Gemengde berichten. Laatste Berichten. Kamp kijk in de pot. tegen brandschade t.e verzekeren bij de ^Proprietaires Reunies" voor fr. 16,800. Ten slotte werd in gesloten vergadering een reclame tegen den hoofdelijken omslag behandeld. 5 Sept. '05. Eindelijk zullen dan de vurigste wenschen van de kampbewoners vervuld worden. Het was gisteren een prachtige dagde zon scheen vroolijk over de aarde en men kon het een ieder aanzien, dat haar verkwikkende stralen met vreugde werden begroet. En ofschoon van morgen weer opnieuw eenige regendroppels vielen, trokken de wolken spoedig weg en werd het aardrijk met warme zonnestralen overgoten. En nu leeft ieder in de hoop dat de volgende dagen, evenzoo mogen voorbijgaan, want nu we voor het feit staan om naar Limburg's schoone dreven te vertrekken, is natuurlijk het verlangen naar mooi weer nog veel grooter, om zoo veel mogelijk van de grootsche natuur te genieten. Velen die in 1901 met de manoeuvres zijn medegeweest, bejammerden het dat we weer niet in den omtrek van Valkenburg kwamen, doch we komen nu in een niet minder belangwekkende streek, het land n.l. waar de koleumijnen zijn. En juist zijn we van Zaterdag tot Maandag in Heerle, waar in jde onmiddellijke nabijheid een kolenmijn is. Velen zullen natuurlijk alle pogingen in het werk stellen om iets te bezichtigen wat in geen ander deel van ons vaderland gevonden wordt. Alleen in die streek wordt het ernstige veelzeggende woord (rGliick auf" uitgesproken. En wat ons nog meer naar schoon weer doet verlangen, is de mededeeling die we in de couranten gelezen hebben, dat onze geliefde Koningin met haar Gemaal de revne en waarschijnlijk ook eene manoeuvre bij zal wonen. Waarlijk dat is een bericht dat bij velen het bloed sneller doet vloeien, want hoevelen zijn er niet die de Vorstelijke personen nog nooit van nabij hebben aanschouwd Dat oogenblik wordt dan ook met ongeduld verbeid. Een volgende keer iets over het leveu in de zoogenaamde ,/hondenhokjes". Met genoegen mogen we constateeren dat de gezondheidstoestand gunstig blijft. Portsmouth (V. S.), 5 September. Het vredes- verdrag is geteekend. Portsmouth (Y. 8.), 5 September. Witte heeft het verdrag het eerst geteekend. Saluutschoten van de marinewerf verkondigden de gebeurtenis, die volgens ambtelijken tijd om 3.47 hedenmiddag geschiedde. Het laatste half uur van de sitting ging heen met de voorlezing van het verdrag. DadeJijk nadat de saluutschoten weerklonken hadden begonnen te Portsmouth, Newcastle en Kittery alle kerkklokken te luiden. Tien minuten hield dat aan. Overal werden de vlaggen ge- heschen. Maandagmorgen werden in de weide van den landbouwer Frans Kik te Bruinisse een paard en een veulen dood gevonden volgens de verklaring van den veearts, tengevolge van het eten van vergiftige planten. Voor het paard was nog oulangs 700 geboden, en ofschoon het verzekerd is, meent men dat de eigenaar nog wel een verlies zal lijden van 3 a 400. Oplichterij 1 Vrijdagavond laat werd bij juffrouw S., aan den Singel te Dordrecht, aangebeld. Toen zij opendeed stood voor de deur een man, naar zijn uitspraak te oordeelen een Duitscher van geboorte, die voorgaf een koslhuis te zoeken, daar hij met nog eenige werk- lieden aldaar een electrische geleiding moest leggen, welk karwei 5 a 6 weken zou duren. Na eenige condities werden beiden het eens en nam de juffrouw hem bij zich aan 'huis. Den anderen morgen wenschte hij een bankbiljet van 50 mark te wisselen hetgeen zij evenwel niet wilde doen, daar ze de waarde van het geld niet kende. Hij gaf toen voor, dringend geld, noodig te hebben voor een zijuer knechten, die naar huis terug moest. De kostvrouw gaf hem een rijksdaalder en toen dit niet genoeg was, nog 7 J/2 gulden er bij. Zoodra hij het biljet had gewisseld, zou zij het geleecde terugontvangen, terwijl zij het kostgeld iedere week aan de Dortsche Bank kon gaan ontvangen. In den loop van den voormiddag zou hij met een zijner chefs terugkomen, het geleende terugbetalen en dan met zijn superieur een glas wijn drinken, vervolgens vertrok hij, achterlatende eentrommeltje, dat hem door juffrouw S. was geleend, om zijn geld in te bergen. Toen hij niet terugkeerde, kreeg de kostvrouw argwaan. Zij spoedde zich Daar de Dordtsche Bank, maar daar wist men van niets af, zoodat haar alras duidelijk werd, ondanks de vele waarschuwingen daaromtrent gegeven, de dupe te zijn geworden van een sluwen oplichter. Ook de parapluie van haar man had zij hem, daar het regende, meegegeven. Zij heeft nog van 't eene nog van 't andere iets meer gehoord. Twee miliciens, R. en L., stonden Donder- dagavond rastig te luisteren naar de muziek- uitvoering op de markt te Breda, toen L. op het onverwachts een schop tegen zijn buik kreeg van een half dronken burger, die zich onmiddellijk na zijn verraderlijken aanval dapper uit de voeten raaakte. L. poogde hem te grijpen, maar werd daarin verhinderd door een politieagent die den soldaat vastgreep. Zijn vriend R. riep den agent toeJe moet hem niet hebben, maar dien burger daar. Jullie hebt 't altijd tegen ons." De agent liet L. Ios en zeide tot beide soldaten dat zij zouden doorloopen. Maar op dat oogenblik drong een tweede agent door de menigte en riep Neen niet doorloopen mee- nemen Onmiddellijk werd R aangegrepen en zoo duchtig met den wapenstok bewerkt, dat alle omstanders er verontwaardigd over waren. De milicien werd meegenomen naar het politiebureau, maar hij werd gevolgd door een groote menigte burgers en militairen, die wilden protesteeren tegen de arrestatie en de mishandeling van den soldaat. Zonder iemand te hooren gaf de dienstdoende inspecteur den lastGooi ze er uit De gearresteerde milicien heeft later tegenover de militaire autoriteiten zeer beslist en stellig verklaard dat hij ook op het politiebureau nog met den wapenstok is mishandeld geworden. Nadat R. gehoord was is hij ongeveer een uur later door een politieagent overgebracht naar de kazerne, waar hij aan den commandant der wacht werd overgegeven met de boodscbap dat R. was gearresteerd wegens dronken- schap. De zaak wordt door de militaire autoriteiten onderzocht. Het getal getuigen a decharge is echter zoo groot, dat zij niet alien gehoord kunnen worden, terwijl als getuigen a charge alleen de politiedienaars optreden. R. is gedurende eenige dagen verhinderd geweest zijn dienst waar te nemen tengevolge van de ondergane mishandeling. (B. C.) Naar aanleidiug van het door ons aan de Bred&sche Ct. ontleend bericht over het tactloos optreden der politie te Breda (aldus meldt de N. R. Ct.), verzoekt men ons ook op te nemen het volgend bericht uit de Bredanaar, dat, naar men ons achrijft, de juiste voorstelling van het gebeurde geeft //Gisterenavond ontstond er op de markt tijdens de muziekuitvoering een vechtpartij tusschen den infanterist R. en een burger. Een surveilleereude agent van politie wilde ze scheiden, hetgeen gelnkte zoodat de burger zijn weg ging. Den zoon van Mars beviel dit niet, hij gaf den agent eeD stomp, waarop deze hem arresteerde en naar het bureau wilde brengen, hetgeen niet gemakkelijk ging, daar eenige zijner kameraden bem in zijn verzet hielpen. Nadat een paar agenten ter hulp waren toegeschoten, werd R. binnengeloodst en tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Zijn kamaraden wilden toen door de poort hnn makker bevrijden, doch de hoofdagent Van Til belette dit, waarop een der dapperen zijn bajonet trok en daarmede zwaaide en ten slotte tegen de muur stak, waardoor dat wapen krom gebogea was. #De hoofdagent wist zich van het wapen meester te maken, waarna de aanvallers met de blanke sabels nit de poort werden verjaagd. z/De eigenaar van de bajonet is ook bekend zoodat hij zich ook wel te verantwoorden zal hebben, wat zijn doel wss met genoemd wapen." In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn te Schore op het hoefje, bewoond door de weduwe Stevense, een twintigtal kippen en kuikens ontvreemd. Door het traliewerk er voor te breken had men zich toegang tot het hok verschaft. Van dader of daders nog geen spoor. - Een hulppostbode van Oud-Vossemeer op Tholen is Zaterdagavond omstreeks acht uur ongeveer een kwartier van Tholen afopeenigs- zins vreemdsoortige wijze aangerand. Hij heeft, zoo deelde hij tenminste mede, een slag ont vangen, is met zijn rijwiel van den dijk ge- sukkeld en daarna is iemand op hem gesprongen, om zijn geld uit zijn broekzak te ontvreemden. De postzak bleek bij aankomst te Oud-Vossemeer geheel in orde. Een persoon, die van de zijde van Oud-Vossemeer naderde, is op zijn verzoek mede naar Vossemeer teruggekeerd, omdat de fiets geheel stuk was. De portemonnaie, waarin het ontvreemde geld had gezeten, vond hij bij het licht van zijn rijwiellantaarn terug. Tot heden heeft de politie nog weinig licht in deze raadselachtige zaak gekregen. Een treurig ongeval heeft te Roermond plaats gehad. Eenige kinderen speelden bij een wagen. waarop een groote beerton stond. Eeusklaps gleed de ton van den wagen af en een der kinderen, een meisje van omstreeks 5 jaar, geraakte er onder, waardoor bet hoofdje verpletterd werd. De dood trad bijna onmiddel lijk in. Te Gemmeuich, bij Vaals, is door tot nog, toe onbekenden ingebroken in de R. K. kerk, waaruit vier antieke beeldgroepen werden ont vreemd, ter waarde van 20.000 frcs. De beelden waren uit een stuk eikenhout ge- sneden, voorstelleud de geeseling, de kruisdraging, de afneming van het kruis en de verrijzeuis. Omdat de beelden zeer zwaar zijn, vermoedt men dat meerderen hierbij betrokken zijn. Men meldt Hetdochtertje van schipper Linkvis teScheemda (Gr.), sedert meer dan Vjt jaar lijdende aan Nona of slaapziekte is na langdurig verblijf in het academisch ziekenhuis te Gronincen, daaruit geheel hersteld ontslagen en bij hare ouders teruggekeerd. Te Tangermfinde is een veertigjare boeren- knecht in het land aangevallen door een woedenden stier. Het beest nam den ongelukkige op zijn horens en kwakte hem een eind verder tegen den grond. Nog niet tevreden stormde het dier weer op den halfdooden knecht aan en boorde zijn horens in de borstkas. De gewonde overfeed na weinige oogenblikken. Men maakt zich in Engeland ernstig bezorgd over de groote werkeloosheid die er nu ai heerscht. Vooral in de Londensche districten West Ham en Poplar en aan den zoom van Epping Forest is het erg. De voor- zitter van het vVerkloozen-comite te West Ham schat het aantal werkloozen nu reeds op 60,000 d. w. z. dat omtrent 200,000 menschen gebrek lijden. Wat zal dat in den winter worden Znudagmorgeu had in het kamp te Millingen een plechtige godsdieustoefening plaats ter gele- genheid van^ de uitreiking der nieuwe vaandels aan het lOe en het lie reg. infanterie en het 4e reg. huzaren. De godsdienstoefening werd bijgewoond door de KoniDgin, Prins Hendrik, den Minister van oorlog en het gevolg van H. M. De hofprediker, Dr. Van der Vlier, hield een preek naar aanleiding van het 8 Isle vers van het 8e hoofdstuk van den Zendbrief van Paulus aan de Romeinen. Ook voor de R. K. militairen werd dienst ge- houdeu. Het vorstelijk echtpaar vertrok te een uur weer naar Het Loo. Maandag was het weer tegenwoordig om de vaandels uit te reiken. De Koningin hield daarbij eene aanspraak tot de troepen, waarin kolonel Braams H. M. dankte voor de groote eer aan de korpsen bewezen en door de troepen een driewerf „hoera!" werd aan- geheven. De KoniDgin bezoekt 18 dezer Maastricht ter bijwoning van de wapenschouwing op den Heerder- weg na afioop der groote manoeuvres in Zuid- Lira burg. H. M. luncht bij den commissaris der Koningin en vertrekt den zelfden dag weer naar het Loo. Te Kapelle hebben twee onbekende vrouwen, met Vlaamsch dialect sprekende, haar slag geslagen. Zij informeerden of men geldstukken had met de beeltenis van de Koningin. Ze gaven dan voor een dubbeltje 15 cents, voor een gulden 1,10. Zondag verkochten zij dit kunstje bij den winkelier en bakker J. T. aldaar. De vrouw des huizes hielp hen en zocht wat van huu gading was uit de tooubanklade. Een der dames vroeg of zij binnen in de kast ook nog voorraad van geldstukken had, en zonder argwaan ging de vrouw met haar naar binnen, terwijl de andere dame in deD winkel bleef. De eerste rammelde voort- dureud met haar geldstukken, zeker om te maken, dat niet gehoord zou worden hoe de andere onder- wijl de tooubanklade, waarin pi. m. 15 lag ledig maakte. Om elf uur ontdekle de heer T. pas dat zijn toonbanklade geledigd was en hij gaf onmiddellijk daarvan kennis aan de politie, die alies in het werk stelde tot onderzoek. De vogels waren gevlogeu en tot heden heeft men ze nog niet kunnen vangen. (Zeeuwsche Crt.) Gemeenteraad van Ter Neuzen. Gemeenteraad van Hoek. Gemeenteraad van Axel. zoo we? v a (>aanen dat de,gemeun,e °P verschillend gebied, zoowel van de erv„ring op het terrain der praetische bonwl kunde als om te brengen ontwikkeling daar waar die noodie VanZdenmHoenk Pr°fiteeren Van de werkkracht ran den heer 8. Benoeming onderwijzeres aan school C. De Voorzitter deelt mede dat ook het voornemen bestead tren? Jzers 16 b®noemeD' doch dat de stukken daarom- On deg a VaI! schoolopziener zijn terugontvangen Op de voordracht voor onderwijzeres aan school C ziin gepaatst de dames W. J. Balkenstein en S. Bierle te Ter Neuzen en E. J. Visser te Hontenisse. De uitslag der stemming is dat met 9 stemmen wordtbe- noemd om met 1 Oct. in functie te treden, mej W. J Balkenstein. 1 stem is mtgebracht op mej. E. J. Visser m n»e i! V,sser- aIs verwant met een der voorgedragenen moest zich Tan stemmen onthouden. 8. lngekomen stukken. Aua; ®eni99n^fCQ ,van Ged. Staten van Zeeland, dd. 25 Augustus 190o, waann het college meedeelt zijne coed- keuring met te kunnen verleenen aan het raadsbesluit van zi Jan j. l. tot het mnchten van parellelklassen aan school 'j' J.er,nits daann voorkomen verschillende bepalingen voor egeling van betreffende onderwerpen, waaromtrent de Raad der khfsT 19 T°orschriften le geven, zooals de aanwijzing oehr!ibt Wa m n'euwe iokalen zulIen worden 0"d«^ fokalen V T aa"wlJz,nS Tan den onderwijzer, die iu die iokalen onderwijs zal geven. Overtollig is de bepaling, dat het hoofd van school C met de verantwoordelykheid voor het geheel beladen blijtt, daar de toe te voegen Iokalen worden bestemd om tijdelijk deel uit te maken van school C en de verantwoordelijkheid en de KitrghJt°v,r ,0,nderv^Us !n d'e Iokalen uit den aard der zaak bij het hoofa dier school berasten. te^evord^ran. Vel'ZOeken hel nemen van een gewijzigd besluit de plaat.3 df vestiging der bij te voegen Iokalen be- t eft daarover houden Ged. Siaten hunne beslissing aan, tot zij bericht zullen hebben ontvangen, dat de gemeente over die Iokalen werkelijk beschikken kao. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor, aan het verlangen van Ged. Stateu te voldoen en met intrekking der besluiten van 25 Mei en 21 Jul! j. 1. een nieuw besluit te nemen, waarbij wordt bepaald dat aan school C zullen worden toegevoegd 2 parallelklassen en dat aan den onderwijzer, belast met het dagehjksch toezicht, daarop eene vergoeding zal worden toegekend van 150 'sjaars. Z. h. s. aldus besloten. Vergadering van Dinsdag 5 September 1905. Voorzitter de heer J. A. P. Geill. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, Wieland, Visser, Grenn, Dees, De Jonge, Versluijs, Van Dale, Moggre en De Masier. Afwezig de heeren Van de Velde en Van Deinse. Na opening der vergadering leggen de herkozen leden, de heeren Visser, Dees en De Jonge, en het nieuw gekozen lid de heer De Masier, in handen van den Voorzitter de ver- eischte eqden af. De Voorzitter wenscht hen geluk met hnnne herbenoeming en benoeming en drukt de hoop uit, dat zij op waardige wijze de belangen der gemeente zullen behartigen, zonder aanzien de» persoons. De ge'instaileerde heeren danken voor de hen toegevoegde woorden en nemen zitting. Alsnu worden gelezen de notulen der voorgaande vergade ring, die worden goedgekenrd. De Voorzitter wenscht, alvorens aan te vangen met de behandeling der agenda nog een woord te wijden aan eene dezer dagen gepasseerde gebeurtenis. Vol vuur en genoegen heeft het volk feest gevierd, ter ge- legenheid dat H. M. onze geeerbiedigde Koningin den 25jarigen leeftijd bereikte. Het heeft daardoor getoond niet alleen in te stemmen met het Koningschap, maar dat het ook verheugd en blijde is dat we nog een Koningin hebben. Dit kan ook niet genoeg gewaardeerd worden, want een lichaam zonder hoofd beteekend niets. Ik wensch dus vervolgt spreker ons vaderland, onze gemeente en u alien, Mijne Heeren, toe, dat we nog lange jaren in het bezit van onze goede Koningin mogen blijven Deze woorden worden door de leden met instemming begroet. De Voorzitter stelt aan de orde tBenoeming wethouder den heer M. van den Hoek. wegens periodieke aftreding van De uitslag der stemming is dat de heer Van den Hoek wordt herbenoemd met 7 stemmen 1 stem is uitgebracht op den heer P. A. van de Velde en 3 briefjes zijn bianco. Desgevraagd verklaart de heer Van den Hoek, onder dank- betuiging voor het in hem gestelde vertronwen, de benoeming te aanvaarden. De Voorzitter wenscht hem hierop geluk en spreekt de hoop uit dat de goede verstandhouding in het Dag. Best. lb. De Voorzitter brengt ter tafel het in de vorige ver gadering aangehouden adres van H. Hartog, verzoekende hem toe te si aan af te wijken van den eisch van art. 28 der bouw- verordemng tot het openhouden van terrein bij een gebouw. De leden hebben nu gelegenheid gehad om nlaatseltjk den toeatand op te nemen en daarbij zal huu, naar de Voorzitter meent, wel volkomen duidelijk geworden zijn, dat er geen spralce kan zijn van herbonw, zoodat de verordening niet toelaat het verzoek in te willigen. Burg, en Weill, handhaven dan ook hun voorstel om het verzook af te wijzeu. De heer Visser vraagt of adressant geen nadere mededeeling aan Burg, en Weth. heeft eedaan hij wilde n.l. trachten een stuk grond achter zijn sehuur van den beer Standaert ia gebrmk te verkrijgen, zoodat hij dan een open erf zou hebben. De Voorzitter deelt mede dat bij Burg, en Weth. niets naders is mgekomen. Het college is echter vaa meening, dat de zaak wel in het belang van adressant is op te lossen. wanneer bij anders bouwt en den jjskelder onder ziju open plaats maakt dan zou hjj wel wat ruimte in zijne schnur moeten missen, maar die is, naar spreker meent, toch ruim genoeg. In gebrnik verkrijgen van grond van een ander zou niet .tea, daar de waarborg zou ontbreken dat die grond later met van bestemming zou veranderen. Adressant zou dat terrein dan bepiald in eigendotn moeten hebben. De heer Versluijs vraagt of art. 59 der verordening, waarbti aan Burg, en Weth. vrijheid is verleend om afwijking van bepahngen toe te staan, hier ook niet toegepast kan worden. De Voorzitter en de heer Van den Hoek antwoorden ont- kennend dat is alleen voor herhouw, maar niet voor nieuwen bouw, wat hier het geval is. Nadat de Voorzitter er nog op heeft gewezen dat het ver zoek van adressant zooals het daar ligt, overeenkomstig de bepalingen der bouwverordening niet kan worden ingewilligd maar dat ook tegen afwijzing geen bezwaar behoett te zijn, daar adressant zijn doel kan bereiken door op andere wijze te bonwen, zonder in strijd te komen met de bepalingen der bouwverordening, wordt z. h. s. beslotsn het verzoek af te wijzen. c. Een schrijven van Z. Exc. den Minister van Water- staat, Handel en Nijverheid, d d. 29 Aug. 1905, dat door hem is bepaald dat een interlocaal Rijkstelefoon-bureel wordt gevestud te Ter Neuzen, hetwelk met ingang van 4 Sept. 1905 voor het algemeen verkeer zal worden opengesteld. Aangenomen voor kennisgeving. schrijven van den heer D. van den Ouden dat hij de benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestunr aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 1 l^ept. 1905, waarnevena van het bewijs hunner goedkenring voorzien wordt teruggezonden het kohier van het schoolgeld over het derde kwartaal van 1 905. Aangenomen voor kennisgeving. Omvraag. De heer Van Dale heeft een mededeeling te doen, doch acht eene besloten vergadering daarvoor meer gewenscht. De openbare vergadering wordt hierop door den Voorzitter gesloten. Vergadering op Dinsdag 5 Sept. 1905. Tegenwoordig alle leden, behalve de heer P. de Feiiter r m °nltter beer A- Wolfertsecretaris de iieer J. M. Dregmans. De herbenoemde raadsleden Van Wijek, De Regt en De Meester, leggen in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af; worden door den Voorz. eelukge- wenscht en nemen zitting. 6 Lezing der notulen van de vorige vergadering welke worden goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van een schrijven van J. Jansen, dat hij de benoeming tot havenmeester en I ontvanger van het los- en laadgeid, aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. De aftredende wethouder, de heer Van Wijck wordt met o stemmen herbenoemd; de heer Geelhoedt ver- kreeg 1 stem. De heer Van Wijck neemt de benoeming aan. Eenige wijzigingen in de Bouwverordening worden goedgekeurd en de verordening opnieuw vastgesteld. De iiaad besluit aan het personeel der brand weer voor bewezen diensten bij den brand van Joz. de Jono-e eene vergoeding van 0.12 per uur toe te kennen. B. en W. worden gemachtigd om ten behoeve der spuiten nieuwe slangen aan te koopen. Sluiting. Zitting van Dinsdag 5 Sept. 1905. Tegenwoordig de heeren Van Fraaijenhove, Woifert, P. Dekker Frz., Van Hoeve, De Feijter, Dregmans, Lamaitre, F. Dekker Fz. en Oggel, leden, en J. A. van Vessem, secretaris. Afwezig zonder kennisgeving de heeren Smies en Dieiemar.. Voorzitter de heer D. J. Oggel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2