A. P. J. HERMANS, Dote TEIPELIMS PLAT Feesten te Zaamslag. s. r. elzinga, Zullen zij mij genezen Advertentien. Heeren aandeelhouders van Weegbruggen. Zenuwarts, Badhuisstraat 28, Vlissingen, Tandarts, te TER NEUZEN. den heer G. NOtJSEN, Dr. OSCAR BLONDEEL, E L ZIN G A. college, die te Scheveningen logeert, ontving in zijn hotel een beleefde uitnoodiging om zijn ge- luk eens te komen beproeven in de club aan den weg te Scheveningen. Heuscb vrijmoediger kau 't niet. Een bewoner van een kleine Geldersche gemeente verhuisde naar Rotterdam, maar //vergat" door de drukte een oude bij hem inwoneude tante mede te nemen. Eenige bewoners van het plaatsje zorgden voor het noodige reisgeld, waarna een hnuner Zaterdag het oudje naar Rotterdam bracht en haar voor het huis van neef afleverde. Deze wist nu niet beter te doen dan haar maar weer in huis te nemeu. Ter gelegenheid van den jaardag van konin- gin Emma zouden van af het Waterfort te Cura sao 33 schoten gelost worden. Na het derde schot had er een ongeluk plaats, dat voor degenen, wieu het trof de droevigste gevolgen had. Is er een schot gelost, dan moet de cartouche uit het kanon verwijderd worden en daarna kijkt een der artilleristen in den loop, om te zien, of ook het kancn moet doorgeveegd worden. Hiermede was du ook de artilerist Van Dalem bezig, toen de artillerist Berghuis er een nieuwe cartouche in- schoof, die onverwacht ontplofte, waardoor Van Dalem een deel der lading in zijn gezicht kreeg en Berghuis zijn linkerhand verbrijzeld werd. Van Dalem zal waarschijnlijk zijn beide oogen voor goed kwijt zijn, en de linkerhand van Berg huis is aan den elleboog moeten geamputeerd worden. Beiden zijn naar het militaire hospitaal vervoerd. Op 16 Augustus is te Grammichele, op Sicilie, een bloedbad aangericht, dat de volgeude aanleiding had Op den morgen van dien dag keerde een groote tchaar arme menschen van het station terug, waar zij afscheid genomen hadden van familie en vrien- die naar Amerika gingen. Op het marktplein hielden zij stil, om de wijding bij te wonen van nieuwe vlaggen van de socialistische arbeids-kamer en van de reservisten-vereeniging. Vele en lange redevoeringeu werden gehouden, en alles verliep kalm, tot etin redenaar een beschouwing hield tegen de bezitteude klasse, wijzende op het treurige lot van landverhuizers en op de ellende van het proletariaat. Toen vatten de hoorders vlam, uitten bedreigingen tegen de bezittende klasse, zoodat de aanwezige commissaris van politie het noodig oordeelde de bijeenkomst uiteen te doen gaan. Zijn tusschenkomst had echter een verkeerde uit- werkiug. De menigte trok naar de burger-societeit, beneden het raadhuis, droug binneD, wierp bij gegoeden de ruiten in, vernielde het meubilair, stookte brand en ging toen het stadhuis in, om daar het vernielingswerk voort te zetten. De politie was genoodzaakt de kleine bezetting, 20 man infanterie, te hulp te roepen. Toen alle vreedzame middelen niets meer uit- werkten, werd bevel tot schieten gegeven en het vuur had een moorddadig gevolg. De menschen kwamen eerst tot bezinning, toen zij op den grond dooden en gewonden zagen liggen en vluchtten naar alle kanten. Het getal dooden bedroeg 13, dat der gewonden meer dan 100. Een jongensstad. In New-York heeft men een even interessante als aardige proef genomen door een der stadsparken te stellen ouder het beheer van de buurtkinderen zelven. De quaestie was deze, dat het //Hamilton Eish Park" in het oostelijk deel d r stad gelegen, reeds laug een bron van ergeruis was voor de overheid; den heelen dag scharrelden er in dezen vacantietijd de duizenden kiuderen uit de buurt en de park- wachters stondeu machteloos tegenover de kinder- anarchie. Omdat men het park ook niet wilde sluiten, nam men zijn toevlucht tot de echt- Amerikaansche proef, om den kinderen zelf het bestuur over het park in handen te geven, want primo kon de orde in het park er slechts door verhoogd worden, en secundo zouden de Ameri- kaansche jongens en nu reeds vroeg verantwoorde- lijkheid door leeren dragen en hun burgerplichten vervullen, welke eigenschappen hun later in het groote leven ongetwijfeld te pas zouden komen. Knapen uit alle standen en van elken leeftijd zijn met de grootete geestdrift tot het plan toege- tredenzij stelden zich vol ijver als candidaten voor de verschillende functies, en in talrijke bijeeu- komslen bespraken de jeugdige redenaars hun verschillende candidaten. Een dezer sprekers wist zijn motie er door te krijgen, dat men in deze //Jongensstad'' de politiek buiten zou sluiten maar dat lukt zelfs bij jonger-Amerika op den duur toch nooit geheel Meisjes worden wel getolereerd in de //Play ground City", maar voorloopig kunnen zij nog voor geen enkel ambt verkozen worden. Na een verwoeden Stembusdag, die overigens ordelijk verliep, drukten stembusoverwinnaars en overwonneu elkaar ste»ig de hand en beloofden elkaar, gezamenlijk voor het algemeen weizijn te arbeiden. Als //mayor" dezer jongens-stad is een flinke knaap van vijftien jaar gekozen hij had al een geduchte reputatie in zijn voetbal-, cricket- en baseballclubs. Wie zal zeggen of hij er zijn be- noeming tot burgemeester niet gedeeltelijk aan te danken heeft gehad De jonge burgervader heeft het recht, zijn ondergeschikte beambten aan te stellen zijn heerschappij in het park grenst aan het absolutisme. Echter heeft de Mayor van Groot-New-York zich het recht van veto voorbehouden, De Weener correspondent van de //N. Rott. Ct." schrijft Een treurig geval van jaloezie trekt hier zeer de aandacht, waarvan de jaloersche vrouw Lana zelf het slachtoffer geworden is. Zij vermoedde n. 1. dat haar man, die sloteumaker is, een minnares had, en geloofde er zeker van te zijn, toen zij een briefje vond van juffrouw Anna Schon aan haar man. Hoewel daaruit geen bewijs vanontrouw geput kon worden, maakte deze briefwisseliug de vrouw toch zoo woedend dat zij besloot naar haar gewaaude medediugster te gaan en deze eens onder handen te nemen. Zij stelde zich daarbij zoo sis een furie aan, dat het heele huis er bij te pas kwam. De buren stonden op de gang en werden gewaar hoe het meisje zoo lang geranseld, bij de haren getrokken en mishandeld werd, totdat vrouw Lana er zoo moe van werd, dat zij naar buiten ging om wat adem te scheppen. Na wat uitgerust en een glas water gedronkeu te hebben, zei ze tegen de portiersvrouw, dat zij weer naar het meisje ging om haar strafoefening voort te zetten. Die zat intusschen in haar kamer doodsbenauwd te huilen en werd zoo bang, toen zij vrouw Lana weer hoorde terugkomen, dat ze uit de derde verdieping naar beneden sprong enzwaar gewoiffl op straat liggen bleef. Toen de ander dit hoorde en tevens vernam dat de justitie zich met het zaakje zou bemoeien, werd zij zoo angstig, dat zij thuis gekomen een scheermes nam en zich den hals afsneed. Mad. Galley, de ongelukkige vrouw van den voortvluchtigen ex-bediende van de Comptoir d'Escompte te Parijs die nu op den Atlantischen Oceaan vaart, heeft zich naar het kantoor begeven en heeft den directeur de juweelen, die zij van haar man in de laatste maanden had gekregen en een som van 3000 fr., die hij haar uit Havre had gezonden, willen overhandigen. De directeur wenschte haar geluk met haar handelwijze, maar weigerde die teruggave aan te nemen. Mad. Galley heeft toen geld en juweelen aan den onderzoeksrechter op het paleis van justitie overhandigd. De naam van den oud-afgevaardigde van Glasgow, Hugh Watt, wordt thans in opspraak gebracht te Londen, wijl tegen hem een vervolging wegens poging tot moord op zijn eerste vrouw, wordt ingesteld. De toedracht der zaak is als volgt. Hij is van zijn eerste vrouw gescheiden en daarna weer gehuwd, en nu had de eerste vrouw aan de tweede wegens eerroof een proces aangedaan met den eisch van 5000 pond sterling schadevergoeding. Eerst verminderd, hoor het hof van appel, heeft het Hoogerhnis evenwel het bedrag gehandhaafd. Het vooruilzicht deze som aan zijn eerste vrouw, met wie hij ook reeds te vergeefs een minnelijke schikking had pogen te treffen, te moeten betalen heeft den heer Watt er toegebracht in zijn woede naar een particuliere detectieven agentschap te gaan en daar 800 pond uit te loven, als men hem van zijn vrouw bevrijdde. Zijn bedoeling zou dan geweest zijn, zijn slacht offer met behulp van een detective uit den weg te ruimen door middel van chloroform. Thans, zich in hechtenis bevindend, verklaart hij het slachtoffer van geld-afpersers te zijn ter- wijl de detectieven beweren het bewijs hunner be- trouwbaarheid in handen te hebben. Aangezien de heer Watt zeer rijk is, is hij na het deponeeren eener borgstelling op vnje voeten gesteld, in afwachting van den afloop van het proces, dat de grootste belangstelling gaande houdt door de maatschappelijke positie des heereu Watt en die zijner tegenwoordige vrouw, welke behalve een bedenkelijk verleden, een schandalige echt- scheiding achter zich heeft. ZEETIJDINGEN. Van 23 tot en met 24 Aug. Van 23 tot en met 24 Aug. werden langs de Motorschoenen. Het is deze maal nu eens geen Amerikaansche uitvinding, maar het is niemand andres dan een bezadigd Zwi wsche mede- Europeaan die er het patent van hetfJUV De Basler Nachrichten melden werkelijk dat een Bazel's ingenieur kort geleden deze stoomschoenen heeft uitgevonden. Dit schoeisel draagt een kleinen niet zwaren motor, in rolschaatsvorm. En voorzien van dit toestel loopt men op zijn gemak 4 meter in de seconde, dus een veertig kilometer per uur. De //zevenmijlslaarzen" zullen weldra niet meer egendarisch zijn. Dusdanig is de vraag die heel wat vrouwen zich stellen, wanneer zij de wondervolle geuezin- gen lezen die door de Pink Pillen verkregen zijn geworden en die de dagbladen op regelmatige wijze publiceerea. De maunen nemen veel sneller een besluit en stellen zich deze vraag niet. Zij zien de genezingen, en zij zeggen de Pink Pillen hebben de persoon genezen die dit attest heeft gegeven, hij leed aan dezelfde ziekte als ik ik ga de Pink Pillen probeeren. En waarom, Mejuffrouw, zouden de Pink Pillen U niet genezen De ziekte Vaaraan gij lijdt is geen onbekende. Gij lijdt bijv. aan de maag De Pink Pillen hebben eene uitmuntende maag teruggegeven, eene volmaakte spijsvertering aan duizende vrouwen. Wat zij voor anderen gedaan hebben zullen zij ook voor U doen. Wij nemen aan dat gij twijfelt omtrent de werk- dadigheid der geneesmiddelen waarvan men nimmer attesten van genezingen publiceert. Met de Pink Pillen is die twijfel onmogelijk. Alle dagen worden U nieuwe attesten vnorgelegd waarvan de echtheid onbetwistbaar is, voorzien met naam en adres van den genezenen persoon. Zoo vermelden wij heden het attest van Mej. W. Leunk te Goor. Waar zij woont Spoorstraat No. 208. Hare ziekte Bloedarmoede, maagpijnen. Het geneesmiddel dat haar genezen heeft De Pink Pillen. Haar lijden heeft langen tijd geduurd, zij had hoegenaamd geen eetlust, voortdurend krampen in de maag, hartkloppingen, verblindingeu, steeds koude handen en voeten. Wat al geneesmiddelen zij er voor aangewend had is niet te zeggen, maar alles was tevergeefs, zelfs niet de minste ver- lichting. Tot men op zekeren dag haar aanraadde de Pink Pillen van Dr. Williams te probeeren. Langzamerhand kwam er beterschap en de behan- deling voortzettende nam dezelve al meer en meer toe tot dat de genezing kompleet was. Een pnnt dat onthouden moet worden. Dat Mej. W. Leunk zegt dat zij voor twee jaar geleden door de Pink Pillen is genezen ge worden en dat sedert dien tijd zij nooit meer geleden heeft. De genezingen, door de Pink Pillen ver kregen zijn dus volmaakte genezingen, die van blijvenden aard zijn. De Pink Pillen doen niet zooals zekere geneesmiddelen, die eene tijdelijke verbetering geven gevolgd door weder instorting. Neen, zij wijzigen den algemeenen toestand, zij geven U de gezondheid, zoo niet voor altijd, het geen te mooi zou zijn, maar toch voor langen tijd. Zij zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuw- zwakte, maagkwalen, uitputting, rheumatiek, zenuw- pijnen, heupjicht en onregelmatigheden. Prijs /1,75 de doos 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabili^, Steiger 27, Rotterdam hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos, is als wedervffr- kooper der Pink Pillen voor Ter Neuzen eD omstreken aangesteld A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Oostsluizen alhier 25 binnensaartuigen op- en 28 afgeschut; door de Westsl. 8 op-en 15 afgeschut Heden overleed tot onze diepe droef- heid, onze geliefde echtgenoot, broeder en behnwdbroeder W1LLEM PIETER MICHIELSEN, in den leeftijd van 32 jaar. Mede namens de familie, Wed. W. P. MICHIELSENHerrebout. JOZ. MICHIELSENWieland. M. MICHIELSEN—Van Vijvex. L. HANGOORMichielsen. jst VAN VIJVEN Michieesen. Ter Neuzen, 23 Augustus 1905. Door het aanschaffen van Vijf Honderd Kilo geijkte Gewichten, ben ik in staat, het gewicht bij de weegbruggen aan te brengen. is a. s. Dinsdag 2!) dezer te Ter Neuzen KIET te spreken. is van 28 Augustus tot 15 September niet te consulteeren. Allen, die wenschen deel te nemen aan de op 31 Augustus a.s., te houden VOLKS- SPELEN, worden verzocht, zich voor of op Klaandag 28 Augustus aan te melden bij de heeren J. A. Donze of A. v. Here voor het Iiimjrijden. C. Pladdet (Noordstraat) of N. J. Harte voor het Ringsteken (met Krudwagens.) M. de Jonge of P. van Sprang voor het Waterrijden. J. Jxirrij of J. de Cooker voor het Varkensvangen. A. Moggre of W. D. de Vries voor het Schaartjeknippen. J. A. Donze of J. Jurrij voor het Kier- rijden (met JPaard en Kar). Het Varkensvangen is uitsluitend voor man- nen boven de 20 jaar, het Schaartjeknippen voor meisjes beneden 15 jaar. De prijzen voor het Eierrijden moeten door de deelnemers zelf worden aangekocht. HET BESTUUR. Met het oog op den te houden wS&qP optocht op 3! Aug., worden de buurtcommissies verzocht de eerebogen minstens eene hoogte te geven van 5 M. De 'Feesteornmlssie te Ter Neuzen. Ingezetenen van ZAAMSLAG, die op 31 dezer wenschen deel te nemen aan het Ringrijden te paardaan het. IVieler- feest of aan eenig ander onderdeel der Feesten, worden uitgenoodigd zich daartoe aan te melden bij den heer WIESEMAN, Zater°dagna» middag tusschen 5 en 7 uur. DE FEESTCOMMISSIE. J. V L A A m 3 Reparateur, Axel. De DIRECTIE van de Holland-A merika- lijn te Rotterdam, maakt bekend, dat zij als hun vertegenwoordiger voor Ter Neuzen en omstreken hebben aangesteld te Naaiknssen bij Ter Neuzen, bij wien alle inlichtingen voor de reis naar Noord-Ame- rika te verkrijgen zijn. Rotterdam, Augustus 1905. DE DIRECTIE. ATTT' TVf A Iff is overtuigd dat men, om te leven, IXXtJUXJ lilAil eerst en vooral moet eten, en dat er, om goed te kunnen eten, tanden noodig zijn. Maar het is slechts met goede tanden dat men het best eten zal. Ond en jong kan heden ten dage van een mooi uitmuntend gebit genieten. Men behoeft zich slechts te wenden tot gediplomeerde der Tandheelkundige school van Parijs (de beroemdsteTandheelkundige hooge school van Europa), 49 Plateaustr., (rechtover de Nieuwe Hoogeschool), 5 minuten van de Zuidstatie, CSEXT, en men zal overtuigd zijn dat men nimmer meer bevreesd en met het volste vertrouwen een Tandheelkundige raadplegen kan, zonder de minste pijn te ondergaan. De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzelfden dag bediend worden, zoowel voor be- werkingen in den mond, aJs voor plaatsing van kunst- tanden en gebitten. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische imricbting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, Datum VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. I'oor Ter Nemen t 23 Eng. s.s. Golfer 1066 Londen ledig idem Ann Webster 2241 idem stukg. 24 idem Federation 2232 Goole kolen Van Ter Nenzen i 23 Eng. s.s. Gleno 530 Londen ledig idem River Lagan 2272 idem stukg. 24 idem Golfer 1067 idem macad. Voor ent i 23 Eng. s.s. Speedy 1123 Antwerpen ledig Deen. s.s. Stjerneborg 3449 Riga h. vi. Noor. 8 s. Hafurssjord 4722 idem hout 24 Eng. s.s. Warkworth 1862 New-Castle stukg. idem Sea Gull 2762 Londen idem idem Ouse 2158 Goole idem idem Truro 3366 Hull idem Belg. s.s. Albert 399 Ostende ledig Van Gent i 23 Rus. s.s. Johanna 3115 Stettin phosph. idem Gen. Radetsky 3897 Riga ledig Eng. s.s. Sea Hound 3(, 85 Londen stukg. idem F.mden 2226 Goole idem Duits. s.s. Norderwey 2503 Stettin phosph. 24 Deen. s.s. Svend 3530 Methil ledig Duits. s.s. Pioneer 3572 Glasgow idem Ned. s.s. Guido 4599 Helzingfors idem Eng. s.s. Whimbrel 2514 Liverpool stukg. idem Avocet 3984 Antwerpen idem Volksspeleu

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2