Gemengde berichten. Telegralische berichten. Over dit en dat. tegen den dijk opliep, terwijl de kar met al wat er in lag achteruit op den weg viel. Boter, bloem enz. alles lag op en door elkander op den zanderigeu weg, terwijl de boterpotten alien stuk wareu, de twee op de kar zittenden waren er in tijda afgesprongen en bekwamen geen letsel. De schade voor den koopman was echter groot. Axel, 18 Juli. Het rooien van aardappelen heeft albier een aanvang genomen, terwijl de opbrengst is ongeveer 6 a 7000 K.g. per gemet. De piijzen loopen van de 6 tot 7 franc per 100 K.g. De ziekte in dit gewaa zal dit jaar voor velen een schadepost zijn. Naast nieuwe aardappelen ziet men thans alhier aan het station ter verzending ingeladen staan, nog een waggon oude aardappelen. Axel, 18 Juli. Heden had alhier ten over- staan van den notaris Dregmans te Axel, en ten verzoeke van de Burgerlijke Godshuizen van Gent de openbare verpachting plaats van een kavel bouw- en weiland, gelegen te Westdorpe, groot 18 hectaren, 15 aren, 30 centiaren. Pachter hiervan werd de heer E. de Clercq te Selzaete voor f 950 per den hoop. Zuiddorpe, 18 Juli. De uitslag der heden gehouden herstemming is als volgt Getal kiezers 136. Ingeleverde geldige biljetten 135. Gekozen de heer P. Ongena, aftr. lid, met 77 stemmeij. De heer E. A. Waelput bekwam 56 stemmen. Westdorpe. Bij de heden gehouden herstem ming voor twee leden van de gerueenteraad was de uitslag als volgt Aantal kiezers 248. Uitgebrachte stemmen 214. Hiervan verkregen de heeren D. B. van Acker 125, Fr. Ingels 80, G. I. Kamoen 78 en A. L. de Munck 72 stemmen. Alzoo gekozen de heeren D. B. van Acker en Fr. Ingels. Zaamslag, 19 Juli. Bij de heden gehouden herstemming voor 2 leden van den gerueente raad stemden 521 van de 547 kiezers. Van onwaarde werden verklaard 4 stembiljetten. Herkozen de heerenL. J. Geelhoedt met 258 en M. de Jonge met 347 stemmen. De heer H. M. de Regt Mz. verkreeg 256 en de heer L. A. de Mul 61 stemmen. Dinsdagmiddag is te Breskens een jongentje van ODgeveer 8 jaar, al spelende onder de tram gtraakl en overreden. Het kind werd zoodanig gewond dat het korten tijd later is overleden. De Vlissingsche visscherspink no 15 geraakte gisteren door het weigeren van't roer op't Wester- hoofd te Vlissingen. Zij sloeg geheel aan stukken. De bemanning bestaande uit 6 koppen, werd met veel moeite gered. Het schip is niet geassureerd. Maandagavond geraakte een meisje van een jaar of vijf aan de Punt te Middelburg te water. Een schipper, die door een jongetje gewaarschuwd werd, wist het kind door middel van een haak boveu water te houden, totdat eenige personen met een roeiboot te hulp schoten en het kind daarin namen. De kleiue was in den afgeloopen nacht ernstig ziek, tengevolge van den doorgestanen angst en schrik. De nachtmailboot //Koningin Regentes", ZaterdagavoDd van Vlissingen naar Queensboro vertrokken, is des nachts ongeveer half drie, bij zwaren mist, op de hoogte van 't vuurschip //West Hinder" in aanvaring geweest met het Belgische stoomschip wTopaze" van de OstendeTilbuij lijn. De ,/Kouingiu Regentes" bekwam ernstige schade aan den voorsteven en moest onmiddellijk ten anker komen. Door voortdurend noodsignalen te geven met de stoomfiuit kon de van Engeland afkomende mailboot //Prins Henderik" spoedig assistentie verleenen. Ook dit schip kwam voor anker en met de sloep werden enkele passagiers van de j/Konir'.gin Regentes" op de //Prins Hendrik" overgebracht. Daar er evenwel nog al wat zee stond, ging dit overschepen nog al moeilijk en werd dit dan ook dadelijk gestaakt, toen na onderzoek was ge- bleken dat er geen gevaar bestond voor de ,/Koniugin Regentes". Dit schip kon evenwel de reis naar Engeland niet vervolgen en werd na geruimen tijd oponthoud naar Vlissingen teruggestoomd. Inmiddels bad ook de /Prins Hendrik" de reis naar Vlissingen voortgezet. Deze boot had natuurlijk eveneens groote vertraging en kwam eerst ongeveer half negen Zondagmorgen op de haven. Korten tijd daarna arriveerde ook de gehavende //Koriingin Regentes." De voorsteven van dit schip was geheel verbogen en het bleek dat de aanvaring aan stuurboordzijde had plaats gehad. De passagiers en mail konden op de gereed liggende dagmailboot ^Nederland" worden over- gescheept en werden deze Zondagmorgen hiermee naar Engeland vervoerd. Daar evenwel geen boot in Engeland was om des avonds in den dienst van daar te kunnen voor- zien, werd des morgens aan boord van de reserve- boot //Willem Prins van Oranje" dadelijk stoom gemaakt en vertrok deze Zondagmiddag naar Queeuboro. Volgens ontvangen bericht heeft ook het Belgische stoomschip //Topaze" ernstige averij aan schip en machines bekomen en moest dit schip naar Ostende terugkeeren. De //Topaze" is echter inmiddels naar Hoboken (bij AntwerpeD) vertrokkeD om daar te repareeren. - Nog zijn doel niet bereikt. Uit Scherpe- nisse wordt gemeld, dat voor eenige jaren bij het onderwijzersexamen slaagde een persoon, die tevergeefs naar een betrekking soiliciteerde en ten slotte genoopt was schippersknecht te worden. Thans is bij evenwel geslaagd voor kommies bij 's rijks directe belastingen, zoodat hij uit de minder begeerde betrekking van schippersknecht ontslag kon vragen. Een krasse maatregel. Een paar kaste- leins te Dongen hebben, naar men schrijft, in den laatsten tijd de gewoonte om niet betalende drinkebroers de schoenen te laten uittrekken en deze als pand te bewaren. Niet onaardig, zulk een drinker op kousen naar huis gaande. Onlangs werd gemeld dat de justitie te Oudenbosch een onderzoek had ingesteld naar den schrijver van een strooibiljet, dat in de verkiezings- dagen verspreid was. Thans is door den schrijver excuus gemaaktdoor hem werd het volgende schrijven aan alle kiezers van Oudenbosch toege- zonden *Ondergeteekende verklaart de schrijver te zijn van het schandelijke, onteerende strooibiljet tegen den WelEdelAchlb. heer H. Berends, burgemeester van Oudenbosch. //Bij deze herroept hij alle beschaldigingen en 1 aster]ijke aantijgingen, die tegen den EdelAchtb. heer Berends gedaan zijn, en betuigt tevens daarover zijn oprecht leedwezen. //Emile de Bie. //Oudenbosch, 9 Juli 1905. Zooals wij gemeld hebben had Papuss het voornemen te Arnhem opnieuw als hongerkunste- naar op te treden. Zaterdagavond zou hij zijn hongerkuur aanvangen maar de opkomst van het publiek was van dien aard, dat hij het beter achtte tot Zondagavond te wachten. De man schijnt echter zoo weinig vertrouwen in het Arnhemsche publiek te hebben gesteld, dat hij reeds 's morgens afreisde. Men schrijft Toen Woensdag de begrafenisstoet van een oud- militair het Voorhout in Den Haag passeerde, voorafgegaan door een drom opgeschoten jongens en meiden, zat op een bank tegenover Pulgri een neger. Een van de bende bemerkte hem en onder het gesGhreeuw #Daar zit een neger Hij het zijn mattelootje op keerde men op zijn schreden terug om den man in het ootje te nemen. Op dit oogenblik was de iijkwagen geuaderd, de zwarte stond op, ontblootte het hoofd en bleef in eerbiedige houding staan tot de stoet voorbij was. De bende droop af de houdiDg van den neger had indruk op haar gemaakt en ook op mij, die van dit tooueeltje getuige was. A v d p. Het lOjarig zoontje van den boschwachter C. te Hoogerheide (N. Br.) kreeg voor ten tweetal dagen in eene weide een trap van een paard tegen het onderlijf. Het knaapje is na een hevig lijden overleden. is, waar de wijze besproken wordt, op welke be- klaagde zijn alibi tracht te bewijzen. Op 18 Fehruari zegt hij des morgens te 8V2 uur in het Universiteitsgebouw te Luik geweest te zijn, daarna een wandeling gemaakt te hebben met Duchene, luitenant van 't 14e linieregiment, tot half elf, vervolgens thuis te zijn gaan eten, te half 1 den trein naar Vise genomen te hebben en van af Vise naar Maastricht gewandeld te zijn al studeerend. Te 6 uur 10 is hij weer uit Maastricht ver trokken, te 7j/2 uur te Longdoz aangekomen en vervolgens naar huis gegaan om niet meer uit te gaan voor den volgenden morgen $l/2 uur, wanneer hij naar Namen is gespoord om in de vallei van Hoyoux te gaan loopen studeeren. Van de menschen die hij daar ontmoet heeft kende bij er geen. Des avonds laat is hij weer- gekeeru naar zijn kamer in Luik. Den daaropvolgenden dag is hij naar Huy ge spoord en heeft van daaruit weer in't Hoyouxda] loopen studeeren. Te 5uur dien dag weer in Luik teruggekomen, heeft hij bij Carlier gesoupeerd en is des avonds naar den heer Krantzen gegaan om les te nemen. Van 21 Febr. tot 8 Maart is hij in Luik gebleven. Den 8e in de couranten lezend dat hij ver- dacht werd is hij ijlings naar zijn oom te Lithey gevlucht. Den lien Maart ten sloite heeft hij zich zelve ter beschikking der Justitie gesteld. Op onderzoek uitgegaan heeft de officier van Justitie noch in de streek van Namen, noch in die van Huy in 't Hoyoux-dal iemand kunnen uitvinden die den beklaagde gezien heeft, op de bewuste dagen, terwijl toch alle personen laugs wier huizen hij gegaan moet zijn, ondervraagd werden, en 't hun getoonde portret van beklaagde alien niet herkenden. Ook heeft op de bewuste dagen niemand be klaagde te Luik gezien van 18 tot 20 Februari. Wei echter heeft beklaagde op 13 Februari een pakjesdrager bevel gegeven de koffers van Marie Droixhe te halen en ze naar 't station te brengen, waar hem 't depotbewijs is afgegeven. Ook heeft een andere pakjesdrager op 18 Febru ari de pakken van 't station du Palais voor be klaagde moeten overbrengen naar't station des Guillemin8. En ten derde heeft een sjouwer op 8 Maart de pakkeD weer van Guillemins naar de Long doz moeten brengen. Deze 3 sjouwers geconfronteerd met den be klaagde hebben in hem onmiddellijk den mau herkend die hun de overbrenging der pakkage van Marie Droixhe gelast heeft. Eindelijk hebben ook alle Hollandsche ge- tuigen uit Nfjmegen en omstreken hem terstond herkend en ten slotte heeft een deskundige in de handteekening in 't gastenboek van 't Nij- meegsche hotel de hand van beklaagde weten aan te toonen. Niettegenstaande dit alles blijft beklaagde per tinent volhouden dat hij onschuldig is. Na een tiendaagschen arbeid is men er in geslaagd de gezonken Fransche onderzeeboot ,/Far- fadet boven te brengen. Hoewel men eerst had gehoopt, door duikers de ongelukkige bemanning te kunnen redden, had men deze hoop spoedig moeten opgeveu. Toen men in het inwendige van de boot drong, zag men een afschuwelijk tooneel. De lijken der ongelukkigen lagen door elkaarsom- mige matrozeu hielden elkaar in de armeu ge- klernd; Zondagmorgen waren vier lijken naar buiten gedrageu. Daar de geheele boot vol water is, gaat het verwijderen van de lijken zeer moeilijk. De Franschman, die het Duitsche straatlied //Kom Karlienekt" voor zijn landgenooten klaar- maakte, heeft oalangs aan een journalist rnedege- deeld, dat hij er lot dusver een 50.000 mee heeft verdiend. Een familiedrama is in het Zwitsersche dorp Uder efgespee]d. Daar heeft een 70jarige grijsaard zijn dochter van 35 jaar met een revolver dood- geschoten en zijn twee volwassen zoons zwaar gewond. De oorzaak ligt in familietwisten. De oude man had een herberg, die niet al te best ging en zijn kinderen wilden dat hij hun de zaak zou geven, die zij dan meer op moderne wijze wilden inrichten zij zouden hem dan een jaar- geld uitbetalen. Dit weigerde de stijfhoofdige oude en daaruit kwamen meermalen twisten voort, die zulk een noodlottig einde hebben genomen. De gedoode dochter is ongetrouwd, de beide zoons wareu gehuwd. De moordenaar is in hechtenis genomen, nadat een poging tot zelfmoord was verijdeld. Een nieuwe mijnramp had plaats in de New Boston Pit, behoorende tot de H,ydock- kolenmijnen, op St. Helena. Op een diepte van I 200 meter had cen iustorting plaats gehad, waar door het werk gestremd werd en Zondagmorgen om 5 uur daalde de oader-directeur der mijneu, Samuel Cook, met veertien mijuwerkers af, om deu weg weer vrij te maken, opdat Maandagmorgen hel werk hervat zou kunnen worden. Tot een uur toe, werkte men zouder ongevallen voort, toen eensklaps, zonder eenige voorafgaande waar- schuwing, het gewelf over een lengte van 12 meter instortte op de ongelukkigen, waarvan de onder- directeur en 7 mijnwerkers geheel bedolven werden. Een der mijnwerkers, hoewel gewond, wist zich lo8 te werken en snelde naar de kooren, waar hij alarm maakte. Er werd onmiddellijk een reddingsploeg georganiseerd, die in de mijnafdaalde. Nadat het puiu een weinig was weggeruimd, wat geruimen tijd duurde, vond men een gewonde, daarna nog een. De drie gewoudeu werden boven gebracht en in het hospitaal, dat tot de mijn- exploitatie behoort, opgeuomen. Eerst laat in den avond vond men de overige 5 mannen dood, waar bij de onder-directeur. Een der omgekomenen laat een vrouw en twaalf kinderen na. Advertentie in een Pruisisch bladv\er- loren een kinderwagen met een jongetje van een half jaar. Zondag buitengelaten bij een tapperij te Lossenheim, of misschien te Hochst of Unterliederbach. Op de kap is gestikt z/Slaap wel, moeder waakt over u." Den 19 Juli zullen K. Smit en zijn echt- gpnoote M. de Ruyter, wonende te Broek in Waterlsnd, het zeldzame feest kunnen vieren 70 jaren gehuwd te zijn. De man is alsdan 92 jaar oud en zijn vrouw 881/,,. Van hun 8 kinderen zijn er nog 3 in leven, terwijl het aantal klein- kinderen 26 en de achterkleinkiuderen 55 bedraagt. De man ziet er hoewel het gaan hem bezwaarlijk wordt, nog taraelijk krachtig uit, terwijl zijn vrouw zoodanig haar gezichtsvermogen heeft ve.rloren, dat alleen plotseling ontsteken van licht nog door haar bespeurd wordt. Het denk- vermogen is van beide oudjesnog uitstekeud, vooral van de vrouw. (Hbld.) Donderdagmiddag is uit den trein der H. IJ. S. M., die te 4,32 uit Zutphen vertrekt, even voorbij de halte Assel een kind gevallen, behoorende tot een troep landverhuizers naar Amerika. De reizigers trokken aan de noodrem toen de trein tot stilstand was gebracht, liep men terug naar de plaats, waar het kind gevallen was en vond het met een wond aan het achterhoofd. In den bagagewagen werd het voorloopig verbonden. De trein ondervond door dit ongeval nogal eenige vertraging. De tnoord op den Duivelsberg bij Nijmegen. Op 24 Juli a. s. zal voor de rechtbank te Luik lerecht staan de beklaagde vaii den moord op den Duivelsberg. De dagvaarding, een zeer lijvig stuk, geeft de geheele geschiedenis van dit drama nog eens weer, van 't vinden van 'tiijk van Marie Droixhe, van 't logeeren in 'c hotel Mulder te Nijmegen onder een schuilnaam, enz. enz., kortom de geheele geschiedenis zooals wij die indertijd onzen lezers hebben medegedeeld. Het belangrijkste gedeelte uit deze dagvaarding Er heeft Zondag over Parijs een hevig onweer gewoed. Het was stikkend heet, tot eensklaps om half drie een hevig onweer opkwam. De wind had een snelheid van 4 m. 15, de regeu stroomde neer en was vergezeld van zware hagel- steenen. Te Parijs zelf is de schade niet groot maar in den omtrek zijn veel telegraafpaleu en boomen uitgerukt en zijn al de oogsten verloren. Te Maisons-Laffite, waar op de hippodroom de de prijs van president Loubet gereden werd, was het een algemeene vlncht. De paarden schrikten en sprongen en het terrein was spoedig een ware modderpoel. Veel personen geraakten onder den voet en 27 werden gekwetst. Men zegt, dat een koetsier zou gedood ziju. Een soldaat werd eens klaps zinneloos en wilde iedereen aan zijn bajonet rijgen. Gelukkig kon men hem ontwapenen. Een ongelnkstocht maakte de passagiersboot z/Elberfeld" op den Rijn tusschen Bingen en Mainz. Toen de boot om 7 uur Geisenheim gepasseerd was, brak er een hevig onweder los. De storm vaagde alles wat niet vast stond, van het dek, ook de zonnetent kwam in de rivier terecht. Daar voelde men plotseling een geduchten stoot en iedereen vreesde, dat de boot zou ziuken. Gelukkig was dat niet zoo, zij was alleen tegen iandingbrug te Freiwein gevaren en zoo zwaar beschadigd, dat de reis niet kon worden voort gezet. Er was een gewonde aan boord, een heer uit Frankfort, die een ijzeren stang van de zonne tent op het hoofd gekregen had. - Een vrouw to Brussel had hare kinderen alleen gelaten, twee meisjes van 7 en 8 jaar. Dezen brachten hun tijd door met lucifers af te strrjken, waardoor het beddengoed in brand raakte. Bij de pogingen, die de kinderen deden om het vuur uit te dooven raakten ook hun kleedereu in braud. Toen riepen zij om hulp. De buren en de moeder snelden toe en vonden de kinderen deerlijk gewend over hec geheele lichaam. t Is jammer dat je nooil zeker weet of 't, nou werkelijk gebeord is wat je in een krant leest. Er zijn natuurlijk wel dingen, waar je van op aan kunt. Dat de Kouingin bij de feeslelijke opening van onze nieuwe Hoogeschool te Delft tegeuwoordig is geweest, dat de Prins op de Landbouwteutoonstelling te Veendam is wezen kijken en onderweg te Assen nog z'n automobiel heeft stuk gereden en dat er te Alkmaar een huis is afgebrand, dat zal best waar wezen. Maar heeft nou te Gijbeland een boer 50,000 of niks gevonden Daar weten we nog altijd het rechte niet van. De eene krant schrijft een geheimzinnig verhaal van een nachtelijke afdaling in een kelder, waar altijd nog maar weer een kelder onder bleek te zijn en van gevonden kruikjes tot den rand met goud gevuld, en de andere komt een dag later vertellen, dat er geen woord van waar is. En de lezer, die ze graag allebei gelooven wil, komt zoodoende in een moeilijk parket. Met de beweerde kindermisbandeling te Groesbeek is't al even zoo. In onze verbeelding zagen we al een villa met diepe, onderaardsche kelders, zooals vroeger de kasteelen ze hadden en daarin mager en uitgehongerd en verwilderd een jong meisje met afgeknaagde vingertoppen. En met de mede- lijdeude dienstbode giugeu we mee op bezoek bij haar vader, den rijksveldwachter en beraamden met haar het plan der ontvoering en kwamen eindelijk na een moeilijke tocht in nachtelijke duisternis met het mishandelde kind bij der. Officier van Justitie te Arnhem aan. Maar toen dit alles gelukkig was afgeloopen en we nog voor het gerechtshof stonden te kijken, waar zoo juist het arme kind was binnengebracht, ging iemand die naast ons stond, ons vertellen, dat het allemaal maar een sprookje was en dat er niets anders gebeurd was als dat een vader uit de ouderlijke uiacht ontzet was of zou worden, omdat hij of zn tweede vrouw het kind nit het eerste huwelijk niet al te best oppasten. Is dat niet om verbaasd op te kijken en je zelf af te vragen of je misschien gedroomd hebt Wat moet je er nu eigenlijk van gelooven Ed als je dan even later in de krant leest van een joDgelje, dat een meisje bleek of andersom, dan begin je onwillekeurig te glim- lachen en denkt^zeker ook weer voor-de-gek- houderij." Ja, als je er zelf niet bij bent geweest, doe je maar het best niet te veel te gelooven, want ze kunnen je van alles wijs maken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2