25"*" jaardag van H. i. de Koningin, op 31 Augustus 1905. Handefsberichten. Advertentien. aanbesteed: 42,200 K.G. Superptiospliaat, 18% of 54,400 Superphosphaat, 14% en 5700 Lijnkoek. Ter Neuzen. Het Voorloopig Comite. BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. 1 Bierbottelarij, Limonades, Spuitwater, Kwast, Boerenjongens- en Meisjes. D. DE WITTE Jr., In 't belang der Landbouwers, Allen die belangstellen in een feestelijke herdenking van den 25sten jaardag van H. M. de Koningin worden uitgenoodigd tot bijwoning eener vergadering op DondBrdag 17 Augustus a.s., 's avonds 7 uur, in het „Hotel Centraal". D A G E N. ZEE rr IJ I I lV Gr JE IV. Van 14 lot en met 15 Aug. Donderdag 17 Aug. 3.6 8.24 Vrijdag 18 3.40 3.67 Zaterdag 19 4.13 4.29 Zondag 20 4.46 5.2 Maandag 21 5.20 5.40 Dinsdag 22 5 59 6.19 Woensdag 23 6.43 7.10 JOZINA ELIZABETH, Ter JVeazen. YEREENIGING ood aan zich met een end langs boord te ,aten zakken, toen hij voorbij dreef, en hem zoo te orijpen. De commandant verbood het echter, daar alle kans op een tweede slacht- offer had bestaan op die manier. Het laatste wat men van den drenkeling hoorde was //Maak voort, ik kan niet meei Alle pogingen faalden echter, en men was ge- noodzaakt de boot weer te hijschen en hem aan zijn lot over te laten. Het geval maakte aan boord een diepen indruk. De kwartiermeester was dien nacht onder- officier van de wacht, en moest vooruit naar een losgeslagen kluisdeksel kijken, toen de stort- zee hem opnam en over den barbetti-toren in zee sloeg. De "oewoners van een huis te Bochum vrerden de vorige week plotseling opgeschrikt door een hevigen knal, die in de woning van het echtpaar Bastman weerkloukeu had. Men riep een agent van poiitie en drong de woning van het reeds laugen tijd in oneenigheid ievende paar binnen. Een vree- selijken aanblik bood de kamer. Ouder de over- blijfselen der meubels, waaruit nog bUuwe vlammen opstegen, en bedekt met stukken van het half ingevallen plafond voud men het met verschrikkelijke brandwonden bedekte lichaam van den man, terwijl de vrouw wezenloos maar onge- deerd in een hoek der kamer lag. De man werd terstond naar het ziekenhuis veivoerd, zijn toe- stand is hopeloos. De vrouw vertelt, dat zij beide weer ruzie gekregen hadden. Plotseling had haar man, om haar tot zwijgen te brengen, de brandende petroleumlamp gegrepen, om die haar naar het hoofd te slingeren. Daarbij was hij echter gestruikeld, de lamp was op den grond gevallen en met een hevigen knal uit elkaar ge- sprougen. De poiitie heeft echter aan dit verhaal geen geloof gehecht, maar heeft de vrouw ge- vangen genomen, daar er ernstige verdenking be- staat, dat zij de brandende lamp naar haar man heeft geworpen. Een juffrouw van omstreeks 67 jaar sprong onder Muiderberg bij een halte uit de in gang zijnde Gooiscbe stoomtram met het gevolg dat zij met het achterhoofd op de rails kwam. De vrouw baadde in haar bloed en werd door den conducteur in een der wagens opgenomen en verbonden. Intus- schen werd om een dokter getelegrafeerd, die te Diemen hulp verleende. Hij achte het niet noodig de ongelukkige naar het gasthuis te vervoeren en in bedenkelijkeu toestand bleef zij ten huize van den dokter achter. De Tel. meldt In een gemeente in Zeeland bleek, bij de be- proeving der brandspuit, dat dit instrument met wind mee pi. m. 3 M. ver spoot, terwijl er met tegeuwind geen water kwam. In de raadsvergade- ring werd besloten het instrument maar af te schaffeu als er brand was, kwam meu meestal te laat, en de meeste huizen en hofsteden wareu toch geassureerd Het aantal zuivelfabrieken enz. in ons land, die onder controle staan, bedraagt thans 700, met een jaarlijksch productievermogen van 27.600,000 K.G. boter. Maandagmiddag omstreeks 5 uur gebeurde er in de gemeente-zweminrichting te Dordrecht een ongeluk. De 16jarige J. Kien was daar, niettegeustaande herhaalde aanmaningen zich te gaan aaukleeden, reeds ongeveer 2 uur in het water en speelde daar met eenige andere jongeus krijgertje. K. scbiel nog eens in het water, maar komt. niet boven. Zijn makkers bemerken dat hij zoo lang weg biijft en vermoeden dat er iets niet in orde was. Zij doken naar hem, maar konden hem niet vindeD. De zwemmeester was iumiddels er bij gekomeu en zocht ook met een stok in 't waterhij stiet tegen een voorwerp aan. Op die plaats werd gedoken en werkelijk brachtcu twee jongens Kien naar boven, hewusteloos echter. Vier minuten was hij toen ODder water gebleveu en de zwemmeester psste direct de kunstmatige ademhaling toe en liet een' dokter halen. Onder die behandeling had de drenkeling nog eens den mond geopend, doch daarua gaf hij geen eDkel teeken van leven meer, ook niet toen aehter- eeuvolgens de doktoren gedurende ruim 20 minuten beproefden het leven op te wekken. Zij konden daarua slechts den dood constateeren. 'Te Amsterdam behaudelde de vorige week een zuster van den gemeentelijken geneeskundigen dienst een jongen patient, die ouder die behandeling, waarschijnlijk tengevolge vau pijn, de zuster tegen den buik schopte. 's Avonds werd de zuster on- we! en thans is zij aan de gevolgen bezweken. Deze treurige zaak wekt veel deelneming. Door eene commissie uit Gedeputeerde Staten is Viijdag 1.1. de kas van den gemeente-ontvanger te Stolwijk onderzocht en den dag daarna is de man uit zijne betrekking ontslageu. Een tekort in de kas schijnt de oorzaak ervanteziju. Ieder heeft diep medelijden met hem en zijn gezin, en niemand begrijpt, hoe zoo iets mogelijk kon wezen de ontvanger stond algemeen bekend als zeer soliede en was steeds een voorbeeld van accuratesse. Nadat door de justitie uit Rotterdam een onder- zoek was ingesteld is de ontvanger in den nacht van Zaterdag op Zondag gevaogen genomen. Een arbeider onder Oostvoorne had de onvoorzichtigheid den sikkel, waarmede hij aan het haversnijden was, in den zak te steken met het gevolg dat hij onder het binden de hand er in sloeg, en zich deerlijk bezeerde, zoodat hij spoedig onder veel bloed verlies door een geneesheer verbonden moest worden. Een menschenkenner. EeD ijmkerhet is ergens gebeurd, waar veel bloemen bloeien, kwam telkens tot de voor hem droeve ont- dekking, dat uit zijn korven door vlugge lang- vingers was gestolen. Den dader of daders kon hij, wat hij ook deed, maar niet betrappen. Eindelijk hij had „hef middel gevonden. Hij nam op zekerea dag een vreemden werk- man, onderhield zich lang met hem, gaf hem een thaler en liet hem op een zonnigen morgen met een toegebonden korf op den rug, niet ver van zijn bijenstand plaats nemen. Verwonderd bleven mannen en vrouwen stil- staan en zagen naar den vreemdeling met den bijenkorf, die als in den grond geworteld stil stond. Onze ijmker stond gemoedelijk zijn pijp rookend, toe te zien. Buurman, wat is dat, wat heeft dit te beduiden O, niets. dat is een dief, die bij mij gestolen heeft. Waarom biijft hij daar staan Ik heb hem betooverd. Nu begrepen de mensc.ben er alles van. Een rilling liep hun over de rug en schuw staarden zij naar den man, die zoo iets kon verrichten. Een oud, goedhartig vrouwtje, die lang naar den //dief had staan turen, ging naar den ijmker eD zeide medelijdend Buurman, laat hem nu maar loopen, nu heeft hij zijn deel. Ja, als gij meent dat het genoeg is, dan zal ik er maar eens naar toe gaan. Hij ging naar //den betooverde", haalde zijn //tooverformuul" uit den zak en las halt luid de bezwering, waarna hij drie kruisen over hem maakte. Hierdoor was de //betoovering gebroken. De dief kreeg eensklaps het gebruik zijner beenen terug, liet den korf vallen en maakte zoo snel hij kon, dat hij wegkwam. In heel het dorp en den omtrek werd nog weken lang over dit feit gespfoken. Zij die het gezien hadden konden het niet dikwijls genoeg voortvertellen en besloten met de woorden 'k Heb het met mijn eigen oogen gezien, ik beir er zelf bij geweest. Wat den ijmker betreft, hij lacht in zijn baard, want sedert dien tijd werd er nooit meer een korf bij hem gestolen. Omtrent den cycloon, die Sedan en de omgeving heeft geteisterd, warden de volgende treurige bijzonderheden gemeld. De storm ging gepaard met een hagelbui van steenen ter grootte van een vuist, waardoor hit stadspark totaal is verwoest. De bladeren zijn van de boomen gescheurd, takken afgebroken boomen omvergeworpen. Telegraafpalen zijn ge broken, telegraaf-, telefooulijnen en stroom- geleidingen voor de electrische tram vernield. Het kerkhof heeft al even hard geleden als het stadsparkde afgewaaide schouwen zijn niet te tellen, de ingeslagen ruiten evenmiti. De cycloon heeft slechts twaalf minuten geduurd en in dien tijd in de stad alleen voor auderhalf millioen francs schade aangericht. In den omtrek is het niet beter gesteld. In dertig omliggende gemeenten is de oogst verwoest, daken zijn afgerukt, een geheele hoeve is wegge- waaid, een landhuisje twee honderd meters ver gesliugerd, een bierbrouwerij, een kerktoren zijn iugestort, een kerkklok is medegesleurd. Voor zoover tot nu bekend is, zijn ook vier menschen gedood en velen gekwetst. Uit een Vlaamsch blad De Brusselaars zijn nergens sterker in dan in het naiiipen. Richten zij een kunstfeest in, dan apen zij Autwerpen na. Is het een zwans, dan moet Parijs nageaapt worden. Zoo hadden zij gisteren hunne Reiue des Halles met de noodige demoiselles d' honneur, en altijd a 1 instar de Paris, de noodige prix de beaute, prix d' Elegance, enz. De muse d'alimentation van Parijs had de Brisseleers de eer aangedaan, met haar hof het feest bij te wonen en Vive Bruxelles te roepen, terwijl de gelukkige ,/kiekenfretters" Vive Paris uitschreeuwden. De jury, zegt de Eto.la, was onverzadigbaar in hetkusseu Pred Racik is een jeugdige Amerikaansche schoenpoetser. Een jongen met eerzucht Hij wou president Rooseveldt's schoenen poetsen, en hij kreeg 't gedaan. Maar nu wou hij hooger op en, om zoo te zeggen, gpkroonde schoenen poetsen. Hij ging naar Engeland om koning Eduard te bedieuen. Dat is hem helaas niet gelukt. Zater dag deed hij nog twee pogingen om met een aanbevelingsbrief tot het heiligdom van het Buckingham-Paleis door te dringen. Helaas Feed. Racik werd niet waard geacht kortingEduard's schoenen te poetsen. Hij verlaat Londen met den enkelen troost, toch den Lord Mayor bediend te hebben. En nu naar Frankrijk om president Loubet onder handen te nemen. Met de schoenea der domocratie schiet onze Fred blijkbaar beter op. Een detectieve te New-York is een bedelaarstrust op het spoor gekomen. Zes wel- gestelde mannen die de trust vormden, zijn ge- arresteerd. Een der bedelaars had, toen hij gepakt werd, 1200 aan bankpapier en 200 aan klein geld bij zich. Axel. Huwelijks-aangiften. 4 Aug. Marinus Scheele oud 20 j., jm. (van Ter Neuzen) en Leuntje Dobbelaar, eud 22 j., ,jd. 10 Aug. Christiaan Ollebek, oud 22 j., jm. (van Hoek) en Cornelia Jansen van Rosendaal,oud 20 i„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Cornelia Wolfert, oud 22 j., jm. (van Ter Neuzen) en Carolina Ckariotta Kole, oud 22 j jd. Jan Verstraten, oud 30 j., jm. en Trijntje Boer, oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Aug Jan, z. van Abraham Moes en van Aagtje Debora Naeije. Neeltje, d. van Levinus de Putter en van Jacoba Cornelia de fiegt. 4 Aug. Neeltje, d. van Jan Naeije en van Catharina Willemsen. 8 Aug. Leendert Lourens, z. var, Leendert Ortelee en van Martha Wiemes. 10 Aug. Geertrui, d. van Johannes Adriaan Dregmans en van Johanna Pieternella Oggel. 13 Aug. Gilles, z. van Pieter van Langevelde en van Cornelia Dina de Visser. Overlijden. 6 Aug. Aaltje van Cadzand, oud 75 j., echtg. van Michiel de Visser. 13 Aug. Cornelia Marinus Verschelling, oud 7 w., z. van Adriaan en van Catharina Goossen. Mas van (went. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Aug. Petrus Jacobus Wilhelmus van Acker, oud 22 j., jm. en Pharailde Virgenia de Bidder, oud 23 j.. jd. GeboorteD. 14 Aug. Alouis, z. van Desiderius Josephus Verschraegen en van Maria Johanna Catharina Dijsserinck. Noels. Geboorten. 6 Aug. Pieternella, d. van Cornelis Sol en van Maatje Klaassen. Overlijden. 1 Aug. Neeltje Johanna Nederhand, oud 3 j., d. van Johannes Adrianus en van Jacomientje Janneke van der Welle. Jannetje Adriana Pladdet, oud 6 m., d van Pieter Jacobus en van Francina Maria Bolleman. 2 Aug. Jozias de Kraker, oud 14 m., z. van Jozias en van Pieternella Schoonakker. 4 Aug. Jan de Kraker, oud 3 m., z. van Jozias en van Pieter nella Schoonakker. 5 Aug. Elizabeth Cornelia Dieleman, oud 6 m., d. van Cornelis Pieter en van Adriana Catharina de Klerk. 6 Aug. Michiel van Tatenhoye, oud 2 m., z. van Marinus en van Cornelia de Pooter. 8 Aug. Maria Aibrechtje Nijsser., oud 7 wd. van Marinus en van Neeltje Meeusen. Kanmxlag'. Huwelijks-aangiften. 10 Aug. Jacobus Dieleman, oud 22 j jm. (van Hontenisse) en Levina Magdalena Dees, oud 19 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Aug. Jan van Kerkvoort, oud 26 j., jm. en Willemina de Feijter, oud 24 j., jd. 10 Aug. Jacobus Petrus Dieleman, oud 25 j., jm. en Pieternella Janneke Dekker, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Aug. Elizabeth Neeltje, d. van Jacobus de Jonge en van Adriana Maria Haak. 6 Aug. Jan Pieter, z. van Franpois Hamelink en van Franpoise Magdalena Allaart. 8 Aug. Adriaan, z. van Adriaan Nijssen en van Ebrina de Zeenw. 15 Aug. Adriaan, z.van Franpois Cornelis de Jonge en van Maria van den Ende. Overlijden. 13 Aug. Cornelia Stoffels, oud 68 j., echtg. van Hermanus Klaassen. Kuiddorpe. Geboorten. 4 Aug. Achilles Ren6, z. van Leonardus de Dauw en van Nathalie Ludovica Winne. 9 Aug. Alma Maria, d. van Augustus Cop- pieters en van Anthonetta van Keulenbroeck. AANBESTEDINGEN. Op Woensdag 30 Augustus 1905, des voormid- dags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provin- ciaal Bestuur te Middelburg, vau Het tnaken en hangen van een paar ijzeren ebdeuren voorde Westschutsluis te TerNeuzen. (Raming 9350). Hulst, 14 Augustus. Middenprijs per 100 kilo Tarwe 9,25 Rogge f 7,50 Wintergerst 7,50Zomergerst Haver8,Erwten f 9,Paardenboonea Duivenboonen f Witteboonen f Bruineboonen fBoekweit fLijnzaad fAardappels f 4,25 Koolzaad per zak van 105 liters f 13,Boter per kilo f 1,30. Eieren per 26 stuks f 0,95. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld 35 stnks hoorn- vee, 30 varkens, Verkocht15 stuks hoornvee, 12 varkens. KOEBS TAN HET GELD. 47,82£ a 47,85. u 12,12, Voorm. Nam. Belgisch per 100 fr. Engelsch per 1 S3 VLAG. 1 NAAM. M3 Van en naar. Lading. B 1 I Van Ter Xeuzcni Hailing 2199 Londen stukg. Voor (ient i Mlawka 2152 Norderham ledig 14 Eng. s.8. 14 Units, s.s. 15 Eng. s.s. Tadorna 3730 Manchester stukg. Van Cent i 15 Eng. s.s. City otStokholm 4203 Dublin stukg. Deen. s.s. Carbon a 4227 Stettin phosph. Van 14 tot en met 15 Aug. werdeu langs de Qostsluizen alhier 26 binnenvaartuigen op- en 43 afgesehutdoor de Westsl. 8 op-en 11 afgeschut. V n Heden orerleed na een kortstondig lijden, zacht en kalm, onze geliefde doehter en zuster in den leeftijd van bijna 18 jaar. Uit aller naam, P. 'tGILDE, Echtgenoote en Kinderen. Ter Neuzen, 15 Augustus 1905. Ondergeteekende betuigt zijnen hartelijken dank voor de belang- stelling ondervonden op zijn 70sten geboortedag. Ter .Neuzen, Driewegen. A. BL1EK. Yoor de zeer vele blijken van belangsteliing, zoowel van hier als van elders ontvangen bij de herdenking van den 70sten geboortedag mijner echtgenoote, S. dk Regt, betuigen wij, ook namens kinderen en kleinkinderen, onzen hartelijken dank. Zaamslag, 15 Augustus 1905. ADR. R1EMENS en Echtgenoote. Ondergeteekenden zeggen viien- delijk dank aan het bestuur en de manschappen der Brandweer van Zaamslag voor hun trouwe plichtsbetrachting bij het blusschen van den brand op de hoeve van eerst-ondergeteekende. Axel, jg Augustus 1905. Zaamslag, P. DIELEMAN Wz. ABR. DIELEMAN. De ondergeteekende maakt aan het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken bekend dat hij de zaak van zijn broeder L. R. DE W1TTE heeft overgenomen, bestaan de in Yoorts Boter en Melk uit de fabriek van Reinieuse te Middelburg, en verder Rruide- nierswarenTabak en Sigaren, en wat verder tot het vak behoort Belovende een prompte en accurate bediening en mij in de gunst van ieder aanbevelend, te Zaamslag. Dinsdag 22 Augustus 1905, des namiddags om 31/,, uur, zal ten huize van G. de Vissee te Zaamslag, worden de levering van Yoorwaarden en modellen van inschrijving te verkrijgen bij den Secretaris der vereeniging E. J. DE KLERK.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 3