen zijn om er f 15 voor uit te geven De heer Van den Hoek: Dat was alleen bedoeld als ver- goeding voor gemaakte kosten; ze hebben toch ook nog enkele boeken moeten aanschaffen. Maar het examen be- teekent niemendal. De heer De JongeMaar de inspecteur heeft zich voor dat onderwijs toch tijd moeten getroosten. De heer Van den Hoek Dat is geschied in den gewonen diensttijd en doet hij dat niet, dan doet hij wat anders. De Voorzitter: Ik kan meedeelen, dat de inspecteur enkele malen 's weeks des avonds een paar uren met hen is bezig geweest, als de dienst het toeliet, en met hen be- handelde verschillende wetten, voor welker toepassing zij mede geroepen zijn. Wat nu het examen betreft, dat daaraan niet veel waarde moet gehecht worden, 't kan zijn dat aan het diploma nog niet de kracht kan worden toegekend, die het later zal bezitten, het is nog maar een jonge zaak. Maar het onderricht had toch tot resultaat dat die menschen na dit genoten te hebben zich aan een onderzoek dienaangaande durfden onderwerpen en dat hun welslagen gewaardeerd wordt, bewijst wel de hun ten deel gevallen belangstelling van velen. Ze hebben het nu toch zoover gebracht, dat ze omtrent verschillende zaken eenig inzicht hebben verworven. De heer Versluijs: lets wat ze eigenlijk reeds zonden moeten hebben bij de aanvaarding hunner betrekking. De Voorzitter stemt toe dat zulks gewenscht zou zijn, doch de omstandigheden z\jn daarvoor een beletsel. De heer Versluijs zou liever gezien hebben dat de gratifi catie voor den inspecteur gelijktijdig met die voor de agenten ware voorgesteld geworden. De Voorzitter: Dit is met voordacht niet gedaan.... De heer Versluijs- Ja juist De Voorzitter: Omtrent de agenten was het een voorstel van Burg, en Weth., maar voor den inspecteur is het een voorstel van mij, oischoon ik overtuigd ben dat de heer Moes het steunen zal. Ik ben overtuigd dat de inspecteur het verdient De heer Van den Hoek: Men zal het op elke plaats kunnen zien, dat de agenten les krijgen van den inspecteur. De Voorzitter: Er zijn ook plaatsen waar voor het be halen van een diploma een extra toelage wordt gegeven daar wordt er dus wel degelijk waarde aan gehecht. De heer De Masier Dat aan de agenten eene vergoeding is toegekend sluit eene appreciatie in zich voor het behalen van het diploma; dit sluit in zich dat men dan ook een belooning verschuldigd is aan den inspecteur die hen daarvoor bckwaamde. De Voorzitter: Eene belooning kan niet zoozeer gezegd worden, daar er vooraf niet over gesproken is. De heer VersluijsHet is maar jammer dat u het niet alles tegelijk voorgesteld hebt, want nu we A gezegd hebben dient ook B gezegd te worden en ook voorts iederen keer dat er een agent slaagt de vergoeding te geven. De Voorzitter: Die verplichting zie ik zoo niet in, er moet telkens opnieuw beslist worden, ofschoon ik gaarne zal zien d^t er B gezegd wordt. De heer Moes Ik kan over de waarde van het examen niet oordeelen, want ik heb het programma daarvan nog niet gezien, maar het pogen verdient toch aanbeveling en daarom ben ik er ook voor iets te geven. De heer Versluijs: Ik kan ook niet aannemen dat het examen zoo zwaar is, want 95 procent van de opgekomenen is geslaagd. Het voornaamste werk bestaat in het opmaken van een proces-verbaal.- De Voorzitter i Dat er zoovelen slagen is geen bewijs voor een gemakkelijk examen, want men gaat zich daar toch niet onvoorbereid aan onderwerpen. En het opmaken van een goed proces-verbaal, is het dan niet van waarde dat een politieman dit kan De heer Verluijs: Ik w:l er maar op wijzener zijn nu twee agenten geslaagd er zijn nog vijt anderen als die nu alien examen gaan doen en het moet de gemeente voor elk J 15 kosten, benevens eene belooning voor den inspecteur, dan wordt het voor de gemeente nog al een aardige som. Ik vind het toch jammer, dat u het niet tegelijkertijd be- eproken hebt. De heeren Wieland en Grenu stemmen met dit laatste in. De Voorzitter begrijpt dat niet; het eene was een voorstel van Burg, en Weth. en het andere van hem. De heer Wieland Als ik het bij het eerste geweten had dat er nog wat achteraan zou komen, zou ik liever voor elk f 10 gegeven hebben. Ze hebben het diploma wel in hun eigen Selang behaald, maar ze hebben niet te veel salaris, zoodat ik er voor was om hunne onkosten te vergoeden. De heer Dees zou het niet ongewenscht achten, dat een vaste basis werd aangenomen voor deze gevallen en dat ook de inspecteur een vast bedrag kreeg voor elke agent die door zijn onderricht het diploma behaalt. Wanneer hem nu f 15 wordt toegekend is hei f 7,50 de persoon. De Voorzitter zou zich met zulk eene regeling zeer goed kunnen vereenigen. Hij brengt zijn voorstel om aan den inspecteur 2 maal 7,50 belooning toe te kennen in stemming. Dit wordt aangenomen met JO tegen 1 stem; tegen stemt de heer Van den Hoek. De Voorzitter dankt den Raad voor dit besluit. Een adres van W. D. de Vries en 21 andere onderwijzers, hoofden van scholen en onderwijzeressen, alien werkzaam bij het openbaar lager onderwijs in deze gemeente, dat zij ver- zoeken, de salarisregeling der onderwijzers te willen herzien en meer in overeenstemming te brengen met de levenseischen te dezer stede. Nevens het adres is ingezonden eene memorie van toelichting. De Voorzitter steit voor dit adres te renvoyeeren naar Burg, en Weth., teneinde daarover te adviseeren en het te goeder tijd te behandelen. De heer Visser vraagt of er niet kan nagegaan worden wat de finaneieele gevolgen van inwilliging van het verzoek fullen zijn. der De VoorzitterHet is juist de bedoeling om bij de behandeliDg de gegevens daarvan te verstrekken. De heer WielandHet komt mjj voor dat hetgeen ge- vraagd wordt, nogal ingrijpend is in de finaneieele gevolgen. De heer Van den Hoek: Och, dat hangt er veel van af hoe de verdere regeling gemaakt wordt. De heer Wieland: Door wie zullen die gegevens omtrent de kosten worden verstrekt De Voorzitter: Door de secretarie. De heer Wieland O, dan is het goed. Z. h. s. wordt besloten het adres later te behandelen. Een adres van de Vereeniging tot bevordering der belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen", waarin steun wordt verleend aan het door de "Vereeniging voor Ziekenverpleging" tot den Raad gericht verzoek om voor 1906 500 subsidie uit de gemeentekas toe te staan. Deze vereeniging, die in haar ruim anderhalf jarig bestaan, reeds personen, behalve uit deze gemeente, uit tal van andere gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen in haar ziekenhuis opnam en verpleegde, blijkt in een groote behoefte voor deze ge meente in het bijzonder en vooral de overige gemeenten in dit district in het algemeen, te voorzien. Ook de scheepvaart, wier belangen ons zoo ter harte gaan en die voor deze ge meente vooral ook zooveel mogelijk moet worden geholpen, is bij de genoemde inrichting ten zeerste gebaatmeermalen werden dan ook reeds schepelingen opgenomen en verpleegd. De inrichting behoeft, zooals wij weten, meerder steun en ze is dat ook ten voile waardig. Adressante geeft daarom beleefd doch dringend in overweging het gevraagd subsidie toe te staan. Besloten wordt dit adres bij de bebandeling van het verzoek - Vereeniging tot Ziekenverzorging ter tafel te brengen. f. Een adres van C. J. Berwald, waarin deze te kennen een hem toebehoorend woonhuis aan de Dijkstraat te willen s'loopen en ter plaatse een nieuw woonhuis te bouwen, Daar het open erf achter het perceel niet voldoet aan den eisch van art. 28, alinea 16 der bouwverordening, en de open ruimte niet grooter kan gemaakt wordeu, verzoekt adressant om dat op dezelfde grootte te mogen behouden, daar adressant anders zou verplicht zijn van herbouwen der woning af te zien. Wanneer hij een grooter open ruimte moest laten, zou er geen voldoende ruimte voor het woonhuis openblijven, terwijl nu het nieuwe gebouw ruimer zal kunnen zijn dan het oude. De Voorzitter herinnert dat adressant van de gemeente in erfpacht heeft verkregen een strook groud, gelegen voor het woonhuis, met het doel dit op te bouwen in de rooilijn van het huis van den heer J. K. Ribbens. De toestand zal daar- door bepaald verbeteren, terwijl ook de kamers in de woning ruimer worden, Zooals uit de mede ingezonden teekening blijkt, zal de achterplaats even groot blijven als deze thans is. Daar het hier herbouw betreft stellen Burg, en Weth. voor het verzoek toe te staan. De heer Van den Hoek Het huis wordt beter. De heer Wieland: Wordt de straat er niet nauwerdoor? De Voorzitter: Neen, er wordt een inspringenden hoek weggenomen. De heer Van den Hoek: Die grond is buitendien reeds in erfpacht gegeven. De heer Versluijs: Is dit nu herbouw? De VoorzitterJa, er staat een oud gebouw, dat zal geheel worden afgebroken en op die plaats komt een nieuw gebouw. De toestand verbetert er veel mee. Het voorstel van Burg, en Weth. om het verzoek in te willigen, wordt aangenomen z. h. s. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 15 Sept. 1905, dat zij hunne beslissing hebben verdaagd omtrent het raadsbesluit van 7 Sept: 1.1. tot uitbreiding der lokaliteit van school C, daar de Raad nog niet de zekerheid bezit te kunnen beschikken over de gevraagde lokalen der infirmerie. De Voorzitter deelt mede, dat seder t het contract waarbij de onderwerpelijke lokalen der infirmerie aan de gemeente in huur worden gegeven, door Burg, en Weth. is geteekend, zoodat de gemeente dus over die lokalen beschikken kan. Hiervan is aan Ged. Staten kennis gegeven en hedenmorgen is ontvangen een schrijven van Ged. Staten, d.d. 29 Sept., waarbij wordt bericht dat is goedgekeurd het raadsbesluit van 5 Sept. 1905, voor zoover betreft a de aanwijzmg der plaats van vestiging van lokalen, noodig ter uitbreiding van school C, en b regeling der belooning van den onderwijzer, die met het dagelijksch toezicht op het onderwijs in die lokalen zal worden belast. Aangenomen voor kennisgeving. De heer VersluijsDan zou men er dus eerst aankomen, het hek moeten openmaken, aan de inrichting aanschellen en dan znu het licht kunnen worden ontstoken. De Voorzitter stemt toe, dat dit de bedoeling is. De heer Van den HoekAls ze meenen dat het zoo noodig is, kunnen ze zelf een lamp laten aanbrengen. De VoorzitterZeker kunnen ze dat, maar het hun de vraagwie zal het betalen liefst niet zelf. De heer Van den Hoek geldt hun eigen terrein. De heer MoesHet is in 't geheel niet noodir. De heer VisserZouden we dit kunnen aanhouden. Ik kijkje willen nemen. De Voorzitter van Petrus Dig. is voor dat doen ze natuurlijk De verlichting die ze wenschen zou gaarne punt nog niet eens zelf ook wel eens een meent dat tegen uilstel geen bezwaar kan zijn. Besloten wordt de beslissing op het verzoek aan te houden. 1. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. besloten goed te keuren den verkoop van het woonhuisje en het recht van erfpacht tot 31 Dec. 1914 op den grond, aan het Nieuwe- eP, hoek Verbindingsstraat, kadaster sectie C no. 3390, groot ongeveer 85 centiaren. Bij de openbire veiling was het hoogste bod 500, van G. J. Balkenstein. De heer Van Dale komt ter vergadering. 3. Benoeming van een lid der Commissie van Vabricaqe soegens aftredmg van A. Visser. De oorzitter deelt mede dat de heer Visser, afgetreden ah lid van den gemeenteraad, daardoor ook is afgetreden als lid der Commissie van Fabricage, en dus in die vacature moet wordeD voorzien. De stemming geeft tot uitslag dat de heer Visser wordt herbenoemd met 10 stemmen, 2 stemmen zijn uitgebracht op den heer De Masier. De heer Visser verklaart, desgevraagd, onder dankbetuiging voor het vertrouwen, de benoeming aan te nemen. Benoeming van een lid der Commissie tot weeing van schooherzuim te Ter Neuzen, Sluiskil. De Voorzitter deelt mede dat door de commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, Sluiskil, is ingezonden eene aanbeveling van twee personen, ter benoeming van een lid der commissie, waarop voorkomen de heeren J. Nijsen I en 1 h. van de Bill. Tevens wordt medegedeeld, dat eerst- genoemde genegen is eene eventueele benoeming aan te nemen. Dit betreft de vacature ontstaan door het vertrek van den heer C. van Wijck naar Zaamslag. De stemming geeft tot uitslag dat met 7 stemmen wordt benoemd de heer Nijssen. De heer Van de Bilt verkreeg 5 stemmen. Benoeming onderwijzers aan school C. De Voorzitter deelt mede dat na correspondentie met den arrondissements-schoolopziener de voordrachten, die oorspron- kelijk door Burg, en Wetb. waren opgemaakt, eenigszins zijn gewyzigd. Zij luiden thans aldus t w' de Mo1 te Vlissingen, A. J. Pauw te Ter Neuzen, J. de Vries te Hontenisse en J. P. W. van der Slniis te MiddelburgJ 2°. A. J. Pauw te Ter Neuzen, J. de Vries te Honte nisse, J. W. Kouwe te Retranchement en D. van Male te Schoondijke. Uit de eerste voordracht wordt met 9 stemmen benoemd de heer Mol3 stemmen zijn uitgebracht op den heer Pauw. Uit de tweede voordracht wordt met 8 stemmen benoemd de heer Pauwde heeren Van Male en De Vries verkriigen resp. 3 en 1 stem. De Voorzitter stelt voor te bepalen dat de benoeming ingaat met de inwerkingtreding van het Meer Uitgebreid Lager Onderwijs aan school B, als de lokaliteit voor de parallelklassen aan school C gereed zijn, wat vermoedelijk op 1 November a. s. wel het geval zal zijn. Besloten wordt aan Burg, en Weth. over te laten het bepalen van den datum van indiensttreding. It. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, d.d. 22 Sept. 1905, waarnevens van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt teruggezonden een exemplaar van het le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1905. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een adres van P. van Strien, waarin deze verzoekt hem in erfpacht uit te geven een strook grond om te dienen voor stoep aan zijn nieuw gebouwd pakhuis aan de Smidswal. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt besloten te publi- ceeren dat het voornemen bestaat de bedoelde strook grond aan den publieken dienst te onttrekken? j. Proces-verbaal van de op 12 Sept. 1905 door Burg, en Weth. gehouden opneming der boeken en kas vaD den gemeente-ontvanger. Daaruit blijkt dat over het dienstjaar 1905 is ontvangen eene som van 50,616,02 en uitgegeven 49,418,56*, zoodat meer ontvangen dan uitgegeven is 1197,45*. Het goed slot der rekening van 1904, dat niet op de loopende begrooting in ontvang is gebracht, bedraagt 547,17 er moet dus in kas zijn 1744,62*, welk bedrag ook aan- wezig was. Aangenomen voor kennisgeving. U, Een aangehouden adres van het bestuur der Ver eeniging tot Ziekenverzorging alhier verzoekende verlichting aan te breDgen voor den toegang van het ziekenhuis. De Voorzitter: Het is de bedoeling der vereeniging dat vanwege de gemeente een lamp zou worden geplaatst aan den paal, staande voor het hek van het ziekenhuis, die van uit de inrichting, naar gelang er behoefte aan is, zou kunnen worden ontstoken en gedoofd. De heer MoesHet komt mij voor dat dit vanwege de vereeniging nu toch wel wat veel gevergd is. Op 20 meter afstand van het hek stnat een nachtlantaarn, zoodat niet kan gezegd worden dat het daar niet verlicht is. Buitendien kunnen ze dan toch het licht in den gang der inrichting aansteken. De heer Van den Hoek stemt daarmee in het kan voor het hek zoo donker niet zijn. dat is overdreven. Wanneer ze echter nog meer verlichting noodig achten, kunnen zij gemakkelijk onder het balcon van het ziekenhuis een lamp laten aanbrengen. De Voorzitter merkt op dat de naastblj het hek gelegen lantaarn daarvan wel 40 meter verwijderd is. De heer Van den Hoek: Daar is geen kwestie van en zooals ik zeide als ze een lantaarn noodig achten voor den ingang te verlichten, welnu dat ze er dan een onder het balcon laten maken. Als wij daar een lantaarn aanbrengen is het binnen veertien dagen een nachtlantaarn. De heer Moes: lk ben van hetzeltde gevoelen. De heer Van den Hoek: Als het dan maar voor enkele keeren noodig is, kon de vereeniging zooveel te gemakkelijker zelf een lamp aanbrengen. De heer De Jonge: Als de heeren van meening zijn dat het niet dringend noodig is, is het wat anders, maar wanneer er behoefte aan is, zou ik wel eenige concessie willen doen, omdat het een philantropische instelling is. De Voorzitter De voorstelling die de heer Van den Hoek er van geeft, is nu ook weer geheel ultrate zeggen dat het binnen veertien dagen een nachtlantaarn zou zijn, is sterk overdreven. De heer Wieland Neen, neen daar zal ik hem in bijstaan. De Voorzitter: Die voorstelling is toch wel overdreven. Ze willen graag dat de publieke weg voor het hek door de gemeente wordt verlicht. Ik houd vol, dat de afstand tnsschen het hek en de lantaarn zeker wel 40 meter bedraagt. IIIII St. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Sept. Petrus Anthonius Koene, oud 22 j., jm. en Dorothea Johanna Janssens, (oud 22 j., jd. 27 Sept. Josephus Philippus d Hont, oud 28 j., jm. en Fidelia Francisca Mannaert oud 28 j., jd. Geboorten. 17 Sept. Blondina Carolina, d. van Edu- ardus Judocus Koemans en van Maria Petronella Pieters. 20 Sept. Maria Mathilda, d. van Ludovicus Johannes Brand en van Maria Mathilde de Smit. Anna Maria, d. van Adolphus Josephus de Wilde en van Philomena' Dhophemont. 21 Sept. Louis Johannes Marie, z. van Petrus Johannes Borm en van Philomena Maria Michiel- sens. 26 Sept. Anna Judoca, d. van Augustinus de Blieck en van Eulalia Maria de Beule. Overlijden. 22 Sept. Wauter Albertus Brijssinck, oud 71 j., echtg. van Johanna Christina de Brauwer. 27 Sept. hianciescus van Giese.n, oud 67 j., echtg. van Johanna Maria van Ginneken. Boscliknpelle. Huwelijks-aangiften. 22 Sept. Jan Francies de Roos, oud 26 j., jm. en Leonie van Acker, eud 23 j., jd. Geboorten. 4,Sept. Regina Maria, d. van Anthonius de Bakker en van Apolonia Dorothea Klaassen. Angela Louisa, d. van Desiderius de Bakker en van Rosalia Lambeit. Martha Maria Apolonia, d. van Francies Erpelinck en van Apolonia van Dijk. 5 Sept. Alphons Joseph, z. van Petrus de Waal en'van Christina Morcus. 8 Sept. Maria Mathilda, d. van Andries Remorie en van Pieternella Dorothea de Rijk. 9 Sept. Florent, z. van Jacobus Gelderland en van Maria d'Hont. 12 Sept. Cornelis Franciscus, z. van Gilles Jacobus Michielsen en van Marie Louise Cornelia d'Hondt. 26 Sept. Gijs- bertus, z. van Wilhelmus Gelderland en van Magdalena Lambert. Overlijden. 11 Sept. Cerilius de Klerk, oud 5 j z. van Cornelis en van Anna Catharina Kroes. 21 Sept. Martha Maria Apolonia Erpelinck, oud 17 d., d. van Francies en van Apolonia van Dijk. 24 Sept. Leopoldus Hijpolitus Johannes van den Bergen, oud 1 m., z. van Jan Francies en van Anna Maria de Schepper. 27 Sept. Petrus Johannes Heije, oud 43 j., echtg. van Maria Judoca van Leuven. Cliii«e. Geboorten. 17 Sept. Henriette Camilla Maria, d. van Dirk Gerard de Vrigs en van Maria Josephina Laureijs. 24 Sept. Petrus Stephanus, z. van Gustaaf Adolf Piiaet en van Maria Christina van den Keelen. 27 Sept. Maria Silvie, d. van Petrus Joannes Middelkamp en van Maria Silvia Dhaene. Overlijden. 28 Sept. Remi Verbeek, oud 2 m., z. van Joannes Josephus en van Maria Leonia Blommaert. 30 Sept. Maria Ludovica Franssens, oud 72 j., echtg. van Ludovicus van Etveldt. Kraaiiw. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Carolus Ludovicus Taalman (van St. Jansteen), oud 46 j., jm. en Paulina de Smidt, oud 47 j., wed. 30 S«pt. Aiphon- sius Andries d'Haens, oud 40 j., weduwn. en Scholastica Meerschaert, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Sept. Jan Francies van Gimst, oud 56 j., weduwn. en Maria Neeve, oud 43 j., wed. 15 Sept Carolus Ludovicus Taalman (van St. Jansteen), oud 46 j., jm. en Paulina de Smit, oud 47 j., wed. Geboorten. 1 Sept. Anna Maria Fidelia, d. van Ludo vicus van Laere en van Anna Catharina Dingeman. 10 Sept. Petrus, z. van Alphonsius d'Hondt en van Pau lina de Rooij. 12 Sept. Joseph, z. van Eduardus Maas en van Rosalia Goossens. 20 Sept. Maria Phelomina, d. van Matthijs de Wit en van Phelomina van Huft'el. 27 Sept Martha Cornelia, d. van Johannes Franciscus Pauwels en van Paulina van Itegem. Overlijden. 10 Sept. Desire Totte, oud 2 w., z. van Judocus en van Leonie van Denderen. 24 Sept. Petrus Jacobus Malcontent, oud 6 j., z. nus en van Johanna van Troost. Hengsfdijk. Geboorten. 20 Sept. Emerie Eduardus Anr!a° Ros^eei dual'dus Verschueren en van Maria Uonfenisse. Geboorten. 16 Sept. Johannes Cor nells, z. van Adnaan 'd Hont en van Anna Catharina de Khppelaar Omerus Johannes, z. van Livinus Calle en van Elisabeth Moorthamer. 18 Sept. Rosalia, d. van Anthony de Maagt en van Maria Walgrave. 19 Sent Irene Maria Clementina, d. van Jacobus Rombout en van Dorothea de Theije. Jan Anthony, z. van Petrus Collet en van Maria Coleta Mannaert. 21 Sept. Virginia Rosalia, d van Jan Francies Leenknegt en'van Maria Blondina de Valck. 30 Sept. Maria Christina, d van Johannes Baart en van Cornelia Mangnus. Overlijden. 11 Sept. Margaretha Maria Strobbe, oud oomi' i V^,n Petr Antonius en van Louisa Scheirlinck. 20 Sept. Petrus Tottd, oud 47 j., z. van Judocus en van Cornelia Heyens. 23 Sept. Piefer Colsen, oud 58 j echtg. van Mathilda Giele. 24 Sept. Franciscus Schelfaut, oud 70 j., echtg. van Maria Anna van der Meijden. Roewachl. Huwelijks-aangiften. 22 Sept. Josephus Augustus van de Bilt, oud 33 j., weduwn. (van Leonie Marie van de Walie) en Marguerita Maria van der Bilt oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Sept. Aloisius Francis cus Pyl van Kemseke, Belgie,) oud 35 j.,jm. en Stepha nie van Mossevelde, oud 33 j., jd. Geboorten 18 Sept. Magdaiena, d. van Cetar Ber nard us David en van Josephine Marie Breiiaert. 25 Sept Maria Prudentia, d. van Charles Louis Onghenae en van Adelaida Sophia Maria van de Vijver. Overslag. Geboorten 16 Sept. Florentina Maria, d. Clerck 'US <jen'es en van Mathilda Regina Maria de Overlijden. 17 Sept. Florentina Maria Gerres, oud 1 d., dl 4 Br vltCO. Gull X Ula van 1 etrus en van Mathilda Regina Maria de Clerck. Sas van Kent. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Sent Jacobus Franciscus de Pauw, oud 42 j., jm. en Maria Louisa Andries, oud 32 j., jd. Geboorten. 20 Sept. Martha Paulina, d. van Henricus Scheir en van Sydanie van Loy. St. Jansteen. Geboorten. 16 Sept. Aloijsius, z. van llSv Pudov^118 de Smidt en van Anna' Maria van Eck 17 Sept. Iheophilus Jacobus, z. van Bernardus Anthonius Peeters en van Christina van Eck. 24 Sept. rianciscus, z. van Karel Lodewijk Wilssens en van Amelia Lippens. Nathalia Louisa Sardina, d. van Petrus Josephus Verstraten en van Clementina van Dorsselaer. 28 Sept. Augustus, z. van Franciscus Kant en van Ro salia Gollijn. Honord, z. van Franciscus Norbertus Bons- sen en van Nathalia Maria Aerts. 30 Sept. Petrus Johan nes, z. van Carolus Ludovicus der Weduwe er. van Philomena Triest StopprldiJU. Geboorten. 9 Sept. Joseph, z. van Petrus Uitterhoeve en van Apolonia van der Velpen. 15 Sept. Augustinus, z. van Petrus Mahn en van Maria Louisa Muller. 18 Sept. Petrus, z. van Anthonius Sehuren en van Rosalia Remorie. 28 Sept. Bertha Sophia Catha rina, d. van Adrianus van Overmeeren en van Maria Sophia Romel. 30 Sept. Bertha Apolonia, d. van Johan nes van den Bosch en van Rosalia de Poorler. Overlijden. 26 Sept. Albertus Petrus Maas, oud 30 d., z. van Cornelis en van Christina Baart. 30 Sept. Johannes Dionisius Dnerinck, oud 80 j., wedn. uit het le huwelijk van Christina Truijman en echtg. van Apolonia Leenknegt. Louisa Rosyna Triest, oud 1 m., d. van Alphonsus en van Elisabeth Wante. Westftorpe. Huwelijks-aangiften. 30 Sept. Frede- rik Ransekaert, oud 25 j., jm. en Prudentia Buiisse, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Sept. Dominicus Talboom, oud 23 j., jm. en Oranda Edmunda Janssens, oud 22 i. id. Geboorten. 24 Sept. Amede, z. van Ludovicus Rudol- phus Kalle en van Maria Vermeulen. 26 Sept. Irma 7a^ Edualdis Stephanas van Waes en van Mathilde de Guytenaer. 27 Sept. Alouisius Leonardus, z van Levinus Dhert van Johanna Pieternella de Fouw. 30 Sept. Emile Antonius, z. van Aloysius Adam en van Maria van Meulebroeck. KuUldorpe. Geboorten. 22 Sept. Petrus Leonardus Z" ^an eophllus Talb°om en van Elodic de Boeij. Overlijden. 20 Sept. Een als levenloos aangeo-even kind van het mann. gesi. van Camile van Nathalie Want. van Moeffaerten VLAG. NAAM. M". Van en naar. Lading. Daits. s.s. Eng. s.s. 4 Eng. s.s. idem 4 Eng. s.s. Duits. zeel. 5 Eng. s.s. Belg. s.s. Eng. s s. idem idem Voor Xer Kenxen i Centaur 278 (Frederikstad Iedig Ann Webster 2241 (Londen 'stnkg. X an Xer Menzen i River Lagan 2272 Londen Golfer j 1066 J idem Voor Gent i Nyroca 3664 Manchester Reichsanzeiger 1902 Windau Sea Gull 2762 Londen 1646 |Amble Hull Zweed. s.s. Eng. s.s. idem Noor. s.9. Eng. Van Zelandia Truro Ouse Warkworth stukg. macad. stukg. s hont Van Neptune? Don Sea Hound Fulton Alphonse Whimbrel stukg. kolen stukg. idem idem ledig stukg. idem ledig idem sti.kg. 3366 2158 Goole 1862 'New-Castle Gent 3746 Burneiland 2654 Goole 3085 Londen 2883 Sunderland 507 [Ostende 2514 (Liverpool s.s. HENRY in lossing te Kroonstadt, bevrackt Kroonstadt Yarmouth. s.s. GUIDO vertrok heden van Methil naar Kroonstadt. ss. HARALD vertrekt niorgen van Rotterlain naar Gent, s.s. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading te Wiborg voor Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2