Gemengde berichten. BUB6EBL1JKEN STAND. Handelsberichten. Biervliet. Niet op 28 Jali, maar wel eenige weken later zal de ingebruikneming van het nieuwe kerkorgel in de N. H. kerk plaats hebben. Een sterfgeval in 't geziu des predikants leidde tot verdaging. Dezer dagen heeft te Middel burg zich weer het meer en meer zeldzamer wordend geval voorgedaan, dat een milicien van de jongste lichting voor den militairen dienst is afgekeurd en daaruit is ontslagen, wegen9 zeer groote domheid, waardoor hij niet geoefend kon worden. Te Middelburg is door de politie aangehou- den zekere E. E. V. D., verdacht van het schrijven van dreigbrieven aan de bnrgemeesters van Middel bnrg en Vlissingen, waarin hij genoemde heeren dreigde met valsch alarm in beide steden te zullen verwekken en hunne huizen zoowel als die eeniger ingezetenen te beschadigen, indien zij hem niet geld willen leenen. De verdachte, die deze brieven onderteekende met een pseudoniem, is blijkbaar een krank- zinnige, die volgens eigen getuigenis reeds drie rnaal in een gesticht werd verpleegd Hij hee ft veel in 'tbuitenland verkeiid en kwam laatstelijk uit Antwerpen op hem vond men een ontslagbrief uit een krankzinnigengestichcteParijs Hij is than8 voorloopig naar het huis van bewaring overgebracht. Volgens het Nbl. v. Sliedrecht en Omstreken zou, gelijk gemeld, de landbouwer B. te Gijbeland (Alblasserwaard) een echt buitenkansjegehad hebben door het vinden van een aantal rnunten, vertegen woordigende een waarde van 50,000. Ook het Hbld. nam op gezag van het blad dit bericht over en was zoodoeude oorzaak dat een Amster- dammer-penningkundige, die er een reisje naar Gijbeland voor over had, een verloren dag had het bericht bleek, volgens het Hbld., onwaar te zijn. Leelijk verzuim Het gemeentebestuur van Bierum had verzuimd binnen den da&rvoor gestelden termijn, bij de regeering een subsidie van f 880 aan te vragen in het belang van het onderwijs en bovendien een Bom van pi. m. 800, waarop de gemeente even- eens wettelijk aanspraak had. Iu een geheime zitting van den Raad moet nu besloten zijn, dat tekort op den hoofdelijken cmslag te verhalen. De Amsterdamsche rechtbank heeft gisteren een bejaarden man, tegen wien wegens bedelarij met kiuderen 3 dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrichting was geeischt, vrijge sproken. De oude verliet opgelucht de zaal, met een ^wel bedaukt, heeren" en met de verzekering, dat hij nooit weer met kinderen uit bedelen zou gaan Men meldt uit Harlingen Het visschersvaartuig HD 366, schipper F. Bakker, is Vrijdagmiddag in de Blauwe Slenk gezonken. De noodseinen werden opgemerkt door de blazer HA 2, schipper A. Kramer, en het tjalksehip Nieuwe Zorg, schipper Feenstra, die de opvarendeu, bestaande uit den schipper en een jongen, redden. Een aanbeveling. Als een eigenaardig staaltje van aanbeveling van cacdidaten wordt uit Roosendaal (N. Br.) een strooibiljet van den volgenden inhoud gezonden Burgers, Boeren en Werklie! Khst bij de a. s. herstemmingen voor den Gemeenteraad niemand dan Jan van Gastel Paul van Overveld Het volgende is, (naar de Nbr. vertelt) in Den Bosch bij de gemeenteraadsverkiezingen gebeurd Een klein poezelig meisje gewapend met stem- biljet en strooibiljet, waarop de namen der drie Katholieke candidaten, nadert schuchter de groene taftl in het stemlokaal. Bedeesd komt er uit Paatje kan niet komen slemmen of meneer het zoo wou doen zooals hier opstaat. Verbazing achter de groene tafel. Kindje wordt meer en meer confuus. Het bijzittend raadslid zegt dat paatje als hij wil stemmen zelf komen moet. Kindje groote oogen opzettend. Maar, zegt gerust8t,ellend hetzelfde raadslid, als paatje niet komt, behoeft hij niet naar 't tuchthuis en even- min boete te betalen. Kindje tevreden 't lokaal uit en geeft het strooi biljet terug aan den man, die het haar gegeven had, want ze kon er nu toch niets mee doeD j De bekwame hortulanus der Rotterd. Dier- gaarde, de heer J. F. Wilke, in den lande als tuinbouwkundige bekend, vierde 1.1. Zaterdsg zijn zilveren dienstjubil^. Tbuis best. Een Rotterdamsche jongen, die de ouderlijke woning was ontloopee, was ten einde raad als acrobaat in een circus aangeland. Daar kreeg hij meer slaag dan eten, zoodat hij wist te ont- vluchten en weer door de zorgen der politie is thuis gekomen. Uit Dinxperlo meldt men In de grensplaats Bocholt, waar voor korten tijd de Egyptische oogziekte onder de kinderen uitbrak, is deze ziekte in de laatste dagen schrik- barend uitgebreid, zoodat het stadsweeshuis met patienten overvuld en de ziekte ook in vele ge- zinnen is geconstateerd. De scholen zijn deels ontvolkt. Onder de vele amusementen te Rotterdam op den Zondag was ook de vulling en stijging van een luchtballon, met daaraan verbondeu snipper- jacht, zoomede een wedren van auto's en fietsen om den luchtreiziger in te halen en hem bij het nedervallen te begroeten. De eerste die daarin slaagde, kreeg een fraai cadeau. Op het Rumeensche stoomschip Jassj te Rotterdam op stroom liggend, zijn een lOtal matrozen aan het muiten gegaan, naar zij beweerden over te laag loon en slecht eten. Door den ge- zagvoerder werd de hulp der rivierpolitie inge- roepen. De klacht werd ongegrond bevonden. De kapitein liet alle manschappen aan boord aan- treden en dreigde den eerste den beste die wederom muiterij pleegde, neer te schieten. Daarna stoomde hij naar zee. Te Baarn is Zaterdagmiddag in de Eem het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Zaterdagmiddag is een achtjarig kn&apje in een sloot achter de Van Miereveldtstraat te 's Graven hage te water geraakt en verdronken. Drama te Groesbeek. Uit Arnhem wordt aan de N. R. Ct. gemeld Met zekerheid kunnen wij mededeelen, van offi- cieele zijde ingelicht en tot het doen van deze mededeeling gemachtigd, dat het fantastisch ver- haal omtrent het drama te Groesbeek van a tot z onjuist is. De properties door het publiek- gerucht aan die zaak gegeven, zijn niet alleen overdreven, doch ten eenenmale bezijden de w&ar- heid. De zaak komt hierop neer, dat het bewuste kind, een meisje van 14 jaar, een minder aan- genaam leven sleet ten huize van haren vader en stiefmoeder, tengevolge waarvan het zich bij den officier van justitie te Arnhem vervoegd beeft. Van zoodanige mishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberooving in een kelder, waaruit het kind vervuild en met afgeknaagde lippen en viugers zou te voorschijn zijn gekomen, als waarvan op het oogenblik verhalen in de conranten de ronde doen, is geen sprake. Evenmin is de dienstbode uit het verhaal de dochter van een rijksveld- wachter, met wiens hulp zij het kind zou outvoerd hebben, maar de dochter van een gewezen ge- meenteveldwachter, die evenwel reeds lang over- leden is. Iiitusschen is het een feit dat de vader uit de vaderlijke macht ontzet is. Papuss is zoowaar weder in ons land terug- gekeerd Hij gaat nu te Arnhem voorstellingen geven in het hongerlijden (met of zonder knakworstjes Te Rijsbergen, gem. Zundert, is het elf- jarig zoonlje van de wed. Tli. G. al spelende in het riviertje de Aa gevallen en verdronken. Vrijdagavond te ongeveer 71/2 uur namen te Scheveningen twee werklieden, die te laat kwamen om nog van het volkszeebad gebruik te maken, een bad aan het strandhoofd noordelijk van de visschershaven. Door den sterken stroom, die langs dat hoofd gaat, geraakten beiden in gevaar van te verdrinken. Een van hen, die op het punt van verdrinken was, is door een golfslag op het strand geworpen, en zijn kameraad, die zag in welk eene gevaarlijke positie hij was, is van den schrik in elkander gezakt toen hij aan land kwam. De dokter, die inmiddek ter plaatse was gekomen, kon echter verklaren, dat hij buiten gevaar was. De werklieden hadden de onvoorzichtigheid gehad sterken drank te drinken voordat zij te water gingen dit nu is zeer gevaarlijk. Zondagmiddag viel te Arnhem een 16jarige jongen bij het afstooten van een bootje aan den kop van de haven achterover uit het bootje in het water en verdronk onder de oogen van tal- rijke wandelaars, die niet te hulp konden komen. De schuitenverhuurder had ongelukkig juist alle booten verhuurd. Een politieagent wist den drenkeling nog aan de dreg te krijgen, maar hij viel er weer af en toen hij voor de tweede maal werd opgehaald was de dood reeds ingetreden. De oudste ingezetene van Nieuwepekela (Gr.), mej. wed. Mosbach, die binnen enkele dagen haar 102den verjaardag zou kunneu gedenken, is plot8eling overleden. Donderdagavond is te Dodewaard een elf- jarige schoolknaap bij 't baden verdronken. Vrijdagavond is het zesjarig dochtertje van den veerman v. D. te Genemuiden al spelende in het Zwarte Water gevallen en verdronken. Men meldt uit Almelo Reeds sinds geruimen tijd werd op het post- kantoor alhier telkens geld vermist. Vrijdagmorgen tusschen vjjf en zes nur werd door de marechauss^e, die zich in hiuderlaag had gelegd, op heeterdaad betrapt de klerk der posterijen en telegrafies le klasse W. A. L. v. O., terwijl hij zich eenig geld uit de kas toeeigende. Hij werd onmiddellijk in hechtenis genomen. Bij het verhoor heeft hij, naar wij vernemen, volledig bekend. Hij is ter beschikking gesteld der justitie. Nader verneemt men dat er reeds sedert eenige maanden telkens in de kassen der verschillende ambtenaren en bestellers kleinere of grootere tekorten werden geconstateerd, die natuurlijk door de betrokkenen moesten worden sangezuiverd. Niettegenstaande de pogingen, aangewend om den leger behooren, is het onderzoek thans in handen van de krijgs-auditenr. Woensdag had te Marseille in de wijk Mempetu een geweldige ontploffing plaats in een kamer, waar een werkman springbussen maakte. De muren van het huis scheurden en de plafonds stortten gedeeltelijk in. De werkman werd dood van oDder de puinen gehaald. Een vrouw viel door de opengescheurde zoldering naar beneden maar werd gelukkig slechts licht gekwetst maar werd gelukkig slechts licht gekwest. Een kind werd ongedeerd tusschen de puinen gevondeu. In het //Heelkundig Geuootschap" te Parijs heeft prof. Delbet een ongunstig rapport nit- dader te ontdekken, mocht dit niet gelukken, tot I Se^racht over Dr. Doyen's serum ter genezing eindelijk besloten werd een geheelen nacht op een I van Ranker. Hij komt tot de slotsom, dat in geen enkel geval de ziekte door het serum is genezen en in sommige gevallen de toestand der patienten er zelfs plaats, vanwaar het geheele kantoor overzien kon word en, de wacht te houden. Dien morgen had v. O. met een besteller vroeg- dienst. Toen nu de besteller naar den trein vertrok, zagen de drie op post staande ambtenaren, dat v. O. uit de kas van een der ambtenaren, die ongesloten was, eenig geld nam en dit in zijn eigen kas stortte. Verder nam hij uit een legger van dien ambtenaar een aantal postzegels, die vooraf gemerkt waren. Deze borg hij in zijn eigen legger. De wachtmeester der marechausse, met feiten in kennis gesteld, nam v. O. in arrest en nam hem in verhoor. v. O. bekende al spoedig, dat hij op verschillende tijdstippen uit de kassen van andere ambtenaren en van de bestellers geld genomen had. Bij het nazien der kas van v. O. Sleek daarin een tekort te zijn van ongeveer f 15. Het geheele bedrag door v. 0. successievelijk uit de kassen der ambtenaren en bestellers ge nomen, wordt geschat op tusschen de f 200 en 800. v. 0. was overigens een verdienstelijk en be- kwaam ambtenaar, die goed ter naam en faam bekend stond. Op het nog door verergerd strand ongelnk plaats gehad. viel ongeveer 2000 M. te Zandvoort heeft een Iemand uit Amsterdam bezuiden Zandvoort door het woeste rijden van zijn paard, met het gevolg, dat hij zijn linkerbeen brak. Eene dame, mede paard rijdende, wilde te hulp komen en van het paard springen, doch bleef aan den stijgbeugel haken en werd zoodoende door het dravende paard medegesleurd, waardoor zij kneuzingen en wonden bekwam. Per rijtuig werd zij naar het dorp gebracht. De Breslausche Morgenzeitung maakt weer eens melding van een ergerlijke soldatenmisban- deling. Zekere Hoffmann, sedert eenige weken met groot verlof, moest zich onder geneesknndige behandeling laten stellen, waarbij bleek dat twee soldaten le klasse zich amuseerden met Hoffmann op allerlei wijze te mishandelen. Voor de aardig- heid hingen zij hem op tot hij blauw werd, en brachten hem dan bij door hem met den steel van een zweep te bewerken zij staken hem met zijn hoofd in vuil water, en haalden nog erger- lijker diugen met hem uit, Hoffmann's vader heeft een klacht ingesteld. Nog pas eenige dagen geleden heeft een militair misbruik van anderen aard veel ergeruis gewekt. Bij het 2e infanterie-regiment, te Munchen in garnizoen, kwamen op een van de heetste dagen van de vorige week verscheiden gevallen van zonne- steek vooreenige soldaten verkeeren in levens- gevaar. Het regiment had in de brandende hitte parademarsch moeten maken, en toen de afgetobde mannen zich daarbij niet ystramm" genoeg hielden, liet de kolonel den marsch overdoen. Daarbij vielen een aantal manschappen voor dood neer. De Frankf. Ztg. schreef daarop Een bevelhebber mag niet verder gaan dan hetgeen hij van de kracht van zijn manschappen mag verwachten, en de houding van de manschappen op dien eersten marsch had hem 't bewijs moeten zijn, dat zij aan de grens van hun krachten waren. De gezond- heid van den soldaat komt hemzelf toe, geen commandant mag daarover beschikken. De kwestie van oefening heeft daarmede niet te maken, want of een soldaat, met pak en zak, bij 45° Celsius zijn beenen behoorlijk kan strekken, beslist niet over de uitkomst van een gevecht. Het is te vreezen dat deze commandant de noodige hoeda- nigheden voor het bevelhebberschap mist. Inderdaad zal de onvoorzichtige kolonel zich misschien aan een paar weken vestingarrest bloot- gesteld hebben, als ten minste een of meer der getroffen manschappen bezwijkt, en de zaak genoeg gerucht maakt. Te Boom heeft Donderdagmorgen een zekere De M., een jongen van 25 jaar, zoon van een metselaarsbaas, een meisje, met wie hij tegen den zin der ouders wilde trouwen, in haar woning den hal8 afgesneden. Daarop is hij op de vlucht gegaan, de personen, die hij ontmoette, toeroepende dat hij het meisje I per 100 kilo 9,25 a 9,50 en 63/4 a 7y3 cent den hals had afgesneden, doch dat hij niet wist I per kan. Rotterdam, 17 Juli. Binnenl. Granen. De markt verkeert in de afwachting van den nieuwen oogst. Aanvoer van granen en boonen mitsdien gering en handel matig. Men noteertPuike Zeeuwscke Tarwe per heclol. 7,50 k 8,mindere en goede f 6,75 a 7,20 Tarwe per 100 kilo 9,50 k f 9,80 en daarboven Rogge per hectol. 5,50 a 6,20 Gerst 5,a 5,50 Haver 4,a 4,25 Haver per 100 kilo 7,50 a 8,— Paarden- boonen per hectol. 7,— Bruineboonen 9,50 a f 10,50 Erwien J 7,a f 8,— Kanariezaad 13,50 f 14,— eu 19,50 it 20,50 per 100 kilo. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 190 a 210 Rogge Nicolajeff 148 a 150 Helena 160 per 2100 kilo; Gerst Zwarte Zee 125 a 128 Amerik. Mais 131 a 133 per 2000 kilo Haver 7,per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch 11,50 a 12,50 1" soort f 10,50 a f 11,25; Zeeuwsche Tarwe- bloem f 12,50 a f 18,prima Belgisch 12,— a 13,1« soort 10,75 it 11,25; le soort Fransch 10,75 a 11,50; extra puik Hongaarsch 15,a 16,— 1« soort 13,a 14,prima Duitsch 12,25 a 13,50 le soort Amerik. f 12,50 k f 13,25 2e soort f 10,75 a f 11,25; Inl. Roggebloem f 9,75 a /ll,Duitsche 9,75 a f 10,75, per 100 kilo netto. Runderprijzen 50 h 72; Stieren 48 it 56; kalveren 60 a 80Schapen 50 k 55var- kens 40 a 48 cent, alles per kilo. Melkkoe,ien 115 k 250Kalfkoeien f 165 a f 280 Stieren 55 a 225 Vaarzen 50 a 110 Pinken 45 h 100 Fokkalve- ren 15 a 25 nuchtere 6,a /10; Biggeu 7,— a 14,—, alles per stuk. Aardappelen. Westlandsche Zand 2,80 it 3,— Klei 2,40 it 3,10 Poters 1,50 1,80 per mudZaudaardappelen per kin of mand 1,30 a 1,50. Boterprijzen in vaten gemiddeld 46 en stukken van een half kilo 60 it 70 cent. Zoetemelksche Kaas /20 it 26, per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren 3,25 h f 3,50 Boitenl. 2,70 per 100. V 1 a s. Geen noteering. Karwijzaad 15,a f 15,25 per 50 kilo. De eerste aanvoer is gearriveerd. Amerik. Petroleum in houten vaten of zij dood was. Hij werd door de gendarmen aangehouden en verklaarde dat hij het mes daags te voren opzet- telijk gekocht had. Hij stond wegens zijn gedrag zeer slecht bekend. Te GeDt zijn eenige aanhoudingen gedaan, betrekkiug hebbende op het vervaardigen van valsche spoorwegkaarten. Het materieel is in )eslag genomen, en daar de verdachten tot het Java-koffie in balen gewone soorten 30 en dito Santos 24 cent per half kilo. Beetwortelsuiker 13, YEEHANDEL IN JBELG1E. Veeprijzen tamelijk duurStieren 65 tot 95 c., Ossen evenzoo, Koeien 55 tot 80 c., Vaarzen 65 tot 95 c., alles levend per kilo. Vette Varkens 80 tot 96 c. omdat hij is van den vasthou! achat rijk krenterig openhartig liefdadig oratorisch de favorite van ieder. omdat hij is goed bepraat zeer begaafd I diepzinnig I wijsgeerig lieftallig half om half! geen water en melk En dan Beiden zitten er gere in 1 En der vrouwen hebben 'tgere (1) Deze candidaat is melkverkooper. itedactie. is. Ter A'euzen, Geboorten. 9Juli. Jacobus Angus- tinus, z. van Gerardus Franciscns Kemperman en van Neeltje van den Bcoecke. lljuli. Fijgje Esther, d. van meter haas en van SantinaBakker. 14JuIi. Leendert. z. van Cornelia Gort en van Janna Hooglander. 15Juli. wouTa-' Z' 7an NeeltJe Verhage. Sara Catkarina yvilnelmina, d. van Jozias Hendrik Meertens en van Johanna Frederika de Regt. 16 Juli. Emma Louisa, a. van Jacobus van Damme en van Christina Piessens. Anna Geertruida, d. van Jacobus Kroon en van Geer- tiuida van VVijck. Jan Cornelis, z. van Hendrik Adri- anus Meeusen en van Janna Maria de Rubber. Adriana Maria, d. van Pieter Anthonie Reigel en van Cornelia Helena van der Est. Overlijden. 11 Juli. Maricus Witte, oud 1 m., z. van Marinus en van Tanneke Rouw. 15 Juli. Maria Donze, oud 47 j., echtg. van Jan de Klerk. Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Juli. Cornelis ,,l ,w> ouc* 26 j-. jiu. en Cornelia de Pladdet, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Juli. Johannes, z. van Jacobus Buijze en van Magdaiena Donze. 3 Juli. Egbert Reinier, z. van Marinus de Bruijne en van Jacomina Hofman. 5 Juli. Jan, z. van Sibrand Cornelis Sol en van Cor nelia Klaassen. Overlijden. 9 Juli. Pieter Jozias de Kraker, oud 2 j z- van Pieter en van Suzanna Pladdet. 12 Juli. Rijei Marinus Bosschaart, oud 12 d., z. van Johannes Gijsbertus en van Jacomina Martina Dieleman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2