A Dees Jacz C. Anthonisse. een gebruikte ijseren Ploeg Salon-Vliegenvangers, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. Coop. Beetwortelsuikerfabriek. benevens een Boerenwagen, Ter Neuzen. Firma P. J. VAN DE SANDE. Ruim voorhanden: De ramp van de „Bep/nington" Het is ditmaal de Amerikaansche marine, die door een outzettende ramp is getroflen. Aan boord van de kanonneerboot /Beunington," be- hoorende tot het Stille-Oceaan-eskader en in de haven van San Diego, Califorme, liggende, is Vrijdag een ketel outploft, waarbij 39 menschen zijn omgekomeu en 70 gewond, terwijl er nog 21 vermist worden. De bemaniiing bestond uit 278 koppen. Het was halfelf 's avonds, toen de ontploffing plaats had. Een der vier ketels van het schip barstte geheel open met donderend geraas, waardoor menschen en stukken van het schip in de lucht geslingerd werden. Er waren op dat oogenblik vele kleine stoombootjes en pleiziervaartuigen in de haven, die spoedig langs zij van het schip kwamen, om zooveel mogtlyk hulp te verleenen. Gemeenteraad van Axel. Donderdag 27 Juli Vrijdag 28 Zaterdag 29 Zondag 30 Maandag 31 Dinsdag 1 Aug. Woensdag 2 in goeden staat, 3 cent per vel. 4 cent pep stuk. het ppEsionnaat en wandelde aan een stuk door tot Eindhoven, waar zij ontwaakte en niet beter wist te doen dan de ouderlijke woDing op te zoeken. Door de rijkspolitie te Eindhoven is gearre- steerd en naar de gevangenis te 's-Hertogenbosch getransporteerd eene 16jarige dieustbode, afkomstig uit Asten, die bij verschillende personen zich den godspenning heeft laten uitbetalen, zonder den dienst te aanvaarden, en zich ook nog aan oplichterij heeft schuldig getnaakt, door bij verschillende winkeliers op anderer naam goederen te halen, zonder betaling. Te Luik is Maandag voor het Assissenhof het gediug begonnen tegen Jules Cherpion, beschul- digd zijn maitresse Marie Droixhe in een vijver te Wijler nabij Nijmegen verdronken te hebben. Cherpion, die een ontwikkelde jouge man is hij was naar Luik gekomen om te studeeren ontken- de in Nijmegen te zijn geweest. Hij zegt met Marie Druixhe gebroken te hebben omdat zij nog geld ontving van een vroegeren minnaar. Verschei- dene getuigen herkenden in Cherpion echter den persoon, dien zij nabij den vijver waarin het lijk werd gevonden, verschrikt hebben zien wegvluchten Er zijn 180 getuigen opgeroepeu. Bij Altenbekeu in Westfalen is een personen- trein ontspoord tengevolge van een instorting in de tunnel. Twaalf menschen zijn gewond. De schade aan het materiaal is aanzienlijk. De tunnel is over een afstand van 80 meter vernield. De beide sporen zijn over een afstand van twmtig meter versperd. Volgens de Etoile Beige is in den nacht van Donderdag op Vrijdag beneden Antwerpen een aan den grond geraakt, met graan bevracht schip door een beude van ongeveer 30 man overvallen, die den bootsman en de nachtwakers vastbond en met 20.000 K.G. graan in booten wegvoer. Met zoeklichten ontdekte de politie bij St. Anne zes booten, welke met 15.000 K. G. graan en elf der roovers werden aangehouden. Men hoopt ook de overigen in handen te krijgen Te Frankfoit a. d. Main was een spoorweg- ambtenaar overleden. Hij was oud-strijder en daarom wilden zijn familie en zijn vrienden hem een luisterrijke begrafenis geven met militaire crebewijzeu, maar wegens de warmte werd het lijk al op den avond van den sterflag uit het huis gehaald en naar het kerkhof gebracht. Hiermee zou de geheele luisterrijke begrafenis mislukken, maar de familie wist raad. In alle stilte liet zij een nieuwe doodkist komen en nu had de plechtigheid plaats geheel volgens het plan. Eerst op het kerkhof werd de ledige doodkist vervangeu door die waar het lijk in lag. De vrienden waren daarover wel eenigszins ontstemd, maar ten slotte schikten zij zich in het ouvermijdelijke. Dit is zeker wel de eerste maal dat een doode zijn eigen begrafenis niet heeft bijgewoond. Bij gelegenheid van de Belgische onafhanke- lijkheidsfeesten, heeft Koning Leopold aan militairen alle 8traffen kwijtgescholden die Diet zwaarder zijn dan 1000 frs. boete of 6 maanden gevangenis, mits zij tot dusver geen straf hebben gehad voor de overigen strekt de straffsloosheid zich uit tot boeten van ten hoogste 500 frs. en straffen van ten hoogste drie maanden. De Temple zegt te weten dat de Koning ook vele millioenen zal schenken voor weldadige doel- einden, als oprichting van sanatoria voor tering- lijders, kindergestichteu en ten bate van arbeiders verzekering. Het Handelsbl. van Antwerpen verneemt uit BrusselWat er vermist en gebroken werd na het burgemeestersbanket in het justitiepaleis, heeft een dagbladschrijver aan den ondernemer, Ch. Smedt, gevraagd. Ziehier het antwoord 1046 glazen, 530 tellooren, 25 moeskommen, 18 salaadschotels, 15 sauskommen, 31 mostaard- potten, 29 zoutvaten, 100 koeverten en 89 ser- vetten. Dat is ontzagelijkmaar men moet de groote haast in aanmerking nemen, met welke men heeft moeten werken, en dat in een lokaal dat voor zulke zaken hoegenaatnd niet geschikt is, vooral met het oog op het tweede banket, dat daags nadien in dezelfde zaal voor de burger- wacht moet plaats hebben. De dooden en gewonden werden bij twee en ere tegelijk stadwaarts gebracht, waar laatstge- noemden terstond naar het hospitaal zijn vervoerd. Het schip lag voor anker terwijl de ontploffing plaats greep en wachtte op orders. Een deel der officieren en bemanuing was aan wal, waaronder ook de de commandant Young. Aan wal en op de pier waren eenige honderden menschen, die met ontzetting zagen, hoe de schepelingen hoog in de lucht geworpeu werden en in het water neerkwamen. Met roeibooten haalde men hen op. Vele dooden en gewonden lagen op het dek, dat een slagveld geleek. Nog bekwamen eenige sche pelingen kwetsuren, toen zij naar beneden gingen om te zien of zij daar nog kameraden konden redden. Men vreesde, dat het schip zou ziuken en daarom werd het terstond naar Spreckels werf gebracht, waar het gedokt is. De slag van de ontplsffing was zoo hevig, dat hij in de geheele stad en omgeving is gehoord. Te Coronade braken verscheidene ruiten en de gasten van het hotel vluchtten, in de veronderstelling, dat er een aard- beving plaats had. Zoodra de ware aanleiding beket.d was, snelden alien naar de haven. De ketels van de//Bennington' waren 15 jaren geleden gebouwd op de Quintard Iron-Works, te ban Francisco. De chef-machinist vau het schip had in October gerapporteerd dat zij in slechten toe- stand waren. De commandant en de hoofd-ingenieur van de vloot rapporteerden later, dat het niet dringeud noodzakelijk was het schip naar de marintwerf te zenden, dat aan een der ketels wel een zwak punt was, maar dat het schip daarvoor nog niet buiten dienst gesteld behoefde te worden. O'er drie maanden zou het schip van nieuwe ketels worden voorzien. De Beunington was 18 Juli uit Honolulu te San Diego aangekomen, en had een voorspoedige reis gehad. Kapiteiu Goodrick, commandant van het eskader, is Zaterdagmorgen met de //Chicago" en de //Marblehaed" te Paget Sound aangekomen en terstond naar San Diego vertrokken. De 24jarige machinist Herman Rudolf is te Berlijn gearresteerd, verdacht van vrouwenmoord. Rudolf had vrouw en kind, maar bovendieu nog vier verloofden. De plotselinge dood van een dier verloofden, deed verdenking tegen hem rijzen. Drie jaren geleden wooude Rudolf in de Ritter- strasze te Berlijn, waar hij trouwde met zijn nu 22jarige vrouw. Later vertrok hij naar Coblenz, waar bij zijn vrouw verliet en naar Brussel ging, om daar op nieuw te trouwen met een meisje, dat hij uit Coblenz had meegeuomen. Haar liet hij te Brussel achter en keerde terug naar de Duitsche hoofdstad. Daar trof hij zijn wettige vrouw weer aan, die ondersteuniug vau hem eischte, voor zich en haar kind. Hij vluchtte daarom naar St. Petersburg, waar hij opnieuw huwde en met zijn Russische vrouw naar Bielefeld tiok. Hier kreeg hij een betrekking, maar nnt lang bleef hij er, want op zekeren dag was hij spoor- l/jos verdwenen en men vond de Russia dood in zijn waning vergiftigd. De justitie spoorde hem op en vond zijn spoor in Hannover, waar hij zich natuurlijk alweer verloofd had. Hij was met het meisje reeds naar Berlijn vertrokken, waar hi) gearresteerd werd. Hij sloot a! die huwelijken om zich van de spaarpenningen der bruiden meester te maken. Te Avize is een vrouw gestorven tengevolge van het gebruik van roomtaartjes, terwijl 10 menschen ernstig ongesteld zijn. Het parket van Eperuay heeft lijkschouwiug gelast. Een derligtal onderofficiereu te Brussel in garnizoen zijn tengevolge van een avondmaal van kalfskop vergiftigd. De keukenmeid had aan den onderofficier vau de keuken doen opmerken dat het vieesch bij zijn levering niet heel versch was. De onderofficier zou hebben geautwoord #Bah, doe er wat veel kruiden in, zij zullen het niet proeven." Des andereu daags waren zeven mau- nen zoo ziek, dat zij naar het burgerlijk gasthuis moesten vervoerd worden j daags nadien ziju meer dan twintig onderofficieren nog ziek gewordeu eu dezen zijn naar het militaire gasthuis vervoerd Nabij Aalst waren Trijdagavond de leerlin- gpn van een pensionnaat een uitetapje gaan doen. Ten getale van 75 uamen zij, in gezelschap van bare meesteressen, eenige oogenblikken rust op den kant van den Gentschen steenweg, toen plot- seling een automobiel in razende snelheid te midden der vroolijke kindergroepen kwam gereden blijkbaar had de bestuurder de macht erover ver- loreu. De meisjes vluchtten in alle richtingen. Een van hen werd door het voertuig getroffen en zoo erg gewond, dat zij nog denzelfden avond stierf. Nog vijf andere meisjes werden minder erg gekwetst. De automobiel vloog tegen een boom in stukken. De chauffeur sprong er bij tijds af en heeft geen letsel. Een fabrieksarbaider te Guebwiller in Elzas, Loeffler geuaamd, was een slaapwandelaar en be- woog zich soms bij nacht in zijn hemd op het dak van zijn huis. Twee buurvrouwen, die hem eens gezien hadden, hielden hem voor een spook, dat zij ook beschuldigden haar kat te hebben gestolen, die inderdaad verdwenen was, doch waar natuurlijk de slaapwandelaar niets van afwist. Zij hielden om beurten, gedurende meerdere nachten de wacht en eindelijk zag een harer het fspook" weer naderen. Zij riep het aan en toen het daar geen acht op sloeg, wierp zij er naar met een steen. Deze trof doel, Loeffler ontwaakte plotseling en verloor zijn evenwicht, zoodat hij van het dak viel en dood werd opgenomen. De Russische politie tracht op allerlei slinksche wijzen de muitende matroeen van de */Potemkin", die zich nog steeds in Roemenie bevindeD, naar Rusland terug te lokken geen middel is haar daar te slecht voor. Door de ouders laten zij brieven schrijveD om de matrozen tot terugkeer te bewegenzelfs zetten spionnen een feestmaal te Galatz op touw, waaraan zij vijfiien der ex- matrozeu noodigden, die in de fabriek van Gotz aldaar werkten zij lieten de manuen dronken drinken en speelden ze toen aan de Russische overheid in handen. Er zijn tal van Russische spioun -n in Galatz en Boekarest, ook vele vrouwe- lijke. De Roemeensche overheid en bevolking stelt alle mogelijke middelen in het werk om de Russen voor het gevaar dat hen bedreigt, te behoeden. De repeering laat streng toezicht houden op de vreemdelingen en de burgers richten comites van steun op. Zitting van Dinsdag 25 Juli 1905. Tegenwoordig de heeren P. van Hoeve, F. Dekker Fz., P. Dregmans, P. van Fraaijenhove, M. Wolfert, L. Lamaitre, W. Dieleman Pz., J. Smies, J. J. de Feijter en D. J. Oggel ieden, en J. A. van Vessem secretaris. Afwezig zonder kennisgeving de beer P. Dekker Fz. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onverar.derd goedgekeurd. 1. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken a. Missive van Ged. Staten dezer provincie houdende terngzending van een exemplaar van het door hen goedgekeurde raadsbesluit tot af- en over»chrijving van posten op de begrooting van 1904. b. Als voren houdende berirht dat zij hnnne goed- keuring hechten aan de door den Raad dezer gemeente vastgestelde verordening als bedoeld bij art. 1 der woningwet. c. Beschikking van Ged. Staten dezer provincie op het verzoek van den Raad dezer gemeente, waarbij vrijstelling wordt verleend van het stellen van voor- schriften, als bedoeld bij art. 3, le lid litt. h der woningwet. Worden voor kennisgeving aangenomen. d. Brief van de gezondheidscommissie te Neuzen houdende mededeeling, dat de commissie haar vastge- steld bedrag voor reis- en verblijfkosten handhaaft, om reden in de memorie van toelichting vermeld, tevens verzoeken zij ons hen zoo spoedig mogelijk te willen berichten of hunne begrooting voor 1906 al dan niet wordt goedgekeurd. Met alg. st. wordt besloten de be grooting voor dit jaar goed te keuren mits bij de vol gende begrooting de aandacht gevestigd blijre op wat betreft den post reis- en verblijfkosten. e. Proces-verbaal van kasopneming van den Gemeente- Ontvanger waaruit blijkt dat in kas moet zijn 3919,40J overeenkomende met de vertoonde gelden. Kennisgeving van den heer P. Koole dat hij de benoeming tot lid der commissie tot wering van school- verzuim alhier aanneemt. y. Als voren van den heer P. v. Fraaijenhove dat hij de benoeming tot lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur alhier aanneemt. h. Als voren van den heer L. Jansen van Rosendaal. i. Als voren van den heer C. van den Broeke. Worden voor kennisgeving aangenomen. 2. De geloofsbrieven van de herkozen raadsleden de heeren Dregmans, Dekker, Lamaitre en De Feijter worden onderzocht, in orde bevonden en tot hunne toelating besloten. 3. Overlegging gemeenterekening over 1904. De Voorzitter stelt deze tot onderzoek in handen eener commissie, bestaande uit de heeren Wolfert, F. Dekker en Dieleman. 4. Aanbieding begrooting Alg. Burg. Armb. voor 190b. De Voorzitter stelt deze tot onderzoek in handen eener commissie, bestaande uit de heeren P. Dekker, Van Hoeve en De Feijter. 5. De voorwaarden van aanbesteding van petroleum voor school- en straatverlichting worden na voorlezing vastgesteld zooals die waren het vorige jaar. 6. Op hetverzoekschrift van het bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhouding eener Ambachtsschool te Hulst om eene jaarlijksehe subsidie van 100 wordt afwijzend beschikt om reden dat alhier plannen bestaan tot Let oprichten eener dergelijke school en de financien der gemeente het niet toelaten fmancieelen steun aan anderen tot oprichting daarvan te verleenen. 7. Verzoek van de Gezondheidscommissie tot onbe- woonbaarverklaring van eer.e woning. Na eenige gedachtenwisseling hierover wordt besloten dit punt aan te houden tot eene volgende veigadering. Hierna worden nog voorgelezen enkele brieven van de Gezondheidscommissie betreffende den toestand van onderscheidene perceelen in deze gemeente, waarop wordt besloten Burg, en Weth. op te dragen de daarin ver- melde toestanden te onderzoeken en daarna naar om- standigheden te handelen. 8. Vaststellen kohier schoolgelden. 9. Vaststellen suppl. kohier hoofdelijken omslag en 10. Reclames in zake hoofdelijken omslag. Worden besloten te behandelen in eene beslotene vergadering. Hierna wordt op voorstel van den heer De Leijter met 8 tegen 2 steinmen besloten om aan ieder raadslid, dit jaar en volgende jaren, minstens 10 dagen voc r de open- bare behandeling' een exemplaar van de gemeentebe- grooting toe te zenden. Voor stemden de heeren De Feijter, Van Hoeve, Dekker, Dregmans, Van Fraaijenhove, Dieleman, Smies en Oggel. Tegen stemden de heeren Wolfert en Lamaitre. Hierna stuit de Voorzitter de vergadering. I N G E Z O N I) E N STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Met verbazing las ik in uw courant van j.l. Zaterdag het bericht, omtreut de eerstesteenlegging vau het kerkgebouw te Sluiskil. Niet omdat het de oudste iuwoner, dhr. P. Kielman geweest was, dat is voor hem zoowel als voor ons een eer, maar dat het gebeurt is zonder dat het iemaod op Sluiskil bekeud was. Er ging gerucht dat de eerstesteenlegging zou plaats hebben door iemand uit Ter Neuzen, iu tegeuwoordigheid van den preJikant, de kerkeraad en de regelingscom- rnissie, wat alsdan een go den indruk zou ge- maakt hebben op de bewoners van ons gehucht. Het zou een plechtigheid geweest zijn, die bij een ieder in herinnering zou gebleven zijn. Is het nu gelijk wat er gebouwd wordt Een schuur, huis of kerk Ik denk van niet, eene kerk ver- diend meer achtiug dan een gewoon gebouw en zoo zullen er meer zijn hoop ik, getuige de eerste steenlegging van hei Ned. Herv. Kerkgebouw te Hoek nog niet zoo heel lang geleden met ge- noegen heb ik en velen met mij dat bericht en de zegen daarover uitgesproken gelezen wat een betere indruk maakt dat niet, het heeft den schijn of wij niet tot de hoofdgemeente behooren, maar dat kan men toch ondervinden in het betalen der kerkelijke belasting. Nu, mijnheer, ik hoop dat het kerkgebouw een- maal begonnen, zal voleindigen, en tot sticbtiDg zal zijn op ons gehucht. Dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik mij, UEd. dw. dr., EEN LIDMAAT DER N. H. KERK. ROERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. f 47,826 f 47,85. Engelsch per£ H 12,12, ZEETIJ D1NGEN. Van 24 tot en met 25 Juli. VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading. Voor Ter Seuwn; 25 Eng. s.s. Glenmore j 1035 Whitehaven ijzer idem Ravenna 3518 Hamn- hout I holmen Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. it weed, s.i Eng. s.s. Deen. s.s. Rns. s.s. Eng.st jacht Zweed s.s. Tan Ter Neuzen i Hailing 2199 Londen Voor Gent i Amalienborg Cuxhaven Ran Nyroca Stjerneborg Gen Zimmerman Van Bent a Pelgrim Eldorado stukg. 3803 Riga 2141 Goole 4591 Wyborg 3064 lManchester 34.9 Riga 4397 I idem h.&vl. stukg. hout 'stnkg. h.&vl idem 336 Middelburg ledig 4265 Burneiland idem. Van Selzaete t 24 Dnits. s.s. Denabola 4195 New-Castle ledig Van 24 tot en met 25 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 29 binnenvaartuigen op- en 30 afgeschut; door de Westsl. 21 op- en 7 afgeschut. DAGEN. Voorm Nam. H H 11 10 59 11.55 10.26 11.28 12A2 1.24 2.5 2.45 Op Zaterdag den 29 Juli 1905, hoopt mijn geliefde vader MAR1NUS WIEMES zijn 65sten geboorted«ag te herdenken. Uit aller naam, Zijne dankbare dochter, Axel, Kp 'ui j0WANJfA Catharina Wiemes. Bij de a. s. vergadering wordt tot lid der financieele commissie aanbevolen tot plaatsvervangend lid EENIGE LEDEN. by E- BOON E9 Mr. Smid te kwit Tanglefoot, Voor wederverkoopers met rabat. Tevens verkrij«jbaar i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 3