H. H. Landbouwers Bivak Ophovenderhof. Gemengde berichten. Advertentien. Harmonie St. Cecilia, ttontenisse. MUZIEKUITVOERING op Dinsdag- 12 September, Yerloren krachten Verloren betrekkingen Ter gelegenheid der Kermis Deze week liep op de wijk Nieuwdorp, be- hoorende tot de aangrenzende gemeente Stekene, eeD kippendief leelijk in den val. Hij was bezig de kippenhokken te ledigen van den landbouwer Geers, toen hij door diens buurman werd opgemerkt. Deze gaf met een geheim toestel den bestolene kennis, dat er iets gaande was. Men gelukte er in den schurk te verrassen op het oogenblik, dat hij den gevulden zak op den rug wilde slaan. Dadelijk werd hij stevig geboeid en aan de politie overgeleverd. De dader was een gehuwd man, die niet ver van daar in de wijk Heikant woonde. Hulst. De aankoopcommissie van den R. K. Boerenbond heeft zich aangesloten bij de centrale commissie voor aankoop te Goes. Hontenisse, 5 September. In de heden ge- houden vergadering van den gemeenteraad werden de herbenoemde raadsleden, de heeren P. Yereecken, C. L. van Mol, E. B. Dumoleyn en E. Kuypers beeedigd. De heeren P. A. Adriaansens en P. Vereecken werden beiden met algemeene stemmen herbenoemd tot wethouder. De heeren W. Staal en J. van Bekkutn, die heden als raadslid 25 jaren onafgebroken zitting hadden, werden door den Yoorzitter daarmede gefeliciteerd. Hun werd, namens hunne medeleden, door den Yoorzitter en den Secretaris als cadeau een zilveren potlood aangeboden. 7 Sept. '05. Met de stafmuziek aan het hoofd en begeleid door de blikken van honderden ingezetenen, rukte gisterenmiddag het 2e Bataljou Sittard binnen. Nadat de noodige en gewone formaliteiten hadden plaats gehad en de inkwartieringsbiljetten waren uitgegeven, zocht ieder zoo spoedig mogelijk zijn tijdelijke woonplaats op. Gm een oordeel te vellen over alle kwartieren, is niet doenlijk. Bij den een was het best, bij den ander iets minder goed. Maar over het algemeen genomen liet de inkwartiering weinig te wenschen over, al blijft het een voldongen feit, dat het stelsel van uit- besteding in de meeste gevallen niet goed is. Het zou een groote stap in de goede richting zijn wanneer de uitbesteding zooveel mogelijk beperkt werd. Er kunnen zich omstandigheden voordoen, waardoor het onvermijdelijk is, doch dat zijn uitzonderingen. Een levendigen aanblik vertoonde gisteren- avond de marktplaats. De stafmuziek van het 3e gaf een concert op de a giorno verlichte muziektent. Het marktplein wemelde van eene bonte mengeling, gewone soldaatjes, cavaleristen, burgers, eene rijke vertegenwoordiging van jonge dametjes met en zonder geleide, en daartusschen- door zag men de in het oog loopende uniformen der kranige koloniale reserve. Dit kranige korps is in drie dagmarschen gemarcheerd van Nijmegen tot Sittard. Verleden Zaterdagmorgen zijn zij op marsch gegaan, en hebben dien dag 45 K.M. afgelegd, des Zondags rustdag gehouden en Maandag en DiDsdag weer een marsch van ongeveer 40 K.M. afgelegd en Dinsdagavond in Sittard aangekomen. Ook het muziekkorps van dat korps deed zich gisterpnmiddag in de muziektent hooren. Vandaag komt het Bataljon in bivak op Ophovenderhof en wordt een onderkomen gezocht in de bruine tentjes, door de soldaten eigenaardig de //hondenhokjes" genoemd. Het zijn tentjes die aan drie zijden gesloten zijn, waarvan de achterzijde glooiiend aflooptalleen aan de voorzijde zijn ze open. Als het bedtyd is, pakt men zijn ransel, schuift het naar achter en kruipt met zijn dekens in de hand op het stroo. Die tentjes kunnen zoodanig aan elkander verbonden worden, dat zij ruimte aanbieden aan een 20, 30 a 40tal menschen om heel netjes naast elkander te liggen slapenelke andere beweging dan in- en uitkruipen is beslist ondoenlijk, Want de hoogte bedraagt niet meer dan 50 a 60 c. M. Morgenochtend vertrekken we naar Heerle, om daar gedurende 3 dagen ingekwartierd te worden. De algemeene gezondheidstoestand blijft goed. Een politieke grap. Yernomen hebbende dat de kiesvereenigingen niet van plan waren, voor den vorm leden der Kamer te helpen be- noemen voor het tijdvak 7 19 September, hebben een paar Rotterdamsche grappenma- kers daarvan gebruik gemaakt om met iemand een aardigheid uit te halen. In alle stilte verzamelden zij 40 handteekeningen in district V voor den heer B. Wilton, smid aan den Sumatraweg, en in den namiddag kwamen zij die candidatenlijst bij den burgemeester inleve- ren, die daar zij de eenige bleef den heer Wilton om 4 uur benoemd verklaarde. Deze kan nu tegen 19 September kaartjes laten maken met ,/Oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Geaeraal" er op. De brievengaarder van Genderen, de heer A. Boll, een man van meer dan 80jarigen leeftijd, is zeldzaam kras. Maakte hij onlangs een fiets- tochtje naar Utrecht, nu is hij op een dag naar Amsterdam gefietst en is op dezelfde wijze weer teruggekomen. Op de Vischmarkt te Utrecht. De botjes, waaronder vele „visitekaartjes", waren verkocht. Kwam nog 'n zootje riviervisch. Bij den derden koop werd ,/tmjn" geroepen, gevolgd door onbedaarlijk gelach van 't publiek. lmmers kooper was 'n visschertje met hengel en schaarsch gevuld bunnetje. Visschertje schalksch lachend en vergenoegd met z'n goede ,/vangst" naar moeder de vrouw. Maar, o wee bij den koop waren inbegrepen stukjes bederfwerend ijs, die mede het bunnetje ingleden. Nu was niet moeder de vrouw maar het vis schertje in de fuik (Utr. Dbld.) In de gasfabriek te Hengeloo (Overijsel) waren Maandag de directeur en drie arbeiders bezig met het aansluiten van de ketels der nieuwe fabriek in een putje, waarin gas uitkwam. Alle vier geraakten door het gas bedwelmd. Drie geneesheeren zijn na geruimen tijd er in geslaagd bij alle vier de levensgeesten weder op te wekken. 'n Natte nacht in de kazerne. Het tooneel stelt voor een soldatenkamer bij nacht. Alles is in diepe rust. Buiten begint het te regenen. Eerst langzaam aan langzaam aan dan harder, steeds harder, eindelijk stortregenen, met z/bakken van den hemel" De soldatenkamer ligt onder het dak en de zoldering, waaraan de tand des tijds z'n knaging heeft doen gevoelen, is tegen al het stroomende en neergietende regenwater niet bestand. Het begint te lekken op de kamer. Eerst langzaam aan langzaam aan dan harder, steeds harder eindelijk straal-lekken Met gonzend gebrom wordt 'n mannetje wak- kerPats 'n frissche golf regen in z'n slaapgezichtVerduiveld Hij is 'r direct uit. Z'n dekens zijn gedooptZ'n krib staat midden in zee. Het begint te leven op de kamer. Eerst langzaam aan langzaam aan dan harder, steeds hardereindelijk niets dan leven. Een voor 66a worden Mar's zonen gewekt door 'n dartele water-straal. Het is kermis op de kompie Sokken drijven in zee, schoenen, die onder de krib staan, slingeren mee in 't golf- beweeg Hi£r lachen en gejoel, daar vloeken en zuchten Tot Pluvius zich ontfermt. De regen ver- mindert. Het lekken eveneens. Natte dekens worden droog-geslagen, de kribben onder de lekkende plekken vandaan gesjouwd naar't midden van de kamer. Hoe laat is't? Twee uur. Nog drie uurtjes //maffen"En de mannetjes kruipen zalig weer weg onder de bewaterstraalde wolletjes. Een voor een. Slaap-verradend neus- geluid gaat door de kamer. Eerst langzaam aan langzaam aan dan harder, steeds harder eindelijk niets dan slaap- verradeDd neusgeluid (Tel.) De kok James Wells, die bij de benzine- ontploffing aan boord der barge Meteor ernstige brandwonden opliep is Dinsdag in het ziekenhuis te Dordrecht overleden. Een soldaat voor een klasse te zien staan als onderwijzer, zal zeer zeker wel tot de zeld- zaamheden behooren. Een onderwijzer, nog in 's lands dienst, gaf gisteren te Nieuwbeerta proefles in zijn soldatenpakje. Geen wonder, dat de leerlingen vreemd opkeken en velen hunner thuis kwamen met,,'n soldaat het ons van middag leert". Uit Friesland wordt geschreven Het dorpje Suameer, bij Bergum, trekt tegen- woordig vele bezoekers, op een dag wel eens een lOOtal, omdat in een logement, naast de kerk, een wonderlijk mechaniek, dat koning Salomo's eerste recht voorstelt, te zien is. De bekende geschiedenis wordt door een zevental in hout uitgesneden poppetjes gespeeld, waarbij een kleine dynamo de beweegkracht levert. Spelen is het rechte woord, daar toch als het ware de poppen gewaarwordingen uitdrukken. Als het moment is gekomen, dat de scherprechter zijn zwaard opheft, om het kind te klieven, dan schokt en schudt de ware moeder over haar geheele lichaam. Het kunststuk is circa 1 meter lang, drie kwart breed en aen halven meter hoog en lijkt voor den leek een wirwar van assen, raadjes, staafjes, rails, wissels, katrollen, gewichten enz., waar men geen mouw aan te passen weet. De maker ervan is een jonge man van 23 jaar, Elzinga geheeten, die, na de ambachtschool te Leeuwarden doorloopen te hebben, nog niets anders gedaan heeft dan prakkizeeren, uitdenken, uitvinden. Hij is thans weer aan een nieuwe uitvinding bezig, waarvan hij veel verwacht ook voor de praktijk. Elzinga ontving de vereerende uitnoodiging Salomo's eerste recht op de, einde September te Leeuwarden te houden tentoonstelling, die ook door H. M. de Koningin wordt bezocht, in te .zenden. Aan dit verzoek zal worden voldaan. E. is de zoon van een arme weduwe. Zondagnamiddag te 4 uren, ging te Boulogne sur Mer de zwemmeester Grassin een boottochtje maken in zee, niettegenstaande het slechte weer. Hij nam zijn twee kinderen, 8 en 14 jaar oud, mee en vier andere toeristen drie muzikanten van een maatschappij, die te Boulogne een concert was komen geven, en een dame. Het bootje danste op de golven tot het eensklaps, op 200 meters van het strand omsloeg. Niet tegenstaande al de pogingen van de toegesnelde personen, kon niemand gered worden. Twee lijken zijn reeds aan land gespoeld. -In het net van een rookerscoupe van den trein uit Mans, heeft men in de Gare Montparnasse, te Parijs, een kindje van drie maanden gevonden. Het wicht is naar het gesticht voor verlaten kin deren gezonden. Bij een geweldigen brand te Adrianopel op Zaterdag j. 1. zijn naar Reuter uit Konstantinopel heeft geseind 7000 huizen verwoest, waarvan slechts 15 verzekerd waren. De Grieksche, Ar- meniache, Bulgaarsche en Joodsche wijkeu zijn volslagen vernield, mede de Armenische kerk, een Poolsche school, het klooster, de moskeeen en het postkantoor. Er moeten talrijke slachtoffers zijn. De stad telt tusschen de zestig- en zeventig- duizend inwoners. De laatste apen die er in Europa in het wild leven, vind men te Gibraltar. Maar 't zal niet lang meer duren of ook daar zullen zij ver- dwenen zijn. De laatste mannelijke aap, onder de menschen gekend als Eergy, is gestorven. Hij is plechtig begraven, terwijl zijn familieleden het van een afstand gadesloegen. Den nacht daarop werden hun woeste smartkreten gehoord. Het mislukken van de vischvangst in de wateren van IJsland en Newfoundland beteekent voor de toch reeds verarmde bevolking van Bretagne weinig minder dan hongersnood. Terwijl in 1902 de gevangen visch 47 millioen kilogrammen woog daalde dit getal in het volgende jaar tot 23, en in 1904 tot 17 millioen terwijl men in dit jaar slechts 10 millioen kilogrammen verwacht. Aan de Morecambebaai in Engeland is bij het oversteken van een riviermond een veerboot met tien menschen stedelingen die de vacantie op het land hadden doorgebracbt en nu op den terugweg waren omgeslagen. Zes zijn er verdronken. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur ZEETIJDINGEN. Van 6 tot en met 7 Sept. De ongerustheden van een werkman. De Pink Pillen hebben hem de krachten teruggegeven. Ik ben werkman in een der voomaamsle firma's te Rotterdam, zoo schrijft ons de heer JanElach, Dijkitraat 19, Rotterdam, en verhaalt ons dat hij sedert langen tijd lijdende is geweest aan zenuw- pijnen, alsmede pijnen in het hoofd en beenen, met ontzaggelijk veel moeite kon ik mijn werk verrichtenzulks was ontstaan tengevolge der influenza, ik had geen eetlust meer, maagkrampen kwelden mij ten zeerste, voorts had ik overal pijnen, was benauwd, kon des nachts niet slapen en steeds koude handeu en voeten. Een mijner vrienden op de fabriek deelde ik mijn toestand mede en hij vertelde mij de werkdadigheid der nnk Pillen om mijne oQgemakken te verdrijven. Hij deed mij besluiten deze Pillen aan te wenden en ik kan er mij slechts over verheugen zijne raadgeving opgevolgd te hebbeD. Ik bemerk met voldoening dat door deze be- handeling mijne spijsrertering goed is en dat mijn voedsel aan mijn lichaamsgestel profiteert lot we]zijn van al mijne collega's werklieden zoo als ik, geef ik U toestemming mijn attest te pu- bliceeren. r De goede betrekkingen zijn zeldzaam. Als gij eene goede betrekking hebt, zorgt er voor dpzelve niet te verliezen wegens ziekte. De Pink Pillen zullen (J daarin helpen, zoo gij bij de geringste gewaarwording van ziekte ze ter hulpe roept zullen zij nitt nalaten U te hulpte komen en U te herstellen. Zonder dat gij Uw werk be- hoeft vaarwel te zeggen, zullen zij U krachten geven. Uw eetlust vermeerderen, gij zult alsdan het grootste profijt van uw voedsel trekken. Zij zullen u bovendien een rustigen en verkwikkeuden slaap bezorgen en op die wijze zult gij iederen dag met lust uw werk verrichten, zij zullen uw zenuw- gestel versterkeD, uwe overspannen zenuwen her stellen. Het werk zal u licht vallen en zonder eenige vermoeidheid zult gij veel werk doen. Uwe bedrijvigheid zal de asndacht van uw patroon opwekken en gij zult een verhoogmg van loon bekomen, dat gij aan uwe gezondheid te danken zult hebben. De Pink Pillen hernienwer van het bloed, versterker der zenuwen zijn onovertreffelijk tegen r bloedarmoede, bleekzuchfc, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuwzwakte, maagkwalen, uitputting, rheumatiek, zenuwpijnen, heupjicht en onregel- matigheden. Prijs f 1,75 de doos9,per 6 doozen. Verknjgbaar bij Snabilie', Steiger 27, Rotterdam hoofd-depothonder voor Nederland en apotheken. rranco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos, is als wederver- kooper der Pink Pillen voor Ter Neuzen en omstreken aangesteld A. van Overbeeke—Leunis, W estkolkstraat. JP O L I T I E. Aan het bureau van politie alhier, is als ge vonden gedeponeerd een ledige portemonnaie. Rechthebbenden vervoegen zich aldasr. 1 Van 6 tot en met 7 Sept. werden angs de Ondergeteekende betuigt zijn dank voor de belangstelling, met de onder- scheiding hem ten deel gevallen. Ter Neuzen. J. LOEKEMEIJER. genegen deel te nemen in gemeenschappelijken aankoop SUPERPHOSPHAAT, levering einde Septembergelieven uiterlijk 14 dezep opgave te doen bij een der onderge- teekenden. Westdorpe, 5 September 1905. D. B. VAN ACKER.C. VAN WAES. te GROENENDIJK op Zondag 10 Sep tember 1905, des namiddags half zes uur. HET BESTUUR. te SAS VAN GENT, in het HOTEL DE ZWAAN, Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op- en 51 afgeschutdoor de Westsl. 21 op- en 12 afgeschut. j door bet gnnstig bekend Orkest van den heer C. HUYLENBROECK, van Gent. CONCERT-BAL. Aanvang 7 ure. JEntree 50 cent. ""3K Mag ik UEd. eens een plaatsje vragen voor het volgende Onder de verslagen der feestvieringen, voorkomende in Uw blad van Dinsdag j.l., kwam ook een verslag voor van Zaamslag's feest. Mocht ik van andere plaatsen een heerlijk, opgewekt verslag lezen, waaruit van een meegenoten-hebben sprak, tot mijn spijt kon ik dat van Zaamslag niet zeggen. Dat verslag werkte bijna als een wanklank. Daar las ik telkens van een ^jammer, dat Pit niet goed was; of dat dat niet deugde, of dat daar wat mankeerde." De schrijver schijnt op dien heuglijken en genotvollen dag zeer zwartgallig geweest te zijn. Niet een woord van voldoening over de schitterende vertooning, of over de krachtige inspanning, waardoor in een zeer korten tijd alles nog zulk een heerlijk en schoon aanzien had verkregen. Niets daarvan. 'tis net 't verslag van een pessimist, die gaarne over vlekken en foutjes spreekt en daardoor vergeet het schoone en goede naar waarde te waardeeren. Dat is zeker, de schrijver van dat verslag heeft niet van harte gefeest. Dan zou hij een anderen toon in zijn verslag hebben doen hooren. Mij dunkt, zoo iemand moet met een zuur-zoet gezicht hebben rondgeloopen. Wat het verslaggeven betreft, mag hij wel eens een lesje nemen aan de andere verslagen. Zijn verslag was koud, kort, ja, ik zou bijna zeggen zielloos. Meenende, dat een woord van protest tegen zoo'n verslag niet achterwege mocht blijven van de zijde van het publiek, noem ik mij Zaamslag, Uw getrouwe lezer, 7 Sept. 1905. EEN FEESTVIERDER. Datum VLAG. NAAM. M». Van en naar Lading. Voor Ter Neuzen i 6 Eng. 3.8. Ann Webster 2241 Londen stukg. idem Golfer 1066 idem ledig idem Hummersea 1524 Skinningr. ijzer 7 Duits. 8.3. Mathilde 3569 Riga hout Ned. s.8. Amulet 2869 Leith stukg. Van Ter Neuzen t 6 Eng. sch. Jnbelee 535 Londen macad. Fransch sch. Belle Helene 395 idem phosph. Eng. s.s. River Lagan 2272 idem stukg. 7 Deen. s.s. St. St. Blicher 3106 Methil ledig Eng. s.s. Golfer 1066 Londen macad. idem Hummersea 1524 Skinningr. ledig Voor Gent t 6 Eng. s.s. Avocet 3984 Manchester stukg. 7 idem Warkworth 1862 New-Castle idem idem Sea Gull 2762 Londen idem Belg. s.s. Ville 'd An vers 1981 Ostende ledig idem Rupel 2207 Antwerpen idem Eng. s.s. Truro 3366 Hull stukg. Van Gent t 6 Eng. sch. Abeja 492 Sunderland phosph. Noor. s.s. Hildur 2745 New-Castle ledig Eng. s.s. Gathorne 3248 Bleyth idem idem Emden 2226 Goole stukg. idem Sea Hound 3085 Londen idem 7 idem Nyroca 3664 Liverpool idem idem Avoeet 3984 Antwerpen idem Voor Selzaete 7 Noor. s.s. Havlide 1 1182 Skien lOUt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2