Te Diever is Woensdag een boschbrand ait- gebroken bij Zorgvlied, anderhalf uur gaans ten noorden van de legerplaats der kampeerende batal- jons van het 9e reg. infanterie. Manschappen zijn tot blussching van den brand er heeu gezonden. Dat de kermis bij de jsugd nog ingang vindt kan hieruit blijken, dat Diusdag een jongen van 5 jaar in gezelschap van een van 10 jaar, loopende uit Amsterdam naar Haarlem waren gekomen om de kermis te bezoeken. Zij zijn door de politie aangehoudeu en naar Amsterdam teruggebracht. Een i2jarige knaap, wonende in de Van der Mastenstraat te Delft, die door zijne moeder werd onderhouden, over een zeer gering feit, ontstak Dinsdag zoodanig in drift, dat hij uit het raam der 3de verdieping op straat sprong. In de woning gebracht, constateerden eenige geneesheereD, dat hij noch in- noch uitwendige kneuzingen had bekomen. Het gezicht was slechts door den val opgezet. Het ongeluk te Scheveningen. In verband met het treurige ongeval te Sche veningen is er Woensdag den geheelen dag uaar het lijk van het verongelukte Duitsche meisje ge- dregd. Ook den geheelen nacht ougeveer werd er in de richtiug van Katwijk gezocht, en heden kruiste er voor het strand een stoombootje, dat groote netten achter zich sleeptealles echter heiaas nog zonder resultaat. Naar wij vernemen, bevond zich de vader van het meisje tijdens het ongeval op de Pier, waar hij gedoemd was de ramp in haar heele verloop machteloos gide te slaan. Zijn echtgenoote en twee dochters, alle zeer goede zwemsters, bevouden zich in het damesbad, zuidelijk van het Waudel- hoofd, en waren herhaaldelijk door gefluit ge- waarschuwd. De vloed begon op te komen, en dat tijdstip wordt door de badknechts wegens het //trekken der zee" nog veel gevaarlijker geacht dan de eb. Eensklaps rnoet het meisje tot haar grooten schrik ontdekt hebben, dat het haar oumogelijk werd, tegen de terugrollende golven op te komen. Van de badknechts zijn er slechts eenigen in staat te zwemmeu, en deze zijn speciaal voor reddingspogingen aangewezen. Doch al zouden alien kunnen zwemmen als ratten, dan nog zou men wegens de gesteldheid van de kust in de eerste plaats moeten rekenen op reddiugen met de reddiugsboot of te paard. Onder de badknechts, die als uitstekende zwem- mers bekend staan, behoorde de zoo tragisch ver ongelukte A. Toet. Haastig begaf hij zich geheel gekleed te water en ook hij oudervond geducht de ongunst van het getij. Hij droeg de kleeren om het middel gesloten en blijkbaar zijn deze om het boveniijf vol water geloopeu waardoor hij topzwaar naar omlaag werd getrokken. De aodere badknechts der damesafdeeling begaven zich te paard te water, doch toen ze zoo ver waren, dat de paarden groud verloren en begonnen te zwemmeD, deinsden zij die zelf niet konden zwem men, terug. Van de badafdeeling aan de audere zijde van de Pier daagde hulp. De gebroeders Piet en Gijs Breugem, evenmin kunneude zwemmen, kwa- men op hun paarden aanrennen en kozeu eveneens zee. Ze zagen een drijvend lichaam en menden hun paarden daarheeu. Het was de badknecht T. Ze grepen hem waar ze hem grijpen konden, dat is bij de haren. T. droeg echter het haar zeer kort en ze konden hem niet houden. Wellicht ware het toen nog mogelijk geweest de levensgeesten op te wekken //Ik beioof je, dat je je intocht zult doen in een huis, dat je schoonheid en je liefde waardig is," verzekerde hij en daarbij boog hij een knie voor haar. Zij knikte hem toe. Eigenlijk was het toch hetzelfde, waar zij hem bekend maakte met den berooiden staat van haar geldmiddelen. Hoe eer, hoe be'er. Als die moeilijkheden uit den weg geruimd waren, zou zij in heel andere stemming de reis aanvaarden en hem laten boeten voor alles, wat zij nu terwille van zijn geld verdroeg. z/Goed," sprak zij. ,/Je zult je zin hebben." z/Je doet een goed werk, als je zorgt, dat je vrieuden en bekenden spoedig vernemen, dat wij hier vooreerst nog blijven." Dit zeggende nam hij haar arm en liep met haar de kamer op en neer. z/Heeft niemand je nog verteld, hoe de terecht- zifting vandaag is afgeloopen Ja zeker De kamenier heeft me gezegd, dat Jordan is vrijgesproken. Dat nieuws greep me zoo aan, dat ik verder niets hooren wilde." /•Heb je anders niets veruomen vroeg hij met Joerenden blik. //Jammer, dat je er niet bij was, om te hooren, hoe men mij lastig iiel met bespottelijke vermoedens. Ik behoef je zeker wel niet te zeggen, dat al de praatjes slechts scbaam- telooze leugeus zijn. Ik hoop dan ook, dat je ze als zoodanig zult verachten." z/Wel zeker, stellig Zij was zoo onverschillig omtrent het verleden van Balder dat zij om zijn ljver moest lachen. //Wat kan men anders van je zeggen, dan dat de oude Wittig van je ge iouden heeft, alsof je zijn zoon waart z/Engel," flui8terde hij. ,/Ik ben van plan Ook de reddiugsboot. werd van de andere zijde van de Pier aangebracht, en koos zee. Het was een tooneeltje van onbeschrijfelijke paniek onder de menigte op het strand, waarvan de meeste lieden alleen als gen otzoekenden naar hier waren gekomen. De Berlijnsche familie, waartoe bet meisje be hoorde, was sedert veertien dagen in het hotel Garni gelogeerd en zou over een week vertrekken. De toestand van de leden van dit zwaar getroffen gezin, vooral van de moeder, is deerniswaardig, naar we vernemen, waren ze zelfs nog haast niet in staat eenig voedsel tot zich te nemen. (N. C.) Gisteren is voor het hof van gezworenen te Luik beeindigd de behandeling der zaak tegen Cherpion, beschuldigd van den moord bij Berg en Dal. Na 20 minuten beraadslaging antwoordde de jury bevestigend op de vragen Is Cherpion schul- dig aan moord Heeft hij dien gepleegd met voorbedachten rade Het hof heeft daarna, onder aannemiug van verzachtende omstaudigheden, Cher pion veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. Cherpion bleef zijn onschuld volhouden. Een passagierstrein door een jaguar tot stilstand gebracht. Op het oogenblik, dat een passagierstrein in Colorado een tunnel wilde binnenrijden, zag men op den weg een grooten jaguar, die met geopenden muil onder aan- vallende sprongen de locomotief te gemoet ging. De machinist en de stoker op de machine rem- den uit alle macht en vluchtten daarna op het dak van een goederenwagen. De reizigers waag- den het even hun hoofden uit de portiersraampjes te steken, waarna men van het gevaar bewust zich zoo veilig mogelijk in de rijtuigen verborg. De jaguar was ontsnapt uit een wagen deel uitmakende van een menagerie, welke met een vorigen trein was vervoerd. Het dier was naar den tunnel gegaan, en onder verschrikkelijk dreigend gebrul was hij den trein tegemoet gegaan. Het gelukte den eigenaar van het dier te waarschuwen. Met een extra locomotief arri- veerde een temmer met een twaalftal bedienden alle gewapend met hooivorken. Na veel ver- geefsche pogingen gelukte het den jaguar in een kooi te drijven. De trein kon zijn weg weder vervolgen, na twee voile uren vertraging te hebben gehad. Hoe ouder hoe gekker. Ondauks den tegen- stand der familie en de spotternijen van de bureu trouwden twee maanden geleden in het Eugelsche stadje Ponzance miss Anne Haroey eu mr. Francis Russel. De bruid was 96 jaren eu de bruidegom nog betrekkelijk jong, 87. De wittebroodsweken moeten alderaardigst zijn geweest, maar heiaas, al haddeu zij zoo lang gewacht, toch schenen zij elkaar nog niet genoeg te kennen toen zij trouwden, want nu reeds is de speelman van het dak, zoo erg zelfs, dot mr. Russel het echtelijk huis ont- vlucht is en mrs. Russel echtscheiding heeft aan- gevraagd wegens kwaadwillige verlating. Het scheen dat mrs. Russel aan de omstandigheid dat zij de oudste was amende het rechl te ontleenen om de beurs te houden en wanneer manlief durfde prutteleu, dat hij te weinig zakgeld kreeg, dan zegt men gebruikte zjj nog krachtiger argu- menten dan die der overreding. Kortom, mr. Russel, bang geworden voor de bedreigingen en de sterke handen zijner vrouw, is naar zijn dochter gevlucht en durft haar huis niet meer verlaten. Van haar kant heeft mrs. Russel 8 mijlen te voet afgelegd om een rechter op te zoekeu, wieu zij verzocht heeft haar huwe- lijk te ontbinden, dat haar ondraaglijk is geworden. Booze torigen beweren, dat Russel niet meer dan zijn verdiende loon heeft. Hij was al tweemaal te voren getrouwd geweest en had dus van de ondervindiug wel kunnen leeren. Een theehuishouder te Osaka, in Japan heeft de moeder, den broeder, de zuster van zijn vrouw, twee //geisha's" en een dienstmeisje gedood. Daarna doste hij zich in feestgewaad en ging bij de politie zijn misdaad aangeven, welke hij had gepleegd, omdat hij voortdurend onaangenaam- heden had met zijn schoonmoeder. In tegenstelling met degenen, die voor de maand Augustus 15 regendageu voorspellen. deelt een oud-majoor in het Handelsblad van Antwerpen mede dat te verwachten is van 1 tot 8 groote hitte met geweldige ouweeren, stormen enz. die van 9 tot 23 zullen vermiuderen om plaats te maken voor aangenaam weer, zeer schoon en minder heetdaarna neemt de hitte weder toe om aan het einde der maand weder hevig te worden met onweder. In Warschau bedanken de politieagenten bij menigte voor hun betrekking. Het is niet te verwondereu. De revolutionaireu verspreiden on der het politiecorps sedert eenigen tijd aaukoudi- gingen, dat de geadresseerde weldra om het leven zal worden gebracht, op grond dat hij en dau worden dedaden vanden polietieman opgesomd, waar- omhij ter dood veroordeeld is. Bij bedreigingen is het niet gebleven. Volgens een bericht in de Neue Ereie Presse zijn er in de maanden Juni en Juli reeds meer dan 30 leden van het politiekorps doodgeschoten of doodgeslagen, die zoo'n aan- kondiging hadden ontvangen. Een pleiter van 15 jaren. Voor het tribunaal van Whitechapel te Londen moest een rechtsgeding behandeld worden van Hyman Salomon Co. contra Bernstein. Toen deze zaak werd afgeroepen verscheeu een 15jarige knaap, mager en klein voor zijn leeftijd, onder het ge- lach der aanwezigen voor de balie en toen de rechter hem vroeg, wat hij doen kwam, antwoordde hij, dat hij de eischer in het proces was, wat een nieuwe uitbarsting van vroolijkheid teweegbracht. Maar gij zijt slechts een knaap, zeide de rechter, gij kunt toch geen handel drijven. En toch doe ik dat, mijnheer de rechter, ik ben Hyman Salomon Co. Het publiek proestte het uit en ook de rechter kon zich niet goed houden, maar de kleine man liet zich daardoor niet van zijn stuk brengen en, zonder nieuwe vragen af te wachten, begon hij zijn eisch toe te lichten, hetgeen hij met zooveel bedrevenheid deed dat het tribunaal zijn tegenstander in het ongelijk stelde en tot be- taling der geeischte schadeloosstelling veroordeelde. Ditmaal lachtte het publiek den jeugdigen pleiter niet meer uit, maar juichte hem toe. De prijs van een millioen frc. van de loterij der Fransche pers is gevallen op een lot van Mme Holfer, kantien-houdster van de dra- gonders te Sedan, Ze ontving het bericht zonder groote ontroering. Ze is een 40jarige weduwe zonder kinderen. Ze had toch al plan om de kantine op te geven en in den omtrek van Parijs te gaan leven. Ze verklaarde dat, daar zij geen erfgenamen heeft, ze anderen wel gelukkig zal weten te maken. Te Chatham bestaat een sekte van Jiz reelieten. De stichter begon daar in 1882 een toren te bouwen, bestemd om de geloovigen te herbergen op den dag, dat de wereld ondergaat. Verder dan de vijfde verdieping vorderde de bouw niet, want nadat er 44,000 aan besteed was, was het geld op. De aannemer legde beslag op het gebouw, maar verhuurde het aan de Jizreelieten tegen een matigen prijs. Vrijdag 11. liep de huur af, en de nieuwe eigenaar wilde aanstonds bezit als je het goedkeurt ouze vrieuden twee dagen voor ons hnwelijk een groot bal aan te bieden in het /Grand Hotel". Het is va Woensdag. Dat zal dus aanstaauden Zaterdag zijn. Den Zondag laten wij in stilte voorbijgaan en op Maandag brengen wij het feest op waardige wijze ten einde." Haar oogen schitterden. z/Goed Dat is afgesproken z/Maardien avond mag je geen sieraden aar.doen tot ik je kom afhalen Ditmaal deed zijn onrustige blik haar niet pijnlijk aan. Integendeel groote verwachting werd daardoor gewekt in haar begeerig gernoed. //Zooals je wilt," zei ze met een verleidelijk lacbje. o/Ik beveel hetschertste hij weder. XII. Den volgenden dag was het algemeen bekend, dat Heiurich Balder de schoonste verdieping van een nieuw huis had gehuurd en dat tal van werk- lieden belast waren met de woning prachtig in te richten, zonder naar de kosten te zien. Men verhaalde wonderen o.ver de heerlijkheden, die hij onvermoeid voor de schoone mevrouw Von Karstenbrock kocht, juist als een man die in zijne verliefdheid aan niets auders denkt. Een gedeelte zijner medeburgers sprak luide hu:i afkeuring uit over deze geldverkwistende handelwijze, waarmee de njkdommen van Sylvester Wittig besteed werden. Onder hen, die dit af- keurden waren in de eerste plaats de mannen, die als gezworenen over Wilfred Jordan hadden gezeten. En Balder verloor hiermede de achting van de besten ouder hen. Doch tot nog toe was het voordeel aan zijn kant. De papieren, door den advocaat Wirtmann den officier van justitie overhaudigd, waren volstrekt niet in den grooten doofpot gestopt. Doch al viel de vergelijking van het handschrift der beide brieven in Baider s nadeel uit, en al waren de mededeeliugen van den gewezen huisknecht Kra- merling nog zoo betrouwbaar, toch was dit niet voldoende om tegen Balder een proces te be«innen. Hoe weinig nu de luidruchtige feesten bij Bal- der's huwelijk eu de vorstelijke inrichting zijner woning pasten bij den toestand van het oogenblik toch gaven zij het stellige bewijs dat Heinrich Balder er volstrekt niet aan dacht zich door de vlucht aan den arm der gerechtigheid te outtrekkeu. Het duidelijkste bewijs daarvoor was wel de uitgestelde huwehjksreis, terwijl men wist, dat dit uitstel niet naar genoegen van de jouge vrouw was. Alles welbeschouwd, en afgezien van de afkeu reus waardige manier, waarop Balder zijn rijkdom ten toon spreidde, was zijn handelwijze de beste die men bedenken kon, daar de overheid nu vrijbleef van den onaangenamen plicht hem te noodzaken in de stad te blijven. Cedurende deze dagen vertoonde Balder zich weinig of in het geheel niet te voet op straat. Alleen op zekere uren reed hij in een gesloten rijtuig de voornaamste verkoophuizen af. Ondanks het ruwe weder bleef zijn equipage dan soms wel een uur wachten bij den voornaamsten juwelier der stad. Dat hij bij het verlaten van een winkel bijna tegen den commissaris van politie Hockner aan- liep en deze hem stijf groette in plaats van hem van den toren nemen en hem afbreken. Onder protest van de bewoners drong werkvolk hitmen en begon aanstonds met de afbraak. Lijdelijk zag de voorganger, een oude man met aartsvaderlijk voorkomen, omringd van zijn ge- trouwen het sloopingswerk aan. Toen kwam het vee van de weide thuis, maar aan het hek stond een wachter en hij liet de kudde niet op het erf toe. Nu was der Jizreelieten geduld ten einde. Zij verbraken het hek. Maar voor de kudde nog bii.nen was, kwamen de sloopers van den toren den heksluiter te hulp en de Jizreelieten werden verslagen. Daarna trad de politie op. Te Praag is de 28jarige Bozena Pistaner met het oogmerk om zelfmoord te plegen uit een raam van hare op de vierde verdieping gelegen woning gesprongen. Ze bleef met verbrijzelde ledematen op straat liggen. Zij had een onechten zoon van vier jaar, wiens vadeieen millionnair en groot-industrieel nit Praag, voor de opvoeding van zijn kind 20000 kronen betaald had. De renten van dit kapitaal kreeg de moeder. Het was in de buurt algemeen bekend, dat de moeder haar kind slecht behandelde. Eenigen tijd geleden had het knaapje een gebroken arm die van toen af aan verminkt bleef. Daar de moeder van deze verminking verdacht werd, bemoeide de justitie zich ermee. Er kwam evenwel niets van een onderzoek, daar het aan voldoende bewijzen ontbrak. Ongeveer vijf weken geleden bemerkten de buren aan den kleinen George duidelijke sporen van mishandeling op zijn gezicht. Men vertelde dat de moeder de oorzaak der mishandelingen was, doch zij ontkende, toen zij nog eens ter verantwoording bij het gerecht geroepen werd en de knaap bevestigde de woorden zijner moeder evenals in het vorige geval zoodat het oudeizoek weer gestaakt moest worden. Zooals de buien vertelden moest de knaap dikwijls honger lijden en zij stopten hem voortdurend zonder dat de moeder het merkte, een stuk brood toe. Het was sedert eenige jaren de gewoonte van Bozena Pistaner naar een Oostenrijksche bad- plaats te reizen. Ook dit jaar was zij er met den kleinen George heengereisd. Voor- eenige- dagen keerde zij zonder het kind terug. Zij vertelde, dat het kind te Hall gestorven was enr dat het te Praag begraven zou worden. Werkelijk kwam spoedig daarop het lijk van het kind te Praag aan en de toebereidselen tot de begrafenis werden gemaakt. Het gerucht, dat het kind geen natuurlijken dood gestorven zou zijn, hield aan. De officier van justitie stelde een onderzoek in en belastte een commissie van onderzoek met de schouwing van het lijk. De rechter, belast met het onderzoek, zond daarna een opzichter van het kerkhof naar de moeder van let kind met het verzoek om op het kerkhof te komen om over de teraardebestelling te spreken en om de idenditeit van den knaap voor den doodschouw vast te stellen. Nauwelijks lad zich de opzichter na het vervullen zijner opdracht verwijderd of Bozena Pistaner, door laar geweten gekweld en uit vrees dat door de ontdekking van de ware oorzaak van den dood zij in de gevangenis zou komen, wierp zich van de hoogte harer woning op de straat. De doodschouw bevestigde de verdenking tegen de moeder. Het onderzoek van het lijk van den kleinen George toonde aan, dat er zes ribben waren gebroken, verder was de eene hand verbrijzeld en bovendien was het lichaam met talrijke andere wonden overdekt. Het motief tot deze afsckuwelijke daad meent men gevonden te hebben in het doel van dt moeder om alleen in het bezit van het kapitaal te komen en om te kunnen huwen. En om zich ongemerkt van den knaap td ontdoen, moet zij het kind langzamerhand dood gemarteld hebben. Inderdaad was dit voornemen haar bijna gelukt, want de arts te Halle, die de doodacte a.fgegeven bad, heeft de talrijke wonden aap het lijk niet geconstateerd en als oorzaak van den dood longontsteking opgegeven, die ook werkelijk tengevolge der veelvuldige ribbreuken ingetreden was. Het openbaar ministerie heeft naar gewoonte de hand te drukken wel, dat scheen Balder evenmin te bemerken als het be danken voor de uitnoodiging tot de feesten, die Hockner onder andere omstandigheden stellig gaarne zou aaugenomen hebben. Een aantal betergezindeu hadden dit voorbeeld gevo!gd.__Doch de groote menigte, die liever ge- niet dan nadenkt,, had volstrekt geen aanstoot ge- nomeu aan hetgeen door den advocaat Wirtmann uit den geitenstal van jnflrouw Tiopf te voorschijn was gebracht. Voor de laatste dagen van zijn verblijf in de stad had Jordan een gastvrij onderkomen gevonden in de woning van den heer Wirtmann. Zoodra Jordan de tweehonderd mark had terug- gekregeD, had hij ze aan juffrouw Schnitzer ge zonden. Zijn gastheer verscbafte hem bereidwillig alles, waaraan hij rechtstreeks behoefte had. (Wordt vervolgd.) hadden

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 6