Zeep Bazaar in Galanteri§n It I Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. PANNEN tot 3 UUP gesloten. m Huishoudelijke artikelen enz. Na de Verkiezing te Axel. BURGERLiJKEN STAND. 1 DONDERDAG 27 JULI J. F 0 N T EIJ N Jr., KOERS VAN HET GELD. DAGEN Voorm. Nam. Doucterdag 20 Juli 4.4 4.24 Vrijdag *21 4.42 5.— Zsterdag 22 5.19 5.41 Zondag 23 6.2 6.28 Maandag 24 6.46 7.12 Dinsdag 25 7.40 8.10 Woensdag 26 8.43 9.17 FREDERIK HENDRIK VERMOET, Zachte mousseline, fijne kant, en fijn lin nen, behooren 'nooit dan met zuivere1 zeep gewasschen te worden H. VERHOEUEN, In Belgie vertelden ze de menschen wel, dit heel Schevtningen ODder was geloopen en de bewoners in de kerk hadden moeten vlocbten, terwijl er in werkeliikheid alleen wat veel regen j was gevallen en daardoor de riolen bet water omhoog badden gespoeld. Maar van die mishandeling in Groesbeek schijnt dan tocb wel iels waar te wezen, want zoo gauw ontzetten ze een vader auders niet uit de ouderlijke macht. Jammer dat menschen, die op dergelijke schandehjke wijze met de bun toevertrouwde kinderen omspringen, niet eens duchtig te straffen zijn. A.1 is nu maar de helft van bet heele verhaal of maar een kwart ervan waar, dan zou je toch wenschen, dat zoo'n vrouw of zoo n man er zoo maar niet af kwam. En er is in werkelijk- heid zoo weinig aan te doen, zoolang het geen bepaalde mishandeling is. Er zijn nog altijd daden, die het publieke geweten misdadeu noemt en die toch door den Strafrechter niet te bereiken zijn. En aan den anderen kant zijn er daden, die wel als misdaden vervolgd worden en die het in zekeren zin ook wel zijn, maar waarbij toch alle neiging en lust tot straffen wegvalt. Toen men voor eenigen tijd kort na cien bekenden moord van mevrouw Kiiiseman in de Scbeveringsche Boschjes van den toestand en de omstandigheden van den moordenaar op de hoogte kwam, toen begreep men al gauw, dat het gevoel van toorn en veronlwaardiging voor dat van medelijden met den bedrijver van die misdaad moest plaats maken. En de openbare bebandeling van de zaak tegen dezen jeugdipen moordenaar, die dezer dagen voor de Haagsche Rpchtbai k terecht stood, heeft dit bewustzijn nog bevestigd. Itmand als dtze 18jarige Brouwers, die zicb een verstoctene voelt van het leveD, die met door ziekte verzwakte wilskracht ronddwsalt, door een onbegrijpelijken dwang ge- dreven om een mederoensch het leven te beneraen, en die na lang verzet eindelijk voor dien dwang bezwijkt, zoo iemar.d moge gevaarlijk wezen voor de menschelijke samenleving ph als zoodanig daaruit voorloopig verwijderd dienen te worden, een eigenlijke blocdscbuld drukt, maar oris ge- voeleu, op zoo'n jongen man niet. En ik geloof, dat we ons daarom kunnen vereenigen met de opvattiug van den OfBcier van Justitie, die ontslag van rechtsvervolging en plaatsiDg in een krank- zinnigengesticht eischte. De straf willen we liever bewaren voor vrouwen als die dame te GroesbeeA, die toch misschien van alle straf vrijloopt. In zake als die te 's Gravenhage is het beter den dokter, dan den strafrechter aan het woord te laten en de R.-chtbauk zal dan ook zeker, evenals de Offieier van Justitie gedaan heeft, wel met de verklaringen van de als deskuudigen gehoorde geneesheeren rekening houden. Zooals hier de dienst die de wetenschap aan het recht bewees, ten voordeele komt van den beklaagde, zoo kan de wateuschap ook het recht diensten bewijzen, waarmee een beklaagde minder is ingenomen. Voor de Rechtbank te Keulen stond dezer dagen terecht de verdachte van den bij Veulo in 1904 gepleeglen moord en bij de behandeling der zaak bleek uit een scheikur.dig en microscopisch onderzoek, door een doctor in de scheikunde in- gesteld, dat in het vuil djr nagels draadjes van een der kleedingstukken van den vermoorde en vezels van den strik waarmee zij geworgd was, aanwezig waren en dat haren van den beklaagde op de kleeren der vermoorde en haren der ver moorde op de kleeren van den aaugeklaagde ge- vonden werden. En dit bewijs bracht er veel toe bij de schuld van den verdachte vast te stellen. Het wordt op deze manier hoe langer hoe gevaar- lijker een misdaad te plegen, want het geldt nu zeker meer dan ooit //al zoudeu ook de raven het uitbrengen". Axel. Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Jozias .Matthens Hamelink, oud 22 j., jm. en Janneke Hamelink (van Zaamslag,) ond 23 j.', jd. Cornells Nieolaas Jansen van Rosendaal, oud 23 j., 'jm. en Francina Maria de Bruijn, oud 20 j., jd. 13 Juii. Cornells Wolfert(van Ter Neuzen,) oud 22 j., jm. en Carolina Charlotta Kole, oud 22 j., jd. 15 Juli. Jan Verstraten, oud 30 j., jm. en Trijntje Boer, oud 26 j., jd. ,- n i Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Cornells Daniel van Drongelen (van Zaamslag,) oud 18 j., jm. en Catha- rina Dieleman, oud 18 j., jd. 13 Juli. Bastiaan Koek- koek, oud 24 j., jm. en Tanneke Cove, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Catharina, d. van Pieter Koek- koek en van Jacomina van Hermon. Alphons, z. van Gustaaf Dominicus Sturms en van Maria Ludovica Raman. 3 Juli. Jan, z. van Mechiel de Visser en van Cornelia van de Wege. 10 Juli. Florence Clemence, d. van Florimond Auguste Suij en van Cornelia Adam. 13 Juli. Levina Maria, d. van Marinas Goossen en van Colata Raman. Overlijder,. 1 Juli. Mattheus van Doorn, oud 10 j., z. van Jan en van Angenita Johanna van Bezooijen. 13 Juii. Pieter Faas, oud 10 in., z. van Cornelia An- thonie en van Maria Verschelling. Cltnge. Geboorten. 1 Juli. Gerarda Maria, d. van Ferdinandus Bernardus Iluybrecht en van Isabella de Wilde Maria Magdalena, d. van Camillus Johannes Smet en van Maria Rosalia van Poele. 2 Juli. Cyrille Rene, z. van Franciscus Eugenius Vergauweu en van Cordula de Kever. 5 Juli. Camillus, z. van Maria Josephina de Rijck. 7 Juli. David Emiel, z. van Fer dinandus Franciscus Pauwels en van Joanna Mathiluus van Mol. 8 Juli. Franciscus, z. van Karolus Ludovicus van Laere en van Julia Amelia Pieters. 9 Juli. Rene Bernardus Carolus, z. van Augustus van Acker en van Pharailde Kips. 10 Juli. Alfqns Adrianus, z. van Petrus van Immerseel en van Victorina Leopoldina van Miecbem. 11 Juli. Clothilde, d. van Jan Antho- nius Langenberg en van Jannigje van de Moore. Overlijden. 1 Juli Constautia Rolssens, oud 63 j wed. van Eduardus Reijns. 10 Juli. Twee als levenloos aangegeven kinderen van het m. geslacht van Jozef Kessels en van Maria Elodia Vermeire. 15 Juli. Au gustus d'Hert, oud 54 j., echtg. van Paulina de Rijck. HengstilIjU. Geboorten. 10 Juli. Josephus, z. van Alphonsus Scheirlinck en van Anna Maria Catha rina Maas. Huewaclit, Geboorten. 2 Juli. Maria Pharailda, d. van Josephus Cerpentier en van Clementina Boon. 13 Juli. Arthur Ren6, z. van Theophilus van de Vijver en van Marie Valerie Baecke. Over-lag. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Juli. Ceril van Rooyen, oud 33 j., jm. en Emilie de Causmaeker, oud 19 j., jd. j Geboorten. 9 Juli. Constant Fideie A in and, z. Augustus Fermont en van JEmelia Maria de W olf. Mas van <Jen4. Huwelijks-aangiften. 15 Juli. Petius Jacobus Wiihelmus van Acker, oud 22 j., jm- en Pharailde Virgenia de Kidder (van Westdorpe,) oud huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Jacobus de Caluw6, oud 29 j.', jm. en Angelina Obrie, oud25j.,jd. 11 Juli. Petrus Augustinus Stallaert (van Boschkapelle,, oud 30 j., jm. en Rosalia Perdaen, oud 24 j., jd. 13 Juii. Willem Leeuwenburgh (van Beesel), oud 29 j., jm. en Adriana Stouthamer, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Juli Gustave Henri, z. van Fernand PVancois Joseph Watillon en van Iren6e Juliette Bastin. 5 Juli. Pieter Machiel, z. van Pieter Franciscus Voerman en van Louisa Cornelia de Roeck. 10 Juli. Alwine, d. van Franciscus Polidorus Johannes Stubbe en van Rosalia Johanna de Bock. Overlijden. 13 Juli. Frederik Hendrik Vermoet, oud 49 j., echtg. van Cornelia Maria Bogaait. Sit. Jansteeti, Huwelijks-aangiften. 7 Juli. Cij- rillus Valke, oud 27 j., jm. en Virginia Maria Paelinck, oud 32 j wed. Camile van Rumste, oud 30 j., jm. en Maria Josepha Breijaert, oud 25 j., jd. Geboorten. 30 Juni. Emiie, z. van Adolphus van Goethem en van Rosalia Hasevoet. 4 Juli- Anna Maria, d. van Eugenius Franciscus de Smet en van Amelia Maria de Block. 9 Juli. Eugenia Coleta, d. van Jo sephus de Maeijer en van Maria Catharina Want. 12 Juli. Mathilda Maria, d. van Benignus Boussen en van Verginia Roels 13 Juli. Augustus, z. van AlOijsius de Beule en van Catharina de Paepe. 16 Juli Johannes Benedictus Bernardus, z. van Eduardus de Cock en van Maria Josephina Behiels. Overlijden. 30 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Adolphus van Goethem en van Rosalia Hasevoet. 11 Juli. Bertha Louisa Gijsel, oud 3 m., d van Augustus en van Johanna Co leta Chisti- aansens. 13 Juli. Maria Prudentia Louisa de Potter, oud 7 w., d. van Franciscus Ludovicus en vau Louisa van Eck. Nliipprldijli. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juli. Josephus van de Vehie, oud 27 j., jm. en Mathilda Louisa de Smit, oud 22 j., jd. Geboorten. 14 Juli. Jacobus Emilius, z. van Johannes Francies de Sclirijver en van Apolonia Lauret. Kaamstag. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Jacobus van de Ree, oud 57 j., w'eduwn. en Adriana Bareman, oud 53 j., wed. 13 Juli. Pieter Hamelink, oud 20 j., jm. en Maria de Pooter, oud 20 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Juli. Aarnout de Feijter (van Ter Neuzen,) oud 22 j., jm. en Geertruida Paulina Dieleman, oud 20 j., jd Geboorten. 3 Juli. Adriaan Mannus, z. vau Jan de Vos en van Adriana Cornelia Bareman. 4 Juli. Jantina Magdalena, d. van Hermannus Mulder en van Anna Goverdina Dicke. 13 Juli. Elizabeth Andnezina Pieternella, d. van Jogchem van de Wege en van Eliza beth Jacomina Dekker. 15 Juli. Cornelia, z. van Anthonie van Doorn en van Jozina de Leijser. Overlijden. 1 Juli. Christiaan van de Wege, oud 61 j., echtg. van Cornelia van Driel. 12 Juli. Hendrik Moens, oud 54 j., weduwn. nit het eerste huwelijk van Sara Magdalena van der Wiele en uit het tweede huwelijk echtg. van Cornelia van Dixhoorn. 15 Juli. Jan Klaassen, oud 70 j., weduwn. uit het eerste huwe lijk van Levina Per.ne en uit het tweede huwelijk van Jacoba de Vos. US.iirtilorpe. Geboorten. 7 Juli. Celestina, d. van Rochusvan Overloop en van Clemence Naessens. 14 Juli. Livinus, z. van Alphonsus Josephus de Moor en van Eulalia Maria Aerts. 15 Juli. Augustinus Joannes, z. van Alphonsus Kindt en van Sulima Maria Coppieters. Hulst, 17 3uli. Middenprijs per 100 kilo: Tarwe J 9,Rogge 7,25; Wmtergerst J ;Zomergerst fHaver f 7.75 Krwen f 8 50; Paardenboonea J Buivenboonen f Witteboonen BruinebooDen Boekweit Lijnzaad Aardappels Koolzaad per zak van 106 liters Boter per kilo J 1,15. Eieren per 26 stuks f 0,85. Er waren ter weekmarkt te koop gesteld34 stuks hoorn- vee, 40 varkens. Verkocht 13 stuks hoornvee, 25 varkens. Belgisch per 100 fr. f 47,80 a f 47,82B. Engelsch perf. 12,n 12, ZEETIJD1NGEN. Van 17 tot en met 18 Juli. VLAG. NAAM. M3 Van en naar. Lading, 17 18 Eng. s.8. Eng. s.s. idem Voor Ter \enien; Nelljess 1 1402 Goole Van Ter Keuzeo I Broomhile 1590 Ambla Hailing I Jt 199 Londen Voor Gent t 3645 Liverpool 12141 IGoole kolen ledig stukg. stukg. idem 17 Eng. s.s. Harelda idem Cuxhaven Van 4»ent 17 Eng. s.s. Astrologer Belg. s.s. Zelandia 18 Zweed. s.s. Kerro Eng. s.s. Stanley Force Van J.7 tot en met 18 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 39 binnenvaartuigen op- en 34 afgescbui; door de Westsl. 11 op- en 23 afgeschut. 2580 Leith stukg. 1645 Stolpmnnde phosph. 3541 Burneiland ledig 1054 Barrow cement Op aanstaanden Vrijdag 21 Jnli, hopen onze geliefde ouders en grootonders JAN THOLENS E N JANNEKE PLADDET, te Hoek, hun 35jarige echtvereeniging te herdenken. Uit aller naarn, JAC. THOLENS. H it M It H U v Heden overleed na een kortstondig doch smartvol lijden, mi]n geliefde echtgenoot, de heer in den ouderdom van 49 jaren. Wed. F. H. VERMOETBoogaakd en Familie. Sas van Gent, 13 Juli 1905. Voor de talrijke bewijzen van deel- neming ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer geliefde echt- genoote en tante, betuigen wij onzen hartelijken (lank. B. C. L. VAN W1EMEERSCH. IRENA A. REDEL. KLARR1S B. VAN WIEMEERSCH. Ter Neuzen, 19 Juli 1905. De ondergeteekende betuigt zijnen dank, alhoewel niet gekozeD, voor de op hem uitgebrachte stem men. Ter Neuzen. W. A. DE RIDDER. Ondergeteekende betuigt hartelijk dank aan alien die op hem hunne stem uitbrachten ter benoeming als lid van den gemeenteraad en die van hunne belangstelling deden blijken. A. R1EMENS. Zaamslag, 16 Juli 1905. Mijn hartelijken dank aan alien w die tot mijne herbenoeming tot lid van den gemeenteraad hebben medegewerkt, alsmede voor de bewijzen van belangstelling bij die gelegenheid ondervonden. D. B. VAN ACKER. Westdorpe, 18 Juli 1905. Voor de vele bewijzen van deel- neming, ontvangen na bet overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, betuigen wij bij dezen onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. M. VERBRUGGE. Hontenisse, 18 Jnli 1905. is het Cafe van het //Hotel Centraal," uithoofde der Algemeene Vergadering der Eerste Ned Coop. Suikerfabriek, CHR. F. KEERSEMAKER. Ter Neuzen, Juli 1905. Sunlight Door deze heb ik de eer mijne geachte clientele in kennis te stellen dat voor mij als vertegenwoordiger voor HULST en omstreken zal optred n de heer aan wien alle bestellingen kunnen worden ge daan en gemachtigd is voor mij gelden te ontvangen tegen quitantie. Om het onze stee4s toenemende clientele zoo makkelijk mogelijk te maken en opdat alle orders des te vlugger en goedkooper kunnen wordea uitgevoerd, zal door ons een winkel met magazijnen worden geopend te Hulst, Steenstraat (voorheen Winkel en drukkeriii van Zelandia), alwaar alle artikelen en gros en detail aan dezelfde prijzen zullen verkrijgbaar zijn als op onze magazijnen te Ter Neuzen. De dag der opening zal nader per circulaire met prijscouranten worden bekend gemaakt. Hopende het genoten vertrouwen steeds meer en meer waardig te worden. Hoogacbtend, UEd. dw. dienaar, Goedkoope Winkel. Ter Neuzen. 19 Juli 1905. Mij vleiende aan bovenstaande, heb ik de eer bet geachte publiek van HULST en omstreken in kennis te stellen, dat door mij zal worden geopend een te Hulst Steenstraat, hopende door nette bediening en lage prijzen een ieders vertrouwen waardig te worden. Tevens bericht ik ook aan H. H. Winkeliers en koopiieden, dat door mij of mijn reiziger ieaereen geregeld met de monsters zal worden bezocht en wij voor de en gros verkoop aparte magazijnen hebben, (voorheen de drnkker{j Zelandia). Inmiddels mij in ieders gunst aanbevelende. Hoogachtend, UEd. dw. dnr., J. FONTEIJN Jr. Ter Neuzen, 19 Juli 1905. Daar was reeds een klein Vissertje In onze Magaret, Die deed in de verkiezingstijd Een heele domme zet. Dat Vissertje ging daden doen Voor hem geen flauwe rut, En dacht in die bedrijvigheid Te weinig om den Butb. Ik dacht wel heel klein Visschertje Wat hebt ge toch gedaan, Zult gij nu op een and're tijd Ook naar uw Leendert gaan Ik waarschuw, U, klein Vissertje, Tot op een andre keer. Bestriid nooit geen candidatuur Van S. DE FEIJTER weer. Axel, 19 Juli 1905. EEN KIEZER UIT DE HERV. KERK.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 3