Een Swan fnlpliontler. Suniipt LANDBOUWKALK. I MONKETBRAND Openbare Vergadering Solo Poetsextract. KINDER MEEL. VERLOREN VERLORE 111 Lctndbouwers H. H. Landhouwsrs PANNEN op de bomaal tan G. BAKKER. SprekerJ. Lu A, DE LAHSK, EincLelijk gevonden HIEUWII IBBEUWII brAND BURGEBLIJKE STAND." Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. PLATTEEUW, t e HOEK, op Zaterdag 9 September, Entree 5 cent. Debat vrij. Ter gelegenheid der Kermis op Dinsdag 12 September, H. Sonnevijlle—De Bree, D. E. WOLFERT Hz. Dr. OSCAR BLONDEEL, o Hulst, 4 September. KOERS TAN HET GELD. 47,90 tt 47,92* II 12,H H 12, Belgisch per 100 fr. Engelsch per Rotterdam, 5 September. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 7 Sept. 7.44 8.22 Vrijdag 8 9.6 9.51 Zaterdag 9 10.32 11.12 Zondag 10 11.45 Maaudag 11 0.12 12.38 Dinsdag 12 0.59 1.18 Woensdag 13 1.37 1.54 Melkvoedsel voor KinderenenZieken. Geboren REINIER, zoon van D. E. SCHEELE. S. M. SCHEELE-Hoebe. Ter Neuzen, 5 September 1905. De vinder gelieve deze tegen goede belooning terug te bezorgen aan het bureau dezer courant. op den weg van Hoek naar Ter Neuzen, een portemonnaie, inhoudende een bankbiljet van 25 en een van 10, een rijksdaalder, een gulden, vier kwartjes, zeven dubbeltjes en eenige centen. De vinder wordt beleefd verzoeht deze te willen bezorgen bij den Burgemeester van Hoek, waarvoor een belooning zal worden uitbetaald. Zachtc mousseline, fijne kant, en f?-;n linnen, behooren nooit dan met zuivere zeep gewasschen te worden De ondergeteekende levert aau zeer concur- reerenden priis Kalkblusscherij, Ter Neuzen, genegen deel te nemen in RemeenschiippeMjken aankoop SUPERPRDSPHAAT, levering einde September, gelieven uiterlijfe 14 dezer opgave te doen bij een der onderge- teekenden. Westdorpe, 5 September 1905. D. B. VAN ACKER. C. VAN WAES. zijn dadeiijk schoon met DESCHUURZEEP. 's awonds 6 ure, van Middelbarg. Onderwerp: Waarom moeten onze jongelingen soldaat worden te SAS VAN GENT, in het HOTEL DE ZWAAN, door bet bunstig gekend Orkest van den heer C. HUYLENBROECK, van Gent. CONCERT-B AL. Aanvang 7 ure. Entree 50 cent. van uitmuntende qualiteit, bij Zandstraat, Ter Neuzen. Bests en goedkoopste in 't gebrnik. De Voorzitter opent de vergadering en Yerzoekt de heeren Van Hoeve en Van Fraaijenhove de ^e'-kozen leden de raadzaal binnen te leiden. De heeren Dregmans, L'amaitre, F. Dekker en De Feijter komen ter vergadering en leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eeden at'. De Voorzitter wenscht deze heeren geluk met hunne herbenoeming en hoopt dat zij met nieuwen moed en trouw de belangen der gemeente znllen behartigen. De heer Dieleman komt ter vergadering. Hierna worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling ingekomen stukken. Missive van Ged. Staten dezer provincie dd. 18 Aug. jl., hondende toezending van hun besluit waarbij op bet bezwaarschrift van den heer v. E C. Kruijsse in- zake zijr. aanslag in den hoofdelijken omslag wordt besloten den reciamant van de 25e naar de 19e klasse terug te brengen. Aangenomen voor kennisgeving. De premiiin voor de op den laatsten Maandag der maand October te houden veemarkt worden vastgesteld zooals die waren voor het jaar 1904. Benoemen wethouders. De Voorzitter deelt mede dat de heer Lamaitre aan de beurt van aftreding is als wethouder en de heer Dregmans tengevoige van zijne aftreding als raadslid heeft opgehotiden wethouder te zijn dat alzoo behoort te worden overgegaan tot de be- noeming van twee wethouders en wel om af te treden in 1911 en 1908. Wordt overgegaan tot de benoeming van een wet houder in 1911 aftredende. De Voorzitter benoemt tot stemopnemers de heeren Wolfert en De Feijter. Bij stemming worden uitgebracht op den heer Lamaitre 8 stemmen en op den heer Smies 1 stem. Een briefje was in bianco. Zoodat de heer Lamaitre is benoemd. Wordt overgegaan tot de benoeming van een wet houder in 1908 aftredende. Bij stemming worden uitgebracht op den heer Dreg mans 8 stemmen en op den heer Van Hoeve 1 stem. Een briefje was in bianco. Zoodat de heer Dregmans is benoemd. Op de vraag van den Voorzitter of de heeren de be noeming aannemen wordt door beiden bevestigend geantwoord. De heer Dregmans dankt evenals de heer Lamaitre den leden voor het in hun opnieuw gesteld vertrouwen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Axel. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Aug. Marinus Scheele, oud 20 j., jm. (van Ter Neuzen) en Leuntje Dobbelaar, oud 22 j jd. 24 Aug. Christiaan Ollebek, oud 21 j., jm. (van Hoek) en Cornelia Jansen van Rosen- daal, oud 20 j.. jd. Geboorten. 27 Aug. Pieternella Adriana, d. van Jan Cornelia Faas en van Maria van Cadsand. 30 Aug. Gerrit Jan Adriaan, z. van Hubregt Jan de Jonge en van Gerritje Jansje Blankestijn. 31 Aug. Leuntje, d. van Daniel Frans Dieleman en van Sara van Drongelen. Jan, z. van Willem Kempe en van Sara Bolleman. Cornelia Tanneke, d. van Jan Abraham Lensen en van Neeltje Geluk. Overlijden. 16 Aug. Eva Schieman, oud 11 m., d. van Adam en van Janna Oppeneer. 17 Aug. Meeuwis de Bruijne, oud 81 j., echtg. van Johanna Jansen. 20 Aug. Francina Cornelia van Tatenhove, oud 13 m., d. van Frederik en van Esther Adriana Eekman. 25 Aug. Helena Cornelissen, oud 14 m., d. van Andries en van Adriana de Klerk. 26 Aug. Neeltje Prina Elisabeth urtelee, oud 10 m., d. van Lourens Pieter en van Elisabeth Wijna. 29 Aug. Pieter Jacobus Leunis, oud 11 m., z. van Jacobus en van Heeltje Martha van Bendegem. Eto*cIik»pelle. Huwelijks-aangiften. 11 Aug. Constantinus Stallaart, oud 26 j., jm. en Christina Lam bert, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Aug. Constantinus Stal laart, oud 26 j., jm en Christina Lambert, oud 28j.,jd. Geboorten. *2 Aug. Josephus, z. van Gijsbrdcht de Bakker en van Anna Catharina Remorie. 5 Aug. Maria, d. van Anthonie Vinke en van Suzanna Dees. 11 Aug. Marcellus, z. van Johannes Naessens en van Louisa de Bruijn. Overlijden. 14 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Judocus de Rijk en van Elisabeth Erpelinck.j 17 Aug. FranciscaSchelfaut, oud 74 j.. echtg. van Pieter Alexander de Vilder. CI Inge. Geboorten. 14 Aug. Constantinus, z. van Pieter Augustinus van den Branden en van Philomena Clementina. 19 Aug. Theophilus Constantinus, z. van Aloijsius Vereecken en van Carolina Vergauwen. 21 Aug. Eduard, z. van Bruno de Bodt en van Maria Smollenaars. 24 Aug. Petrus Eduardus, z van Fredericus de Weijn en van Maria d'Hollanrler. 26 Aug. Emilius Augustinus, z. van Ludovicus van Huffel en van Rosalia Maria van van de Walle. 27 Aug. Aloisius Gerardus Marie, z. van Johannes Franciscns Buijsrogge en van Leonia Maria Anthonia Galle. 30 Aug. Alois Augustinus, z. van Seraphiuus de Wilde en van Maria Cordula van Ruijmbeke. Overlijden, 15 Aug. Carolus Ludovicus Peters, oud 44 j., echtg. van Eleonora Ferket. Elisabeth Boeckling, oud 67 j., echtg. van Eduardus de Rijck. Eugenia Maria van Duijse, oud 11 j., d. van Augustus en van Maria Amelia Ferket. 21 Aug. Petrus Alois Walgraeve, oud 3 mz. van Desird en van Maria Seraphina d'Holislager. <>runuw. Huwelijks-aangiften. 5 Aug. Charles Ludovicus Daalman, oud 28 j., jm en Rosalia Hofman, oud 24 j., jd. 19 Aug Jan Francies van Gimst, oud 56 j., wedn. en Maria Neeve, oud 43 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Aug Charles Ludovicus Daalmanj oud 28 j.,jm. er. Rosalia Hofman, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 Aug. Gerardus, z. van Jacobus de Koster en van Paulina D'Haan. 11 Aug. Ludovicus Franciscus, z. van Ludovicus Franciscus Daalman en van Anna Maria de Bilde. 12 Aug. Petrus Johannes, z Alouisius Maenhout, en van Rosalia de Feber 25 Aug. Desird, z. van Judoeus Totte en van Leonie van Denderen. 28 Aug. Alphonsus, z. van Alphonsus Durinck en van Clementina Durinck. Overlijden. 12 Aug. Rozalia Sarneel, oud 44 j., echtg. van Petrus Verdurmen. 16 Aug. Irma Rosalia Elisa Strijdonk, oud 3 w., d. van Gijsbrecht en van Louisa Maria van Walle. 23 Aug. Dorothea Crombeen, oud 91 j., wed. uit het eerste huwelijk van Francies Claessens en echtg. van Johannes Francies d'Hondt. 26 Aug. Marga- retha Christina Louisa de Block, oud 10 m., d. van Jan Francies en van Maria Anna de Rijcke. Overlijden. 21 Aug. Sophia Roctus, oud 19 j., d. van Jacobus en van Sophia Bogaart. Hoek. Geboorten. 17 Aug. Elisabeth, d. van Leendert Herrebout en van Levina Donze. 27 Aug. Jan Jacobus, z. van Jacobus van Hoorn en van Heeltje de Vroe. 29 Aug. Cornelia, d. van Cornelis de Witte en van Tanneke Vercouteren. 31 Aug. Anna Maria, d. van Jan Daniel Meertens en van Anna Verheijke. Overlijden. 26 Aug. Jacobus Verpoorten, oud 3 m., z. van Jacob en van Helena de Blaeij. lioewaclit. Huwelijks-aangiften. 19 Aug. Vitalis de Coninck (van Moerbeke, Belgie), oud 60 j., jm. en Maria Antonia Hamerlinck, oud 52 j., wed. van Charles Ludovicus Allefs. 24 Aug Aloisius Franciscus Pijl (van Kemseke, Belgie), oud 35 j., jm. en Stephanie van Mossevelde, oud 33 j., jd. Geboorten. 22 Aug. Rend Joseph Sabina, z. van Augustinus Aper en van Maria Ludovica Antheunis. 27 Aug. Caesar Augustus, z. van Edmond de Bruijne en van Leonia Lievens. 29 Aug. Griseldis Valeria, d. van Seraphiuus de Clercq en van Judoca Michielsens. Overlijden. 27 Aug. Ernest Joseph Marie Dierick, oud 3 m., z. van Albert Ferdinand Joseph Marie en van Irma Maria Josephina Plasschaert. OvervlA^. Overlijden. 16 Aug. Cesar van de Walle, oud 16 j., z. van Bernardus en van Sophia Bracke. Philippine. Geboorten. 19 Aug. Emilius Charles, z. van Edmond van den Hauwe en van Rosalie Fran- cisca de Lessine. Irma Elizabeth, d. van Franciscus Rammeloo en van Maria Elisabeth de Krijger. 21 Aug. Prudentinus Jedocus, z. van Petrus van Eck en van Louisa Maria van Remortel Willem Jan, z. van Adrianus Jacobus Brouwer en van Pieternella Wolfert. kun van Gent Huwelijks-aangiften. 17 Aug. Petrus Meloen, oud 43 j., jm. en Bertha Coleta de Meijer, oud 21 j jd. Geboorten. 19 Aug. Hermina Serlecia, d. van Gre- gorius Leon van der Steen en van Valentine van Acker. 29 Aug. Cornelis Johannis Anthonius, z. van Cornelis Johannis Anthonius Aertssens en van Wilhelmina Isa bella de Ruijsscher. 31 Aug. Elizabeth Christina, d. van Arie de Fever en van Jozina Suzanna Stouthamer. Overlijden. 24 Aug. Johannes Schipper, oud 61 j., echtg. van Anna Catharina de Reijke. St. Junsieen. Huwelijks-aangiften. 21 Aug. Fran ciscus van Waes, oud 32 j., jm. en Maria Eugenia de Block, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Aloijs van Goethem, oud 27 j., jm. en Emelia van Daele, oud 27 j., jd. Geboorten. 20 Aug. Maria Catharina, d. van Desird Frankevijle en van dementia Verplanke. 23 Aug. Emelia Christina, d. van Johannes Baptiste Audenaerdt en van Melania Wijsevelde. 25 Aug. Augusta Catha rina, d. van Antoni'us Antheunis en van Maria van den Branden. 26 Aug. Emelia Catharina, d. van Charles Louis de Kind en van Philomena de Smet. Overlijden. 18 Aug. Mathilda Maria Herrewegh, oud 4 j., d. van Eduardus en van Philippina Ringoot. 20 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Cerillus Johannes de Kerf en van Elisa Johanna Clara Vereecken. Aloijsius Vonck, oud 7 m., z. van Augustus en van Josephina de Fijn. Josephus Saman, oud 75 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Philomena de Schepper en echtg. van Maria Francisca Onghena, 23 Aug. Een als levenloos aangegeven kind van het m geslacht van Augustinus van den Branden en van Emma van Holle. 28 Aug. Maria Mathilda Vereauteren, oud 14 j., d. van Cornelis Franciscus en van Paulina Kints. Ktoppelriijk. Geboorten. 25Aug. LouisaRosyna, d. van Alphonsus Triest en van Elisabeth Wante. 27 Aug. Richard Josephus Marie, z. van Petrus Franciscus Dobbe laar en van Johanna Mathilda Pieters. Albertus Petrus, z. van Cornelis Maas en van Christina Baart. Overlijden. 17 Aug. Joseph Johannes van Water- schoot, oud 3 d., z. van Constantinus Judocus en van Catharina de Schepper. Wesklorpe. Huwelijks-aangiften. 26 Aug. Domi- nicus Talboom, oud 23 j., jm. en Oranda Edmunda Jansens, oud 22 j., id. Huwelijks-voltrekkingen. 24Aug. TheodulesGuinau, oud 29 j., jm. en Clotilde Schelfhout, oud 27 j., id. 29 Aug. Oscar Plasschaert, oud 33 j., jm. en Eloaia van Acker, oud 31 j. jd. Geboorten. 17 Aug. Michael Petrus Antonius, z. van Camile Augustus Gijsel en van Sophia Amelia Ferdi- nanda de Maeschalck. 27 Aug. Jan Adriaan, z. van Adriaan van Hoeve en van Sara Catharina Verpoorte. Knnmalni?. Huwelijks-aangiften. 17 Aug. Jan Cornelis Leunis, oud 24 j jm. en Johanna Janua van Fraeijenhove, oud 24 j., jd. 30 Aug. Jacobus de Jonge, oud 23 j., jm. en Jacomina Herrebout, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Aug. Jacobus Dieleman, oud 22 j'., jm. (van Hontenisse) en Levina Magdalena Dees, oud 19 j„ jd. 30 Aug. Jan Cornelis Leunis, oud 24 j., jm. en Johanna Janna van Fraeijenhove, oud 24 j., jd. Geboorten. 19 Aug. Jaeobus Marinus, z. van Michiel Cornelis Wilhelmen van Adriana Wilhelmus. 21 Aug. Sara, d. van Cornelis Hamelink en van Willemina Cor nelia Gerrits. 23 Aug. Abraham, z. van Abraham de Kraker en van Elizabeth Wolfert. 27 Aug. Willemina Sara, d. van Pieter Cornelis de Visseren van Mechelina Maria de Vos. 28 Aug. Franpoise. d. van Cornelis de Feijter en van Geertruida Janna Verpoorte. Overlijden. 29 Aug. Anthonina Bakker, oud 70 j., echtg. van Pieter Hamelink. Ziii<t<l»rp<-. Huwelijks-aangiften. 30 Aug. Petrus Joannes Belaert, oud 23 j., jm. en Veneranda Maria Aerts, oud 22 j., jd. ZEETIJ D1NGEN, Van 4 tot en met 5 Sept, 1 1 VLAG. NAAM. 1 M3. Van en naar.j Lading. B 5 Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem The Courtess Tanna Voor Gent s Duits. zeel. Duits. s.s. idem Eng. s.s. Deen. s.s. idem Bus. s.s. Van 4 Oostsluizen afgeschut Voor Ter Semen i Wilh. Behrens I 4231 Kroonstad Van Ter Semen i Hailing 2199 Londen 1767 Vlissingen 3317 Burneiland Reichanzeiger Brietzig Riga Cairnalt I tiger Vordingborg Graf Tolstoi 1902 Riga 4234 idem 1829 Portsmouth 3990 Riga Van Gent 3247 Bleyth 3883 New-Castle 3800 Pillau hout stnkg. ledig idem hout idem ledig hout ledig idem phosph. tot en met 5 Sept. werden langs de alhier 41 binnenvaartuigen op- en 32 door de Westsl. 18 op- en 9 afgeschut. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe 9,Rogge /6,75; Wintergerst 7,50Zomergerst f Haver f 8,Erwten f 9.75 Paardenboonen Dmvenboonen f Witteboonen fBruineboonen fBoekweit fLijnzaad fAardappels f 4,25; Koolzaad per zak van 106 liters f Boter per kilo J 1,20. Eieren per 26 stuks f 1, Er waren ter weektnarkt te koop gesteld63 stuks hoorn- vee, 40 varkens, 3 schapen. Verkochtstuks 30 hoornvee, 20 varkens. De Java koffie-veiling heden door de Nederl. Handelmij. alhier gehouden, had een gunatig re- sultaat, daar de gewone soorten gingen cent boven taxatie, zoodat de noteering is gebracht op 31 a/4 cent per half kilo. De betere soorten als de Tagal werden beneden taxatie verkocht en wel a 361/2 cent; de Probolingo eveueens lager a 28s/4 a 29J/4. Daarentegen de Preauger a 473/4 a 60y4 en de bleeke 313/4 a Alles werd verkocht. Ter veemarkt waren heden 25 paarden, 1359 magere en 679 vette runderen, 731 kalvereu, 100 nuchtere en 128 biggen. Handel vrij goed. Prijzen hoog als gisteren. Boterprijzen in stukken a 70 k 75 cent per half kilo. Beetwortelsuiker f 1011/16. H H H II II H i ATTP TVT A Tff '8 overtuigd dat men, om te leveo, ifiXXAx eerst en vooral moet eten, en dat er, om goed te kunnen eten, tanden noodig zijn. Maar het is slechts met goede tanden dat men het best eten zal. Oud en jong kan heden ten dage van een mooi uitmuntend gebit genieten. Men behoeft zich slechts te wenden tot gediplomeerde der Tandheelkundige school van Parijs (de beroemdste Tandheelkundige hooge school van Europa), 49 Plateaustr., (reehtover de Nieuwe Hoogeschool), 5 minuten van de Zuidstatie, fciESfl', en men zal overtuigd zijn dat men nimmer meer bevreesd en met het volste vertrouwen een Tandheelkundige raadplegen kan, zonder de minste pijn te ondergaan. De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag bediend worden, zoowel voor be- werkingen in den mond, als voor plaatsing van kunst- tanden en gebitten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 3