II Hoogwatergetij te Ter Neuzen. geweldige massa's puin medevoerende. En later ontplofte ook nog het kruitmagazyn. Of er menachen zijn omgekomen wordt niet gemeld. Kort na het eerste ongeluk, was ran verschil- lende kanten ontraden, om het gewelf te her- etellen, daar de tunnel toeh niet meer te ver- trouwen was. Deze twijfelaars hebben spoediger gelyk gekregen dan zij zelf gedacht zullen hebben. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1) DAGEN. Voorm. 1 Nam. Zaterdag 26 Aug. 10.15 10.52 Zondag 27 11.26 11.58 Maandag 28 12.19 Dinsdag 29 u 0.42 1.5 Woensdag 80 1.25 1.48 Donderdag 81 2.6 2.26 Vrydag 1 Sept. 2.48 3.8 Vergadering ran Donderdag 24 Augustus 1905, Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgeraeester. Aanwezig de heeren Moes, Van den Hoek, Wieland, Visser, Qrenu, Dees, De Jonge, Versluijs, Van Deinse en Van Dale. Afwezig de heeren Van de Velde, De Koeijer en Moggre. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande die worden goedgekeurd. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde i. Ingekomen stukken. a. De begrooting der Commissie tot wering ran school- vertuim te Ter Neuzen, Sluiskil, voor het jaar 1900, op een eindcijtor ran 110. b. De begrooting der Commissie tot wering van school- roriuim te Ter Neuzen, kom, voor het jaar 1906, op een eindcijfer van 200. c. De begrooting voor de gemeente-brandweer voor het jaar 1906, op een eindcijfer van /815. d. De begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1906 op een eindcijfer van 5458,20. De subsidie van de gemeente wordt geraamd op f 5000 voor 1904 be draagt deze /4550. Voorgaande stukken zullen nader worden behandeld. e. Een schrijven ran P. R. Huizinga te Groningen, dat hij de benoeming tot onderwijzer aan school B aanneemt, en zoodra de schoolopziener zich met deze benoeming kan ver eenigen, zich ter beschikking van de gemeente stelt. Dit schrijven is ter kennis gebracht van den schoolopziener die daarop meedeelde, dat hij bij den Minister ran Bmnen landsche Zaken bezwaren heeft ingebracbt tegen de door Burg, en Weth. overgelegde voordracht van een persoon voor een racatnre van onderwijzer aan school B. Voorts is ingekomen een KOn. besluit ran 14 Aug. 1905 no. 30, waarblj het besluit van den Raad, van 20 Juli 1905 waarby P. R. Huizinga is benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school B, tot 1 Jan. 1906 is geschorst. Nog is ingekomen een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 23 Juli 1905, waarbij wordt bericht dat het college zijne beslissing heeft verdaagd, omtrent het raadsbe sluit van 20 Juli jl. tot inrichting van parallelklassen aan school C. De heer Versluijs vraagt of het Meer Uitgebreid Lager Onderwjjs nu niet zal kunnen beginnen alvorens over de kwestie van den benoemden onderwyzer is beslist. De Voorzitter antwoordt, dat dit daarvan niet behoeft af te hangen. Zoodra een gunstige beschikking op de inrichting der parallelklassen van Ged. Staten is ontvangen kan worden begonnen. De heer Van Dixhoorn, die ook bevoegdheid voor het geven van onderricht in de Engelsche taal bezit zal dan ook die taal geheel voor zijne rekening nemen. t. Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 28 Juli 1905 waarnevens wordt teruggezonden een exemplaar van het goedgekeurde raadsbesluit van 20 Juli jl. tot wijziging der begrooting voor 1905. Aangenomen voor kennisgering. g. Bericht van Ged. Staten van Zeelend d.d. 11 Aug 1905, dat de Raad der gemeente Stoppeldijk besloten heeft de kermis in die gemeente in plaats van op 2l Sept. van elk jaar, te houden op den eersten Zondag van de maand September. Augenomen voor kennisgeving. ftKen adres van P. Dieleman, die verzoekt hem voor zjjne te Driewegen te herbouwen woning afwijking toe te staan van art. 28 der bona verordening, zoodanig dat de open te laten onbebouwde ruimte komt te liggen naast de woning. De Voorzitter deelt mede dat het te herbouwen perceel ligt op den berm van den dijk, dat het niet mogelyk is daarvddr of daarachter ruimte te laten, waarom Burg, en Weth. voorstellen het verzoek van adressant in te willigen en hem te vergunnen het open erf naast de woning te houdea. Aldus t. h, s. besloten. t. Een adres van H. Hartog, verzoekende hem toe te laten af te wijken van het bepaalde ran art. 28 der bouw- verordening, voor het herbouwen van zyn perceel in de Roeiers- gang, waar hij een ijskelder wil maken. Uit de toelichting van den Voorziter blijkt dat adressant een yakelder wil bouwen op het open erf aan zijn schuur, dat daardoor geheel zal worden ingenomen, benevens een deel van de bestaande schuur. Ten enrechte spreekt adressant van herbonw, daar hij den fjskelder wil bouwen bij het bestaande perceel en daar hy de maren te heog wil optrekken. hooger dan 2,80 M., kan zga verzoek overeenkomstig de verordening niet kan worden fngewilligd. De heer Vsrsluys noemt hetgeen adressant beoogt herbouw, aangezien hjj een deel van de bestaande schuur voor den ijskelder wil innemen. Trouwens de muren daarvan zijn deels reeds weggebroken. De heer Van den Hoek beweert dat van herbouw geen sprake kan zijn. Do heer Versluijs is van meaning dat men rekening houden moot met de omstandighedenhet betreft hier geen woning, maar een schuur, waaromtrent de verordening niet zoo streng behoeft te worden toegepast. De Vooriitter wijst er op, dat de verordening Bpreekt van gebouwen, dat geen onderscheid geraaakt wordt tusschen een woning of een schuur, en dat er een open ruimte moet blyven. De open ruimte bij die schuur zal geheel worden ingenomen door den ijskelder. Wat de heer Versluys betoogt It ten nieuwe theorie. De heer De Jonge is ook van gevoelen dat niemand er last van zal hebben als aan Hartog wordt toegestaan wat hij vraagt, terwijl deze dat noodig heeft voor zijn handel. 't Is na ja, wel niet overeenkomstig de verordening, maar het betreft ook een bnitengewoon geval en er kan geen bezwaar zijn om het toe te staan. De heer Versluijs: Het zal er achter de schuur mee op- knuppen, nu bestaat de afseheiding met de andere erven uit •en houten schutting, van versleten planken, terwijl er dan M> fiinke steenea muur komt. De heer Van den Hoek wyst er op, dat juist de onder- havige bepaling der bouwverordening oorspronkelijk veel be- zwarender was, dat alle moeite is gedaan om die verzacht te krjjgen, maar dat nu ook de niterste grens is bereikt, van wat verkregen kon worden. Het artikel verbiedt inwilliging van het verzoek. De heer Versluijs Het is herbouw en voor herbouw mag afwijking der bepaling worden toegestaan. De heer Van den Hoek Het is bijbouw, daar adressant achter zjjne schuur een ijskelder wil maken. De heer Van Deinse gelooft ook niet dat het bezwaar zeu opleveren voor den gezondheidstoestand waarop het artikel doelt als aan adressant werd vergund te bouwen zooals hij dat wenscht maar men kan toch moeilijk volhouden dat hier sprake is van herbouw. Spreker zou ook gaarne willen toegeven. maar vreest dat men dan een antecedent schept, waaivan Burg, en Weth. later veel last zullen kunnen hebben als aan snderon moest geweigerd worden wat hier op grond der omstandigheden zon kunnen worden toegestaan. De heer Versluijs zou al zulke verzoeken willen toestaan. Hat artikel hieromtreut acht hij veel te kras. Trouwens al die artikels bevalien hem niet. De heer Van den HoekU zoudt wel liever geen ver- vrdening wenschen. De heer Versluijs: Het is toch spoedigweervergadering kunnen we 't niet eens aanhouden, dan kunnen de leden eens gaan kijken. De heer Van Deinse heeft geen bezwaar tegen uitstel, maar wijst er op dat de eenigo kwestie is uit te maken of men het wil besehouwen als herbouw of nieuwe bouw. In het laatste geval kan het niet worden toegestaan en uitstel kan hierin geen verandering brengen. De heer Versluijs meent dat ondanks de verordening in deze wel kan worden tegemoet gekomeu. De heer De Jonge is daar ook voor als 't kan, want waar hnar belang dat eischt stelt hij de belangen der burgerij boven de verordening. De heer MoesDan moet men geen verordening muken, als men die later zooveel mogelijk gaat afbreken. De heer De Jonge: De uitvoering van iedere wet stuit op onvoorziene bezwaren en dan moet er rekening gehouden worden met den geest der wet, doch het moet geen letter- zifterij worden. De Voorzitter: Daarvan is hier geen sprake: de ver ordening zegt duidelijk dat de muren van bijgebouwen niet hooger mogen worden opgetrokken dan 2,30 M. De heer De Jonge: Maar de verordening zegt toch ook dat een verzoekschrift aan den raad kan worden ingediend en dat deze dan concessies kan verleenen De Voorzitter: Zeker kan de Raad consessies doen, doch ook maar binnen een zekere door de verordening aangegeven grens. Daar buiten mag de Raad ook niet gaan. De heer Van Deinse Als het is nieuwen bouw, dan is de Raad niet kompetent om toestemming te verleenen en al wacht men dan ook veertien dagen, zoo zullen er toch geen nieuwe inzichten komen. De heer Versluijs: Ik zou willen tegemoetkomen. De heer Van deu Hoek: Wij zouden dat ook wel willen maar we kunneu niet. De heer Visser verklaart zich ook voor aanhouding van het verzoek, waartoe z. h. s. wordt besloten. j. Een adres van het bestuur der vereeniging tot Zieken- verzorging alhier, luidende als volgt Geeft met gepasten eerbied te kennen, het bestuur der vereeniging tot ziekenverzorging te Ter Neuzen, dat door Uw college bij besluit van 20 October 1904 aan genoemde vereeniging voor het jaar 1905 een subsidie is ver- leend van 200, dat sedert de opening van het ziekenhuis (16 Maartl904), daarin zijn behandeld 74 patienten, waarvan 17 denzelfden dag waarop zij geopereerd werden naar huis vervoerd konden worden, terwijl de overige 57 korter of langer tijd in de inrich ting moesten verblijven, het aantal verpleegdagen bedroeg 1100, dat evengenoemde cijfers voldoende bewijzen dat eene ziekeninrichting in onze gemeente.in een werkelijke behoefte voorziet, dat, alhoewel het ziekenhuis zoo zuinig mogelijk geexploi- teerd wordt, de uitgaven de inkomsten toch overtreffen en meergenoemd bestuur zich dientengevolge verplicht ziet zich voor het jaar 1906, of zoo Uw College mocht goedvindeu voor een zeker aantal jaren, weder voor eene tegemoetkoming in de kosten aan te berelen. dat niettegeustaaude meer genoemde vereeniging voor het jaar 1905 uit de gemeentefondsen een bedrag van 200, als subsidie ontving, de rekeniug over dat tijdvak, naar raming, met een te kort van 400,h 500,— zal afge- sloten rnoeten worden, dat het bezwaarlijk zal gaan telken jare middelen te beramen zulk een te kort te dekken, waarom meergenoemd bestuur Uw College beleefd doch dringend verzoekt de toe te kennen subsidie voor het jaar 1906 wel op 500,te willen bepalen dat wy met te meer vrijmoedigheid U dit verzoek doen daar slechts door subsidie van Uwentwege het mogelijk kan worden gemaakt de meergenoemde inrichting in stand te bouden en te voldoen aan de steeds talrijker wordende aan vragen en het bedrag der uitgaven, dat nu reeds veilig op 2 h, 3 duizeud gulden per jaar kan worden gesteld geheel in de gemeente blijft. daar men met het oog op de drukke scheepvaart, de on gevallenwet en de in bewerking zijnde wet op de ziektever- zekering bezwaarlijk meer een ziekeninriohting zal kunnen missen, tenzij men een groot gedeelte der inwoners aan een groot ongerief wil blootstellen, en, vooral daar men ook in andere plaatsen nuttige in stellingen begint te steunen, met name de gemeente Hulst, alwaar de gemeenteraad aan de vereeniging tot oprichting en instandhouding van een ambachtsschool eene jaarlijksche subsidie toekende van /TOO,—, benevens een bouwterrein en tegen matige rente een voorschot van 20,000, en wij van meening ziju dat eene inrichting als ons zieken huis tot een der hoogst nuttige mag gerekend worden en alle aanspraak op steuo van gemeentewege verdient. Daar nevenB is ingezonden de volgende verklaring der hier gevestigde geneesheeren Ondergeteekenden, geneesheeren te Ter Neuzen, nemen bij dezen de vrijheid UEdelachtbaren dringend te verzoeken troedgunstig te willen beschikken op het verzoek van de Vereeniging tot Ziekenverzorging te Ter Neuzen, op grond van de volgende motieven 1, op grond van de in het vorige jaar genoemde; 2. dat het Ziekenhuis ons inziens meer en meer voldoet aan een zeer dringende behoefte voor doelmatige verpleging van ziektegevallen, die daar buiten moeilijk of niet zouden te behandelen zijn geweest 8. dat bjj voldoenden steuu de inrichting ook zal kunnen worden opengesteld voor hen die een kuur hebben door te maken en finantieel daartoe de voile draagkracht missen. Deze stukken, weike pas zijn ingekomen, worden geren voyeerd naar Burg, en Weth. om advies. k. De voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het raadsbesluit betreffende de huisjes in het Nieuwediep in te trekken en een nieuw besluit te nemen. Burg en Weth. waren gemachtigd tot verkoop, maar voor het eene huisje dat voor afbraak gepresenteerd is waren geen liefhebbers, zoodat dit in eigen beheer is afgebroken moeten worden, terwijl het andere nu pnbliek kan worden verkocht en het deel van het terrein dat niet voor verbreeding der straat noodig was, daarbij gevoegd kan worden. Het raadsbesluit behoort hiermee in overeenstemmin g te worden gebracht. De heer Versluijs vraagt wat de oorzaak is dat Burg, en Weth. bet raadsbesluit niet hebben ivtgevoerd, zooals het is genomen, door de huisjes tegelijk te verkoopendan was er misschien wel een kooper geweest. De Voorzitter en den heer Van den Hoek zeggen dat Burg, en Weth. wel zijn gemachtigd om te verkoopen, maar dat de wijze waarop aan hun college was overgelaten, dat zy niet verplicht waren de huisjes tegelijk te verkoopen. Dhr. Van den Hoek zegt nog dat het eerste huisje bij inschrijving is gepresenteerd, omdat er dau geen notaris voor noodig was. De heer Versluys is van gevoelen dat uit het besluit duidelyk is af te leideu, dat de huisjes samen moesten worden verkocht. Er is besloten beide huisjes te verkoopen, onder voorwaarde dat het eene moet worden afgebroken en zooveel terrein daarvan moet worden opengelaten als door Burg, eu Weth. voor verbreeding der straat noodig oordeelden. Wan- neer samen verkoopen niet de bedoeling was, had die bepaling omtrent het terrein er niet in behoeven te worden opgenomen. Hij meent dat ook nog door den heer Wieland is gezegd dan is alles ineens afgeloopen. De heer Wieland kan zich daarvan niets herinneren, doch meent dat machtiging is verleend om op de voordeeligst ge- achte wijze te verkoopen. De Voorzitter Wij hebben gemeend het voordeeligst te handelen op de wijze zooals is geschied en overeenkomstig het genomen raadsbesluit. De heer VersluijsDan is het wellicht mijnerzijds een verkeerd begrip geweest, maar ik was van meeniug dat be sloten was beiden tegelijk te verkoopen. Overigens apprecicer ik het, dat Burg, en Weth. getracht hebben zoo voordeelig mogelijk te handelen. De heer Moes Nu het eene huisje is afgebroken heeft men er ook beter zicht op, hoeveel van den grond nog by het andere hnisje kan worden gevoegd. De heer VisserAls daarvoor bij de publieke veiling niet een hehoorlijke prijs wordt geboden, zou ik er voor zijn dat de gemeente het zelf hield. Besloten wordt hieromtrent in de straks te houden besloten vergadering nader te spreken. I. De Voorzitter brengt in behandeling het reeds vroeger vermelde adres van eenige vischverkoopers, die verzoeken wijziging in het tarief van het keurloon van visch, dat zij te bezwarend achten. Burg, en Weth. hebben aangevraagd de verordeningen van Vlissingen en Middelburg, doch daaruit blijkt dat er moeilijk een vergelijking is te maken, omdat de regeling en de toestand daar geheel anders zijn. Spreker geeft lezing van de tarieven te Vlissingen en Middelburg en deelt ook mede het bedrag door adressanten in 1904 en gedurende 1905 aan keurloon betaald. Burg, en Weth. zijn van meening dat de thans bestaande regeling goed voldoet en het keurloon niet te bezwarend is. Het bracht in 1904 op f 162,40, de uitgaven beliepen J 139,39, eene verhouding die dus niet zoo gunstig is voor de gemeente, daar het voordeel ook vervalt bij daarvoor noodige bnitengewone uitgaven. Burg, en Weth. stellen voor het verzoek af te wijzen. De heer Versluijs wijst er op dat de visch die hier uit IJmuiden of Helder wordt aangevoerd, in het ijs ligt. Het keurloon wordt per gewicht betaalt, doch het is zeker niet de bedoeling bij het gewicht ook het ijs in rekening te brengen. Hij weet niet of het geschiedt en gelooft ook wel dat de keurmeesters ook niet op een paar K. G. zien, maar zou, nu het toch ter sprake komt, gaarne willen dat in dien geest aan de keurmeesters een wenk werd gegeven. De Voorzitter zegt dat toe, waarna het voorstel tot af- wijzing van het verzoek z. h. s. wordt aangenomen. 8. Voorloopige vaststelling gemeenterekening dienst 1904. De Voorzitter geeft lezing van het na volgende rapport der commissie, belast met het onderzoek der rekening, zijnde de heeren Wieland, Visser en Dees R A P P O R T van de Commissie belast met het nazien der rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over den dienst 1904 en van die aan het gemeentebestuur rekenplichtige instellingen over genoemd dienstjaar. Gemeente-rekening. De Commissie heeft geene bemerkingen op de rekening der gemeente en adviseert haar vast te stellen op een bedrag in ontvangst van 85234,87J en in uitgaaf op 81887,70J, sluitende met een batig slot van 3347,17 Rekening Burgerlijk Armbestuur. Het onderzoek der rekening van het Burgerlijk Armbestuur heeft tot geenerlei opmerkingen geleid, waarom de Commissie adviseert haar vast te stellen in ontvangst op 4911,05 met eene uitgaaf van f 4545,46J, sluitende met een goed slot van f 365.58J, Rekening Brandweer. De rekening van het bestuur der Brandweer heeft geene aanlelding tot opmerkingen gegeven en adviseert de Commissie deze vast te stellen in ontvangst op f 607,45 en in uitgaaf op f 600, sluitende met een voordeelig saldo van f 7,45. Rekening Kamer van Koophandel. Bij het onderzoek van de rekening der Kamer van Koophandel en Fabrieken ad viseert de Commissie de rekening der Kamer vast te stellen in ontvang op f 180,50 en in uitgaaf op f 156,45 en der- halve met een voordeeiig saldo van 24,05. Rekening grindwrg Commissie Ter NeuzenHoek. De door de Commissie van beheer over den grindweg Ter Neuzen Hoek opgemaakte rekening gaf geen aanteiding tot bemer kingen waarom geadviseerd wordt deze vast te stellen op een bedrag in ontvang van f 1437,13 en in uitgaaf van f 1402,79 en derhalve met een goed slot van 34,34. Rekeningen Commissien tot wering van schoolverzuim De door de in de gemeente bestaande Commissien tot wering van schoolverzuim ingediende rekeningen gaven geen oorzaak tot bedenkingen waarom geadviseerd wordt deze vast te stellen voor wat de Commissie in de kom betreft in ontvang op f 173,57, in uitgaaf op 171,51 en dus met een goed slot van f 2,06 en voor wat die te Sluiskil betreft in ontvang op 61,10 in uitgaaf op 40,30 en dus met een goed slot van 20,80. Overeenkomstig het advies der commissie worden genoemde rekeningen z. h. s. goedgekeurd. 3. Aanbieding gemeentebegrooting voor hel dienstjaar 1906 Door den Voorzitter wordt namens Burg, en Weth. aange bodeu de gemeentebegrooting voor het jaar 1906, op een eindcijfer van 74396,74J, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 115,49J. Deze begrooting zal later worden behandeld. A. Onderzoek geloofsbrieven enz. nieuw gekozen raadsleden. De Voorzitter stelt de geloofsbrieven der gekozen raads leden, de heeren A. Visser, D. J. Dees, J. A. de Jonge en J. K. de Masier in handen eener commissie, waartoe hi benoemt de heeren Van Dale, Versluijs en Van Deinse, om daarover te rapporteeren. Gedurende het onderzoek wordt de vergadering geschorst. Bij het weder voortzetten der vergadering rapporteert de commissie, bij monde van den heer Van Dale, dat de stukken in orde zijn bevonden en dat zij mitsdien tot toelating van de gekozenen adviseert. Aldus wordt besloten z. h. s. S. Adres spoorwegmaatschappij MechelenTer Neuzen. De Voorzitter geeft lezing van een adres van de spoorweg- maatschappy MechelenTer Neuzen, dat zij voor uitbreiding van het spoorwegemplacement te Sluiskil noodig acht eenige wijzigingen aan te brengen, volgens bijgezonden teekening, goedgekeurd door Z.Exc. den Minister van Waterstaat Handel en Nijverheid. Dat zij een gedeelte van de Koegorspolderstraat, welke door het emplacement loopt, zou wiilen doen vervallen over eene lengte van 191 M., beginnende aan de Blikstraat en eindigende op het punt waar de westelijke bermsloot tegen het emplacement aansluit dat zij daarvoor in de plaats wenscht te maken een weg die zal komen te liggen oostwaarts van en tegen het ge noemde stationsemplacement, lang 219 M., breed 10 M., die over eene breedte van 10 M. bekeid wordt, zoodat de bermen eene breedte verkrijgen aan beide zijden van 3,50 M. afge- scheiden van de aangrenzende gronden met eene sloot van 2 M. boven- en J M. bodembreedte, diep 1 M. Redenen waarom den Raad verzocht wordt wyziging in den ligger aan te brengen. Onder opmerking dat door de voorgestelde verandering een overweg komt te vervallen en het dus bevordert de veiligheid van hbt verkeer, stelt de Voorzitter namens Burg, en Weth. voor het verzoek in te willigen. De heer Van Deinse wil gaarne aan het verzoek van de spoorwegmaatschappij MechelenTer Neuzen voldoen, maar zou deze gelegenheid willen aangrijpen, om te trachten van haar wederkeerig ook wat te verkrijgen, n. 1. verplaatsing van de koiemip. Die kolentip levert voor velen grooten last op en het is spreker bekend dat daarover bij de Gezondheids- commissie klachten zijn ingekomen deze vond echter nog geen termen om in te grijpen. Het voordeel dat dat kolenlossen voor de gemeentenaren oplevert is niet zoo groot, maar wel wordt er doordat de kraan daar geplaatst is veel last van ondervonden, wat ook zal worden ondervonden door hen, die aan den nienwen stationsweg zullen willen gaan bouwen. De spoorwegmaat schappij bezit terrein genoeg, waardoor dat lossen op een andere plaats met evenveel gemak kan geschieden, terwijl er door verplaatsing van dat kolenlossen een mooi terrein zou openkomen dat voor los- en laadplaats der binnenvaart kan worden benut. We zijn altijd zoo weiwillend voor MechelenTer Neuzen, waarom zouden we nu wederkeerig van haar ook niet eens wat kunnen verkrijgen De Voorzitter acht geen verband aanwezig tusschen het verzoek der spoorwegmaatschappij omtrent wijziging van den ligger der wegen en voetpaden en de kolentip. De heer Van Deinse wil dat ook niet met elkaar in ver band brengen, maar het van de maatschappij ingekomen verzoek geeft hem aanleiding om aan haar ook wat te vragen. We komen haar toch ook weer tegemoet door eene vlugge behandeling der zaak. De Voorzitter merkt op dat de behandeling dezer zaak aan termijnen gebonden is. die moeten in acht genomen worden. De publicatie is geschiedt en bezwaren zijn niet ingekomen, zoodat de Raad het verzoek nu moet behandelen. De heer Van DeinseMoet behandelenja, maar toch niet moet toeitaan Wij van onzen kant zijn altijd inschikke- lijk jegens de maatschappij. De VoorzitterDaarover kunnen we toch wederkeerig ook niet klagen, als iets verzocht wordt volgt toeh 9poedig de toezegging. De heer Van den Hoek Ja, beloven doet ze gauw genoeg, maar de uitvoering gaat minder vlug. De Voorzitter: Ze behandelen daar in Sluiskil die zaak op hun eigen grond en het is toch in het belang van het verkeer dat de ligger gewijzigd wordt. De heer Van Deinse weet dat zoo niet; het grootste voor deel zal wel in het belang der maatschappij zelve zyn, want auders zou ze dat werk wel niet uitvoeren. De Voorzitter wijst er op dat, als er geen bepaalde motieven tegen inwilliging bestaan, het toch niet billijk zou zijn het verzoek te weigeren. De heer Van Deinse kan niet begrypen hoe de Voorzitter zoo steeds de partij opnecmt voor de spoorwegmaatschappij. De VoorzitterIk neem hier niet de partij op voor de spoorwegmaatschappij, maar ik behandel deze zaak zooals ik deze steeds zou behandelen, onverschillig welke eigenaar er ook in betrokken was. De heer V an DeinseAls u bezwaar hebt om thans over mijn verzoek te spreken, kunnen we wel eerst het verzoek der maatschappij behandelen. Dan zal ik er straks wel op terugkomsn. Nadat de heer Moes nog heeft betoogd dat de wijziging werkelijk in het belang van het verkeer is, daar het soms voorkomt dat men zich tusschen de twee overwegen bevindt, terwijl er gerangeerd wordt met waggons en men dan ge- ruimen tijd moet wachten en dc heer Van Deinse heeft ver- kiaard het grootste voordeel voor de landbouwers te aien in de vergrooting van het stationsemplacement, wordt het verzoek z. h. s. ingewilligd. 6. Adres J. L, Jurrij om grond in erfpacht. De Voorzitter doet mededeeliog van een adres van J. L. Jurrij, waarin deze verzoekt hem in erfpachf te willen afstaan eene oppervlakte grond lang 4,25 M., breed 0 97 M gelegen tegen het perceel sectie C no. 3364 aan de Nieuwediepstraat. De grond is gelegen in een hoek, die thans veelvuldig als waterplaats gebezigd wordt en adressant zou deze willen trekken bij zijne aldaar te herbouwen schuur. De Voorzitter verkiaart dat inwilliging van het verzoek inderdaad zal leiden tot een beteren plaatselijken toestand. De bekendmaking dat het voornemen bestaat den grond aan den publieken dienst te outtrekken is reeds geschiedt, bezwaren zyn niet ingediend, zoodat Burg, en Weth. voorste.llen de gevraagde grond op de gewone voorwaardeu in erfpacht uit te geven. Aldus wordt z. h. s. besloten. 7Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter geeft lezing van een schrijven van fjet Algemeen \rmbestuur, waarbij ter benoeming voor een lid van dat college, iu de vacature outstaan door de ontslaguame van den heer S. van Rees, worden aanbevolen de heeren D. van den Ouden en P. M. C. van Sprang. Tot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is, dat met 7 stemmen wordt benoemd de heer Van den Ouden de heer Van SpraDg verkreeg 3 stemmen. 8. Omvraag. De heer Versluijs vraagt of het do bedoeling is de toegezegde bestrating van het eindje straat in de Doelder- straat nog dit jaar te maken. De beer Van den Hoek antwoordt bevestigend. b. De heer Van Deinse zou, zooals hij reeds deed uit- komen gaarne zien dat Burg, en Weth. zich wendden lotde spoorwegmaatschappij Mechelen—Ter Neuzen met verzoek de kolentip te verplaatsen van don oostelijken kanaalarm, wegens .den overlast die de omgeving op grooton afstand zelfs, daarvan ondervindt. De Voorzitter meent dat Burg, en Weth. volgaarne aan het verzoek zullen voldoen. Als men dan maar aan het college wil meedeelen welke redeuen tot klagen er zyn. Bij het gemeentebestuur zijn nog geen klachten ingekomen, ofschoon er al gehoord is van vervuilde regenbakken. Welke waren dat echter De heer Moes heeft dat zelf gezien bij Van der Peijl. Bij Zuid-Westenwind heeft men er daar veel last van. De heer Van den Hoek By mij ook. De heer Moes: Ja, natuurlijk de geheele omgeving daar. De Voorzitter: Als de menschen ons dan nu de klachten maar willen meedeelen. De heer Van Deinse: Ja, 't zou ook een goedo ligplaati worden voor de binnenvaart, als die kolentip daar wegge- daan werd. De heer Van den Hoek: Er zal nu uit het verslag wel voldoende blijkeu dat het gewenscht is, hieromtrent klachten in te brengen, zoodat deze wel volgen zullen. Hoe meer er komen, hoe beter het verzoek gemotiveerd zal kunnen worden. De Voorzitter: Wanneer de klachten gegrond zijn zouden we verder kunnen gaan en op grond van de Hinderwet maat- regelen voorschrijven. De heer De Jonge zou er bezwaar in zien om een of andere handelsonderneming te bemoeilijken. Er is hier toch zoo veel niet en het weinige dat er is moeten we in waarde houden. De heer Van den Hoek is van gevoelen dat de kolen even- goed op een andere plaats kunnen gelost worden. Goedgevonden wordt dat Burg, en Weth. zullen afwachten welke klachten bij hen worden ingebracht, om daarna met de spoorwegmaatschappij te onder handelen. c. De Voorzitter vraagt voor het Dag. Best, machtiging om, wanneer aan school B het M. U. L. onderwijs kan worden ingevoerd, alvorens de door den Baad benoemde onderwijzer Huizinga in dienst kan treden en de heer Van Dixhoorn daardoor alleen het onderwijs in de Engelsche taal voor zijne rekening moet nemen, den onderwijzer Buijsse te belasten met een deel van het onderwys in de Frausche taal. Z. h. 8. wordt de gevraagde machtiging verleend. De Voorzitter schorst hierna de openbare vergadering, die overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting wordt vastgesteld het eerste suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag op een bedrag van f 302,5s. Vervolgens wordt z. h. s. vastgesteld het kohier van het schoolgeld voor het derde kwartaal van 1905, op een bedrag van 747,90. De Voorzitter deelt mede dat afschrijving is toegestaan Wegens schoolgeld aan W. Blok 0,54, A. Frederiksen 0,30, J. Hus 0,75, P. J. Versluijs f 2, P. A. van Buren f i. Wegens hoofdelijken omslag nan De erven wed. F. B. Cortvriendt 192,971, P. A le Clerq 42,93, P. Geene 2,S3J, C. J. Molhoek 19 28, T. J. Modderaar f 7,87J-. H. Koens f 3,34, W. Tengeler f 6,68, K. Haak /2,3l, C. van Wijck 2,34, P. Wtskerke /o,91, J. van Alten 0,63. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. H 1/

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 6