is A. P. J. S. R. ELZINGA, Ook ffielw aren, lessen, Lejels, iffll Zuider-Hypotheekbank. m Snnligfit aanbestedingT G RAN EM. AANBESTEDETG Herbesteding-. Advertentien. PAKEN Te Middelburg Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ELZINGA. V LIS SI NO EN. f" 1,50 per dozijn. aan te besteden Een nieuwen aanbouw aan de pastorie te Sas van Gent. Steeds voorhanden: Vorken, Hooivorken en Rieken. D. E. WOLFERT Hz. her te besteden: Het maken van werken tot zeewering- enz., met het onderhoud daarvan tot en met 30 April 1906. aanbesteden: Het maken van werken tot verdediging van den oever aan den KLEINE HUISSEN3P0LDER. Earning f 12501,- toch Diet wettigen zoon een burgerlijke ,/weder- opstanding" te doen ondergaan. Met dat al is de quaestie voor alien zeer onaangenaam, niet het minst voor den hier bedoelden geneesheer. (N. v. d. D.) In den ocbtend van 8 September 1904 werd aan de kleine heide te Veuloo in een boschje het lijk gevonden van een vrouw uit Viersen, met een strik om den hals. Orimiddellijk viel de verdenking op den bewaker van bedelaars en landloopers te Brauweiler, Hub. Ittenbach, die met een woonwagen bij een stoomwals werkzaam was. Deze werd toen gearresteerd en bevond zich sedert in voorloopige bewaring te Keulen. De zaak werd in de vorige week voor het Landge- richt te Keulen behandeld. De bekl. ontkende alle schuldaanvankelijk ontkende hij zelfs, in den nacht van den moord uit zijn woonwagen te zijn geweest, hetgeen hij evenwel later toen dit door getuigen bewezen werd, mcest toegeven. Zeer merkwaardig was in deze zaak het bewijs dat door het onderzoek van den deskuudige, een dokter in de chemi te Dusseldorf, geleverd werd. Ee officier van justitie te Roermoud had op den dag na den moord doen in beslag nemen de kleeren van het lijk, den strik, waarmede de vrouw geworgd was, haren, welke zich op den mantel der vrouw bevonden en het vuil uit haar nagels. Uit het chemisch microskopisch onderzoek bleek, dat in het vuil der nagels van beide lieden draadjes van een der kleedingstukken van de vermoorde en vezels van den strik aanwezig waren terwijl haren van den bekl. op de kleeren der vermoorde en haren der vermoorde op de kleeren van Ittenbach gevonden werden. De deskundige had de draadjes en de pluisjes touw fotogrsfisch eenige duizeaden malen vergroot, zoodat ook een leek zieu kon, dat de mededeelingen van den deskundige volkomen juist waren. Door dit. deskundig onderzoek vooral werd het bewijs van schuld geleverd, waarop Ittenbach werd ter dood veroordeeld. Een landbouwer even buiten Dinant woon- achtig, werd bij nacht wakker door rumoer in zijn stal, waar een paard losgebroken was. Toen hij het dier weer wilde vastleggeD, beet het hem zoo hevig in den rechterarm, dat deze vermoedelijk afgezet. zal moeten worden. Om een kat te redden. Bij de sluis tegen- over het abattoir te Brussel wierp een vrouw een vrouw een kat te water, die zij in een mand gedaan had. Juist voer er een roeiboot voorbij en de man die er in zat, Piere Delocht genaamd, kreeg medelijden met de kat, die erbarmelijk schreeuwde, terwijl zij in den mand tegen het water streed. Hij vischte de mand op en nam de kat er uit, doch werd onmiddellijk door het dier aangevallen, dat hem in de rechterhand beet met het gevolg, dat hij haar direct weer te water slingerde, waar zij verdronk. De man heeft zich onder heelkundige behandeling moeten stellen, want men vreest dat de kat dol was. Het lot van de ongelukkige bemanning van de bij Algiers gezonken onderzeesche boot Farfadet is beslist. Nadat het vaartuig was gelicht en weer ge zonken, werd wel onmiddellijk opnieuw aan het werk getogen, om het weer aan de oppervlakte te krijgen, maar de positie, waarin de boot zich op den bodem der zee bevond, bemoeilijkte het werk zeer. Zaterdagmiddag leefae de bemanning, tenminste een gedeelte er van, nog. Er werden toen, volgens de Petit Parisien, seinen gewisseld met de manschappen, die zich in de achterste afdeeling der boot bevonden, waar- door deze duidelijk opgave konden doen van hun toestand. Zij vertelden, dat zij met hun zessen waren, en tot op dat oogenblik alien goed gezond. Zij hadden nog accumulatoren bescbikbaar, ter vernieuwing van hun zuurstof gedurende eeDigen tijd. Er werd hun gemeld, dat al het mogelijke gedaan werd, om hen te redden, en zij dus maar niet moesten wanhopen. Ook in de voorste afdeeling van het vaartuig bevonden zich eenige manschappenmen vreest echter, dat die reeds gestikt waren, daar zij geen antwoord gaven op tot hen, door rniddel van signalen, gerichte vragen. Later op den dag echter, antwoordden ook de mannen, opgesloten in het achterste gedeelte niet meer, en toen tegen den avond het vaartuig aan de oppervlakte was gebracht, bleek, aldus meldt een telegram uit Panjs, dat de geheele bemanning was bezweken. Men was er Zaterdag nog niet in geslaagd de Farfadet geheel boven water te krijgen. De ge- meenteraad van Bizerta heeft besloteu alle feesten ter eere van den nationalen feestdag 14Juliover te l.aten gaan en het daarvoor uitgetrokkeu geld te besteden voor de gezinnen der slachtoffers. D AGEN Voorm. Nam. Zaterdag 15 Juli 0.29 12.55 Zondag 16 1.18 1.42 Maandag 17 2.3 2.25 Dinsdag 18 2.46 3.6 Woensdag 19 3.27 3.45 Donderdag 20 n 4.4 4.24 Vrjjdag 21 n 4.42 5.— Wat de Pink Pillen voor anderen gedaan hebben zullen zij ook voor U doen. De heer Yerdonk, Yalkenstraat n° 92 te Breda, heeft de volgende redeneering bij zichzelf ge- houden. In de dagbladen had hij de genezing door de Pink Pillen gelezen van een persoon die aan hevige ruggepijn geleden had. Een ieder heeft inderdaad het groot aantal genezingen ge lezen dat door de Pink Pillen verkregen wordt. Zijne echtgenoote leed sedert meer dan twee jaren aan onverdraaglijke ruggepijnen. Alle zorgen die men haar toewijdde konden haar in het geringst niet verlichten. De heer Verdonk raadde haar aan ook een proef te nemen. Zij hebben andere personen genezen, misschien zullen zij u ook ge- nezen, zoo zeide hij haar. Inderdaad is er ge- beurd, wat er noodzakelijker wijze gebeuren moest en wat nog telkens gebeuren zal, niet een per soon die aan ruggepijn lijdt en die de hulp der Pink Pillen heeft ingeroepen zal er nog lunger aan lijden. Ten gevolge der genezing zijner echt genoote ontvingen wij van den heer Verdonk deze eenige woorden //Met dezen moet ik u mededeelen dat mijne vrouw door de Pink Pillen van hevige rugge pijnen geheel en al hersteld is, duizendmaal dank." Onze verslaggever heeft hun uit belangstelling een bezoek gebracht en hem werd het bovenstaande mondelings bevestigd met den uitroephet is wondervol Het is wondervol Ziedaar het woord dat alle personen herhalen die persoonlijk of bij anderen de weldaden door de Pink Pillen teweeg gebracht, hebben kunnen waarnemen. Zij worden overigens door alle geneesheeren als de grootste hernieuwer van het bloed, versterker der zenuwen beschouwd en zulks omdat zij de grootste regelmatigheid in de resultaten geven. De Pink Pillen doen niet gelijk zekere genees- iniddelen die u gedurende eenige oogenblikken verlichting geven, maar zij genezen omdat zij den algemeenen toestand wijzigen. Het is niet gelijk met zekere geneesmiddelen die bij den een slagen en bij den andere niets verrichten, maar de Pink Pillen zijn goed voor alle lichaamsgestellen en genezen alle ziekten voortkomeude uit de armte van het bloed, zwakte der zenuweD, d. w. z. bloedarmoede, zenuwzwakte, bleekzucht, neuras- thenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, hart- kloppingen, onregelmatigheden en St. Vitusdans enz. Prijs /1,75 de doos 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotterdam hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Door den heer Joh. de Roos, is als wederver- kooper der Pink Pillen voor Ter Neuzen en omstreken aangesteld A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Melkvoedsel voor KinderenenZieken MIDDELBURG, is iederen Dinsdag van 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uur, ten huize van den heer Goud- stikker, Donze-Visserstraat 4, te Ter Neuzen, te Consulteeren, voor mond- en tandziekten en het plaatsen van Kunsttanden. GEVEAAGD een flink actief COfftftliSSIONNAIR, in bovenstaand artikel. Brie ven motto Granen, Boekh. R. li. SIGHTS, Middelburg. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, Eenige speciale opleiding voor Poste- rijen en Telegrapliie in Zeeland met bekend succes. De nieuwe curcins vangt den 22 Any*, aan. gedurende de maand Juli kan men dagelijks zijn portret laten maken, bij Fotograaf VAN OVERBEEKE, Donze-Visserstraat 03, Ter Neuzen. op Zaterdag 15 Juli des namiddags 4 uren in de herberg van den heer Josef van Geijt (tol Rustwat) van Het herbouwen van de LA XI)- BOUWSCHEEE van en op de Hoeve bewoond door den heer P. B f USBOGGE, in den Hnlster- nieuwlandpolder gemeente Stoppel- dijk, met bij levering der daarvoor benoodigde bouwstoffen. Bestek en teekening ligt bij J. van Geijt (Rustwat) en te St. Jansteen bij Cam. Bleijen- berg, bij wien tevens inlichtingen zijn te be- komen. Plaatselijke aanwijs op den dag der besteding des namiddags om 2 uren. KERKVOOGDEN der Ned. Herv. Gemeente van SAS VAN GENT, zullen op Maandag 24 Juli a. s., om 10 uur v.m., in de Consistoriekamer der Herv. Kerk aldaar, trachten Plaatselijke aanwijzing op Maandag 17 Juli, 10 uur, v.m. Bestek en teekening zullen ter inzage liggen bij den bouwkundige J. H. DE SMIDT°°bij wien ook nadere inlichtingen zullen zijn te bekomen. Ter Neuzen, Juli 1905. DESGHUURZEEP. De Bank verstrekt gelden ter leen onder eerste hypothecair verband op huizen en landerijen en geeft 4 en 81/, Pandbrieven uit, in stukken van f 1000,f 500,en f 100, Nadere inlichtingen te bekomen bij den Hoofd> Agent H. W. NEERVOORT, Cand.-Notaris te Hulst. wordt bij 2 dames een wriendei. tehuis aangeb. voor 1 a 2 leerlingen die Gymn. of H. B. S. wenschen te bezoeken. Brieven Letter D, SM1TS, boekhandel, Mid delburg. Zachte mousseline, fijne kant, en fcjn linnen, behooren nooit dan met zuivere Zeep gewasschen te worden Het Bestuur van het Waterschap LOVEN EN WILLEMSKERKE, zal op Woensdag 19 Juli 1905, des namiddags 5 uur, in het koffiehuis van de Wed. J. Drabbe te Hoek trachten Inlichtingen te verkrijgen bij den water- bouwkundig arabtenaar A. VisseR te Ter Neuzen. Bestek en voorwaarden zijn te verkrijgen tegen betaling van f 0,25 per stuk bij den Ontvanger-Griffier des polders. Hoek, 10 Juli 1905. A. FRANSE, Dijkgraaf. J. M. DREGMANS, Ontv.-Griffier. Het Bestuur der waterkeering van de calami- teuze MARGARETHA-, KLEINE HU18SENS- en EENDRAGTPOLDERS, zal op Zaterdag 29 Juli 1905, namiddag I uur, in het loge- ment van G. de Visser te Zaamslag, in het openbaar, bijjenkele inschrijving en onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Het bestek ligt ter lezing in het dijkshuis aan den Margarethapolder en ten kantore van deu Secretaris-Ontvanger. Afdrukken van het bestek en van de teekenino- zijn vanaf 15 dezer bij laatstgenoemde ver krijgbaar tegen dadelijke betaling der kosten ad 0,75, of bij franco-toezending ad 0,80, per stel. Aanwijzing op Zaterdag en Dinsdag aan de besteding voorafgaande, telkens des voor- middags van 10 12 uur, in het dijkshuis aan den Margarethapolder. Buitendien heeft geene aanwijzing plaats. Zaamslag, 12 Juli 1905. Het Bestuur voornoemd, F. DE RULITER, Voorzitter. WORTMAN, Secretaris-Ontvanger. H It tt mm m Lisciom, IS o in lri

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1905 | | pagina 2